Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181701) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok!
Kontrollert és a konzolt kívülről mivel tisztítsam?

(#181702) gyuromoj válasza Xaels (#181700) üzenetére


gyuromoj
veterán

Zsír, ez ki is ment a fejemből. Köszi az emlékeztetőt. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#181703) hitvanyalak válasza saelin (#181654) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Közben én is megtaláltam, és nagyon szépen köszönöm, hogy utána néztél :)
Konkrétan évek óta nézegetem, szóval szerintem most behúzom, olyan nagyot nem bukok ha nem jön be.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#181704) marilllyo válasza felixo (#181692) üzenetére


marilllyo
veterán

Na... könnyen eldönthetjük. Mérlegeljünk szépen! Ebben jó vagyok. :DDD

Tehát ha te kifejezetten egy zombis open world lootolós kutatós fps-t keresel, akkor 6k-ért ez egy egész komplex kis csomag. Jelen pillanatban ezekkel a tulajdonságokkal ez a legjobb cím.

Na de.. Azért teszem spoilerbe, mert ha még új vagy konzol / játékos vonalon akkor nem akarom a bogarat beletenni a füledbe. Akkor olvasd el, ha már csillió játékkal játszottál. Ha új vagy, akkor nem mérvadó. Nem fog feltűnni.

Ahogy a kolléga is írta, húzós input lag van benn. Az fps 30-as lockon van, amit tart...viszont ugrál 30 és ..40-50 környékén, ami rosszabb mintha fix lenne. Ugyanazzal a mozdulattal néha van, hogy 2x olyan gyorsan érzed fordulni a karaktert. Ez borzasztóan zavaró, volt nekem egy 60 fps-es BO3 után.

Ezek persze megszokhatóak, Pár óra kérdése. De ha teszemazt te most egy Battlefront 2-ből vagy egy újabb COD-ból jössz, akkor zavarni fog. Ne felejtsük el, hogy ez még prev-current gen cím volt. Tehát a terv az volt, hogy ps3 és ps4-re is kiadják. Így nagyon felemás lett a technikai része annak ellenére, hogy végül csak ps4,xbox1-ra jelent meg.

Mikkel játszottál eddig?

Lenne rá ismerősöd? Akivel tudnátok coopban játszani? Nem győzöm ezt hangsúlyozni...mert a coop rész a játéknak a "miértje..". Ez coop-ra lett írva. És abban viszont abszolút hibátlan. A fejlődés, loot, progress stb.. tökéletesen van megoldva benne. Pajtival /pajtikkal abszolút ajánlott vétel, a hibái ellenére is.

Ha nem S.O.S ez a cím, akkor várd esetleg meg a Days gone-t. Esetleg most a Resi 2 remake is rendkívül ígéretes. Igaz nem coop se ow.

Alapvetően nem besznélnék le senkit arról, hogy mit vegyen. Plusz a Dying Light tényleg egy jó cím. Én csak arra próbálok utalni...amit mostanában magamon is észrevettem, hogy itt a pro... itt a 4k tv és régi játékokkal játszom. :(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#181705) Domaximus válasza erahurka (#181698) üzenetére


Domaximus
tag

US-ra nem lehet váltani? XD

Nagyon csábító az a GOW3R amennyiért adják :3 :D

(#181706) Xaels válasza Domaximus (#181705) üzenetére


Xaels
félisten

Lesz az még magyar Store-on is 2k alatt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#181707) seniman válasza hhenry (#181701) üzenetére


seniman
addikt

Popsitörlőkendő.(nem röhög! :D )Antibakteriális,ez a kontrollernél jó pont és mivel nedves szépen begyűjti a port a gép érdes felületéről anélkül hogy karcolná.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#181708) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Battlefront 2 villám vélemény, egy nap után:

Három pozitívumot tudok kiemelni:
-A grafika
-A hangulat
-És a Battlepoint rendszer.

Első kettő az egyértelmű. De ez a Battlepoint rendszer meglepően jól működik. Már minthogy pontokért lehet használni a hősöket, járműveket. Ez szerintem teli találat. A kártyás rendszer már nem annyira. De még nincsenek is jó kártyáim asszem. És lehet a kártyákat fejleszteni is.

Szóval, az addig oké, hogy letépi az arcodat a látvány, meg tök hangulatos, ahogy Yoda, Darth Maul stb ott harcol melletted. De.. A pályadesign katasztrófa! Minden multi pálya arról szól, hogy két óriási nyitott terepet, két egérlyuknyi ajtó választ el. És az egyik csapatnak ott kellene túljutnia. Ami borzalom.. :( Minden pályán vannak pontok ahol egyszerűen direkt beszűkül a pálya. És onnantól egy rakás ... gránát dobálgatásban áll a map.. :( Szinte mindegyik helyszínen van ilyen pont.

A kampány, nem nagy cucc. Iszonyat gyenge a sztori. Az a nevetséges fajta. :D Egyébként is egy tutorial csak az egész.

Összességében 4k-ért nagyon jó vétel. De ha 18-20k-ért vettem volna..+a balhé ami megjelenéskor a játék körül ment. Az durva "élmény" lett volna.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#181709) danielgalaxy válasza .LnB (#181708) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Én 5990-ért vettem fél évvel ezelőtt egy akcióban. A single rész sajnos iszonyú gagyi, nem a történet miatt, hanem mert csak simán végigtolt bennünket pár multi mappon, és semmi több. Amiért nekem megérte, azok a multiplayer űrcsaták, azok nem csak szépek, de nagyon szórakoztatóak és izgalmasak. Az összes többi része a játéknak, ide értve az FPS multis rohamokat, hős-hős elleni küzdelmeket, meg a többi szokásos multiplayer játékmódokat, csupán átlagos, érdektelen időrablás.
Ráadásul sokszor perceket kell várni, míg a szerver összegereblyézi a megfelelő számú játékost egy egy sok szereplős eventhez.

[ Szerkesztve ]

(#181710) felixo válasza marilllyo (#181704) üzenetére


felixo
őstag

Köszi a részletes leírást. Úgy döntöttem, hogy megveszem, már töltődik is lefelé. Egyedül fogom játszani, nincs (még) ps4 barátom. Tényleg kezdő vagyok, így tuti az általad leírt "hibákat" nem fogom észrevenni.

Redmi Note 9

(#181711) felixo válasza marilllyo (#181704) üzenetére


felixo
őstag

Még 1 kérdés :
Én a 4490-es verziót vettem meg. A másik az egy teljesen különálló rész ?

Redmi Note 9

(#181712) hhenry válasza seniman (#181707) üzenetére


hhenry
őstag

Köszi szépen :D

(#181713) #80123904 válasza felixo (#181711) üzenetére


#80123904
törölt tag

Az ilyen kérdéseket vásárlás előtt tedd fel ezután. Sokkal jobban megéri a the following változatot venni.
Az eredeti játék kicsit felújított változatát tartalmazza a the following expanzióval és az összes megjelent dlc-vel.

Maga a the following 10 órányi tartalmat simán tartalmaz magában.

(#181714) RangerFox válasza felixo (#181711) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Az tartalmaz minden kiegészítőt, sokkal jobban megérte volna azt venni.

(#181715) felixo válasza #80123904 (#181713) üzenetére


felixo
őstag

Akkor ezt elbaltáztam !? A drágább amúgy az eredeti játékot is tartalmazza ?

Redmi Note 9

(#181716) #80123904 válasza felixo (#181715) üzenetére


#80123904
törölt tag

yup :K

Mintha lenne olyan, hogy ha nem indítod el / nem töltöd még le, addig lehet refundolni. Lehet megérné a supporttal dumálni.

[ Szerkesztve ]

(#181717) S e t h válasza felixo (#181680) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én nem toltam coopban, de haverok tapasztalatai alapján nagyon jó, de nekem a single rész is brutálisan bejött.

Ja és örülök, hogy nem bizonytalanítottak el, hidd el, ez a játék megéri a pénzt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#181718) marilllyo válasza felixo (#181715) üzenetére


marilllyo
veterán

+ az összes DLC-t. :/

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#181719) Mike válasza Rigormortiis (#181643) üzenetére


Mike
veterán

na, nem én vagyok az egyetlen fura lény a topikban :)

akkor te biztos meg tudod mondani, hogy mi különbség van a 2.8 és az 1.5-2.5 kozott, és ezek mennyire kotődnek a 3-hoz
érdemes e a 3 előtt ezeket is megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#181720) felixo válasza #80123904 (#181716) üzenetére


felixo
őstag

Akkor ez volt a tanulópénz számomra. Legközelebb kérdezek inkább. Már letöltötte.

Redmi Note 9

(#181721) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Meg van életem legritkább trófeája :) Nem röhög! Soha sem voltam trophy hunter,ez is csak úgy szembejött most egy free roam alkalmával.
Az eddigi legritkább egy 5.4% (Witcher 3 death march fokozaton)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#181722) gyuromoj válasza hombre[EU] (#181721) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ez megvan nekem is, de lehet ideje lenne folytatnom. Cirka 1-1,5 hónapja nem játszottam vele. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#181723) hombre[EU] válasza gyuromoj (#181722) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Mentem fel legendaryt vadászni,gondoltam benézek :) "Robit" megkerested?

Life, Uh, Finds A Way

(#181724) gyuromoj válasza hombre[EU] (#181723) üzenetére


gyuromoj
veterán

Még nem, na majd visszanézek akkor. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#181725) Mike válasza Mike (#181719) üzenetére


Mike
veterán

oh, van egy pack is, drágább mint az rdr2 :(

(#181726) Kendek válasza erahurka (#181698) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kicsit félreértitek ezt a régióváltást. Továbbra sem lehet egy adott account regisztrálásakor megadott régiót megváltoztatni, vagy eltérő régióból digitálisan vásárolni. A különböző régiókból származó tartalmak ugyanúgy nem kompatibilisek egymással mint a lemezes verziók esetén.
Annyit csinál a Store-ban ez a kapcsoló, hogy az adott eszköz/böngésző esetén átváltja a régiót, és e szerint jelenik meg a tartalom. De ez pusztán tájékoztató jellegű, vásárlásra nincs lehetőség.
Szóval eddig gyakorlatilag blokkolva volt, hogy EU-n belüli másik régiót is csekkolj, most pedig van rá lehetőség. Nem vagyok benne biztos, hogy lesz-e ennél több funkciója. Az lenne a frankó ha más EU-s országból származó lemezes játékokhoz is lehetne kompatibilis letölthető tartalmat vásárolni. Nem biztos, hogy jogszerű, hogy jelenleg nem lehet.

<-ƘƘ->

(#181727) bigrob válasza .LnB (#181708) üzenetére


bigrob
őstag

Új játékosként valóban nagyon rossz lehet ez a kártyás rendszer, hogy belépsz egy HvV-be és rögtön az arcodba ugranak a lilakártyás enemyk.. :DDD
Viszont ha elkaptok egy dupla XP-s eventet elég gyorsan lehet húzni (troopereknél inkább a fegyver fontos szerintem, nekem mindegyik ki van maxolva, igaz PC-n nyomom)

Azzal viszont vitatkoznék, hogy 1-1 egérlyukon lehet bemenni az adott pontokra, oké aláírom pl Jakku P2-nél elég szar bemenni, VISZONT a támadóknak ott van AT-ST (alias csirkelépegető) amivel gyorsan vissza lehet tolni a védelmet, védőknek meg Ion torpedo, Disruptor shot amikkel lehet gyilkolni a gépeket. Egy csomó pályán vannak kis egérutak amivel simán oldalba lehet kerülni az ellent.

Én még februárban vettem a nagy botrány után, 6-7-8k volt talán, azóta 287 órám van benne Origin szerint.. :DDD
Mióta benne van ez az új rank system, spawn rendszer és elkezdtek valóban kijönni az ígért karakterek szerintem is bestbuy 4k-ért, ha konzolon szeretsz FPS-ezni, ha nem akkor ott a HvV (Heroes vs Villains) ami TPS 4v4 a hősökkel, illetve a Starfighter, amikor a hajókkal csatáztok az űrben.

Még ami szerintem ergya a játékban: a fénykardos játékmechanika, amit elvileg ebben a félévben szintén újradolgoznak!

Szerk.: Nem tudom ki vesz meg egy ilyen játékot a sztori miatt... :DDD Amúgy nem volt rossz, csak rövid.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#181728) bigrob válasza #80123904 (#181716) üzenetére


bigrob
őstag

Mailben írtam a supportnak, én is visszakaptam az elbaltázott vásárlásomra a pénzt a PSN accountomra.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#181729) felixo válasza bigrob (#181728) üzenetére


felixo
őstag

Mivel már letöltötte és el is indítottam, így gondolom felesleges bármit is tennem !?

Redmi Note 9

(#181730) marilllyo válasza felixo (#181729) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem! Egyszer visszakérheted a pénzt ha elbaltáztál volna valamit.

DE! Szerintem ne tedd. Ez ugye 4500 a Following-gal együtt pedig 6000. 1500 a difi. Na most jelenleg nem akciós külön a The Following, de a legalacsonyabb ára az 2300 Ft volt.

Játszd végig az alapjátékot és ha tetszik, akkor majd 2300-ért behúzod a DLC-t. 800 Ft de megmarad az egyszeri pénzvisszakérős lehetőséged. Hátha a későbbiekben belebuknál egy nagyobb tételbe.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#181731) Janoska12 válasza Steve1207 (#181668) üzenetére


Janoska12
újonc

Köszönöm szépen, kipróbálom mindenképp!

(#181732) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Van itt olyan, aki végigjátszotta az Originst aztán az Odysseyt?

Én előbb kezdtem el az Odysseyt, ami nagyon tetszik is.
Viszont most láttam a Store-ban hogy jó árba van az Origins is.

Valaki ha mondana véleményt hogy visszaesés-e az Origins, vagy megéri-e.
Annyira tetszik az Odyssey hogy nem merem ezt a feelinget csak úgy feláldozni. :DDD

Köszi!

(#181733) saelin válasza erahurka (#181698) üzenetére


saelin
veterán

Én már váltottam. Oda-vissza lehet ugrálni köztük. Szóval az accountod régiója nem változik, csak átlépsz egy másik régió áruházába.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#181734) malystryx


malystryx
senior tag

Elolvastam a PS4 tesztet ami nem is rég lett linkelve, a kontroller kapcsán a következőket lehet olvasni:
"Az üzemidőt első sorban a rengeteg plusz feature emészti, tehát ha nem ragaszkodunk a folyamatos vibráláshoz és fényjátékhoz, érdemes ezeket kikapcsolni / mérsékelni. Ezeknek a tanácsoknak a betartása nélkül 4-5 óránál többet nem várhatunk el a DS4-től, de a kalibráció után 8 órára is nőhet az üzemidő."

A kalibráció alatt azt érti hogy kikapcsolgatom ezeket a funkciókat? Ennyit számítana??? Nem nagyon szeretem ha rezeg a kontroller, ahol tudom kilövöm.

[ Szerkesztve ]

(#181735) Rigormortiis válasza Mike (#181719) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Persze, hogy meg tudom.

A 2.8-at eszedbe ne jusson megvenni! Egyedül a "Kingdom Hearts 0.2: Birth by Sleep – A Fragmentary Passage" című epizód ér belőle valamit. Ez egy rövid játék, ami a Birth by Sleep eseményeit folytatja, majd átnyúlik a KH első részének történéséig, Aqua szemszögéből (a BBS az egész széria előzménye volt, és az egyik legjobb psp-s játék). A másik cím, ami a válogatásban szerepel, a Dream Drop Distance, ami egy 3DS játék HD-sített portja. Sokat nem ad hozzá a történethez. Az X Back Cover pedig egy film (amit úgyis megnézhetsz Youtube-on). Nagyon jó kis film ez is, ha érdekel a téma nézd meg, de összességében a 2.8 nem sokat ért.

Ellenben az 1.5-2.5 Remix. Ezek a válogatások anno megjelentek ps3-ra is, igaz, akkor még külön. Ebben szerepel az első rész final mix változata, a Re: Chain of Memories, ami történetileg az első két rész között helyezkedik el, a 365/2 day, ami nem játszható, viszont az eredeti ds-es verzió összes átvezetőjét tartalmazza grafikailag kipofozva, a második rész, a Birth by Sleep, ami az én személyes kedvencem, és a Re:Coded, ami szintén csak mozi formájában van jelen, lévén az eredeti szintén ds játék volt. Ehhez egy rakat új jelenet is készült, ami összeköti a cselekményeit a Dream Drops Distance-vel.

Ha bele akarsz csapni a lecsóba, akkor mindenkéoo az 1.5-2.5-öt ajánlom, de csak fenntartásokkal! A játékok alapját PS2-es és PSP-s játékok adják, noha szépen ki lettek pofozva, de a játékmechanikán nem változtattak. Én imádom őket, de még engem is fel tud cseszni pl az első rész a sok, erőltetett platform-elemmel, a botrányos kamerakezelésével és annyi backtrackinggel, amenyit szerintem azóta nem láttunk.

Ezek korántsem hibátlan játékok, de olyan hangulatuk van,. ami feledtet minden bosszúságot velük kapcsolatban.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#181736) saelin válasza malystryx (#181734) üzenetére


saelin
veterán

Nekem egész nap bírja a konti egy töltéssel és csak a világító bizéjét állítottam dim-re. 99%-ban vezeték nélküli módban használom.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#181737) tothjozsi96 válasza saelin (#181736) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az mit jelent hogy egész nap?
24 óra, vagy egy nap 4-5 órát játszol?

(#181738) malystryx válasza saelin (#181736) üzenetére


malystryx
senior tag

Biztosan nálam is még jól bírja mert 3-4 óra UC után is majdnem telit mutat, és fél óra alatt feltölti egy 850-es töltő, de azon lepődtem meg hogy a cikk szerint 3-4 órát lehet "spórolni". Az összefoglalóban olvastam róla, de fogalmam sem volt hogy ennyi is lehet. (Gondoltam itt fél órákra..) Azért nem semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#181739) tothjozsi96 válasza malystryx (#181738) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És miket kapcsoltál ki?

Nekem max 3-4 óra, pár hónapja vettem (PS4 Pro).

(#181740) Mike válasza Rigormortiis (#181735) üzenetére


Mike
veterán

köszi!

(#181741) gyuromoj válasza hombre[EU] (#181723) üzenetére


gyuromoj
veterán

Na letudtam CH6-ot, (elég jól megoldották Arthur zárását) de robit már nem engedte, mert nem is bírtam bemenni az épületbe. Majd YT-n megnézem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#181742) saelin válasza tothjozsi96 (#181739) üzenetére


saelin
veterán

Nem mindennapos, de amikor haver átjön van hogy reggel 10-től este 8-ig nincs töltőn a konti.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#181743) hombre[EU] válasza gyuromoj (#181741) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem az épületben van. Ha megkaptad a trophyt láttad mi történt bent, kigugliztam felszökött nyugatra a hegyekbe,de ahhoz hogy megtaláld kell az elektromos lámpás ami a prof holtteste mellett volt. A 6. után még van jó pár óra hátra az endgame-ig

Life, Uh, Finds A Way

(#181744) Woodslave válasza felixo (#181711) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is ugyanígy "baltáztam" el. :( :D De már mindegy. Így is már hetek óta játszom vele, mint mondtam abszolút kezdő ps-esként a hibák egyáltalán nem tűnnek fel. Aztán ha már hiányzik majd megveszem a followingot kerül amibe kerül

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#181745) gyuromoj válasza hombre[EU] (#181743) üzenetére


gyuromoj
veterán

Még jó hogy nem mentettem rá, majd lehet visszatöltöm mert akkor Arthur-nál kell hogy legyen a lámpa.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#181746) felixo válasza marilllyo (#181730) üzenetére


felixo
őstag

Köszi.
A pénzvisszakérés menete hogy működik ?
Van olyan lehetőség a store-ban, hogy én megjelölök egy játékot, ami tetszik és szeretném látni, ha akciós ?

Redmi Note 9

(#181747) gyuromoj válasza felixo (#181746) üzenetére


gyuromoj
veterán

Wishlist van, de az nem jelez ha akciós amit oda raktál. Viszont ha rámész, akkor látod hogy éppen mennyiért adják.
Viszont PSprices-en ha regisztrálsz és hozzáadsz játékot akkor elvileg jelez. Legalábbis az app-ban biztos.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#181748) felixo válasza gyuromoj (#181747) üzenetére


felixo
őstag

Köszi.
Van ennek az oldalnak androidos appja ?

Redmi Note 9

(#181749) fahrii válasza marilllyo (#181730) üzenetére


fahrii
őstag

Szerintetek ezzel a lehetőséggel lehet élni hogyha kb 1 évvel ezelőtt derült ki (totál véletlen), hogy fél évig fizettem a PS now-t a tudtomon kívül (1x se indítottam el, még a free trial alatt se)? Vagy már bukó?

(#181750) gyuromoj válasza felixo (#181748) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én iOS-en használom, de meglepődnék ha nem lenne Androidra.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.