Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96801) A`rpi válasza gyuri00 (#96797) üzenetére


A`rpi
addikt

Működni fog, nem lesz vele probléma. :)

(#96802) danih válasza Bazsi1987 (#96800) üzenetére


danih
addikt

Bocsi, szóval mi nem látunk túl sok különbséget vagy te?
Én pl. látok különbséget. Plusz a VR-t is tervezem, szóval jól jön még. És a 60 fps-nek is örülök.

(#96803) A`rpi válasza danih (#96802) üzenetére


A`rpi
addikt

Saját véleményét írta le,
nincsen azzal semmi gond, ahogy a te véleményedben sem látok kifogást.

Tiszteletben tartom. :K

(#96804) krx21 válasza danih (#96802) üzenetére


krx21
nagyúr

Majd ha kint lesznek az áruházakba és a konzol boltokba a pro 4K megjelenítőn, akkor többen meglátják majd! :K

(#96805) danih válasza A`rpi (#96803) üzenetére


danih
addikt

Nem a véleményét vontam kérdőre - nyelvtanja miatt nem volt egyértelmű a dolog.

(#96806) Lackooo84 válasza danih (#96796) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A szűk keresztmetszet a SATA II.

The Truth is out there...

(#96807) danih válasza Lackooo84 (#96806) üzenetére


danih
addikt

A maga 3Gb/s-jével?
Sztem nem.

(#96808) A`rpi jaj Árpi olvasd már el amit írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96808) A`rpi válasza danih (#96805) üzenetére


A`rpi
addikt

Bármilyen oldalról megközelíthető a kérdés, nem ezen van a hangsúly.
Azt próbáltam sugallni, célszerű a másik álláspontját nem megkérdőjelezni.

Egyértelmű aki lát különbséget és azt értékeli is, tuti cserélni fog,
akinek nem ér annyit a különbség, azzal kár vitázni hogy de nagyon is sok pozitívuma van a PRO verziónak. :)

(#96809) phgergo


phgergo
aktív tag

Nekem az a velemenyem, hogy a pro csak felvezetes a ps5hoz majd. Kapunk kicsit jobb jatekokat es ennyi. A lenyeg, hogy sokan valtsanak a ps5 megjeleneseig 4k megjelenitore, es akkor majd adhatjak dragabban a konzolt, nem kell belekalkulalniuk a tovabbi kiadasokat a vasarloknak. Ezt mondom ugy, hogy enis valtok prora.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#96810) miklos0308


miklos0308
tag

Hali sràcok, a hyper x cloud II usb-vel a ps4-hez csatlakoztatva tényleg tudja a 7.1et ?

(#96811) Def26 válasza phgergo (#96809) üzenetére


Def26
félisten

Szépen felveri a uhd tv eladásokat a ps4 pro az tuti. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96813) KaitouP válasza phgergo (#96809) üzenetére


KaitouP
veterán

Jobb játékokat? HAHAHA. A játék ugyan olyan szar lesz mint volt, max. szebb köntösben. Igazán kijöhetne egy olyan Pro verzió is, ahol végre nem remaster játékok tömkelege, hanem egyedi, új játékok jönnek, amikre 10 év múlva is emlékezni lehet. Ja, bocs... nem grafika függvénye a jó játék, szóval elég lesz az alap PS4 is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#96814) EczkE válasza miklos0308 (#96810) üzenetére


EczkE
addikt

Sajna nem.

Asszem mindenféleképpen!

(#96815) danih válasza KaitouP (#96813) üzenetére


danih
addikt

Én személy szerint nagyon örülök a remastered-eknek, ugyanis ez az első PS-em és így játszhattam a teljes Uncharted sorozattal vagy a Last Of Us-szal is.
Persze értem hogy mire gondolsz, attól még nem lesz több jó új kontent és valid is a dolog valamilyen szinten, de részemről azért jöhet a remaster is.

[ Szerkesztve ]

(#96816) krx21 válasza danih (#96815) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez a PS4 PRO is a PS4 REMASTER... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96817) miklos0308 válasza EczkE (#96814) üzenetére


miklos0308
tag

Én is úgy tudtam mert mindenki ezt írta akárhol olvastam de youtube-on meg akik tesztelték mondták hogy működik. Usb-vel csatlakoztatták bekapcsolták a funkciót és világított a led is meg állítólag a 7.1 is hallható. Legutoljára ezt a videót néztem, 12:30-nál beszél erről:

[link]

Valaki aki esetleg ki tudná ezt próbálni, ha ilyet használ és nem nagy fáradtság? :)

[ Szerkesztve ]

(#96818) Tatyla


Tatyla
őstag

Igazából már aki elődöntötte hogy vált pro-ra az már előrendelte, aki meg nem az meg már a közel jövőben nem is fog váltani...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#96819) Def26 válasza Tatyla (#96818) üzenetére


Def26
félisten

#napibolcsesseg ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96820) Tatyla válasza Def26 (#96819) üzenetére


Tatyla
őstag

Igen mert még minden negyedik-ötödik komment erről szól

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#96821) perge666 válasza Tatyla (#96820) üzenetére


perge666
veterán

Ezt a pár napot már csak kibírjuk, utána meg csak a fikázás lesz. :DDD

(#96822) KaitouP válasza danih (#96815) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem is lenne a remaster probléma, hanem az a baj, hogy ez a gen kb. csak ezekről szól, és nagyon de nagyon kevés olyan cím jelent meg eddig, amire azt lehet mondani, hogy igen, ez aztán valami. Aztán már 3 éve kint a gép... Most meg jön ez a világmegváltó új prő gép, amivel mindenki prőnek érezheti magát, és csorgathatja a nyálát a csodálatos HDR -re meg a négykára, csak az a baj, hogy ettől még a játékok ugyan úgy lelketlen, üres szarok lesznek mint eddig. Ezen kéne elgondolkozni a fejlesztőknek és a Sony -nak, és a grafika végeláthatatlan reszelése helyett ideje lenne már igazi játékokat csinálni. Basszus, sokkal jobban képes vagyok elszórakozni egy 90 -es évek beli, százszor végigjátszott, ezer éves grafikájú játékkal sokszor, mint a mai csilivili vackokkal. Nem kell mondanom, miért. Ahogy nem a ruha teszi az embert, úgy a grafika sem a játékot.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#96823) keIdor válasza KaitouP (#96822) üzenetére


keIdor
titán

Nekem semmi bajom a jelenlegi játékfelhozatallal, ez igaz az új címekre is, meg igaz a remasteredekre is. Pedig bő 25 éve már én is játszom, majdnem minden nap, úgyhogy nem most születtem.:)
Szerk.: A PS4 Pro, a 4K meg a HDR csak opció, nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96824) perge666 válasza KaitouP (#96822) üzenetére


perge666
veterán

Milyen igazat mondtál. :K

+1

(#96825) danih válasza KaitouP (#96822) üzenetére


danih
addikt

Ebből a szempontból akkor ez az egész iparra jellemző (PC-re is), nem csak a Sonyra. Ugyanez filmek esetében is pl... Én is a 90-es években kezdtem, de nemrég rájöttem amúgy hogy sok játék esetében csak az idő szépítette meg azokat az emlékeimben.
De a zene is ilyen, mindenki a saját (jobbára fiatalkorának) évtizedére esküszik :)

[ Szerkesztve ]

(#96826) james001 válasza Gabesz1019 (#96791) üzenetére


james001
veterán

A dlc-k csak multihoz adnak cuccokat,meg néhány bónusz kosztümöt neked meg a lovadnak,ennyi. Szerintem bőven elég csak a TPP,bár szerintem kár kihagyni a Ground Zeroes-t,már ha a sztori is érdekel.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#96827) ithuriel válasza A`rpi (#96662) üzenetére


ithuriel
csendes tag

Köszi a válasz(okat), gondoltam. :) Viszont mi a helyzet az alábbi esetekben:
-US accon van PS+, és másodlagos HU accon veszek valamit store-ban, akkor HU store-ban gondolom nem a még alacsonyabb "plus" ár lesz, vagy mégis?
-HU accon ugyanúgy megy a multiplayer vagy csak a játékok osztódnak meg?
Csak mert most gondolkodom, hogy US vagy HU acc-ra vegyek plus-t, még nem teljesen döntöttem el. :)

(#96828) keIdor válasza danih (#96825) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként igen, néha én is visszatérek "nosztalgiázni" 2000 környékére, vagy a '90 évekbe, de csak az emlékek szépek. Ez igaz a grafikára, az animációkra és igaz a játékmenetre is. Egyáltalán nem voltak régen jobban a játékok, sőt. Inkább az ember ízlése, személyisége változik, meg azok az emlékek tényleg nagyon csalókák.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96829) danih válasza keIdor (#96828) üzenetére


danih
addikt

Bezony :K Mi is másmilyenek voltunk akkoriban :) Attól függetlenül nagyon hiányoznak azok az idők, de ez megint csak naiv nosztalgia...

[ Szerkesztve ]

(#96830) A`rpi válasza ithuriel (#96827) üzenetére


A`rpi
addikt

"-US accon van PS+, és másodlagos HU accon veszek valamit store-ban, akkor HU store-ban gondolom nem a még alacsonyabb "plus" ár lesz, vagy mégis?"

Csak azzal a fiókkal tudsz kedvezményes áron vásárolni amin a Plus előfizetés is van.

-HU accon ugyanúgy megy a multiplayer vagy csak a játékok osztódnak meg?

Ha a gazdafiók amin a Plus előfizetést vásároltad elsődlegesre állítod, a megvásárolt játékok, és a multipalyer lehetősége is megosztódik minden más felhasználóval a játékkonzolodon.

(#96831) Tatyla válasza ithuriel (#96827) üzenetére


Tatyla
őstag

Osztodik a plusz is de az akciókat csak ott veheted igénybe amelyik accon van de multi megy a másikon is csak prymari legyen mindkettő

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#96832) Def26 válasza keIdor (#96828) üzenetére


Def26
félisten

+1. Én nagyon örülnék egy hexen vagy redneck rampage játéknak de a carmageddonból kiindulva nem adja azt az érzést mint régen. Ez van sajnos.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96833) danih válasza Def26 (#96832) üzenetére


danih
addikt

Továbbá napjainkban nem tudnál kiadni egy Redneck Rampage-et - azonnal nyakadba ugrana a PC média.

(#96834) ithuriel válasza Tatyla (#96831) üzenetére


ithuriel
csendes tag

Köszi skacok! :)
Ezek szerint mindkettőnek elsődlegesnek kell lennie a PS4-en? Eddig azt hittem, hogy az US az elsődleges, HU pedig másodlagos.

Más:
Van pár PS4-PS4 pro összehasonlító kép az alábbi oldalon:
[link]
Uncharted-on annyira nem látszódik a különbség, de a képek se túl jók.
PS VR képeknél viszont elég nagy különbség van.

(#96835) Def26


Def26
félisten

Ha havernak adom el a ps4 -et akkor elég, ha kiveszem az aktív usereket és törlöm a tartalmakat igaz? Muszáj a teljes gyári visszaállítást végigcsinálni? Legutoljára ezt vagy 3 órán keresztül csinálta és kihagynám ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96836) A`rpi válasza ithuriel (#96834) üzenetére


A`rpi
addikt

Akkor kell elsődlegesre tenni a gazdafiókot (amivel vásároltál)
ha azokat a cuccokat más felhasználóval meg akarod osztani.

Tehát, ha a Magyarra vásároltál de az USA fiókon játszanál,
akkor a gazdafiókot (Magyar) elsődlegesre kell tenned.

(#96837) A`rpi válasza Def26 (#96835) üzenetére


A`rpi
addikt

"Ha havernak adom el a ps4 -et akkor elég, ha kiveszem az aktív usereket és törlöm a tartalmakat igaz? Muszáj a teljes gyári visszaállítást végigcsinálni? Legutoljára ezt vagy 3 órán keresztül csinálta."

Csinálj egy új felhasználót. (Nem kell regisztrálni.)

Az új felhasználón kívül minden más felhasználót törölj.

Ezzel meg is oldottál mindent.

Egyedül az új felhasználó marad üresen.

(#96838) Lefty válasza ithuriel (#96834) üzenetére


Lefty
addikt

Holnap biztos lesznek mar rendesebb osszehasonlitasok, mivel veget er a hirzarlat.

(#96839) Def26 válasza A`rpi (#96837) üzenetére


Def26
félisten

Ok, köszi. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96840) gyuribácsi88 válasza Tatyla (#96818) üzenetére

Te már csak tudod hogy ki mikor fog váltani :DDD A sima ps4-et se első nap vettem meg, ahogy ezt se első nap veszem meg, kinőttem már abból a korból amikor minden azonnal és most kell, mert ha nincs meg rögtön azon nyomban, akkor már nem is olyan :(((

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#96841) mattheus válasza A`rpi (#96837) üzenetére


mattheus
őstag

Deaktiválni külön nem kell ?
Elég csak a profilt törölni ?

Csak azért kérdezem, mert holnap én is tervezem a gyári visszaállítást eladás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#96842) dinostaRR válasza KaitouP (#96822) üzenetére


dinostaRR
tag

Az a baj, hogy téged már maga a pro sokkolt, mert mindig azt hangoztatod, hogy a sima ps4-ed már nem ér semmit, nem leszel "prő" vele (ami nem így van) és kivetíted az egész játékiparra. Enyhe túlzás, hogy a játékoknak már nincs lelkük. lol

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#96843) A`rpi válasza mattheus (#96841) üzenetére


A`rpi
addikt

Előtte deaktiválhatod saját kezűleg,
de elvileg ezt a törléskor megteszi magától a rendszer.

(Weben tudod ellenőrizni ha nem vagy benne biztos.)
https://account.sonyentertainmentnetwork.com

(#96844) KaitouP válasza danih (#96825) üzenetére


KaitouP
veterán

Azért tettem bele a játékfejlesztők részt is, a Sony -t meg azért (meg persze a Mikrószaft is jöhet ide) mert elkezdte ez a hülye lovagolást azon hogy egy adott generáción belül kell egy erősebb gép. Nem tudom, én a mai napig beülök egy TR 1, Gran Turismo 2, vagy Medal of Honor elé, és örülök mint egy kisgyerek, amikor játszok velük, hiába szállt el felettük az idő, pedig aztán ha hat kezem lenne, az is kevés lenne megszámolni hányszor játszottam végig őket.

Akkoriban teljesen más volt a játékfejlesztés, és a hozzáállás a fejlesztők és kiadók részéről. Nem azzal telt el az idő a fejlesztésre, hogy minél tökéletesebb legyen a grafika, hanem azzal, hogy az a valami, amit csinálnak, legyen tele tartalommal, ötlettel, legyen egyedi, tudjon valami olyat amit a többi nem. Művészet volt az, ami mára iparággá vált. Futószalagon gyártják őket, évről évre szinte ugyanazt, egymást koppintva. Sehol semmi egyedi, semmi új. Nem is törekednek rá. Menjen 4K -n, meg legyen FHD 60 FPS, (PC -n meg úgy amilyen gépe van az illetőnek) azt ennyi.
PS4 -en eddig a Journey volt az egyetlen, amire azt mondtam, hogy úristen, le a kalappal, olyannak voltam részese aminek eddig még nem. Pedig aztán... baromi egyszerű játék grafikailag, és még csak hosszúnak se hosszú. Mégis volt benne valami egyedi, valami új. Ezzel persze nem azt mondom, hogy ilyen értékű játék nincs több, mert van, csak nem annyi, mint régen, legalábbis szerintem. Sok sok játékkal játszottam PS1-PS2 -őn, azért merem ezt állítani.

A másik meg, hogy nem volt ám internet ezeken a gépeken... tudjátok jól. Nem volt utólagos frissítgetés, félkész játék. Kijött ahogy kijött, ami hulladék volt az meg is bukott, a nevesebb fejlesztők meg addig csiszolták a játékot amíg az úgy nem ment ahogy megálmodták. És csak utána adták ki.

Szóval minden gennek meg van a maga pozitívuma, de a régiek felé billen a mérleg. Más lett az érték a játékiparban, és úgy gondolom, szerintem ez nem a jó irány.

+dinostaRR: feljebb írtam, természetesen nem akarok általánosítani. :) De az ahogy mondtam, a játékipar valahogy egészen más irányt vett.
Az, meg hogy nem leszek "prő" a géppel... nos, tekintsünk vissza erre a posztra két év múlva, amikor az alapgép megy a levesbe mert szar optimalizálatlan játékok jönnek majd rá (mint most) míg a Pro lesz a prioritás. Nekem ez a "mi törődünk az alapgépesekkel" dolog a Sony -tól bűzlik.

Leszögezném: szigorúan magánvélemény, senki más véleményét nem akarom megmásítani. :)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#96845) upc8823


upc8823
tag

ps4-be 4K GPU-t vártam ,és 8 magos CPU-t,
8GB ram megfelelö neki

(#96846) boost válasza KaitouP (#96844) üzenetére


boost
addikt

csak, hogy a lényegre válaszoljak. Amig a símából kb 65millió lesz kint két év múlva (évi +10m), a Proból meg 20m (szintén kb évi 10), azaz a harmada, addig nem lesz itt a pro definitív gép. Nem lövik magukat tökön a kiadók. Lehet, hogy a Sony a saját játékjainál csempész bele többletet, de a nagy profitorientált játékkiadók nem fognak.

(#96847) Madwe válasza keIdor (#96761) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt ugye tudod hogy ez egy 1-3 milliós tv-n van?:D

(#96764) Def26 Nem. Egyrészt az oledek is tudnak mind 10bitet (meg dolby visiont is már az ideiek, ugye az a másik szabvány, s még nincs eldőlve melyik lesz a befutó - ezt egyébként csak oled tud tudtommal jelenleg...) másrészt suhd csak samsung marketingneve, létezhet más panel is ami tudja, harmadrészt meg samsung marketingtrükkje, ugyanis tudtommal idén az igazi 10bites panelek csak a 8as szériától vannak, 7esben nem valós 10bites a panel, de erről itt a topikban is volt már szó.

Egyébként ha már hdr, annak úgy van értelme ha a fekete is fekete és nem szürke, uh lcd kiesik nekem, pro oled vagyok :D majd ha kijön a samsung a valós quantum dot paneljeivel egyszer, akkor lehet lesz értelmes alternatíva, s persze a 8as paneles suhd tvk se rosszak, de az gyk. meg már egy árban van az oleddel, ami jobb.

(#96848) Wlac válasza KaitouP (#96844) üzenetére


Wlac
Ármester

Ha nem lenne a VR, akkor biztos vagyok benne, hogy ez a fél generáció sem jött volna létre. Mégiscsak forradalmi dolognak tűnik, és senki sem akart kimaradni a jóból.

Az pedig, hogy régen nem számított a grafika, merő blődség. Régen is ugyanolyan fontos volt, régen is a szánkat tátottuk, minden egyes új pixelen, és az a játék volt az igazán menő, ami feszegette a technológia határait. Persze abban igazad van, hogy iparrá vált a játékkészítés, azonban minden egyes középszerű AAA játékra jut egy normális cím, amely mélyebb tartalmat is rejt. Az, hogy félkész játékokat adnak ki, sajnos tényleg igaz, ezzel nem tudunk mit kezdeni azon felül, hogy nem rendelünk elő semmit, de ez már nem igazán fog változni. Mondjuk engem a legkevésbé sem zavar, lévén évente nagyjából egy játékot veszek a megjelenés környékén, a többit pedig utólag pótlom, de persze, nyilván rossz dolog ez a kiadói hozzáállás.

“The wha-"

(#96849) keIdor válasza Madwe (#96847) üzenetére


keIdor
titán

Láttam hogy OLED, igen.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96850) belan válasza Madwe (#96847) üzenetére


belan
addikt

Azért ks8000 széria meg mindig olcsóbb mint 2016 oled TVK amúgy egyet értek igazi fekete csak a oled tvbe van szerintem .amúgy oled tv párt vagyok én is csak nagyon drága mulatság

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.