Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172851) Bad Pritt válasza marilllyo (#172748) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bioshock Infinite
Batman Arkham City
Age of Mythology
Halo Reach
The Last of Us

Nincs sorrend, de ezek meghatározóak számomra így vagy úgy.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#172852) marilllyo válasza oriic (#172848) üzenetére


marilllyo
veterán

Mindegyik listán van legalább egy ps cím. Nem lehet ilyet csak Sony-ra szűkíteni. Ez a hobbi annál jóval tágabb.
Plusz... Azóta senki nem veszett bele senkibe és nem az Rdr2 a téma. Win- win :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#172853) oriic válasza marilllyo (#172852) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak kötekszem, ne bántsatok! :O :DDD

Live-Die-Respawn

(#172854) marilllyo válasza oriic (#172853) üzenetére


marilllyo
veterán

Nemrég megkérdeztem a top játék zenéket, epic scene-t, most a top játékokat.
Srácok összegyűjtöm egy sheet-be és elküldöm az EA-nek, mint buyer persona. ;)

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#172855) Mike válasza marilllyo (#172854) üzenetére


Mike
veterán

furcsa perverzióid vannak :)

Top 5

senki nem írta pl. a jagged alliance 2-t, pedig milyen jó volt az
vagy a gothic 2, ami nem volt annyira bugos mint az 3
vagy ott az alap FarCry, éjjelelente játszottam vel, és emlékszem milyen csodálatos volt akkor a grafikája
régiek közül a Beholder sorozat, a Heroes of Might and Magic
rengeteget játszottam a különböző Sims-szekkel
vagy ott a Transport Tycoon, Rollercoaster Tycoon
rts: Dune 2, Red Alert, Warcraft, Starcraft ami most eszembe jut
point click kalandok: Monkey Island, The Dig, és a többi LucasArts

inkább top 50 vagy 100-as lista kéne :)

[ Szerkesztve ]

(#172856) Bogyi007 válasza Mike (#172855) üzenetére


Bogyi007
veterán

Aztán a kedvenc macskatápok listája jön... :DDD
Vagy a kedvenc rózsafajták... :))

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#172857) EczkE válasza marilllyo (#172854) üzenetére


EczkE
addikt

Mi lesz a kovetkezo korkerdes? :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#172858) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Népszerűbb a PlayStation Now, mint azt gondolnád
Pár napja valaki rakott fel erről egy diagrammot.Ezek szerint igaz.Azért ezt nem gondoltam volna.Az MS ezerrel nyomja itt a szolgáltatás témát, erre még is a Now ennyire jól hoz a konyhára.Ok, valószínűleg 80+ millió felhasználó bázis miatt van, de ha azt vesszük, hogy xbox game pass + EA access xboxra + Origin access PCre, akkor ez így egyben nagyobb felhasználói bázist sugall, mint a PS4 táboré.
Érdekes na.

[ Szerkesztve ]

(#172859) oriic válasza ProEvoFan (#172858) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt hittem valami hivatalos cucc, de csak egy elemző cég jelentése. Ez így kb. semmit nem jelent. Főleg hogy MS pl nem is ad ki ilyen infókat, szóval honnan vennék, hogy mennyi bevételük van ebből.

PS Now meg sajnos nem érhető el globálisan. Szóval ennek így technikailag semmi értelme.

SuperData Research jelentés (Ezt nem is tudom miért nem írták bele a hírbe :U ), szóval akkor visszavonom az előzőeket.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#172861) b. válasza .LnB (#172849) üzenetére


b.
félisten

ja igen azt úgy én is letolnám. lehet nekifekszek úgy még egyszer, igazad van, Én ahogy jött letoltam, aztán mire az uccsó jött már azért elég sok minden elhalványult.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#172862) b. válasza ProEvoFan (#172858) üzenetére


b.
félisten

ha megnézed a Micro egy nem saját szolgáltatással elvisz 33 % piacot ebből, ügyesen csinálják. Pusztán azzal, hogy beengedték a Boxra és Winre az EA-t.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#172863) FollowTheORI válasza oriic (#172859) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ezt max úgy csinálhatták, hogy a cégek pénzügyi jelentéseiből kiszedték melyik szolgáltatáshoz mennyi bevételt könyveltek. :)

Vagy csak találgatnak... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#172864) _drk válasza AxBattler (#172841) üzenetére


_drk
őstag

Végig olvasva a top játékokat, egyből kijön, hogy elég hardcore "régi" pc-s réteg gyűlt ide össze.
Legtöbb game a korai 3d-s, vagy tényleg első komplexebb játékok, amik már grafikailag azért már laikusként is elfogadható.
Azóta max a ps exkluzívok mutattak előre haladást. Plusz ez az a platform amin mindennel lehet játszani csak egy 1060-as árából.

(#172865) Omateee


Omateee
tag

Sziasztok!

A mostanában egyre inkább mélyrepülést megélő PC gaming színvonal, valamint az eget verdeső alkatrész árak miatt PC fejlesztés helyett egy konzol vásárlása mellett döntöttem, azon belül is a PS-re esett a választásom. Nyár vége óta érlelődik bennem ez a dolog, azóta ástam bele magam mélyebben a témába, valamint figyelemmel követtem nagyjából az itteni fórum hozzászólásait.
Jelenleg már csak az tart vissza, hogy a Black friday, esetleg a karácsonyi akciózások keretein belül hol tudnék lecsapni egy jó ajánlatra.
Mindenképp Pro-t szeretnék. Most egy 1080P-s TV-m van, azonban tervek között szerepel a 4k-ra váltás. Emellett a jelen árak szerint a Slim-nek nem nagyon van létjogosultsága nálam a Pro-val szemben. Még ha kb. 40%-al olcsóbb lenne a Pro-nál elgondolkodnék, de a +20e különbség véleményem szerint megéri.

Itt jön azonban a kérdésem.A játékot tartalmazó Bundle-k közül kettő verzió van, CUH-7116b és CUH-7216b, az első Spider Man-el csomagolva a második RDR2-vel.
Ha a játékokat nézem mindkettő érdekel, előbb utóbb beszerezném őket, tehát a kérdés inkább az, hogy melyik konzol verziót válasszam. A hangos kontra nem hangos Pro dolog úgy tűnik lutri, van aki kifogja a halkabbat, van akinek folyamatosan porszívózik a gépe. Láttam a DigitalFoundry-s összehasonlítást is. Az újabb oldalára billenti a mérleg nyelvét a kevesebb fogyasztás illetve a picivel halkabb üzemelés, viszont az, hogy az újabb kiadás jobban melegszik engem egy kicsit aggaszt.
LnB esetét olvastam, hogy nála járt mindkettő verzió. Esetleg tőled egy személyes vélemény?

Még egy kérdés. Milyen játékokat ajánlanátok egy teljesen controller szűz embernek első körben? Cimborámnak van egy Slim-je, amikor nála vagyok, szoktam próbálgatni. Eddig Crash Bandicoot és RDR2 alatt volt a kezemben a controller, de azt a szerencsétlenkedést látni kellett volna :D Leginkább a mozgás + kamera kezelés okoz gondot, nagyon nincs szinkronban a kettő. Ami játékokat kinéztem magamnak, miután beszerzem a gépet:

TLoU, Uncharted széria, Ratchet & Clank, HZD, GoW, Spider Man, Detroit, Until Dawn, Beyond: Two Souls

Kicsit hosszúra sikerült a hozzászólásom, emiatt elnézést, de remélem tudtok segíteni nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#172866) Wesder válasza b. (#172862) üzenetére


Wesder
félisten

Na meg a 200-400ft-ért àrult GP-vel, amit orrba-szàjba nyomatnak nehéz több hasznot hozni a Now-nàl.
Most pl 6 havi GP csak 7500ft.

Ràadàdul a Now nem is ugyan olyan szolgàltatàs, mint a többi.
Azt tudom hogy bizonyos jàtékok màr ott is tölthetőek. Na meg szerintem a BC hiànya nyomhattja meg PS-en + hogy PC-n is működik.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#172867) ProEvoFan válasza Omateee (#172865) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Elég fasza ez a játék lista :)
Ha ebből a felhozatalból kell választani, akkor a Ratchet & Clankel kezd a kontroller gyakorlást, csak vedd ki belőle az aim assistot.

(#172868) mastadoc1 válasza predakon (#172782) üzenetére


mastadoc1
tag

Köszi a tippet, kegyetlen jó, igényes a cucc! Witcher rajongóknak kötelező. Még kb 24 órán keresztül free, és 20 másodperc a regisztráció kb. Már le is pattintottam 1080p-be.

(#172869) RangerFox válasza saelin (#172839) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Uuuuh, egy PE remake-ért tűzbe raknám a kezem. Köszi, hogy eszembe juttattad azt a kis csodát :K

(#172870) Benbirok


Benbirok
újonc

Szia!

Olyan kérdésem lenne, hogy vettem itt Svájcban egy PS Store feltöltő kódot 30 Frank értékben és nem tudtam feltölteni mivel a Ps acc-om magyar. Csináltam egy Svájci acc-ot is elvileg ide feltudom tölteni. Csak az a bajom, hogy a Fifa pontok miatt vettem feltöltés, de az online csapatom a magyar acc-on van és a svájci accról nem tudok belépni ugye a magyarba. Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan lehetőség, hogy valahogy a átajándékozzam a magyar acc-omra vagy valahogy áttudjam rakni a pénzt?

Előre is köszi

Üdv
Bendito

PSN: Bendito55

(#172871) markknight


markknight
veterán

Ezt csak úgy itthagyom :D

https://www.facebook.com/259722467815753/posts/576884936099503/

(#172872) Kendek válasza Benbirok (#172870) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs rá lehetőség. Meghirdeted a feltöltőkódodat és eladod. Tudsz vásárolni magyarra valót, itt is hirdet olyan aki azonnal küldi a kódot, és simán tudsz fizetni.

<-ƘƘ->

(#172873) Mike válasza Omateee (#172865) üzenetére


Mike
veterán

jó sokat irtál :)
szeretnél egy prot, ok, inkább a magasabb verzió számút szerintem
kontroller szűzként olyat ami leköt és nem nehéz
nekem a kameramozgatással volt bajom (ugye ez megy egérrel)
én elsőre a last guardiant vettem meg
jó a life is strange is, az nem időre megy, tudsz bénázni
vagy a Detroit
nekem még a sword art online fatal bullet is sokat segített, de szerintem az elég rétegjáték, csak a bevezető masszív 2 órás karattyolás, de maga játék elég pörgős és nem kell precizen célozni, de arra pont jó hogy megtanuld kezelni a kamerát.
ha az rdr2 mellett döntesz, akkor pedig érdemes a célzásrásegítést wide-ra tenni, így is fogsz eleget szerencsétlenkedni (de 2-3 hónap alatt bele lehet jönni)

(#172874) ProEvoFan válasza markknight (#172871) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez mekkora :C :DDD

(#172875) Mike válasza ProEvoFan (#172867) üzenetére


Mike
veterán

megvan a Ratchet, hát inkább ne vegye ki. főleg ne az elején amikor fent-lent problémái lesznek.

Omateee
ha jót akarsz magadnak, nem a GoW-val kezdesz, az játszhatatlanul nehéz amikor még az sem tudod merre van fent-lent, és mit is kell nyomni? hol a karika? típusú problémáid vannak

[ Szerkesztve ]

(#172876) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Kingdom Come Deliverance-t tolta valaki? Milyen PS4-en? Meg úgy általánosságban pár szó róla, kíváncsi lettem rá. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#172877) Mike válasza Bad Pritt (#172876) üzenetére


Mike
veterán

hm... ez akár jó is lehet

(#172878) Tatyla válasza Benbirok (#172870) üzenetére


Tatyla
őstag

nincs, accoc nem keresztezik egymást sehogyanse

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#172879) saelin válasza Bad Pritt (#172876) üzenetére


saelin
veterán

Konzolon eléggé csúnyán festett utoljára. Jó ha megvan átlagosan a 20-25 fps...

Szerk:
Néztem róla most egy videót. Pro-n jól tartja magát. :K

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#172880) .LnB válasza Omateee (#172865) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tökéletes hozzászólás, nem baj ha hosszú. Látszik, hogy utána néztél és tudod, hogy mit akarsz.
Próbáltam mindkettőt, ugyan olyan jó volt mindkettő 71xx es 72xx is. Én azt mondom ne ez legyen a szempont. Hanem mondjuk inkább a RDR2. Viszont ne azzal kezdj el konzolozni. :) Amit leírtál játékokat, azokat ahogy leírtad, abban a sorrendben ajánlom. Talán a Beyond-ot lehetne beszúrni a HZD elé.
A kontrollerrel nem lesz gond, ne félj, megszokod. Mindig azt mondom erre, hogy ha 80+ millió játékos tudja használni, akkor annyira rossz nem lehet.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#172881) .LnB válasza Bad Pritt (#172876) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csak magáról a játékról tudnék, mert PC-n játszottam vele.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#172882) Carlos Padre válasza .LnB (#172840) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az elsővel vannak élményeim, meg kipróbáltam a V-t, de én untam.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#172883) .LnB válasza Carlos Padre (#172882) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja, hát így nem lehet. :D a kettő között sztoriban, és játékmenetben is óriási különbség van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#172884) Nayrobi válasza Wesder (#172866) üzenetére


Nayrobi
őstag

"Azt tudom hogy bizonyos jàtékok màr ott is tölthetőek."

Több játék tölthető le psnowról, mint a gamepassnál.

(#172885) BoneDragon válasza Omateee (#172865) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ugyan így vagyok ezzel én is sajnos. 20 éve csak is pc gaming, de ami jelenleg van... inkább nem írom le a véleményem. :D Hátha lesz vmi jó kis bf akció prora, de ha nem akkor is behúzok egyet. :)

(#172886) #66267136


#66267136
törölt tag

Valaki rendelt mar a full game uzletbol, es megbizhato?

(#172887) seniman válasza marilllyo (#172852) üzenetére


seniman
addikt

Az enyémen csak PS4 cím van,igyekeztem nem elszakadni a topik témájától. :DDD De ha örökranglista kell azt is csinálhatok,egész a C64-es időkig visszamenőleg. :D

(#172886) 120Hz

A fullgame-nél a meghirdetett termékek nem valós raktárkészletre mutatnak sokszor.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#172888) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok! A Strange Brigade nekem nagyon tetszik. Most fejeztem be a 6. epizódot, normál szinten játszom és egyedül. A végső boss harcok amik nekem annyira nem tetszenek, legalább is 2 boss harc volt ahol picit soknak tartottam a végét.

(#172889) Omateee válasza ProEvoFan (#172867) üzenetére


Omateee
tag

Igyekeztem összeszedni a legjavát, de még így is maradt ki belőle, úgy érzem nem fogok unatkozni a PS mellett. Szerencsére párom is jól áll hozzá, lehet még ő is rakap néhány címre.

Mike: Igen, nekem is ez a külön kameramozgatás ami fura, ráadásul full balkezesként a jobb hüvelykujjam sem túl ügyes, sok gyakorlás kell majd.

LnB: Köszönöm a választ, akkor nem félek az újabbat venni. Amúgy is az RDR2 fele jobban húz a szivem, tetszik ez a világ és a játékmenet, amit a R* megalkotott. Szerintem nagyon jól áll a játéknak, hogy próbál korhű és kicsit szimulátoros lenni. Az emberek nagy része belekényelmesedett a mostani játékokba, ezért tűnhet sokak számára lassabbnak, nehézkesnek az egész.

Még egy kérdésem lenne. A 14napos PS+ előfizetést a karácsonyi időszakra tartogatnám, úgy tudom azzal ugyanúgy igénybe vehetem a store-os akciókat és a kedvezményt, ami az előfizetés megléte miatt jár a feltűntetett játékoknál. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#172890) Deck válasza #20844032 (#172783) üzenetére


Deck
titán

Talán te írtad régebben, hogy alapból jobb a 2160 rgb ha a játék nem támogatja a hdr-t de ha igen akkor legyen a 2160 yuv420. Ugye? :)

PS5

(#172891) Mike válasza Omateee (#172889) üzenetére


Mike
veterán

amúgy 3 hónapja van ps-esem, de egyáltalán nem bántam meg, sőt
ahogy korábban írtam, kinyilt előttem a világ

igen, ugyanaz
de lesz fekete péntek és karácsony is akkor jó eséllyel jó áron lesz az éves ps+ is

[ Szerkesztve ]

(#172892) Kendek válasza Omateee (#172889) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az ingyenes próbaidő teljes értékű, szóval pontosan ugyanaz érhető el vele mint a normál előfizetéssel. Először érdemes a 14 naposat indítani, ehhez szükség van bankkártyára vagy PayPal-re. Utána viszont ajánlott egyből letiltani az automatikus meghosszabbítást, mert akkor a két hét leteltével vonná a havidíjat. Viszont ekkor még beaktiválható a kétnapos próba is, vagyis akár karácsonyra elég lehet ez is ha előtte (pl. BF) már találsz valami jobb akciót amihez felhasználhatnád a Plus-t.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#172893) markknight


markknight
veterán

Olvastátok, hogy a PlayStation Classicon PCSX van? Durva, hogy a Sony még erre is lusta volt.

(#172894) Mike válasza markknight (#172893) üzenetére


Mike
veterán

az mi?

(#172895) Kendek válasza Deck (#172890) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

HDR mellett YUV422 van alapból, a 420 az kompatibilitási okokból van HDMI 1.4-es kapcsolathoz. Természetesen az RGB a legjobb minőség, csak UHD felbontásnál HDR mellett nincs elég sávszélesség HDMI 2.0-val sem.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#172896) sting2 válasza Kendek (#172895) üzenetére


sting2
addikt

.. vagyis tökre elég, ha a Gép Videó beállításai " Auto" - n vannak hagyva.
Szerintem...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#172897) markknight válasza Mike (#172894) üzenetére


markknight
veterán

Egy olyan emulátor még régről, amiért a Sony be akarta perelni a fejlesztőket.

(#172898) Kendek válasza sting2 (#172896) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, legalábbis nálam automatikusan mindig a legjobb módot állítja be az összes helyzetben. :)

<-ƘƘ->

(#172899) Deck válasza Kendek (#172895) üzenetére


Deck
titán

Köszi! Akkor hagyom automatikusan, gondolom jól kapcsolgatja. Yuv422, hogy hogy nincs nálam?

[ Szerkesztve ]

PS5

(#172900) Omateee válasza BoneDragon (#172885) üzenetére


Omateee
tag

Az utóbi időben nagyrészt csak multiplayer játékokkal játszottam PC-n. Régen nagyon ment a CoD(2,4) utána Bf, egészen az 1ig, ott megtört valami. Ezek mellett WoW, LoL, jopár ezer játékórákkal. Azonban ezek főleg a toxic community és szabad idő hiányában kiestek. BR láz engem nem tudott beszippantani, pedig próbálkoztam mindegyikkel. A Bf4et még most is elővesszük haverral, de nagyon ritkán. Egyedül a Forza Horizon 4 tud még a PC előtt tartani. Aztán itt el is fogyott az ihlet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.