Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#250751) Tuomas válasza Frod (#250748) üzenetére


Tuomas
addikt

Végülis akkor te az elsőbe tartozol, mert várod, hogy játszhass vele, csak nem most, hanem leértékeléskor. :DDD

We were here

(#250752) ProEvoFan válasza Zoleee83 (#250746) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A 10 pont sem azt jelenti, hogy tökéletes.

(#250753) Jim-X válasza Zoleee83 (#250746) üzenetére


Jim-X
őstag

A 10/10 szerintem nem azt jelenti, hogy tokeletes. Ugyanis olyan dolgokrol alkotunk velemenyt (videojatekok) amik az ido mulasaval folyamatos fejlodesen mennek at.
Tehat pl. a Pac Man 10/10 volt a maga idejeben, de manapsag mar igen csak elavultnak szamit.
A 10/10 szamomra azt jelenti, hogy a maga idejeben a legjobb, vagy a legjobbakkal kozosen osztozik :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#250754) Wesder válasza NyMRooD (#250749) üzenetére


Wesder
félisten

Mint jàtékkal nem volt baja a story, karakterek, és döntéseik nem az lett, amit az első rész utàn vàrt. A jàték többi részével nincs baja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#250755) .LnB válasza ProEvoFan (#250752) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor mit jelent? Ha 10-ből 10. Akkor mi hiányzik a tízbő'?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#250756) Frod válasza Tuomas (#250751) üzenetére


Frod
addikt

Elfogadom az érvelésed :)

Do you see the white shadow?

(#250757) Zoleee83 válasza ProEvoFan (#250752) üzenetére


Zoleee83
addikt

Lehet csavargatni a szavakat, mondhatom rá azt hogy a 10-es az a jelenlegi legjobb, leginnovatívabb, legszórakoztatóbb, legjobb élmény. Bármi.
Nálam a közel tökéletes. Csak arra akartam kilyukadni hogy minek a 10-es ha csak max 9ig pontozzunk? :)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#250758) proly01


proly01
őstag

Az mit jelent hogy a pro 4k tv a beállításoknál azt írja
HDCP 2.3
Az jó? Nekem valami 2.4 rémlik :F

....Pr:)ly....

(#250759) marilllyo


marilllyo
veterán

Nézem ezt a Star Wars Squadrons előzetest... InstaGET! :D Jobban érdekel mint Luo2. ;]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#250760) NyMRooD válasza Frod (#250748) üzenetére


NyMRooD
őstag

Hát nem úszod meg, vannak akik nem értik, hogy itt a többséget nem érdekli, hogy őket a sztori 1-1 pontja, hogy érintett de kényszert éreznek, hogy egy szakmai topikban is írjanak róla, ahelyett, hogy meglátogatnák a játék topikját, ahol olyanok vannak akiket ez érdekel.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#250761) belan


belan
addikt

Láttam a Last of us 2-ből annyit hogy jole el mondja testvérének mi történt a első rész végén, na már ott kirazott a hideg nagyon epic volt! Szóval durva a játék többet nem is akarok róla tudni.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#250762) Lackooo84 válasza kriszpontaz (#250734) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na végre. Köszi behúzva. Gamer barlang vagy mi a kurv@annya meg kakiljon sünikét... :DD

The Truth is out there...

(#250763) james001


james001
veterán

Vagy hajnal 4ig nyomtam tegnap a TLoU2-t,eddig baromi jó a játék. Vizuálisan még így is áll leejtő hogy sima PS4en nyomom,sok helyen csak megálltam és csodáltam milyen szép minden :) Eddig hibátlan,sztoriban is újra szétfacsarják a szívemet a Naughty Dog-os srácok & lányok :D
Alig várom hogy folytassam ma :C

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#250764) FunPro válasza ProEvoFan (#250752) üzenetére


FunPro
senior tag

Ezt már egyszer a spoileres részben leírtam, de ide is leírom.

Egy játékot apró cafatokra lehet szedni. Egy szakújságírónak kötelessége kis is térni minden egyes cafatra, és azok alapján értékelni a játékot.

Grafika, teljesítmény, technikai megvalósítás, irányíthatóság, játékmenet, bugok, ai, ui, hangok, történet, karakterek, hangulat...

Most nekem azt ne mondja senki, hogy készült már valaha olyan játék, aminél az összes tényező ezek közül 10/10-et kapott volna.

Mert ugye a végeredmény 10/10-nek a sok kis apróság ?/10-es skálájából kell kijönnie.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#250765) erahurka válasza FunPro (#250764) üzenetére


erahurka
félisten

Eleve nem jó ez a 10-es skála. A %-olás jobb és akkor a leges legkiválóbb játékok kaphatnak 99%-ot, mert tökéletes nincs.

(#250766) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Nem a 10/10 vagy a 10-es skála a baj, hanem az, hogy értékelést még szinte soha nem láttam 5/10 körül vagy alatt, ha volt is, elvétve szökő évente egyszer. A jelen állás szerint elég lenne egy 3-as skála, mert kb. akörül mozog minden kritika. Erről a régi 576 újságok kritikái jutnak eszembe, ott még volt merszük valami miatt lepontozni és aszem %-os pontozás volt, most olyan mintha fizetett hirdetést látnánk. Nem kényszer a lepontozás, de kicsit furcsa, hogy a sokak által várt játékok majdnem minden alkalommal 10/10, hogy megnyugodjon a sok előrendelő, jól döntött. Utána meg vagy tetszik neki vagy nem és így járt. Trailerekből nem állapítható meg egy játék milyen.
De úgy emlékszem volt már erről a témáról cikk is, pont ebből az apropóból. Akkor 5-ös skálát akartak behozni.

[ Szerkesztve ]

(#250767) Gery9112 válasza marilllyo (#250759) üzenetére


Gery9112
őstag

Egy bigott szendvics vagy Sándor. :DDD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#250768) Madoc válasza belan (#250761) üzenetére


Madoc
veterán

Köszi! :(((

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#250769) Tuomas válasza kriszpontaz (#250766) üzenetére


Tuomas
addikt

Sokkal jobb lenne egy komplexebb skála kidolgozása, ami nem egyetlen pontszámot határoz meg, hanem egy játék főbb elemeit értékelnék.
Pl:
Grafika: 9 pont
Történet: 10 pont
MI: 7 pont
Irányítás: 8 pont
stb...
Ez sokkal jobb és korrektebb képet mutatna, mint a 10/10.

We were here

(#250770) .LnB válasza Madoc (#250768) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Spoiler volt? Elkezdtem olvasni, és gyors abba hagytam. Mondom "érzem, hogy ez spoiler lesz". És gondoltam megvárom míg reagál rá valaki. :(

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#250771) Wesder válasza belan (#250761) üzenetére


Wesder
félisten

Amit ezért most kapni fogsz... :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#250772) sting2 válasza FunPro (#250764) üzenetére


sting2
addikt

A 10/10et úgy kell kezelni, mint mondjuk amikor a sivatagban 2 nap szomjhalal után találsz egy szütyőt és abban egy korty vizet.
Önmagában belekothetsz a teveszarszagú, poshadt víz ízében, de akkor és ott az egy korsó Belga csapolt sörrel ér fel..

Belan
Te a nap életlen kése vagy... :(((

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#250773) NyMRooD válasza Wesder (#250754) üzenetére


NyMRooD
őstag

Mégis a játék egészére adott 2/10-et, mert nem tetszik az ízlésének, rengeteg játék van aminek gyenge a sztorija, pedig fontos tényező lenne, de maga a játék meg jó, arra nem 2/10-et adsz hanem mondjuk 7-8/10-et. Sejtem, hogy mi baja lehet a sztorival, hála pár kedves fórumtársnak aki nem fogta be... ha rossz a téma ábrázolása (mondjuk átestek a ló túloldalára) lehet nekem sem tetszene, de attól még tippre egy kiváló külsőnézetes akciójátékot kapunk.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#250774) Mike válasza NyMRooD (#250760) üzenetére


Mike
veterán

:)) "szakmai topik"

(#250775) kriszpontaz válasza FunPro (#250764) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez egy jó példa erre.

(#250769) Tuomas: így van, de ezt is inkább pro-kontra.

[ Szerkesztve ]

(#250776) NyMRooD válasza belan (#250761) üzenetére


NyMRooD
őstag

Esetleg használhatnál spoiler taget, vagy átmehetnél a játék topikjába.

(#250774) Mike : Ez a topik elvileg a ps4-ről szól, ha tudsz rá jobb kifejezést akkor hallgatlak.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#250777) Wesder válasza NyMRooD (#250773) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem nincs bajom a jàtékkal.
Lehet igazàból 1 is a Userscore. Majd én eldöntöm magamnak hogy tetszik e az adott jàték vagy sem.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#250778) ldave


ldave
félisten

Nem hiába hagynak fel a pontozással a külföldi játékos oldalak (Polygon, Eurogamer, RPS, Kotaku, stb).

A Slime draws near! Command?

(#250779) belan válasza Wesder (#250771) üzenetére


belan
addikt

Szerintem ez nem volt Spoiler midenki tudja hogy mi volt a első reszbe és józan paraszt ésszel gondolja a ember második reszbe el mondja valakinek joel. Volt itt már olyan aki sajnos Spoiler is mondot. Na de a nioh de durva játék utolsó dlc nyomom 240 szintén vagyok 150 200 óra van benne ember legyen a talpán aki lenyomja teljesen azt a játékot tudom már jó páran le nyomták jön most a platina, 100 150 óra után jön rá a ember sok mindenre mi is van benne nagyon összetett játék!!! ;] imádom

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#250780) .LnB válasza Wesder (#250777) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Így van, szerintem az se oké, hogy sokan ennyire kiakadnak ezen a lepontozáson. Szarni bele, hát kit érdekel?! Eddig se más mondta meg, hogy mit gondoljak, nem más formálja a véleményemet. Véleményünket.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#250781) sp8787 válasza kriszpontaz (#250766) üzenetére


sp8787
addikt

A 10/10-t nem azert adjak mert hibatlan egy jatek.

Ha meg minden sz*rsz*r jatekot tesztelnenek akkor latnal 2/10 meg 3.751985269/10 jatekokat.

(#250782) Moby válasza kriszpontaz (#250766) üzenetére


Moby
addikt

Hogy te mit láttál, az kevéssé releváns. A szar játékokat lepontozzák, de ezek a témák mindig akkor jönnek elő, amikor valami blockbuster van a porondon, és páraknak eléggé pain in the ass a szitu, hogy nem jön be az, ami sokaknak igen.
Ha nagyon akarsz, találsz erre statisztikákat, és ez még csak nem is a gödör alja:
[link]
van ilyen is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#250783) FunPro válasza sp8787 (#250781) üzenetére


FunPro
senior tag

Hát de...
Ezek tesztelnek is mindent. Ebből élnek.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#250784) Feherfy válasza belan (#250779) üzenetére


Feherfy
tag

Akkor sem ebbe a topicba kéne. Nem véletlenül van neki külön.

(#250785) Lefty válasza kriszpontaz (#250739) üzenetére


Lefty
addikt

Szerintem a 10/10 nem azt jelenti, hogy hibatlan egy jatek, nem jol kozelited meg. Nyilvan nincs olyan, hogy valami hibatlan. A lenyeg szerintem az, hogy maga a jatek, a tortenet, a kivitelezes, stb., mindent egybe veve milyen elmenyt ad? Osszessegeben. Peldaul szamomra a GTA5 single resze tipikusan ilyen. Total tele van mindenfele buggal, de attol osszessegeben egy paratlan elmeny.

(#250786) sp8787 válasza FunPro (#250783) üzenetére


sp8787
addikt

Hat de nem....
Pl. az IGN-nel 10 az a remekmu kategoria aminek az egvilagon semmi koze a hibatlansaghoz.

(#250787) Jim-X válasza Wesder (#250771) üzenetére


Jim-X
őstag

Ez a minimum :DDD

A játék az nem játék!

(#250788) kriszpontaz válasza sp8787 (#250781) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Értem, megértem ezt az álláspontot is. Én is elmondtam a véleményem. Nem kenyerem a vita indítás, szerintem nem érdemes túlbeszélni.

(#250782) Moby: azt csak a példa miatt írtam, hogy mit láttam, persze, hogy nem releváns. Nekem nem pain in the ass a szitu, és mielőtt valaki félreérti semmi bajom a TLoU 2-vel, nem erről szól amit eddig is leírtam. A pontozási rendszer egy marhaság.

(#250789) NyMRooD válasza Wesder (#250777) üzenetére


NyMRooD
őstag

Persze, nem is ellened beszélek, hanem a srác ellen, nekem fogalmam sincs róla, hogy milyen a tLoUII, de csak a nem szimpatikus sztori miatt (ami amúgy attól, hogy nekem nem tetszik még lehet jó), nem pontoznám le.

(#250780) .LnB: A pontozás eredménye engem sem érdekel, csak ezt a viselkedést tartom baromságnak egyes emberkék részéről.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#250790) belan válasza Feherfy (#250784) üzenetére


belan
addikt

Oké bocsi ha valakit érzékenyen érintett ez is már!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#250791) FunPro válasza Lefty (#250785) üzenetére


FunPro
senior tag

Igen, csak te nem vagy szakújságíró.

Itt a probléma (legalább is részemről), nem azzal van, hogy a kovácssanyi szerint a játék hibátlan 10/10.

Ezt olyan emberek állítják, akiknek a szakmai rálátásukból kifolyólag szinte el sem juthatnának a 10/10-es pontig.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#250792) Moby válasza kriszpontaz (#250788) üzenetére


Moby
addikt

Nem tévedhetetlen a ND, de azt érteni kell, hogy nem a 6-7 pontos liga. Igen, oda esik be sok, mert az van, hogy aközépszerű stúdióból van nagyon sok. A nagyrészük az. De azt is onnan tudjuk, hogy középszerűek, hogy van egy kevés szélsőség, akik oda pozícionálják őket. Az olyan meghatározó játékoknak kell a skála felső végén lenni, amik valamilyen szinten meghatározóak, iránymutatóak akkor, amikor léteznek. Nem a tökéletest reprezentálják, hanem a piacon elérhető maximumot. Ott, és akkor.

(#250793) NyMRooD válasza belan (#250779) üzenetére


NyMRooD
őstag

Szerintem meg a spoiler tag vagy a tLoUII topik használatába sem halna bele senki :)) Most már megértem, hogy ide (is) írtok a játékról, mert már megjelent, de a sztori kivesézésének szvsz itt semmi keresnivalója, de ha mégis ellenállhatatlan kényszert éreztek, hogy leírjátok, akkor megköszönném ha használhatnátok a spoiler tag-et.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#250794) S e t h válasza Imilenni (#250730) üzenetére


S e t h
nagyúr

Spoiler gombot ne használd, felesleges.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#250795) Mike válasza NyMRooD (#250776) üzenetére


Mike
veterán

olvass vissza csak mondjuk 3 oldalt, és strigulázd a szakmai hozzászólásokat
ez inkább egy általános, fecsegő topik
szakmainak semmiképp nem nevezném

(#250796) belan válasza NyMRooD (#250793) üzenetére


belan
addikt

Gondold azt te így gondolod én nem legközelebb használom Spoiler funkciót.

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#250797) Deck válasza Wesder (#250732) üzenetére


Deck
titán

Ha ez 2/10. Akkor a sok más játék mennyi? Nevetséges az egész metacritic-en a felhasználói értékelés mint, ahogy a GOW-ra is mentek a 0 pontok.. Nincs PC-re? 0 pont. Stb stb.
Ennél több hülye ember csak a facebookon tud összegyülni a különböző összeesküvés elméletekkel.

PS4nél baj volt a hűtéssel.. Erre most nagyobb lett és mondták is, hogy emiatt.. Erre most meg a mérete a probléma.. De ha nem ekkora lenne akkor meg ment volna a "nem baj ha nagyobb lett volna csak ne melegedne ennyire és lenne ilyen hangos"
Egyszerűen vannak emberek akik mindig mindenbe belekötnek és csak a rosszat nézik.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#250798) Moby


Moby
addikt

egyébként több oldal évekkel ezelőtt épp ezért vezette ki a pontozást. Egyszerűen csak leírják, amit gondolnak róla, és ennyi. Ez véleményem szerint, csak puhapöcsűség. Magában tuti, hogy pontozza ő is, csak nem írja le, merthát nem ugyanazt jelenti neki a skála, mint az olvasónak, és akkorjajmilesz.
Semmi. De az olvasónak is meg kellene tanulnia a helyén kezelni a pontozást. Vagyis inkább annak jelentőségét(-nek a hiányát).

(#250799) Deck válasza belan (#250779) üzenetére


Deck
titán

Jöhet a 2 lassan.. :C

PS5

(#250800) KaitouP válasza marilllyo (#250759) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem vagy egyedül. :D PS4 támogat botkormányt vajon?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.