Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Secretive


Secretive
aktív tag

Ez a levél elsősorban Polcz Péternek íródott e-mailben,de mivel pár hét alatt nem nagyon reagált rá - gondolom elfoglaltságai miatt:)) -,emiatt most nyílt levél formájában itt is közreadom a problémámat,mivel láttam,hogy itt is garázdálkodik ő is és sok ''okos'' ember,hátha lesz valami ''visszhangja''!:)
Természetesen bárkitől,aki a problémámban esetleg építő jellegű hozzászólással bír szívesen veszek véleményeket.
Köszi.

''Szia Péter!

Tudom,hogy nagyon elfoglalt vagy minden szempontból és nem is igazán segélyszolgálat a profilod,de lévén,hogy már nem is tudom hány éve rendszeresen látogatom a cdgrabot és itt-ott nyomon követem irományaid és több helyen találkozom fórumos hozzászólásaiddal is,emiatt nagylelkűen megelőlegeztem magamnak a Bizalmad,hogy mint szakterületeden szerintem elég profi szakembertől segítségedet kérjem a következő bosszantó probléma okának felderítésre vagy jobb esetben a megoldására.

Anno majd 2 éve vettem egy plextor 40/12/40A típusú cd írót,gondolván a Plextor jó hírére,megbízhatóságára,egyszóval a márkára,de szinte az első használata óta küszködök azzal a problémával,hogy burnproof ellenére is elrontott sok lemezt,főleg a 24x-es vagy magasabb írási tartományban, de előfordult 16x vagy 8x sebességgel is (legutóbb Memorex lemezeket rontott el ezzel a hibakóddal ''030C07 Write error -
recovery needed'' 8x- és 16x-os sebességel is szinte ugyanott 92%-nál).
Először számtalan hibalehetőséget átvizsgáltam (op.rendszer,driverek,vezérlők,aspi,dma,programok,plextools,cd
lemez típusok,legutolsó firmwarek,írási sebességek stb.),ellenőriztem a beállításokat, variáltam,próbálgattam sokmindent,de a jelenség más körülmények között sem szűnt meg. Én még soha nem szívtam annyit egy cd-íróval(sőt, egyáltalán sohasem!),mint ezzel a Plextorral,pedig 97 óta legalább 20 más márkával és típussal is dolgoztam.
Szerinted mit csináljak vele?!Mit tergyek?!Alig használtam,pont a hibák miatt,talán még 80-100 cd-t sem írtam vele,amiből persze minimum 25-öt biztos rontott. Aztán a későbbiekben véletlenül kiderült,hogy amit látszólag jól megírt,azok is több ponton nagyon nehezen vagy nem olvashatóak.
Van-e lehetőség valamilyen tesztelésre vagy bevizsgálásra?!Persze már nem garis.Lusta voltam visszavinni,mert nem akartam átmenni a tortúrán,aminek a végén úgyis kimagyarazták volna,hogy nekik tök jól működik és nálam van a gond.Van esetleg tipped,javaslatod mitévő legyek,hogy ne ábránduljak ki teljesen a (valaha) cd írók ''királyából'' és ne is kelljen ''Polczra'' tenni?:)
Jó lenne,ha egyszer rendeltetésének megfelelően is nyugodtan és mindenekelőtt megbízhatóan használhatnám. Vagy már csak lejátszásra?!

Ahogy időd engedi várom ötleteid!
Előre is köszi fáradozásaid!

dió''


Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#2) Flashy


Flashy
veterán

szerintem egész egyszerűen rossz ez a CD író.

(#3) tusi74 válasza Secretive (#1) üzenetére


tusi74
őstag

Ugyanez volt nálam is mióta megvettem. Max 16x lehetett vele írni, egyébként rontott. Repült a kukába.

(#4) PPeter


PPeter
addikt

Üdv!
Nekem mai napig megy (cégeknél kihelyezve) nem is egy olyan CD-író tornyom, amelyekben 4-6 ilyen író van tornyonként, és túl vannak sokezer lemezen - soha nem rontottak semmit. Nem zárom ki, hogy kifogtál egy hibás darabot (most nem jövök azzal, hogy nekem első bekapcsoláskor robbant már fel Thermaltake táp egy gépben, ment rönkre - illetve soha nem is működött - Eizo monitor az első használat előtt, egy a lényeg: minden márkában, típusban akad hibás darab), csak azt nem értem: miért vártál ennyit, miért nem vitted vissza korábban?
Nem tudok más ttanácsolni: csörrencs meg valamelyik nap és juttasd el hozzám a CDABC-be ezt a drive-ot, megnézem mi lehet a baj vele. A telefonszámom 06-30-9003070.

Sorry, hogy nem ment vlasz korábban mailben, de iszonyú mennyi levél jön, főleg mióta mindenki DVD-t akar írni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) Secretive válasza PPeter (#4) üzenetére


Secretive
aktív tag

Nem mondom,hogy örülök,hogy nem csak egyedül találkoztam a hibajelenséggel - PP a tiedid meg egyenesen extrémek - ,de köszönöm a gyors reagálásokat és tapasztalatokat.
Peti holnap hívlak, aztán egyeztetünk,mielőtt még kukáznék,mint sorstársam!
Az írót - mint írtam - azért nem vittem vissza (anno a Mistralhoz),mert halovány esélye lett volna,hogy ők is hibásnak vélik-hacsak abszolút nem írt volna sehogyan semmit sem!Gondolom a garanciális ügyintézés másnak is ismerős a számítástechnikában.Hála az égnek a DVD formátumokkal és írásokkal sem problémám sem kérdésem,úgyhogy azzal én biztos nem terhellek.
cdgrab!:)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#6) szucsi


szucsi
őstag

de vajon miért versus?

(#7) PPeter válasza szucsi (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Ezen én is gondolkodtam :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) Intelligencs válasza Secretive (#5) üzenetére

Ja, hogy a Mistralhoz kellett volna visszavinni... Akkor nem csodálom, hogy nem vitted vissza... :D

The Amiga, Born a Champion

(#9) Secretive


Secretive
aktív tag

Ez már azt hiszem témán kívüli talányos kérdés,de azért látom vannak akik szívesen elmélkednek az apró részleteken is!:)
Azért versus, mert az írói alkotói szabadsággommal élve :) a címben megpróbáltam szembeállítani a csúnya-buta cd-író esetét PP nagy tapasztalataival, szaktudásával és lehetséges gyógyító javaslataival (hú,mostmár nagyon tolom a szekeredet Péter!).
De azt is mondhatnám,hogy egyik oldalon a rossz a másikon meg a jó vagy egyik sarokban a hibás cucc a másikban meg a hibaanalizátor.
Remélem elég költői és fárasztó voltam!
Javaslom az építő jellegű kritikákat nyomni a többi rovatban is:) - rájuk férne bőven!


Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#10) Secretive válasza Intelligencs (#8) üzenetére


Secretive
aktív tag

Hát igen...sok negatív élménnyel élve azt hiszem sokadmagammal gondolom úgy, a Mistral az egyik legtetűbb cég garanciális ügyintézés terén.De garanciális apropóként a legkiváncsibb arra lennék ezen a téren,hogy a gyakorlatban a Chieftec tápokra adott és marketingfogásként is jól hangoztatott élettartam garancia mit is jelent pontosan?Ha bármikor meghibásodik (na jó,mielőtt még átharapják a ''fanok'' a fejem: csak elméletben tegyük fel!),akkor azonnal kicserélik?Ez még egész korrekt is lenne.De ha szintén csak elméletben mondjuk tönkrevág 1 többszázezres vagy csak kisebb konfigot is,akkor azt is megfizetik vagy kárpótolnak érte?Mert ugye táphibánál inkább a PC alkatrészeinek sérülése (vagy végleges elszállása) okozza az igazi galibát,nem az effektív cserére szoruló 1db alkatrész.

[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#11) szucsi válasza Secretive (#9) üzenetére


szucsi
őstag

És puszta kézzel esnek majd egymásnak, vagy előkerül a zsákból a launcser is? :D

Alien vs. PPéter.

A jó, a rossz és a Ppéter.

PPlex-tor.

Elnézést a szóviccekért :O fáradt vagyok, legközelebb 10 perccel előtte bejelentem.

(#12) Secretive válasza szucsi (#11) üzenetére


Secretive
aktív tag

:C Hmmm.nem is rossz. Nekem nagyon ''teccik'',elég találó,látok benne némi fantáziát!:))
Bár ez valszeg nem emeli a téma értékét!
Talán hamarosan az is kiderül,mit lehet vagy mit érdemes tenni az íróval....egyelőre PPeti kezeli az intenzíven,aztán majd meglátjuk.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#13) szucsi


szucsi
őstag

Na mi volt a gáz?

Lehet már tudni valamit?

(#14) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Én megvenném ezt az irot!

...mint az közismert...

(#15) szucsi válasza PapaMaci (#14) üzenetére


szucsi
őstag

Miután PPéter kipofozta.

Ez ám az üzleti érzék! :P

(#16) PapaMaci válasza szucsi (#15) üzenetére


PapaMaci
őstag

Engem inkább hibásan érdekel!
No ez az igazi üzleti érzék!!!

...mint az közismert...

(#17) szucsi válasza PapaMaci (#16) üzenetére


szucsi
őstag

Csak nem elrontott lemezekkel kereskedsz?

Esetleg ki akarsz tolni valakivel, akinek nemsokára szülinapja lesz?

:P

(#18) Secretive válasza PapaMaci (#14) üzenetére


Secretive
aktív tag

PapaMaci konfigját nézve úgy látszik nagyon nagy Plextor fan!:DD
PPeter nem buherál,csak tesztel,egyelőre még nincs konkrétum,de ha írásra nem lesz alkalmas,akkor is megtartom,mert annyit úgysem kapnék érte,mint amennyit nekem érne,amúgy meg 1-2 speckó feladatra és cdgrabra+cd-romnak tökéletes!:))


[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#19) PapaMaci válasza Secretive (#18) üzenetére


PapaMaci
őstag

Tulajdonképpen szükségem lenne rá!
Aproneten meg tudsz venni 8-10-ért hibátlan plextorokat, amik irnak is!

Szerk: Nekem is volt már sajna hibás 16/4/32, volt hibás egy 40/12/40 igaz garisak voltak, és korrekt volt az intézés.

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#20) Secretive válasza PapaMaci (#19) üzenetére


Secretive
aktív tag

Akkor úgy látszik mégsem annyira megbízhatóak a Plextorok?!Asszem az enyém made in china....vagy a környéke!:Y
Köszönöm ajánlatod,ami azt jelenti,hogy 3-4 vagy esetleg 5 ezer lenne a ''forgalmi'' értéke?! - Jól sejtettem, megmarad.....
:))

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#21) szucsi válasza Secretive (#20) üzenetére


szucsi
őstag

Dió, leírnád, hogy mit modnott Péter a meghajtódról?

Kíváncsi vagyok, hogy mitől csinálja, amit csinál.

(#22) PPeter válasza szucsi (#21) üzenetére


PPeter
addikt

Még semmit nem mondtam róla, lévén most hétvégén volt alkalmam először foglalkozni vele. Bővebben holnap (azaz ma, vasárnap) napközben.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) Panther78


Panther78
csendes tag

Hali!

Engem is rendkívül érdekel, hogy mi a helyzet Dió Plexijével, ugyanis nekem ugyanilyen íróm van, és biza vannak problémáim.

Emlékeim szerint új korában még semmi probléma nem volt, de az idők során felszínre kerültek bizonyos anomáliák. Az elérési idő igen ramaty (bár ez asszem mindig is az volt), az olvasási sebesség pocsék. Egy darabig rendesen olvas, aztán lecsökkenti a fordulatszámot, kicsit szüttyög, majd ezen az alacsony fordulaton olvassa végig a lemezt. Van mellette egy Toshiba DVD olvasóm, neki semmilyen problémát nem okoz ugyan annak a lemeznek a végigolvasása. Nincs elrontva a lemez, és nem karcos. :F

Íráskor az eddigi legszebb mutatványa az volt, amikor az egyik sebességváltáskor (ugyebár Z-CLV mód, ez is meg tud őrjíteni) igen nehezen tudta folytatni az írást. Lepörgetés-felpörgetés legalább 4-5-ször, mire elkapta a fonalat, és folytatni tudta (nesze neked 40x írás). Bár mentségére legyen mondva: a lemez hibátlan lett, pedig már kezdtem gyakorolni, milyen csuklómozdulattal fogom a kukába hajítani.
Lemezrontás még soha nem fordult elő (kopp-kopp)!

Az rendszeres probléma, hogy a 48x-re, 52x-re feliratozott lemezeket sem tudom megírni 40x-en. Az írás végén mindig kiderül, hogy ''csak'' 32x-en történt az írás. Jó, ez még nem veszélyes. Egyébként a 12x-es újraírható lemezeket is csak 10x-en írja. (Mindezek Philips lemezekkel történnek, általában ezt használom.)

Mit gondoltok? Nekem eszembe jutott, mi lenne, ha szétdönteném a cuccot, és kipucolnám. Lehetséges, hogy kosz miatt szórakozik?
A firmware természetesen mindig a legfrissebb (v1.06).

Ha van ötlet, ne kíméljetek! Előre is köszi!

(#24) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Én továbbra is vásárolnék hibásat!
Hibátlant amugy 5-6k körül itt a PH-n is találsz.

...mint az közismert...

(#25) Panther78


Panther78
csendes tag

UP!

PPeter! Nincs véletlenül ötleted a problémámra? Mé' nem tud olvasni ez a jó kis Plexi...?! :O
Az jutott eszembe, úgy tudom, van egy tekerentyű az optikánál, amivel elvileg piszkálható a lézer ereje. Gondolom a tápfeszt lehet állítgatni. Szerinted érdemes kísérleteznem vele?

Egyébként le fogom cserélni a kütyüt egy DVD íróra, de ha netán el tudom adni, a kedves vevő meg jön reklamálni, hogy egy rokkant írót adtam el neki, ami írni ugyan tud, de olvasni nem, égne a pofám. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.