Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178401) KaitouP válasza oriic (#178398) üzenetére


KaitouP
veterán

Imádom ezeket a GIF - eket. :DDD :C

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#178402) Azerothian84


Azerothian84
újonc

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyat az újabb PS4 Pro konzoloknál (CUH 7216b), hogy pl Doomnál vagy Fortnite Season7 -nél az árnyékokat nem jeleníti meg rendesen domborzatnál? Nálam nem normál hegyoldal látszik, hanem háromszögek amiből lemodellezték a pályát a készítők és az árnyékok helyett vibráló csíkok vannak. Full HD tv -n használom a konzolt és supersampling ki/be kapcsolásnál sem múlik el. Doomnál a marsi felszínnél nem mindenhol a domborzat látszik, hanem a háromszögek, amikből felépítették.

Előre is köszi a választ!

Üdv:

(#178403) Kendek válasza Azerothian84 (#178402) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt inkább szoftveres jellegű problémának gondolnám. Azért emelted ki, hogy 7216-os tapasztalatok érdekelnek, mert van a környezetedben régebbi Pro is mint referenciamodell, és annál viszont minden oké? Képet (vagy videót) esetleg tudsz mutatni a jelenségről?

<-ƘƘ->

(#178404) marilllyo


marilllyo
veterán

Sokat beszéltünk már arról, hogy mik azok a játékok, amiket a friss konzolosoknak ajánlgatunk, hogy beletanuljanak a kontrolleres irányításba.

Most egy olyat mondanék, amit nagyon messze el kell kerülni. Ez a Far Cry 3 Classic Edition. Annyira el van b*szva az irányítása, hogy az valami félelmetes. Input lag meg dead zone gondokkal küzd szerencsétlen.
Van auto aim, de az konkrétan az ellenfelek tökeire céloz. Tényleg jónak tartom magam a kontrolleres fps játsziba, de ez engem is kiborít teljesen.

Na meg a másik dolog. Ugye az FC3 az NEM remaster cím. Közelebb áll a visszafele-kompatibiláshoz. Baromi dühítő, hogy ezt a játékot a hárommal ezelőtti laptopom is maxon vitte 60 fps-sel. Emlékszem, hogy mindkét prev-gen konzolon szarul futott. (Bár akkor még nem voltak a konzolosok is fps huszárok) Na itt közel ugyan úgy fut mint ps3-mon. Jobban tartja a harmincat, de képes ledroppolni. Valamit húztak a felbontáson de kb ennyi...
Igazából az FC5 sokkal jobban muzsikál minden tekintetben.

És akkor itt térnék megint át valamire. Vannak címek, amiknek nem áll jól kor, nem öregszenek jól. Sajnos az FC széria is ilyen és ezen semmit sem segített az Ubisoft.

Őszinte leszek én csak az FC3-mat akartam megvenni, de mondom ebben az über bundle-ben 15-ér benne van minden és akkor végül is a széria minden PS4-re megjelent darabja pipa. Nagyon vártam ezt a 3-mat, hogy újra játszhassam hisz az egyik kedvenc játékom még a régmúltból.

Kár volt... jobb volt ez úgy, ahogy az emlékeimben élt. Sztori téren még a mai napig úgy gondolom (bár az 5-öt nem játszottam), hogy ez a csúcs. Viszont mai szemmel nézve maga a játékmenet már annyira bugyutácska itt-ott. És ezek a dolgok inkább idegesítőek, mint megmosolyogtatóak.

Szóval ez a nosztalgiázás tőlem többet vett el, mint adott...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#178405) hitvanyalak válasza oriic (#178400) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Szégyennek tűnik, de biztosan nem az a handy games-től :D

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#178406) adalbert1 válasza marilllyo (#178404) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, ez hasznos tapasztalt volt, nagyon gondolkoztam én is FC5 Gold Edition-ön a FC3 miatt, de így utólag már örülök, hogy nem vettem meg (főleg, hogy a FC3-at már Xbox360-on végigjátszottam, így max. nosztalgiázni lett volna jó),a FC5 pedig ráér addig, amíg valami nagyobb kedvezményt adnak rá. :)

crue: a fat géptől én is nemrég váltam meg, igaz, én slimre váltottam - és az olcsó pro azóta is csábít, de egyelőre még úgy vagyok vele, hogy a slim és a pro közötti árkülönbséget elköltöm akciós játékokra :)

Ulthanito: na igen, ez látszik az akciókból. Érdekes módon a notebook.hu és az alza tudott úgy is adni, vagy vajon ők akkor is olcsóbban kapták a gépeket a sony-tól, mint a dedikált konzol boltok (oké, az alza talán 4 országban van jelen, szóval ha központilag szerzik be az összes gépet, akkor jó eséllyel jobb árat kapnak, mint egy itthoni konzol bolt).

[ Szerkesztve ]

(#178407) ldave válasza marilllyo (#178404) üzenetére


ldave
félisten

Nekem még PS3-on a Portal 2 volt a tanulójáték, utána jött a Rage és a Bioshock Infinite.

A Slime draws near! Command?

(#178408) _drk válasza adalbert1 (#178390) üzenetére


_drk
őstag

Most nagyon gyenge volt black friday! Az hogy Bundle-be 2 játékkal nagyjából megérte az egy dolog, de engem egyik játék se vonz, pláne nem teljes áron. Én gondoltam(reménykedtem) hogy lesz ez jobb is.
Most 105-ért elég jó vételnek tűnik. Mo-n nincs black friday, max az akciók kezdete, de szerintem még mindig inkább a karácsony előtti 2-3 hét számít.
Az árakon meg persze nem segít, hogy nincs konkurencia, gyenge ft, magas áfa.

Miért váltottál pont Slim-re? Az elvileg ugyan az, vagy tapasztaltál valami gyorsulást?
Nekem is régi Fat gépem van és nagyon-nagyon gondolkozok egy pro vételén, vagy azt az árkülönbséget csak beleölöm játékokra és csumi.

[ Szerkesztve ]

(#178409) Azerothian84 válasza Kendek (#178403) üzenetére


Azerothian84
újonc

Igen volt egy 7116b verzióm is. Ott nem voltak ilyen problémák egyik játéknál sem. Azt már lecseréltem az újabbra.

Csatolom a képeket.

Köszi :)

(#178410) parandroid válasza marilllyo (#178404) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez érdekes, én a lányomnak vettem meg, ő a Far Cry rajongó a családban, a FC4, és a Primal után már jó ideje rágta érte a fülem. FC5 Goldot kapott, nyilván neki első alkalom az FC3 is, de annyira bejött neki, hogy félbehagyta az 5-öt, és a 3-mal lassan végez. Amúgy grafikában sem tűnik gyengébbnek a többinél - igaz, XOX-ről van szó. Úgy látszik, a boxos port egy nagyságrenddel jobban sikerült.

Mindezt csak zárójelben, most, hogy így csendben figyelem ezt a topikot is egy PS4 vétele után, mivel utóbbi egy gyors ellenőrzés, és beállítás után még a szekrényben bújkál karácsonyig, nyilván nem kívánok állást foglalni a két gép között.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#178411) Frod válasza #10186752 (#178391) üzenetére


Frod
addikt

Persze, ezt értjük, csak a dolog szépsége, hogy Japánban épp kb pár héttel a BF akciók előtt csökkent talán ~50$-t a kiskereskedelmi ár. Úgy néz ki, ez csak mostanra ért el ide.

Do you see the white shadow?

(#178412) ObieWan válasza Azerothian84 (#178409) üzenetére


ObieWan
csendes tag

Helló, szia

Nekem ilyen jellegű gondom akkor volt mikor a merevlemez a PS4- ben olyan szintű "Kondíció" romláshoz ért hogy csak 5%-os volt ezért a játékok lassan is töltődtek be, valamint igen a grafikai elemek is lassan töltődtek be, ezt le tudod ellenőrizni is ha kiveszed a merevlemezt (garanciavesztés nélkül) és rákötöd egy laptopra, vagy PC-re külső ház dokkolóval USB-n keresztül. Majd megnézed hogy mennyi a "Teljesítménye" illetve "Kondíciója" (Én speciel Hard Disk Sentinel-t tartom e célra a legjobbnak) Ha ezek után mondjuk minden 100%-os a és vissza tételkor sem lenne jó akkor lehet teljesen inicializálni kell a PS-t hátha még az megoldja a gondot. Hírtelen nekem ezek jutottak az eszembe.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Atticus_ID

(#178413) adalbert1 válasza _drk (#178408) üzenetére


adalbert1
veterán

Amiben a slim-nek előnye van a számomra a fathez képest: halkabb (igaz, Gow alatt neki is van hangja, de azt pl. a fat gépen nem is próbáltam, amelyik játékokat mindkét gépen próbáltam, ott egyértelműen halkabb a slim), AC-s wifi (igaz, egy normális routerrel - Asus AC66U B1- már a fat-en sem voltak olyan magas pingek), újra garanciális gépem van.
Ami előny, de annyira nem számít: kisebb fogyasztás, kisebb méret.
Ami hátrány: a fat gépem 1TB-os volt, ez pedig csak 500GB-os, illetve nincs optikai kimenet (de azt pl. sose használtam).
Ha a bundle mellé adott játék árát levonom az árából, akkor olyan 10k környékén volt a váltás, nekem ennyit megért. Sajnos, mikor rendeltem, igazán jó pro akció nem volt, és már nem akartam várni. :))

(#178414) Neoteric válasza gyuromoj (#178349) üzenetére


Neoteric
addikt

Esetleg egy Tomb Raider, de sztem az is olyan cím lenne, hogy megvenném, aztán sose indítanám el. :))

PSN: ne0teric_sAN

(#178415) Deck válasza adalbert1 (#178413) üzenetére


Deck
titán

Azért az 5ghz-es wifi is nagy előnye :)

PS5

(#178416) Azerothian84 válasza ObieWan (#178412) üzenetére


Azerothian84
újonc

Szia!

HDD sentinel szerint 100% a kondíciója. Nov 29 -óta használom a gépet :).

(#178417) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#178418) Deck válasza oriic (#178417) üzenetére


Deck
titán

Az exkluzív játékok mindig jól teljesítenek :D

PS5

(#178419) Bétaville


Bétaville
senior tag

Most a Konzolok szervizénél az 1Tb-os slim
89890 Ft, Red Dead Redemption 2-vel. Ez nem tudom mennyire jó ár. :U

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#178420) White Wolf válasza Bétaville (#178419) üzenetére


White Wolf
tag

Szia. Az most jó.A 500Gb most 70.000,és az 1Tb 80.000.Igy a játék neked csak 10k.Mig a játék használtam is 13,5-14.000 ft.

(#178421) NyMRooD válasza Deck (#178418) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem rossz, de 2 milliót, olyan játékok eladások mellett amit 1-2 platformfüggetlen generál azért nem kimagasló.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#178422) Bétaville válasza White Wolf (#178420) üzenetére


Bétaville
senior tag

Nem nekem kell. Nekem van egy prom. :K
Csak gondoltam megosztom azokkal akiknek nincs, vagy most akarnak régebbi gépről váltani. :K

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#178423) White Wolf válasza Bétaville (#178422) üzenetére


White Wolf
tag

Értem.De szerintem nem rossz.

(#178424) #80123904 válasza oriic (#178417) üzenetére


#80123904
törölt tag

Making AAA titles is not cheap these days and it takes millions of dollars for a studio to develop one and according to a report, the upcoming PlayStation 4 exclusive Detroit Become Human cost 30 million Euros to be produced.

Akkor ez már legalább megtérült.

(#178425) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Bővíteném a merevlemezt, de a szoftver telepítésnél állandóan hibaüzenettel leáll CE-34788.
Azt írja a frissítőfájl nem használható. Most töltöttem le a netről a legfrissebbet a pendrive fat32!
A könyvtárakat is létrehoztam! Ez a második pendrive, de ugyanaz az eredmény!

Mit csinálok rosszul?

(#178426) LeventeV válasza Azerothian84 (#178416) üzenetére


LeventeV
senior tag

Elso korben probald ujratelepiteni a jetakokat. Hatha az is eleg. Ha nem, akkor marad az inicializalas.

(#178427) raziel01 válasza NoOne1976 (#177671) üzenetére


raziel01
veterán

Detoit Become Human
Nem tudom jött e már rá válasz de én ma vettem át szintén ediginél és van rajta magyar felirat. Bátran próbáld ki.

(#178428) Bazsi1987 válasza Deck (#178418) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Én ezeket tiltanám twitchen youtuben, pont olyan játék hogy meg nézzem a kezdvenc streameremtől és spóroltam 18k-t..😞

(#178429) Pedro78


Pedro78
senior tag

Sziasztok!

Van valami a ps networkkel vagy csak nalam szarakodik? Be vagyok jelentkezve a felhasznalommal, de nem enged elinditani semmilyen jatekot, azt irja jelentkezzek be a ps networkbe. Frissitest dobalja fel hogy toltsem le de amikor elinditanam akkor kiirja hogy sikertelen...internet kapcsolat mukodik.

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#178430) Deck válasza Bazsi1987 (#178428) üzenetére


Deck
titán

Összes storys single game ilyen.

PS5

(#178431) Mike válasza Bétaville (#178419) üzenetére


Mike
veterán

Hát rohadjanak meg :)

(#178432) hramon94 válasza raziel01 (#178427) üzenetére


hramon94
tag

Edigitalnal webshop ár 17.990Ft miért innen hoztad? Máshol olcsóbb. Vagy esetleg van kedvezményed? :)

(#178433) Bétaville válasza Mike (#178431) üzenetére


Bétaville
senior tag

Ezt most miért írtad, vagy mire érted? :U

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#178434) Ateszpapa válasza hramon94 (#178432) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Lehetséges előbb rendelte csak most vette át.

(#178435) raziel01 válasza hramon94 (#178432) üzenetére


raziel01
veterán

Most sikerült kiszállítaniuk a boltba a 2 hete leadott rendelést. :D
9 ezer Ft-ért vettem csak raktam még mellé pár kisebb értékű cuccot és időbe telt összeszedniük.

(#178436) Bétaville válasza raziel01 (#178435) üzenetére


Bétaville
senior tag

Jó gyorsak voltak. :D

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#178437) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

A végére értem a Spider Man-nek, egyúttal megszereztem ezzel a 10. platinámat is :B (Fun fact: hamarabb megcsináltam a körzeteket 100%-ra, minthogy befejeztem volna sztorit.)

Nagyon szórakoztató játék, a látvány szép, néhol nagyon szép, de láthattunk már ennél szebb játékot is idén. A sztorija meglepően jó, jobb, mint bármely pókember filmé. A pókhálón való hintázás nagyon élvezetes és fluid, a harcrendszere is, jól van felépítve az open world része, a küldetések csináltatják magukat, sose érzed kellemetlennek, hogy ha a város egyik pontjából a másikba kell eljutnod, alig használtam a gyors utazás funkciót. Ami viszont nem tetszett, az a mellékküldetések minősége. Önismétlőek, ráadásul egy idő után ugyanazokat az animációkat és feladatokat látod újra és újra. Ezen felül a boss fightok nagyon egyszerűek, bután/hanyagul lettek megvalósítva, de legalább látványosak. Ezekre a részekre ha jobban ráfeküdtek volna, egy közel hibátlan szuperhősös játékot tettek volna le az asztalra.

Összességében élveztem, nagyon addiktív a játékmenete, bekerült a kedvenc játékaim közé, egyértelműen a legjobb pókemberes játék számomra, de nem GOTY alapanyag szerintem. Ha pontoznom kellene, 8.5-öt adnék rá. Ha van egy Ps4-ed, ne egyszer mindenképp tegyél vele egy próbát! :K

(#178438) raziel01 válasza Bétaville (#178436) üzenetére


raziel01
veterán

Nem haragudtam rájuk, mert toltam a Batman: Arkham Knight-ot. Nagyon leköt. Még van a sztoriból 25% meg a melléküldikből 50% plusz a DLC-k. Ajánlom mindenkinek. Fantasztikus.

(#178439) Xaels válasza RangerFox (#178437) üzenetére


Xaels
félisten

Így ahogy mondod.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#178440) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!
Ez jó volna a slim masinába?

Seagate 1TB ST1000LM024 (HN-M101MBB) 8MB 5400Rpm Sata 2,5

Gondoltam upgradelem 500 gigáról, és az kerülne bele.

(#178441) Bétaville válasza raziel01 (#178438) üzenetére


Bétaville
senior tag

Na! Majd én is kipróbálom a Batman: Arkham Knight-ot, csak még most van egy pár játék amit párhuzamosan játszok. :K

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#178442) Destroyer91 válasza vonSux (#178380) üzenetére


Destroyer91
tag

Köszi mindkettőtöknek az infót, bepróbálkozok a deluxe editionnal akkor, ennyi pénzért rossz vétel nem lehet! :R

(#178443) Kendek válasza Ateszpapa (#178440) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, simán bele tudod rakni és menni fog. :K

<-ƘƘ->

(#178444) #49155328 válasza Zolix (#178425) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mekkora a fálj mérete ?
3 féle update fájl van, neked a 979MB-os kell.

https://www.youtube.com/watch?v=zKl612HSz1s

[ Szerkesztve ]

(#178445) Ateszpapa válasza Kendek (#178443) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi!
:)

(#178446) Mike válasza Bétaville (#178433) üzenetére


Mike
veterán

120 ért vettem a slimet augusztusban

(#178447) #58978304 válasza oriic (#178417) üzenetére


#58978304
törölt tag

Abból kettőt is vittem :DD

(#178448) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Ma megérkezett a Detroit és a GTA5-öt is sikerült behúzni hihetetlen jó áron, asszem el fogom tudni foglalni magam a 2,5 hetes szabadság alatt. Nagyon kíváncsi vagyok a story-ra mindkét esetben.
(Felkészül: Red Dead Redemption II. -ha esik még kicsit a használt ára. :D )

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#178449) Dvix


Dvix
senior tag

A "konzolvilág"-ban gyerekek egész jó akciókvannak új gonzolokra. Slim 70k, Pro 105k :U

[ Szerkesztve ]

(#178450) Liverport13


Liverport13
csendes tag

Sziasztok! Hol tudom megnézni hogy mikor fog lejárni a ps plusom? Egyszerűen sehol nem találom.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.