Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182201) ron8


ron8
senior tag

Hy! Adott egy sima PS4 slim, melynek ugye 1 db hdmi kimenete van, viszont 4k tv-re szeretném kötni, és egy erősítőre. Ha az erősítőre kötöm, és onnan megy a jel a tv-re, akkor bukom a hdr-t mert az erősítő nem tudja. Ha viszont a tv-re kötöm a ps-t akkor nem lesz 5.1 dts hangom, mert a tv nem tudja azt továbbítani. Van erre esetleg valamilyen megoldás?

(#182202) wierra válasza ron8 (#182201) üzenetére


wierra
senior tag

PS Pro FTW!

Slim, ha jól tudom, nem tud se 4k-t, így HDR-t sem. :U

Tévedtem. Mea culpa.

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#182203) Madwe válasza wierra (#182202) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tud hdrt, de nem tud 4kt. A fentebbi kérdésnél a probléma inkább az optikai kimenet hiánya, mert azzal megoldhatná...

(#182204) ron8 válasza Madwe (#182203) üzenetére


ron8
senior tag

Tehát gondolom olyan mint hdmi elosztó nem jöhet szóba, mert nem bírja el a ps a 2 dolgot...?

(#182205) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

A délutáni kis "vitához" szólva: Ha valaki úgy érzi, hogy igazságtalanul lett kitörölve/offba téve egy hozzászólása, akkor legyen már szíves jelezni ezt, és ne burkoltan célozgasson rá egy hozzászólásában... A kommunikáció kulcsfontosságú egy munkahelyen is, akkor itt miért ne lenne az? Amíg viszont ilyen nem történik, addig a TG-k/Moderátorok döntenek az adott hsz. sorsáról. :U

(#182206) Madwe válasza ron8 (#182204) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az, h a ps 1 hdmin lead jelet, az addig érdekes ps szempontjából, utána azt csinálsz a jellel amit akarsz. De azt ne, tudom van e olyan elosztó, ami hdr képes jelet oszt külön, nem csúszik tőle lehetőleg a hangsáv sem... bár ha más nem valami aktív megoldás lehet van rá, de ilyenekben szerintem inkább a kezdő házimozis topikban tudnak segíteni, vagy esetleg ott másfelé útba igazítani? Én ott érdeklődnék mindenesetre:)

(#182207) saelin válasza hombre[EU] (#182187) üzenetére


saelin
veterán

Bugysoft. Nekem még mindig az a kedvencem amikor a Syndicate-ben a háztetőről lerántottam egy ürgét, közvetlen utána a karakter elengedte a párkányt, majd átzuhant a talajon és kapálózott a "levegőben" a város alatt. :D

Persze ha progress-t hátráltató bugba futok bele az annyira nem vicces...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#182208) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Kivégeztem a Nier: Automatát.

Ez a játék...a vége pont annyira ütött, mint az eleje. Hihetetlen, mennyi kreativitás és ötlet szorult ebbe a játékba. A történetet és zenét már eddig is többször méltattam, de a játékmenet is sokszor olyan irányt vett, hogy csak pislogtam.

Aki egy picit is vevő az akciójátékokra/akció-rpgkre, mindenképp adjon neki egy esélyt!

Ha valakinek szempont, nagyon könnyű platinázni. Gyakorlatilag a harmadik végigjátszás után már adja is. 30-35 óra és már meg is van.

Nehéz spoilerek nélkül beszélni a játék remek megoldásairól, de végtelenül átgondolt és jól felépített az egész.

De a legvégén...ezt azért elmondom: miután láttuk az összes fő-befejezést, elindul a stáblista, nekünk pedig szanaszét kell lőnünk a betűket a kis hekkelős úrhajónkkal. Elég sok ilyen shupm-rész lesz a játékban, úgyhogy nem ért váratlanul. De egyre nehezedik a dolog, közben pedig nagyon szép zene szól. Egy idő után annyira benehezedik, hogy már nem lehet bírni (lehet, valakinek megy, de a legszörnyűbb bullet hell rémálmok elevenednek meg). De nem halunk meg, a játék megkérdezni, hogy megpróbáljuk-e még. Aztán újra. Aztán egyre rafináltabban teszi fel a kérdést, majd felajánlja, hogy kaphatunk segítséget idegenektől, ha szeretnénk. Ekkor megjelenik körülöttünk pár űrhajó. Ezek mind a "gazdáik" nevét viselik. Más Nier játékosoké, akik ugyanide jutottak, és akik azért cserébe, hogy másnak segíthessenek ilyen formában, kitörölték a saját mentésüket.

Mert mi is választhatjuk, ha immár segítséggel, de sikerült a végére jutnunk ennek az utazásnak: a játék felajánlja, hogy hasonlóan ahhoz, ahogy nekünk segítettek, mi is segíthetünk vadidegeneknek, viszont akkor kitörli a mentésünket. És tényleg megcsinálja, miközben valami szívbemarkoló szám szól.

Persze mindez kiválóan reflektál a játék végkimenetelére is. De erről nem beszélek.

Ezt tényleg játssza/élje végig mindenki maga.

Csak a legjobb szívvel tudom mindenkinek ajánlani, aki valami egyedi és különleges játékkal akarja elütni a szabadidejét.

Néhány kedvcsináló videó:

Drakengard - Nier történelem

A Nier Automatáról mélyebben

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#182209) discrate válasza .LnB (#182173) üzenetére


discrate
aktív tag

Nagy pacsi jar neked, mert nemrég beszurtad a kontrolfreek alis linkjet. Rekord ido alatt megjott felaron az eredeti cucc. Koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#182210) Scholes9 válasza oriic (#182167) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ejj, de brutális az év eleje. Már az első 2 hónap nagyon oda teszi magát, a többit meg sem említem :) :Y

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#182211) rfjanika


rfjanika
tag

Vki nem tudja hogy idén várható esetleg vmi autós szimulátor játék?
Dirt rally 2.0 megjeleneserol tudok
Gtr3 is elvileg tervben volt de sehol semmi rola.

(#182212) Nayrobi válasza rfjanika (#182211) üzenetére


Nayrobi
őstag

Dirt rally 2.0, gtr3, wreckfest, kábé ennyi. Esetleg kijöhet az új assetto corsa konzolokra is, bár nehezen hiszem. Meg jön az új f1, és talán valami rally a milestonetól vagy a kylotonntól. Árkádnak ott lesz a ctr remake, a team sonic racing, meg jövő héten jön a the grand tour game. Ja meg elvileg idén kell jönnie egy új nfs résznek is.

[ Szerkesztve ]

(#182213) #58978304 válasza oriic (#182167) üzenetére


#58978304
törölt tag

Akk mégis jól emlékeztem én h 11. RE2 :)
Viszont csak demo :(

(#182214) Jim74 válasza S@c@ (#182176) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az enyém eggyel korábbi modell, és igen, elég hangos tud lenni a Spider-Man alatt a gép.

(#182215) STC Speed válasza ron8 (#182201) üzenetére


STC Speed
őstag

És az nem jó,hogy a ps4 et a tv be kötöd közvetlen és a tv optikai kimenetét rákötöd az erősítőbe?

(#182216) RangerFox válasza #58978304 (#182213) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Erre nem emlékezhettél, mert ma jelentették be a dátumot :DDD

(#182217) mad1


mad1
veterán

Ki lehet kapcsolni a wifit dasbórdbóÓ?
De ugy hogy ne kapcsoljon be napokig amig visza nem állitom...
Startuppal termeszetesen. :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#182218) #58978304 válasza RangerFox (#182216) üzenetére


#58978304
törölt tag

Há mondom!
Tudtam h 25. jön de mintha valaki valahol 11. írt volna valahol tegnap előtt és az meg is maradt.
Erre a hsz emre kaptam azt h a Mario jön szvic
csre 11. ikén.
Most vagy médium vagyok vagy valahol elkaptam egy fülest...

[ Szerkesztve ]

(#182219) Rage47 válasza Rigormortiis (#182208) üzenetére


Rage47
veterán

Hát igen, sajnos sokan elintézik annyival, hogy "ez nekem túl japán". Pedig életre szóló élmény, olyan megoldások vannak benne, amiket sehol nem láttam még. Szerintem kicsit sokat spoilereztél a végével kapcsolatban :D
:R

(#182220) ivcsi86


ivcsi86
tag

Remélem nem linkelte még senki

Ócó Klasszik:
11.670.-

(#182221) Rigormortiis válasza Rage47 (#182219) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Kezdve azzal, amikor 9s elmagyarázza, hogy miért csak meghatarozott helyeken lehet menteni. Ez is olyan dolog, amit nem várnánk, hogy elmagyaráznak, nem is igenyeljük, de teljesen logikus, ahogy minden más is a játékban.

Meg a sok "apró" befejezés. Olyan dolgokért "game over"-t lehet kapni, hogy el nem hittem volna. De nagyon jól ezek is!

No és a Vidámparkos pálya. Szerintem a videojáték-törtenelem egyik "legsúlyosabb" helyszíne. Ahogy kinéz...no meg a zene...és az a boss.

Ehhez még vegyük a közel tökéletes harcrendszert (nem a semmiért a Platinummal csináltatták), és ott tartok, hogy hirtelen nem is tudom, mikor álltam fel ennyire elégedetten egy játék elől. Nagyon sok fronton meglepett, pozitív értelemben.

Bízom benne, hogy Yoko Taro még nagyobb büdzsét kap majd a következő játékára, és akkor talán nagyobb lesz a játéktér is!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#182222) Bétaville válasza RangerFox (#182216) üzenetére


Bétaville
senior tag

Én is a 11.-ére emlékszem.

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#182223) .LnB válasza RangerFox (#182205) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez most nekem szólt? Ha már burkolt célozgatás-ról van szó.. :) Vagy lemaradtam valamiről?

Ha nekem szólt:

Szólok én nyugi, és eddig szerintem nem volt kommentem jogtalanul törölve. Amit írtam általánosságban írtam, nem csak erre a topikra értettem

Ha nem nekem szólt:

Nevezd meg kire gondoltál, ne burkoltan célozgass. :)

Más, de neked szól. Battlefront 2. Írtad múltkor a kártyákat. Tegnap Assault-tal, és Officer-rel léptem 5-5 szintet 1-1,5 óra alatt. Nagyon gyorsan megy. Kirpóbáltam a Strike-ot, mert elvileg ott most 3x XP van, de egy lejátszott, nyert meccs nem hozott sokat még így 3x szorzóval se. Viszont Galactic Assault játékmódba jól jön az XP.

Viszont felfigyeltem egy kellemetlen dologra. Maul-lal kétszer úgy levertek mint a franc. Mindkétszer elkezdtek csépelni, és Maul támadásait nem lehet szakítani. Addig üt, és tol, míg meg nem halok. :( Egyszer Obi-Wan-nal voltam, egyszer Yoda-val.

The Grand Tour game:

Tudom, csak engem érdekel(ne) ez a játék itt a topikban, de leírom. Tegnap olvastam róla, hogy a játék felépítése epizodikus lesz. Úgy fognak kijönni a tartalmak hozzá, ahogy a műsor részei megjelennek, és az aktuális részben lévő dolgokkal fog bővülni a játék mindig. Mondjuk én így sem fogom megvenni.

(#182208) Rigormortiis Már csak az a játék van amit rajta van a "kívánság listámon". De egyszerűen nem sikerül behúzni. Tegnap is lemaradtam egy lemezes példányról. Store-ban meg sosem akciós. Bár az is igaz, hogy sokat nem akarok fizetni érte.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#182224) madkiller válasza Jim74 (#182214) üzenetére


madkiller
őstag

Azt kezdtem el megfigyelni, ha a ps mögött a polcon hagysz elég helyet több, mint 10 cm-t, akkor csendesebb. Nekem így kicsit hülyén néz mert kiáll a fiókból, de jobban szellőzik.

(#182225) Jim74 válasza madkiller (#182224) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem teljesen nyitott helyen van (HIFI szekrény tetején), a faltól kb. van 15 cm, tehát hátul sincs akadály, az alja is meg van emelve kb. 3 mm-el. Még poros sem lehet, mert kb. 1 hónapja használjuk.Még gondolkodom a fentebb linkelt hűtőventilátoros állványon, de nem szeretném állítva tárolni.

(#182226) .LnB válasza marilllyo (#182164) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ace Combat 7 - Opening Cinematic: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#182227) Xaels


Xaels
félisten

Megvettem a PUBG(nem hüledezni)+12hónap PS+ kombót. Viszont a PS+ előfizetésemnél még mindig az van, hogy 2019 január 11-én lejár. Volt ilyennel tapasztalata valakinek? Csak várni kell egy kicsit még(több mint fél órát vártam már) míg átfut vagy írjak a supportnak?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#182228) Bazsi1987 válasza Xaels (#182227) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Írták a leírásba hogy akár 3 nap is lehet amig megkapod😉 na milyen a pubg? szemezek vele én is😊

(#182229) Xaels válasza Bazsi1987 (#182228) üzenetére


Xaels
félisten

Nem játszottam még vele. Haver akarja tolni, csak ő nem rég újította meg az előfizetését, az enyém meg most járt volna le így meg olcsó volt. Ha érdekel ránézek, de engem annyira nem hozott lázba. Ja most olvasom 96 órát ír, az 4 nap.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#182230) 30z.Samu válasza Xaels (#182227) üzenetére


30z.Samu
félisten

Filóztam én is hogy megveszem PS-re a PUBG-t, de PC-n sem tolom nagyon. Isten tudja miért, de a Fortnite valamiért jobban megfogott.

Sic Parvis Magna

(#182231) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#182230) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Forniteba ne lenne az építés akkor imádnám de egyszerűen kiborulok tőle 😁

(#182232) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#182231) üzenetére


30z.Samu
félisten

Attól én is hülyét tudok kapni. :D Meglátom a tagot, rálövök és pár mp alatt egy komplett erőd van előttem. :D Viszont kénytelen voltam belátni hogy ha hébe hóba nyerni is akarok, akkor valamennyire konyítanom kell nekem is az építéshez. De attól még nem vagyok vele kibékülve. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#182233) nemorino válasza saelin (#182207) üzenetére


nemorino
tag

A Syndicate hozta számomra a legbosszantóbb hibákat, teljesítés esetén nem mindig adta meg a trófeákat. A többször teljesíthetőkkel nem is volt gond, addig csináltam, amíg egyszer megadta, de pl. a gyűjtögetős trófeát sem kaptam meg és hülye fejjel nem csináltam mentést előtte, így hagytam a fenébe, nem lett kiplatinázva. Majd egyszer visszatérek hozzá.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#182234) discrate válasza Bazsi1987 (#182231) üzenetére


discrate
aktív tag

Gyakorolni kell, a playground jo lehetőség erre.
Még semmivel sem jatszottam ennyit (Diablo2 volt a rekorder anno), elegge beszippantos, folyamatos kihivas.

(#182235) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#182232) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Ps-en vagy switchen tolod?

(#182236) marilllyo válasza Bazsi1987 (#182231) üzenetére


marilllyo
veterán

Cod blekáut? :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#182237) 30z.Samu válasza Bazsi1987 (#182235) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mindenen is.. :D Van hogy PC-n, van hogy valamelyik konzolon. De erősen tanuló fázisban vagyok még. :D

Sic Parvis Magna

(#182238) Bazsi1987 válasza marilllyo (#182236) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Tolom aktivan picit meguntam van 31 győzelmem 😁 új kihívásokat keresek 😁

(#182239) discrate válasza 30z.Samu (#182232) üzenetére


discrate
aktív tag

Tanácsként azt mondom, h ne akarj nyerni, az jon majd magatol idovel. Minel tobb parharcbol probalj meg gyoztesen kikerulni.
Az epitkezes még mindig fontos, barhogy is probalja az epic csokkenteni a szerepet counter-okkel (lsd. boombox es tarsai).

(#182240) .LnB válasza discrate (#182239) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Miért nem tesznek bele olyan játékmódot amiben nem lehet építeni? :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#182241) Bad Pritt válasza ivcsi86 (#182220) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Köszke, megvéve. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#182242) Bazsi1987 válasza .LnB (#182240) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Mert lehet félnek hogy sokan ott hagynák a sima játék módot...😁😁

(#182243) penge111 válasza Rigormortiis (#182208) üzenetére


penge111
addikt

Én is csak megerősíteni tudom ezt, a Nier: Automata a legjobb játékok egyike amivel valaha játszottam, nem is akarom ezt túlragozni, mert anno én is ódákat zengtem róla. Zseniális minden téren, a játék zenéje meg apám...

Ui: Amikor először végigvittem, csak néztem, mondom ez volt az a híres játék, amit annyira ajánlgattak ismerőseim, aztán amikor jött a kövi, kövi, kövi végigjátszás, áááááá :DD

.LnB: a teljes árát is megéri simán, hardveraprón, játékaim.hun sűrűn bukkan fel elég jó áron, de mivel tudják milyen jó játék pikk-pakk elviszik!

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#182244) hyggelig válasza ivcsi86 (#182220) üzenetére


hyggelig
senior tag

Juhú! Megrendelve!
Már tényleg csak egy Nintendo kell otthonra és tavaszra játékbirodalom lesz a lakásból. :DD

(#182245) markknight válasza 30z.Samu (#182232) üzenetére


markknight
veterán

Rakd át a controller kiosztását builderre és akkor sokkal könnyebben lehet építeni és nem kell l1 r1-gyel váltogatni, hogy mit akarsz lerakni. Muszáj ezt a részét is gyakorolni, mert ez adja a játék esszenciáját.

[ Szerkesztve ]

(#182246) markknight válasza 30z.Samu (#182230) üzenetére


markknight
veterán

Mert sokkal stílusosabb a játék. A PUBG laggol mint az állat és annyira buta, hogy azt leírni nem lehet. A fizika az olyan mintha a PSX korszakból hozták volna, meg úgy az egész megjelenése annyira amatőr csórinak. Régen volt egy kedvencem a Battlefield Heroes. A fortnite nagyon hajaz rá.

[ Szerkesztve ]

(#182247) .LnB válasza Bad Pritt (#182241) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Neked is köszi, mert ha nem írsz, akkor átsiklottam volna felette. Megrendeltem én is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#182248) penge111


penge111
addikt

Valami lomiból, pincéből, padlásról, nagyitól szerezzetek egy régi katódsugaras tv-t, mert ez a Ps classic a mai tv-ken élvezhetetlen lesz... Ja, meg egy átalakítót is, amivel a régi tvt és a hdmi kábelt össze tudjátok dugni :DD

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#182249) #58978304 válasza penge111 (#182248) üzenetére


#58978304
törölt tag

HDMI-s
Elvileg full Hd-t köp a Classic.
De lehet csak 720p-t....

[ Szerkesztve ]

(#182250) headhunter86 válasza Rigormortiis (#182221) üzenetére


headhunter86
senior tag

Tegnap elkezdtem a Demoval játszani. De egy óra után nagyon untam ezt a csihi-puhit. Nem tudom, hogy az egész játék ilyen-e, de rohadt monoton volt nekem.
A környezet pedig túl szürke számomra.
Pedig annyira hipolják egyesek, mondom megnézem milyen, de eddig nem tudom mi az amitől olyan jó lenne ez a Nier.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.