Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) >Deego.. válasza shunter (#20545) üzenetére


>Deego..
senior tag

Hiába jönnek új motorok a gamek alá ha rettenet szarul optimalizálják vagy elnagyolják a textúrákat.
Az istenített CryEngine is a béka segge alatt van.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#20552) tDr1v3r válasza kovsol (#20516) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én meg PS4-re (vagyis igazából ezzel bundle-ben a gépet)... elvileg a PS4 volt a lead platform a játéknál (Abu írta valahol régebben), ennél sokkal többet nem nyújthat szerintem PC-n. Főleg az nVidiát ismerve még akár rossz port is lehet belőle...

(#20541) >Deego..: Undorító a marketingbiznisz...

(#20550) shunter: Az új gépre kijött játékok néhányában van előrelépés - és az is kevés téren (DoF, kevés lightning) -, a legtöbb cím ugyanaz a szint mint az "öreg" gépeken csak jobb textúrákkal/több poligonos modellekkel (leginkább a PC-s variánsból átemelve).

1-2 év és jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20553) #20844032 válasza gyuribácsi88 (#20531) üzenetére


#20844032
törölt tag

Egyik sem. Már nem a játék a fontos, hanem az, hogy a látványnak bizonyos aspektusai minél pécé közelibbek legyenek, de legalábbis ne legyen tőle lemaradva rohadtul, és mindenképp jobb legyen a konkurenciától. Az, hogy a frémráta, és a felbontás ugyanúgy a látványhoz, de méginkább a játszhatósághoz kötődik (frémrét) senki nem érdekel. Ciki lenne elkérni a dupla árat a pécés verzához képest.
Na nem mintha így nem lenne az.
Akkora cancelt nyomtam az előrendelésre, hogy kiütötte a monitort. Nem, nem a 900p miatt, nem a 30fps miatt, hanem amiatt, mert itt nem a játék a fontos. Nekik nem. Ennek az egész generációnak nem. Nem az optimalizáció hiányzik, bármilyen szar kód futhat 60fps-en, és/vagy fullhd-ben. Itt az szándék hiányzik, meg a fókusz, amit régen elvesztettek már.
Nekem viszont az.

(#20554) shunter válasza >Deego.. (#20551) üzenetére


shunter
aktív tag

Pont ez a lényeg. Optimalizáció. Annyi platformnak kell megfelelni, hogy sok a komprimisszum. Ha majd csak pc, one, ps4 re jönnek egyszerűbb lesz a dolguk. Ezt mondom úgy, h csak bízok benne. Sokan csak negatívan nyilatkoznak, és nap mint nap a panaszokat olvasom. Ez nem jó, kell az optimizmus.

(#20555) Neoteric


Neoteric
addikt

Szerintem amúgy ebbe van egy kis tudatosság is, az elején talán lehet direkt szarnak bele az optimalizálásba és megoldják izomból, mert későbbiekben kb ez jelenti csak a fejlődést az életciklus során, hisz a hardver marad ugyanaz, az emberek viszont azt várják el h évről évre jobbak, csilivilibbek, tartalmasabbak legyenek a játékok. :F

PSN: ne0teric_sAN

(#20556) mfranky


mfranky
őstag

Attyaég...kivárhatnánk(?) ezt a 13 napot még, és utána alázzuk a WD-t! :D :D
Naponta 50-60 hozzászólásokat tudtok írni egy még meg sem jelent játékról, ha beír valaki valamit egy honlapra... Holnap indítok egy WD oldalt én is, ahová kiírom, hogy UHD felbontásban fog futni 3D-ben... :D :D

Úgy is az összkép meg a játszhatóság lesz a lényeg... egyébként itt sokan írták, hogy az ISS-s is belassult meg leesett nagyon az fps... érdekes, vagy béna már a szemem, vagy csak a játékélményre figyeltem, de nekem 2 végigjátszás alatt egyszer sem tűnt fel drasztikus fps drop, főleg hogy ki is kapcsoltam volna miatta a játékot... lehet nem minden ps4 konzol egyforma? ;]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#20557) gianni85 válasza mfranky (#20556) üzenetére


gianni85
veterán

Én se tapasztaltam... 10 év konzolozás biztos immúnissá tette a szememet/agyamat az fps-droppokkal szemben :D Viszont elhiszem annak, aki dupla VGA-s rendszerben tolta korábban PC-n és most vett egy PS4-et

(#20558) vg válasza mfranky (#20556) üzenetére


vg
addikt

A profiknak csak a 60fps a fontos (ez főleg mondjuk a 50hz-es monitoron/tv-n játszóknak fontos, lol), vagy a 1080 felbontás a 32'-tvn, vagy kisebb monitoron/tv-n játszóknak (dupla lol). És itt bizony sok a profi!

(#20559) mfranky válasza vg (#20558) üzenetére


mfranky
őstag

Profik miért konzolba keresik akkor ezt? :D :D
Én kb. 7 éve tértem át PC-ről konzolra... de nem azért, hogy ugyanazt a szintet várjam el...
PC-t már akkor is "súlyos" összegekbe került fenntartani, azaz naprakész lenni... minden évben új hardver, új komponensek, gyorsabbak, jobbak...
Inkább egy xbox360 + néhány játék ami érdekel... csak játékra kellett, munkához ott a laptop.
Elég durva PC-s hardver volt a kezem alatt már akkor, az eladási árából meg tudtam venni a laptopot+xbox360-at... és bőven elég volt arra, amennyit én játszom vele...
Eddig én meg úgy tudtam, hogy csak az First Person Shooter őrültek figyelik ezeket a számokat, milyen felbontásban, milyen fps-el tudják nyomni, hogy gyorsabbak legyenek az ellenfélnél... de nehogy már egy sandbox játékban keressem ami egy FPS játék multihoz szükséges legyen...

PC - FPS játék szerelmeseinek, akik naphosszakat vannak multin is vele...
Konzol - FIFA és egyéb kizárólag konzolra megjelenő szépségek...

Én valahogy ez alapján döntöttem anno... amikor a fifa ég és föld volt pc-n és konzolon, kb. akkor váltottam...szerintem amiatt.... és most is... megint a fifa döntött, hogy kell a PS4...mert egész más, mint a régebbi konzolokon.

Tudom, nem mindenkinek ez a fontos, csak egy vélemény volt...nálam ez így történt.
De én is azt mondom, mivel full hd-s tévén játszunk a konzollal, legyen akörüli a felbontása...a játszhatósága/játékélmény meg legyen az fps-hez igazítva...nem kell, hogy 60-an legyen...játszható és kész.

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#20560) Madwe válasza vg (#20558) üzenetére


Madwe
nagyúr

Online kompetitív játékhoz pedig a minimum az 1080p@60fps... Sőt akkor már lehet egy tn paneles 144hzes 144+ stabil fps-es igaz csak 6bites színmélységű felállás még jobb :) De komoly multihoz konzol nem jó szerintem... el lehet lenni bf4ben pl, meg oda nem is árt az 1080@60 azért, de pc abban mindig jobb lesz...

Ha viszont nem multi, akkor elég 30fps ha stabil (kivéve autós szimeknél ott kell a 60 ugye driveclub...) illetve ha nem fps akkor 1080 alatt se annyira rossz a helyzet...

A lényeg hogy kihozzanak a hw-swből amit csak lehet, úgy kapjuk a legtöbbet a pénzünkért. S abban csak reménykedni lehet hogy a fejlesztők jól el tudják dönteni hogy a view distance-t növelik jobban s kicsit megnyomják a textúrákat is meg még 2 effektet tesznek rá, vagy inkább a stabilabb több fps-re nagyobb felbontásra mennek...

Egy open wolrd játéknál nem vészes a 30fps ha az stabil - reméljük az lesz...

A subfHD pedig, ha másban odatették magukat, akkor elfogadható imho.

Akkor mit jön minden ps4es x1 ellenében a folbontással? nyilván minél nagyobb annál jobb, 2 variáns között ps4 erősebb jobb eredményeket hoz, persze hogy az is fontos. De létkérdés? sok játéknál nem...

WD ebben a felbontásban 30 fps-el mindentől függetlenül még érdekel ps4re, ha grafikailag nem az elmúlt idők 1-2 videójának a szintjét hozza hanem ahoz lesz közelebb amit régebben mutogattak... Ha a res az fps és a grafika is le lesz butítva akkor megveszem pc-re ha normálisan optimalizált és 660om jobban kihajtja... Ha nem akkor bajban vagyok :)

WDvel inkább az a gondom hogy játékmenetben nem tudom mit nyújtana nekem, mennyire lesz tipikus open world monotonság benne, mennyire tud leköt. Az hogy mindezt milyen köntösbe teszi annyira nem érdekel. Azért az elérhető legszebben tolnám az biztos, de inkább a játékmenet győzzön meg, mert eddig nem tette...

(#20561) Petya2900XT válasza Neoteric (#20555) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Pont ezen gondolkodtam a napokban, h BF4-be csak 900p-t bírna egy Ps4-en miközben van benne azért kraft...egyébként is harmat lett a bf4-de hozzá ez a harmat optimalizálás...

Azon gondolkodtam mi lett volna ha tleg 2015 őszén jelentek volna meg a gépek system seller gamekkel,mint mondjuk egy Uncharted 4 vagy Halo5...sokkal többre tartanám a next gent mint amit eddíg így fel tudott mutatni.. :(((

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#20562) vg válasza mfranky (#20559) üzenetére


vg
addikt

Nem tudom miért, én agyhalottnak tartom azt, aki teljesen elveszve a való világtól pc-n játszik és állandóan fejleszti, öli bele a pénzt, kizárólag játék, magasabb fps/felbontás miatt. Tudom milyen ez, én is ilyen pöcs voltam 386/486-os időkben, köszsohatöbbet PC játék.

(#20563) #20844032 válasza vg (#20562) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mire veszed meg a WD-t (ha megveszed egyáltalán)? Prevgenre vagy currgenre? Ennyi a válasz...
Elég fura ps4 topikban a magasabb fps/felbontás igényét hülyeségnek tartani :DDD
Nyah pécén annyit csinál a delikvens, hogy amit megspórol a lényegesen olcsóbb játékon, azt beleteszi a hardverbe. Ennyi, nem kell túlmisztifikálni, meg túlokoskodni.

(#20564) mfranky


mfranky
őstag

Majd ha a programozók annyira bénák, hogy inkább a fogyasztókat sarkallják, hogy fejlesszék a konzolt, az lesz a következő lépés? :D Hogy nézne már ki, játék megjelenéskor egy ilyen szöveg a játékon:

"To maximum performance we recommend you to buy an SSD drive for your PS4"

Bár nem hiszem, hogy eljutnának arra a szintre, hogy a hdd-k gyorsasága lenne a szűk keresztmetszet..

:DDD

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#20565) vg válasza #20844032 (#20563) üzenetére


vg
addikt

Egyenlőre semmire, majd két hónap múlva megveszem 10e-ért ps4-re, talán. Egyenlőre cseppet sem nem hoz lázba az egy koppintással mindent feltörő jóember története. (x360-ra már csak walking dead, és wolf among us részeket veszem)

(#20566) #20844032 válasza vg (#20565) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igazából mindegy, az analógia úgy általánosságban alkalmazható:
pc - olcsó sw, drágább hw
konzol - olcsóbb hw, drága játék
Nem tudni meddig lesz egy így. Egyelőre mindkét oldalt irracionálisnak látom.

(#20567) mfranky válasza #20844032 (#20563) üzenetére


mfranky
őstag

Ezt is mindenki el tudja dönteni maga, hogy milyen játékok érdeklik, mikkel szeret játszani/kikapcsolódni szabadidejében...
PC esetén kb. soha nem vettem játékot, de minden szarral játszottam, azzal is ami nem érdekelt...igen, a fejlesztésbe lehet ölni a pénzt, ha átlagot számolok 10-12 xbox360-as játék felelt meg egy olyan videokártya árának, amivel 1-1,5 évig ki lehet húzni...jó esetben....és ez még csak a videokártya, ott van még a CPU, ram, stb... aminek a "gamer" kategória árai is az egekben vannak....és ha "törvényesen akarsz játszani" ott is megveszed eredetiben a játékot.
Évente 10-12 xbox360 játék nekem megérte a cserét...csak azokat vettem meg, amik érdekeltek, vagy kizárólagos konzol játékok voltak....
Most PS4-en ez a játékszám kb. a fele lesz, de nincs is annyi cím egyenlőre, hogy gondolkoznom kéne melyik játék érdekel igazán...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#20568) gianni85 válasza #20844032 (#20563) üzenetére


gianni85
veterán

Én most ingyen postázva kaptam meg az Infamous-t 10ezerért, és szintén 10ezerért adtam el végigjátszás után, és álltam a postát. Kemény 600 forintomba fájt az 1 hét játékélmény. Ezt csináld meg PC-n (warez nem ér)

(#20565) vg
szintén. aztán végigjátszás után jó esetben el is adom 10ezerért :)

[ Szerkesztve ]

(#20569) #20844032 válasza mfranky (#20567) üzenetére


#20844032
törölt tag

Eeegen, de a jelen viszonyok ettől sokkal elborultabb képet mutatnak. Ha megszondázod megjelenésekre a hwapró pl, 5k környékén meglőhetőek a címek, köszönhetően a vga kuponoknak, stb, de a listaárak is időnként 10K-nál nagyobb eltérést mutatnak. az 10 knál több, mint 100e, ennyiért pedig kevesen vesznek vga-t, pláne nem nulláról.
Financiális oldalról szinte mindig rossz eredmény fog születni, ah a kiegészítőket, hiddenfeeket is figyelembe veszem. A prevgenben még az exkluzív felhozatal működött kompenzációként, de ebben a generációban ez már keményebb dió lesz.
A megoldás nyilván máshol keresendő, bár currgen viszonylatban ezek inkább a szép emlékekre, a 1st partykba vetett bizalomra épít, mint a jelen valóságára.

(#20570) #20844032 válasza gianni85 (#20568) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én is ezt csinálom, de amivel koopoznak, vagy multiznak, és mondjuk a haveri kör miatt tette le a voksát az egyik vagy másik konzolplatform mellé, az nehezen fogja megtenni, hogy megjelenés után hónapokkal vesz meg mindent, és 1 hét múlva eladja. Sok játékot végigtoltam 1-2 ezerből ps4-en, de a kz-t, amivel hónapokat multiztam, buktam vagy 13-ezret. Ha az összes kicsit is beleveszem olyan 20k körül lehetek ps4 játékbuktában. Ennyit az idén összesen nem költöttem pécé játékra, pedig több tucattal vettem. Nilván itt viszont nincs akkora szakadék, mint amiről beszéltem. Minthogy a többség nem is ezt csinálja. A nagytöbbség megveszi előrendelésben, konzolra is. Ráadásul ez a használtjáték kereskedelem, azon túl, hogy nem vagyok hajlandó lemondani róla ilyen árak mellett, mindig véleményes lesz az iparágat tekintve. Ami peruser nem befolyásoló tényező, de létező, élő probléma.

(#20571) mfranky válasza #20844032 (#20570) üzenetére


mfranky
őstag

Én meg olyan bal***sz vagyok, hogy addig nem adok el játékot, amíg nincs hasonló belőle az otthoni "library"-ben... :D Szeretem érezni azt, hogy bármihez van kedvem, tudok FPS, sandbox, vagy éppen focival játszani....emiatt anyagilag sokat bukok rajtuk, de ez van...
Mondjuk az autóvezetési élmény eddig bazinagy hiányérzet PS4-en... de addig meg ott a kreszt be nem tartó pesti autósok, dugóban ülés, és szakadó eső... :D :D

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#20572) jófiú90 válasza Madwe (#20560) üzenetére


jófiú90
tag

"S abban csak reménykedni lehet hogy a fejlesztők jól el tudják dönteni hogy a view distance-t növelik jobban s kicsit megnyomják a textúrákat is meg még 2 effektet tesznek rá, vagy inkább a stabilabb több fps-re nagyobb felbontásra mennek..."

Azert ez nem egeszen igy van...ps3 256mb ram gt6 1080p@60fps itt meg adott 5gb ram a ps4-ben. X fejleszto megtudja csinalni Y nem, vagyis a konnyebb utat valasztja.

Failstation 4 Bugbite 3 Ikszboksz 720

(#20573) gianni85 válasza #20844032 (#20570) üzenetére


gianni85
veterán

ez esetben én szerencsés vagyok, mert évente kb 3 olyan játék van amivel online tolom. Az day1 vásárlás esetén PS4 (digit) és PC (Steam) között kb 10ezer forint a különbség a PC javára. Single player játékokon viszont visszajön ez a különbség, mivel konzolon el is tudom adni. Általában azok a PC játékosok pedáloznak az árral, akik képesek hónapokat/évet várni egy Steam Sale-re. :D Erre én is képes vagyok PS4-en

(#20574) #20844032 válasza jófiú90 (#20572) üzenetére


#20844032
törölt tag

Izé, jó lesz 720p-nek is, amit felskáláz 1080-ra :D És mivel a ps3 ezt nem is olyan módon teszi hardverbül, mint mondjuk a 360, ilyen beállítások mellett töri is a képet rendesen, mert a upscale viszi az erőforrást. Szóval ott eléggé inog a 60fps is (ha vsyncelve lenne, lenne is mikroakadás bőven, nem véletlenül nincs).

(#20575) Madwe válasza jófiú90 (#20572) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hogy jön ide a ram? nyilván több, meg apu is erősebb ps4ben... Attól még lehet olyan motort írni aminek kevés (és most nem az optimalizálásra gondolok) ahogy lehet olyan motort is írni ami a snes-en ps1en 1080p60fps-el futna... Fejlesztői döntés hogy megnyomja e jobban a grafikát vagy a felbontás-fps párost akarja kicsit feljebb tornászni...

(#20576) jófiú90 válasza haddent (#20532) üzenetére


jófiú90
tag

"PS4 -nél is sztem 1080p 60fps csak a Killzone multi eddig, nem? Meg talán tomb raider közelít."

NBA 2K 14

Failstation 4 Bugbite 3 Ikszboksz 720

(#20577) lukirobi válasza mfranky (#20571) üzenetére


lukirobi
tag

Én sem adok el sosem semmit, ezért is veszek meg mindig mindent digitálisan :D

Amúgy meg itt egy LISTA,hogy valóban milyen felbontásban is futnak és milyen fps-el játékok...

Sony 55w805+ps4+xone

(#20578) #20844032 válasza gianni85 (#20573) üzenetére


#20844032
törölt tag

Figyi, 6 konzolom van a pécé mellett. Érthetően ismerem a kérdés minden aspektusát. Ennek ismeretében nehéz lesz arról engem meggyőzni, hogy a konzol azért jó, mert olcsóbb :D Pedig én úgymond a bot jobbik végén állok, mert egész ökoszisztémáknak vagyok része: a psnplus előfizetésem 3 platformra potyogtatja az ingyenmagot pl. Ezzel együtt sem tudok olcsóbb lenni. Sehogyansenem. Mondjuk sokkal drágább sem, az én preferenciáim mentém (ami nem alkalmazható bárkre). Pro és kontra azok érvelnek ezzel, akik egyikben vagy másikban nem/kevésbé érintettek. Pécére olcsóbb a szoftver. Pont. Nem bizonyos felhasználás mellett, hanem kb mindenhogy, maximum a mérték lesz eltérő.

(#20579) #20844032 válasza jófiú90 (#20576) üzenetére


#20844032
törölt tag

A killzone multi azt a bizonyos 60fps-t mondjuk úgy, hogy eléri...időnként. De az az időnként meglehetősen ritkán van :)

(#20580) jófiú90 válasza Madwe (#20575) üzenetére


jófiú90
tag

"lehet olyan motort is írni ami a snes-en ps1en 1080p60fps-el futna"

Igy utolag persze, de az o idejukben nem lehetett.

"döntés hogy megnyomja e jobban a grafikát vagy a felbontás-fps párost akarja kicsit feljebb tornászni..."

Ez regen rossz igy. ND mondta, hogy boven elég a hw full hd 60fps ertekhez.
2014-ben a 30fps nagyon gaz, arrol nem is beszelve, hogy ez celhardver...

Failstation 4 Bugbite 3 Ikszboksz 720

(#20581) ittakary


ittakary
nagyúr

Őszintén: hogy érzitek ilyenkor ezt, hogy megveszitek a méregdrága vadonat új konzolokat 130k körül, és az újabbnál újabb játékok jönnek ki egyre rosszabb grafikával? (SZERK: most itt a futtatott minőségre gondolok. Összhatásban lehet a grafika lejön gyönyörűnek, de én itt a 800p @ 30fps-re gondolok) Egy 30"-as TV-n még azt mondom elmegy ez a 792p meg 800p és társai, de pl teszemazt elképzelem, hogy rákötném otthon az 50"-ra... Szarul látok (beépített MSAA :D) de ezt szerintem még így is kiszúrnám hogy valami nagy gebasz van a PChez képest... PCnél is ez a tendencia, hogy az ugyanolyan minőségű játékok második meg harmadik részei egyre szarabbul futnak a mesterségesen megnövelt gépigény miatt, de ott legalább a beállításokkal lehet játszani. Legjobb példa a COD széria: COD4 és Black Ops II között nem is tudom hány év volt, de a grafika ~ tökugyanaz maradt (nulla effekt változás, maximum szebb textúrákat kapott) de 10x erősebb gép kellett hozzá.
Szvsz én nagyon csalódott lennék.. Ahogy előttem is írják: 1280x800 @ 30fps VÉRGÁZ ezekkel a hardverekkel úgy hogy még csak agyon sincsenek effektezve.. X360/PS3 grafika plusz szubjektív 10-20% egy ÖTSZÖR drágább konzolon. Not good :)

Amúgy ezek a beépített felskálázások mennyire jók? Konzol optionsben be lehet állítani, hogy 1080p jelet adjon a TVnek és a konzol egymaga megoldja? Minősége ezeknek milyen? Teljes méretű Sample képeket lehet erről valahol látni? (Skálázás összehasonlítás 720p / 1080p esetleg XO v PS4)

[ Szerkesztve ]

(#20582) gianni85 válasza #20844032 (#20578) üzenetére


gianni85
veterán

:R nekem is tele van a Steam fiókom. Abban kiegyezünk, hogy mind a konzolt, mind a PC-t is meg lehet relatíve olcsón úszni?

(#20581) ittakary
én köszönöm jól elvagyok. Ősz óta próbáltam PC-t, majd PS4, majd XO, majd újra PC, és jelenleg újra PS4. Most megpróbálok a seggemen maradni és ha a jó Isten is úgy akarja, akkor a 100ezerért vásárolt második PS4-em sok-sok éven át ki fog szolgálni. Mellette jelenleg megállapodtam egy AM1 rendszerben (összköltség kb 70e) ami minden számomra szükséges PC feladatra elég, és még sok indie játékkal is elboldogul.

[ Szerkesztve ]

(#20583) jófiú90 válasza #20844032 (#20579) üzenetére


jófiú90
tag

Nem en irtam, de Killzone sf csak online megy "60fps" kampany csak 30.

Failstation 4 Bugbite 3 Ikszboksz 720

(#20584) vg válasza ittakary (#20581) üzenetére


vg
addikt

"az újabbnál újabb játékok jönnek ki egyre rosszabb grafikával?"

Valóban? Jó tudni... :W

(#20585) #20844032 válasza gianni85 (#20582) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ez így egészen pontos. Nagy szerepe van a marketingnek abban, hogy mégsem ezt teszik a játékosok, illetve ez az egész szósölgéming erősen bedarálja azokat is, akik még alanyi jogon ellen is állnának.

(#20586) #20844032 válasza jófiú90 (#20583) üzenetére


#20844032
törölt tag

Tudom, hogy nem te írtad, de ez így nem igaz :) Egyrészt kampányban is több, mint 30 (akármelyik verzió óta lockolható csak 30-ra, és default nincs is lockolva), másrészt multiban is kevesebb 60-nál, a játékidő nagyrészében. 24 playeres szerveren meg maximum az indulásnál van meg, amíg nem lép be mindenki időre :D
Illetve azt is tudjuk, hogy multiban a mozgásinterpoláció miatt több, és nem is értem miért nem alkalmazták a single résznél. Őrületes okosság. Ottvan ma már majdnem minden tévében(bár nem teljesen ilyen módon), csak itt frémbukta nélkül megoldható "belül".

[ Szerkesztve ]

(#20587) #20844032 válasza #20844032 (#20586) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mondjuk itt a "lockolható 30-ra" félrevezető, mert időnként benéz az 30 alá is. A "limitelhető 30-ra" pontosabb lenne, csak ezt a is guerilla jótékonyan lockolásnak nevezi :D

(#20588) jófiú90 válasza #20844032 (#20574) üzenetére


jófiú90
tag

GT6 beszelek nem az 5 :)

Failstation 4 Bugbite 3 Ikszboksz 720

(#20589) #20844032 válasza jófiú90 (#20588) üzenetére


#20844032
törölt tag

Elnéztem, bocs :)

(#20590) #20844032 válasza ittakary (#20581) üzenetére


#20844032
törölt tag

Egy 500 gigás ps3 63.990Ft. Egy 500 gigás ps4 127.990Ft. Listaáron.
Fogalmam sincs milyen ötszörös árat hallucináltok. Ha dupla pénzért dupla teljesítményt kapsz is pénzednél vagy. Nemdebár? :U

[ Szerkesztve ]

(#20591) ittakary válasza #20844032 (#20590) üzenetére


ittakary
nagyúr

Látom, sikerült megtalálnod a mondanivalóm lényegét. :U Rendben, igazad van, kétszer annyiba kerül.

Egy percig sem mondtam, hogy gyengék a hardverek, vagy valami bajuk van. Én a játékokra vagyok kiakadva, hogy nulla optimalizálás és HDready / vagy még ennél is kisebb / felbontáson futnak. 2014 Q3 hajnalán.

[ Szerkesztve ]

(#20592) #20844032 válasza ittakary (#20591) üzenetére


#20844032
törölt tag

Tehát ha nem az a lényeg, akkor ér őrültségeket is állítani? :D

"és HDready / vagy még ennél is kisebb / felbontáson futnak. 2014 Q3 hajnalán."
Ez olyan mint az ötszörös :D Én összesen 1 játékot láttam 1080 alatt futni. Egy máig publikus béta valamit, amit teljes áron játékként értékesítenek. Meg most a WD.
Te mennyit láttál HDready / vagy még annál is kisebb / felbontáson futni?

(#20593) Madwe válasza ittakary (#20591) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért az apu, közös memória, gcn felépítése mind olyan amibe bele kell jöjjenek. új algoritmusokat kell kitaláljanak... Jópár év lesz mire közel kihasználják az erejük teljét...

Az meg hogy adott ismeret mellett mit erőltetnek az az ő döntésük... Meg tudják írni 1080p@60ra is, de kérdés mi látná kárát? kevesebb poligon, szarabb textúrák, kevesebb effekt és kissebb view distance mellett pl biztos rögöhve futna 1080@60on, de ők ezt nem akarták beáldozni... Ugyanúgy pc-n is eldöntheted h med-low grafikán futtatod a címet nagyobb felbontáson több fps-el vagy high-ultra-n de kisebb felbontáson, kevesebb fps-el mondjuk - nyilván ha ultrán is 1440pben 200 fps-t kapsz akkor ez nem kérdés :) Csakhogy ott te eldöntheted melyiket akarod, itt meg helyetted döntenek. Címenként s személyenként más mi az optimális kihasználása az erőforrásoknak az adott ismereti szinten.

[ Szerkesztve ]

(#20594) shunter válasza Neoteric (#20555) üzenetére


shunter
aktív tag

Így látom én is.

(#20595) Def26 válasza ittakary (#20581) üzenetére


Def26
félisten

Trolloknak nem válaszolok. ;] :P

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20596) jófiú90 válasza Madwe (#20593) üzenetére


jófiú90
tag

Itt celhardverrol beszelunk, ami nem elhanyagolhato. pc teljesen mas millio fele hw...ps4-bol csak egy van.

"Meg tudják írni 1080p@60ra is, de kérdés mi látná kárát?"

Ezaz, hogy a megoldast kene keresniuk a fejlesztoknek nem a kifogasokat :) (paran megtalaltak az optimalis algoritmust)

Failstation 4 Bugbite 3 Ikszboksz 720

(#20597) Madwe válasza jófiú90 (#20596) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen megoldást? mit nem lehet érteni azon amit mondok :) adott hw alatt, adott ismereti szint mellett több fele mehetnek, erősebb grafika vagy magasabb felbontás több fps. amelyik játék 1080p@60fps az nem azért annyi mert jobban programoznak (persze az is lehet ok, de jelenleg mindenki csak tanulgatja, kb 1 szinten vannak) hanem azért mert gyengébb terhelést jelent a grafika. ha erősebb grafikát tesznek az alá az is csak subhd sub60 lesz...

Vagy mondom másképp, adott hw alatt adott tudásoddal ki tudod hozni 1080p60ban de rondábban, vagy 720p30ban de sokkal szebben. Most az hogy miért nem ismerik jobban és miért nem tanulják meg jobban nem indok, idővel mindenki belejön egyre jobban, de ahoz idő kell. S majd ha jobban belejönnek, ugyanúgy ott lesz a fejlesztői döntés: adott hw alatt a több tudásukkal 1080p60at akarnak a kezdetihez képest szebb grafikával, vagy subhd sub60at sokkalta szebb grafikával...

Szerintem ezt nem olyan nehéz belátni de úgy látom mégis :)

(#20598) falijja


falijja
őstag

Na elindult a lavina ...-Ps4 vs Pc ...istenem mikor értik már meg a pc-sek hogy szarabb játékra mint egy konzol....!!!

(#20599) Garada válasza falijja (#20598) üzenetére


Garada
őstag

Mindenkinek más a világnézete és ebből keletkezik a konfliktus, a te kijelentésed se igaz mindenki szerint és ez így normális.

(#20600) #20844032 válasza falijja (#20598) üzenetére


#20844032
törölt tag

Amint valósággá válik :DDD

Aki kizárja magát, és még a kulcsot is eldobja bármilyen platformról addig, amíg azok eltérő minőséget/kínálatot nyújtanak, valami őrületes légbőlkapott indokkal az nem gamer, csak fanboy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.