Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97901) DM-Fan válasza sting2 (#97898) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az égvilágon nem profitál többet a PS4 az aranyozott, kígyóbőr köpenyes, javasasszony által megáldott, lovaggá ütött, fluxuskondenzátoros HDMI-kábellel. Parasztvakítás, marketing-bullshit, hogy vedd meg a 2.000 dolláros drótot, aminek az előállítási költsége (az anyagköltséggel együtt) nem éri el az 5 dollárt. Tökéletesen megfelel a gyári. Lásd a héten írt HSZ-emet.

A TV-n pedig nem HDMI-kijáratok vannak, hanem HDMI-bemenetek.

A kábelnek pedig nincs verziószáma, egyiknek se. Csak a bemenetek vannak verziószámmal ellátva, hogy látszódjon, hogy mi az elméleti maximum sebességük, vagy mi a plusz szolgáltatás amit tudnak. A kábeleket csak Standard Speed vagy High Speed jelölésekkel illetik, illetve lehet bennük még plusz Ethernet-érpár a készülékek egymás közötti internet-továbbítását szavatolandó. A High Speed kábelek 4k-ig töléletesen megfelelően mindenre.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#97902) #20844032 válasza sting2 (#97898) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Pro ebben az estben szerintem sokkal többet " profitál " egy minőségibb, aranyozott , vastag kígyóbőr köpenyes - 1.4 kábellel.

Ezesetben a "szerintem" mögött semmilyen ismeret, tudás, műszaki háttérinformáció nincs. Ez nem baj, mertha lenne, akkor nem lenne piaca ezeknek, pedig ezt is el kell adni valakinek :DDD

(#97903) IMIIKE1998 válasza front3r (#97900) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Grat. :))
Mikor lesz amúgy PS 5?(Ha hülye kérdés, akkor sry. ;])

(#97904) A`rpi válasza TazLeacher (#97899) üzenetére


A`rpi
addikt

"
Ileltve ha 2 profil van a gépemen, hogy tudok 1 gépen 2 kontrollerrel játszani? Monjuk MK-t? Amikor bekapcsolom a másodikat, megkérdezi melyik profil. Ha a sajátomat választom, akkor kikapcsolja ami eddig be volt. Ha a másik profilt választom, akkor meg ugye máséval is játszom, ami nem jó..."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#97905) front3r válasza IMIIKE1998 (#97903) üzenetére


front3r
őstag

Kb 3-4 év múlva várhatóan. De majd a Sony dönti el természetesen.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#97906) krx21 válasza DM-Fan (#97901) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így azért nem igaz, mert a kábelek között hatalmas minőségi különbség van, ahogy az árukban is.
Én azt mondanám, hogy amennyiben a PS4 PRO-nak problémája van a Hdmi kábellel a 4K/60p HDR esetén, akkor bizony kell egy jobb minőségű kábel... Amenyiben nincs probléma, na akkor nem kell venni...
És bizony szerintem lesznek kábelek melyek "beadják ilykor a kulcsot", mert jóval több adaról van szó...

(#97907) Madwe válasza sting2 (#97898) üzenetére


Madwe
nagyúr

Könyörgöm kérd már meg az asszonyt vagy egy ismerősöd, h csináljon neked vaktesztet, ahol el kell döntened épp melyik kábelt dugták be, s meglepődsz mekkore különbségek vannak kábelek között (SE). Vagy vegyél majd 4k tvd mellé is 5x túlárazott kábelt, mert csak.

Annyira szeretem azt, amikor valaki csak azért mondja a meggyőződését, mert költött s önigazol:D Szerinted mi nem láttunk olcsó s drága kábelt? Nem is egyet...

Arról nem beszélve h szakmailag se lehet közöttük különbség, az indoklás mellette a mert csak, látom és kész szokott lenni.

Mindegy részemről befejeztem, elég volt a házimozi topikban éveken át hallgatni néhány sasszemű véleményét:D

(#97906) krx21 nyilván van kábel és kábel között különbség, ezért is van számozásuk. De pl egy 15mes 2.0s kábel ami olcsó, az pl lehet nem viszi át a jelet. Ezt nem vitatta egyikünk sem, nagy távra jó kábel kell, vagy próbálkozni olcsóbbakkal.

De ha már ad képet az a fránya kábel, akkor semmi különbség nem lesz a 1000 forintos noname meg a 200.000 AQ forest között...

[ Szerkesztve ]

(#97908) erahurka válasza Roland18x (#97871) üzenetére


erahurka
félisten

Én PS3-mal jártam így anno a Konzolvilágnál. Amikor elromlott a gép visszavittem a boltba, ahol kitöltöttek egy Sony garanciajegyet és elhajtottak a Sonyhoz......

(#97909) DM-Fan válasza krx21 (#97906) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Olvasd el, amit a héten írtam és most is belinkeltem! Elég sokat teszteltem éveken át a kábeleket/elég jó láncom van ahhoz, elég sok mérést csináltam, hogy tudjam, miről beszélek. Ha nem lenne megfelelő a gyári kábel a Pro-hoz, akkor nem azt adnák hozzá. Ha nem jó a kábel, látod a hibát, ha nem látsz hibát, jó a kábel. Nincs olyan HDMI-kábel esetében, hogy szebb/szaturáltabb, élesebb a kép stb. az egyikkel, mint a másikkal. Fogalmilag kizárt! Ha mást állítasz, nem vagy tisztában az átvitel mögötti technológiával. Kb. olyan ez, mintha azt állítanád, hogy az egyik USB-toldókábellel szebben szól a pendrive-ról az mp3, mint a másikkal.

Senki nem mondta, hogy nincs különbség kábel és kábel között, csak nem úgy, mint ahogy a sok tudatlan azt beállítja.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#97910) krx21 válasza DM-Fan (#97909) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha megfelelő akkor minden ok. Én csak azt mondom, hogy az olcsó, régi kábelek közül szerintem lesz amelyik elvérzik... Amúgy nekem is drága hdmi kábeleim vannak (audioquest chocolate) mindenhol, de hazudnék, hogyha azt mondanám, hogy minőségi javulás lett volna. Viszont, most hogy váltok 4K HDR-re, kevésbé izgulok, hogy a kábel nem fogja birni. (Így is le kellett cserélnem a 3 évés erősítőmet egy ideire, mert nem tudta volna továbbítani a 4K HDR-t) :W :DDD ...
Javaslom ezt mindenki vizsgálja meg aki házimozi erősítővel akarja továbbítani a video jelet...

[ Szerkesztve ]

(#97911) #20844032 válasza krx21 (#97906) üzenetére


#20844032
törölt tag

Lehet csinálni gyenge hdmi kábelt. De a legutolsó útszéli kínai filléres highspeed kábel átviszi a nyócgigát. Én studiótechnikából jövök, ott szimplán kabarészint ami ezzel az egész bazári hdmi túlfújt parasztbait ökörség körül firog. Mi ilyen táp és takarmányboltos 75ohmos koax(antennakábel) kábelen viszünk 6 gigát soktízméterre sdi-on. Ott a hdmi-t technológiaszámba se veszik :D

(#97912) DM-Fan válasza krx21 (#97910) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Amúgy nekem is drága hdmi kábeleim vannak (audioquest chocolate) mindenhol, de hazudnék, hogyha azt mondanám, hogy minőségi javulás lett volna."

Na látod, pontosan erről beszélek én is! Látható eredménye nincs a dolognak, maximum tartósságot/strapabíróságot, illetve anyag- és összeszerelési minőséget illetően jobb a kábel, illetve több külső zavarnak ellenáll a jobb köpenyezés miatt, adott esetben emiatt megbízhatóbban viszi át a nagy adatsebességű jelet, mint az olcsóbb. De abszolút benne van, hogy erre ugyanúgy képes a filléres kábel is. Ha jó az eredmény, nincs látható hiba, akkor pontosan ugyanazt nyújtja az olcsó is, mint a drága, nincs olyan különbség, hogy most a drágábban élénkebbek a színek.

"Viszont, most hogy váltok 4K HDR-re, kevésbé izgulok, hogy a kábel nem fogja birni."

Igen, ez is teljesen helyénvaló érvelés. Viszont abszolút lehetséges, hogy az olcsó, a PS4-hez mellékelt kábelek is tudni fogják ugyanezt. Ha nem, akkor van létjogosultsága a cserének, de addig teljesen fölösleges beruházás. Ha már meggyőződött a mezei user, hogy nem lesz jó az olcsó, ami van, akkor kell váltani.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#97913) krx21 válasza DM-Fan (#97912) üzenetére


krx21
nagyúr

Amúgy teljesen egyetértek a linkelt hozzászólásoddal. A Hdmi kábelek gyakorlatilag vagy műkődnek, vagy nem.
Aki minőségi különbséget vél felfedezni a képben vagy a hangban, az abba gondoljon bele, hogy mi a digitális jelek lényege.
Példa: Ha egy zsebkendőre felírt telefonszámot elolvasva fel tudom hívni, akkor tökéletes (digitális) jelátvitel történt. És az eredményen az sem változtat, ha egy pauszpapirra, szabvány betűkkel írt számot olvasok... A baj akkor van (ez a hiba) ha nem tudom beazonosítani a számot... :K

(#97914) Robi86 válasza laragirl83 (#97896) üzenetére


Robi86
senior tag

Akkor vegyél fel, jövöhéttől esténként ráérek :K

(#97915) DM-Fan válasza krx21 (#97913) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Abszolút, korrekt a hasonlatod! :K

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#97916) sting2 válasza #20844032 (#97902) üzenetére


sting2
addikt

Igaz, nem olvasok Mérnöki szaklapokat, a vélt vagy valós különbségekre kitérő méréseket taglaló oldalakat sem látogatom, nem járok kábeles szeánszokra sem.
Inkább megveszem, kölcsönkérem és próbálgatom a saját szememmel.
Kinek nagyobb a rálátása ilyen esetekben - aki olvasgat róla? vagy aki megveszi ezeket? vagy azé a mindent vivő vélemény -aki méregeti ezeknek a hatásait?..

Te jössz a szakmázással, Én elfogadom - gúny nélkül.
Neked meg a hasonló véleménnyel lévőknek ez nem nagyon megy....

Én inkább azt tartom viccesnek, hogy valaki kéretlenül oktat arról , hogy milyen hülye (tudatlan) vagyok ha a mellékelt kábelt lecserélem egy "jobbra", és itt mindegy hogy 5000 vagy 20000 FT volt ennek az ára, többet tud vagy nem, egyszerűen csak kevésbé tartom oda illőnek, pláne, ha az eszközök mondjuk még kellően drágák is.
Később meg kiderül, hogy neki is márkásabb kábelek vannak az eszközei mögött. :F

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#97917) toompa


toompa
őstag

No comment:
[link]

(#97918) Robi86 válasza toompa (#97917) üzenetére


Robi86
senior tag

Jajj ne, ezután meg ezzel lesz tele a topik? :(

(#97919) belan válasza Robi86 (#97918) üzenetére


belan
addikt

Ja not 7 lesz a végén ne :(

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97920) bandi0000 válasza belan (#97919) üzenetére


bandi0000
nagyúr

csak ebbe mondjuk viszonylag kevés a beépített aksi

Xbox One: bandymnc

(#97921) belan válasza bandi0000 (#97920) üzenetére


belan
addikt

Igaz. de akkor is durva képek

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97922) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Ez a PS VR elég elszomorító élmény volt nekem. Barátom vett és ő odáig van tőle, nekem 90-es évek végi játékterem élmény. Mondjuk van egy konyhás-boszorkányos(?) demó, az elég jó volt, ha ilyeneket tovább visznek még jó lehet.

De grafika és kezelhetőség még messze nem kiforrott.

Aurea mediocritas

(#97923) DM-Fan válasza sting2 (#97916) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem magunk is többen birtoklunk minőségi kábelt, ahogy írtam én magam is. 15-20 eFt-os HDMI-kábelek vannak a rendszeremben, 1-1,5-2 méteres hosszúságban. Viszont azt magam is gyorsan beláttam anno, hogy nem a jobb képminőség miatt érdemes jobb kábelt venni (ugyanis azt nem kapsz a csilló forintos kábeltől sem), hanem amiatt, mert adott esetben extrém esetekben sem lehet vele gond, illetve mert időtálló, 10 év elteltével is bizton számíthatsz rá, illetve mert eleve van egy prémium minőségérzete (anyaghasználatot, összeszerelési minőséget illetően), valamint esztétikailag is szebb (maga a kábel és nem az általa biztosított képminőség). Bizonyos hosszúság fölött istenkísértés gyenge árnyékolású kábelt venni, bár innen a PH!-ról is tudnék több user-t is felhozni példaként, aki 15 m hosszúságú, low-budget kábelt használ projektorhoz minden panasz nélkül.

Magad is elismered, hogy nem olvasol szakirodalmat, nem jártál vakteszten, csak megveszel és alkotsz egy (szubjektív) véleményt, amiben nagyban benne van a pszichológia, placebo-hatás, stb.

Magam igen sokat olvastam is róla, konzultáltam ezzel foglalkozó, nálam okosabb emberekkel, voltam vakteszten, illetve magam is számos kábelt végigpróbáltam a saját rendszeremben, mérésekkel megtámogatva. Bizton állíthatom: NINCS különbség képminőséget illetően, legalábbis mérni sosem sikerült ilyet, márpedig ami a képalkotásban nem mérhető, azt nem is fogod látni.

Hibás kábellel nem egyel találkoztam, illetve olyannal is, ami nem volt elég az adott célra (pl. standard speed kábel 3D 1080p anyaghoz), de hidd el, az rögtön feltűnik, ha egy kábel hibás/nem az adott feladatra készült és ehhez nem kell nagyítóval keresgélni a képen/vadul összehasonlítani mással, mert egy laikusnak is egyből ordít a hiba.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#97924) #20844032 válasza sting2 (#97916) üzenetére


#20844032
törölt tag

Szerintem félreértettél. Az a része nem gúny volt, hogy azokat is el kell adni. Nekem a világon semmi bajom nincs avval, ha valakinek az egészen apró, szinte láthatatlan dolgokra is van igénye. Az már sokkal inkább, ha ebbe valamiféle vélt szakértelmet próbál belecsempészni. Ha azért veszel drága kábelt, mert nem érzed helyénvalónak a cuccaidhoz, hogy 300 forintos kábelek legyen...ez nekem teljesen érthető. Én volt anno az az ember, aki szót emelt a sony filléres géphez adott kábelei miatt, miközben az ms jóval minőségibb kábeleket ad a xbox mellé.

(#97925) Kendek válasza #20844032 (#97924) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos vagyok benne, hogy a Sony olyan kábelt mellékel a géphez, amivel ki lehet használni minden képességét. Szó sem volt róla, hogy a hozzácsomagolt kábel csak egy alap darab lenne, és a teljes funkcionalitáshoz még egy extra kábelt is kellene vennie a felhasználóknak. Akárhogyan is néz ki, bármennyibe is kerül az előállítása, a funkcióját teljes mértékben betölti. Gyakorlati tapasztalatból tudom, hogy az árnyékolása jobb mint egy egyébként drágább, vastagabb és aranyozott kábelnek. Ha pedig a jelet átviszi zavartalanul, akkor az már tökéletesen megfelelő. Semmilyen olyan jelenség nem fog előfordulni mint ami az analóg jelátvitelnél jellemző volt.

<-ƘƘ->

(#97928) #20844032 válasza Kendek (#97925) üzenetére


#20844032
törölt tag

A funkcionalitás egy dolog. Persze, tökéletesen ellátja. De van olyan, akinek ez kevés. Van, akinek kell, hogy az őt körülvevő tárgyak valamiféle nívót képviseljenek. Túl a funkcionalitáson. Én ezt meg tudom érteni, bennem is van ebből, nyilván ezért is értem.
Ez pl. a pécém.Ez sem jobb ettől, nem stabilabb, nem gyorsabb pl. a harisnyázott kábelektől, csak jól néz ki. De azt is főleg csak én látom, de valahol értem én, hogy valaki attól alszik nyugodtan, ha a kábelei kígyóbőr :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97929) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Steep kód valakinek?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#97930) krx21 válasza #20844032 (#97928) üzenetére


krx21
nagyúr

Szép az a gép, gratulálok! (régen én is Pc-ztem..)

(#97931) #20844032 válasza Adam_Shepard (#97929) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ha másnak nem, én kérném! :R

krx21: köszönöm! :)

(#97932) Lefty


Lefty
addikt

Ti weben be tudtok jelentkezni a playstation fiókba? Megadom az adatokat, továbblép az oldalról és nem történik semmi sokadszorra sem, fehér az egész oldal és kész, nem is tölt.

(#97933) unravel válasza Lefty (#97932) üzenetére


unravel
őstag

Igen. Megy.

Próbálj kukikat / előzményeket törölni vagy más böngészőt vagy eszközt.

¯\_(ツ)_/¯

(#97934) Adam_Shepard válasza #20844032 (#97931) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Kuldtem. Az elozoleg linkelt steep oldalon kell aktivalni.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#97935) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#97936) kola99 válasza DM-Fan (#97923) üzenetére


kola99
tag

Ami a Lényeg :
Mit jelent a HDMI 1.4 szabvány?

Minden HDMI kábelünk HDMI 1.4 szabványnak megfelelő, gond nélkül kezelik a 3D, 4K UltraHD felbontást!
A szabványok mind egy maximális adatátviteli képességet jelőlnek, amelyet még biztonsággal tud kezelni az adott kábel.
Az 1.3-as szabvány garantált maximuma a Full HD 1080p volt.Az új HDMI 1.4 kábel szabvány már garantálja a 3D, 4K Ultra HD jelátvitelt 30fps-en. Tehát 30 fps !

HDMI 2.0 kábel, 4K 60fps-en
A következő szabvány (HDMI 2.0) már elkészült, és meg is jelentek az első kábelek, amelyek már valóban tudják a 4K 60fps jelfolyamot kezelni. Tehát 60 fps !

Először is tisztázzuk le a 4K, Utra HD kérdést, mert ezzel kapcsolatos a legnagyobb újítás a HDMI 2.0 szabványban. Az Ultra HD felbontás 3840x2160px. Ennek a 21:9-es változata a 4096x2160px. A HDMI 1.4 kábelek ezt a felbontást tudták kezelni 24 illetve 30 kép/másodperces képfrissítéssel.
A HDMI 2.0 ezt a 4K felbontást (3840x2160px) tudja kezelni 60Hz-es képfrissítés mellett.

A profi HDMI 1.4 kábelek valóban tudják a 60Hz-es képfrissítést, csak nem 4K felbontáson, hanem Full HD-n. Ennek ellenére, HDMI 2.0-ként árulja néhány webshop.Ez, még "csak" HDMI 1.4.

Ha majd ha az adott HDMI kábel a 4K felbontást fogja kezelni 60Hz-es képfrissítéssel, akkor lesz HDMI 2.0 szabványnak megfelelő. [link]

A kérdés az , hogy a Pro-hoz csomagolt kábel milyen, illetve ha bizonytalan, rendeljünk -e egy elérhető árút /2700ft/ biztosan 2.0-ás 60Hz-est Resolution up to 3840 x 2160 @ 60 Hz. [link] főleg ha van 4K-s HDR-es tvk /Samu ks7000/

[ Szerkesztve ]

(#97937) Lackooo84 válasza toompa (#97917) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mekkora kamu... Ez kívülről olvadt meg. Egyrészt, hogy ha "túlmelegedne", akkor a leghűvösebb pontján, a ventilátornál tenné. Meg így soha nem olvadna meg a műanyag ház, mert ehhez már nem 100 fok kell...

The Truth is out there...

(#97938) #20844032 válasza kola99 (#97936) üzenetére


#20844032
törölt tag

A világszara delock kábelek, egy webshop, és tonnányi vadbaromság.
Killer trió! :C

(#97939) Lefty válasza unravel (#97933) üzenetére


Lefty
addikt

Köszi, valami akkor nálam van, nem megy takarítás után sem.

A store ezt dobja ha be akarok jelentkezni: { "reason" : "clientId must not be null", "status" : "500" }

(#97940) #20844032 válasza Lefty (#97939) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ma beszéltem másik fórumon egy userrel, aki szintén semmilyen eszközzel nem éri el a sztórt upc hálózatból. Mobilnettel viszont megy. Másik dns használatát ajánlottam neki. Nemtudom megoldotta-e, vagy hogy nálad is hasonló a probléma.

(#97941) belan válasza kola99 (#97936) üzenetére


belan
addikt

Azt honnan tudom meg hogy én hdmi kábelem 1.4 ?ennyim lapos és széles és arany fejes és ez van rá írva valueline high speed hdmi

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97942) LeventeV válasza Lackooo84 (#97937) üzenetére


LeventeV
senior tag

+1
Nekem is ez volt az első benyomásom.

(#97943) #20844032 válasza belan (#97941) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nincs olyan, hogy 1.4-es kábel. Ma már nemtudom hányszor lett leírva. High speed van, meg standard speed. High speed, menni fog. Olyan 20db hdmi kábelem van itthon, a legkülönbözőbb fajták hosszra, vastagságra, gyártmányra. Rugalmasságra. Színreszagra. Mindegyikkel megy a 4K@60Hz.
Gémerszékem viszont csak 1 van. DE VAN!!!négy!! Lehet ezért mennek.

kola99: itt a válasz a posztban.

[ Szerkesztve ]

(#97944) kola99 válasza #20844032 (#97938) üzenetére


kola99
tag

A kérdést olvastad ?

(#97945) belan válasza #20844032 (#97943) üzenetére


belan
addikt

Ok :R

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97946) DM-Fan válasza kola99 (#97936) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Honnan vetted ezt a sok baromságot? Értsd meg: NINCS VERZIÓSZÁMMAL JELÖLT HDMI-KÁBEL! Verziószámmal a HDMI-szabvány aktuális protokollját jelölik, a készülékek kimenete kapja meg ezt a számozást, az átvitelhez szükséges kábelek nem, azokat csak normál, vagy nagysebességű jelzőkkel illetik. A nagysebességű kábelek pedig alkalmasak a 2.0-ás szabvány kiszolgálására is! Amatőr dezinformációkat terjesztesz, nulla mögöttes szakmai tartalommal! A tyúkbél vastagságú High Speed kábelen is lazán átmegy hiba nélkül a 4k@60Hz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#97947) kola99 válasza DM-Fan (#97946) üzenetére


kola99
tag

Senki nem írta hogy verziószám , hanem SZABVÁNY ! /de ott a link/ és van egy kérdés a végén amiért belinkeltem.
Van 1.4 szabvány : 4k-ban 30 fps. Van 2.0 szabvány : 4k-ban 60 fps. mi nem igaz ebből ?

[ Szerkesztve ]

(#97948) krx21 válasza DM-Fan (#97946) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem mindegy, hogy 2.0-ás hdmi kábel vagy 2.0 protokollnak megfelelő kábel. :DDD Van hogy az audioquest is kiírja. [link]
Mondjuk az érdekes, hogy mindegyikre ezt írják: (a olcsóbbtól a legdrágább, arany árú kábelig)
"All AudioQuest HDMI cables up to 8 meters are rated High Speed with Ethernet. From 12 meters to 20 meters AudioQuest HDMI cables are Standard Speed with Ethernet"

[ Szerkesztve ]

(#97949) DM-Fan válasza krx21 (#97948) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Vigyázz! Az AudioQuest sem a kábelre írja a 2.0-át, hanem a protokollra! About HDMI 2.0! A honlapon látható kábelek már mind évek óta a piacon vannak, a HDMI 2.0 szabvány pedig még új, meg sem voltak az alapkövetelményei (blue book), amikor a kábelek már rég megjelentek és használatban voltak.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#97950) krx21 válasza DM-Fan (#97949) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze tudom. :K .. Azért érdekés nem, hogy 8m felett még az audioquest-nek sincs high speed megoldása.
Pedig ott vannak nagyon nagyon drága kábelek is...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.