Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#202501) .LnB válasza #10186752 (#202500) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Arról amit nem olvastál vissza. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202502) zzola válasza #10186752 (#202500) üzenetére


zzola
félisten

Semmiről!
Van 1-1 túlbuzgó kolléga...

(#202503) tboy93 válasza SAABPEPE (#202429) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én LG SK8500-on, ha fontos a HDR, akkor 10 bites TV-t válassz.

(#202504) S e t h válasza #10186752 (#202500) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tőled indult és nem emlékszel? Szóltál vmit az új xboxról, az egyik proletárnak meg elgurult a gyógyszere.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#202505) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Jim Ryan adott interjút a Financial Times-nak, amiben a cloud gaming-ről, a PS Now további terjesztéséről (EU) és az Microsoft-al való együttműködésről beszél ill. tisztáz dolgokat

“We are getting more confident with the [PlayStation Now] service and we are really going to start to push it hard this year and in years to follow,” he said. The service is set to launch in several new European countries later this year "

"There is to my knowledge . . . no scenario where the PlayStation and Xbox platforms combine,” he said. “The two platforms will remain separate with their own separate identities and brands and fans.”

(#202504) S e t h: az sose így kezdődik, hanem úgy, hogy: "ő visszaütött"... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202506) GEIL


GEIL
addikt

Pedig annyira felesleges ölni egymást PC vs Konzolok.......Konzolokon belül Xbox vs PS

Szerintem teljesen jól megférnek egymás mellett....előnyöket és hátrányokat ismerjük....mindenki tudja mire van szüksége. PC-s vagyok 12 éves korom óta ( laza 26 éve)...de volt Super nindendo ( Mario miatt )....Sega ( Sonic miatt )....PS2 ( Tekken 4-5 miatt )....majd most ápr.25-én vettem egy PS4 slim-et ( MKXL és MK11 miatt ) a PC mellé.....pedig MKX megvan 4 éve PC-re, de így is megvettem PS4-re az XL-t mert jobb a netkód, többen játszanak, meg egyszerűbb minden beállítás pl 2 játékos módban...stb stb....MK11 meg hát muszály ( Mortal Kombatozok az első rész megjelenése óta, pedig 11 évesen kezdtem arcade gépeken helyi kocsmákban )......fiam meg rászedett 2 hete a Fortnite-ra hogy toljuk együtt ( neki adtam a PC-t májusban).....eléggé le tud kötni és sokan nyomják azt is....stb

Bocs az OFF-ért,.... :K :U

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#202507) .LnB válasza l.skywalker (#202505) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gondolhatnál Deck-re is bazdki. De jól van, akko' majd én:

"Szóval, annyira fogják nyomni a PS Now-t mostantól mint telepi toretto az 1200 Ladának. Lehet, hogy idén már nálunk is elérhető lesz hivatalosan is.

A zixbox meg a pées sose fog fúzióra lépni, mint Goku meg Vegeta. Megmaradnak különálló platformnak a jövőben is. Külön márkák maradnak, külön ventilátor bázissal. "

;]

Biztos olvassák a Ph fórumot, onnan tudják, hogy eléggé elkülönül a két fan base. :D

Willkommen! Deck, nem kell hálálkodni. ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202508) .LnB válasza GEIL (#202506) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ulthanito Ezt most igen szépen megfogalmazta az Xbox topikban. Kár a végén azért az xbox ventis nyalós szövegért. De senki sem tökéletes. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202509) Deck válasza .LnB (#202507) üzenetére


Deck
titán

Nagyon rendes vagy, hogy gondolsz rám :C ;] :R

Tehát akkor nem lesz Vegeto, ez a lényeg. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#202510) l.skywalker válasza .LnB (#202507) üzenetére


l.skywalker
félisten

Amúgy is illenák rendesen magyarul diskurálni mán, csak elébb kiköpöm a kapanyelet.

Köszi a fordítást. Amúgy a cikk legérdekesebb része számomra a nyilvánvalón túl, ahogy összefoglalja a 2 grafikonban a platformok ill. a fizetős/nemfizetős szolgáltatások megjelenését:


1. Ahogy elindultak a konzolok, szépen elkezdtek kihalni az Arcade gépek stb...
2. Főleg mobilon, hogyan lett a F2P a valódi bevétele a fejlesztőknek/kiadóknak stb.
3. ill. kevésbé érdekes itt, de ahogy egyre több és több pénzt kezdtek el adni főként mobilra fejlesztő stúdiókért (Zynga, hol vagy azóta?)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202511) .LnB válasza l.skywalker (#202510) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Engem most ez komolyan meglepett.
A PC gaming ~dupla akkora mint a konzol?! Na ne már... Az hogyan? Ezek a free2play BR játékok és Moba-k ennyi pénzt hoznak (még mindig)? Mármint olvasom persze a rekordokat, most az Apex, Fortnite... De ennyire durván sok pénz van a PC-ben?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202512) Deck válasza .LnB (#202511) üzenetére


Deck
titán

Ez engem is nagyon meglepett. Tényleg így lenne?

PS5

(#202513) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Itt egy újabb Ubisoft gyöngyszem...

Watch Dogs 3 Legion Officially Confirmed [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202514) Deck válasza .LnB (#202513) üzenetére


Deck
titán

Alapból előítéletes vagy a Ubisoft játékokkal, pedig nem kéne. WD3-ról se tudsz még semmi konkrétat :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#202515) GEIL válasza .LnB (#202511) üzenetére


GEIL
addikt

Ez meglepett engem is.....pedig az utóbbi pár évben eléggé elszálltak a PC hardverárak.....egy középkategóriás videokártya ( ami kb FullHD medium-ra elég lehet a 60 fps-hez ) 100.000 Ft......egyszerűen nem mindenki tud lépést tartani ezekkel az árakkal......így én új VGA (nem középkategóriást terveztem) és 8 -> 16 Gb RAM upgrade és 180-200.000 Ft kiadása helyett PS4 slimet vettem.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#202516) ProEvoFan válasza .LnB (#202511) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Free to play játékok miatt igen.Moba/mmorpg meg társai szarják a pénzt.
Pl a Guild Wars 2 mmorpg.Nem mai csirke de még mindig sokan játszanak vele és veszik a gemet az emberek, mint a cukrot.Ok, itt a játékot egyszer meg kell venni, de utána nincs havidíj.Fortnite...a fiam is havonta kér rá 3000 forintot, mert a haverok is veszik a skineket, így hát Ő sem maradhat ki...
No meg a legtöbb ftp játékhoz nem is kell bika gép, szóval nagy ott a játékos bázis.

(#202517) .LnB válasza GEIL (#202515) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A franc tudja, hogy mit számolnak bele. Lehet minden "gamer" csilli-villi hardvert is. Mert csak a steam, és a többi store eladása aligha duplája a konzolokénak.

(#202514) Deck Nem kéne?! Már hogy ne kellene?! Nem vagyok én szeretetszolgálat, hogy feltételezem tőlük a jót. A tények alapján jogos a velük szemben támasztott aggodalmam (rossz nyelvek szerint utálatom, de ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202518) Pfiucska válasza .LnB (#202511) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ha csak megnezunk ilyeneket,hogy wow, lol, fortnite, cs:go óriási jatekosbazissal birnak..

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#202519) Mr Bond 007 válasza .LnB (#202507) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jó lenne, ha nálunk is lenne végre hivatalos ps now, mert az angol megoldással nekem esténként össze vissza szakadozott. :( Így a trial után búcsút is mondtam neki. (a digi nemzetközi sávja nem túl acélos)

[ Szerkesztve ]

(#202520) Mike válasza GEIL (#202506) üzenetére


Mike
veterán

az szép. én tavaly nyáron vettem a ps-est, 8 évesen
előtte 27 évet letoltam pc-n.
de veled ellentétben, amióta a ps megvan, vagy 2x ha bekapcsoltam az asztalit

(#202521) l.skywalker válasza .LnB (#202511) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem rosszul nézed. A PC és a Konzol ugyanakkora csak egymáson vannak, hogy ne kelljen Gipszjakabnak 8 különböző grafikont csinálnia. Azért vagyok benne biztos, mert különben a VR lenne a csúcs? Nézd meg új linken, úgy jobban látszik a csúcsán a PH háttérszinű VR szekció: [link]

Az utolsó 2 oszlop az csak forecast, ami előtte van ott a PC-s némileg nagyobb, mint a Konzol.
Egyébként sajnálatos módon konzolon is a F2P a legelterjedtebb játék már...

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202522) #10186752 válasza .LnB (#202508) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ezek tények.. A PlayStation hűtése a világ szégyene, valamelyik nap csörgött a telefonom, Moszkvából kerestek, hogy állítólag van hardverem az újabb paksi reaktorhoz.

A X1X hűtése parádés, annak a konzolnak még a hangját nem hallottam, amikor játszottam vele. Szó szerint nem.

Mi ebben a nyalás?

(#202523) #10186752 válasza GEIL (#202506) üzenetére


#10186752
törölt tag

Szóval bajod van az Xbox-szal, mert az még sosem volt neked. :DDD

Amúgy meg muszáj...

(#202524) #10186752 válasza .LnB (#202501) üzenetére


#10186752
törölt tag

ha valamit kitörölnek, elég nehéz visszaolvasni...

(#202525) l.skywalker válasza GEIL (#202506) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem akarom az OFF-ot vinni előre, de a PC vs. Konzol véleménykülönbség esetében tényleg sok különbség van amin lehet magyarázni. Irányítás, Fejleszthetőség, Driver update stb. stb. stb.

De az, hogy 2 konzol közül melyik siklik be jobban a TV alá... mint a Coca és a Pepsi évekig tartó hülyesége, erre az első versenyt az RC Cola nyerte meg :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202526) Deck válasza #10186752 (#202524) üzenetére


Deck
titán

A PH szabályzatából: "Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat."

[ Szerkesztve ]

PS5

(#202527) l.skywalker válasza Deck (#202526) üzenetére


l.skywalker
félisten

Lehet, hogy elfelejtette, hogy 5 percen belül már volt egy hozzászólása :D

Na bocs, ez volt az utolsó OFF-om :P

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202528) Deck válasza l.skywalker (#202527) üzenetére


Deck
titán

Egy még elmenne de egymás után 3.. :D

PS5

(#202529) tboy93 válasza #10186752 (#202522) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, a hűtés sose volt erőssége a sony-nak...

(#202530) .LnB válasza Mr Bond 007 (#202519) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem akarlak elkeseríteni, de azért mert magyar account-tal haználható lesz, a szerverparkok nem lesznek közelebb. Valószínűleg ez is Német, vagy Svéd szerverparkokon keresztül jut el hozzánk, a távolságot meg nem lehet áthidalni.

(#202521) l.skywalker Igazad van. Ezt valószínűleg elnéztem.

(#202524) Ulthanito Nincs kitörölve itt semmi. tegnap volt téma.

(#202526) Deck Csakhogy az nem erre vonatkozik amit ő csinált. Ha másnak válaszolsz, akkor azt jobb külön-külön megírni, nem úgy mint ahogy most én csinálom, hogy négy hsz-re válaszolok egyben. Ezt a modik már többször leírták.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202531) Deck válasza .LnB (#202530) üzenetére


Deck
titán

Nem, ez nem igaz.
GhostPetya hívta fel rá a figyelmem majd megkérdeztem Kalandort is és mondta, hogy szerkeszteni kell, nem külön-külön írni. :R

Szerk: Sőt, keress rá itt a topikba ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#202532) l.skywalker válasza .LnB (#202530) üzenetére


l.skywalker
félisten

De mivel átmegy Sony is Azure-ra, így akár fejlődhet is a dolog. Ami biztos, hogy a jövőben most a Cloud Gaming/Video Game Streaming téma az Azure vs. Google kereszteshadjáratnak fognak alapot adni. És nem azt fogjuk nézni, hogy:
- billetnyűzet vs. kontroller
- BC vs. nemBC
- exkluzív vs. exkluzív
- hűtés vs. hűtés

Hanem jönnek a Stadi huszárok, hogy: nekünk több a szerverközpont :DDD

(#202531) Deck: Topikgazda topikokban ez sokat volt kérdés. Moderátorok már sokszor mondták, hogy ha témában eltér a válasz, akkor nem kell összefűzni.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202533) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hivatalos PS5 infók:

-teljes visszafele kompatibilitás Ps4-gyel. "cross-generational play"
-Egyedi fejlesztésű az a bizonyos SSD
-4K 120Hz. (Ami ugye elvileg 120fps. De ez ha hivatalos, hanem, max gagyi grafikával reális sztem.)

Jim Ryan teljes interjú: [link]

(#202531) Deck Igen? Jó, ha Kalandor is ezt mondta neked akkor oké. Én többször láttam moderátoroktól ezt, hogy külön-külön jobb. De szankció nincs e tekintetben.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202534) l.skywalker válasza .LnB (#202533) üzenetére


l.skywalker
félisten

A 4K-n nem lepődök meg. Sokan félreértették, hogy nem a gép, hanem a HDMI szabványa képes 8K-ra :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202535) BoneDragon válasza .LnB (#202533) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az a 120fps, valami visszabutitott gagyiság lehet mikor épp az eget nézik a játékban. Esélytelen. Ha már fix 60 fps-t kihoznak minden játékból, akkor azonnal veszem az új gépet. Addig csak blabla.

(#202536) Deck válasza .LnB (#202533) üzenetére


Deck
titán

Jó lesz ez! Akkor reális az álom 4k 60fps-em :P

PS5

(#202537) Gombinyó válasza Deck (#202536) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az, hogy a HDMI 2.1-es csatlakozó alkalmas a 4K 120Hz-re nem jelenti azt, hogy a játékok 120 fps-el fognak futni. Ez 60-at sem garantál. Igazából semmit nem jelent az fps szempontjából. :DDD

(#202538) BoneDragon válasza Gombinyó (#202537) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ja hogy a hdmi-re utalnak. Kollega bevitt a málnásba. :D

(#202539) .LnB válasza Deck (#202536) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem meg nem (annyira) reális.

Ha végignézünk a PC-s hardver piacon, akkor jelenleg a 2080 Ti az egyetlen VGA ami képes az esetek 90-99%-ban az átlag fps számot 60-on vagy 60 felett tartani a mai játékokban.

Az AMD-nek jelenleg nincs ilyen dedikált videokártyája ami akár csak ezt megközelítené. Persze ez nem zárja ki azt, hogy a technológiájuk ne lenne meg rá. Erről a Navi-ról nem sok tényt tudni. Még meg sem jelent. A Ryzen az fasza, ez tény. És ugye a konzol alacsony szintű elérésű API-jai miatt még lehetséges is lehet a 4k @ 60fps. De valahogy a jelenlegi eredmények nem ezt vetítik elő.

Ráadásul a NaVi-val kapcsolatban a hőtermelés is nagyon fontos kérdés. De ez nem a stabil 60fps témához tartozik.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202540) ProEvoFan válasza .LnB (#202533) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Még a végén day one veszek egyet...no meg mellé egy új fasza TVt is.

(#202541) .LnB válasza ProEvoFan (#202540) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én félek ettől a day1-tól. Ettől függetlenül valószínűleg úgy lesz. Csak ha tényleg valami konstrukciós gebasszal adják ki és besz...om?! X360-am is gyakrabban villogott piros ledesen, mint egy karácsonyi izzósor. :S

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#202542) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Állandóan az a téma mekkora királyság lesz a PS5, rengeteg újitás, brutál hardver...mindeközben az Xbox.... ;]

(#202543) Deck válasza .LnB (#202539) üzenetére


Deck
titán

Lejjebb veszik a felbontást akkor, vagy néha lesz loading screen ami az új ssd-vel úgyis csak pillanatok lennének amik fel sem tűnnének, kis trükközések vagy valami. Amúgy már a 40 körüli fps is jobb mint a 30. Bár a 30 se rossz ha olyan minőségű mint egy Spiderman, Horizon, játékba. Ott tökéletes, 1mp-ig se gondoltam rá, hogy miért nem több. Vagy csak adjanak választási lehetőséget fhd 60 vagy 4k 30.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#202544) l.skywalker válasza BoneDragon (#202542) üzenetére


l.skywalker
félisten

Most mi van? Ez exkluzív cucc. Days Gone-t magadra tudod kenni? Naugye :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#202547) Mr Bond 007 válasza .LnB (#202530) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Biztos hogy nem így lesz. Ha így csinálnák, akkor már rég engednék magyar accounttal a regisztrációt.

[ Szerkesztve ]

(#202548) bandi0000 válasza .LnB (#202539) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Szerintem az, nézd meg X en hány játék megy 4K 60 on, leginkább a BF 5 öt hoznám fel, ami nyilván valamit trükközik a felbontással kicsit, de ha egy 6 Tflopsos gép tudja ezt, akkor egy 12 nehogy már ne tudja

Abban az esetben nem lesz elég, ha azt mondják hogy 4K 30 lesz, és a megmaradt erőt pedig grafikába fektetik

Xbox One: bandymnc

(#202549) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Uraim! A tisztánlátás végett, a jelenlegi íratlan és írott szabályok értelmében elfogadott ha egymás után közvetlen több hozzászólást is ír valaki, amennyiben eltérő hozzászólásokra és témákra reagál érdemben. Ez valóban az átláthatóság és a visszakövethetőség miatt van így, de nyilván érdemes az ésszerűség keretin belül maradni.
Kérnék mindenkit, hogy ezzel pedig zárjuk is le megint ezt a témát!

<-ƘƘ->

(#202550) l.skywalker válasza Kendek (#202549) üzenetére


l.skywalker
félisten

és a hölgyek? :DDD

"Ezentúl hívjatok csak Lorettának..."

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.