Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#217701) sp8787 válasza .LnB (#217697) üzenetére


sp8787
addikt

Ezt a WS-t arrol az agrol senki nem tudja megnyern,i ezt csak WSH duo-ja tudja elvesziteni.
Sztem a HOU fog amugy tovabb menni es nem az Altuve miatt hanem mert a jenkiknek nincs epekezlab SP-uk.

[ Szerkesztve ]

(#217702) marilllyo válasza .LnB (#217688) üzenetére


marilllyo
veterán

Fura egy kérdés! Én pl. ide nem tudnám venni a Witcher 3-mat. Oké, hogy jó sztorija van...de melyik? Van a fő szál meg száz mellékküldi, megbízás. A Bioshock nekem már sok volt.
Talán nekem a Soma volt ami sztorira tökre megfogott.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#217704) nemorino válasza .LnB (#217688) üzenetére


nemorino
tag

5. Game of Thrones
4. Detroit: Become Human
3. Uncharted 2: Among Thieves
2. Life is Strange
1. The Witcher 3: Wild Hunt
Talán nem is a top5 sztori, hanem az az öt játék, aminek a sztoriját legjobban élveztem. A kedvencem, a W3 például szerintem elég átlagos történet, de ahogy az egész felépül, a történetmesélés módja az ami mégis kiemeli az átlagból. Ezekben a játékokban a szereplőkhöz személyes kötődés alakult ki bennem, igazi emberekként kezeltem őket, nem pedig pixelek halmazaként. (A legjobb, hogy ezek közül hármat is ideadott ingyen a Sony - bár a Detroit lemezesen is megvan.)

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#217705) .LnB válasza marilllyo (#217702) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem a sztori alá beletartozik az egész történet. Nem csak a fő sztoriszál. Pl a Detroit nálam tuti top5-ös, de ott ugye még változhat is a cselekmény a végigjátszások során.

Inkább, legjobb forgatókönyvnek kell ezt értelmezni. Mert abban benne van minden.

Mindjárt átgondolom én is az top5-ömet.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217707) Nescafé válasza BoneDragon (#217700) üzenetére


Nescafé
őstag

Meg akarom én is venni ezért kérdeztem.

 iPhone 15 Pro

(#217708) 30z.Samu válasza .LnB (#217699) üzenetére


30z.Samu
félisten

Király, köszi! :C ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#217709) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sok gondolkodás után, nálam a top5 legjobb sztori (PS4-en).
Narratívát, előadásmódot, komplexitás, mekkora cselekményt fed le, stb stb ... nagyjából mindent figyelembe véve.

<Húú.. ez nehéz dió, felírtam ide magamnak a játékokat amiket majd rangsorolok. Csak, hogy ez most nyolc játék. Le kell szűkítenem ötre előbb.>

5. Red Dead Redemption 2
4. The Witcher 3: Wild Hunt
3. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
2. Detroit: Become Human
1. Persona 5

És hát nyilván vannak olyan játékok, amik nekem kimaradtak. Yakuza, Judgment, Life Is Strange. Ezek nagyjából azok, amiket esélyesnek látnék a top5-be kerülésre.
Aztán ott a Final Fantasy XV, ami kiesett a keretszűkítéskor. Pedig azért Ardyn karaktere, és Ardyn története. A játék befejezése.. Jó nagyon. De kesze-kusza néhol, és mert csak a Royal Edition-ra tették rendbe az egészet. Az alap változat befejezetlen.

Az első négy nálam annyira szoros, hogy a helyezések csak formálisak. A RDR2 kicsit kilóg, itt a helye mert amit kiváltott belőlem érzelmekben, azt nem felejtem el. Tökéletes karakterdráma Arthur története. Érzelmes egy utazás, naturalista, nem egy eposzi hős története. Ami miatt kicsit kilóg a lóláb, az Dutch terve, az a plothole.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217710) hombre[EU] válasza .LnB (#217709) üzenetére


hombre[EU]
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#217711) Mike válasza .LnB (#217709) üzenetére


Mike
veterán

De ott van pl a kingdom hearts
Összes játékot végig kell játszanpd, hogy megértsd

Vagy ott a skyrim

És beszelhetunk a japán videó novellákról is
Vagy a Tales-ek, Sword Art Online. Ni no kuni, Dragon Quest, és ahogy irtad a final fantasy

Nekem az tűnt fel hogy konzolon minden játék szomorú

[ Szerkesztve ]

(#217712) 30z.Samu válasza .LnB (#217709) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fifa Journey. :D

Viccen kívül én is gondolkodom, hogy miket lehetne ideírni jó story game gyanánt, de elég nehéz. Kis agyalás után ezek jutottak eszembe, a felsorolás nem helyezés szerint történt.

-Detroit Become Human
-Legend of Zelda - Ocarina of Time (Tudom, kb minden Zeldának ugyanaz a story-ja lényegében, de ez annyira össze lett rakva, hogy hihetetlen. Nekem legalábbis nagyon tetszett)
-GTA San Andreas (Szerintem sokkal jobb story-ja volt, mint az V-nek)
-Red Dead Redeption 2
-NFS Most Wanted (Ugyan az NFS széria ebben nem erős, de szerintem az első MW-ben elég jó történetet kísérhettünk figyelemmel)

Biztos ha többet gondolkodnék jutna eszembe több játék, de most ezek jutottak eszembe hirtelen. :B :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#217713) Peace válasza oriic (#217686) üzenetére


Peace
nagyúr

Jó lesz az 1080p-nek is szegény csicska videókártyámmal. :P

(#217714) penge111 válasza .LnB (#217709) üzenetére


penge111
addikt

Ha csak ps4-ről van szó akkor viszonylag egyszerű, de a 30+ éves játékos pályafutásomat kellene végignéznem nagy gondban lennék, azt se tudnám melyik ujjamba harapjak:

5. Nier Automata
4. Detroit: Become Human
3. Witcher 3 GOTY (itt is a Heart of Stone DLC)
2. Yakuza Kiwami
1. Persona 5. (Hellblade lenne itt, de ugye most főleg a storira koncentrálunk)

De Ps frontom gondolom borítaná ezt, ha végre odérnék a Divinity Orginal Sin 2, Yakuza O vagy Red Dead Redemtion 2-höz.

Ha a játékos múltamat nézném, jaj esélytelen, hogy állíthatnék sorrendet? Mass Effect 2, Kotor 1-2, Baldur's Gate 2, Planescape Torment, DA: Origins, Persona 3-4, Final Fantasy VI-VII, Lost Odyssey, Chrono Cross, Tactics Ogre, Xenogears, Suikoden 2, Valkycria Chronicles, Jeanne d'Arc... :F

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#217715) Xaels


Xaels
félisten

Az én top 5-öm talán így alakulna a sztori szemszögéből.

5. Wolfenstein 2 TNC
4. Warhammer 40k Inquisitor Martyr
3. Spider-man
2. God Of War
1. Uncharted 4

De a továbbiak kb. így

6. Thronebreaker
7. DMC5
8. TLOUR
9. Days Gone
10. Hellblade
11. Ratchet&Clank
12. RDR2
13. Ni No Kuni 2

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#217716) Villa7


Villa7
tag

Emberek takarítsatok Ps4-et. Tegnap a megjelenés kori első generációs Pro-t kitakarítottam és újra pasztáztam. Azóta közel nulla hangja van. Előtte játék alatt már repülő hajtómű volt egy-két játék alatt.

(#217717) .LnB válasza 30z.Samu (#217712) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kölcsön tudnád adni a Legend of Zelda-t PS4-re?! ;]
PS4-es játékok Samu. Direkt így kezdtük.. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217718) 30z.Samu válasza .LnB (#217717) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én nem látom, hogy itt lenne ilyen kikötés. :D Oké, a cikk a PS4 játékokat említi, de a Te nem kötötted ki, hogy only PS4. :P

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#217719) Dr. Venkman


Dr. Venkman
tag

Kipróbáltam a már androidon is elérhető Geforce Now szolgáltatást. Talán van akit érdekelnek a tapasztalataim, mert - talán már hónapokon belül - ez is a videójátékozás egy módja lesz.

Konzolon játszom (ps4), a pécém már több mint 10 éves, max. pixeles indie címeket tud futtatni. Telefonon próbáltam ki az androidos Geforce Now-t. Megvettem hozzá az ehavi Humble Monthly csomagot (Crash Bandicoot, Spyro Remastered, COD WWII együtt 12 dollárért!) mert steamen nem volt játékom, ami kompatibilis lett volna vele. Ebből a Crasht és a COD-ot próbáltam ki eddig, ps4 controllerrel. A GN kezelőfelülete teljesen szimpla, áttekinthető. Otthon gigabites netem van, tehát a sebesség nem volt hátráltató tényező. Azt vettem észre, hogy az esti órákban 18-20 óra körül nem bírják a szerverek a terhelést, ilyenkor folyamatosan a waiting in quaue feliratot nézhettem, függetlenül attól, hogy európai vagy USA szerverhez csatlakoztam. Más időszakokban meg pár másodperc alatt csatlakozott és játszhattam. Ha már eljutottam a játékig az folyékonyan ment 1080p 60fps-el. Voltak azért apró bakik, a Crashnél a hang elment időnként, ez helyi hiba is lehetett, a COD-nál meg az átvezető töltővideók néha kicsit beszaggattak, de egyébként stabilan futott és nem volt benne időnkénti pixelesedés meg hasonlók (á'lá HBO GO). Lagot én nem érzékeltem egyáltalán, ez fontos. Furcsa volt, hogy a kontroller kiosztás az XBOX-osat követte, playstationösként ezt szoknom kellett, bár lehet, hogy valahol át lehet állítani, de nem találtam meg, hogy hol. További furcsaság, hogy a steambe minden egyes játékindításkor be kellett jelentkeznem, pedig bepipáltam, hogy jegyezze meg a belépésem. Szóval vannak még hiányosságok (elvégre béta az egész), de az, hogy telefonon elkezdek valamit, aztán asztali gépen folytatom, este az ágyban meg tableten nyomom (kb. amit a Google Stadia is ígér) már működik, itt van. Nem véletlen, hogy a konzolgyártók is igyekeznek alkalmazkodni a versenyhelyzethez.

(#217720) .LnB válasza hombre[EU] (#217710) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:)

Hát igen. Értem a célzást, és jogos. Röviden, én túl sokat láttam posz-apok-zombis témában, ezért nem lepett meg a sztori. De elismerem, hogy rohadt jó. Főleg mert húz egy merészet a játék már az első fél órában, utána pedig Joel és Ellie között nagyon jól működik a kémia. Jó sztori a jobbak között van. Engem nem húzott be, ezért nincs a top5-ben.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217721) .LnB válasza 30z.Samu (#217718) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

NEM LÁTOD?! :Y Na próbáld újra. Első mondat.
Félkövérrel nem emeltem ki, de na..

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217722) 30z.Samu válasza .LnB (#217721) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha csak PS4 játékokat nézünk, akkor

-Last of Us
-Uncharted 4
-God of War
-Ratchet & Clank (Tudom, ez nem egy komoly játék, de attól függetlenül nekem bejött a story-ja is, jó pofa :B )

Írnám még a Detroit-ot is, de az ugye már nem exkluzív. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#217723) laci1117 válasza ProEvoFan (#217666) üzenetére


laci1117
tag

Köszönöm, hogy megosztottad! :) behúztam én is! :R

(#217724) .LnB válasza 30z.Samu (#217722) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem exkluzívokról van szó! PS4-en játszható játékokról ! Hát nem igaz már. :DDD Kávézol? Nem? Kéne. :D

Ratchet & Clank bakker már azt se tudom hány hónapja megvan, és mindig elfelejtem. Neki se álltunk még.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217725) 30z.Samu válasza .LnB (#217724) üzenetére


30z.Samu
félisten

Reggel van még amúgy ja. De most már ez marad, nem futok neki újra. ;] :D Meg egyébként is, ha ráteszem a PS4-re a Nintendo-t, úgy már azon fut a Zelda, még ha nem is követlenül... ;]

Ratchet megér egy misét, szerintem jó pofa játék. :K

Sic Parvis Magna

(#217726) Bad Pritt válasza .LnB (#217709) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Végre van egy jó ötleted! :P

Ha nincs semmi kikötés, csak annyi, hogy PS4-en játszható legyen, akkor az én listám (sorrend nélkül):

- BioShock Infinite
- The Last of Us
- Detroit: Become Human
- Life is Strange
- Assassin's Creed The Ezio Collection (kakuktojás, mert három játék, de így egyben kiad egy egységes sztorit)

Számomra az is érdekes felvetés, hogy vannak játékok, amiknek ugyan nincs kiemelkedő sztorija, vagy akkora tanulsága, de olyan a narratívája, ami kiemeli, nekem pl. az Uncharted sorozat, a Hellblade vagy a Spider-Man ilyen volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#217727) hombre[EU] válasza .LnB (#217720) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Történet szempontjából nekem mindig a lineáris játékok jöttek be jobban. Valahogy intenzívebb az élmény mikor kontroll alatt tartanak (ha jól csinálják), de persze szeretem az openworldöt is. A nyugati ow-k számomra inkább a felfedezésrōl szólnak,míg a jrpg-knél a kalandos-utazás (a journey magyarul :) ) ami magával ragad

Apropó,kint a NNK Remastered. Varázslatos game

Life, Uh, Finds A Way

(#217728) ManUnited válasza .LnB (#217688) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Azt hittem ez könnyen fog menni, aztán ahogy elkezdtem írni a listát rajöttem hogy igazából nagyon nehéz, annyi jó játék volt ebben a genben. :)

5. Spider-Man
4. GTA V
3. God of War
2. The Last of Us
1. Witcher 3 GOTY

És bár ez nem volt kérdés, de azért leírom a legnagyobb csalódást is. Amit nagyon vártam és amitől sokat vártam, mégis egy elég nagy csalódás volt számomra, az a Detroit: Become Human.

[ Szerkesztve ]

(#217729) markknight válasza .LnB (#217688) üzenetére


markknight
veterán

Detroit - Scifi fanoknak abszolút top ebben a generációban
GTA V - Sok csavar, színes karakterek
Titanfall 2 - Történet egy senkiről és egy robotról. Imádom.
Red Dead 2 - Tele hősiességgel, bejön.
Hellblade - No comment

(#217730) Shamat válasza Steve1207 (#217668) üzenetére


Shamat
aktív tag

A Geo-Filter illetve a Sávszél-kiosztás mindenképpen hasznos funkció számomra.
Ezek mellett maga a menüje is felüdülés a többi routerhez képest.
Amúgy meg kellett egy jófajta router a gyári hurka UPC és Digi routerem mellé és ez lett belőle. :D
A feltöltési sebességem a PS4 teszben egész rendben is lett...
[kép]

DEAD LIKE ME

(#217731) Wesder válasza Dr. Venkman (#217719) üzenetére


Wesder
félisten

Azért volt X kiosztàsa a gomboknak mert PC az natívan tàmogatott, míg a DS4 nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#217732) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Top 5 ebben a generációban:

5. GoW/UC4
4. Life is Strange
3. Yakuza 6
2. MGS V
1. Detroit

Az 5. hely azért van megosztva, mert mindkét játékot az előző részeikkel együtt kell értelmezni. Az UC4 az előző részeivel együtt alkot egy érzelem és akció dús, jól megírt sztorit, a GoW pedig az előző részeihez képest (meg persze az utalások miatt is kell játszani az előző részeikkel).

Ha csak annyi a kikötés, hogy Ps4-re is megjelent cím legyen, akkor nyilván szerepelne a listán a TLoU meg a Telltale féle TWD első évada is.

(#217733) Mike válasza .LnB (#217717) üzenetére


Mike
veterán

Én kölcsön tudom adni, de elég magas a bérleti díja. És nagyon kell rá vigyáznod, mert egyedi darab. Ja és dedikált! ;]

(#217734) 30z.Samu válasza Mike (#217733) üzenetére


30z.Samu
félisten

Link írta alá? ;]

Sic Parvis Magna

(#217735) erahurka


erahurka
félisten

Top 5 történet:

5. Call of Duty: WWII
4. Call of Duty: Infinite Warfare
3. Call of Duty: Black Ops 3
2. Call of Duty: Advanced Warfare
1. Minecraft

(#217736) NyMRooD válasza erahurka (#217735) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ez van ha reggel a munkahelyed helyett a sarki kocsmát választod :D. Egyébként viccelsz vagy tényleg jó a CoD-ok sztorija? A Minecraftnak van egyáltalán? Ezeket nem nagyon ismerem.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#217737) Wesder válasza 30z.Samu (#217734) üzenetére


Wesder
félisten

Az ő példànyàt Lunk írta alá. ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#217738) erahurka válasza NyMRooD (#217736) üzenetére


erahurka
félisten

Ez szakmai topik, itt nem lehet viccelni! :DDD

Bár kocsmában kezdtem volna a napot, de szemészeten üldögéltem :((

(#217739) 30z.Samu válasza Wesder (#217737) üzenetére


30z.Samu
félisten

:C :C

Sic Parvis Magna

(#217740) markknight válasza erahurka (#217735) üzenetére


markknight
veterán

Én az első helyet lehet inkább a Fifának adtam volna, de embere válogatja :D

(#217741) erahurka válasza markknight (#217740) üzenetére


erahurka
félisten

Ú tényleg, hogy maradhatott ki? Meg a Tetris 99 :DDD

(#217742) 30z.Samu válasza erahurka (#217741) üzenetére


30z.Samu
félisten

De hát az Switch exkluzív! Hát figyelj oda, mert megszólnak! :DDD ;]

Sic Parvis Magna

(#217743) Steve1207 válasza .LnB (#217709) üzenetére


Steve1207
veterán

Én viszonylag új vagyok az egy éves PS pályafutásommal, az exkluzívok mindig kiemelkedőek és a top-ban a helyük számomra HZD, Spider, UC, TLOU, Infamous, Gow sorrendben.

5. Murdered Soul Suspect
4. Titanfall 2
3. What Remains of Edith Finch (kakukktojás, mivel sétaszimulátor)
2. Detroit
1. Life is Strange

A Titanfall is kilóg kicsit, de ott maga a játékkezelés egy élmény és a sztori is változatos volt.

Általában akciókban 1-2e ft-os játékokat vásárolok, azon kívül kb exkluzívokkal játszok. Sportjátékok és autósok meg nem illenek a listába :D

.

(#217744) tboy93 válasza Steve1207 (#217743) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha tényleg ennyire jó ez a Life is Strange ahogy mondjátok, akkor lehet most behúzom az első évadot egy ezresért...

(#217745) .LnB válasza tboy93 (#217744) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez a teljes első évad? [link]
Mert ha igen, akkor megveszem én is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217746) Wesder válasza .LnB (#217745) üzenetére


Wesder
félisten

Ez az első rész előzménye.
Àllítòlag gyengébb mint az első rész. Nem jàtszottam vele, csak megvan.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#217747) .LnB válasza Wesder (#217746) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor én nem találok a store-ban teljes első évadot.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217748) Kendek válasza .LnB (#217747) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Episode 1 az ingyenes, a többit pedig magában foglalja a Season Pass.

<-ƘƘ->

(#217749) markknight válasza tboy93 (#217744) üzenetére


markknight
veterán

Húzd csak, remélem következő hónapban ez lesz a ps plus game :D

(#217750) nemorino válasza .LnB (#217747) üzenetére


nemorino
tag

Edit: Kendek megelőzött :)

Alighanem az első fejezetet kell megvenni ingyen: https://store.playstation.com/en-hu/product/EP0082-CUSA01435_00-LIFEISSTRANGE001
Utána meg ezt: https://store.playstation.com/en-hu/product/EP0082-CUSA01435_00-LISSEAPASS000001

Ennyit simán megér, csak senkit ne tántorítson el az első fejezet, a sztori csak utána indul be.

markknight: Két éve már volt PS Plusban, nem hiszem, hogy még egyszer elsütnék.

[ Szerkesztve ]

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.