Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Plexi és led (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) béla12


béla12
tag

Szóval arra gondoltam, hogy megvágatom az oldallapot lézerrel. Kitalálok valami frankó mintát rá. Aztán erre ragasztanék belülről plexit és a sarkoknál az élén megvilágítanám nagy fényerejű tükrös ledekkel. Na ilyet csinál-e már valaki, és ha igen vannak-e képek róla?

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#2) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Valószínűleg többen is. Nézz körül modder site-okon.

Egyébként, ha belülre ragasztod a plexit, és az éleit világítod meg, azt max. a poratkák fogják élkvezni a gép belsejéből, mert kívülről nem sok fog látszani. (Persze azon is múlik, hogy mekkora fényereje van a ledeknek. )

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#3) béla12 válasza Satan-Claus (#2) üzenetére


béla12
tag

Esetleg linkek?

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#4) V_Zoli


V_Zoli
tag

http://www.hardcore-modding.com :))

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#5) V_Zoli


V_Zoli
tag

http://www.coolcasegallery.net/

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#6) Dufresne válasza béla12 (#3) üzenetére


Dufresne
addikt

Én most csinálok ilyet:)) Még nincs kész a dolog, de már alakul. A led-es megvilágítás pedig igenis h fog láccani!!! A lényege, h a mintát amit raksz bele, azt úgy kell csinálni, h belekarcolod a plexibe, mondjuk csiszolópapírral, vagy valami hasonlóval (én mondjuk lézergravíroztatom:)

(#7) somitomi


somitomi
tag

[L]http://www.users.broadband.hu/somitomi[/L]
MOD link - saját tapasztalatok és képek....

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#8) modd3r válasza somitomi (#7) üzenetére


modd3r
őstag

Szép munka... Gratula !

(#9) béla12 válasza somitomi (#7) üzenetére


béla12
tag

Igen, erre gondoltam én is. Tényleg jól néz ki!

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#10) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nem sok hozzáfűzni valóm van cask annyi hogy szépen fogalmazzak:
ez de kib@xottul gyönyörű lett:)
ja! kérdés: lombfűrésszel hogy vágtad ki azt a mintát?

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#11) somitomi válasza -=Ghost=- (#10) üzenetére


somitomi
tag

Egy otvos (es ezermester :) ) haverom csinalta egy hatalmas lomburesszel, femvago lappal.

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#12) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nem rossz:) és ezt miér nem lézerrel vágattad ki? ja és a lézergravír mennyi volt a plexibe?

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#13) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

ahol csinálják a lézer gravírt ott ki nem vágnak mintát pl gépház oldalából mi?
nézegettem unalmamban a topic okat és a hol tudok lyukat vágatni a házra -ban láttam h plexit nem vágnak lézerrel viszont 1mx1m-es acéltömböt igen
(ezt abbol gondolom hogy oda volt irva hogy olyan dolgokat amit 6ember alig bírmegemelni azt lazán elvágják viszont a plexit nem)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#14) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

monnyuk nem is ez a konkrép probléma nem a plexibe akarok gravíroztatni azon inkább belátni szeretnék :)
de ahol a plexi van ott fölötte van még hely bőven
oda akarok egy szép mintát vágatni mint pl a tied
de ember legyen a talpán aki ezt megcsinálja nekem egy dekopírral
okok:1 ráz mint az állat (a lemezt rázza amit vágsz vele)
2 ott van pl annak az izének a haja vagy nemtommije azok a csiíkok amik lefele lógnak azért gondoltam hogy a haja abban van egy iszony vékony rész
na azt a dekopír úgy eltöri hogy csak közel kell rakni a lemezhez hozzá se ér a lemez a látványtól el fog törni mer én ahogy láttam az így is majdnem eltört a lombfűrésszel vagy mivel
3 vannak benne olyan kanyark amik olyan szögben kanyarodnak hogy a dekopír olyan szögben nem tud kanyarodni akkora helyen
huh egyenlőre ennyit tudok más akadályról nem tudok amit nem tudok megoldani <---- ezt szépen megfogalmaztam:)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#15) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

''pl mint a tied'': somitomi ra céloztam/gondoltam

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#16) [w] válasza -=Ghost=- (#14) üzenetére


[w]
őstag

Fireball, ha somitomi egyszer mar leirta, hogy lombfuresszel csinaltak, akkor te mit akarsz mindenkepp azzal a dekopirral? :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#17) #peacemaker


#peacemaker
csendes tag

Üdw!

Dekopírfűrésszel mennyire pontosan lehet vágni?
Vagy ez csak a kézügyességen múlik? :))

köszi
#peacemaker

(c) copyright by BlackBoard WebDesign Studio & ModdingTeam

(#18) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

de basszus egy lömbfűrész az egy marhanagy otromba sz@r már boccs nem is tom hogy azzal hogy lehet ilyen szép mintát vágni...
szvsz a dekopr annál pontosabb
ezért nem értem hogy hogy csinálta a csávesz neki?! megcsinálhatná nekem is:)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#19) [w] válasza -=Ghost=- (#18) üzenetére


[w]
őstag

mivan? a lombfuresz??? :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#20) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

nem tom valaki linkelhetne egy kepet vagy be is szurhatna az ecceruseg kedveert mert mar en is kezdek elbizonytalanogni de ha elolvasok azt irta hogy egy ''hatalmas'' lombfűrésszel vágta ki neki a srác

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#21) kiskegyed válasza [w] (#19) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Hi!

Szerinem van lomfűrész, ami otromba és lombfűrész, ami nagyon finom kis szerszám, vagy fordítva vagy mindkető.:F

(#22) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

a sövénnyíró fűrészre rremélhetőleg nem hasonlít mert az akkora hogy a füled kettéáll amikor valaki nekiáll vele házat vagdosni+nem hinném hogy viszi a fémet

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#23) [w] válasza kiskegyed (#21) üzenetére


[w]
őstag

hat en nemtom gyerekek. en egyfajta lombfureszt ismerek, es az kb ilyen:


cmdr PETER W. VOLKOV

(#24) _Volkovy_ válasza somitomi (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az komoly hogy voltál Maranello-ban?Azt hittem lehidalok a Ristorante előtt áll a tetszőleges piros csoda.

(#25) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

jó ez szép kis aranyos cucc ezzel meg lehet csinálni de csak akkor ha likat fursz kiveszed a fűfészlapot a lombfűrészből bedugod a likba (ne rosszra gondolni!!!!:)) ) visszacsavarozod a fűrészbe és nekiállsz de minden résznél kivenni utanna visszarakni eleg szar dolog de majd probalkozok vele

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#26) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

amúgy igen! kevertem v.mivel!
nagyapamnak van v.mi gajjazo furesze vagy mije na en v.mi hasonlora gondoltam

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#27) [w] válasza -=Ghost=- (#25) üzenetére


[w]
őstag

pffff... miert, mit gondoltal? a szeletol bevagok egy vonalat es onanntol ki se veszem??? :DD
volt neked altalanosba olyan, hogy technikaora? :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#28) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

már cask egy kérdés ezzel a fűrésszel kapcs:
a ''vágó izé'' az fűrészlap vagy egy köralakú reszelőszerű cuc (mint a csillagszóró) csak lehet vele vagdalózni? :)
ciki h ennyire hülye vagyok :)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#29) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

1 4.-ig jártam általánosba
2 8.os vagyok 8osztalyos gimi be (5.től 12.-ig van)
3 teknika ora volt cask nem vágtunk lombot :)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#30) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

és nem gondoltam hogy egy helyen berakod azt onnan ki se veszed csak megemlitettem hogy naon macerás ennyi :)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#31) [w] válasza -=Ghost=- (#28) üzenetére


[w]
őstag

a lombfuresz (ahogy a neveben is benne van) nem reszelo, a lapja altalaban rovid es vekony, nem hengeres. :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#32) [w] válasza -=Ghost=- (#30) üzenetére


[w]
őstag

vazze, valamivel szenvedj mar meg, ha moddolni akarsz!!! :t

cmdr PETER W. VOLKOV

(#33) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

jofffanmána ne báncsá má! :) montam h nem volt teknika órán még a közelbe se! amúgy a képen meg nem igazán látszik hogy az egy fűrészlap:)
bebizonyítom én hogy nem vagyok teljesen hülye :) vagy legalábbis megpróbálom:)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#34) [w] válasza -=Ghost=- (#33) üzenetére


[w]
őstag

nem akarlak en bantani, csak nehogy masnak add oda, hogy helyetted csinalja meg, hanem vagj bele egyedul! ha magadtol jossz ra dolgokra, sokkal jobban fogod erezni magad es a munkad gyumolcsere is mas szemmel nezel majd.
kulonben ha nem vagy biztos magadban, nyugodtan lehet gyakorolni darabokon,
nem kotelezo kapasbol elesben nekivagni!
szoval hajra! :P

cmdr PETER W. VOLKOV

(#35) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

ok thx meglesz!
csak nem tom min gyakoroljak max veszek egy hasonlo méretű lemezt mint amiből ki akaromvágni a mintát oszt azon fogok gyakorolni mert nincs túl sok oldallapom a codegen 7016os omhoz :) (vagyis csak 2 van ennyit adtak gyárilag nem én tehetek róla :DD ) szal majd gyakorolgatok csakveszek előbb egy fűrészt
és mégeccer kösz a bíztatást

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#36) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

amúgy a nem báncsá má! cask viccből volt
gondoltam hogy nem akarsz leb@xni azért mert nem tom mijaza lombfűrész :))

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#37) somitomi


somitomi
tag

1: Lezeres gravir: [L]http://www.multigraf.reklam.hu[/L]
Nagyon kedvesek voltak, mailben kertem toluk arajanlatot, azt hittem, hogy rogton el fognak hajtani, hogy ilyen kis merettel nem is foglalkoznak. Meg aznap megjott a valasz, komplett arajanlattal. Ki is mentem hozzajuk az elkepzelesemmel. A lenyeg a kovetkezo: 2 felekeppen lehet lezerrel dolgozni:

1.a: Gravirozas. Gyakorlatilag barmilyen formatumu kepet ra tudnak nyomtatni a plexire es ''szurkearnyalatosan'' megjelenik a feluleten, de ebben az esetben nincs elvilagitasrol szo, ez csak egy feluletkezeles.

1.b: kb 2 mm melyen vegigpasztaz a lezer egy korvonalat. Ebben az esetben vektoros kep kell (pl. photoshop: path-okat csinalni, es utana export to illustrator)
Ekkor mar van elvilagitas, igazabol csak ezek a mely korvonalak vilagitanak.

1.c : Vagas. halal pontosan barmilyen mintat kivagnak neked...

En nem nagyon ismertem a technologiat, tehat csak egy kepet vittem oda. Kb masfel orat ramszant a csaj es alakitgatta a kepet, csinalt path-okat kore, nyomtatott probakepeket (plexire), hogy lassam, hogy milyen lesz......szoval nagyon rendesek voltak....

Igy kerult nekem ez a 12x12 cm-es fel centi vastag plexi ket fele technikaval nyomtatva es marva 3600 Ft-ba. Ha elore tudom a reszleteket, olcsobban is kijott volna.....amugy az ar gepido szerint alakul...

2 : Lombfuresz. Amivel fak lombjat fureszelik :) Megegyezik azzal, amit valaki belinkelt ide, csak egy kicsit nagyobb, mert a nagytorony oldalat kicsivel nem lehetett volna kivagni, mert nem erne el a kozepeig....
Amugy aki vagta, azt mondta, hogy soha tobbet :)

3 : Oldallap kivagasa lezerrel: probalkoztam ezzel is, de elkuldtek mindenhonnan, hogy badogot ( ugye ebbol van...de nem mindenkinek ) nem hajlandoak vagni....nem mondtak, hogy miert, de szerintem nem akartak ilyen marhasaggal foglalkozni. Szoba johetett volna meg a vizes vagas is, de addigra mar kivagta a haverom lombfuresszel...
A lezerrel meg az is lehet a gond, hogy tul sok hot termel es megvetemedik az anyag....a festesrol mar nem is beszelve...

Na ez egy kicsit hosszura sikeredett...

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#38) Dufresne


Dufresne
addikt

Az élvilágításról annyit, hogy ha a plexit csak simán összekarcolod, ami azért nincs 2mm mély, akkor is világítani fog a karcolat, mivel ott megtörik a fény. Ezt amúgy ahol nem járnak ennyire utána és nem ézerrel csinálják, azok simán erősebb csiszolóval nekiesnek és azzal alakítják ki a formát, igaz a lézerrel szebb ábrát lehet készíteni, de ez az eljárás is megteszi:)

(#39) Dufresne


Dufresne
addikt

Végre készlettem az egésszel:))
http://kep.tar.hu/dufresne19/images/pic4052550.jpg
http://kep.tar.hu/dufresne19/images/pic4052551.jpg
http://kep.tar.hu/dufresne19/images/pic4052549.jpg
http://kep.tar.hu/dufresne19/images/pic4052548.jpg
http://kep.tar.hu/dufresne19/images/pic4048558.jpg
http://kep.tar.hu/dufresne19/images/pic4048557.jpg
Mit szóltok hozzá?

[Szerkesztve]

(#40) [Mike] válasza Dufresne (#39) üzenetére


[Mike]
tag

Voltaképpen nem rossz!:)

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#41) Cathfaern válasza Dufresne (#39) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyon szép! Gratulálok gozzá! :C

(#42) somitomi


somitomi
tag

Tenyleg szep lett a plexi, de a hazon meg lesz mit moddolni!
Ha mar keken vilagit a plexi, megerdemelni egy kek LCD-t is :)

[Szerkesztve]

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#43) b0unCe


b0unCe
aktív tag

grat hoazza
mennyiert lezereztek bele ezt?


[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#44) Dufresne


Dufresne
addikt

Köszönöm mindenkinek az elismerést:))
A házon még tényleg lehetne csinosítani, de sjna az idő hátráltat benne. Igaz, hogy jobban nézne ki kék led-es lcd-vel, de amikor az lcd-t vettem, akkor csak ennyim volt rá és ugyan vettem a plexihez zöld ledet is, de az nem nézett ki olyan jól.
A gravírozás pedig baráti alapon ment:C

(#45) LukE


LukE
veterán

mivel flatcoke eléggé kitett magáért, ezért szerintem érdemes megnézni:[L]http://www.radikalmod.hu/index.php?p=1&x=ga&y=24[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#46) wrz


wrz
aktív tag

Többnyire azért nem vágnak lézerrel plexit, mert:
1. Mérgező gázok keletkeznek, amitől a kedves dolgozó feldobja a bakancsot
2. Hogy a fej kövesse a lemezt, egy mágneses alapon működő érzékelő van, a plexit nem érzékeli, eltolja, belever stb.

Már nemtom ki kérdezte, hát ezért.Nagyon szép lett a gravír, én is lézergépen dolgozok, már próbálkoztam ilyennel, de még nem sikerült szépre, nagyon megégette mindig az anyagot.Elég sok idő kitökölni a beállításokat.

Minden ellenállás hasztalan!

(#47) wrz válasza somitomi (#37) üzenetére


wrz
aktív tag

Jah, festésnek annyi lett volna, ha lézerrel vágatod.

Minden ellenállás hasztalan!

(#48) HEro


HEro
tag

Hát nem igaz, ennyi tehnikai tudás egy helyen, hát felsetétítek mindenkit:

NEM LOMBfűrész hanem LOMfűrész! :))

Erről van egy storim is:

Egyik oszttársam Lomfűrészt akart venni egy praktiker-ben, és az eladó egy LOMBfűrészt adott, vagyis egy sövény vágót!

:))

Na, nem csak ti nem tudjátok, hanem egy (állítólag), szakképzett eladó sem!

:)

(#49) SLi válasza somitomi (#7) üzenetére


SLi
tag

:C :C :C!

(#50) L4Me válasza HEro (#48) üzenetére


L4Me
csendes tag

Azt nem tudod esetleg, kb. mennyibe mérnek egy ilyen lomfűrészt? (pl. Praktiker?)

thx

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Plexi és led (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.