Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) Snike válasza tepenzed (#82550) üzenetére


Snike
aktív tag

Bocsánat, de kimondom: engem ez nagyon felháborít! :(((
Jövőre meg jön a Morpheus vagy a NEO2 PS4?
És annak még jobb lesz a videovezérlője és még stabilabb 60fps-e?

[ Szerkesztve ]

PS5, mert az jó! :)

(#82552) Tuomas válasza tepenzed (#82550) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert nem biztos, hogy mindenkinek megér + árat, az, hogy X fps-el többel fut a játék.
Aki akar, az a sima ps4-re is tud optimalizálni játékot (lásd pl. driveclub), aki meg nem akar, az a játék kifutásáig peccseli (lásd witcher)
Ne ringassa magát senki abba a hitbe, hogy ez a fél generáció lesz a megváltó, mert erre is biztos, hogy ugyan úgy fognak készülni optimalizálatlan játékok, ahogy említetted, szebb lesz a grafika. -> Ha szebb lesz a grafika, akkor itt is a határokat fogják feszegetni => ugyan úgy lesz optimalizálatlanság.

De ez csak az én véleményem, a többi kiderül, ha megjelenik.

We were here

(#82553) Zedz válasza tepenzed (#82550) üzenetére


Zedz
addikt

Witcher 3 23 fps-sel fut?
De amúgy érdekes ez az fps kérdés, mert ha jól tudom az új NFS is 30fps-re volt fixálva, és ha nem olvasom akkor észre sem veszem. Persze érezhető lenne a 60, de túl van ez lihegve konzolon, nem?

(#82554) tepenzed válasza Zedz (#82553) üzenetére


tepenzed
őstag

sajnos van ahol csak annyival fut, bár 10 patch után már egész játszható volt.

Egy autóversenyzős játéknál a 30fps nem vészes, de pl Destinynél szerintem nagyon idegesítő volt, sok játék van ahol kell az a 60

(#82555) vg válasza tepenzed (#82554) üzenetére


vg
addikt

Nagyon tolod ezt a témád, mondjuk a "tepenzed"... :DDD

(#82556) tepenzed válasza vg (#82555) üzenetére


tepenzed
őstag

így van, úgyis megveszi itt mindenki amúgy kár tagadni, majd jön a sok hátrány és váltani fogsz

(#82557) vg válasza tepenzed (#82556) üzenetére


vg
addikt

Én? Kizárt. Három év múlva meg vehetem a valódi PS5 gépet, mi? Kösz, de nem. Inkább veszek csúcs videokártyát annyi pénzért.

(#82558) Sirandrish válasza tepenzed (#82556) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én most Januárban vettem a PS4et...kizárt dolog hogy megveszem majd a "feledik" generációt is, csak azért mert a Sony nem tudott előre gondolkodni.
Hogy sokak szerint ez rendben van, sőt...még várják is, azt én szomorúnak tartom, de ez az én véleményem.

Egyébként vicc, de pont ezért döntöttem év elején a konzol mellett a PC-vel szemben mert ezt nem kell fejleszteni...erre tessék. Lehet hogy a PS5 árát már majd tényleg inkább egy PC-be invesztálom majd, mert sanszos hogy ha ez most bejön a Sonynak akkor innentől lehet konzolt is venni majd 3 évente..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82559) tepenzed válasza vg (#82557) üzenetére


tepenzed
őstag

nekem is majdnem annyi volt a videókártyám, mint 2 db ps4, de 3 év múlva nem sokat fog érni, manapság simán elfogadható szerintem a konzol csere 3 évente, ha lépést akarsz tartani és csalók nélkül multizni

Sirandish: vettél egy lassan 3 éves középkategóriát, szerintem nem szomorú ez, annyi pénzért 2013-ban best buy volt

[ Szerkesztve ]

(#82560) vg válasza tepenzed (#82559) üzenetére


vg
addikt

Tudod mit? Egészen biztosan így van! :W

(#82561) Syz válasza Tuomas (#82548) üzenetére


Syz
senior tag

A 4k még nagyon gyerekcipőben jár egyébként is és csak bizonyos távolságból használható ki a felbontása ami nem igazán egyezik a "kanapéról játszok a 40" fullHD tévén konzollal, 2 méterről" résszel.. Ez egy korai magömlés lesz a Sony részéről is.

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#82562) pr0bi válasza tepenzed (#82559) üzenetére


pr0bi
senior tag

"Csalók nélkül". Játszottál már PS 3-4-en GTA5-el? :)

[ Szerkesztve ]

(#82563) tepenzed válasza pr0bi (#82562) üzenetére


tepenzed
őstag

az exploit, én most a wallhack, aimbot és társaira gondoltam, bugokat nyílván a ps4 divisionben is ki lehet használni

ps3 az más, ott van minden csaló program a feltört fw miatt

[ Szerkesztve ]

(#82564) vg válasza tepenzed (#82563) üzenetére


vg
addikt

:O :O :O :O

(#82565) tepenzed válasza vg (#82564) üzenetére


tepenzed
őstag

ne itt sírj, köszi

amúgy ilyeneket minek írsz be? legalább értelmesen válaszolnál

(#82567) pr0bi válasza tepenzed (#82563) üzenetére


pr0bi
senior tag

Láthatatlan ember, garázs előtt a betonban pörgő szélerőmű ami kilő az égbe autóstul amint kijössz a garázsból stb.

(#82575) cross56 válasza Sirandrish (#82558) üzenetére


cross56
senior tag

En is decemberben vasaroltam meg a konzolt... es most atverve erzem magam. Anno xbox360-at is megjelenes utan 3 evvel vettem, addigra kezdtek kihasznalni a konzol erejet, a ps4 ereje meg 3 ev utan el is fogyott.... ez itt a szomoru es egyben roppant bosszanto dolog.

(#82576) Wlac válasza tepenzed (#82546) üzenetére


Wlac
Ármester

Viszont ennyi erővel felesleges megvenni az új PS-t, hiszen hamarosan jön a PS5, ami még erősebb. A lényeg, hogyha valaki most akar játszani, nyugodtan megveheti a PS4-et, ha érdeklik a címek, nem fog csalódni. A szériahibákat már javították (és azok messze nem voltak olyan vészesek, mint az prevgen első kiadásai), a játékok szépen futnak (persze, mindig lehetne több/szebb/jobb, de...), a multis közösség nagy, a használt árak pedig elértek egy normális szintre.

Biztos fasza lesz az új PS, és ha megtehetem, az elsők között ruházok be rá, mert miért ne, de addig felesleges hanyagolni a konzolt, mert egyszer majd jön valami jobb. Ha most vesz a kolléga egy PS4-et, azt garantáltan el tudja majd adni, hiszen még garanciás is lesz, és az újabb konzolok megjelenésekor sokan keresik a használt előző generációt.

(#82553) Zedz: a megjelenéskor voltak FPS dropok, de mára kigyomlálták őket, teljesen simán fut. Mondjuk minden relatív, a The Witcher 3 topikban volt olyan, aki diavetítésként jellemezte a 60 FPS-t.

“The wha-"

(#82577) tepenzed válasza cross56 (#82575) üzenetére


tepenzed
őstag

na ja, mondjuk akkor közelsem fejlődött ilyen ütemben a hardver piac

[ Szerkesztve ]

(#82578) Zedz válasza Wlac (#82576) üzenetére


Zedz
addikt

A 30 és 60 közti különbséget el lehet ismerni, igen, de azért ha már a 60 sem elég, ott már bajok vannak. Persze vannak ezek a 144Hz-s monitorok is, amin a 144fps még jobban érezhető, de könyörgöm, magáért a játékért játszunk, vagy azért, hogy mennyit mutat fent az fps mérő? :D

Amikor anno még PS1-en játszottam gyerekként, valamiért az volt a legkevésbé érdekes, hogy hogyan futott a játék. Akkor is ment ez az e-pénisz méregetés? :DDD

(#82579) Syz válasza Wlac (#82576) üzenetére


Syz
senior tag

Itt viszont el is veszti a dolog a konzol mivoltát hiszen akkor ha ilyen ütemben történik az innováció akkor egyértelmű hogy maga a "célhardver" szó az értelmét veszti. Kicsit vicces tényleg hogy az Xbox 360 meg PS3 mennyi ideig fent tudott maradni minimális, de főleg esztétikai változtatásokkal, erre itt a két retek amit fejleszteni kell vazze.. Szégyen..

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#82580) kovsol válasza tepenzed (#82577) üzenetére


kovsol
titán

Tévedés. Éppen, hogy régen sokkal gyorsabban fejlődtek a hardverek. Manapság CPU és GPU fronton is alig vánszorgunk előre, és még az árak is az egekbe.

Ha meg lehet venni majd az új PS-t 150e Ft vagy alatta akkor nekem első napos vétel lesz. Nem nagy összeg. És ha az is kitart 3+ évet akkor nem leszek nyügös se. Nekem a PS4 is első napos vétel volt.

PS3/Xbox360 a megszokottnál tovább volt piacon, így ahhoz fölös hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#82581) tepenzed válasza kovsol (#82580) üzenetére


tepenzed
őstag

azt mondod? és ez csak 2014-ig

[link]

itt már nagyon nagyon kezdett lemaradni a last gen, jött is a váltás, míg előtte nem voltak komoly teljesítménybeli ugrások

[ Szerkesztve ]

(#82582) Wlac válasza Zedz (#82578) üzenetére


Wlac
Ármester

Minden relatív, és minden megszokható. Amikor elkezdtem a PS4-en a Vice City-t, azt hittem, hogy kiszaladok a világból, de pár óra után beleszoktam. Ha valaki a folyamatosan futó játékokhoz szokott, vagy ahogy te is írtad, 144Hz-s monitora van, az érzékenyebb az lehet az alacsonyabb/változó FPS-re. Nyilván meg tudná szokni a dolgot, de sok ember elvből nem akar lejjebb adni. Többek között ezért is jöttem át a PC-ről. Nem zavar, ha itt ott megakad egy játék (amíg játszható!), vagy nem olyan szép, mint lehetne (Battlefield 4), de legalább tudom, hogy nem tehetek semmit ellene, nem kell vele foglalkoznom. PC-n mindig szerettem volna mindent maxon tolni, de nem volt meg alá a hardverem, így egy ideig mindig zavart, hogy szebb is lehetne/folyamatosabban is futhatna, csak...

Az új PS-t sem azért fogom megvenni, mert tudom, hogy amint az megjelenik, el lesz hanyagolva a jelenlegi generáció, és nem akarom szívni a fogam a játékoknál. Na meg a VR is érdekel, szóval...

“The wha-"

(#82583) cross56 válasza kovsol (#82580) üzenetére


cross56
senior tag

Hát kinek mi nem nagy pénz :D Én pl nem engedhetem meg magamnak, hogy csak úgy megvegyek egy konzolt.

(#82584) Syz válasza Wlac (#82582) üzenetére


Syz
senior tag

Legalább akkor te nem vagy olyan naív hogy elhiszed azt, hogy nem lesz majd lényeges különbség a sima és a Neo-ra írt játékok közt.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#82585) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Úgy örülök neki, hogy ma jelentik be a ps+ címeket, így végre olvashatom a vég néküli sony szapulásokat, a neo spekulációknál minden jobb, de komolyan. Főleg 50 tetves oldalon keresztül.

(#82586) LeventeV válasza cross56 (#82575) üzenetére


LeventeV
senior tag

Az a felhaborito, hogy nem fogyott el a Ps4 ereje (lasd Uncharted 4) csak a jatekfejlesztok a kiadok nyomasaravelk*rvultak s nem szannak eleg idot a fejlesztesre, optimalizalasra es tesztelesre. Ugyhogy ezt a jatekipar alakulasanak tudhatjuk be. Amit mi tehetunk az az, hogy nem vesszuk meg a Neo-t. Sajnos idaig jutott a jatekipar. :(

(#82587) n000rbi válasza LeventeV (#82586) üzenetére


n000rbi
senior tag

>Amit mi tehetunk az az, hogy nem vesszuk meg a Neo-t

Ezzel bizonyára mindenkinek jobb lesz és gőzerővel fognak optimákolni a régi gépre, őszinte bűntudattal a szívükben :DDD

(#82588) tepenzed válasza LeventeV (#82586) üzenetére


tepenzed
őstag

ezt mondják a cod-ra is, aztán mégis minden évben eladási rekordokat dönt xD

(#82589) Zedz válasza Syz (#82584) üzenetére


Zedz
addikt

Szerintem a Sony lenne elég naív, ha azt gondolná, hogy a most megvásárolt több millió PS4 hirtelen le lenne cserélve a Neora. :U

(#82590) Tegla80 válasza Nayrobi (#82585) üzenetére


Tegla80
addikt

En is azt lesem mikor dobjak mar ki,h iderakjam "uj" temanak....
Remelem valami xart kapunk es akkor 2 napig azon csamcsogunk. :DDD

Sony® & PlayStation®

(#82591) Sirandrish válasza Tegla80 (#82590) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mi lenne ha valami jót kapnánk, amin hetekig lehetne csámcsogni? :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82592) tepenzed válasza Tegla80 (#82590) üzenetére


tepenzed
őstag

a hulladékot már annyira megszoktuk, hogy nem is fogunk róla diskurálni :D

(#82593) echterion válasza Sirandrish (#82591) üzenetére


echterion
nagyúr

Bármit raknak ki, az tuti jobb lesz, mint ez a fos neo nyafi. Kapja be a Sony meg a Mikrofos, ha ezt meglépik.

[ Szerkesztve ]

**********

(#82594) Syz válasza Zedz (#82589) üzenetére


Syz
senior tag

Nyilván nem fog mindenki a boltokba rohanni az új szériáért de majd szépen, sunyiban el fogják intézni hogy arra terelődjön a vásárlási szándék és az érdeklődés. Talán most azért nem olyan ütemben fog ez megtörténni mint a last gen-nél ahol durva széria hibák voltak de csak idő kérdése.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#82595) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szivárognak a cuccok:

[link]

A lényeg az alján látható:

COD: Modern Warfare Remaster?

Live-Die-Respawn

(#82596) Sirandrish válasza oriic (#82595) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah az tuti lenne. Messze a kedvenc részem!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82597) tepenzed válasza oriic (#82595) üzenetére


tepenzed
őstag

:o :K

legjobb rész, nagyon adná mai graffal

szerk: ja látom, hogy csak az új részhez jár, nem hiszem hogy minőségi munka lesz

[ Szerkesztve ]

(#82598) Snike válasza Wlac (#82576) üzenetére


Snike
aktív tag

A napokban én is ajánlottam valakinek, h ne várjon, vegye meg a PS4-et.(attól függetlenül h mit gondolok a NEO-ról)
Egész jó akciót fogott ki, és ő se bánta meg.

PS5, mert az jó! :)

(#82599) Wlac


Wlac
Ármester

Olvastam valahol egy cikket (lehet, hogy pont itt valahol), ami a konzolok erejét és életciklusát taglalta. A lényege az volt, hogy kell jó pár év, mire tényleg ki tudják használni a konzolt, így a játékfejlesztők érdeke is az, hogy egy adott architektúra minél tovább a piacon legyen. Erre jó példa volt az előző generáció is, ahol markáns különbség van az Uncharted 1 és 2 között is, pedig ott ugyanaz a csapat dobta össze őket. Harmadik évét tapossa a PS4 is, és azért látjuk, hogy hogy néz ki az Uncharted 4 a többi cucchoz képest. Itt is szépen ívelne felfelé a fejlődés, azonban bejött egy új trend, amire rohadtul nem készült fel senki. A VR.

Itt most egyáltalán nem a Sony-t szeretném védeni, de teljesen érthető a döntésük. Az, hogy a PC így szebb és úgy jobb, egy dolog. Az előző generációnál ez nem volt probléma, holott azért 2007-ben már volt Cryis, mégis még hat évig húzta valahogy a gép. Itt sem lenne probléma az, hogy a PC milyen színvonalra képes, hogyha nem jött volna be a VR. Azonban erre a trendre hirtelen mindenki rákattant, megugrott az érdeklődés nem csak a szakmabeliek, de a játékosok részéről is.

A Sony és a Microsoft mindig is az AAA játékokra koncentrált, szemben például a Nintendoval, ami másfajta szórakozást helyez előtérbe. A Sony tehát nem teheti meg, hogy ignorálja a VR-t, ha lesz belőle valami, ha nem. Látjuk, beszállt a Move-val a mozgásérzékelős bizniszbe is, csak éppen ott éppen nagyobb volt a dolog füstje, mint a lángja. A mozgásérzékeléshez azonban nem kellett nagyobb számítás a gép részéről, "csupán" egy kiegészítő csomagot kellett megvásárolni. Na, ez az, amit most nem lehet megcsinálni. A VR kőkeményen öli a hardvert, és ha a Sony nem akarja, hogy elvándoroljanak a játékosok, akkor kénytelen lépni valamit. Abban most ne menjünk bele, hogy befut-e a dolog, vagy nem, majd az idő eldönti.

A lényeg, hogy valóban nem jó, hogy jön az új gép, de mit lehet tenni? Ha nem lépnek semmit, a Microsoft beelőzi őket. A redmondiak amúgy is elkezdtek konvergálni a PC felé (alig vannak XONE exkluzív címek, szinte minden jön Win 10-re is), érdekeltek a VR bizniszben, és anno volt valami erősebb XONE pletyka is (annyira nem követem azt a gépet, hogy tudjam, végül lett-e/lesz-e valami belőle). A "családi játékban" behozhatatlan a Nintendo előnye, arrafelé megint nem tudnak lépni. Kénytelenek kiadni az új hardvert a versenyben maradáshoz, ha nem akarnak elsüllyedni.

Persze azért nem kell félteni a Sony-t, ő sem a jó szívéről híres, csak arra akartam rávilágítani, hogy a dolog azért nem annyira fekete fehér, mint azt sokan lefestik. Az új PS egyetlen valós veszélye a régebbi gép elhanyagolása, de azért várjuk ki, hogy abból mi lesz. Lehet ugyanis, hogy sokkal jobb lesz az új gép, de lehet, hogy csak a VR játékok tekintetében lesz különbség. Addig felesleges találgatni, amíg semmi konkrétum nem lesz.

A PS+-hoz meg annyit, hogy nem kell találgatni, úgyis a Black Flag lesz. :D ;]

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#82600) Madwe válasza Wlac (#82599) üzenetére


Madwe
nagyúr

Következő hónapban csúszik a ps+, de cserébe az Uncharted 4et kapjuk, ez tudott!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.