Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#262701) 30z.Samu válasza jófejsrác (#262700) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem hiszem, hogy vállalhatatlan lesz, csak a grafika lesz "kissé" elmaradva. Legalábbis szerintem. :)

Sic Parvis Magna

(#262702) gyuromoj válasza marilllyo (#262699) üzenetére


gyuromoj
veterán

Grat. :C :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#262703) hulkobb


hulkobb
tag

Sziasztok! Utóbbi pár hónapban elkezdett beszarni a lemez olvasóm a PS-ben, először csak pár játékot nem olvasott be, azonban tegnap végleg megadta magát. Már azok a játékok sem indultak el amik eddig mentek, kiköpi őket a rendszer hibás CD-t írva. Ma reggel még próbálkoztam, de arra a szintre jutott a probléma, hogy már azt sem érzékeli,hogy betettem a CD-t, illetve kivenni sem tudom,csak kattog a meghajtó ha rányomok, hogy adja ki. Próbáltam manuálisan is kivenni a CD-t videók alapján azonban még az sem működik, hiába csavarom csavarhúzóval csak kattognak a fogaskerekek hangosan. Gondolom ezen tényeket figyelembe véve teljesen offos a dolog. Volt már valakivel ilyesmi? Ki lehet venni a CD-t manuálisan más módszerrel? Győrben élek, tudnátok ajánlani valamilyen szervízt, ami esetleg gyorsan meg tudná nézni nekem helyben? (vagy magán emberke) Konzolvilág tudom,hogy foglalkozik ezzel, de az hetekig ül rajta nem? Köszi a választ előre is. :R :R

(#262704) FollowTheORI válasza hulkobb (#262703) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

[link]

[link]

Jah... elnézést. Most látom már próbáltad ezt is... akkor sajnos jobban szét kell szedni valóban.
Azért nézd meg a burkolat nélkül, hogy nem e látod hogy valahol el van akadva a mechanika.

iFixIt-en nézd meg hogy kell jobban szétszedni és vedd ki a komplett meghajtót, nézd meg úgy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#262705) consono válasza jófejsrác (#262700) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is Fat van, ugyan ez a dilemmám :) Akarok játszani a CP-vel, PS5 meg idén már nem lesz a legtöbb előrendelőnek sem, szóval remélem, hogy nem lesz vállalhatatlan...

"In God we trust. All others must bring data"

(#262706) Scholes9 válasza marilllyo (#262699) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam 9/10 :) Lassan végzek a 2. végigjátszással, aztán jöhetnek a kihívások.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#262707) saelin válasza consono (#262705) üzenetére


saelin
veterán

Nekem pro van és Ps5 majd csak jövőre jön, mert kicsúsztam az előrendelői körből, de én még így is aggódom hogy hogy fog futni. Annyi tartja bennem a lelket, hogy valószínűleg a CDPR Ps4-re kezdte el fejleszteni a játékot és tisztában van a limitációkkal. Hátha nem lesz egy fps droppos, sokat töltő, recés valami a végtermék.

Az viszont előre elkönyvelhető és biztos lesz különbség a ps4, ps4 pro és Ps5 verziók között látványban. Alig várom hogy megjelenjen a játék! 2-3 végigjátszás biztos lesz benne.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#262708) Kendek válasza saelin (#262707) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyi tartja bennem a lelket, hogy valószínűleg a CDPR Ps4-re kezdte el fejleszteni a játékot és tisztában van a limitációkkal.

Pedig mennyivel jobb lenne ha egy igazi next-gen játékot kapnánk tőlük, merthogy a PS5 érába érkezik már. Így, hogy ennyi platformra dolgoznak, nekem olyan jó előérzetem nincs. A Witcher 3 példája nem azt vetíti előre, hogy egy technikailag tökéletes játékot fogunk kapni. De persze ha így is lesz, akkor is ki fogják majd pofozni.

<-ƘƘ->

(#262709) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy elszáll a LAN kapcsolat? Tegnap ismét összekötöttem a gépet a routerrel. Eddig WIFI-rol ment, most szereztem 2 elég hosszú kábelt. Minden rendben ment, aztán kis idő múlva azt vettem észre, hogy nincs kapcsolat. Kicserélték a kábelt, de így sem. Aztán reggel adtam neki még egy esélyt, megint kicseréltem akkor jó lett. Aztán most megint nem jó. Magától elmegy a kapcsolat. :F Lehet kábel gond is tudom, de pl a TV-vel bármelyik működik. Látom ugye a routeren a zöld jelző fényt ha van kapcsolat. Újraindítás, áramtalanitas volt minden eszköznél természetesen, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#262710) james001 válasza marilllyo (#262699) üzenetére


james001
veterán

Grat. Én nemsoká kezdek neki,megvettem most akciósan. Kíváncsi leszek rá bár a TLoU után nekem minden zombis játék "lelketlen" :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#262711) Kendek válasza james001 (#262710) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor előre szólok, hogy ne add fel, mert a játékidő első felében nagyon-nagyon lelketlen lesz, a sztori csak a második felében indul be. ;] :DDD

<-ƘƘ->

(#262712) Carlos Padre válasza Kendek (#262708) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pont emiatt bőven jó lesz nekem a natív PS5 verzió.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#262713) james001 válasza Kendek (#262711) üzenetére


james001
veterán

Kössz :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#262714) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#262715) Scholes9 válasza saelin (#262707) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam épp ezért jó lesz most a XOX verzió, jövőre meg egy másik vegigjatszas alkalmával XSX-en végig vinni.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#262716) jófejsrác válasza Scholes9 (#262715) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Meglátjuk hogyan fog majd festeni PS5-ön, anno a witcher 3-mal is ps4-el találkoztam először. Majd pár év múlva mikor pc-re kijött mindenfajta fasza grafikai mod ott végigtoltam még 1x.

(#262717) hombre[EU] válasza saelin (#262707) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a ps4/xo verzió legnagyobb problémája a 30fps lesz...firstperson azzal nagyon rossz

Life, Uh, Finds A Way

(#262718) Scholes9 válasza jófejsrác (#262716) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Bár, ha nagyon vészes lesz XOX-on, amit nem hiszek, akkor veszek egy XSX-et, jövő év elején meg egy PS5 jöhet mellé :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#262719) FollowTheORI válasza RudY (#262613) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Közben volt időm kicsit utánanézni és megvan a megoldás... Opera alatt ezt kell kikapcsolni és menni fog a store/psn megint. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#262720) Chosen válasza Kendek (#262693) üzenetére


Chosen
addikt

Az a fura, hogy egyébként se PC-n, se más konzolon nem jön fel a 4K opció, csak PS4-en. Szóval nem értem, hogy ez valami monitor feature, vagy PS4 feature.

(#262721) marilllyo


marilllyo
veterán

Azt vágjátok, hogy két nap múlva jön a Doom Eternal első DLC-je.
Pont nem leszek szabadnapos. :/

Mi az már, hogy nem lehet külön season pass-t venni...?! :(((

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#262722) Scholes9 válasza marilllyo (#262721) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is kerestem, de nem találtam, régebben pedig bent volt a storeban :F

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#262723) RangerFox válasza marilllyo (#262721) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Egész biztos vagyok benne, hogy lehet majd. Sőt, szerintem külön is meg lehet majd vásárolni az Expansion-öket.

(#262724) 30z.Samu válasza marilllyo (#262721) üzenetére


30z.Samu
félisten

Majd Xbox-on játszom vele. ;]

Sic Parvis Magna

(#262725) Wesder válasza 30z.Samu (#262724) üzenetére


Wesder
félisten

DLC nem Pass-os.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#262726) 30z.Samu válasza Wesder (#262725) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bakker! :( :D Mindent nem lehet, mi? :))

Sic Parvis Magna

(#262727) pit stop


pit stop
addikt

Ez a 8-as frissítés nekem is tetszik...
Letöltötte (gondolom, mert addig magára hagytam), telepítésre visszaértem. Ott valami nem tetszett neki, és újraindult PS4 Pro. Azóta kéri, hogy pendrive-ról telepítsem 8-as frissítést.
Letöltöttem pendrive-ra, de nem tetszik neki (mappa forrásútja rendben). Van valakinek ötlete a teljes újratelepítésen és szervízen kívül?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#262728) RudY válasza FollowTheORI (#262719) üzenetére


RudY
addikt

:C Remek, műxik rendesen, köszi! :R

(#262729) Kendek válasza pit stop (#262727) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért nem tetszik neki, mert nem a frissítésre van szüksége, hanem a teljes rendszerszoftverre. A 8.00-s firmware telepítőfájlját ezen linkről tudod letölteni.

<-ƘƘ->

(#262730) Lackooo84 válasza pit stop (#262727) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Gondolom nálad is BD olvasó hibára futott és annak a hibakódját írja ki. Sok mindent nem tudsz csinálni vele. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#262731) Kendek válasza Chosen (#262720) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez biztos, hogy a monitor egy funkciója, hogy fogadja az UHD jelet is és megjeleníti a FHD felbontású képernyőjén. De gondolom, hogy ez kikapcsolható a beállítómenüjében. Ha pedig a PS4 úgy érzékeli, hogy 1080p a legmagasabb beállítható kimeneti felbontás, akkor aktiválhatóvá válik a szuper-mintavételezés.
Még egyszer jelzem, ez csak annyit tesz, hogy úgy számolja a képet mintha UHD megjelenítőre lenne kötve, viszont a kimenetet leskálázza FHD-ra. Ha a monitorodra UHD jelet küldesz és azt FHD-n adja vissza, akkor az eredmény ugyanaz.

<-ƘƘ->

(#262732) pit stop válasza Kendek (#262729) üzenetére


pit stop
addikt

Nagyon király vagy, köszönöm szépen, ezzel már működik!!! :) :R
Magától továbbra sem értem miért nem ment, de az a lényeg, hogy most már jó :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#262733) KaitouP


KaitouP
veterán

Fél OFF, de ránéztem a Death Strandingre PC-n is végre, és azt kell mondjam, hogy űberkirály munkát végeztek Kojimáék (feltételezem ők) a PC porttal is. Gyönyörű a játék, és nagyon jól fut, 5700XT, 1700X és 2x8GB DDR4 3200 MHz van alatta (+ SSD-n van a game) , a proci már nem éppen mai és váltás alatt van, de így is 100+ fps, 1080p-n, maximális beállításokkal.

Ellenben a Horizon sokkal ratyibban fut, és hogy egy nem Sony-s játékot is említsek, a Mafia remake sem, és az még látványban se ér a DS közelébe.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#262734) zsotesz81 válasza KaitouP (#262733) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Hát azt a kopár tájat nem csoda, hogy annyi fps-sel tudja megjeleníteni :DDD

(#262735) KaitouP válasza zsotesz81 (#262734) üzenetére


KaitouP
veterán

LMAO ott van egy rahedli szikla, kavics, ecetera.
Nem 64 fős multi fps, de megnyugtatlak, bírja azt is. ;]

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#262736) _drk válasza KaitouP (#262735) üzenetére


_drk
őstag

Alapból más volt a még közelítés. A DS-nél nagyobb különbségek nincsenek látványban, csak fps növelés megy, míg HZD-ben növelhető minden, ezért is nyírja ki a gépeket.
Erről itt valamelyik topikban olvastam, hogy tényleg nem mindegy mit kell megjeleníteni. Talán a dlss kapcsán.
Nagy részben a HZD-ben dzsungel, nagyobb aljnovényzet, fák, azok között áttűző napsütés. Sok robot, nekik külön a mozgás, fények.
Mondjuk menj el a sivatagba, ahol nem nagyon vannak gépek, ott jóval több lehet az fps.
DS-ben meg egy helyen van erdő féleség.

(#262737) KaitouP válasza _drk (#262736) üzenetére


KaitouP
veterán

Feleslegesek köröket futsz mert nekem újat nem mondasz, a lényeg meg egyáltalán nem arra irányult, hogy mit, vagy mit nem kell megjeleniteni. Ettől függetlenül a játék baromira szép, és a hozzászólásom arra irányuló része, hogy melyik játék milyen minőségű porttal ralendelkezik PC-n, igaz. Ugyebár: [link] Karaktermodellek meg szvsz szebbek is mint a HZD-ben, bár ezt mindenkinek a saját megítélésére bízom. ;)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#262738) Carlos Padre válasza Kendek (#262731) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem ugyanaz mert:
A. növeli az input lagot
B. A pro nagyon szépen skáláz le, gyakorlatilag egy supersampling AA, míg a monitor egyáltalán nem biztos

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#262739) marilllyo


marilllyo
veterán

Egy kis hétfő reggeli csevegést indítanék. Csak, hogy beszélgessünk picit...
A kommentekből ítélve sokan megyünk PS5-re, amint lehet.

Mi van még a "backlog"-otokban, amit le szeretnétek zavarni a váltás előtt?!

Nekem elég kövér még a lista. Ami megzavar benne, hogy lehet...., hogy a PS5 ezeket szebben-jobban vinné. Szóval nem tudom eldönteni, hogy melyiket fejezzem be itt és melyiket hagyjam már a következő generációra. 100%-ot megkapják, ez nem kérdés. Csak még vacilálok.

Amivel még tartozom a világnak az a:
Ghost of Tsushima..
Star Wars Squadrons
Need for Speed H.P. Remaster - előrendelve
Last of Us 2 ( kimaxolása)
Batman Arkham Knight (kimaxolása)
Shadow of Tomb Raider

Ez azért egy jó féléves projekt. Szóval nem sietek a PS5-tel.
Nem mellesleg holnap jön a Doom Eternal DLC, meg cikkeznek arról, hogy jön a Borderlands 3-hoz egy season 2.

Cyberpunk egyértelműen LESZ majd, de kell az nekem PS4-re? Akarok én 28 fps-sel autókázni?! Vacilálok rajta nagyon.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#262740) Gery9112 válasza marilllyo (#262739) üzenetére


Gery9112
őstag

Lehet a nagyobb gond a Cyberpunknál nem a teljesítménye lesz hanem a lassú betöltés/látványosan gyengébb grafika.
Azért a Witcher 3 is milyen "gyorsan" betölt a fat PS4-n. :DDD

A BC:
Ghost of Tsushima Legends
Days Gone
Medievil

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#262741) tboy93 válasza marilllyo (#262739) üzenetére


tboy93
nagyúr

A valtas elott? Semmi. Mivel van BC ezert nem igazan izgat, hogy a baclogom ps4-en vagy ps5-on tolom majd le...

Btw elorendeltem en is, alza februarra igeri :D

(#262742) Frod válasza marilllyo (#262739) üzenetére


Frod
addikt

Úgy vettem észre két típus van a csoportban: akinek már egyáltalán nincs semmije hátra, és akinek meg legalább egy évnyi cucca van még.

A te "kövér" listád, nekem vagy a háromszorosa:
Tsushima (folyamatban), Division2, Surge2, Vampyr, SotTR, Days Gone, SW:JFO
és akkor ami még meg sincs: RE2, RE3, Medan, Little Hope, Control, Doom Eternal, Plague Tale, Nioh2, FF7remake... és akkor van egy csomó ami meg szépen átkerül az érdekelne, de sosem lesz rá időm kosárba.

Do you see the white shadow?

(#262743) 30z.Samu válasza marilllyo (#262739) üzenetére


30z.Samu
félisten

Amit mindenképpen szeretnék, az a Last of Us 2, de azon is gondolkodtam hogy PS5-ön kellene újrakezdeni natív 4k-ban. :D Viszont nekem nem megjelenéskor lesz PS5-öm és azon gondolkodtam hogy miután végigvittem a Last of Us 2-t eladom a PS4-et és amíg nem veszek 5-öt Xbox-on játszom. Szóval szerintem marad az első verzió és végigviszem még a 4-en.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#262744) tboy93 válasza Frod (#262742) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem ami megvan és végig is akarom vinni:
Assassin's Creed: Syndicate, Witcher 3 (újra PS5-ön), Hellblade: Senua’s Sacrifice, Spider-Man: The City That Never Sleeps, Fallout 4 GOTY (újra, DLC-k miatt), GTA5 (újra PS5-ön), Deus Ex Mankind Divided, Shadow of the Colossus, Death Stranding, InFamous: Second Son, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, Tom Clancy's The Division 2, Mass Effect: Andromeda, MediEvil, Star Wars Jedi Fallen Order, Need for Speed Payback, Vampyr

Ami megvan és talán végigjátszom:
Assassin's Creed III Remastered, Divinity: Original Sin Enhanced Edition, Metro Last Light Redux, LEGO Marvel Super Heroes

Amit meg kéne vegyek mert érdekel:
Shadow of the Tomb Raider, Dragon Quest XI, Spyro Reignited Trilogy, A Plague Tale: Innocence, Call of Duty: Modern Warfare 2019, Control, The Last Guardian, Persona 5 Royal, Dragon Ball Z: Kakarot, Empire of Sin, The Last Of Us Part II, Final Fantasy XV Royal Edition, Final Fantasy VII Remake, Ghost of Tsushima, Mafia Trilogy ...

Szerintem ha PS4-em marad még egy ideig se fogok unatkozni, főképp amennyi időm van játszani. Sőt összeírva, ez így borzasztó sok az időmhöz mérten :W

[ Szerkesztve ]

(#262745) erahurka válasza marilllyo (#262739) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem elég sok cucc. Plusz még amik nem jelentek meg. Én évekig nem tervezek egyelőre váltani, nincs miért.

(#262746) tboy93 válasza erahurka (#262745) üzenetére


tboy93
nagyúr

nincs miért

Emelt framerate és kevesebb töltési idő miatt még így is megérheti. Engem most főképp ez mozgat, nem a PS5-re bejelentett játékok.

(#262747) .LnB válasza tboy93 (#262744) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azta q...
Nem is az a kérdés, hogy ennyi játék mellé minek neked PS5? Hanem, hogy eddig minek volt a PS4-ed?!! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#262748) penge111 válasza marilllyo (#262739) üzenetére


penge111
addikt

Hétvégén pattant a Nioh 2 ! Zseniális játék, még így is irgalmatlan tartalom maradt benne, hiszen innen indul csak maga a játék. Egyelőre nekem elég volt, meg véletlen ránéztem az FF 7 Remakre, nem kellett volna... Tuti most nem térek vissza a Niohra, gyáááá így kell remaket csinálni, 17 évesen volt az eredetihez szerencsém, nagyon imádtam... Gyakorlatilag ezzel megszűnt a backlogom, de azért még van egy dög nagy beszerzendő listám:

Death Stranding, Sekiro, Plague Tale, SW Fallen Order, Greedfall, Yakuza részek, Red Dead Redemption 2, Steamworld Dig 1-2, The Outer World, Remnant, Judgmnet, The Bards Tale IV, Operencia, Ghost of Tsushima, The Last of Us 2. Egy évig nem igazán van szükségem Ps5-re :B

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#262749) erahurka válasza tboy93 (#262746) üzenetére


erahurka
félisten

Az tényleg jó lenne, de nem bízom az első szériás gépekben. Szeretnék kivárni minimum egy revíziót, vagy akár egy Slim kiadást.

(#262750) ldave válasza tboy93 (#262744) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Nem vagy egyedül, le nem írom, de a nagyságrend nálam is hasonló :)

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.