Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#217201) erahurka válasza Sefter (#217200) üzenetére


erahurka
félisten

A cím szerint. A japán szövegben viszont egy 4-est se látok.

(#217202) ProEvoFan válasza pulffy (#217193) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

1000% hogy lesz.Szerintem ez nem is kérdés.

(#217203) zbundy válasza ProEvoFan (#217202) üzenetére


zbundy
aktív tag

Nagy szavak ezek

(#217204) 30z.Samu válasza pulffy (#217193) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem most már nem tehetik meg, hogy ezt kihagyják. Már csak azért sem, mert ez a PS is AMD alapokon nyugszik és a következőben is az fog dübörögni. Oké, ez nem ennyire egyszerű, de itt már sokkal könnyebben megoldható a dolog.

Sic Parvis Magna

(#217205) raziel01 válasza 30z.Samu (#217204) üzenetére


raziel01
veterán

Szerintem csak azért dobták fel most, hogy lehet, hogy mégse lesz kompatibilis a PS4-el, hogy a karácsonyi rohamkor mindenki vegyen PS4-et akinek még nincs.
Jövőre nyáron meg majd bejelentik hogy sikerült megoldani a kompatibilitást.

(#217206) hombre[EU] válasza erahurka (#217201) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ez egy Famitsu interviewban volt és konkrétan a ps4 bc-re kérdeztek rá. Szerintem a complete compatibility arra vonatkozik,hogy nem csak a digitális hanem a lemezes verziót is lejátsza (vagy azonosítja és letölti). Esetleg a ps4 multiplayer játékok ps5-ön?

Life, Uh, Finds A Way

(#217207) Kendek válasza hombre[EU] (#217206) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy erről lenne szó. A complete backward compatibility annyit jelenthet, hogy az összes PS4-es játék módosítatlanul és hibátlanul futtatható (a sima vagy a Pro változat is). Ha technikai okokból ez nem megvalósítható, akkor is összejöhet a dolog, csak éppen egyesével tesztelni kell őket és igazítani rajtuk, illetve a futtatókörnyezeten. Ilyen esetben ugye listázás lesz, vagyis csak részleges kompatibilitás.

<-ƘƘ->

(#217208) sting2 válasza ProEvoFan (#217202) üzenetére


sting2
addikt

Pedig azt álmodtam, hogy a gyerekeknek lepasszolom a PS4-et - erre hivatkozva.
Simán később beillesztett "forgatókönyvként" is nagy feature lehetne a Sony-tól.
Minek elkapkodni mindent....

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#217209) hombre[EU] válasza Kendek (#217207) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Igen ez is benne van, majd kiderül mire gondolt a költō a complete alatt :) Ha te verziódról van szó akkor lehet launchra nem lesz kész,de folyamatosan bōvül majd

Life, Uh, Finds A Way

(#217210) Lackooo84 válasza Kendek (#217207) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem lehet teljesen kompatibilis, a teljesen más időzítésű stb. CPU miatt. Ezért nem kaphatott erősebb CPU-t a Pro sem. Ha 100%-ot akarnak, akkor bele kell pakolniuk egy Jaguart a PS5-be, amit szerintem kizát, hogy megtesznek, szóval marad a szoftveres mókolgatás.

The Truth is out there...

(#217211) Kendek válasza Lackooo84 (#217210) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, teljesen más lesz a proci, és lényeges a megfelelő hardverállapot biztosítása. Ezzel kapcsolatban több szabadalma is van a Sony-nak, a hardveres kompatibilitáson felül pedig szoftveres emulálást is bevetnek. Ez az egész sajnos nem olyan egyszerű, szóval annyira azért nem elképzelhetetlen, hogy még nincs letisztázva a dolog.

<-ƘƘ->

(#217212) Lackooo84 válasza Kendek (#217211) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De ha már emulálni kell akkor megette a franc az egészet, itt a lényeg az lenne, hogy fogod szépen a lemezedet, és vagy a letöltött ps4 tartalmad és futtatod.

The Truth is out there...

(#217213) Wesder válasza Lackooo84 (#217212) üzenetére


Wesder
félisten

One jelenleg ugyan ezt csinàlja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#217214) hombre[EU] válasza Lackooo84 (#217212) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A kettō nem zárja ki egymást. Te nem fogod érzékelni,hogy a cpu kapott egy utasítást arra,hogy legacy móban dolgozzon

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#217215) Kendek válasza Lackooo84 (#217212) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A megfelelő hardverállapot biztosítása érdekében részben emulálni kell pár kevésbé kritikus dolgot, hiszen alapvetően túl nagy az architekturális eltérés. Amit lehetett és érdemes is volt annak a hardveres beépítését kérték az AMD-től. Ezért is biztos a visszafele kompatibilitás, csak a futtatókörnyezet valószínűleg nem áll úgy, hogy minden PS4 játék stabilan és anomáliák nélkül elfusson. Ha nem sikerül kikupálni, akkor csak részleges kompatibilitás lesz.

<-ƘƘ->

(#217216) Lackooo84 válasza Wesder (#217213) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És pont ezért egy kalap kaki. Csak pár játék érhető el.

The Truth is out there...

(#217217) ProEvoFan válasza zbundy (#217203) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Minap is olvastam egy felmérést, aszem az USA IGN oldal közvéleménykutatást végzett, ki mit vár el a ps5től.Főlényesen a visszafele kompatibilitás nyert.
Szerintem ez egy valós felhasználói igény. No meg itt van az új kihívó, a Stadia személyében, ami megintcsak elviheti a felhasználókat. Szóval miél több funkcióval el van látva a ps5, annál nagyobb lehet a felvevő bázis.

(#217218) RangerFox válasza Lackooo84 (#217216) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

"pár"

(#217219) Wesder válasza Lackooo84 (#217216) üzenetére


Wesder
félisten

607 jàték van jelenleg. Nyílvàn ez az előző generàciò töredéke. Na meg
Ez a szàm is 2-3 év alatt jött össze. Ràadàsul most Scarletig nem is lesz több. Nem sima emulàciò, mert mòkolniuk kell vele. Gondolom azért nincs egy teljes X360 emulàtor a One rendszerében, mert akkor màr rég lenne normàlisan működő emu PC-re, és akkor màr senkire sem lehetne ràsòzni a BC címeket.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#217220) Wesder válasza ProEvoFan (#217217) üzenetére


Wesder
félisten

Múltkor engem itt lecsesztek hogy minek az, úgysem fogsz prevgen jàtékokkal jàtszani.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#217221) Gebriel válasza zbundy (#217203) üzenetére


Gebriel
veterán

Pedig legutóbb is megjósolta az eljövődőlőt., úgy hogy nála azért ez nem is annyira. :DDD

(#217222) Wesder válasza Gebriel (#217221) üzenetére


Wesder
félisten

Az nem jòslàs volt, csak a múltbéli tapasztalatok alapjàn volt rà egy 98%-os esély, hogy bekövetkezik.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#217223) zbundy válasza ProEvoFan (#217217) üzenetére


zbundy
aktív tag

Félre értés ne legyen én is a visszafelé kompatibilitás mellett vagyok. Én szívesen veszek elő régebbi játékokat, de ismerek olyat aki nem (üdvözöllek Mani ha olvasod😀)csak arra akartam utalni, hogy amíg nincs hivatalos álláspont erről addig semmi sem biztos. Sőt még lehet akkor se 😀 ráadásul volt valami ábra microsoft oldalról, hogy mennyien játszanak BC játékokkal xboxon vagy mennyi időt és azt hiszem a 2%ot se érte el.

[ Szerkesztve ]

(#217224) Gebriel válasza Wesder (#217222) üzenetére


Gebriel
veterán

De jól jött ki na. :D

(#217225) Gebriel válasza zbundy (#217223) üzenetére


Gebriel
veterán

Ha nem lesz én tuti többet nem veszek digitális játékot PS-re.

(#217227) zbundy válasza Gebriel (#217225) üzenetére


zbundy
aktív tag

Ha nem lesz, akkor lemezes játékot se érdemes 😀 kivéve ha az eladás miatt mondod

(#217228) Lackooo84 válasza ProEvoFan (#217217) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hogyne persze. És te elhiszed azt, hogy az userek maguktól mondtak ilyeneket, hogy "ray tracinget szeretnénk". Szerintem még a hc-k közül is sokan nem sokan tudják mi az. PR fos az egész. Ha valakit érdekel magyar ign-en leírtam, hogy szerintem mit akarnak az igazi gémerek.:D

The Truth is out there...

(#217229) Wesder válasza Lackooo84 (#217228) üzenetére


Wesder
félisten

4K@60hz-es jàtékokat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#217230) Xaels válasza Wesder (#217229) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem meg jó játékokat, baromira mindegy mennyivel fut és milyen sok poligonból áll ha szar. Persze egy jó játék élvezetén is ront ha rosszul fut, de ez ritkább mint a fordítottja.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#217231) Deck válasza Wesder (#217229) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#217232) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Concrete Genie-vel játszik valaki? Én most nézek róla egy stream-et, nem az én korosztályom lett ezzel megcélozva ugyan, de szerintem rohadt látványos és ötletes játéknak tűnik. :))

Sic Parvis Magna

(#217233) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Vettem egy 6000ft-os feltöltő kártyát,de úgy látom ebből már nem lehet venni előfizetés mondjuk egy hónapra.
Régóta van ez így??Régebben igy csináltam.

(#217234) Kendek válasza soultrapp (#217233) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Plus előfizetésre gondolsz? Azt lehet vásárolni az előre feltöltött wallet-ből, de szükség van rá, hogy regisztrálva legyen egy aktív bankkártya vagy PayPal. Ez eddig is így volt, és utólag kell átállítani, hogy ne vonja a következő esedékességkor az aktuális megújítási (előfizetési) díjat.

<-ƘƘ->

(#217235) hombre[EU] válasza Lackooo84 (#217228) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Egy dolgot szeretnénk (remélem egyetért mindenki) mégpedig azt,hogy a jelen generáció top10 játéka elavult,gagyinak tūnjön a ps5 játékokhoz képest :D

Life, Uh, Finds A Way

(#217236) soultrapp válasza Kendek (#217234) üzenetére


soultrapp
senior tag

Igen plus előfizetésre gondoltam, de régen 1000% ,hogy nem kellett megadni hozzá a kártyát.

Már többször is csináltam így.

(#217237) callmeakos válasza soultrapp (#217236) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most viszont már kell.

All→M8

(#217238) Lackooo84 válasza callmeakos (#217237) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Annak aztán sok értelme van, sokan azért vesznek pre-paid feltöltőt, mert nincs bankkártyájuk/nem akarják megadni a kártyaadataikat. Ennek a feltöltőkártyának így mi értelme van?

The Truth is out there...

(#217239) soultrapp válasza Lackooo84 (#217238) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hát ez az.....

(#217240) Kendek válasza Lackooo84 (#217238) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Plus előfizetéshez van külön beváltható kód, amihez nincs szükség bankkártyára vagy PayPal-re. A wallet feltöltésével pedig vásárolhatsz játékokat.

<-ƘƘ->

(#217241) soultrapp válasza Kendek (#217240) üzenetére


soultrapp
senior tag

Ez egyértelmű, de ha nem akarok csak egy hónap előfizetést plusz egy játékot ami kijön egy 6000ft-os feltöltő kártyából,akkor ne keljen már vennem külön még egy kódot előfizetéshez ami csak arra jó.
Szerintem ez nem logikus.

(#217242) RangerFox válasza soultrapp (#217241) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A bevétel maximalizálása céljából teljesen logikus. Nem etikus, nem felhasználóbarát, de egyik előfizetéses modell sem az.

(#217243) Kendek válasza soultrapp (#217241) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyébként van azért létjogosultsága a külön Plus előfizetéses kódnak is. Ugyanis azt általában olcsóbban is meg tudod venni mint digitálisan, viszont feltöltőkártyát ritkán kapni a névleges értékénél alacsonyabb áron.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#217244) erahurka válasza zbundy (#217223) üzenetére


erahurka
félisten

Ha nem lesz visszafelé kompatibilis, szerintem én nem szállok be. Addigra a PS Now is jobb lesz, szerintem arra előfizetek azt csá. Kompetitíven meg úgyse játszom hogy zavarjon egy kis input lag (már ha értelmes szintre zsugorítják).

(#217245) callmeakos válasza soultrapp (#217241) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom otthon mi a helyzet, de itt Angliában van külön PS Plus feltöltőkártya is. 1, 3, 6 és 12 hónapos.

All→M8

(#217246) malystryx válasza 30z.Samu (#217232) üzenetére


malystryx
senior tag

Én megvettem és vasárnap, azaz holnap terveztem vele játszani. A fiam már nyüstölte, és nagyon tetszik neki, én most fogom kipróbálni. Majd írok róla egy kis ízelítőt, azzal amúgy @Woodslave-nek is lógok még. Sok időm nem lesz rá, de két órácskát remélem csak sikerül majd. :) Meg fogom nézni mi benne a VR élmény, mert valamilyen formában arról is írtak, hogy támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#217247) hombre[EU] válasza erahurka (#217244) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és mit fogsz játszani a now-on? :) egyébként az input lag mellett elég komoly kontraszt van látványban is a ps4 játékok között is (normál vs stream), hát még ezután. A ps3 játékokhoz optimális

Life, Uh, Finds A Way

(#217248) 30z.Samu válasza malystryx (#217246) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, én is láttam, hogy van benne ilyen opció, kíváncsi leszek a véleményedre. Én kb az első 1,5 órát néztem meg a játékból, nekem tetszett. Szerintem majd beszerzem, ha nem is teljes áron.

Sic Parvis Magna

(#217249) Sordoran válasza callmeakos (#217245) üzenetére


Sordoran
addikt

Itt is van külön PS Plus feltöltőkártya, és szerintem ez jó is így. Múltkor mikor akciós volt PSN-en és boltban is 13.5k volt, de a boltban hűségkártyámra kaptam így pontot. Na meg ajándékba is jobb így adni esetleg ha olyan. Valamint a sima feltöltőkártya összege nem egyezik az előfizetés árával, tehát ha neked csak PS plus kell, játékot pedig nem akarsz digitálisan venni, minek parkoltass ott feleslegesen pénzt?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#217250) saelin


saelin
veterán

"Dark Souls 3 Deluxe Edition is added to your cart."

Shit.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.