Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) barcabome


barcabome
aktív tag

Youtube-on mindenki jack-el köti controller-be, csak akkor nem tudom, hogy lehetne a hangerőt állítani, mert a yt videókban nincs rákötve a headsetre a hangerőszabályzó...

Mondjuk így a monitorra kötve szerintem annyiból kényelmesebb, hogy nincs annyi kábel a kontrollerben (merüléskor + töltőkábel). PC-m is rá van kötve a monitorra, de annak meg van külön hangfal és, ha átváltom a monitor képét, akkor úgysem arról szól a PC.

Na majd meglátom hogy a kényelmesebb, ill. minőségibb a dolog, ha hazaértem. :)

Mindenesetre jó lesz végre normális headsettel multizni! :D

[ Szerkesztve ]

(#23352) whYz válasza barcabome (#23351) üzenetére


whYz
addikt

Ja ertem mar. Ha kontrollerbe dugod akkor az adjust devices-ben(ps gomb hosszan nyomasa) tudod allitani a hangerot, tehat nem feltetlen szukseges a kulon hangeroszabalyzo.

Ha monitorrol jatszol es kozel vagy hozza akkor tenyleg felesleges kontrollerbe dugni. En pl messze vagyok a tv-tol, nem szeretnem, hogy a nappali kozepen menjen keresztul a fuleskabel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23353) barcabome válasza whYz (#23352) üzenetére


barcabome
aktív tag

Közelről játszom, gyakorlatilag, mintha PC-n tolnám, annyi különbséggel, hogy nem görnyedek a gép előtt, hanem a kartámaszos "főnöki székben" hátradőlve játszom.

Azt tudom, hogy a chat hangerőt lehet állítani Adjust devices-ben, de a játék hangerejét is tudom külön állítani? Mert, ha controllerbe dugom, akkor ki van lőve a hangerő szabályozó ugye.

Mondjuk szerintem marad a monitorra kötve, mert a controller mégis csak szabadabban van így játék közben. Elég nekem abba a töltő kábel is, ha merül. :)

Este mindenképp szeretném kipróbálni party chatben a headsetet, eddig ugye a gyári mono fülest használtam és sokan panaszkodtak, hogy halk vagyok, miközben normális hangerővel beszéltem. Kíváncsi leszek milyen lesz ezzel az új cuccal. :DDD

Meg pl. BF-ben és COD-ban is sokkal rosszabb volt szerintem a teljesítményem, mikor többen játszottunk együtt, mert a mono fülesre nem volt értelme a játék hangját rátettem, ezért eléggé le kellett halkítanom a játékot, hogy halljam, amit mondanak a srácok a chatben, ill. az én játékom se hallatszódjon be nekik.

[ Szerkesztve ]

(#23354) Djuree


Djuree
félisten

meddig bírja a ps4 controller?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23355) barcabome válasza Djuree (#23354) üzenetére


barcabome
aktív tag

Asszem kb. 4 óra (nem biztos). De játék függő. BF-ben viszonylag sokat rezeg, Watch Dogsban is pl. ha földúton mész. Ha kikapcsolod a rezgést, akkor szerintem sokkal tovább, ill. a fényerőt is lejjebb lehet állítani.

Erről jut eszembe: A rezgés erősségét nem lehet állítani igaz? Pedig jó lenne, mert szeretem, ha rezeg bizonyos esetekben, de lejjebb lehetne kicsit venni, nekem úgy lenne az optimális.

Egyébként amit vettem headset (Tritton Kunai), abból a fehér és a piros is drágább, mint a fekete, főleg a fehér, ami kb. 5k-val kerül többe. Minőségbeli különbség gyanítom nincs, csak úgy sejtem, hogy az Iphone-ok miatt drágább a fehér... Még jó, hogy nem csaj vagyok, ill. a fekete tetszik amúgy is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23356) vg válasza Djuree (#23354) üzenetére


vg
addikt

Pár órát. :((

(#23357) Mrdevil válasza Djuree (#23354) üzenetére


Mrdevil
addikt

Túl kevés ideig, 4-5 óra.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#23358) whYz válasza barcabome (#23353) üzenetére


whYz
addikt

A jatek hangerejet is tudod allitani az adjust devicesben. Azert se erdemes akkor kontrollerre kotnod mert az meg plusszban meriti az akksit es meg talan a hangero is gyengebb.

Djuree: Nem tul sokaig. En naponta/2 naponta toltom.

(#23359) Djuree válasza barcabome (#23355) üzenetére


Djuree
félisten

Lol, azt hittem azért 2-3 napot kibír.
Fényerőt hol tudom levenni? Minek az rá, sötétben ki tudjak menni hugyozni? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23360) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Bár ez nem a milyen TV-t vegyek topic, de megkérdezném hogy PS4-hez ezt vagy ezt vagy ha van még hasonló jó TV ebben az árkategóriában akkor mondjátok! :)

(#23361) whYz válasza Djuree (#23359) üzenetére


whYz
addikt

Adjust devices-ben(ps gomb hosszan nyomasa). A light bar a kamera miatt kell fokepp, de mivel jatek meg nincs ra igy folosleges. Legfokepp arra jo, hogy latod, hogy be van kapcsolva. :)

(#23362) barcabome válasza Djuree (#23359) üzenetére


barcabome
aktív tag

Adjust devices-ben, de én úgy tudom, hogy nem lehet teljesen kikapcsolni, csak gyengébbre venni a fényét. (Egyébként több kontroller esetén a fény színe változik, így lehet tudni, hogy melyik kontroller melyik játékoshoz tartozik).

[ Szerkesztve ]

(#23363) Tatyla


Tatyla
őstag

Turtle Beach Ear Force ZLa,akkor simán bedugható a kontrollerbe mint egy mobil telefon headset?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#23364) Pöttön válasza Djuree (#23359) üzenetére


Pöttön
őstag

:C

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23365) gyuribácsi88 válasza Djuree (#23359) üzenetére

Nekem 8-10 órát lazán kibír, igaz én a rezgést alapból kikapcsoltam mindig minden kontrollernél.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23366) Tegla80 válasza WaterWawe (#23360) üzenetére


Tegla80
addikt

En a samut vennem...... jo az input lag rajta.
(nameg nem ips..... azon fako a fekete..... )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#23367) whYz válasza Tatyla (#23363) üzenetére


whYz
addikt

Igen, alapbol 4 pines csatlakozo van rajta amit egybol a kontrollerbe dughatsz de adnak hozza egy atalakitot amivel elvalasztod 2x3 pines csatira igy jo lesz a pc-hez is.

(#23368) stilo18 válasza WaterWawe (#23360) üzenetére


stilo18
addikt

Én tuti a z LG-t venném...

[teszt]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23369) caska1991


caska1991
tag

Nekem az egyel kisebb testvére van a 42 colos. Teljesen jó :K Pláne hogy 100k volt :K

"...nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik...."

(#23370) Def26 válasza Djuree (#23359) üzenetére


Def26
félisten

Ez itt már a nextgen. Nem tudsz csak ugy lekapcsolni valamit. :D Amúgy minden régi arcot idehord a szél? :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23371) Tegla80 válasza stilo18 (#23368) üzenetére


Tegla80
addikt

Az csak egy ph s iras.....
En ezt hivom test nek hdtvtest.co.uk ;)
Hiteles,elismert oldal minden teren.
"input lag data base" is van az oldalon 0ms crt es leo bodnar merovel is merve .
(bar mar a bodnar a jellemzobb naluk is.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#23372) stilo18 válasza Tegla80 (#23371) üzenetére


stilo18
addikt

Nem farokméregetni akartam, hanem hogy én az LG-t venném és ha gondolja olvassa el a "csak ph" tesztet... :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23373) STC Speed


STC Speed
őstag

4-5 méteres hdmi kábel nagyon rontja a minőséget?
Picit elkéne költöztetnem a ps4 et,hogy kapjon levegőt,állítva meg félek használni:D
Esetleg tudtok jó márkát?

(#23374) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

The Last of Us Remastered - megvágták az árat

Hohó, 60 dolcsi helyett csak 50-be fog kerülni :C :C :C

(#23375) WaterWawe válasza stilo18 (#23372) üzenetére


WaterWawe
őstag

Már megrendeltem... De ki tudja mikorra ér ide... :(
Konzolt is megkéne még rendelni hozzá rendelni. :D

Fülest milyet tudnátok ajánlani hozzá, esetleg ez jó lenne?

(#23376) Tegla80 válasza stilo18 (#23372) üzenetére


Tegla80
addikt

En sem farokmeregetek,csak tisztaban vagyok a dolgokkal tv-s teren is. :B
(az meg,h Te spec nem csiped az orcamat vezethetett a farokmeregetes idekeveredesehez ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#23377) front3r válasza ForRedGlory (#23374) üzenetére


front3r
őstag

Akkor mostanában a boltokban nem hiába volt ez a durva árcsökkentés...hát igen.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#23378) ForRedGlory válasza front3r (#23377) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Van mibol engedni az tuti :)

(#23379) stilo18 válasza Tegla80 (#23376) üzenetére


stilo18
addikt

Ha értenél a tv-hez nem húztad volna le a dolgot annyival,hogy ips és gyenge a fekete...

Semmi bajom veled.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23380) boost válasza stilo18 (#23379) üzenetére


boost
addikt

ezen veszekedni elég OFF

[ Szerkesztve ]

(#23381) stilo18 válasza boost (#23380) üzenetére


stilo18
addikt

Jah igazad van. Be is fejeztem. Más a vélemény, ennyi...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23382) Pöttön válasza STC Speed (#23373) üzenetére


Pöttön
őstag

Régebben, mikor még jó volt a tv-m HDMI-je a pc-t egy 20 méteres HDMI-vel kötöttem rá, és azzal is tökéletes volt a képe. :K
Szóval nem hiszem hogy okozna minőségbeli romlást. :)

(#23368) stilo18: Én ennek a nagy testvérét néztem ki magamnak: LG 50LN5400
Szerintem is nagyon jó tv! :R
Nem tud semmit csak batár nagy, és jó minőségű a képe. :))

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#23383) Madwe válasza STC Speed (#23373) üzenetére


Madwe
nagyúr

A hdminel a minőség, ár pont ilyenkor fontos! Egy 1-3mes kínai vacak is jo, de 4-5mnel, főleg 10mtol mar fontos a minőség! Ha ebben a hosszban egy olcsó cuccot veszel akkor romlik a kép, szemcsesedik, kimarad, a minőségi viszont ugyanaz mint röviden, tökéletes! (Szóval itt a drága kábel nem szebb képet ad, hanem nagyobb tavon is hozza a minőségi szintet) azt h milyen markát érdemes kérdezz mást, de elméleti szinten ez a helyzet:)

[ Szerkesztve ]

(#23384) STC Speed


STC Speed
őstag

Köszi szépen a hdmi kábel tippet,valamit jobbat vennék!

(#23385) Def26


Def26
félisten

Pár napja megy a falunkban a tmobile 4g. Kipróbáltam a bf4 -et megy vele faszán. 30 ping 54mb le, 16 fel. Aki ebben gondolkodik annak jól jöhet az infó. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23386) Rabbitf_24 válasza Def26 (#23385) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

én a játék beszerzésén gondolkodtam. :D
toljátok itt egy falkában a multit?

(#23387) mrhitoshi válasza Def26 (#23385) üzenetére


mrhitoshi
veterán

LoL. PS Now-hoz jó lenne. :D

PS4

(#23388) Def26 válasza Rabbitf_24 (#23386) üzenetére


Def26
félisten

Igen. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23389) gianni85 válasza STC Speed (#23384) üzenetére


gianni85
veterán

Én megosztom a hdmi-t tv és monitor között és monitorhoz ezen keresztül megy a jel. Semmi baja a képnek.

(#23390) spawn21 válasza Rabbitf_24 (#23386) üzenetére


spawn21
veterán

Ha volna kivel , igen :K

iPhone 13p

(#23391) Rabbitf_24 válasza spawn21 (#23390) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Akkor ezt is feírom a listára. :) Hétvégére berendelek egy pakkot.
Vegyél fel, ha még nem tetted volna meg. :) (bundas83)

[ Szerkesztve ]

(#23392) stilo18 válasza spawn21 (#23390) üzenetére


stilo18
addikt

Ha van kedved vegyél fel:

oO-STiLO-Oo

Leginkább TDM-et játszok, 340-380 között van a Skill.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#23393) spawn21 válasza Rabbitf_24 (#23391) üzenetére


spawn21
veterán

Okay :C

iPhone 13p

(#23394) sMblz


sMblz
csendes tag

Sziasztok! :)

Ismét írok, és előre szólok, hogy még nem volt PS-em, ezért nézzétek el, ha hülye kérdéseket teszek fel.

Amint már írtam kicsit korábban, eléggé elgondolkodtatott a PS4, hogy érdemes beruházni rá, mivel a Witcher 3 (csak emiatt vennék valamit, ami vinné) is jól fog futni rajta.

Amit eddig összetudtam foglalni a kommentjeitek alapján, hogy:
- A klasszikus split-screen nem igazán lesz, max indie játékoknál.
- A játékok USA acc-al 50-60$ körül megúszhatóak, viszont macerásabb és digitális.
- Mo-t nem igazán (meg EU-t se) támogatják a japánok.
- Úgy néz ki, csak pár exkluzív játék lesz, BÁR több remastered játék fog kijönni ami nekem jó, mivel még nem volt PS-em :)

Ami egy kicsit aggaszt és ebben kérem a segítségeteket, hogy:
- A garancia CSAK 1 év, amit nagyon kevésnek találok... esetleg megosztanátok a tapasztalatotokat, hogy mennyire bírja eddig a PS4-etek? Garanciát hol tudok, mennyiért hosszabbítani? (Nem igazán találtam a neten, szerintem legalább 2 év lenne az ideális)
- Olvasgattam pár cikket arról, hogy ezek a next-genes fenevadak szeretik az áramot, ebből ti mit láttok vissza a villanyszámlán? :)
- A jövőre tekintve, tudom hülye kérdés, mennyire látjátok élethű dolognak a PS4-et? Ezalatt a támogatottságot, játékokat, élettartamát (Évente vehetek újat, vagy 3-4 évig is bírja, meg ugye PS5 nem 3-4 év után jelenik meg..) értem.
- A fehér PS4-re érdemes-e várni, mivel frissebb gép is egyben? (Ha jól tudom)

Végére a dilemma, hogy HOSSZABB távra megéri-e a PS4 játékra, vagy inkább most vegyek 300-400 000 HUF-ért számítógépet és 3-4 év után fejlesszem tovább.

Válaszotok előre is köszönöm szépen, és még egyszer bocsi, ha sok hülye kérdést tettem fel.

Üdv,
Tomi

(#23395) gianni85 válasza sMblz (#23394) üzenetére


gianni85
veterán

Hát igen az egy év gari számomra is a legnagyobb problémám, majd meglátjuk mi lesz.
Kb 120wot fogyaszt a gép, egyáltalán nem vészes.
Minimum 5 évig kint lesz még a gép, és a játékok idővel csak jobbak lesznek. Konzol játékokra fordítanak manapság több figyelmet a kiadók.
Pont hosszútávon éri meg a PCvel szemben, ha mindenképp csak egy platformot engedhetsz meg magadnak.
A fehér gép belseje még nem lesz fejlettebb. Új revíziót még felesleges 2-3 éven belül várni.

Ja és tudsz lemezes játékokat használtan venni és továbbadni, így elég olcsón is megúszhatod a játékot.

Én picit hazabeszélek. 400ezerből nem PC-t vennék, hanem inkább PS4et, X1et és WiiU-t együtt :D

Max próbáld ki a gépet, már 100 körül lehet kapni használtan garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#23396) laceszgamer válasza sMblz (#23394) üzenetére


laceszgamer
addikt

A fő előny az egyszerűség, mármint bedobod a lemezt és megy, na most, hogy a PS4 mennyire lesz tartós... hát nehéz megmondani, anno első X360-nál se gondolt senki arra, hogy az első szériások nagy része beadja a kulcsot. Egy ideje mondjuk kinn van már, ha sok gond lett volna akkor arról már nem egy cikk jelent volna meg.

Exkluzivakat passzolom, én PS3-mat tervezek az ősszel, pont emiatt, most már van relative olcsón és mellé a játékok is nagyon olcsóak használtan. Én PS4-el is így leszek, majd mikor már van sok olyan cím ami nincs PC-re meg megy lejjebb az ára akkor lehet. :)

A PC fejlesztése meg most egy nagyon érdekes dolog, tekintettel, hogy előző generációnál mikor kijöttek azért rendesen lehagyták az akkori PC-ket, kellett egy kis idő míg behozták a különbséget. Most viszont az a helyzet, hogy már most a PC van előrébb, jóformán mikor megjelentek akkor le voltak picit maradva. Már most sok címnél 1080P sincs, mondjuk kérdéses, hogy mert még nem ismerték ki a rendszereket vagy miért. Szóval kétesélyes a dolog nagyon, vagy hamarabb lesz generációváltás mint most, vagy ismételten az lesz, hogy a multiplatform címek megint a konzolok miatt lesznek visszafogva PC-n is.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#23397) Dicker válasza gianni85 (#23395) üzenetére


Dicker
őstag

Euronics + 5 év garancia ~10.000 Ft. ;)

(#23398) Djuree válasza sMblz (#23394) üzenetére


Djuree
félisten

sztem bírni fogja, elég az 1 év, a ps-ek mindig is jól bírták, nem sok ps3 lett yledes.
frisebb rev még nem lesz egy darabig, talán 1-2 év múlva.

ha van 3-400k-d akkor vegyél pc-t, jobban jársz, pár éven belül megint le fogja körözni a konzolt a pc. 300k-ból olyan gépet raksz össze amit 4-5 évig biztos nem kell fejleszteni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#23399) krx21 válasza Djuree (#23398) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem pont nem ez a tendencia... 1-2 évig a PC még nem lesz jobb... Nincsen aki programozna rá rendesen... Olyan mintha forma 1-es kocsit vennél a tanyára... Ott jobban megy a tuning NIVA! ;]
Konzolra még csak most kezdenek jönni a jó cuccok... Persze itt alapvetően az dönt ki melyik felé vonzódik, mert ideologizálni bármelyiket lehet... Én pont most nem vennék PC-t... Majd 2 év múlva nézzünk szét, melyik milyen... azt lehet levonni a konzekvenciákat...

[ Szerkesztve ]

(#23400) gianni85 válasza krx21 (#23399) üzenetére


gianni85
veterán

én se vennék most PC-t, előbb kivárnám, míg elterjed a DDR4, HSA, DX12 stb. A konzolok diktálják a jövőt, a PC most próbál felzárkózni (már ami az architektúrát illeti). Legnagyobb hülyeségnek tartanék most egy olyan PC-t összeállítani, amit 2 év múlva ház+táp kivételével teljesen kukázhatnék.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.