Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) krx21 válasza DanielK (#9399) üzenetére


krx21
nagyúr

És sorba állsz 2 órát... ;]

(#9402) haddent válasza Ech0 (#9380) üzenetére


haddent
addikt

Talán elhamarkodott a véleményed. Ha megvetted és otthon 1-2 hete nyúzod ( nem pedig Play IT -en 5 perc alatt egy 720p TV -én miközben a dagadt pattanásos izzadt 15 éves kockák nyomnak hátulról), akkor mond ezt.

#9400 Def26 épp ezért néztem fel.. nálam valami szar.. UTP kábellel van rendesen lanon nem wifin és 16 mbps -et ír. PC -ről 65mbps -et mértem. Persze a PS4 -el nem tudom sehol normálisan lemérni, mivel nincs flash rajta...

[ Szerkesztve ]

(#9403) Def26 válasza haddent (#9402) üzenetére


Def26
félisten

"When I would check my internet connection with PS4 I would get the following results.

Down 20-30mbs
Up 2-4mbs
Ping 95-125

Checks on XB1
Down 50-60
Up 10-15
Ping 25-50"

Érdekes, hogy másoknál is van ez a hiba. Nálam xbox one -on is oylan ping -eket dobál, hogy csak lesek. Olyan mintha össze vissza dobálná a szerverekre az embereket régiótól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9404) haddent válasza Def26 (#9403) üzenetére


haddent
addikt

Nekem elvileg 100/20 mbps a net, ebből ugye eleve megkapok kb. 80/10 PC -én, ez tiszta sor.. PS4 -en minden szart kézzel beállítva, DMZ -be rakva még mindig csak 24.5mbps és 308kbps :DDD
Az egy dolog, hogy a PSN store lassú és az update meg játék letöltések lassúak, de kezd idegesíteni, hogy hardveresen nem tudja (ezek szerint sem az XO sem a PS4 a gigabitet vagy mivan itt már?! :O )

Na közben még állígattam a routert is meg PS4 -et is meg találtam egy HTML5 alapú speed testet: http://speedof.me , ezen most 45mbps/7mbps -et mért. Ez is gyalázat, még mindig a fele a PC -vel mértnek.

[ Szerkesztve ]

(#9405) WongFeiHong válasza Mrdevil (#9395) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Szép! :)

(#9406) Madwe válasza Def26 (#9403) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csak bf4 esetében, vagy máshol is van probléma a pingeddel? Mert bf4nél írják mindenhol, hogy tök mindegy milyen ika netük van, néha óriási pinget kapnak... amúgy se stabilak a servereik, de ha fut, akkor is nagy ping-el... Ha más játéknál is előfordul, akkor lehet másban is van hiba, lehet usa acc bekavar neki, bár ha ukvel is nézted s ott se volt jobb akkor passz, lehet a rendszer még nem találja az optimális servereket, utakat, nem tudom... Az angold szüveg amit linkeltél nem valami bíztató, 50 ping se jó de fölötte kb játszhatatlan...

(#9407) Def26 válasza haddent (#9404) üzenetére


Def26
félisten

Wifi -n vagy?

Madwe: Igen, és a gond az, hogy ugyanez a helyzet xbox one -nál is. Kicsit utána olvastam közben. USA felhasználóknak az xbox one ping -ek jobbak, EU felhasználóknak meg inkább a ps4 az ami jobb pingekkel megy. Nem tudom miért lehet ez.

BF4 -ben pingekkel nincs olyan nagy gond, inkább a fagyás és a connection error ami hazavágja.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9408) whYz válasza haddent (#9404) üzenetére


whYz
addikt

Nekem 1.2megat irt feltoltesnek, pedig nem is tud annyit a netem. Wifi g.

Amugy hiaba tudja/tudna a gigabitet ha a routered, kabelek, neted csak 100Mbit-et.

(#9409) haddent válasza Def26 (#9407) üzenetére


haddent
addikt

Nem, ez a vicc, hogy rendes UTP lanon. Mondjuk elég hosszú a kábel, de tudtommal ez max. a pinget befolyásolhatja..

#9408 whYz Hát attól még csak tudja a gigabitet, ha már rá van írva :((( Nyilván csak annyit akarok, hogy a netet teljesen ki tudja használni.

Madwe 9MB/s az 72mbs lenne, azaz fogjuk rá, kihasználná a netemet. A gond az, hogy mostmár minden beállítás kézi (=tökéletes), mégis a felét, 4MB vagy 40mbits -et mérek. És ez igenis pocsék és gyalázatos. A Sony -nak meg nincs joga lekorlátozni a gépemet, max. a saját szervereit.

whYz Nem, más és hosszabb kábel, de megpróbálom idehozni a router mellé mindjárt.

Def26 az pinget nem ír szerintem

[ Szerkesztve ]

(#9410) Madwe válasza haddent (#9404) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért ez a sebbeség amit elértél már nem rossz, persze közel sem annyi amennyit elérhetnél. Lehet most még limitálva van sw-esen a ps4 sebessége hogy ne terheljék túl a psn-t, bár azt miért kliens oldalon tennék... Azért gondolom ennél többre is képes lenne hw ügyileg... Engem inkább a magas ping értékek zavarnak, multinál az rossz, sávszél meg már ez is bőven sok neki, letöltésnél meg hát zavaró hogy nem jön annyival amennyivel tudna az update meg letöltés, de azért 9megabyte/sec már nem rossz...

Illetve pc-den is mérd le ugyanezzel az oldallal a sebességet, lehet az oldal nem pontos :)

(#9407) Def26 lehet bf4 usa serverei jobbak x1hez, eu meg ps4hez, már ha egyáltalán külön van szedve náluk, abból a megfontolásból h usaban x-en nyomják inkább eu-ban meg ps-en, aztán így fejlesztették...

[ Szerkesztve ]

(#9411) whYz válasza haddent (#9409) üzenetére


whYz
addikt

Az a 308kbps tenyleg eleg kevesnek tunik. Ugyanazzal a kabellel probaltad mint pc-n? A hosszu kabel nem csak a pinget befolyasolja es persze az se mindegy milyen kabel.

(#9412) Def26 válasza haddent (#9409) üzenetére


Def26
félisten

Te, és valahol a network settings -ben nincs ilyen network test mi kiírja ezt? Xbox one -on van, nem kell ehhez web böngészőt megnyitni (nem vagizásból írom, :D csak nézd már meg légyszi, hátha ebben is van.)

Madwe: Vazzeg felejtsd már el a bf4 -et. :D Én most a rendszer -ről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9414) haddent válasza Def26 (#9412) üzenetére


haddent
addikt

Az a baj, hogy a beépített tesztelő nem ír pinget és olyan gyorsan végez, hogy szerintem kb. 2 mb adatból számol, ami nulla. Ilyen sebességekhez minimum egy 50-100mb kéne, hogy értékelhető eredményt kapjunk, ne a mérési hibát. Egyébként ott továbbra is 12/5 mbit/s :DD

(#9415) vg válasza whYz (#9411) üzenetére


vg
addikt

Haha, 100BaseTX (Cat5) kábelnél a 100 méter szabvány szerint alapkövetelmény.

(#9416) Madwe válasza Def26 (#9412) üzenetére


Madwe
nagyúr

Haaa! akkor értelmezd úgy hogy bf4 helyett a sony és msről beszéltem, ms amerikában, sony euban tart jobb szervereket, mert ott van a nagyobb piac :) BF4et meg sosem felejtem el ;)

[ Szerkesztve ]

(#9417) Gergosz2 válasza haddent (#9414) üzenetére


Gergosz2
veterán

2mb is bőven elég hozzá..

Amúgy én meg sem merek itt szólalni a 10/1-es netemmel :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9418) haddent válasza vg (#9415) üzenetére


haddent
addikt

Igen, mint ahogy sejtettem is, a kábellel semmi gond nincs, laptopba dugva a PS4 kábelét:

PS4 továbbra is max. 45-öt mutatott meg magából. Közben azon gondolkodom még, hogy PS4 -en továbbra is csak HTML5 alapú méréseket tudtam készíteni és ki tudja a böngészője mennyire vágja a HTML5 -öt egyáltalán :F Csak mert PC -én pl ugyanaz a html5 le se fut firefox-szal, vagy 10mbps -et ír. Kegyetlen milyen pontatlan szar...
Szóval ötletem sincs, hogy hogy lehet kimérni értelmes adatokkal (>50MB)... Várom az ötleteket :F
Viszont BF4 játékon belül soha semmi lag nincs, még sokkal reszponzívabb, mint PC -én.

Gergosz2 értem én, hogy elég. De rá van írva, hogy "Gigabit LAN". Akkor a 120MBit/s -et azért úgy illene kisujjból kirázni nem?? Ja, hogy a tesztre. Hát én nem bízom benne, hogy pl. a csóka a vidiben Google Fiberrel letölt 2MB -ot és akkor pontos eredményt kap

vg megpróbálhatok kunyerálni a suliból, de minek? Ha egy készülék 120 -at tud ezzel akkor a másiknak is tudnia kéne nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9419) Def26 válasza Gergosz2 (#9417) üzenetére


Def26
félisten

Nálam 10/0.5 van. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9420) whYz válasza vg (#9415) üzenetére


whYz
addikt

Elmeletben. Nekem meg nem sikerult gigabites erteket elerni, pedig van hozza minden. :)

Amugy ez pl eleg rossz, hogy a lan sebesseget nem tudjuk letesztelni csak a netet...

haddent: Lehet hogy a tesztelo szerver van tavol / le van terhelve?

[ Szerkesztve ]

(#9421) vg válasza haddent (#9418) üzenetére


vg
addikt

Próbáld ki ftp kábellel, már ha kapsz... de biztos van rendszergazda ismerősöd. ;)

(#9422) bolha23 válasza haddent (#9418) üzenetére


bolha23
aktív tag

Nekem a 45 is elég lenne, az X360 gyalázatos letöltési sebessége után.

(#9423) Gergosz2 válasza haddent (#9418) üzenetére


Gergosz2
veterán

a tesztre értettem a 2mb-ot!

(#9419) Def26

És megy vele rendesen? Elvileg kéne.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9424) whYz válasza bolha23 (#9422) üzenetére


whYz
addikt

En meg annak orulok ha egyaltalan van net. UK. :(((

(#9425) barack1997 válasza haddent (#9418) üzenetére


barack1997
senior tag


:O :O :((( :W

Slower than 70% of HU az igen :O

[ Szerkesztve ]

(#9426) Gergosz2 válasza barack1997 (#9425) üzenetére


Gergosz2
veterán

jó kis invitel van nálad is! :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9427) Def26 válasza Gergosz2 (#9423) üzenetére


Def26
félisten

Persze, be is baszna, ha nem menne. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9428) barack1997 válasza Gergosz2 (#9426) üzenetére


barack1997
senior tag

Ne is mond, haddent-nek meg ott van a 120 Mbit uramatyám 15x gyorsabb..

(#9429) haddent válasza barack1997 (#9428) üzenetére


haddent
addikt

Ja, persze.. azt mérte most véletlenül. Mint mondtam a 120 a névleges, amit a T-Home kiír a szép rózsaszín honlapjára. Most véletlen sikerült mérni egy 120 -at (eddig még soha :DDD ) hétköznap délután 3 -kor úgy, hogy a szaros Sziszkó modemjük beállításait 1-től 1-ig átnéztem és DMZ -be raktam azt a kimenetet..
Ez kábelnet, nem ám optikai. Sok nyugdíjas mamó bekapcsolja a maúnikát este akkor aztán lesz a 120 -ból 60. Inkább a Google Fiber -t irigyelnéd, azon valóban van mit! :D

(#9430) Tatyla


Tatyla
őstag

[ Szerkesztve ]

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#9431) Gergosz2 válasza haddent (#9429) üzenetére


Gergosz2
veterán

na jó de akkor is kb ugyan annyi pénzért ,sőt általában kevesebbért, legrosszabb esetben is hatszor olyan gyors neted van..
De kár ezen rágódni!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9432) boost


boost
addikt

Nálunk Józsi bácsi antennája van felkötve a falu közepén, a volt posta tetejére, és az szórja mindenkinek wifin a netet. Ha Józsi bácsit kötöttük volna fel oda az antennája helyett, akkor se lenne lassabb uploadom.
Viszont érdekesmód a pingem elég derekas, szerencsére sose volt gond (az én szintemen) a BF-el.

[ Szerkesztve ]

(#9433) kovsol válasza haddent (#9429) üzenetére


kovsol
titán

Nekem ahol lakom a Digivel sose volt még ilyen gond. Csúcsidőben is hozza mindig ami elő van írva.
Mondjuk nekem nem a legnagyobb csomagom van, hanem "csak" 40/20Mbit/s

Itt legalább nem spórolnak a feltöltéssel se.

Ha játékra kell a net akkor úgyis a ping számít, a játékok nem generálnak nagy adatforgalmat, így az alacsony sebességű nettel rendelkező bajtársak attól még tudnak játszani úgyis.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9434) JarrekStar


JarrekStar
tag

KSZ Update:

Kedves Playstation 4 előrendelőnk!

A Playstation 4 gépek megérkeztek raktárunkba. A gépek értékesítésre előkészítését a mai nappal, megkezdtük.

Mivel limitáltak a készletek, mostantól nem tudjuk módosítani az átvétel módját.
Ami jelenleg is személyes átvétellel történő átvételre volt állítva, azt
már nem tudjuk átállítani futárszolgálattal történő kiszállításra, mert már nincsen idő feladásra elkészíteni, hogy megérkezzen részedre a megjelenés napjára a csomag. Viszont december 13-ától várunk szeretettel üzletünkben a PS4es gépedért.

Megértésedet ezúton is köszönjük.

Üdvözlettel.:

Konzolok Szervize

[ Szerkesztve ]

(#9435) Def26 válasza kovsol (#9433) üzenetére


Def26
félisten

Ezt az egyet irigylem a panel házakból. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9436) GazRic válasza JarrekStar (#9434) üzenetére


GazRic
senior tag

Vajon China vagy Japan ...

KZ még nem írt semmit.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#9437) mstills


mstills
tag

ilyen e-mailt csak azok kaptak, akik személyes átvételt jelöltek be, vagy módosították utólag átvételre, nem?

[ Szerkesztve ]

(#9438) GazRic


GazRic
senior tag

Megjött az SMS KZtől.... futár 13.-án.

YEAH!!!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#9439) jalicsbal válasza GazRic (#9438) üzenetére


jalicsbal
tag

Lassan összeáll mindenkinél a kép :DDD

(#9441) jalicsbal válasza zzeN (#9440) üzenetére


jalicsbal
tag

Ez magyar psn esetében is működni fog vajon? Igennek gondolom

(#9442) WongFeiHong válasza GazRic (#9436) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Nekem kínai a gép és semmi gondom nincs egyenlőre. Működik tökéletesen minden.

(#9443) DanielK válasza haddent (#9409) üzenetére


DanielK
addikt

1. a kábeled is tudja a gigabitet vagy csak a 100MB-t? :F
2. a net sebesség nem lesz gigabites, csak azért mert gigabites portra dugtad. Biztos tudja a gigabitet, de azt úgy tudnád lemérni, hogy veszel egy gigabites routert/switchet és egy számítógépről felmásolnál rá adatokat és azt mérnéd.
3. minél többen vannak azon a végponton és aktívan használják, annál kevesebb jön neked. Gondolom minden mást lehúztál a routeredről (kábelesen és wifin is) és úgy mérted. Ha nem akkor azok az eszközök is veszenk el belőle. :F
Szóval ha minimumot méred, amit kapnod kell, akkor már jó vagy. Mérjél hajnali 3 körül, valószínűleg több lesz, mert többen alszanak és nem megy a net náluk.

(#9444) Zoli1117Bak


Zoli1117Bak
tag

Nekem is meg jött a sms KV-tól,hogy jön a PS pénteken :)Ma am is hívtam őket mert PS kamerát akartam venni tőlük,de péntekre jönnek meg köv szállitmany a kam-ból,úgy hogy akai akar venni az most tud rendeleni.Ráadásul kerdeztem hogy mindenki meg kapaja a gépét akainek van ideji kártyája azt mondták IGEN. :)

[ Szerkesztve ]

psn:babax1117

(#9445) Forrest Gump válasza GazRic (#9438) üzenetére


Forrest Gump
tag

Melyik bolt a KZ?

(#9446) jalicsbal válasza Forrest Gump (#9445) üzenetére


jalicsbal
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#9447) zzeN válasza Forrest Gump (#9445) üzenetére


zzeN
aktív tag

Konzolvilág nagy eszmefuttatás után:D

(#9448) haddent válasza DanielK (#9443) üzenetére


haddent
addikt

1. Őszintén szólva elég szar és elég hosszú kábel, de laptopot rádugva tudta a max.! sebességet (azt amit fentebb postoltam, 120mbits)
2. Tudom, hogy nem lesz gigabites. A gigabit tudása azért fontos, hogy semmiképp se lehessen bottleneck.
3. Lehúztam mindent igen.
Tényleg nem user error-ról van szó. Elképzelésem szerint a beépített PSN sebességmérő -nél egyszerűen a PSN halja össze-vissza magát, 3rd -party pedig csak HTML5 van ami lefut PS4 -en, az pedig jó retek pontatlan kiszámíthatatlan ÉS távoli. Szóval ez van, "hinni kell benne".

#9436 GazRic nem kell félni a China -tól sem. Ha jól tudom innen a fórumról hármunknak volt 29. -én PS4 -ünk, abból 2 UK, azaz biztosan kínai. Persze ebből statisztikát nem lehet alkotni, de abból sem, hogy az amerikában eladott több, mint 1 millióból rossz volt 10 ezer...

kovsol nem ma volt, hogy nézgettem a digit (mert ide tanyára a szélére nem hozzák ki..), de amennyire tudom ők csak optikával dolgoznak nem? Azt azért elég nehéz megrogyasztani. Egy coaxot sokkal könnyebb. Na meg rendszerint szeret beázni az elosztóállomás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9449) Forrest Gump válasza zzeN (#9447) üzenetére


Forrest Gump
tag

Jó rendben.:)
Én is ott rendeltem meg, csak én megyek érte személyesen.
Gondolom, akkor nincs sms.

(#9450) Mrdevil válasza Zoli1117Bak (#9444) üzenetére


Mrdevil
addikt

Úgy-úgy, nekem is zörgött az SMS a KV-tól, hogy pénteken hozzám vágják a gépet. :C

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.