Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96751) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

PS4 Pro-hoz milyen 4K Tv ajánlott?
Valaki vett már, ha igen milyet?

(#96752) A`rpi válasza White Wolf (#96742) üzenetére


A`rpi
addikt

Az ilyen jellegű hirdetéseket ha alapos gyanúd van,
és szeretnél segíteni, jelentsd őket a hardverapródok felé. :R

(#96753) danih válasza A`rpi (#96752) üzenetére


danih
addikt

Ajánlom ezen gomb használatát mindenkinek amikor "plusz játékok a HDD-n" hirdetést lát :)

[ Szerkesztve ]

(#96754) White Wolf válasza balazs8907 (#96750) üzenetére


White Wolf
tag

Kérdés tényleg ps4 pro és hogy full hd tv vagy 4k tv.Aki játszott a Battlefield 1 el látnak különbséget?

(#96755) sting2 válasza White Wolf (#96754) üzenetére


sting2
addikt

Hogy, mit is mondtál? ... :)

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#96756) vonSux válasza Malachi (#96739) üzenetére


vonSux
őstag

Kamerával van rögzítve + yt kódolás, de a felbontás szép, viszont kicsit túltolták a szaturációt. Igazából akkor emelném meg a kalapom, ha a TLoU remastered remasteredje hozná a 60 fps ezen a felbontáson.

(#96757) Ghard


Ghard
őstag

Sziasztok.
A kontrolleremben a ravaszok gumijai elkoptak, gázt vagy féket csak 80-90%osnak érzékeli teljes behúzásnál.
Már 2 helyről is rendeltem újakat(ebay,replacebase.co.uk), de egyik sem jó.
Valaki esetleg tudna tippet adni, hogy merre találok megfelelő alkatrészt? A kontrollerem fehér, CUH-ZCT1U.
Amiket küldtek, állítják, hogy gyáriak. Több féle kontroller is létezik ezek szerint?
KÉP

[ Szerkesztve ]

(#96758) White Wolf válasza sting2 (#96755) üzenetére


White Wolf
tag

Hogy valós ps4 pro,de már látom megerősítették hogy ps4 pro 1080p 60-45 fps.

(#96759) KaitouP válasza A`rpi (#96728) üzenetére


KaitouP
veterán

Pont ez a baj. Csak akkor vagy "master race", IGAZI hardcore gamer, ha Pro géped van, ha csak alap géped van, akkor egy amatőr, senki játékos vagy - ezt akarják az emberbe sulykolni.
Remélem kapunk egy olyan rendszerfrissitést a gépekre, ahol az, akinek Pro gépe van, a barátlistában nagybetűkkel úgy tűnjön fel hogy "ultimate hardcore pro user masterrace true gamer $$$".

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#96760) bolha23 válasza White Wolf (#96758) üzenetére


bolha23
aktív tag

A BF1 még tudtommal nem kapott Pro patchet, akkor pedig kb tökmindegy hogy Pro-ról streameli, ugyanaz a felbontás, ugyanannyi fps, mint a standard PS4-en.

(#96761) keIdor válasza Def26 (#96735) üzenetére


keIdor
titán

Engem megvettek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96762) White Wolf válasza bolha23 (#96760) üzenetére


White Wolf
tag

Értem,és köszönöm.
Mivel én nem játszottam vele igy azért kérdeztem.

(#96763) glspeter1 válasza bolha23 (#96760) üzenetére


glspeter1
őstag

Ugyan annyi alapból nem lehet az erősebb hardver miatt.
Szerintem sokkal közelebb kell lennie a 60-hoz, mint a sima ps4-el.
Ha megírják hozzá a pro patch-et, akkor pedig 100%, hogy stabilabb lesz az a 60.
Esetleg nagyobb felbontáson (1080p) és valamivel magasabb beállításokon.

Nem kell több fps, csak az az Istenverte 60 legyen meg. Ne a 40hez legyen állandóan közelebb.
Ha ennyit sem képesek megoldani a Pro-val, akkor **** sem ér az egész. :(((

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#96764) Def26


Def26
félisten

Szerintetek a hdr 10bit az minden esetben suhd? Tehát elég ha a szűrőkben suhd -ra keresek? Találtam egy 43" -os samsung ks7500 -at ami nekem pont jó lenne.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96765) vonSux válasza KaitouP (#96759) üzenetére


vonSux
őstag

Master race konzol? Egyelőre még az ötlet is megmosolyogtató. Inkább plusz egy bőr a vásárlókról (rólam is :D ) némi felskálázott és cicomázott 4k felbontásért cserébe.

Def: hol találtad?

[ Szerkesztve ]

(#96766) keIdor válasza glspeter1 (#96763) üzenetére


keIdor
titán

Én úgy tudom, ha nincsen patch, akkor a játék egy sima PS4-ként használja a Pro-t, azaz csak a régi 16 GCN2-es SM-et fogja használni.
CPU órajel is visszaesik 2,1GHz-ről 1,6GHz-re. Tehát nem lesz több a képkocka sem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96767) glspeter1 válasza keIdor (#96766) üzenetére


glspeter1
őstag

Áhá. :U

Akkor nem szóltam. :DDD
Lényeg a lényeg: én azért még reménykedem.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#96768) belan válasza Def26 (#96764) üzenetére


belan
addikt

Én is azt néztem ki 43ks7500 de 280 ezer és nem is lesz egy darabig akcióba kérdeztem. jobban jársz 49ks7000 mert most csak 297 joy napon meg 280 lesz és legalább 123 cm ugyan annyiért meg kapod mint a 109cm akkor jobban meg éri 49ks7000 ma is akcióba van még.Samsung tv topicba 100 százalékra meg mondják neked

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#96769) Tatyla válasza White Wolf (#96746) üzenetére


Tatyla
őstag

Én írtam mert a barátom személyes konzultáció után azt az infót kapta hogy elméletileg 10-én érkezik raktárra és ezután kezdik szétszórni, mondjuk 120-ért már megvárom ha péntek ha hétfő ha már szeptember közepe óta nincs gépem...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#96770) bolha23 válasza glspeter1 (#96763) üzenetére


bolha23
aktív tag

"It should also be noted that PS4 games without a dedicated PS4 Pro mode should run exactly the same as they do on an existing PS4. How this works is that while the PS4 Pro offers double the compute units, they are laid out like a mirror of the original PS4's GPU, half of which deactivate when running standard PS4 games"

Forrás: [link]

(#96771) Malachi válasza vonSux (#96756) üzenetére


Malachi
addikt

a szaturáció a gagyi tv miatt van, szerintem valami Samsung vagy LG lehet. de 4K-n ne várj 60 fps-t, ha jól emlékszem megmondták, hogy nem lesz. 4K (ami igazából checkerboard) 30 fps, vagy FHD 60 fps, ez a két alapvetően érdekes felbontás. ami nekem nagyon impozáns amúgy a felvételeken, az a textúrák élessége és részletessége, még is YT tömörítéssel is hiányzik az a tipikus, jellegzetes elmosódott "konzolos" kép. gondolom 1080p-n ez ugyanígy komoly ugrást mutatna. az pedig tuti, hogy néhány évig még nem szeretném lecserélni az 50W828-amat, mert a mai napig az egyik legjobb tévé pl. PS-hez ezért engem a 4K nem is igazán érdekel. csak a szebb textúrák, a jobb élsimítás, hogy ne az orrom előtt rajzolódjanak ki a tereptárgyak, meg persze egy stabil 60 fps is fincsi lenne.

azt nagyon nehezen nyelem le, hogy most egy éves a limitált szériás 1 TB-os PS4-em, és paff egyszerre most leesett az ára a béka segge alá, de kénytelen leszek megszokni.

(#96772) KaitouP válasza vonSux (#96765) üzenetére


KaitouP
veterán

Maga a master race, mint kialakult fogalom a megmosolyogtató - nem az eszközöd értékétől illetve teljesítményétől, illetve a gamer cuccoktól lesz valaki játékos.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#96773) belan válasza Def26 (#96764) üzenetére


belan
addikt

De most raktak ki Samsung topikba egy táblázatot 2015 .2016 suhd tvekrol hogy melyikbe van 10bites panel .ks7000 tol 10 bites a panel

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#96774) Def26 válasza belan (#96773) üzenetére


Def26
félisten

Köszi, mindjárt ránézek de valszeg a méretekkel lesz gondom. Nekem bőven elég lenne egy 32" is.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96775) belan válasza Def26 (#96774) üzenetére


belan
addikt

Az a baj 32 az szerintem elég kicsi már maximum ha 1 méterről nézzed 4k miatt

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#96776) Def26 válasza belan (#96775) üzenetére


Def26
félisten

Jah, de most arra jöttem rá, hogy ha én íróasztalnál monitor/tv -el akarom majd használni a ps4 pro -t akkor teljesen kiestem a hdr -ből. :(
Nem is tudom, monitorokban is létezik ez a 10 bit hdr vagy csak tv -n van ez a móka?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96777) White Wolf válasza Tatyla (#96769) üzenetére


White Wolf
tag

Tudtam hogy írtak csak azt nem hogy ki.
De igy most tiszta
minden.

(#96778) belan válasza Def26 (#96776) üzenetére


belan
addikt

Az tudom én is nézegetem monitort is LG uc97 olvastam abba 10 bites a panel azt nemtudom hDr is van benne valószínűleg nem de 21 9 kép mérete miatt nem biztos hogy támogatja 21 9 be minden játékot amugymeg 260 ezer forint szóval akkor már inkább a tv 16 9 monitorba van 4k csak azt nem tudom hDr is van benne

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#96779) White Wolf válasza Def26 (#96774) üzenetére


White Wolf
tag

Ajánlom nézd meg az otherworld Lg 4k monitor.

(#96780) keIdor válasza Def26 (#96776) üzenetére


keIdor
titán

Nem láttam még HDR monitort, szerintem egyelőre ilyen nem létezik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96781) echterion válasza Def26 (#96774) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem meg pont a másik végletre lenne szükségem, mikor cserélem majd a PS51-es Samu plazmám. Ebből a szériából ez a számomra legmegfelelőbb, de félek, ennél olcsóbb mostanában nem lesz. Márpedig amig nem lesz egy jobb TV-m, mint a mostani, addig nem lesz pro-m se.

**********

(#96782) belan válasza echterion (#96781) üzenetére


belan
addikt

Igen ez legjobb választás ks7000 árba 60 colos 404 ezer az is nagyon jó ár szerintem. legjobb választás ps4 pro hoz ks széria

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#96783) danih


danih
addikt

(#96784) gyuribácsi88 válasza KaitouP (#96759) üzenetére

Ugyan úgy lelövöm a BF1-be a sok nokedlit, vegyen nyugodtan ps4 pro-t meg egeret és billentyűket, aztán majd üvölt mint a fába szorult, attól nem fog neki jobban menni a játék :DDD

danih; mozgás közben ebből pont hogy semmit nem fog látni az ember, jobb lenne hogy ha inkább az fps stabilizálásra mennének rá egyes játékoknál.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#96785) vonSux válasza Def26 (#96776) üzenetére


vonSux
őstag

Ugyanebben a cipőben járok, és nem találtam 32" környékén megoldást. Ami van az durva nagy az íróasztalomra. Kanapén tespedve meg ki akar játszani :D (csak vicc)

[ Szerkesztve ]

(#96786) Def26 válasza vonSux (#96785) üzenetére


Def26
félisten

Én most arra jutottam, hogy nem akarok 4k -t hdr nélkül. Annak semmi értelme, inkább maradok a jelenlegi monitorral azt annyi.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96787) Dreimus


Dreimus
senior tag

Nekem most egy ilyen monitorom van :) Igaz nem HDR-es, de akkor még nem láttam értelmét illetve egy kiárusítás során 100 ropiért kaptam meg magyar 3 éves samsung garival (tehát tudtam is regisztrálni a samsung oldalán), ezért is váltok én is pro-ra majd decemberben addig gép nélkül vagyok én is :) . Titkon reménykedem egy karácsonyi pro gépcsomagban hátha :)

(#96788) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Szerettem volna lementeni az összes tartalmamat a PS4-ről (gépcsere) az összefoglalóban megadott adatok alapján. AZ USB HDD-re (FAT32-re lett formatálva és nem exFAT-ra) a mentés elvileg sikeres volt, hiszen rajta van PS4-es backup könyvtár, ugyanakkor a HDD-t minden egyes rádugáskor úgy érzékeli, hogy USB storage device cannot be used.

Ez mit jelent pontosan? Ettől még, ha átköltözök egy másik gépre valamikor a jövőben az elmentett adatokat, akkor át fogom tudni másolni ?

Köszönöm előre is!

(#96789) sting2 válasza vonSux (#96765) üzenetére


sting2
addikt

Mindenkinek megvan a saját ideológiája.

Nekem az, hogy inkább most váltok amíg van "értéke" az előd PS4-nek, így azt beolvasztva frissítek.
A Tévé mizériát meg szép csöndesen szemlélem tovább ( míg meg nem találom a magam kis kijelzőjét) mert azt benézni sokkal nagyobb pleff, mint 50 - 60 ezren izgulni...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#96790) Def26


Def26
félisten

ps4 adatok átmásolásához bármilyen utp kábel jó?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#96791) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Metal Gear Solid V TPP dlc-k mit adnak? Gondolom új küldetések nincsenek. Gondolkodom, hogy mi éri meg jobban ez a Ground Zeroes + Phantom Pain összes dlc-vel egybe csomag, ( zavvin 9100 Huf) vagy egy használ Phantom pain (5000 huf).

(#96792) bandi0000 válasza Def26 (#96790) üzenetére


bandi0000
nagyúr

pl a szakadt nem :DD

mért nem mented ki HDD-re? vagy cseréled a HDD-t 1az1-ben?

Xbox One: bandymnc

(#96793) danih válasza bandi0000 (#96792) üzenetére


danih
addikt

HDD csere nem megy, nem fog működni.

Amúgy bármilyen kábel jó, straight vagy crossover - minden ethernet port tudja ezeket már kezelni, kb 10 éve volt utoljára ez gond :)

(#96794) GazRic válasza bandi0000 (#96792) üzenetére


GazRic
senior tag

PS4 és PS4pro-ra gondol szerintem. 500GB vs 1TB

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#96795) Kendek válasza danih (#96793) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez oké, de nyilván érdemes CAT5e vagy CAT6 típusút használni az átviteli sebesség maximalizálása céljából. :)

<-ƘƘ->

(#96796) danih válasza Kendek (#96795) üzenetére


danih
addikt

Pont tök mindegy hogy 5e vagy 6 :) A szűk keresztmetszet úgyis az 5400 rpm-es vinyó lesz.
Amilyen van otthon, oszt' annyi.

[ Szerkesztve ]

(#96797) gyuri00 válasza A`rpi (#96736) üzenetére


gyuri00
aktív tag

Most kipróbáltam úgy hogy a monitorhoz csatlakoztam hdmi kábellel és a monitorhoz csatlakoztattam a hangszórót is, így is van hang X360-on próbáltam a PS4 még folyamatban :) de akkor gondolom PS4-en is így fog működni ha nem akkor megpróbálom így ahogy leírtad köszönöm a segítséged!

(#96798) echterion válasza Def26 (#96790) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, én két sima kábellel csináltam, amikkel a hálóra volt kötve előtte az egyik PS4 meg a TV-m.

Persze ne legyenek szakadtak, mint azt bandi0000 barátunk meg is jegyezte. :P ;]

**********

(#96799) Kendek válasza danih (#96796) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, azért a 100 Mbps az jócskán alatta van a legszarabb vinyónak is, vagyis a CAT5e vagy CAT6 az mindegy, de annál régebbit már nem célszerű használni. :)

<-ƘƘ->

(#96800) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Látom mi megy itt a fórumba, én a Gyuribácsival értek egyet! felesleges számomra a pro ha most vennék tuti azt vennék egy rendes tv-vel de van egy kiváló full hd tv-m plusz egy sima első szériás ps4-em lassan 3 éve vele kihúzom a következő 2-3 évet és inkább megveszem a ps5-öt is megjelenéskor és inkább veszek egy fullos kiforrott 4k-s tv-t akkor☺ nincs bajom a proval de szerintem nagyobb a füstje mint a lángja☺ legálabb is nem sok különbséget láttok egyelőre☺

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.