Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#214751) Wesder válasza Bogyi007 (#214749) üzenetére


Wesder
félisten

Nyílvàn. Nem sok kedvem lenne még1x platfirmot vàltani. A PS5 meg BC-s lesz így a PS4 jàtékok is megvàrnak. Ezért jobb lenne egy olcsòbb PS5 a Scarlet mellé.
Na meg ha gyengébb is lesz, ekkora teljesítménynél màr fel sem fog tűnni, max ha DF videókon nézegeted.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#214752) Kendek válasza hombre[EU] (#214750) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Arra gondolok, hogy egy prémium variáns lehetősége nincs kizárva. Lite modell szerintem tutira nem lesz, mint ahogyan most sincs. Van az alapmodell, kötelező arra készíteni és optimalizálni a játékokat, az A Konzol. Ennek van jó ára és a legtöbben ezt veszik meg. De felhasználó szintem igény mutatkozik ennél többre is, ezért született meg a Pro.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#214753) Źşë' válasza #04430080 (#214721) üzenetére


Źşë'
addikt

VR-t kifelejtettem, de igazad van, ez is fontos szempont, a 4k natív helyett ott a skálázott ami nem sokkal rosszabb lényegében, tehát jobb mint az alap full hd (a 4k-t a TV-re értettem, ami által támogatják a 4k tvket és nem utolsó sorban a HDR-t), az új meg mint kiderült felskálázott 8k-t fog támogatni, de gondolom az alap verzió marad 4ks, az erősebb pedig 8k, még egy ok: nyilván szegmentálni kell a piacot, van aki nem akar "sokat" költeni azért erre a szórakozásra, hisz a konzol-play pont erről szól elsősorban, ezért nincs "high end" pc-je a legtöbb konzolosnak, mert olcsóbb platform

btw. abban a világban élünk ahol az arcunkba nyomják a reklámokat, és mi a legegyszerűbb útja ennek? hát egy adott influenszeren keresztül aki éppen streamel, ha jól emlékszem talán gamescom-on volt szó erről a microsoft konzoljánál, épp ezért nem hiszem h sony kihagyná a streaming lehetőséget, PC-n már elég régóta megy a streamelés - kezdődött YT-bal, és most ott a Twitch mint fő felület.

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#214754) #04430080 válasza Wesder (#214747) üzenetére


#04430080
törölt tag

Pont, hogy nem az. Éppen ezért nem lesz gyengébb PS5 meg PS5.

(#214755) Kendek válasza #04430080 (#214754) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem is lesz gyengébb PS5, ez tényleg hülyeség. De ha arról megy a pletyi, hogy érkezhet egy prémium modell is, akkor abban van ráció, mert most is van ilyen, a Pro.

<-ƘƘ->

(#214756) Mr Bond 007 válasza Kendek (#214755) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem max a 8k meglovagolására lesz új modell a ciklus közepe után.
Addigra lesz hozzá kellően erős hw.
Gondolom az se valós 8k-ban tolná mint ahogy a ps4pro sem valós 4k-ban operál. De a bevált recept miért ne adná ki megint?

[ Szerkesztve ]

(#214757) NyMRooD válasza Carlos Padre (#214713) üzenetére


NyMRooD
őstag

Itt nem hivatkozzák, de elvileg attól a személytől van a pletyka aki a Switch Lite-ot is kiszivárogtatta.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#214758) #04430080 válasza Kendek (#214755) üzenetére


#04430080
törölt tag

Később érkezhet. Miért is ne érkezhetne. Csak kiadáskor nincs értelme. Kijönne mondjuk 500 -ért az alapmodell, ami valójában 700, de nem adják annyiért mert riasztó az ára, erre egyből jönne egy másik 700 -ért? Ennyi erőből az alapmodellt is eladhatnák akkor ennyiért.

(#214759) Kendek válasza #04430080 (#214758) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Attól függ, hogy mit mutatnak a PS4 eladási számai. Olcsó Slim-ből többet vihettek, de azért fogyott a Pro-ból is rendesen. Akkor miért is ne akarnák megismételni ezt? Drágán nem vennék úgy a konzolt, de van egy réteg aki meg hajlandó többet is fizetni, hogy a lehető legjobb élményt kapja. Ha kiszámolják, hogy pénzügyileg ez tök jó, akkor simán megléphetik.

<-ƘƘ->

(#214760) #04430080 válasza Kendek (#214759) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nem egyszerre volt kiadva a sima PS4 és a Pro. Ráadásul a Pro is csak 399 volt. Persze van az a réteg... aki szigeteket vesz, egy 10000 eurós PS5 is elmenne nekik. Na de majd kiderül, frissített változatok biztosan lesznek a generáció közepén. A launch meg eddig sem érdekelt, a bétatesztet meghagyom másoknak :D

(#214761) Moby válasza Kendek (#214759) üzenetére


Moby
addikt

>Akkor miért is ne akarnák megismételni ezt?

Mert nincs mire ráültetni. A PS4 Prót könnyű volt eladni, mert a felbontásváltásra építették fel az egészet. Aki 4K tv-t vesz, az prót fog venni. Egész jól be is jött nekik. Ha nem jött volna a 4K, nem lett volna pro sem. Marginális előnyei vannak fhd-ban.
A PS5 prót mivel adnák el? Kinek? A 8K tévét vásárlóknak? Azok nem léteznek, nem is igen várható tv fronton a következő genben (mármint tévék lesznek, vásárlók aligha, várható kontent és szolgáltatások hiányában).

(#214762) nincsnév007


nincsnév007
őstag

ea accesben van egy hónap próba idő?

(#214763) #04430080 válasza Moby (#214761) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ugyan azzal fogják, mint a PS4 Pro -t. A VR -el. Normális 4k -t meg a PS4Pro sem tud. Nativ 4k gaming és 4k BD lejátszó csak X1X -ben van.

(#214764) Moby válasza #04430080 (#214763) üzenetére


Moby
addikt

VR-el nem adtak el semmit. VR-ből pár millió fogyott összvissz,
Azt meg nem értem hogy jön ide mit tud a ps4 pro.

(#214765) Wesder válasza Moby (#214764) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt ja. Szép az a 3-4 milla VR eszköz de nem vàltotta meg a vilàgot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#214766) Sordoran


Sordoran
addikt

Én nem hiszem, hogy megjelenéskor kapunk egy ps5 és ps5 pro párost. Egyszerűen nincs értelme. Pár évvel később jöhet pro verzió, sőt, esélyes is. Viszont kell az a pár év amíg fejlődik a technika, és a ps5 is megkapja a slim verziót. Gazdaságosan nem kivitelezhető egy pro verzió most, vagy az alap ps5-öt kellene lebutítva kiadni, az meg csak visszaveti a játék fejlesztést.
Ellenben egy ps5 és ps5 "prémium" lehetséges. Ez utóbbi kapna nagyobb, gyorsabb SSD tárhelyet, kis extra erőt az említett streaminghez és/vagy vr-hoz. Pusztán üzleti szempontból kiadni két, erőben eltérő verziót csak visszaütne hosszú távon.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#214767) #04430080 válasza Moby (#214764) üzenetére


#04430080
törölt tag

Pont azon van a lényeg, hogy mit tud. Részemről majd akkor lesz 4k egy konzol, ha nativ 4k lesz.

(#214768) RangerFox válasza nincsnév007 (#214762) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A válasz ott van a nevedben: nincs.

(#214769) Kendek válasza Sordoran (#214766) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tulajdonképp erre gondolok én is. Az valószínűtlen, hogy startkor jönne egy második, kétszer olyan erős modell. De annyira elszállnak az árakkal, hogy egy prémium variáns esélyes lehet, némi prémium funkcióért cserébe. A még jobb grafika és betöltési/futási teljesítmény akár még azt is magában foglalhatja, hogy a PS4-es játékok az alapmodellen csak alapszinten, a prémiumon pedig a Pro hardverének megfelelően fognak futni (nem beszélve az utólagos képfeljavításról amit szabadalmaztattak). Nem hülyék a Japánok sem, ha akarják akkor kitalálják.
Persze alapvetően az lenne a jó ha egyetlen konzol lenne minden földi jóval, és adják csak masszív veszteséggel.

<-ƘƘ->

(#214770) Carlos Padre válasza Wesder (#214744) üzenetére


Carlos Padre
veterán

What a rookie number.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#214771) nincsnév007 válasza RangerFox (#214768) üzenetére


nincsnév007
őstag

:R

(#214772) Moby válasza #04430080 (#214767) üzenetére


Moby
addikt

A téma a ps5 lehetséges variánsai voltak, nem pedig az, hogy részedről mi a 4k. Ez engem nem különösebben érdekel :)

(#214773) Wesder válasza Carlos Padre (#214770) üzenetére


Wesder
félisten

Egy év alatt szedtem össze a nullàròl. Persze tudom hogy csak belém akartàl kötni. Legyen egy jò napod, sikerült.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#214774) Deck


Deck
titán

Van ám erre ilyen is: Konzol találgatós topik

PS5

(#214775) hombre[EU] válasza Wesder (#214773) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ebbōl mennyi a tiéd és mennyit kölcsönzöl? :) (gp&live)

Life, Uh, Finds A Way

(#214776) Kendek válasza Deck (#214774) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Idővel egyre jobban lesz ez itt is téma, ahogy jönnek a hírek, események, és közeledik az új konzol startja. Szerintem sokunkat érdekel, tekintve a beharangozott funkciókat, és mert sokan tervezünk váltani PS4-ről. A saját részemről - mint Tg - az a véleményem, hogy lightosan beszélhetünk róla, aztán amúgy is lesznek még hírekhez kapcsolódó topikok amik pörögni fognak.

<-ƘƘ->

(#214777) Wesder válasza hombre[EU] (#214775) üzenetére


Wesder
félisten

24-5 ami gold, mert a 360 jàtékokat nem kölcsönzöd. Egyébként mivel előfizetésem mindig is lesz ezért sajàtomnak érzem még azokat a címeket is. GamePass jàtékokat értelemszerűen nem vettem bele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#214778) Deck válasza Kendek (#214776) üzenetére


Deck
titán

Egész nap ez a téma :D Bár jobb mint a 2 napos melyik tv-t vegyem dolog.

PS5

(#214779) Carlos Padre válasza Deck (#214774) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Amit a kutya sem látogat :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#214780) hombre[EU] válasza Wesder (#214777) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Egyébként tök mindegy mennyi játékod van melyik platformon úgyse mész vissza az elōzō genekbe játszani (fōleg azokat amit már játszottál,max 1-2 kedvencet)
Eddig is így volt csak most egyesek kitalálták...

Life, Uh, Finds A Way

(#214781) Wesder


Wesder
félisten

Ha ugyanabban a minőségben futtattja, akkor lehet, ellenben ha nextgen 60fps-sel futtatja a mostani jàtékokat, akkor simàn elővenném bàrmelyiket.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#214782) Kendek válasza Wesder (#214781) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem vagyunk egyformák, van aki szereti elővenni a több éves címeket is, olyanokat is amiket már kijátszott, és nem csak az aktuálisan megjelentek pörögnek. A PS4-es játékok ráadásul technikailag nem is lesznek annyira elavultak pár év múlva sem, aki frissen kapcsolódik be a PS világába, annak is jól jön majd a nagyobb felhozatal. Plusz azért vannak olyan jó folytatások is, hogy igenis nagy érvágás, mikor nem elérhetőek az előző részek.

<-ƘƘ->

(#214783) hombre[EU] válasza Wesder (#214781) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Azt tudod,hogy ha prevgen játékokat kell felpatchelgetni (fps,pixel) akkor ott komoly problémák vannak ? :D Reméljük az Xbox nem megint a múltban fog élni,hanem a jövōbe néz...

Kendek nem az új belépōkrōl van szó. Miért számítana nekem a ps4 librarym,ha az xbox jobb felhozatallal jönne? Nem fogom feláldozni a következō 4-5 évem azért,hogy néha beröffenthessek egy prevgen játékot...nem dobom ki (adom oda vkinek) a konzolt és kész

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#214784) Sordoran


Sordoran
addikt

PS5-ről tényleg csak találgatunk, és ez még hónapokig így lesz. Ellenben a TLoU2 érkezik, és kedden többet is megtudunk. Kérdés, hogy kapunk-e megjelenési dátumot? Előző Sony címeknek a megjelenési dátumát 3 hónappal megjelenés előtt jelentették be. Ez alapján ha kedden is ez lesz, akkor még egy idei megjelenés se kizárt. Bár talán a Death stranding pont már előbb be lett jelentve, szóval lehet tényleg egy februári megjelenést jelentenek be most. Ghost of Tsushima még belefér egy késő tavasszal is, és a nyáron bejelentik a ps5 érkezést év végével. Tudtommal más nagy cím már nincs hátra, szóval ezzel zárható lesz a ps4 uralma.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#214785) hombre[EU] válasza Sordoran (#214784) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szerintem tuti a dátum (ha nem is kapjuk meg,már meg van), mert azt mondták anno (NaughtyDog) csak akkor jelentkeznek ha kész a játék. A Sonynak a korai megjelenések is sikerültek,pl. HZD, szóval egy Q1 es megjelenés belefér és a Tsushima nyár-ōsz környékén. Válójában tökmindegy számukra a dátum bármelyik hónapban best selling játékok, szóval akkor hozzák ha készek

Life, Uh, Finds A Way

(#214786) Kendek válasza Sordoran (#214784) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Induljunk ki inkább az Erica-ból, az szimpatikusabb, vagyis kedden este már tölthető és játszható is lesz. :D

<-ƘƘ->

(#214787) Wesder válasza hombre[EU] (#214783) üzenetére


Wesder
félisten

Gondoltam.Ha az MS megoldja hogy magasabb felbontàson több fps-sel fussanak a One jàtékok Scarleten az hiba, ellenben ha a Sony csinàlja akkor mindenki a seggét veri a földhöz örömében.

A stúdiòfelvàsàrlàsokat is unalombòl csinàltàk. Majd szépen bezàrjàk az összeset mert van pénz bőven, nem szàmit.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#214788) Madoc válasza Wesder (#214729) üzenetére


Madoc
veterán

Én viszont nem kötök kompromisszumot, az X mellett most is olyan meh a slim,de pro-t már nem veszek. Erősebb konzolból kell majd mind a 2.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#214789) tothjozsi96 válasza Wlac (#214684) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi a véleményed!

Hatalmas megerősítés volt hogy miért ne vegyem meg.
Én is azért akartam volna megvenni mert PC-n végig játszottam és akkor az olyan jó volt.

(#214790) Joker1977


Joker1977
csendes tag

Nem tudom,kicsit bizonytalan lettem...Most rendeltem meg első ps4 konzolomat,mert szeretnék játszani az exkluzív címekkel,illetve a Pes is csak ps-en játszható igazán,de közben lassan (nagyon lassan) jön a ps5 is,és ott leszek 1 év múlva egy elavult (?) géppel,és nem gondolom,hogy évente tudnék új konzolt venni.Most mit csináljak?Vegyem,vagy várjak 1 évet?Van ennél nagyobb gond is a világon,tudom😃

(#214791) RangerFox válasza Joker1977 (#214790) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nem kell évente cserélgetned a gépet. Generáció vége van, annyi cím elérhető már most is, hogy bőven el leszel velük a Ps5 megjelenéséig. Ha meg tényleg érdekel a foci (meg a PES), akkor kizárt, hogy egy évet kihagyj a játék nélkül, szóval ennek a kérdésnek meg sem kellett volna fogalmazódnia a fejedben. Plusz eladhatod a konzolt és a játékokat is, így nem buksz rajta sokat.

(#214792) #04430080 válasza Joker1977 (#214790) üzenetére


#04430080
törölt tag

PS5 megjelenése után is jön majd 3-4 évig játék a PS4 -re. Én pl slimről slimre váltok.

(#214793) Carlos Padre válasza Joker1977 (#214790) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kezdjük ott, hogy nem fogsz tudni annyiért ps5öt venni, mint amennyiért ps4et. Aztán a ps4et sem kapcsolják le a ps5 megjelenése után. Ha az exkluzív címek miatt veszed nem fogsz unatkozni mire be tudod cserélni egy akcioban a ps4edet ps5re. Persze várhatsz is, de ha játszani akarsz miért várnál?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#214794) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Kipróbáltam az új cod betaban ezt a ground war módot, a szegény ember battlefieldje, minek kellett ez? Rettenetes. Az egyhites pontlövő noskill sniperektől megmozdulni nem lehet.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#214795) Joker1977


Joker1977
csendes tag

Igazatok van,meggyőztetek!Akkor egy pár nap,és én is ps4 tulaj leszek😃Nagy valószínűséggel zaklatlak majd Titeket a kérdésekkel😃

(#214796) GEIL válasza Carlos Padre (#214793) üzenetére


GEIL
addikt

Pont így gondolkoztam én is amikor áprilisban megvettem a PS4 slim-et.....(bár kimondottan exkluziv címeim még nincsenek), de amire vettem arra nekem kiváló így is....mert az árából max egy új VGA-t vehettem volna...azt is max középkategóriást.
Ha úgy alakuly akkor beszámíttatom majd egy PS5-be.....

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#214797) erahurka válasza #04430080 (#214792) üzenetére


erahurka
félisten

Én is Slimre tervezek. Aztán meglátom majd, hogy mennyire lesz használható a streaming szolgáltatása a Sony-nak meg ilyenek.

(#214798) hombre[EU] válasza Wesder (#214787) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A Sony nem igazán csinálja. Az elején a blockbustereket kihozták (Uncharted,GoW,TLoU) és azóta hébe-hóba. Akkor sem csak fpst és pixelt növelnek,lásd Shadow of the C., MediEvil
Felōlem azt játszol amit akarsz. Csak azt nem értem miköze a librarydnek a következō döntésedhez. 4 platformon 10+ hw-rel, több száz (vagy ezer) játékkal hátam mögött...azt veszem ami számomra a jobb választás a jövōt szem elōtt tartva
Úgy mondtad mintha kötelezō lenne xboxot venned,mert van ott pár játékod. :) Ha azt mondod azért,mert akarod a következō xbox game studios játékokat,vagy ott multiznak a haverok,vagy jobb szolgáltatások(van olyan is,hogy kontroller :D )...azt megértem, de ez milyen indok?

Life, Uh, Finds A Way

(#214799) Wesder válasza hombre[EU] (#214798) üzenetére


Wesder
félisten

Nem csinàlja, de a PS5 BC lesz, ami àllítòlag jobb felbontàson és fps-sel fogja futattni a PS4 jàtékokat. Most akkor mi van?
A multin kívül minden ok stimmel egyébként.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#214800) Woodslave válasza Carlos Padre (#214794) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Abszolút nem illik nekem bele az egész cod koncepciómba. Legjobb a cyber war lenne csak általában sima deathmatch lesz ahol még fel se támadsz. De ezért a modert pláne nem vennék

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.