Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) krleonard


krleonard
tag

Hi!
Lenne egy elég égető problémám.
Leadtam a Plextor 712-es dvd írómat a szervízbe, mert az írási folyamat lead-in szekeszánál rendszeresen leállt és nem csinált ezután semmit. A lemezt csak reset után lehetett kivenni. Próbáltam mindenféle lemezzel de mind1 volt neki. Kb 50%ban elrontotta a korongot (dvd, cd egyaránt). A szervízben bevizsgálták és kicserélték. Ma beraktam a gépbe az új modelt és ugyan azt csinálja mint az előző.
Kérdésem: miért????????????
Nagyon várom a segítségeteket mind itt a forumon, mind mailben.

Előre is köszi!

(#2) LLKobe válasza krleonard (#1) üzenetére


LLKobe
veterán

Win reinstall volt? ASpi telepités?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3) micro válasza krleonard (#1) üzenetére


micro
addikt

Milyen alaplappal használod?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#4) DopeBob válasza krleonard (#1) üzenetére


DopeBob
addikt

alaplaphoz driverek fenntvannak?

MZ/X

(#5) DopeBob válasza micro (#3) üzenetére


DopeBob
addikt

tipp: nforce2es chipset :)

MZ/X

(#6) krleonard válasza LLKobe (#2) üzenetére


krleonard
tag

Win reinstall volt.
A másik micsoda?

(#7) pabadam válasza krleonard (#1) üzenetére


pabadam
aktív tag

Hol vetted?

"...I'll never stop looking..."

(#8) micro válasza DopeBob (#5) üzenetére


micro
addikt

Esetleg sis chipset? :)

[Szerkesztve]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#9) krleonard válasza micro (#3) üzenetére


krleonard
tag

Soltek sl 75 kav
1,3 amd thunderbird

(#10) krleonard


krleonard
tag

via chipset

(#11) krleonard válasza pabadam (#7) üzenetére


krleonard
tag

Europa computer
buda
kosztolányi tér

(#12) micro


micro
addikt

Van a Plextor hátán a jumpereknél DMA mód?
Ha igen, akkor próbáld ki, hogy oda állítod a jumpert.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#13) krleonard válasza krleonard (#1) üzenetére


krleonard
tag

szerintetek ha végképp szar kicserélik egy 108-as pioneerre?
A plex drágább mint a pio.

(#14) krleonard válasza micro (#12) üzenetére


krleonard
tag

masteren van
és van dme mód úgyhogy
ezt majd megnézem
köszi

(#15) krleonard válasza krleonard (#14) üzenetére


krleonard
tag

nekem most mennem kell
de ha valakinek van jó 5lete az ne fogja vissza magát.
köszi az eddigi segítséget
este jövök
bye

(#16) krleonard


krleonard
tag

Nincs több 5let?

(#17) PPeter


PPeter
addikt

Majdnem biztos, hogy nem az íróval van a baj, hanem a telepítésével (kábelezés, kábel típusa, sorrend), vagy az operációs rendszerrel, illetve az alaplapi IDE vezérlő driverével. Semmiképp ne tedd rá a DMA jumpert, és mindenképp 40 eres kábel végérr tedd masterként. Ezenkívül szedj le minden más olyan CD/DVD-s programot, ami bele tud kontárkodni más szoftverek működésébe (Pinnacle CD/DVD-másoló programok, Alcohol, CloneCD, emulátorok, stb.), és installáld fel a legújabb alaplapi drivert ami hozzáférhető az alaplapodon található lapkakészlethez. Tedd fel a legújabb Nerot, próbáld azzal. Ha az új IDE driver nem segít, akkor távolítsd el, és próbálkozz azzal, amit a Windows felrakna magától.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) cikasz válasza krleonard (#1) üzenetére


cikasz
őstag

A legujjabb Firmware-t feltetted rá??

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#19) Senator


Senator
aktív tag

Ez tipikusan plextor. Nekem volt kb 8 mindegyik igy halt meg...
Remelem a sracnak mas lesz a problemaja.

(#20) PPeter


PPeter
addikt

8 Plextorod ment tönkre? Mit csináltál, apró szögeket szórtál a tálcájukra? Vagy kalapáccsal nevelgetted őket?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) krleonard válasza cikasz (#18) üzenetére


krleonard
tag

igen a legújabb firmware van hozzá

(#22) krleonard válasza PPeter (#17) üzenetére


krleonard
tag

Az a gáz hogy régi az alaplap és nemnagyon van hozzá driver xp alá.
Legalábbis eddig még nem találtam.
VIA APOLLO KT133A + VT82C686B
chipset

(#23) krleonard


krleonard
tag

Na kihirdetem a végeredményt: a drivertelepítéses 5let nyert.
Én meg mindjárt tökönszúrommagam mert 3 szor mentem pestre fehérvárról az író miatt + 2 hétig volt szervízben pedig csak egy k**va drivert kellett volna telepíteni.

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget!

Ezennel újoncból totálisan balf*sz taggá avanzsálódtam...

(#24) PPeter


PPeter
addikt

Minden jó, ha a vége jó :), legközelebb már okosabb leszel és Te is tudsz segíteni másoknak, akik még nem járták végig ezt a tortúrát.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Na kérem nekem most, hogy vettem dvd-R lemezt gondoltam nekilátok kiírni az új íróval a cuccaimat.
Az alábbi hbával írtam is 4 frizbit.
A hib lnyege néróval, alcohol-lal blinwrite-tal mindnél ugyanazt a lényeget takarta
Session Fixation Error
gép adataimnál, alaplapi éd a dvd iró firmware drivere a legutóbbi..
Mi a csöcs van?

cd-ket már írtam vele(audiot) azok jók.



Menet 01:
Sáv 01: DVD, Méret: 1810368(3.45 GB), Cím: 000000
#############################################################################

####################### Dumping/Recording Progress Log #######################
20:08:15 Processzor információja : Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20GHz x 2 (3207MHz)
20:08:15 A Windows számára elérhető memória: 1 048 044 KB
20:08:15 Memóriapuffer kihasználtsága: 128 MB
20:08:15 Képfájl betöltése: E:\games\Far.Cry.DVDRip-MYTH\FARCRY_1.mds
20:08:15 DVD Forrás információja : Menet: 1, Sáv: 1, Méret: 3.45 GB / 402:18:18
20:08:18 (F:) PLEXTOR DVDR PX-712A(3:0): Rögzítési mód/sebesség
20:08:18 Rögzítés - DVD DAO - 8.0X (11040 KB/mp.)
20:08:40 (F:) PLEXTOR DVDR PX-712A(3:0) - [Write ERROR] LBA: 16, Length: 16
S:KEY - 03/72/01 - ''Session Fixation Error Writing Lead-In''
20:08:40 (F:) PLEXTOR DVDR PX-712A(3:0): A rögzítés nem sikerült!
20:08:40 Hibaüzenet : [03/72/01] - Session Fixation Error Writing Lead-In
20:08:40 (F:) PLEXTOR DVDR PX-712A(3:0): A rögzítés nem sikerült!
20:08:40 A képfájl betöltése megszakadt!
20:08:42 Valamilyen hiba történt a rögzítés során!
Kérjük, hogy nézze meg a naplófájlt és jelentse a hibát a technikai tanácsadásnak.
##############################################################################

(#26) gege71.hu válasza gege71.hu (#25) üzenetére


gege71.hu
addikt

up? mitévő legyek?

(#27) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Azóta NERO simulation-nel ez a hiba jön ki(többször is).Rermélem vki kihámoz a logfile-ból vmi okosat és segítségemre lesz mielőtt szétvágom baltával ezt a qva írót! :D
Olybá tűnik mintha nem tetszene a rendszernek a -R-er-s lemez vagy miittomén
Na itt a file:
Bővebben: link

Segítséééééééég :)

-R es TRAXDATA 8X DVD ről van szó.
Többféle írási sebességnél is ua a hiba...
Mint már írtam dvd író firmware frissítve
IC7 (intel875) csipszet legújabb,
Még a nérót (v6.3.2.5) is újratelepítettem hátha.. de semmi.
Alcohol virtualdrive-ját is kikapcsoltam..ua..hiba maradt..
Vezetékeket megnéztem ..jók..


[Szerkesztve]

(#28) krleonard


krleonard
tag

Végül nekem sem javult meg 100%osan az íróm.
megírt egymás után 4 dvdt jól
aztán még egyet később és a következőt elb*szta.
olyan mintha a vinyó néha nem küldené elég gyorsan az adatokat az írás kezdetén
pedig csak 4X-en írok.
közben folyamatosan megy adc ami nemtom mennyire köti le a kapacitást.

(#29) PPeter


PPeter
addikt

A RITEKG05 lemezekkel mondjuk kezdettől fogva baja volt a Plextor 712A-nak (egyébként sok más író csak 4x-esen hajlandó megírni, pedig nem rossz lemezek általában), szóval ha mindenképp 8x-os lemezre szeretnétek írni, akkor más korongot kell választani. Bár hozzá kell tennem, hogy nekem 2 darab Plextor PX-712A íróm van és az 1.05-ös firmware-rel mind a kettő ragyogóan írja a Traxdata DVD-R 8x és Platinum DVD-R 8x lemezeket (mind a két lemez RITEKG05).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) krleonard válasza PPeter (#29) üzenetére


krleonard
tag

PPeter
Szerinted mi kavarhat be még mindig az írómnak?
Verbatim lemezeket cseszett el utoljára

(#31) erdoke válasza PPeter (#29) üzenetére


erdoke
titán

Szia,
716-os még nem jött meg? A neten már jópár emberkének van, de teszt még egy deka se. :O
Azon töröm a fejem, hogyha jól sikerült, akkor nem várom meg az A09-et. Az A07-et megtartom olvasónak. :D

A legjobb aláírás a héten

(#32) PPeter


PPeter
addikt

Osztrákiából rendeltem meg egy hete, ma telefontáltam utána és küldtem el újra a banki átutalást bizonyítandó elismervényt, szóval elvileg napokom belül itt lehet a cuccos.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) PPeter válasza krleonard (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Én még mindig a rendszeredre gyanakszom. Nem tudod átvinni egy mésik gépre kipróbálni, az nagyot lendítene a dolgon, akkot tutira láthatnád, hogy az író szarakodik-e, vagy valóban az oprendszerben akad össze valamivel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) gege71.hu válasza gege71.hu (#27) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nna,
PPetert telefonon hivva arra jutottam/tunk, hogy elso lepeskent mas koronggal is kiprobalom az irot, ha akkor is ua. a ''session fixation error'' hiba elojon, akkor gepbol kiszedem--mas gepben kiprobalom, ha ott is baxaxik akkor csere GARIBA vissza. (ettol meg nem fog megrendulni a Plextor johirebe vetett hitem :) )
Amennyiben mas gepben jo...ehh akkor nem tom mi legyen :F ?
Talan egy rendszerinstall?

Esetleg tovabbi 5leteket meg szivesen varok, ja es amennyiben a nero ''error-log'' jabol vki ki tud olvasni vmi okosat az ne hezitaljon ezt kozolni itt, vagy akar mailben is....
Kosszke:
gege

Itt van az hibalog-file:
Bővebben: link

(#35) gege71.hu válasza gege71.hu (#34) üzenetére


gege71.hu
addikt

:F
Nagyra ertekelnem, ha meg estig vki ''megfejtene vmit'' az errorlog alapjan(ld elozohsz-linjk)
Koszonettel UPp

gege

(#36) PPeter válasza gege71.hu (#35) üzenetére


PPeter
addikt

A logot nézve azt látom, hogy a szimuláció be volt kapcsolva, ráadásul multisession lemez írását kezdemélnyezted, így ez nem mérvadó információ.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) gege71.hu válasza PPeter (#36) üzenetére


gege71.hu
addikt

Sajnos a hiba ugyanaz volt ''no multisession'' es ''simulation'' nelkul is csak mar nem volt igazan kedvem ujabb ''frizbiket'' piritani :)

(#38) gege71.hu válasza PPeter (#36) üzenetére


gege71.hu
addikt

25-os hs-emben amugy egy valos frizbiiras hibauzi reszlete van..
Az kb uazzal a hibaval szallt el.
Neroval disk infoval utana a lemezen latta a track-et, a merettel egyutt, Total commander mar nem tudott mit kezdeni vele termeszetesen :(

(#39) krleonard válasza gege71.hu (#38) üzenetére


krleonard
tag

gege71.hu

szerintem nekem is ugyan azt csinálja az íróm mint neked.
nem néztem meg a log filet de nálam is olyan hogy nem írja fel az adatokat a lemezre, de úgy érzékeli mintha rajta lenne a teljes track amit rá akartam írni. még a méretét is látja.

(#40) krleonard


krleonard
tag

kezd csökkenni nálam a plex írók respect-je.
szerintetek a garancia keretei között kicserélik egy 108-as pioneerra?

(#41) PPeter


PPeter
addikt

Szerintem nem az íróval van a baj egyikőtöknél sem. A kiváncsiság kedvéért most megírtam 8x-osan egy Platinum (RITEKG05) lemezt a PlexTools-szal is (amúgy írásra nemigen szoktam használni a PlexTools programot, csak minőségi tesztelésre), de hasonlóan a Nero, Decrypter, DiscJuggler programokhoz, ez is hibátlanul végzett vele. A rendszervinyómról írtam ki egy ISO állományt, és közben nem kíméltem a gépet, szóval párszor kiürült a buffer is, de a lemez teljesen jó lett (már amit egy ilyen kategóriájú korongtól el lehet várni 8x-os írás után).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#42) krleonard


krleonard
tag

egész egyszerűen neincs 5letem hogy mi tehet be az írónek.
reset után mindig megírja a korongot de mikor már régóta be van kapcsolva akkor jön a szívás.
már lassan ott tartok hogy tetlegességhez folyamodom

(#43) krleonard


krleonard
tag

én is úgy gondolom h az író jó
de ha nem az íróval van a baj akkor mit tudok csinálni?
meg egyáltalán mivel lehet gond?

(#44) krleonard


krleonard
tag

meghát az tény hogy az én gépem régi és már nem számít olyan erősnek de gege gépe egy igazi erőmű a konfig szerint
úgyh így végképp tanácstalan vagyok
valszeg szoftveres probléma van.
Vagy van vhol hiba a gondolatmenetemben?

(#45) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Bexarás... kiderült a turpisság nálam!
Egész 1xűen amit vettem üres dvd-k nem írhatók az írómmal.(holnap kiderül, hog esetlág más íróval mi a szitu). egy csomót kipróbáltam szimulálással, már ott nem tűrte a NERO, kiállt a szokásos errorral. Biztos ami biztos többféle írásmódot is néztem(foreign image neroval(valszeg clonecd *.img, *.iso-t, saját compilation iso-t .minden szart, lényeg, hog a szimulált dolgokba is mind belepunnyadt a traxdatával, de a szitázatlannal, a princoval és a verbatimmal nem. Ezután élesben megrtam pár dolgot gond nélkül a ma hozott dvd-kre(princo, noname, verbatim) ,azokat szépen megírta.
Lehet belenyúltam valami ukrán zsé osztályos fosba.
Mindenesetre ma már egy tök alap princo 4x minuszosra kiiírtam egy dvd filmet + vmi szitázatlan istentudjamire egy valag archiválni való cuccomat a tárvinyómról.

Visszacsere lesz akitől vettem ill ha más író kedvelné esetleg akkor vmi más típusra cserélem.
Nem voltam túl szerencsés életem első 2x25dbos rollos dvd vásárlása ügyében...Mondhatni: ''ÍJ'' :D

(#46) Trak válasza gege71.hu (#45) üzenetére


Trak
addikt

Vagy esetleg csak ennyi a gond:
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#47) gege71.hu válasza Trak (#46) üzenetére


gege71.hu
addikt

Na ja... azé volt a mai első esti próbám a másfajta korong. (olvastam a jelzett hsz-t :) )
érdekes, hogy azonos gyártó azonos típusa (PPeter 712A-ja) nála meg elbánik vele..mármint a g05 cuccal ..:F
na jó8
gege

[Szerkesztve]

(#48) krleonard


krleonard
tag

az lehet hogy azért fagy le a dvd írás mert nagyon lassú a rendszer vinyóm?

(#49) krleonard


krleonard
tag

tényleg baromi lassú van amikor 10 mb/s alá megy a sebessége
pl van amikor a 4et is eléri
és a 4X dvd írás sebessége meg 5 felett van

(#50) gege71.hu válasza krleonard (#48) üzenetére


gege71.hu
addikt

Hát ha 2x-es írásnál sosem fagy akkor elképzelhető, bár elég sokat tu pufferelni maga az író is ezért nem vlószínű.
neked azóta is fagy?
Nekem hálistennek a korongot nem szerette.(trxdata 8x(ritek g05 nemgyerebe :) )
Most a minuszos 4x TDk-t simán írja 8xosan.(Persze csak adathoz használom ezt a tempót)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.