Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79351) Madwe válasza perge666 (#79350) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én mindig kiakadok a magyarítások minőségén. Most pl Divisionnél néztem, inkonzisztens az egész s olyan mintha egy 5 éves gyerek írta volna, falra futok tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#79352) Adam_Shepard válasza perge666 (#79350) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Gondolom, hogy mivel a rendszer nyelvet veszi alapul ezert angol lesz a menu. Emlekeim szerint pcn magyar volt mindenhol, meg a freedom cry is.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#79353) janes42 válasza Tegla80 (#79348) üzenetére


janes42
csendes tag

Elindítottam a játékot, tengeri csata után kint a szigeten megöltem az embert felöltöttem a ruháját, majd tovább vittem a kampányt pár embert megölve hajóra szállva irány Havanna, de nekem a párbeszédek sem voltak magyarok hol kell beállítani?!

(#79354) FuRiONight válasza janes42 (#79353) üzenetére


FuRiONight
őstag

Broforce és Assault Android Cactus coop-hoz keresek bro-kat! ;)

(#79355) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Tudom h Google a barátom, de a legjobb tippek mindig innen jönnek. Szóval: az éves ps pluszt be tudom valahol szerezni 15k-nal olcsóbban? Magyar store-on vagyok ha ez számít valamit. Tippeket privátban is szívesen fogadok. :)

[ Szerkesztve ]

(#79356) marilllyo válasza kevepapa (#79355) üzenetére


marilllyo
veterán

Konzolokszervize 14.490 és nincs pk. Évente többször is akciózzák 12.500-ra. Olyankor érdemes beruházni rá függetlenül attól, hogy mennyi van vissza még az előfizetésedből.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#79357) Sefter válasza kevepapa (#79355) üzenetére


Sefter
veterán

Hardverapró -> ps4 szoftverek -> kiemelt hirdetés
14k és privátban megkapod...

Psn ID: sefter_hun

(#79359) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

1996 után most először jött el a pillanat, amikor a konzolra kivetett szidásaimért most meg kell bűnhődnöm, mert adott egy játék ami miatt már elkezdtem a PC mellett szemezgetni a cuccal. Lényegre térve a Mortal Kombat XL-ről van szó aminek PC-re való megjelenése erősen kétséges, de szinte képtelen vagyok elnézni hogy nem játszhatok vele. Eredmény: Elgondolkodtatott a PS4 beszerzése.

A probléma ott kezdődik hogy Sega Megadrive óta nekem közöm nincs a konzolvilághoz, így a google a barátom során csipegetek infókat. Néhány általános kérdés:

- Csak 1 játék miatt érdemes-e konzol-t venni? (Talán emiatt szívom a legjobban a fogam)

De ha már venne az ember! Nyilván biztosan többet tud mint egyszerű beteszem a lemezt és játszok dolgokat. Tehát a pénzért az embernek mit nyújt? Egy komplett szórakoztató centert zenei, képi és filmnézési lehetőségekkel egy 3D-s TV-n? Mert azon lenne a dolog.

- Mennyire időtálló? (Erre mondjuk épp azt mondták nekem hogy 3év biztos még!)

Szóval remélem értitek a gondomat. Egy kis buzdítás kéne! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#79360) Madwe válasza Carasc0 (#79359) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csak egy játékért sztem nem éri meg (mondom ezt úgy h fene se tudja mennyit költöttem már pcmre amin csak a hots fut gyk :D)

Médiacenternek be lehet fogni, de nem érdemes, sokkal jobban jár az ember ha rendes médialejátszót vesz, mede8er, popcorn hour, dune, htpc és társai. Bizonyos dolgokra jó (netflix, youtube, spotify, plex) de ezeket kb egy okostv is tudja, egy médialejátszó meg körberöhögi.

A kérdés inkább az, h mennyire vagy benne biztos h semmi más nem érdekel? Infamous? Order? Driveclub? Uncharted 4? Last of Us? God of War? lehet ezeket nem is ismered de tetszenének neked...

Valamint ami még + sztem konzol mellé az a couch coop, nagyon sok olyan játék van már rá szerencsére (inkább indie címek) amiket egymás mellett ülve tudtok nyomni, pcn inkább a multi dívik, de ha pl ilyen baráti köröd van ez előny lehet!

Még 4-5 évig nem lesz következő generáció, 3-4 évig biztosan nem. (az más kérdés h mindig hamar jönnek pletykák, ps4 elött már 4 évvel mondták h jön meg mi lesz aztán persze kamu volt addig kb mind)

De csak az MKXL és kiherélt médialejátszó miatt én nem vennék a helyedben. Persze kérdés mennyire akarod azt az MKXLt :D

[ Szerkesztve ]

(#79361) Malachi válasza Carasc0 (#79359) üzenetére


Malachi
addikt

én nem buzdítalak, te tudod mit akarsz, de:

- ha annyira kell, vedd meg és kicsi bukóval akár el is adhatod, hamar megveszik az újszerű garis gépeket.

- BluRay lejátszó, TrueHD hang, médiaközpont, netes központ, YouTube, Spotify stb. appok, ezzel nem lesz gond.

- nem tudom, hány évig megy még, de én az ötöt sem érzem túlzásnak. nagyon az elején tartunk még, az igazi játékdömping el sem kezdődött.

(#79362) Pöttön válasza Malachi (#79361) üzenetére


Pöttön
őstag

Elő húsvétott tartottam, és megleptem magam pár játékkal a használt piacról. :DDD
Az Uncharted Collection, Far Cry 4 ma jött meg az Order 1886 még úton van kiváncsi vagyok rájuk nagyon. :)
FC 3 nagy kedvenc volt pc-n, Uncharted 2-t nagyon szerettem ps3-on, Order-nek meg szép a grafikája. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#79363) Carasc0


Carasc0
őstag

Tulajdonképpen az MKXL a fő! A többire csak rákérdeztem hogy azok a funkciók mennyire hasznosak. Tehát inkább a játékvilág amire ki van hegyezve értem. Médialejátszóm van, jó kis TV van, tehát akkor a PS4 e téren hátrányban szenved. Csak ugye az a játék amit nem adtak ki PC-re, az tényleg szívdöfés nekem.

Időtállóság akkor pipa.

Az sem rossz ötlet hogy az ember megveszi, használja, vigyáz rá és később eladja!

Melyik csomagot tudnátok ajánlani? Lehet talán a 2db Dual joy-os lenne a legjobb. Amibe van játék az nem igazán érdekelne, de mindent meghallgatok. Használt is jó. Egyedül annyi a fontos hogy 1216-os széria legyen! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#79364) gyuribácsi88 válasza Carasc0 (#79359) üzenetére

Nem tartom valószínűnek hogy ha veszel egy ps4-et akkor csak 1 játékkal fogsz rajta játszani. Lehet hogy most csak az az egy érdekel, de biztos jönnek még olyan címek amikkel majd szívesen játszol (legyen az exkluzív vagy multiplatform) konzolon. Időtállónak meg időtálló, még egy 4-5 évig biztos jönnek rá játékok (vagy tovább).

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#79365) F1rstK1nq válasza Carasc0 (#79363) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Ha most vennék gépet, tuti ezt venném.

Akciós ár: 106.990 Ft
Ebből, ha nem tetszik gyorsan el is adod a MGSV-ot, 9000 körül futnak most hardveraprón. (én például utáltam, el is adtam)

Tehát így van egy új szériás géped kb 98.000 Ft-ért. Done deal, ennyire olcsón sehol sem kapsz és még hivatalos viszonteladó is a platinumshop.

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#79366) FuRiONight válasza F1rstK1nq (#79365) üzenetére


FuRiONight
őstag

Én nem akarok megmondani, hogy ki mit és hol vegyen, de sztem használtan sokkal jobban jön ki az ember. Én pl. Egy 3 hetes 1tb-s ps4-et vettem 3 játékkal együtt pk. 115-Ba ráadásul hivatalos Sony garis a gép.

[ Szerkesztve ]

(#79367) Dicker válasza F1rstK1nq (#79365) üzenetére


Dicker
őstag

96.000. De újat én se vennék. Ugyanitt használt 7x-ért. Meg PH-n is volt már 70 alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#79368) F1rstK1nq válasza FuRiONight (#79366) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Jogos ez is, használt piac is teljesen vállalható, főleg ha hivatalos garisat ki tudsz fogni jó áron.
Amúgy az tényleg jó fogás, grat.

(#79367) Dicker : Na ez például szerintem nem is új szériás, a másik meg, hogy hivatalos viszonteladót írtam, ez meg nem az, szóval gyári gari kilőve.

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#79369) Zanik válasza Carasc0 (#79359) üzenetére


Zanik
addikt

Vigyázz!

Ez az "1 játék miatt veszem meg" hozzáállás nagy veszélyeket rejt, mert hirtelen azt veszed észre, hogy még 4-5 játékot megvettél rá, aztán 1 év múlva meg már alig játszol PC-n... :))

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#79370) Carasc0


Carasc0
őstag

Valóban a használt is jó lehet. Nyugodtan írjatok nekem boltokat ahol nyugodt szívvel vehetek használtat. Bár megtudom fizetni az újat is. A 2db joy változat lenne a legjobb nekem.

Zanik:Ebben is van igazság. Főleg hogy tényleg hátradőlve lehet játszani vezetéknélküli kontrolleren, kényelmesen, megfelelő távolságból ami tényleg fő szempont. Haveri kör összeül és játszani.... Frankó lehet...

Ami még picit lehangoló ez a buta PS+ előfizu, csak azért hogy online játszhassak. De gondolom nem csak ezt tudja. De ehhez megint nem értek. Persze nem drága az éves előfizuja, csak ugye ha megvettem egy játékot, akkor az árba már benne van a multiképesség kihasználása! De sajnos ez van, ez a konzol világ, elfogadtam a tudatot. :)

Mondjuk nem tudom hogy az 500GB-os elég-e lenne nekem. Szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#79371) Adam_Shepard válasza Carasc0 (#79370) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Az 500GB-be belefér kb 10-13 játék. A PS+ egy szükséges szolgáltatás, ha multizni szeretne az ember, ugyanakkor szoktak jó játékokat is adni (ez a BroForce is zseni). Az egyik legfontosabb szerintem, hogy a controllert tudd garanciáztatni, mert véleményem szerint az sikerült a leggyengébbre(maratoni Heavy Rainezénél sem tudtam 10 óránál többet kicsikarni).

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#79372) Carasc0


Carasc0
őstag

Ehhez mit szóltok? PS4+2db controller = 110K. Bár nem tudom ez melyik modell.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#79373) toompa válasza Carasc0 (#79372) üzenetére


toompa
őstag

Nincs feltüntetve melyik modell.
De itt igen:
[link]
Ugyanitt 95000.- ft az egy controlleres. 15ezerért vehetsz mellé más színű controllert is.
Mindkettő új modell.

(#79374) F1rstK1nq válasza Carasc0 (#79372) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Azt nem is láttam, az is hibátlan ár érte, kérdezz rá, hogy új modell vagy sem.
Ha igen ezt ajánlom a hivatalos gari miatt.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#79375) Tegla80 válasza F1rstK1nq (#79374) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha van szamla a vasarlasrol akkor van gari is a gepre amit a sony biztosit!
A napokban volt pont teriteken a dolog ahol egy osztrak gepre kerdezett ra a forumtars...nah arra is van idehaza a kinti papairral. ...keresd vissza,ha ketelkedsz.
Persze ettol fuggetlenul lehet csak hivatalos forrasbol is gepet venni,de nem feltetele a garinak.(de a szamla az igen)
:R

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#79376) Carasc0


Carasc0
őstag

A CUH 1216A és a CUH 1216B között mi a különbség? (thx a választ! :R)

Logitech F310 controllert nem eszi meg a PS4? Mert lehet akkor egyenlőre 1 controlleres elég lenne elsőre. Az MKXL amúgy is drága. Aztán majd ha lesz pénz akkor esetleg még egy controller.

Hol érdemes PS4 gamet venni amúgy? Vagy az mind1?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#79377) TazLeacher válasza FuRiONight (#79346) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ésszel...én beszívtam. Rendszeresen rendelek Kínából, mégis egy USA-s rendelésnél elfelejtettem, hogy van ám egy ÁFA határ, ami 22€. Át is léptem, meg is fogták, kifizettem az ÁFÁ-t rá, meg a közel 2.000 Ft-os kezelési költséget. Mert okos voltam.. :W

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#79378) Ronam válasza Carasc0 (#79376) üzenetére


Ronam
addikt

Az egyik 500GB-os, a másik 1TB-os.

Dark Souls 2 nehezebb, mint a Bloodborne? Lassan végzek a Bloodborne-nal, és nagyon bejövős volt. Sok helyen írták, hogy mennyire nehéz lett a játék, szerintem itt-ott kicsit túloztak :).

[ Szerkesztve ]

(#79379) F1rstK1nq válasza Tegla80 (#79375) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Emlékszem, de az osztrák viszonteladói bolt volt, ha jól emlékszem, de most itt volt már linkelve pár belföldi mutyibolt, azért nem tiszta a dolog.

Szóval ha egy ilyen mutyibolt ad számlát a PS4 vásárlásról, akkor arra is biztosít a Sony garit?

(Én elhiszem, csak érdeklődöm, mert eddig másképp tudtam) :)

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#79380) HartgeH3-2.8 válasza Carasc0 (#79376) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok! Csatlakoznék Carasc0 kolléga mellé 1-2 kérdéssel.
Olvastam vissza a topikban , de a SLIM nem túlzottan kerül szóba. Ennyire esélytelen?

Korábban PS3-nál is csak egy év volt a gari. Már bocsánat, de ennyire szarrágó a Sony, hogy nem tud egy 1+2 év garanciát adni a termékére? Vásárlás Media Markt (kiterjesztett GOLD) garancia nagy hülyeség?

Szerk: Ez a lemezkiadásos "fícsör" egy 100k-s gépnél kicsit bosszantó. :U

:R

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#79381) Tegla80 válasza F1rstK1nq (#79379) üzenetére


Tegla80
addikt

Kerdezz ra telon a szerviznel,h mi a feltetele a garinak es az altalad kinezett bolt szamlaja jo e hozza. Kiderul es lesz plusz info az ugyben toled is.
Amugy ha lattad a supportol kapott levelem,abban sincs sehol irva,h "viszontelado" csak az,h ervenyes a gari az eu-ban vasarolt gepekre idehaza is.(ha a kinti papir jo akkor a hazainak is jonak kell lennie.)
De kerdezz ra az a tuti,mint irtam is.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#79382) marilllyo válasza HartgeH3-2.8 (#79380) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát ha azt nézzük, hogy a közel 300.000-res iphone-ra is csak 1 év gari van. Egyébként megbízható kis cuccosok ezek.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#79383) gyuribácsi88 válasza marilllyo (#79382) üzenetére

Ráadásul azt 1-2 évente lecserélik mert "elavult" :DDD (OFF)(értsd nem lehet vele a bölcsészakkörön felvágni)(/OFF) ;]

2 éves a ps4-em, semmi baja, és még csak újra sem pasztáztam, a kontrollerbe is csak egy szalagkábel ment tönkre, de az is az én hülyeségem miatt, kínából megrendeltem (pár száz forint volt) kicseréltem és ennyi.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#79384) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Aki kontrollerre szeretne védőgumit, annak ajánlom ezt a változatot. Már lassan 1 éve van fent mindkét kontrolleren, nagyon kényelmes és igen nehezen megy fel, ezért stabilan van, fent, teljesen gyári érzést nyújt. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#79385) TazLeacher válasza TazLeacher (#79377) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez a válasz félrement. Igazából ehhez a hsz-hez tartozik:

Eredeti hsz:

(#79342) FuRiONight

és a válasz:

(#79377) jer1cho

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#79386) HartgeH3-2.8 válasza marilllyo (#79382) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ahogy olvasgatom tényleg jónak tűnik és a negyedik generációs is csendes. Nagyon vonzó az Uncharted 4 beharangozója, de még ennél is jobban a 2016 vége 2017 elejei Gran Turismo 7. Most esik le, hogy év végén lesz csak 2 éve, hogy a PS4 megjelent?!
Várhatjuk mi azt a SLIM-et mikulásig..

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#79387) caris1 válasza Ronam (#79378) üzenetére


caris1
tag

Ha a Bloodborne-t végigjátszottad, akkor az ott szerzett rutinod miatt szerintem a Dark Souls 2-t könnyebnek fogod érezni. Mivel a DS2-ben a harcok lassabbak, több időd van reagálni a dolgokra. Plusz az ugye 60 fps, ami szerintem rengeteget számít.
Van még két játékmechanikai elem, ami miatt könnyebb (illetve talán kevésbé stresszes) a DS2. Az egyik, hogy egy idő múlva a normál ellenfelek is elfogynak, a másik az, hogy a szintlépéskor elosztott pontjaidat újra tudod osztani, így nem fenyeget az a veszély, hogy "elrontod" a fejlődést.
Egyébként nagyon jó játék a DS2, mindenképpen érdemes kipróbálni, én 2 és félszer játszottam végig.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#79388) Shamat válasza HartgeH3-2.8 (#79386) üzenetére


Shamat
aktív tag

Év végén lesz 3 éve... :B :K

DEAD LIKE ME

(#79389) Ronam válasza caris1 (#79387) üzenetére


Ronam
addikt

Szuper, köszi! Most már csak találnom kéne valahol egy használtat :).

(#79390) marilllyo válasza Shamat (#79388) üzenetére


marilllyo
veterán

De (az én véleményem szerint) igazán most indult be. Vagyis most már pörög a gépezet rendesen. Én úgy láttam, hogy elég kevés játékkal indult a PS4 (is) és baromi sok ismerősöm kihasználatlanság miatt eladta. Most már egy ideje elszakadtunk a PS3-tól is. Most már bőven van miből választani is. Nagyon sok jobbnál jobb cím van.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#79391) Zanik válasza HartgeH3-2.8 (#79380) üzenetére


Zanik
addikt

Ha jól emlékszem a KV-nál is lehet +garit venni a gépre. Amúgy én biztos ami biztos inkább a Playstation Magyarország oldalain feltüntetett viszonteladóktól vennék gépet. Az ördög nem alszik... :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#79392) Pöttön


Pöttön
őstag

Ezt esetleg van aki már kipróbálta?
Hátránya, hogy szét kell hozzá szedni a joy-t.
Viszont ez elég jó minőségűnek tűnik, már csak abból kiindulva, hogy alumínium, és hogy homorított kialakítású (bár ez szubjektív, kinek mi jön be :) de a gyárinál biztos hogy jobb)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#79393) barcabome


barcabome
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Haverommal meg szeretném osztani az ACC-om. Van PS+ előfizetésem.

1. Deaktiváltam az ACC-om a gépemen.
2. Ő bejelentkezett az ACC-omba, majd primary-re állította és elkezdte letölteni a Division-t.
3. Kijelentkezett a settings menüben a Sign Out menüvel nem csak simán Logout-tal.
4. Visszaléptem az ACC-omba, de az összes játék lakatos lett.
5. Lefuttattam a Restore Licences-t, de így sem jó.

Hol szúrtuk el? A PS store bejön, elvileg a Network is jó, de mégsem működik a megosztás...

:((

Köszönöm a válaszokat előre is, Üdv!

Szerk.: Játék indításnál azt írja a PS4, hogy egy másik gépen használják a profilom.

[ Szerkesztve ]

(#79394) Tegla80 válasza Pöttön (#79392) üzenetére


Tegla80
addikt

gyuribacsi88/1 , gyuribacsi88/2
Ő spec nagyon jokat irt rola...
Par hete nekem is megjottek,de meg nem szantam ra magam a cserere....kek es arany is van itthon belole,de a sajat tapasztalat varat picit.
Szoval jelenleg az F.B.I altal is ajanlott kupak van csak rajta(fekete kek szegellyel),de sztem is korrekt a termek.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#79395) toompa válasza barcabome (#79393) üzenetére


toompa
őstag

Aktiválta a haverod az accountot a gépéhez? Szerintem ő szúrta el.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#79396) barcabome válasza toompa (#79395) üzenetére


barcabome
aktív tag

Azt mondta igen, de majd később ha otthon lesz megpróbáljuk újra. Nála nem kell esetleg Restore Licences-t lefuttatni?

Köszi a tippet! :)

Szerk.: Én is arra tippelek, hogy ő szúrt el valamit, mert még csak ma jött meg neki a PS, szóval teljesen új neki, én pedig direkt elolvastam az itteni tutorialt, hogy ne fárasszak itt senkit, aztán mégsem sikerül! :W

De elvileg jól aktiválta, mert mondta, hogy míg elmegy otthonról Deaktiválja, hogy tudjak játszani és jó is lett nálam egyből.

[ Szerkesztve ]

(#79397) A`rpi válasza barcabome (#79396) üzenetére


A`rpi
addikt

Nálad ha másodlagos az a fiók amivel a játékok meg lettek vásárolva csak akkor működnek ha van állandó internetkapcsolat, és csak azon a fiókon amin meg lett vásárolva más fiókokkal nem osztódik a megvásárolt tartalom. Restore Licences-segíthet.

Ha nem boldogultok, akkor ajánlom a webes deaktiválást.
És csináljatok mindent elölről.

(#79398) Zedz


Zedz
addikt

Mostanában előkerült az új NFS, hogy megéri-e megvenni vagy inkább mégsem.
A napokban sikerült kijátszatnom, és mivel még elég friss az élmény, ezért leírok pár gondolatot. Igazából az lesz a legegyszerűbb, ha inkább pontokra szedem a véleményem, hogy egy kicsit átláthatóbb legyen a dolog. Szóval:

Kezdem a negatív dolgokkal...
- Ami engem a legjobban zavart és egyszerre tartom hihetetlennek a dolgot, hogy nem lehet egyszerűen szüneteltetni a játékot. Nem egyszer történt olyan, hogy egy nehezebb verseny közben épp csengettek, hívtak telefonon, vagy egyéb okokból fel kellett állnom a játék elől, és szünet helyett 300-al csapódtam bele a falba, autóba, ami épp előttem volt. Aztán persze kezdheti az ember előről az adott versenyt.
- A tuningban egy kicsit csalódtam. Nagyon mutogatták, hogy szinten minden része tuningolható az autónak, igen ám, de azt elfelejtették mondani, hogy vannak autók amikhez egyszerűen nincs vagy csak 1-2 alkatrész van. Vagy ha mondjuk veszek 1 bodykitet, akkor sok mindent (pl. kipufogót) már nem módosíthatok, mert nem és kész.
- A telefon hívások. Óóó igen, az egyik kedvencem volt, amikor drift vagy sprint verseny közben, elkezdett csörögni, mert éppen akkor volt mondandója a játéknak. Nem gáz ha nem veszi fel az ember, mert később is hívnak (naná, hogy egy másik verseny alatt), de ezt lazán időzíthették volna a free runra.
- A játék csal. Szemrebbenés nélkül. Értem én, hogy kell valami kihívás, de amikor szemmelláthatóan műveli, az már bosszantó. Konkrét példa: volt egy verseny, ahol az nyer, aki a legjobb köridőt futja X perc alatt. Találtam egy ügyes rövidítést a pályán, pont 2 "checkpoint" között, így nyertem legalább 7-8 másodpercet. A 40 másodperces köridőmből egyből lett 32-33, amíg az ellenfélnek maradt a 41, 42, 43 .. stb. Ahhha.. aztán hirtelen 30-31, és gyönyörűen kikaptam.

... és folytatnám a pozitív dolgokkal, amiknek egy része persze szubjektív vélemény.
- A játék nagyon szépre sikeredett. De tényleg. Az autók kellően kidolgozottak, a környezet nagyon jól néz ki, az aszfalton lévő eső, a hegyek, a fények... egyben van a dolog.
- A pályák. Nekem nagyon tetszett a városi és 2 féle hegyvidéki környezet.
- Sokaknak túl sok volt a drift, nekem személy szerint a kedvenc versenyeim voltak. Hangulatos volt a szépre sikerült hegyi környezetben kacskaringózni.
- Megintcsak sokan szidják a zenei válogatást, nekem kifejezetten bejött ez a dnb, trap, főleg elektronikus stílus.
- A tuningot habár megemlítettem mint negatívum, hozzá kell tennem, hogy nagyon szép darab autókat lehet faragni, a festés, matricázás több órám is elvette. Itt az nem szabja sajátra az autóját, aki nem akarja. Ültetés, kerékdőlés, hab a tortán.
- Vannak szép bodykitek, nekem az RWB (alap :)) és Rocket Bunnys cuccok jöttek be leginkább.
- Tetszett, hogy be lehetett állítani az autó tapadását, így free runban is akármikor keresztbe vághattam a gépet. :)
- Ha már gépek, az szvsz egyik legjobb felhozatal lett a mostani. Kultikus autók ugyanúgy megtalálhatóak, mint a mai trendi vasak.
- Az autók hangjai is jól sikerültek, néha tényleg ordítottak mint a sakál.
- Igazából amiről szól a játék, az működik, hangulatos, jól eltalált.

Én egy PSN akció keretei belül vettem meg a Deluxe verziót, kicsit kevesebbért mint 9 ezer forint. Összeségében nekem hangulatosra sikeredett a játék, kb. az elmúlt időszak legjobb címe lett. A történettől persze nem szabad várni semmiféle csodát, egy apró szösszenet csupán, ami a karakterek miatt egy kicsit színesebbnek mondható mint az eddigiek, de legalább szól valamiről a dolog.

Szerintem a Most Wanted óta nem szerettem ennyire leülni NFS elé, mint az elmúlt pár hétben. Teljes áron lehet nem vettem volna meg, de szerintem ennyiért megérte az árát, személy szerint nem bántam meg a vételt.

(#79399) Zanik


Zanik
addikt

Conan megint jó kis Clueless Gamer epizódot hozott össze: [link]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#79400) TazLeacher válasza Zedz (#79398) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Erről jut eszembe egy dolog, ami nem tetszett: jó lett volna, ha az autóbeállításokat lehet profilba menteni. Beállítasz egyet, majd elmented, és a garázson kívül lehet váltani. A folyamatos állítgatás eléggé idegesítő volt. Összességében egyet értek, nekem egyedül a tuning nem jött be. Szinte nem is használtam az optikát. Ha valamit akartam, akkor azon az autón hétszentség, hogy azt épp nem lehetett. Vettem valami egyszerű bodí kitet, aztán ennyi nagyjából.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.