Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Plex Media Server - VPN - LG TV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GonZOO_82


GonZOO_82
csendes tag

Sziasztok!

Olyan helyzet állt elő, hogy van egy LG TV-m, ami kezeli a Plex Media Servert, de csak helyi hálón. Azaz, ha a saját win-ről futtatom a plex servert akkor azt látja, viszont a hálózaton kívülit már nem. IP-t megadni nem lehet direktbe. Csak helyi hálós keresés van.

Van saját szerverem bent teremben, amire feltettem a linux-os PMS-t, openvpn segítségével be is van rángatva helyi hálózatba a szerver, viszont a TV még mindig nem látja belső hálón.
Én a gépről 192.168.1.1:32400-en elérem és látom, de a TV nem.

Valaki találkozott már hasonlóval?
Van tapasztalat vagy ötlet ilyen folyamatra?

Köszi
G.

(#2) pintergabee válasza GonZOO_82 (#1) üzenetére


pintergabee
csendes tag

Szia,

én is hasonló megoldást építek éppen, nálam a PMS és a VPN szerver egy gépen van és a kliens egy router, ami bekapcsolja a VPN-be a teljes mögötte lévő hálót. A TV még nincs nálam, de PC-s klienssel csak úgy sikerült működésre bírnom a dolgot, ha hitelesítést kiiktattam a Plexből. Itt egy leírás arról, hogy ezt hogyan tudod megtenni:
http://wiki.plexapp.com/index.php/PlexNine_AdvancedInfo#Disabling_Plex_Media_Server_Security
Itt pedig arról, hogy hol találod a módosítandó fájlt:
http://wiki.plexapp.com/index.php/Plex_Media_Server_Preferences#Advanced_Preferences
Elmented, PMS-t újraindítod és reménykedsz. Mondom, ez PC-s kliensnél működik, nekem gyanús, hogy ez megoldja TV-n is.
Ha esetleg azóta találtál más megoldást, azt én is szívesen látnám.

Üdv,
G.

(#3) GonZOO_82 válasza pintergabee (#2) üzenetére


GonZOO_82
csendes tag

Szia,

Belső hálón gépről látom, hozzá is férek, teljesen jól.
Ha kikapcsolom a security-t akkor weben hozzá is férek.

Viszont a TV-m, akkor sem látja... a gépről indított PMS-t látja... csak a nyamvadt VPN-en keresztül bergángatottat nem :(

Üdv
G.

(#4) pintergabee válasza GonZOO_82 (#3) üzenetére


pintergabee
csendes tag

Ip masqueradinggel próbálkoztál már?
http://hup.hu/old/masq/ipmasq.html

(#5) pintergabee válasza pintergabee (#4) üzenetére


pintergabee
csendes tag

Szia,

no ma kipróbáltam a TV-vel is, ugyanaz a helyzet, mint nálad. Azóta kutakodtam egy kicsit, annyi, hogy nem routolt VPN-t kell használni, hanem bridge-et (tap). Ekkor ugyanabból az alhálóból kapja az IP-t a kliens, mint ahol a szerver van. Holnap nekiesek és megpróbálom megoldani.

Üdv.
G.

(#6) GonZOO_82 válasza pintergabee (#5) üzenetére


GonZOO_82
csendes tag

Szia!

Tutista! Nagyon várom a fejleményeket! ;)

Üdv & Köszi!
G.

ui.: Szorítok, hogy meglegyen a megoldás :)

(#7) GonZOO_82 válasza GonZOO_82 (#6) üzenetére


GonZOO_82
csendes tag

Szia!

Sikerült valamit összehozni? :)

Üdv
Gábor

(#8) pintergabee válasza GonZOO_82 (#7) üzenetére


pintergabee
csendes tag

Szia,

igen, lett megoldás, készülök írni róla egy hosszabb lélegzetvételű irományt. A lényeg, hogy openVPN-nél nem routingot kell használni, hanem a bridge lesz a nyerő (tehát tun helyett tap az adapter), ekkor ugyanaz lesz a címtartomány kliens oldalon is. Máshogy nem megy, mint hogy a szerverhez (OpenVPN + Plex) a kliens egy router, ami mögött a TV van (TV-n ugye nincs VPN kliens)
Javaslom nézd át ezt: http://openvpn.net/index.php/open-source/documentation/miscellaneous/76-ethernet-bridging.html
Én is ez alapján hoztam össze.
Ezen túl még arra kell figyelni, hogy ha az összekapcsolt hálókon több, mint egy router oszt címeket ugyanabba a tartományba, akkor vagy kapcsold ki a dhcp-t az egyiken, vagy blokkold a vpn tunnelen az udp 67,68-as portokat.

Eddigi tapasztalatok Budapest-Miskolc viszonylatban (10Mbit/s upload - 50Mbit/s download)
720p-s és annál rosszabb videók gond nélkül mennek, 1080p-s videók a csak akkor, ha nincs HD hang.

Ha lesz hosszabb írás, szólok.

(#9) GonZOO_82 válasza pintergabee (#8) üzenetére


GonZOO_82
csendes tag

Szia!

Szerintem bevárom a leírást!

Köszönöm!
G.

(#10) GonZOO_82 válasza GonZOO_82 (#9) üzenetére


GonZOO_82
csendes tag

Kop-Kopp... :)

Sikerült valami használható dolgot összehozni?
Leírásod van esetleg?

Üdv
G.

(#11) edeleny


edeleny
őstag

Tényleg behalt ez a topic?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#12) GonZOO_82 válasza edeleny (#11) üzenetére


GonZOO_82
csendes tag

Én kb azóta várom a srác megoldását...

Bevallom nem próbálkoztam tovább, vettem egy NAS-t... az pedig rsync-et tolja éjjel... ugyan nem a filmek miatt...

Nálam amúgy lehet, hogy a régi gyök t-home modem miatt dőlt az egész... meg kellene próbálnom most, hátha a csodabogár upc-s modem kulturáltabb...

(#13) edeleny válasza GonZOO_82 (#12) üzenetére


edeleny
őstag

Én idáig a Nero-t használtam az LG TV-hez, de most feltettem!!

Tetszik, jó meg minden, csak hogy tudnék én kategóriákat létrehozni?
Mesék, családi filmek meg ilyen kategóriákat! Nehéz megtalálni egy filmet a 100-ból, pláne ha angolul van a címe!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#14) csaszy10


csaszy10
csendes tag

Hiba lépett fel a szerverhez csatlakozáskor ezt írja a plex media szerver. Vajon mi lehet a gond? Nem is frissíti az új mappa tartalmakat. LG smart tv vel való kapcsolódásnál, de a régi tartalmat átviszi és lejátssza. Beállítási gond van, vagy vmi más? Előre is kösz s segítséget.

[ Szerkesztve ]

Acer E17 E5-721-43D2

(#15) evazempleni


evazempleni
csendes tag

sziasztok. van egy kis gondom. Samsung smart TV-n megy a Plex Media és néhány filmet nem ismer fel. Tudna nekem valaki egy listát adni milyen formátumokat ismer fel és milyeneket nem????
köszi a segítséget! szép napot! :W

(#16) iviivi75 válasza evazempleni (#15) üzenetére


iviivi75
tag

no akor talán nem csak nállam rossz a plex ,én ujratelepitettem a gépem.

elötte még tudtam használni ,utána már nem,de ez már majd 1 hete, hát nem sietnek megjavitani.

egyszerüen nem nyitja - nem lehet hozzá adni könyvtárat meg csatornákat se,meghott.

[ Szerkesztve ]

(#17) momo88


momo88
újonc

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy plex media serveren keresztül nézem a filmeket , ami jól működik, viszont az 5.1-es hangzást nem tudom használni ezen keresztül. A tv-m van össze kötve a házi mozi rendszerrel hdmi-vel és optikai kábellel. Van rá valami lehetőség, hogy vezetékezés nélkül élvezzem az 5.1-et vagy vennem kell egy külső merevlemezt és össze kötnöm a házimozi lejátszójával?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

(#18) fredi1952


fredi1952
újonc

Sziasztok!
Van egy Samu Smart Full HD-s TV-m és egy Win7-es oprendszerrel felszerelt számítógépem.
Letöltöttem az Allshare médiaszerver programot és sikeresen összehoztam a TV-vel.
A problémám az, hogy működés közben gondol egyet , megszakítja a filmet és kiírja, hogy "az eszköz leválasztva"
Megpróbáltam a Plex és a PS3 média szervereket is, de minden esetben ugyanez az eredmény.
Felvettem a kapcsolatot a Samsunggal és az általuk küldött frissítő fájllal felfrissítettem a TV szoftverét, majd alaphelyzetbe állítottam. Az eredmény ugyanaz.
A gép energia gazdálkodása és a tűzfala be van állítva, de az eredmény ugyanez a hiba.
Kérem, hogy aki jártas ezekben a dolgokban segítsen!
Előre is köszönöm!
Frédi.

(#19) GonZOO_82 válasza fredi1952 (#18) üzenetére


GonZOO_82
csendes tag

Szia!

Én legutóbb az Universal Media Server-t használtam. Ez egészen jó, leszámítva, hogyha több nyelvet tartalmaz a film, akkor alapból angol és nem tudok nyelvet választani (lehet én vagyok a béna), viszont létrehoz Transcoding mappát, amivel elérem eredeti állapotban a filmeket és ott tökéletes!

Progit itt találod: http://www.universalmediaserver.com/

Amúgy a TV hogyan csatlakozik a hálózatra? Wifi-n?
Van, hogy a router a felelős a szakadásért... szakadáskor a TV-n van hálózat vagy csak a film áll meg és a kapcsolat szűnik meg a programmal?

Nézd meg a router gyártó weboldalán, hogy ott mit írnak, hátha van javaslat a hiba javításra.

Üdv
G.

(#20) fredi1952 válasza GonZOO_82 (#19) üzenetére


fredi1952
újonc

Szia.
A router TC7200 tipusú. Ha jól tudom, TEChnicolor gyártmányú és bár van rajta wifi, LAN kábelen csatlakozik a TV-hez és a szgéphez.
Függetlenül attól, hogy használom-e a media szervert, vagy csak a háttérben fut, fél órán belül leáll. Ilyenkor a forrásválasztóban sem látható . Ha újra indítom a TV-t, akkor újra feláll a kapcsolat és működik.
Üdv.
Frédi.

[ Szerkesztve ]

(#21) sugarforce válasza fredi1952 (#18) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha wifi-vel van megoldva a tv, vagy a gép csatlakoztatása a routerhez, akkor az lehet a ludas
Router firmware frissítést próbálnék, vagy egy másik routerrel, valakitől kölcsön, vagy valami, ha azzal jó, a mostanit add el és vegyél egy jobbat.
most nézem, hogy ez modem is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Plex Media Server - VPN - LG TV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.