Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

3 napja (végre) PS4 tulajdonos lettem. Ajándékba kaptam, így örültem neki, de egyébként nem vettem volna magamnak ilyen eszközt. Nem azért, mert nem érdekel, egyszerűen még nem voltam nyitott erre a "világra". De most, hogy már nekem is van, nagyon tetszik a dolog. :) Kaptam hozzá 2 játékot. Az egyik a Last of us, a másik pedig a Killzone.

- A Last of Us c. játékkal kezdtem az ismerkedést. Meglepően könnyen a kezemre állt a kontroller, sokkal rosszabbnak gondoltam a helyzetet. Persze a lövésen van mit javítani még. :D Eddig kb. 4x30 percet játszottam, szóval nem lógok rajta egész nap.

- Vezeték nélküli kontroller, ez nagyon bejön. Ha lemerül, akkor az Samsung S4-es töltőjével is tölthetem. :D

- Ami nem tetszik a kontrollerben, hogy rezeg. Szerintem erre semmi szükség nincs. Úgy értem, hogy számomra nem ad hozzá több pluszt, mint amennyit gondoltak.

- Még egy kontroller kérdés: Mennyire érzékeny? Mekkora távból lehet még használni? Egy vásznon át is érzékelné még, ugyanis hozzá akarom kötni a PS4-t a projektoromhoz.

- 5.1-ben megy a játék, ami meglepően "erőszakos és természetellenes"olykor, lenne mit még javítani a dolgon. Pl.: Indokolatlanul sok benne a mély-tartomány olyankor is, amikor nem kellene. Itt mire jobb állítani a kimenő hangot? DTS vagy Dolby?

Valamelyik nap olvastam a kontrol freek nevezetű kiegészítőről. Ez pontosan mire és miért jó? Az Amazonon és az Ebayen találtam nagyon jópofákat.

Illetve magyar nyelvet kell(ene) tartalmazni a PS4-nek? Illetve gondolom a játékokhoz nincs magyar felirat. Nem mintha kellene vagy hiányozna, mert beszélek angolul, csak kicsit meglepett.

Egyébként nagyon tetszik a grafika, maga a hangulata is az egésznek.

Egyelőre ennyi jutott most az eszembe. :)

BONUS kérdés:

Honnan érdemes játékot venni?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#27502) front3r válasza Newyorker (#27497) üzenetére


front3r
őstag

ISS-ben sokszor. Talán a TLOU-ban is az audiofelvételeknél, meg ahogy a kolléga is említette, a zseblámpánál.
Transistorban pl. a kard ezen keresztül beszél hozzád. :)

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#27503) nismoka válasza devil-k (#27501) üzenetére


nismoka
addikt

A rezgés kikapcsolható a menüben, a hangot LPCM-re vagy DTS-re érdemes tenni, a mélyhangok túltengését a hangrendszered finom hangolásával kellene megszüntetni. A kontroller vásznon keresztül is müködne, nincsen magyar menü. Kb ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27504) devil-k válasza nismoka (#27503) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi a választ!

Akkor a rezgéstől megszabadulok. :) A hangrendszer jól van beállítva, csak szokatlanul sok a mély-tartomány, dehát játékról beszélünk. :)

- mozi bolondéria -

(#27505) Mirman válasza Gabor343 (#27486) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem a konzolokszervize is nagyon korrekt hely , mi annó mikor az xboxom 360 slimet vettük még a hozzá vett játékok árából alkudni is sikerült. :C

(#27506) RichieTri


RichieTri
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne.
Hirdetésben és néha itt is felmerül,hogy vannak különböző gyártású/szériás PS4-s gépek.
Ennek mi az oka? Van jelentősége,minőségbeli differencia esetleg?
Olyasmi jut az eszembe ilyenkor mint a régebbi jasper/falcon alaplapos x360-osok.
Esetleg van-e valami amire érdemes figyelni?

Előre is köszi!

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#27507) krx21 válasza RichieTri (#27506) üzenetére


krx21
nagyúr

Nincs különbség... Vannak gépek melyek japan feliratúak és a legtöbb china... Nincs bizonyított különbség...

(#27508) bandi0000


bandi0000
nagyúr

PS4-et hogy érdemes elhelyezni? Mennyi hely kell neki a szellőzéshez?

Xbox One: bandymnc

(#27509) Sztalker762 válasza haddent (#27478) üzenetére


Sztalker762
tag

Nem vitatkozni akarok, de tudsz mondani jobb (current-gen) konzolos kompetitív FPS-t? :)
Killzone túl lassú, BF4 netcode miatt gatya...
Több nem is igazán van PS4-re. Még a Destiny lesz király, de lehet egyszerre több játékkal is játszani.
Úgyhogy számomra marad a CoD aktuális része mindig.
Nekem konkrétan tetszik ez az ugrálós dolog, mert imádtam a Quake 3-t, úgyhogy simán jöhet.
A Titanfall se lett volna rossz (igaz, nem PS4-re), de kikapcsolhatatlan botok? Ugyanmár, nem azért veszek multis FPS-t, hogy a kis biszbaszokat lövögessem. :D
Nem értem, hogy "jujj, ez a CoD tiszta Crysis, tiszta Titanfall". Közben a Crysishoz semmi köze, lol. A Titanfallhoz tényleg nagy mértékben hasonlít, persze arra meg senki nem mondta, hogy "Crysis, Brink copy stb..."

Szóval nekem hányingerem van attól, hogy mindenki dobálja, hogy ez így copy, úgy copy. Miközben amihez hasonlítgatják, vagy semmi köze hozzá, vagy az a játék is copy, de ezt csak CoD-nál szabad kimondani. :)
Ha nem lett volna BO2, nem ismertem volna meg azokat az embereket, akikkel mostanában játszok, akikkel naponta dumálunk és jókat játszunk... :)
És nem csak az "agyatlan lövöldözés"-ről szól a CoD. Mi másfél évig S&D-ztünk folyamatosan, miközben marha jókat beszélgettünk, és marha jó embereket ismertem meg. Azzal a társasággal majd 360-on visszaköszön az AW, és lehet kukázni a BO2-t végre, mert nekik nem jött be a Ghosts. És mivel közülük átjöttek már vagy 10-en PS4-re és még fognak, így erre is beszerzem. :D

Na de lényeg a lényeg: megértem, hogy neked nem tetszik, de tudsz mondani jobb kompetitív FPS-t? :)

(#27510) Nescafé válasza Newyorker (#27497) üzenetére


Nescafé
őstag

Second son,Warframe, Killzone, Last of US,

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#27511) Elderath válasza Sztalker762 (#27509) üzenetére


Elderath
őstag

Sajnos Destiny PvP része is kuka beta alapján, mert olyan késések voltak killeknél meg kill tradek, hogy "öröm" volt nézni. Most komolyan itt reklámozták, hogy legdrágább játék, ami készült és akkor p2p-n megy a multi része 2014 végén? Nagyon gáz.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#27512) Sztalker762 válasza Elderath (#27511) üzenetére


Sztalker762
tag

Tényleg, arról el is feledkeztem már. Leütöm, és 2 mp múlva hal meg. De attól még nekem tetszik a játékmenete. :)
Végülis ebből a szempontból is jobb a CoD. :D

(#27513) Yummy


Yummy
tag

Aki tolja a Diablot vegyen fel, Vitee11 a psn idm.

(#27514) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Egy pár fórumozónak, aki felvett küldtem a Diabloban egy kis szeretetcsomagot, hatudjátok, akkor használjátok. :)

(#27515) Rabbitf_24 válasza Gabor343 (#27486) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

attól hogy mindenhol a kv folyik a csapból, az nem azt jelenti, hogy ők is a legolcsóbbak....

(#27516) Meghivott válasza front3r (#27493) üzenetére


Meghivott
addikt

Másnak is van pozitív tapasztalata a GamerTech-ről? Futárral rendelnék tőlük.

(#27517) haddent válasza RichieTri (#27506) üzenetére


haddent
addikt

Nincs, ugyanaz az összes, teljesen.

Sztalker762 tűrhető az a BF4 már, a Killzone meg kifejezetten jó. Lassú? A CoD meg gyors ennyi erővel. A CoD -ban egy jó dolog van volt lehetett eddig, a multi. A netcode meg stb. miatt tök jó volt, igaz a CoD 4 óta hozzá se nyúltak szerintem. Na mostmár ez sincs mert miezmárezmostkomoly lett :DDD
A kompetitívhez meg ugyancsak cod2-cod4 óta köze nincs. Azok azok voltak. Ha ma kompetitív fps kell akkor cs:go

[ Szerkesztve ]

(#27518) Tatyla


Tatyla
őstag

Diabloban kicsit vissza lehet élni a helyzettel ha enchantoltok,ha nem sikerül a lyuk pl. a fegyverre close aplications újra indít és mehet megint az enchant mivel az alap anyag megmaradt...
horadic cache ugyan ez kibont ha nincs benne értelmes dolog kilog belogg és lehet újra bontani...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#27519) Xirtam válasza Rabbitf_24 (#27515) üzenetére


Xirtam
veterán

:K

(#27487) orichalcos Nem lesz ilyen, mivel már egyértelműen leírtam hogy mit jelent. Arról nem tehetek ha valakinek az értő olvasása hiányos. :DŰ

Biztos lesz máshol is, hiszen többször előfordult már. De amennyit a SONY MO-ra szállít az csak abban a boltban lesz, magyar SONY-tól. A többi külföldi nagykerből lesz rendelve. That's all

[ Szerkesztve ]

(#27520) oriic válasza Xirtam (#27519) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R

Live-Die-Respawn

(#27521) Tatyla válasza Xirtam (#27519) üzenetére


Tatyla
őstag

szia tudsz e arról valamit mondani hogy kaptok e már jövő héten gold fülest mert előrendeltem tőletek,mert ha nem akkor hétfőn-kedden megrendelem máshonnan?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#27522) Sztalker762 válasza haddent (#27517) üzenetére


Sztalker762
tag

Ha nem lenne kompetitív, akkor nem lenne belőle e-sport. Az oké, hogy a CS:GO az, de az nincs PS4-re. :D
Most, hogy a BFH csúszik jövőre, ősszel nem lesz ellenfele a CoD-nak. És nem elfogult vagyok, mert a Battlefield szériát ugyanúgy szeretem. Így, hogy az csúszik, elképzelhető, hogy azt is megveszem. Béta alapján bejött, de a BF4 tényleg nagyon késik, hiába javítgatták. :(
Miután nem lesz kötelező az Exo, minden fan boldog lehet. Amúgy azoknak sincs igazuk, akik szerint hülyeség kiadni évente új részt. Egy év alatt totál megunható, és amúgy is 3 évig fejlesztenek egy részt mostantól. Részemről mindig hozza a minőséget a pörgős játékmenetével.
De erről ennyit. Csak el akartam mondani a véleményem, és remélem lesz egy hasonló közösség, mint 360-on. :)

(#27523) BMS


BMS
őstag

hali

Van valami hasznos Ps4 kiegészítő?
Többen írták itt pl a porszűrűt(ami nem is igazán hasznos a levegő miatt).
Van valami egyéb amit lehet rendelni hozzá?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#27524) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Mekkorák átlagban a játékok? Tehát hány fér rá a vinyóra, persze digitálisan gondoltam

Xbox One: bandymnc

(#27525) Zjunior válasza bandi0000 (#27524) üzenetére


Zjunior
veterán

Mindet felrakod nem mind1 h digitalis vagy lemezes?:D

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#27526) Gabor343 válasza Xirtam (#27519) üzenetére


Gabor343
tag

Én értem hogy hivatalosan csak a konzolvilágnál lesz kapható, de annak tudatában hogy máshol is lehet majd kapni, (az lényegtelen hogy honnan szerzik be) elég nevetséges ez a "Magyarországon kizárólag a konzolvilágban" kiírás a weboldalukon, de végül is ők tudják. :U

(#27527) bandi0000 válasza Zjunior (#27525) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem tudom, ezért kérdem, lehet hogy a lemezesnél nem másolja fel a teljes játékot

Xbox One: bandymnc

(#27528) devil-k válasza bandi0000 (#27508) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre a kérdésedre én is kíváncsi lennék, szóval valaki válaszolja már meg! :R :D

Zjunior
Erre gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#27529) Zjunior válasza devil-k (#27528) üzenetére


Zjunior
veterán

Olyan 7-8 jatek felmegy legalabb is One-on itt se mas a helyzet:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#27530) Yummy válasza Tatyla (#27518) üzenetére


Yummy
tag

Hogyan marad meg a táskába kinyitatlanul ha egyszer már kinyitottad? ugyan ez az enchanttal? Elmented kilépsz visszalépsz? Mert a sima 3-ba is lehetett ilyenekkel szórakozni, de ez engem nem érdekelt. Nem foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#27531) Meghivott


Meghivott
addikt

Az 1 éves ps+ az amazonon kb 11.750 most,
ez a legolcsóbb megoldás?

(#27532) front3r válasza bandi0000 (#27527) üzenetére


front3r
őstag

De, felmásolja. Az Information-nél mutatja mennyi van felmásolva.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#27533) Neoteric válasza Meghivott (#27531) üzenetére


Neoteric
addikt

Blackfridaykor tavaly $25 volt, sztem idén is elsütik. Persze ha most kell rögtön, akkor annál olcsóbb most vszeg nincs.

PSN: ne0teric_sAN

(#27534) Meghivott válasza Neoteric (#27533) üzenetére


Meghivott
addikt

Akkor az november vége...
Ráér :)
Viszont PC-én továbbra sem találom, hogy meddig él a ps+-om....
Ps pedig most pedig már és még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#27535) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ha jol emlékszek volt arrol szó, hogy ha megveszed digitálisan a játékot és letörlöd akor végleg törlődik és legközelebb csak megvenni lehet ugye?

Xbox One: bandymnc

(#27536) phgergo válasza bandi0000 (#27535) üzenetére


phgergo
aktív tag

Gondolj bele...hulyeseg :)

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#27537) Neoteric válasza bandi0000 (#27535) üzenetére


Neoteric
addikt

Olyan mint a Steam. Ha megveszel valamit, akkor akárhányszor leszedheted, illetve ha másik gépre bejelentkezel a profillal amivel vetted, akkor ott is letöltheted.

PSN: ne0teric_sAN

(#27538) kovsol válasza bandi0000 (#27535) üzenetére


kovsol
titán

Durva lenne ha ez így működne.

May the Force be with you!

(#27539) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Akinek megvan a Hotline Miami előző genre, az mától letöltheti ps4-re is ingyen. Tök jó, most vettem észre.

(#27540) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Én is így gondolom csak nyilván férreolvastam

Xbox One: bandymnc

(#27541) Ps Vita válasza Nayrobi (#27539) üzenetére


Ps Vita
őstag

:R
Köszi,már töltődik is le :)

(#27542) Madwe válasza nismoka (#27503) üzenetére


Madwe
nagyúr

PCMre akkor érdemes tenni, ha hdmin megy ki a hang. ha optikain, akkor bitstream kell, mert pcm-ben csak 2.1es hang fér át.

más: a TR is használja a ds4 hangszóróját, arról nem írtatok :)

(#27543) k4rL^ válasza Madwe (#27542) üzenetére


k4rL^
senior tag

Knack is használja, tudom azzal senki se játszik. :)

(#27544) modflow


modflow
veterán

Regisztrálva vagyok az USA és az UK-s PSN-en is. Az egyiken megvettem egy játékot, azt anno PS3 esetén a másik felhasználónevemmel is tudtam játszani.

Ezt megszüntették PS4-en? Mert most a kis lakat nem tűnik el róla.

(#27545) haddent válasza modflow (#27544) üzenetére


haddent
addikt

Nem. Amelyikkel meg akarod osztani (amelyiké a licensz) az legyen primary (settings -> psn -> activate)

(#27546) laciba77


laciba77
tag

Nagyon nem akar összejönni ez az US Store-os vásárlás, most a paypal szívás van:

Átküldtem pénzt bankszámláról a magyar paypal accountomra. Meg is jött a pénz rendesen. Amikor tovább szeretném küldeni az amerikai accountomra (send money) az alábbi üzenetet kapom: "We're sorry, but we can't send your payment right now."
A megfelelő összeg a paypalon van. Figyelek arra is, hogy elég pénz is maradjon rajta a levonásra. (friends&family opció). A megadott cím már a címjegyzékben van, küldtem is át pénzt egyszer már rá.
A magyar accounthoz bankszámla és kártya is hozzá van rendelve.

Mi lehet a gond?

(#27547) adamssss


adamssss
veterán

Az masnak is feltunk h eszmeletlen gyenge a ps4 wifije. Ugyanott az ipad-emmel kb 2x-es sebesseget szoktam merni. Ez normalis? :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27548) front3r válasza adamssss (#27547) üzenetére


front3r
őstag

De az iPad-ed az nem 5Ghz-en csatlakozik a routerhez?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#27549) modflow válasza haddent (#27545) üzenetére


modflow
veterán

Köszi.

(#27550) Mrdevil válasza adamssss (#27547) üzenetére


Mrdevil
addikt

Az egész net kezelése gyengusz, mármint sebesség ügyileg. Soha nem tudunk a teljes sávszélünkel tölteni semmit, legalábbis nekem nem sikerült még. ( főleg store-ról )

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.