Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219951) NoOne1976 válasza #10186752 (#219944) üzenetére


NoOne1976
őstag

Egyet értek. Egy 150ezres tv soha nem lesz olyan, mint egy 300ezres. De attól is vehetsz jobbat 500ért. Kinek mit enged meg a pénztárcája és mit szán rá.
Mint ahogy van olyan, akinek 100+ játéka van, amiért fizetett is, van aki szinte semmit nem vesz, vagy állandóan továbbadja. (Arról nem beszélve, hogy van akinek napi egy doboz cigi elmegy, éves szinten nem gyenge tv lenne belőle. Vagy elmegy sielni egy hetet.)

(#219952) Moby válasza Mike (#219946) üzenetére


Moby
addikt

Ha ez így van, akkor az átlag magyar nem értem mit keres egy olyan topikban, ami durván luxuscikknek számít. De nyilván nem ők járnak ide. Ezt mindketten tudjuk, de nem is te lennél a szegfűrágó mike, ha nem toltál volna ide, valami gyomorforgató demagóg ostoba bullshitet. Amiből rádásul a bébifókák is kimaradtak :)

(#219953) Mike válasza #10186752 (#219950) üzenetére


Mike
veterán

az rajtad áll, hogy szarul érzed-e magad attól, hogy van pénzed.
oké, Magyarországon van egy alap ellenszenv a gazdagokkal szemben, de engem sosem zavart ha valaki gazdag. sőt haveri körben külön jó is. csak ne gondolja azt, hogy ez az átlag és ez a természetes.

Így van, teljesen szubjektív mi értelmes mi nem. kissé később írtam is., hogy én is gondolkodtam így, de aztán átértékeltem a dolgokat. Mi fontos és mi nem.

[ Szerkesztve ]

(#219954) Deck válasza Mike (#219949) üzenetére


Deck
titán

Mondják, hogy drága a PC.. Mikor 500k-s tv-k röpködnek itt.. :D

PS5

(#219955) Gebriel válasza NoOne1976 (#219951) üzenetére


Gebriel
veterán

Én meg markknight értek egyet, hiába van high tech tv ha PS meg "kevés" hozzá.

(#219956) Mike válasza Moby (#219952) üzenetére


Mike
veterán

a ps nem számít luxuscikknek. tv általában van, a gép annyi mint egy belépő szintű pc. oké, nem veszel 0day játékokat, de egy csomó akció van, és jó játékokat találsz 2-3 ezerért is.

(#219957) 30z.Samu válasza Deck (#219947) üzenetére


30z.Samu
félisten

Amit most leírok, az erősen véleményes lesz itt. Az ember alapból két dolog végett vesz konzolt szerintem.
1, Mindig is azon játszott, megszokta, nem kell neki más.
2, Nincs kedve a PC-vel szórakozni, driverek, szerelgetés, anyagi okokból stb. Leül a TV/monitor elé, két gombnyomás és enjoy.

Na ha már most az ember leginkább anyagi megfontolásból tart konzolt otthon, akkor ha beruház egy -hasamra ütök- fél millás TV-re, akkor gyakorlatilag ott tart, hogy össze is rakhatott volna egy elég jónak mondható PC-t. Oké, a TV-re is több mindent lehet kötni, több mindenre használható stb, de akinél nincs kolbászból a kerítés, ott erősen közrejátszik az árazás TV választás esetén.

Sic Parvis Magna

(#219958) NoOne1976 válasza Deck (#219954) üzenetére


NoOne1976
őstag

És egy tvt csak ps-ezéshez lehet használni? Egy 500k-s tv nem egy-két évig szolgál ki. Hozzá egy konzol, és 6-7-8 évig elvagy. Ez nem feltétlenül igaz pc esetében.
De szerintem nem csak 500ezres tv a jó. Ha valakinek 80ezre can egy használatra, meg hozzá egy szintén használt slim, az is élvezheti a konzolozást.

[ Szerkesztve ]

(#219960) Mike válasza 30z.Samu (#219957) üzenetére


Mike
veterán

nekem a mókuskerékből lett elegem. állandóan fejleszteni, cserélni, etetni a Gépet.
(igaz elköltöttem már rá egy gamer noti árát)

(#219961) stilo18 válasza Gebriel (#219955) üzenetére


stilo18
addikt

Miben kevés? :F

Mi a különbség egy olcsó és egy drága tv között?
A szolgáltatást, hangrendszert, anyagminőséget stb most hagyjuk, az elsődleges difi a képminőség.

Teljesen mindegy mi hajtja - kis túlzással - a tv-t, a kontraszt, a színek, a fényerősség annak a függvénye milyen komoly tv-t vettél.
És ezekért fizetsz 10/100k Ft - okat plusszba.
Van akinek ez számít, fontos, van akit meg hidegen hagy..
Az tény, hogy egy játék se lett jobb attól, hogy drága tv-n játszod...

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#219962) ldave


ldave
félisten

Úgy látom ma sem lesz érdemes követni ezt a topikot.

A Slime draws near! Command?

(#219963) Moby válasza Mike (#219956) üzenetére


Moby
addikt

A példádnál maradva, ha valakinek az gondot okoz, hogy új cipőt vegyen a gyereke lábára, annak a ps durván luxus. Ha mégis inkább azt vesz, akkor...nos inkább nem jellemezném.
3 gyerekem van, 2 óvodáskorú, tudom mennyibe kerül egy kiló kenyér...

(#219964) Gebriel válasza stilo18 (#219961) üzenetére


Gebriel
veterán

Olvas vissza, leírták. ;)

(#219965) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Igen, azért azt vegyük figyelembe, hogy a konzolos játék is egy alapvetően drága hobbi. Azért luxusnak nem mondanám, de általánosságban nem a legolcsóbb szórakozási lehetőség.
Az, hogy egy normálisabb, kicsit drágább tévét javaslunk a PS-hez, hogy a legszebb pompájukban mutassanak a játékok, nem azt jelenti, hogy itt bárkinél is többek lennénk. Sajnálom ha valaki is így érzi, de ez nem erről szól!
Az, hogy itt a topikban egy kapcsolódó téma felmerül, az teljesen érhető. Bármi ami a konzolos játékkal összefügg, az fel is fog merülni. Akit valami nem érdekel, azon túl tudja tenni magát. Én magam sem szoktam hozzászólni a legtöbb játékokkal kapcsolódó beszélgetéshez. De ha valaki olyat kérdez, akkor segíteni próbálok és nem azon agyalok, hogy engem ez érdekel-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#219966) nemorino válasza ldave (#219962) üzenetére


nemorino
tag

Igen, mostanában egyre alpáribb a stílus.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#219968) Wesder


Wesder
félisten

Nagyon lefàraszt ez a GoW 1-2 òrànàl több nem megy belőle egyszerre.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#219969) stilo18 válasza Gebriel (#219964) üzenetére


stilo18
addikt

Olvastam, csak egyáltalán nem értek vele egyet.

Egy 150k-s tv is mindent kiszolgál, amit a Ps tud. A lényeg e felett a minőségen van, hogy azt hogyan teszi...

Utálom a kocsis példát, de egy Dusterrel is ellehet menni nyaralni, meg egy X6-ossal is.
Mind a kettővel odaérsz, csak máshogy...

Ettől függetlenül nem ítélem el azt se aki a bmw - vel ment, se azt aki azt mondja jó erre a Dacia is..

Na mindegy, más nézetek, más szempontok..

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#219970) KaitouP válasza #10186752 (#219950) üzenetére


KaitouP
veterán

Azért azt kijelenteném, aztán részemről ennyi is mert ennek itt tényleg nincsen helye, DE: a szegényebb se érezze rosszul magát itt mert átlagos fizetése van, vagy annyi se.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#219971) 30z.Samu válasza Mike (#219960) üzenetére


30z.Samu
félisten

"(igaz elköltöttem már rá egy gamer noti árát)"

Igen, de az már kapásból a játék/kiegészítő és nem vitte el egy bizonyos részét az, hogy fejleszteni kell a vasat. Az megint más és szerintem tök érthető, hogy valaki belefárad és inkább vesz magának egy konzolt. Pláne ha már nincs is annyi időd játszani, mint régebben, akkor ha az egy megfáradt munkanap után leülsz játszani fél vagy egy órára, tök mindegy hogy nincs 100+ fps meg valamivel "butább" a grafika. Jó dolog a konzol, csak nálam van a bibi, mert én egyszerűen nem tudom ott hagyni a PC-t teljesen. Megpróbáltam többször, de idő után kell valami vas, meg én még szeretek bütykölni. :DDD

(#219970) GhostPetya: +1 Az ember emiatt ne érezze magát kellemetlenül soha, hogy átlag ember életét éli és persze a tehetősebb ember se nézze le a másikat, mert nem engedhet meg magának bizonyos dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#219972) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Nincs is még ebédszünet. Mindenki zárja be a fórumot és nyomás vissza dolgozni! :B

(#219973) Deck válasza Willhunting (#219972) üzenetére


Deck
titán

Vagy menjen játszani ha szabadnapja van.. :D

PS5

(#219974) Mike válasza S e t h (#219967) üzenetére


Mike
veterán

:D

(#219975) Steve1207 válasza Wesder (#219968) üzenetére


Steve1207
veterán

Kell neki egy kis idő, amíg elkapja az ember a fonalat. Valahogy nem is hozott lázba, az első pár óra játék során kilépkedtem, kerestem mást, utána kezdett érdekesebb lenni.

.

(#219976) Gebriel válasza stilo18 (#219969) üzenetére


Gebriel
veterán

Maradhatunk autós példánál ha úgy könnyebben átmegy, mindegy milyen az autó ha az alulmotorizált. Ebben az esetben motor a PS4.

[ Szerkesztve ]

(#219977) Kendek válasza KaitouP (#219970) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De miért érezné magát itt rosszul egy szegényebb, illetve átlagos fizetéssel rendelkező? Azért mert leírjuk, hogy a konzol teljes potenciálját egy olyan tévével lehet kihasználni ami valódi HDR-t is tud? Ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne egy olcsóbb készülékkel is játszani, vagy, hogy az úgy ne lenne élvezhető. De ha egyszer a konzol tudja, akkor akiket ez is érdekel azoknak ne legyen már tiltott a téma!
Alapból a Pro megjelenése is kettészakíthatta volna a topikot, mert a prémium konzol az nyilván drágább. De, hogy azért ne beszélhessünk róla mert van akinek csak Slim-je van, az nonszensz lenne.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#219978) Batyops válasza _drk (#219935) üzenetére


Batyops
aktív tag

„ A fekete még az oled-en is gyenge”
Azért ezt gondold át még egyszer.

(#219979) 30z.Samu válasza Kendek (#219977) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem nem feltétlenül azt akarta ezzel mondani, hogy ne is beszéljünk erről, vagy legalábbis nekem ez nem jött le.

Sic Parvis Magna

(#219980) markknight


markknight
veterán

Na de mi van, ha én most veszek egy két éve 500 ezres TV-t mondjuk 250-ért? Akkor is elmondhatom, hogy az elithez tartozom vagy csak szigorúan a 2019-es TV-k számítanak? Lehet még cifrázni ezt a sznobizmust :D

Én speciel most egy 60hz-s tv-n játszom, nulla hdr mellet. Szerintetek érdekel? Pont letojom, mert szerintem rohadt mindegy milyen kijelzőn játszol, az a fontos, hogy jól töltsd az idődet és kész :D Mike picit komolyan vette, hogy neki nem 500 ezres tv-n fut a ps és szarul esik neki ultinyó kijelentése, mert van család, élet stb.

De egyébként itt topikban is csak a "kicsit" jobban keresőknek van nagy arcuk, akik valóban jól keresnek azok nem szólnak egy szót sem.

[ Szerkesztve ]

(#219981) Mike válasza Kendek (#219977) üzenetére


Mike
veterán

én nem érzem magam rosszabbul attól mert moby 500k-s tv-t bámul. én csak annyit írtam, hogy én sajnálok rá ennyit. továbbá hogy ne ez legyen a természetes. mert van aki nem engedheti meg magának, vagy számára más a fontos.

(#219982) Kendek válasza markknight (#219980) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Itt a topikban nincsenek elithez és nem elithez tartozó játékosok, és klubbot sem alakított senki.

<-ƘƘ->

(#219983) Mike válasza markknight (#219980) üzenetére


Mike
veterán

csak ha 19-es. azzal lehet villogni a haverok előtt. egy 2 éves tévét mutogatni, pfff.

azt hiszem nem tudok fogalmazni, mert teljesen más jött le nektek mint amit gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#219984) stilo18 válasza Gebriel (#219976) üzenetére


stilo18
addikt

Értem, tehát jobb lenne a kontrasztarány, a fényerősség, a mozgásmegjelenítés, a grandiens, a pixelek válaszideje ha erősebb lenne a PS4..

"remélem így átmegy" :R

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#219985) Deck válasza markknight (#219980) üzenetére


Deck
titán

Számla alapján megy az elitezés.. Ha akcióba veszel valamit nem tudsz bekerülni.. :(

PS5

(#219986) markknight válasza Deck (#219985) üzenetére


markknight
veterán

*és a hitelre vásárlóktól pedig teljesen elhatárolódnak :DD

[ Szerkesztve ]

(#219987) Wlac válasza ldave (#219962) üzenetére


Wlac
Ármester

Viccelsz? Most lett csak igazán érdekes. ;]

És hogy on is legyek: be van kapcsolva az automatikus frissítés, mégis mostanában többször észrevettem azt, hogy csak akkor keres rá a PS az update-re, ha el akarom indítani az adott játékot. Látszólag nincs rendszer benne, mert olyan játékhoz leszedi magától a javítást, amihez hónapok óta nem nyúltam, de a napi szinten játszott Red Deadhez csak akkor, amikor beléptem. Azért egy tizengigás update-nél ez már kevésbé esik jól.

“The wha-"

(#219988) markknight válasza Wlac (#219987) üzenetére


markknight
veterán

Én mindig nézem melyik címemhez fog érkezni patch. Ha tudom, hogy kirakták, akkor felmegyek a store.playstation. blabla oldalra, majd onnan elindítom a játék letöltését. Ilyenkor automatikusan letölti a frissítést hozzá, ha telepítve van a game akkor is. Egyébként nekem is így működik, gané az egész. :U

[ Szerkesztve ]

(#219989) Mike válasza Deck (#219985) üzenetére


Mike
veterán

de csak ha SCSI szkennerrel szkenneled be a számlát akkor ér valamit.

[ Szerkesztve ]

(#219990) Deck válasza markknight (#219986) üzenetére


Deck
titán

Ez ám a szöveg.. :C

PS5

(#219991) matyifej


matyifej
tag

Én annyit tennék hozzá hátha segít, hogy amikor megvettem a Pro-t - kb. 2 éve - vettem hozzá, egy átlag 55ös, 4K LCD Panasonicot, 170ért. Tökéletesen megfelelt. 2 hónapja beruháztunk, egy 55" LG oled B8-ra egész jó áron (350). Én, aki kevésbé hiszem, el hogy akkora különbség lenne ilyen cuccok között, rendesen tátva maradt a szám mit tud ez a belépő oled. Azt hozzátenném, hogy amíg sima LCD LED-je van valakinek nem tűnik fel. Ha egyszer vált, onnantól furcsán gyengének tűnik ami addig teljesen normális volt. Aki meg aztmondja, hogy menjen át másik csoportba aki ezzel kapcsolatban kérdez, az hogy vásárol? Teljesen normális egy nagyobb beruházás előtt körbekérdezni, főleg az érintettektől, hogy az ember a legjobb ár/érték arányt kapja!

(#219992) Mike válasza Wlac (#219987) üzenetére


Mike
veterán

a red deadnél nálam is ezt csinálja. más játékoknál szépen telepíti a patchet a háttérben. nem tudom miért csinálják így, hogy érezd a törődést, vagy hogy javítjuk a bugokat, látod?

(#219993) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Csorog lefele az NFS Heat trialja, este rávetem magam. Erre vagyok most a legkíváncsibb valamiért, de full árat még mindig félek beleadni, annak ellenére hogy tetszik amit eddig láttam.

All→M8

(#219994) 30z.Samu válasza callmeakos (#219993) üzenetére


30z.Samu
félisten

Van Trial verzió a játákból? Hol? :Y Én a Store-ban nem láttam ilyesmit.

Sic Parvis Magna

(#219995) Dreimus válasza 30z.Samu (#219994) üzenetére


Dreimus
senior tag

EA ACCESS :)

(#219996) icemad válasza 30z.Samu (#219994) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ea/Origin accessben...

(#219997) 30z.Samu válasza Dreimus (#219995) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja tényleg, ott van ilyen opció, már kezdtem örülni hogy kapunk demot a játékból. :B

Sic Parvis Magna

(#219998) Deck válasza Dreimus (#219995) üzenetére


Deck
titán

Szerk: Oké, megvan. Töltődik le :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#219999) laci1117 válasza 30z.Samu (#219938) üzenetére


laci1117
tag

Azért gond mert én személy szerint a játékok miatt látogatom a fórumot és baromira nem izgat az hogy kinek mennyire hangos a PS-e mint ahogy az sem hogy kinek milyen és mekkora TV ékeskedik a nappalijában...

(#220000) Deck válasza laci1117 (#219999) üzenetére


Deck
titán

Kéne egy PlayStation Játékok topik.. :D

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.