Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Please help!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DonLaca


DonLaca
csendes tag

Sziasztok
Tegnap játék közben lefagyott a gépem és azóta nem tudom bekapcsolni :O . Venti, HDD, CD felpörögnek de a monitor már nem kapcsol be. kb 3 mp időközönként sipol 1. Ez a sipolás mitt jelent, minek a hibakódja?

(#2) Skylark válasza DonLaca (#1) üzenetére


Skylark
tag

Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel.

(#3) dam válasza DonLaca (#1) üzenetére


dam
tag

Hasonló problémám volt már nekem is. Akkor a tápegység szállt el. Ha van esetleg kéznél másik, próbáld meg. Hamar kiderül, hogy az volt-e a ludas.

(#4) Picimaci


Picimaci
tag

Próbáld meg kivenni a memóriát fújkodd meg, a vga-t is vedd ki és tedd vissza, hátha kontaktos picit. (Talán ez segít):U

[Szerkesztve]

(#5) eddie303


eddie303
őstag

Szerintem próbáld meg kihúzni a gépet a dugaszból 2 percre, mert ha a táp hülyül, úgy helyrepittyanhat, egyébbként osztom a többiek véleményét.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#6) simonzé válasza DonLaca (#1) üzenetére


simonzé
addikt

1. Még újonc vagy, ezért elmondom: mindenki utálja az ilyen hülye topic címeket. Óvakodj az ilyentől, mert a presztizsedet lerombolod vele. (Sokan elkönyvelhetnek ''hülyetopicosnak''.) Vagy add neki a ''Sípol a gépem'', a ''Gond az induláskor'', stb. címeket, hogy ne jöjjön be, akit nem illet, de bejöjjön, akinek van tippje.
2. Ilyen sípoláskor először a Ramot nézd meg, ha ez nem segít, akkor húzz ki mindent az alaplapból egyesével, majd dugd vissza!

I don't fit in. I fit out.

(#7) DonLaca


DonLaca
csendes tag

Kivettem már mindent. Ugy is ezt a 3 mp sipjelet adta. :( A proci alapon, a 9800 300/300MHz ment, memoria volt csak tuningolva 166 helyett 200on ment de birta a 235 is (eddig).

(#8) DonLaca válasza simonzé (#6) üzenetére


DonLaca
csendes tag

Köszi, legközelebb (remélem nem lesz) majd igy teszem. Nem most kezdtem de profi sem vagyok. A forumot inkább csak olvasgatni szoktam mint irogatni benne. A kérdést csak azért tettem fel mert minden coccom máshohol vettem. A gari miatt nem akarok feleslegesen utazgatni. A rammal kezdem.

(#9) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Üdv!!
Nekem is ez a problémám, hogy a gépem induláskor ismétlődő beep hangot ad ki. Ugyan olyan hangon, hogy ''beep beep beep...'' tehát amiket írtatok hogy a ram kimozdult vagy stb. az máshogyan sípol. A tápot még nem próbáltam de meg fogom nézni. Ha valaki tud nekem is segíthet. Köszike!!

A térerő legyen veletek!!!

(#10) eddie303 válasza DonLaca (#8) üzenetére


eddie303
őstag

Esetleg CMOS-t sütni próbáltál? Hátha akor elfelejti az ominózus RAM-beállítást s elindul. HM?

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#11) DonLaca válasza eddie303 (#10) üzenetére


DonLaca
csendes tag

Mindent kiprobáltam, szétszedtem, kitisztitotam, sütötem CMOST és csak azután tettem fel a kérdést hogy mi lehet a hiba.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Please help!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.