Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#255251) Deck válasza stilo18 (#255244) üzenetére


Deck
titán

Witcher 3 HDR.. :P

PS5

(#255252) ProEvoFan válasza Deck (#255251) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Tervben van megnézni milyen HDRben.

(#255253) Faterkam válasza RangerFox (#255250) üzenetére


Faterkam
addikt

Rendben! Köszi mindenkinek! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#255254) Bogyi007 válasza Faterkam (#255247) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szerintem nézz el erre.
Most van a nyári vásár...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#255255) stilo18 válasza Deck (#255251) üzenetére


stilo18
addikt

Este bedobom downloadba, aztán megnézem. Oled-en nem láttam még, anno egy kevésbé alkalmas 4k HDR tv-n nyomtam végig...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#255256) Faterkam válasza Bogyi007 (#255254) üzenetére


Faterkam
addikt

Dehogy nézek! :DD
A gatyám rámegy, mert a gyerek minden pénzét a konzolba ölte! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#255257) Peace válasza RangerFox (#255243) üzenetére


Peace
nagyúr

Én semmi ilyet nem tapasztaltam Q70R-en, szerintem végig állat benne a HDR.

(#255258) Peace válasza Deck (#255251) üzenetére


Peace
nagyúr

Az is elképesztően néz ki!!!

(#255259) Deck válasza Peace (#255257) üzenetére


Deck
titán

+1 gyönyörű.
Néha csak állok aztán nézem a játékot, hogy de szép.. Sőt, a lóval is lassan megyek. :DDD

PS5

(#255260) stilo18 válasza Deck (#255259) üzenetére


stilo18
addikt

Igazság szerint én nem kifejezetten a grafikára értettem a HDR hsz-t fentebb.
A HGIG - et legjobb tudásom szerint 3 játék támogatja, Gran Turismo : Sport, No man's sky és a Modern Warfare.

Single player - nél szó szerint ha világít egy lámpa a játékban, akkor az a tv-n is lemászik a képről.
De bármelyik másik fényeffekt ilyen látványos.
Olyan dinamikája van a képnek, hogy mikor cimborám szólt, hogy megnéztem-e ezt a HGIG-et, csak legyintettem, hogy nem...

Aztán ezután "unalmas" a többi játékban a HDR... Persze túlzok picit most, de biztos, hogy más szinten van...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#255261) Deck válasza stilo18 (#255260) üzenetére


Deck
titán

MW-be csak multiztam így passz.. :B

PS5

(#255262) ProEvoFan válasza stilo18 (#255260) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Fingom nincs mi ez a HGIG, de megnézem majd Samsung Q82Rel. :K

(#255263) stilo18 válasza ProEvoFan (#255262) üzenetére


stilo18
addikt

[link] - Itt 2:30 környékén beszélnek róla.

Itt meg egy cikk - [link]

Én azt mondom működik, de a 3 támogatott játék azért magáért beszél, hogy mekkora népszerűsége lesz/lett neki. :(

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#255264) Deck


Deck
titán

A Kakarot mennyire lett jó? DBZ fanság "it,s over 9000" :DDD
Illetve, a cinematic vs gameplay aránya mennyi? :R

PS5

(#255265) 30z.Samu válasza Deck (#255264) üzenetére


30z.Samu
félisten

A hibái ellenére én csak dicsérni tudom. :K

Sic Parvis Magna

(#255266) Moby válasza ProEvoFan (#255262) üzenetére


Moby
addikt

Aligha. Jelenleg a LG C9 és CX modellek támogatják, más nem. Mondjuk itt egy kicsit túl van pörögve a téma, annyit nem tesz hozzá, ráadásul van olyan módja, amikor a tv a képtartalom alapján maga állítja be a dyn.tonemappinget, és nem is működik jelentősen rosszabbul, mintha a játék csinálná, de a mélytesztek szerint sem ezt, sem amazt nem igazán célszerű használni, mert eléggé elmegy black crushba.

(#255267) stilo18 válasza Moby (#255266) üzenetére


stilo18
addikt

Hát ha a dinamic tone mapping és a HGIG között nincs különbség, ott ahol a játék támogatja, akkor vak vagyok.

A DTM alapból kivan kapcsolva nálam, itt megpróbáltam, szerintem jelentősen jobb volt.
Részemről OFF, nem is kapcsolódik nagyon a topikhoz.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#255268) Moby válasza stilo18 (#255267) üzenetére


Moby
addikt

A legjobb az lenne, ha a ps4/ps5 tudna DV-t(ahogy az xbox), és nem kéne ügyeskedni a HDR10 bénaságaival.

(#255269) Peace válasza Moby (#255266) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor ez marad a burzsújok kiváltsága. :DDD :P ;]

(#255270) Dani82


Dani82
senior tag

miert nem talalom a ps storeban a stardew valleyt? Par honapja meg ott volt, most szeretnem.megvenni es nem talalom :F

(#255271) ProEvoFan válasza Dani82 (#255270) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Érdekes.Kivettlék volna?Csak az adatlapja maradt meg. [link]
Ezt is csak a psprice.com oldaláról tudtam megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#255272) RangerFox válasza ProEvoFan (#255271) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

US store-ban még elérhető.

(#255273) stilo18 válasza Moby (#255268) üzenetére


stilo18
addikt

Jó, hát fel is tetted a pontot az i-re :C
Tök igazad van, ez lenne a legjobb opció :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#255274) saelin válasza .LnB (#255234) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem nem éri meg vele várni, mert max drágább lesz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#255275) eeXaa válasza Moby (#255268) üzenetére


eeXaa
addikt

Az Xbox sem tud dolby visiont csak a netflixet streamelve. Nekem van full kompatibilis felszerelésem, mégsem működik mindig minden öszhangban.
Hiába tud a TV-d meg a konzolod minden formátumot a kép mindig eltérő lesz a különböző gyártók különböző paneljeik, szín feldolgozásuk, processzor, stb miatt.
Ez a HGIG gondolom hasonló mint a dolby PQ-ja vagyis az adott tv képességeihez igazítja a különböző HDR szabványokat (kódokat)
Nállam pl a dolby vision a nyomába sem ér a HDR10 ből konvertált PQ mapping-nak, néha szivesen váltanék is, de az én tv-m nem engedi. Ha DV üzemmódba vált a netflixen, nem lehet kikapcsolni.
ill. a tv-m beépített netfilx appjának is mâs DV módban a képje mint az xbox appján keresztűl. szal nem egyszerű a dolog.
Ugyanazt a hdr-t sosem fogja látni sose senki hiába Dolby vision vagy HDR 10+, film maker mód, a fent említettek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#255276) motm70


motm70
csendes tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani egy jó gyors és megbízható budapesti konzol szervízt? Tegnap barátom PS4-esét szétkaptuk, hogy kitakarítjuk, átpasztázzuk. Sajnos egy alaplapi csati ( táp) szerelés közben letört, forrasztással együtt, ezt kellene megjavítani.

(#255277) tothjozsi96 válasza motm70 (#255276) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mi törött le? Az a 4-pin-es csatlakozó?

Hogyha mondjuk kettétörött ez a műanyag keret akkor simán összefogod és rádugod az aljzatra, majd az összefogja.

(#255278) motm70 válasza tothjozsi96 (#255277) üzenetére


motm70
csendes tag

Lerántotta az alaplapot, úgy, hogy a táp 4-es csatlakozója még rá volt dugva. Leszakította kábelestől a foglalatot az alaplapról, az egyik réz érintkezőt letépve róla.

(#255279) saelin


saelin
veterán

Ismerősöm folyékony fém hőpasztát készül rakni a PRO-jába... Majd írok egy update-et hogy megérte-e vagy sem a plusz macerát.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#255280) Lackooo84 válasza saelin (#255279) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én tuti nem tenném, mert megeszi a rezet egy idő után cserébe nem hoz annyit.

The Truth is out there...

(#255281) 30z.Samu válasza Lackooo84 (#255280) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én személy szerint amúgy sem nyúlnék hozzá, mert félek, hogy elszabom. :B Pedig összeraktam jó pár PC-t "praxisom" alatt, de konzolhoz inkább nem nyúlok. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#255282) saelin válasza Lackooo84 (#255280) üzenetére


saelin
veterán

Először velem akarta megcsináltatni, de én nem vállaltam. Próbáltam lebeszélni róla, hogy:
1. Azért a -1 fokért ez túl nagy rizikó.
2. Ugye alura nem rakható, ami itt nincs, de a rézzel is reakcióba lép (1-2 hónap alatt látszik is).
3. Rossz felhelyezésnél a gépnek azonnal kampec!

De nem tudtam meggyőzni így sem. Most a körömlakk milyenségén aggódik. Ennek nem lesz jó vége. :(


30z.Samu
Pedig nem annyira vészes. A felső burkolatot mocsok nehéz leszedi és a tápcsatival is birkózni kell, de ezt a két dolgot leszámítva annyira nem volt vészes lebontani. Egy Pc-hez mérten viszont érzik a komponensek minőségének hiánya. Dugig van a gép olcsó megoldásokkal, amik xy bontás után 100% hogy törnek majd. Én is még egyszer felnyitom eladás előtt aztán lehegesztem a francba. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#255283) 30z.Samu válasza saelin (#255282) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát...Te megpróbáltad, ennél többet nem tehetsz. :))

Sic Parvis Magna

(#255284) Carlos Padre válasza saelin (#255279) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Moby már írt róla de várjuk azért. Megeszi az alu blokkot, de a rezet is kikezdi. A hatásfoka viszont jó..

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#255285) Carlos Padre válasza Lackooo84 (#255280) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mondjuk ez a faszi egy kókler.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#255286) Bogyi007 válasza Carlos Padre (#255285) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akkor legalább a mentéseket szedjétek le a gépről egy pendrivera. Mert ha tönkremegy, akkor azok mennek a levesbe...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#255287) Deck


Deck
titán

Rogue Company-ba, hogy lehet kikapcsolni a crossplay-t?

PS5

(#255288) saelin válasza Carlos Padre (#255285) üzenetére


saelin
veterán

Kókler, de még így is valid a teszt szerintem. Egy átlag Józsi sokkal kevesebb infóval rendelkezik mint ez az ürge.

Szerk:
Amúgy ma van valami a levegőben. :DDD
Másik ismerősöm is rámírt, hogy őt meg a Tenda WiFi Extender löki le kerek egy óránként. Mondom factory reset, ha utána is csinálja akkor nézz bele a beállításaiba és válts chanelt meg hasonlók. A válasz: Áh, jó ez így. Már amúgy is megszokta hogy óránként ledobja.... :C

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#255289) consono válasza saelin (#255288) üzenetére


consono
nagyúr

Hiányzol a cimboráknak :) Ezek a mondvacsinált dolgok, amik jók indoknak, hogy felhívjanak :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#255290) Kendek válasza saelin (#255288) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én pont két éve csináltam, Conductonautot és Minus Pad 8-at használtam, meg szigeteléshez sima színtelen körömlakkot. Azóta nem változott semmi a hűtésének hangerején. Ezért szét sem szedtem, csak a napokban egyszer a tetejét, hogy megnézzem mennyire lett poros. Az rakódott le egy nagyon-nagyon kevés benne, de simám kiecseteltem aztán megy tovább.
Amúgy abban az időben pasztáztam újra a notimat is vele, és azt sem kellett még szétszedni (igaz egy ideje tartaléknak lett minősítve és nem nagyon használom).
Viszont szerintem nem hozott annyit egy minőségi pasztához képest, szóval egyelőre úgy gondolom, hogy a továbbiakban maradok a Kryonautnál. Pár évente amúgy sem árt egy nagyobb takarítás ezeknél az eszközöknél, addig meg az is bírja.

<-ƘƘ->

(#255291) saelin válasza Kendek (#255290) üzenetére


saelin
veterán

Olvastam anno én is a témában, de közeli ismerősöm nem volt aki megcsinálta volna már. Nálam a macsek miatt alap hogy néha szét kell szedni ezeket. Kifújni, isopropyl alkohollal áttörölni mindent benne, mert olyan helyekre is bejut a macskaszőr ahová nem is gondolná az ember.

Közben eszembe jutott az IC Graphite Pad amit anno Linus tesztelt egy videóban. [link]
Nem tudja valaki mekkora a ps4 pro APU-ja? Lehet behúznék egyet és ps5-re váltás előtt beleraknám, aztán adnám el a jelentkezőknek. (Valószínűleg valamelyik ismerősömnek, mert jelezték hogy igényt tartanának rá.)

Szerk:
Pff, magyarba nem szállítanak. Akkor max németbe bátyámhoz tudom rendelni, de akkor hónapokig várhatok mire megjön, vagy plusz pénzért mailbox.de...

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#255292) hombre[EU] válasza Deck (#255287) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem lehet...az a duma,hogy a matchmaking konzolok közé dob , de az összes meccsem közül (~10 körül) csak mellettem volt PS logo :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#255293) Moby


Moby
addikt

Hagyjuk ezeket a hoaxokat a folyékonyfémmel kapcsolatban. Most szedtem szét két év után, semmi nem evett meg semmit.
Hogy megéri-e...ha gyakorlott csinálja, nincs benne rizikó. Ettől jobb hővezető képességű nincs, ha valaki a legjobbat akarja, ezt teszi fel, de alapvetően nincs erre szükség. Megteszi bármilyen normális paszta(kryonaut, nt-h1, akármi).

(#255294) tothjozsi96 válasza Kendek (#255290) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egy jó minőségű paszta több év elteltével sem szabad hogy beszáradjon. Szerintem a Grizzly feleslegesen van túltolva, duplájába kerül és a különbség 3-4 foknál egészen biztosan nem több, szóval szerintem felesleges pénzkidobás kategória csak.

Én évek óta az itthoni gépekbe csak MX-4-et használok, 2 évente újrapasztázom (az is felesleges szerintem) és 2 év elteltével sem szárad be, szóval tényleg, jó paszta.

Az MX-2 hajlamos volt a beszáradásra, ez már nem. És szerintem ezért jó az MX-4 mert a legkisebb városok számítástechnikai boltjaiban van, míg a Grizzly egészen biztos hogy nincs.

Nálam meg megy a dilemma hogy mi legyen, 2 éves a 7116b, már baromi hangos. Vettem rá garanciakiterjesztést, még pont egy év van vissza és most dilemmázok. Konzolvilágba vissza kellene vinnem de nagyon vigyázós vagyok és félek hogy bármi karc vagy valami keletkezne rajta mert nem úgy vigyáznak rá, lehet felrúgom inkább a garanciát és megcsinálom magamnak, csak nem sikerül eldönteni melyik legyen. ;]

(#255295) Deck válasza hombre[EU] (#255292) üzenetére


Deck
titán

Akkor felejtős. Köszi.

PS5

(#255296) KKaresz45 válasza Lackooo84 (#255280) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Miért baj az ha összegyógyul a rézzel? A folyékony fém is veszít a hővezetőképességéből az évek során mint a sima paszta és csrélni kell időnként?

(#255297) saelin válasza Moby (#255293) üzenetére


saelin
veterán

Az a baj hogy az illető kicsit sem gyakorlott. Még egy gépet sem szedett széjjel soha, max az oldalát vette le. :(
Én abban bízom hogy a tetejét nem fogja tudni levenni és eltántorodik tőle.


KKaresz45
Nekem csak annyi referenciám van erre, hogy youtube-on vannak 1 éve pasztázott gépek amit szétszednek és megnéznek. Azokon is látszik hogy elszínezi a rezet, de nem tudnak semmiféle más negatívumról beszámolni, mert a hűtés hatásfoka nem romlik.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#255298) tothjozsi96 válasza Lackooo84 (#255280) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért ez sem igaz, több videót is láttam fél-egy év elteltével, semmi baja nem lett a kupaknak. Mondjuk nem tudom hogy ez hogy történhetett meg amit a videóban mutatnak.

(#255299) Szabi® válasza Moby (#255293) üzenetére


Szabi®
addikt

Az ,hogy nálad nem volt semmi nem azt jelenti ,hogy másnál sem.
Haver is bevásárolt a grizzly conductonauttal,delidelte is az új i5-jét.
Gari ugrott,az IHS kupakot alig tudta vissza ragasztani,és a hőfok sem ment annyival lejjebb,hogy ténylegesen megérje ,ez a baromkodás.
A grizzly után a felület tényleg felmaródás kinézetét kelti.
Én a Corsair xtm50-re esküszöm,még nem volt gond vele. :)

(#255300) Moby válasza Szabi® (#255299) üzenetére


Moby
addikt

Na ezt sosem fogom megérteni, hogy valaki youtube videók alapján áll neki delidelni.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.