Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#272851) S e t h


S e t h
nagyúr

Srácok, a havi ps+ listában lévő játékok esetében miért fordul elő mostanában többször is, hogy könyvtárhoz nem lehet adni, hanem csak letölteni?
Ez vmi speciális kedvezmény, ami csak letölthető?
Egy deka helyem sincs, de ha most nem töltöm le, akkor a következő havi lista esetében ezeket bukom?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#272852) raziel01 válasza S e t h (#272851) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem PC-n működik a könyvtárhoz adás.
De ha rámész a letöltésre konzolon és utána megszakítod attól még ugyan úgy örökre a tiéd lesz, mert a könyvtárhoz is hozzá adja.

(#272853) S e t h válasza raziel01 (#272852) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi szépen, böngészőből sikerült.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#272854) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.
Előre is bocsi a hülye kérdésért. :)
Nem találtam a kérdéshez sajnos jobb topikot.
nacon revolution pro 3 kontroller megy Xbox-al pc módba?
(Valakinek volt a hirdetésében hogy kompatibilis boxal)Tudom van nekik kifejezetten Xbox box kiadás is.
Csak most nincs kedvem kiadni 33k-t egy kontrolerre.
Köszi
üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#272855) erahurka válasza sanyi0627 (#272854) üzenetére


erahurka
félisten

Hát a gyártó nem írja az Xboxot. Amúgy nem 33k egy Xbox kontroller hanem 22.

(#272856) Kendek válasza sanyi0627 (#272854) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Xbox One és Xbox Series X|S topikok.

<-ƘƘ->

(#272857) sanyi0627 válasza Kendek (#272856) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Koszi.
csak azért kérdeztem itt mert ps licensed kontroller ugye és hátha van valakinek tapasztalta.
Megkérdezem ott is.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#272858) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Tudnátok segíteni beárazni ezt a játékot így steelbookkal együtt? :R

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#272859) oriic válasza Ferenczi Áko (#272858) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elsőre max 5k-t mondanék rá (2500-ért van most aprón csak a tok, a játék meg kb ugyanennyit ér), de van külön beárazós topik. [link]

Live-Die-Respawn

(#272860) Ferenczi Áko válasza oriic (#272859) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:R

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#272861) Djuree


Djuree
félisten

van egy 7016B első gen pro-m.
olyan hangos hogy az udvarról hallani. nem vicc!
újrapasztáztam meg raktam rá új thermal padokat de nem lett halkabb szerintem, vagy nem sokkal.
lehet ebbe valami halkabb ventit venni? nem lehet mellette megmaradni. :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#272862) Sefter válasza Djuree (#272861) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem is az van, de újra pasztázás megoldotta... mit használtál, ugye nem MX-4 -et?

Psn ID: sefter_hun

(#272863) FollowTheORI válasza Djuree (#272861) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Érdemben nem sokat lehet rajta változtatni. Szóval olyan amilyen. Venni kell PS5-öt előbb utóbb és az csendesebb. :)

Max az lehet, hogy esetleg nem jól illeszkedik valami, összeszerelési "hiba" ilyesmi még. Max átnézed mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#272864) KaitouP


KaitouP
veterán

Valahol evidens hogy készül a Persona 6, de végülis ezt vehetjük egy hivatalos megerősítésnek: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#272865) Sefter válasza FollowTheORI (#272863) üzenetére


Sefter
veterán

De, lehet rajta érdemben változtatni.
Igaz csak időlegesen (nálam már december óta bírja), de halkítható a porszívóhoz képest.
PS5 meg nem kapható, csak a neppereknél...

Psn ID: sefter_hun

(#272866) Ferenczi Áko válasza Sefter (#272862) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Mi a baj az Mx4-el?

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#272867) tboy93 válasza Ferenczi Áko (#272866) üzenetére


tboy93
nagyúr

PS4-hez nem a legjobb választás.

(#272868) Sefter válasza Ferenczi Áko (#272866) üzenetére


Sefter
veterán

Nagyon híg, ezért pár nap után lehet újra szétszedni...

Psn ID: sefter_hun

(#272869) Djuree válasza Sefter (#272862) üzenetére


Djuree
félisten

hát ez mx-2, ilyen volt csak itthon. ez nagyon szar? milyet ajánlasz hozzá? ha szét kell szedni akkor max szétszedem megint.

FollowTheORI: hát ps5 még odébb lesz, amilyen ritkán játszok én még évekig elvagyok ezzel is. :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#272870) Ferenczi Áko válasza Djuree (#272869) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azért kérdeztem mert nem értek hozzá és kíváncsi voltam.. Én beadtam a konzolvilágba és elvileg Thermal Grizzly-vel dolgoztak..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#272871) Sefter válasza Djuree (#272869) üzenetére


Sefter
veterán

valamelyik Thermal Grizzlyt (nekem Kryonaut van, meg vagyok vele elégedve)

Psn ID: sefter_hun

(#272872) Djuree válasza Ferenczi Áko (#272870) üzenetére


Djuree
félisten

én se ismerem melyik milyen, mindig azt vettem amit adtak a legközelebbi számtech boltba és a legolcsóbb volt. :D de nem szokott gondom lenni.

Sefter: igen én is azt olvastam hogy az jó. ha ezzel nem lesz jobb akkor szerzek olyat.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#272873) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Jól rémlik hogy ea play megosztásra nincs lehetőség? Akkor se ha azon veszem meg amin a plus is van?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#272874) balazs025 válasza Woodslave (#272873) üzenetére


balazs025
senior tag

Az ea play is megosztásra kerül, mint a ps plus, csak a trial-okat nem tudja kihasználni csak az, aki vette az előfizetést.

[ Szerkesztve ]

(#272875) erahurka válasza KaitouP (#272864) üzenetére


erahurka
félisten

Most nyomom az 5-öt, nagyon jó! De nem tudom bele akarnék-e kezdeni egy újabba. Jelentős fejlesztések kellenének irányítás és játékmenet szinten.

(#272876) Lackooo84 válasza Djuree (#272869) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

MX-2 a legjobb paszta. Hogy vitted fel? A clampot jól meghúztad? Ha nem feszül rá rendesen a borda a chipre az probléma.

The Truth is out there...

(#272877) Lackooo84 válasza Sefter (#272871) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Annyival nem jobb, amennyivel drágább az MX2-nél, sőt... azt 3 hónap után cserélnem kellett a saját gépemen anno...

The Truth is out there...

(#272878) Sefter válasza Lackooo84 (#272877) üzenetére


Sefter
veterán

nekem már december óta csendben tartja a gépet, ellenben az mx4-el ami kb 2 hetet bírt...

Psn ID: sefter_hun

(#272879) FollowTheORI válasza Sefter (#272868) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Páran írták ezt, de én ebben nem hiszek. PC sokkal nagyobb hőterheléseket is simán bír, és a tesztek szerint alig van különbség a jobb paszták között. Úgyhogy ilyenkor biztos nem a paszta a baj szerintem.
Az állagnak meg megint nem sok köze van a hővezetéshez.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#272880) vargalex válasza FollowTheORI (#272879) üzenetére


vargalex
félisten

Annyi köze van hozzá, hogy bizonyos paszták hamar beszáradnak, bizonyosak pedig túl folyósak lesznek, így tulajdonképpen kifolynak a CPU és a borda közül.

Alex

(#272881) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#272882) Sefter válasza FollowTheORI (#272879) üzenetére


Sefter
veterán

Próbáld ki :), pc-n sokkal komolyabb hűtő is van, más felfogatással....de nem téríteni akarok, csak leírtam a saját tapasztalataimat. (amit többen megerősítettek, szintén tapasztalatból)
Állagnak nem a hővezetéshez, hanem a procin maradáshoz van köze, ezért kell a ps-re "sűrűbb" cucc.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#272883) GZoli7 válasza vargalex (#272880) üzenetére


GZoli7
senior tag

A gyakorlatban pont annyira folyik ki, mint egy PC processzora és hűtője közül. Nem is jó, ha túl sok van alatta, mert az is gátolja a hőelvezetést.
Az MX4-re a gyártó 8 évet ír, hogy nem szárad ki. Ez kb. igaz is. Azóta használom és tényleg nem szárad ki. A hőátadási értéke: 8,5W/mk. Ez a PS-hez simán elég. Aki sűrűbbre vágyik: MX-5.

[ Szerkesztve ]

(#272884) Cuccikam


Cuccikam
csendes újonc

Sziasztok, adott egy Pro konzol. Én szedtem le róla a gyàri matricàt, kitakarítottam, újra lett pasztàzva. A szétszedés és az összeszerelès utàn is fennàll a jelensèg. A jàtèk közben a kèp olyan mintha egy kicsit darabos lenne, nem folyamatos, nem smooth ha fogalmazhatok így. A màsik problèma, hogy a teteje könnyen felmelegszik. Arra gudok gondolni, hogy van valami gond az alaplappal, esetleg a vga hűtése nincs rendben? Ügyeltem a pad-akre amikor összeszereltem. Mit lehet kezdeni a konzollal, merre vigyem, kihez?

(#272885) Kendek válasza Cuccikam (#272884) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Játéka válogatja, van amelyik nem fut annyira jól. Illetve ritkább esetben egy hibás vinyó okozhat ilyesmi problémát.
Hogy a konzol teteje felmelegszik üzem közben, az teljesen normális.

<-ƘƘ->

(#272886) Cuccikam válasza Kendek (#272885) üzenetére


Cuccikam
csendes újonc

Zsír új 1TB ssd van benne, ez a jàtèk teljesen normálisan ment egy koràbbi Pro konzollal, ezèrt gyanakszom arra, hogy valami nem ok ezzel a konzollal. A kontroller sem az igazi, veszek egy újat ès majd kiderül. Amúgy a kontroller csinàlhat ilyen hibàt a kèpen?

[ Szerkesztve ]

(#272887) Kendek válasza Cuccikam (#272886) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Adott játékon belül is előfordulhat különbség, ha a másik konzolon performance módban futott, most pedig 30 fps-re van limitálva.

<-ƘƘ->

(#272888) Deck válasza Cuccikam (#272886) üzenetére


Deck
titán

Írd le melyik játékkal van gondod.

PS5

(#272889) Cuccikam válasza Deck (#272888) üzenetére


Cuccikam
csendes újonc

Destiny 2.

#272877 Kendek, megnèzem a beàllítàsokat.

[ Szerkesztve ]

(#272890) ldave válasza Cuccikam (#272889) üzenetére


ldave
félisten

A Destiny 2 sokat tölt, de aztán már menet közben a stabilabb játékok közé tartozik, a 30 fps-t eléggé fixen hozza.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#272891) Cuccikam válasza Kendek (#272887) üzenetére


Cuccikam
csendes újonc

Nem talàlok ilyen beàllítàst, vagy lehet azèrt tűnik egy picit darabosnak mert amúgy PS5-ön jàtszom? A Prot mèg nem adtam el, 2160p felbontàson jàtszom TV kèszüléken.

[ Szerkesztve ]

(#272892) Deck válasza Cuccikam (#272891) üzenetére


Deck
titán

PS5-ön 60fps és 120fps. Míg PS4-en 30fps.

PS5

(#272893) vargalex válasza GZoli7 (#272883) üzenetére


vargalex
félisten

Azt azért azt ne felejtsük el, hogy a PC processzorok el vannak látva egy kupakkal még, ami alatt nyilván a CPU és a kupak között megfelelő hővezető van alkalmazva, ami máris egy jóval nagyobb felületre viszi át a hőt (magára a kupakra), mint a CPU felülete. Ebben az esetben a már hűvösebb kupak és hűtő közé kened a hővezető pasztát.
PS4 esetén viszont nincs kupak, közvetlenül a csupasz CPU-val érintkezik a hűtő. Ezzel kapcsolatban linkelném egy hivatalosan notebook szervizes kolléga írását, aki egyébként PS3/PS4 szervizeléssel is foglalkozik szabadidőben.
Mivel én nagy tételben nem foglalkozom vele, így a saját esetemet tudom említeni. Én Thermal Grizzly Kryonaut-ot használtam és a pad-okat is cseréltem.
Előtte a PS4 Slim-et pasztáztam újra. Elsőre MX4-el, ami néhány napig jó is volt, de érezhetően hangosodott (pedig a Slim nem egy hangos fajta). Majd újra pasztáztam azt is Thermal Grizzly Kryonaut-al, azóta is teljes csendben van.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#272894) Cuccikam válasza Deck (#272892) üzenetére


Cuccikam
csendes újonc

Köszönöm, szerintem fel fogok hívni egy konzol boltot ès ràkèrdezek, hogy hajlandók-e àtnèzni.

(#272895) GZoli7 válasza vargalex (#272893) üzenetére


GZoli7
senior tag

Notebook processzorokkal mi a helyzet? Nincs kupak.
2W/mk körüli hőellenállás érték kielégítő a Sony szerint.
Ezt bármelyik paszta megugorja. Elég nagy felületen érintkezik a "mindössze" 170W-os SOC, ami a proban van. Ehhez képest a PC procik jóval kisebb felületen disszipálnak el arányosan több hőt.
Természetesen jobb a Thermal Grizzly: 12-14W/mk, de az itt annyira nem számít. Még egyszer MX-5 jóval sűrűbb, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#272896) vargalex válasza GZoli7 (#272895) üzenetére


vargalex
félisten

Notebook processzorokról is nyilatkozott a szervizes kolléga a linkelt hozzászólásban... Éppen azért, mert azokon sincs kupak, oda is a sűrűbb pasztát javasolja (tapasztalatai alapján).
Illetve azt ne felejtsük el, hogy itt egyetlen tokba van integrálva egy CPU és a PC-s integrált megoldásokhoz képest egy erős GPU. Azaz a TDP jóval nagyobb, mint a notebook-okba szerelt (ráadásul átlatlában intel esetén U-s, azaz alacsony TDP-jű - max. 15 W, de ha nem U-s CPU-król beszélünk, akkor is max 35-45W-ról van szó mobil vonalon) CPU-k esetén...

Egyébként mindenki azt használ, ami bevált neki. Leírtam az általam a PS4 Slim esetén tapasztaltakat is, nem kell elhinni...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#272897) GZoli7 válasza vargalex (#272896) üzenetére


GZoli7
senior tag

Pont ez az, 45W-ot disszipál el egy kisujj körömnyi felületen, a PS-ben meg ennek a felületnek a sokszorosa áll rendelkezésre. A kevesebb, mint 170W-ra. Jóval több, mint 4-szer akkora.
Egy random 105W-os TDP keretű proci kevesebb, mint 200mm2. Ebben meg 330mm2 méretű az APU, arányaiban megegyezik. A kupak meg csak ront rajta. Jobb is, hogy nincs. A PS3-nál is az volt gond sokszor, azok mentek tönkre. Ezért (is) jobbak a SuperSlimek. :)

[ Szerkesztve ]

(#272898) FollowTheORI válasza vargalex (#272880) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

És te tényleg láttál már ilyen kifolyt (gondolon a proci köré?) pasztát úgy hogy közte meg levegő volt vagy mi? Ez egy akkora urban legend, mint a ház. (eltekintve nyilván attól, amit maga a két felület összenyomása tol ki, a levegőhöz vagy a szélekhez nem folyhat ki, mert jobban tapad a két nagyobb felülethez, mint az oldalsó légréshez... szvsz ez fizikailag is hülye teória) Kiszáradni meg szerintem MX4 évekig nem fog. :N
Egy OC intel konfighoz képest ami nálam is évekig ment pl akár 80-90fokig is terhelés alatt, ott meg jó (amihez szerintem egy PS4 hőleadása, wattos tejesítménye sehol nincs)? Azért ne haragudjatok, de szerintem ez továbbra is csak valami legenda. :)

De jó legyen, végülis lehet mással is pasztázni, ha az megnyugtatja a népet.
Én csak azt írtam ebben nem hiszek.

Abban hogy valamit rosszul raknak össze utána, na abban már inkább.
Vagy azt hogy a PS4/Pro-k között akkora szórás van a felületek minősége és távolsága és illesztése között ("légrés"), amit esetleg egy jobb paszta kihozhat. Az úgy már igen, esetleg.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#272899) vargalex válasza GZoli7 (#272897) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem a mostani céges Dell Latitude 5500-ban Intel I7-8665U CPU teljesít szolgálatot. És bizony hiába a kis fogyasztás (15W TDP) egy OpenWrt firmware forgatásánál (8 magon) visít a venti, mint állat (pedig csak fél éves a gép és új korától így viselkedik) és simán felmegy 95˚C-ra a CPU mag hőmérséklete.
A 105W TDP-jű CPU példád sántít, mert az asztali verzió lesz, ami kupakos verzió, ráadásul egész biztosan jobb hűtés van benne, mint a PS4-ben...
De itt befejeztem a témát, ahogy írtam, mindenki azt használ, amit akar. Rákereshetsz, itt a topicban is volt olyan kolléga, aki pasztázta MX4-el, pár napig jó volt, majd hangosodott. Nem hitte el, hogy Thermal Grizzly-vel jó lesz. És mégis az lett.

#272898 FollowTheORI: a fentebb említett kolléga által írt hozzászólás...

Alex

(#272900) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Splitgate - Open Beta Trailer

Elindult a nyílt béta, ami crossplayt is tartalmaz, teljes játék megjelenése július 27-én várható.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.