Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#246801) Ck.


Ck.
addikt

Üdv az Egybegyűlteknek,

Mit mondanak a tapasztalt rókák, lenne bármi előnye a PS-nek, ha a következő tv (min. 4K) Sony márkájú lenne?

(#246802) SityiSXT válasza Mr Chapel (#246795) üzenetére


SityiSXT
őstag

Így melegszik egy PS4 Slim (van nálam kölcsön egy hőkamera :D ):

Egy háromventilátoros vertical standen áll, kikapcsolt ventilátorokkal. Az se számít különösebben sokat, ha be van nyomva.

(#246803) oriic válasza SityiSXT (#246802) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Az se számít különösebben sokat, ha be van nyomva."

Végre lesz bizonyíték (A te hsz-ed), amikor azt mondjuk valakinek, hogy semmi értelme az ilyen ventillátoros vertical standeknek. :D

Live-Die-Respawn

(#246804) Mr Chapel válasza Xaels (#246796) üzenetére


Mr Chapel
tag

Igen, ugyanezen elgondolás miatt kérdőjelezem meg ezeknek a hatékonyságát. Mert csak az alján lévő műanyagot tudnám "hűteni". Kb annyit érnék vele mintha a pc gépházam fújatnám valamivel. Legalább megerősítettetek abban hogy felesleges erre áldozni. Olyan nagyon poros nem lehet belül még, fél éves, és használok ilyen porszűrket is, meg nem tűnt hangosabbnak a masina mint eddig. Néha mondjuk indokolatlanul kezdi el tekerni a ventit, pl map, inventory, stb. Azt olvastam hogy ez feature, bizonyos játékokban.
Igazából csak érdekelt egy két tapasztalat ezzel kapcsolatosan. Itt az összefoglalóban az erre vonatkozó kommenteknél jókat írtak a laptop hűtéssel kapcsolatban. Valszeg ezek nincsenek alátámasztva akkor.

(#246805) hombre[EU] válasza Szabi® (#246800) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ezeknek a reshade modoknak semmi közük a ray tracinghez...de mégis hetente egyet linkelsz ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#246806) Szabi® válasza Mr Chapel (#246804) üzenetére


Szabi®
addikt

Én azokat a porszűrőket levenném.Ha tele megy akkor inkább csak bajt csinál.És még annyira sem fog át szellőzni a ház :)

(#246805) hombre[EU] Ennek a link alapján van :)

[ Szerkesztve ]

(#246807) Wesder válasza hombre[EU] (#246805) üzenetére


Wesder
félisten

Még megeszi ezeket. Van ilyen.

Oriic #246803
Mehetne összefoglalóba is.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#246808) hombre[EU] válasza Szabi® (#246806) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Jaa,van link is?!Mindjárt más :D
Szóval a Föld lapos? [link] :D

Life, Uh, Finds A Way

(#246809) SityiSXT válasza oriic (#246803) üzenetére


SityiSXT
őstag

A teljes kép kedvéért: két ok miatt használom
- függőlegesen tartja a gépet
- tárolja és tölti a gamepadeket

(#246810) Szabi® válasza hombre[EU] (#246808) üzenetére


Szabi®
addikt

Ejnye-bejnye mindig csak a trollkodás....Tiltották a disqus reggedet ? :D

(#246811) hombre[EU] válasza Szabi® (#246810) üzenetére


hombre[EU]
veterán

dehogy, elhagytam a jelszavam :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#246812) oriic válasza SityiSXT (#246809) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem ellened írtam, félreértés ne essék. :R

Live-Die-Respawn

(#246813) Moby válasza Szabi® (#246800) üzenetére


Moby
addikt

Ebben annyi a valós raytracing, mint értelem a linkelt cikkben.

(#246814) Mr Chapel válasza Szabi® (#246806) üzenetére


Mr Chapel
tag

Hetente cserélve, tisztítva vannak. 15 perces művelet.

(#246815) KisTücsök válasza Kendek (#246791) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen igen, az van.

Azt hiszem, próbáltam, h kikapcsolom a többit, de azért ránézek mégegyszer. Mondjuk furcsálnám, ha csak így működne.

(#246816) Moby válasza oriic (#246803) üzenetére


Moby
addikt

Nem akarok lavinát, de egy nagyon pici értelme van*. Ezzel együtt nem ez a dolog megoldása.

*TLDR
Az alaplap a gép közepső síkjában van, az APU felfelé néz, a borda is a felső részben van, illetve a venti is, a ramok lefelé néznek. Az egész hűtés kialakítása olyan, hogy egy kevés levegőt a venti a gép alsó részéből és átszívjon üzem közben, ezzel hűti a ramokat. Ha az alját hűtöd, az egy kicsit képes lehűteni az alsó traktusban lévő meleg levegőt, amit csak viszonylag lassan szív át a venti, ezzel némi hűtést ad a ramoknak. A ps4 több ponton méri a hőmérsékletet, de csak egy venti van, bárhol melegszik, fel fogja emelni a venti fordulatszámát. Jellemző a ps4 működésére, hogy sokszor nem is annyira az APU hője miatt teker magasabb fordulaton a venti, hanem épp a ramok melegszenek, mint a huzat. Ilyenkor segít bármi, ami ezt a félpasszív hűtésű alsó tratktus hűtésében képes egy kicsit segíteni: radír, venti, stb. Ott nagyon lassan áramló, forró levegő van, amit a ramok (és a GPU indirekten) folyamatosan fűt, a ház többi része meg ha alacsonyabb hőmérsékletű, akkor képes kicsit hűteni. Ráadásul minél melegebb ez a levegő, amit átszív innen a venti, az kis mértékben felmelegíti azt a levegőt, amivel összekeveredik a ventiben, és már ez a kissé felmelegített levegő jut az APU-t hűtő bordára. De itt csak nagyon pici rásegítésről beszélnük, és az is csak ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#246817) Moby válasza Moby (#246816) üzenetére


Moby
addikt

Azok a ventis standek, amik oldalról pumpálják befeleé a levegőt, azoknak valóban nincs semmi hasznuk/értelműk. Több levegő ettől a hűtésrendszeren nem fog átmenni, csak a port pumpálja befele.

(#246818) raziel01


raziel01
veterán

Days gone kész. :D kb 40 óra ment bele. Van még hátra kb 8 horda.
Küldetéshez kapcsolódó bugokkal nem találkoztam szerencsére viszont slimen voltak kisebb nagyobb akadások. De összességében 9/10 a játék. Sztori is bejött, grafika nagyon jó mikor szakad az eső vagy a hó. Köszi a Sony-nak, hogy magyar nyelven élvezhettem. :R


[ Szerkesztve ]

(#246819) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Ok. Sikerült. Konkrétan már a játékot is úgy kell elindítanom, hogy minden más vezérlő kivan kapcsolva. Játékon belül akármit csinálok a többi mellett nem ismeri fel..

(#246820) Kendek válasza KisTücsök (#246819) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nemrég játszottam vele én is. Mikor a játék indításánál csak az Aim van bekapcsolva, akkor automatikusan a kétkezes fegyverek lesznek kiválasztva. Amúgy szerintem sokkal jobb és kényelmesebb mint Move kontrollerekkel. :)

<-ƘƘ->

(#246821) syler123 válasza Lacr0ix (#246792) üzenetére


syler123
veterán

Hát nem tudom, én még várok egy 6eFt körüli Days Gone-ra lemezesen. Store-ban most akörül lesz, de én jobban kedvelem a lemezes verziót már most mindenből, ha nem jön be eladom. Lassan bekerül Ps hits-be nem?

(#246822) Steve1207 válasza syler123 (#246821) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem a hits még odébb van, a legutóbbi hits-es játék az Injustice 2 lett, ami 3 éves (most márciusban került be), de pl a Gow 1,5 évesen , ami pl meglepett. Szóval jó esetben is fél év még, de nem tudom miből számolják. Eladások? Mert akkor biztos többet kell várni.

.

(#246823) saelin


saelin
veterán

Oké, eddig úgy tűnik hogy az Unity egy mocsok jó játék. Rá sem ismerek, és végre ebben a játékban jól eltalálták a modern kor és régi kor közötti egyensúlyt. Engem a kezdetekori bug és hate hullám teljesen elriasztott ettől a játéktól. Kicsit ilyen Order szindrómás a játék.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#246824) AxBattler válasza Mr Chapel (#246795) üzenetére


AxBattler
félisten

Vegyél inkább Thermal Grizzly Kryonaut-ot, meg Minus Pad-ot, aztán hajrá! ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#246825) Carlos Padre válasza SityiSXT (#246802) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Képet rakhattál volna fel összehasonlításként. Mindig elgondolkoztat, hogy azok, akik kategórikusan kijelentik, hogy egy melegedő felületről és környékéről a meleg levegőt eltávolítani hűtési szempontból nem számít semmit azok hányas tanulók volt fizikából?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#246826) raziel01 válasza saelin (#246823) üzenetére


raziel01
veterán

Én is a legújabb patch-el toltam. Teljesen jó volt. Maga a kor is kifejezetten jó.
Ebből elviselnék PS5-re egy felújított verziót.

(#246827) Carlos Padre válasza Mr Chapel (#246804) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az a fajta vertical stand pont letakarja azt a felületet, ahol a levegőt szívna be a hűtéshez. Gondolkozz el rajta, hogy ha az így kieső levegőmennyiséget egy ventillátorral pótolod az javítja e a hűtés hatékonyságát vagy nem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#246828) Carlos Padre válasza Moby (#246816) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezzel nem leszel népszerű a hűtéstagadók körében ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#246829) D3LL


D3LL
csendes tag

Sziasztok! Lehet tudni pontosan, hogy hány órától kezdődnek holnap a leárazások?
(..tudok-e reggel meló előtt beállítani letöltést..)

(#246830) Kendek válasza D3LL (#246829) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha esetleg nem fogsz tudni még meló előtt, ha megfelelően beállítod a konzolt, akkor meló közben is már elkezdheted a letöltéseket.

<-ƘƘ->

(#246831) ProEvoFan válasza raziel01 (#246818) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Gratulálok!
Days Gone spoiler
Nemrég találtam meg a "feleségemet".Kicsit csalódást okozott, azt hittem jobban fog örülni. No mindegy, ez fura volt, remélem meglesz magyarázva miért ennyire rideg hozzám.
spoiler vége

[ Szerkesztve ]

(#246832) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

(#246833) Wesder válasza ProEvoFan (#246832) üzenetére


Wesder
félisten

Ezek szerint 55milla One fogyott.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#246834) AxBattler


AxBattler
félisten

Az új COD MW-vel lehet egy gépen, osztott képernyővel egymás ellen multizni?
Kéne egy lövölde, amivel elbohóckodunk néha, sörözés előtt/közben/után...

(#246835) Peace
Pedig a Black Ops 3-4 elvileg még tudta... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#246835) Peace válasza AxBattler (#246834) üzenetére


Peace
nagyúr

Nagyon állat lenne ilyen játék! Gears of War 4-5-el sajnos ki is merült a repertoár nálunk. Halott ez a split-screen couch co-op műfaj. :(

(#246836) Szabi® válasza Wesder (#246833) üzenetére


Szabi®
addikt

Nincs még 50 milla se az.Több helyen is úgy saccolják jó ha 40 megvan.
:

[ Szerkesztve ]

(#246837) Wesder válasza Szabi® (#246836) üzenetére


Wesder
félisten

Ha 155-ből kivonom az előző 2 generàciót akkor bizony 55 marad. Egyébként meg tök8.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#246838) SityiSXT válasza Carlos Padre (#246825) üzenetére


SityiSXT
őstag

Jogos, eddigi empirikus tapasztalatomat a kézrátételes összehasonlítás alapján végeztem. Szerencsére még így este egy gyors tesztet összehoztam.

Bekapcsolt ventilátorral elindítottam az NBA 2K20-t, és elindítottam egy meccset. Nagyjából 10 perc után így nézett ki a hőkép:

Aztán kikapcsoltam a ventilátort, és hagytam még 10 percig futni a meccset, ekkor fotóztam megint:

Sajna ennyi fért bele az időmbe, de szerintem ez alapján is látszik már, hogy igazából nem számít különösebben a ventilátor (nekem annyi tűnt fel, hogy a venti ki képen a bal oldali gamepadnél kicsit nagyobb a hőfolt). Maga a konzol egyébként egy PS4 Slim, tavaly nyáron kapott MX-2 pasztát, a RAM párnákat nem bántottam. Akkortájt került függőlegesbe is ezen Dobe állvány segítségével.

(#246839) raziel01 válasza Szabi® (#246836) üzenetére


raziel01
veterán

Nem csodálkozok rajta. Nekem van kb fél éve Xbox one is. A multiplatform címeknél néha csak lesek, hogy mennyivel rosszabbul néz ki az adott játék a PS4-hez képest. Ott ha nem lenne az olcsó game pass lehetőség több 100 játékkal szerintem még 40 millió se ment volna el belőle. Mondom ezt úgy, hogy vagy 7 évig volt Xbox 360-am és szerettem a rendszert.

(#246840) Wesder válasza raziel01 (#246839) üzenetére


Wesder
félisten

Màr nem azért, de elég nagy különbség van a két alapgép között.
Arànyban annyi mint Pro meg X között.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#246841) Szabi® válasza Wesder (#246837) üzenetére


Szabi®
addikt

Csak az az 55 millió a statisztika alapján is csak spekuláció,amit bele számoltak a 156 millióba....ez a bibi.
A microfsoft meg nem veri nagy dobra az eladásokat....pedig mindegy mennyi lenne,nincs abban semmi szégyen.A Dreamcastnek sem volt túl jó eladásai,de egy remek konzol volt,én direkt azt vettem ,mert mindenkinek ps1 volt.Csak sajnos mögöttük nem volt pénz,hogy kibekkeljék...

(#246839) raziel01 Persze a microsoft mentette a menthetőt a gamepassal,most meg már kénytelenek "szolgáltatás" címszóval reklámozni a konzoljukat....

[ Szerkesztve ]

(#246842) raziel01 válasza Wesder (#246840) üzenetére


raziel01
veterán

Az az MS hibája, hogy gyengébb a hardver sokkal. Alultervezték.

(#246843) Wesder válasza raziel01 (#246842) üzenetére


Wesder
félisten

Jô nyílvàn. Kicsit olyan mintha azon csodàlkoznàl hogy kék az ég.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#246844) raziel01 válasza Wesder (#246843) üzenetére


raziel01
veterán

Lehet félreérthető volt akkor.Tisztában vagyok vele, hogy gyengébb a hardver és érthető, hogy emiatt nem is fog olyan grafikával futni mint PS4-en. Arra akartam inkább utalni, hogy akinek van lehetősége inkább tolja PS4-en a játékokat. Én akkor vagyok hajlandó elfogadni a rosszabb grafot ha mondjuk benne van game passban és úgymond "ingyen" tolom le. Illetve van pár indie cím aminél nem a graf a lényeg.
De drukkolok nekik, hogy jobban fogyjon a SeriesX és ha van verseny az mindig a fogyasztóknak jó.

[ Szerkesztve ]

(#246845) Wesder válasza raziel01 (#246844) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt ja, eleinte ez is rànyomta a bélyeget a genre, de hàt ez van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#246846) Carlos Padre válasza ProEvoFan (#246831) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Meg lesz. Többet nem mondok, majd utána.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#246847) Szabi® válasza raziel01 (#246844) üzenetére


Szabi®
addikt

Én is drukkolok nekik,ha lesz olyan cím simán megveszem második gépnek.Nem olyan összegek ezek a gépek hogy ne lehessen kettő,akár 3 (switch)
Csak a portfólió az,ami dönt.

(#246848) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Ezzel a Mafia 2 újrakiadással annyi hiba van, hogy inkább el se kezdem felsorolni... Ráadásul nem is öregedett túl jól a játék... Ne adjatok ki érte pénzt! :(

(#246849) Carlos Padre válasza SityiSXT (#246838) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az alsó szemmel láthatóan is sokkal melegebb. Ha lenne színskála is pontosabb értéket is kapnánk hány fok a különbség.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#246850) marilllyo válasza RangerFox (#246848) üzenetére


marilllyo
veterán

Most láttam...-talán gamestar - nál, hogy k*rva tré az remaster... Haver be akarta húzni felesbe de most elküldtem neki a hszed... Szóval köszi...megspóroltál pár dezsőt...:p

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.