Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170751) marilllyo válasza wollnerd (#170750) üzenetére


marilllyo
veterán

Onnan folytatja, ahol abbahagytad. Rest mode-ban pedig folyamatosan tölt. Én inkább rest mode-ban hagynám egy éjszakára a helyedben. Ugyan tölt, ha be van kapcsolva és épp játszol, de lényegesen lassabban. Legalábbis jellemzően.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#170752) gianni85 válasza wollnerd (#170750) üzenetére


gianni85
veterán

rest módba tedd és előtte az energiagazdálkodási beállításoknál engedélyezd a letöltéseket, internet csatlakozást stb.

(#170753) markknight válasza wollnerd (#170750) üzenetére


markknight
veterán

Rakd pihenő módba, abból még baj nem volt.

(#170754) syIex válasza #80123904 (#170749) üzenetére


syIex
veterán

Köszi! Akkor marad az itthoni vétel kicsit drágábban.:DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#170755) wollnerd válasza marilllyo (#170751) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszi!
Próbáltam nézni a konzol beállításaiban, de van egyáltalán mód hogy korlátozzam a letöltési sebességet?
Nem jó hogy szó szerint is lefoglalja teljes egészében a sávszélességemet. Le kellett szünetelnem töltéseket hogy normálisan, sebességgel töltődjön be a prohardver is...
Ha nem lehetséges, akkor éjszaka töltöm, meg amikor nem vagyok (és senki sem) otthon....

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#170756) penge111 válasza wollnerd (#170750) üzenetére


penge111
addikt

Pihenő üzemmódba, ha be van állítva, akkor szépen lehúzza a játékot, fantasztikus dolognak tartom ezt :C +tölti a kontrollert, fülest stb...

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#170757) marilllyo


marilllyo
veterán

PS ID change...

You just lost your trophy progres, save games, DLC you paid for and a lot of your games don't work anymore, but at least your username is different in a couple of places now.

Na?! Megéri valakinek? :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#170758) Rage47 válasza marilllyo (#170757) üzenetére


Rage47
veterán

ezt így oldották meg? :D

(#170759) .LnB válasza marilllyo (#170757) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Évente lehet változtatni? Mert ha nem, akkor bele sem kezdek, úgy nem buli. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#170760) markknight válasza marilllyo (#170757) üzenetére


markknight
veterán

Nem marad így. Mivel ez béta, lehet jelenleg csak így tudták megoldani még VAGY a kód, amin íródik ez a cucc, annyira káoszos, hogy ez az áldozat. Érdekes a Microsoftnál ez a kezdetektől nem jelentett problémát.

[ Szerkesztve ]

(#170761) Deck válasza marilllyo (#170757) üzenetére


Deck
titán

Grat a Sonynak! Hosszú évek alatt ezt sikerült összehozniuk :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#170762) #80123904 válasza marilllyo (#170757) üzenetére


#80123904
törölt tag

Úgy volt, hogy csak a ps4 előtti dolgokat érinti ennyire drasztikusan

(#170763) mcwolf79 válasza .LnB (#170739) üzenetére


mcwolf79
veterán

Még nem utalták vissza. Ha péntekig nem jön meg a pénz akkor biztos felhívom őket, hogy ugyan legyenek már szívesek visszautalni , ha már ők (pontosabban az eMAG) balfax volt.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#170764) .LnB válasza mcwolf79 (#170763) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi, még nekem sem. Mondjuk én péntekig próbáltam küzdeni velük, de be kellett látnom (miután hosszasan konzultáltam a Fogyasztóvédelemmel), hogy az esélyeim nem túl jók. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#170765) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Üdv! A Battlefield 1 Premium Pass-ban van bármilyen single player content, vagy csak multi map, meg a többi kacat?

(#170766) marilllyo


marilllyo
veterán

Igazából ezek miatt nem engedte a Sony eddig sem. Mert ezeket a dolgokat nem tudta rendesen kiküszöbölni. Sajnos a kezdetektől fogva a rendszer így épült fel. Az ID túlságosan kötődik a kontenthez...nem tudják minden esetben megkerülni, kiküszöbölni az ebből adódó anomáliákat. Ezt egyébként a Sony már régóta mondja.... ezért sem engedte ezidáig. Gondolom úgy volt vele, hogy.... jó hát ha ez minden vágyad.... Vélhetőleg reddit-en és egyéb oldalakon hamarosan felbukkan egy lista azon játékokról, amikkel gondok lesznek.

Lol ez jó...

User: ”We want to change our names!”

Sony: ”sorry, the system isn’t built that way.”

U: ”but we want it!”

S: ”it would cause all sorts of problems for you”

U: ”but we want it!”

S: ”It’s not going to work right...”

U: ”but we want it!”

S: ”we told you from the start to chose one you like, to avoid this problem”

U: ”but we want it!”

S: ”no”

U: ”but we want it!”

S: ”seriously, no.”

U: ”but we want it!”

S: ”FFS, will you all shut up! It won’t work properly!”

U: ”but we want it! Waaaaahhhh!”

S: ”okay, okay fine. It’ll have a bunch of problems though.”

U: ”what?! Problems?! How dare you!!!”

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#170767) sirarcheer válasza danielgalaxy (#170765) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Én nem találtam új single-t a pass telepítése után. Pedig jó lett volna.
Aki szokott "még" BF1-ezni esténként és van kedve együtt játszani az felvehet PSN.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#170768) saelin válasza marilllyo (#170766) üzenetére


saelin
veterán

Ez olyan hülyeségek hangzik... Akkor ne username-t lehessen változtatni hanem adjanak felé egy maszkot, egy gamer tag-et oszt' jónapot.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#170769) #80123904 válasza marilllyo (#170766) üzenetére


#80123904
törölt tag

Ha már a tervezéshez nem értenek (mert így kialakítani az ID-t több, mint rossz elgondolás volt), legalább ne csesznének szét mindent.

Baromi egyszerű a történet:
megmarad az ID
létrehoznak egy displayname mezőt, amit lehet váltogatni

Az eddig megjelent játékokban nincs semmi változás. Az ezután megjelenők pedig már az új megoldást használják. Így semmi se veszik el és a jövőben lehet használni az új neveket.

Szerintem a nevük megváltoztatását kérő emberkék nagy %-a lekakilja, hogy a régi játékoknál mi jelenne meg.

(#170770) marilllyo válasza marilllyo (#170766) üzenetére


marilllyo
veterán

Btw. Szerintem nem opció az ID változtatás. Ebben a formában csak az lehet megoldás, ha csinálsz egy új accot és a primary-ként hozzáférve a tartalmaihoz az új accon folytatod. Szóval továbbra is sajnálom a "b3l4_13", "h4ndsomeguy11" és hasonlókat. :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#170771) markknight


markknight
veterán

Ha így marad akkor az lesz szép, ha a sok angolul nem tudó meg próbálja megváltoztatni és eltűnnek dolgai. Égni fognak a fórumok. Biztos ki tudnának találni mást, de mivel effektíve a névcsere az nekik olyan üzlet amiből nem sok pénzt kapnak, ezért a legkönnyebb megoldást alkalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#170772) pr0bi válasza marilllyo (#170766) üzenetére


pr0bi
senior tag

Mindenki azt hiszi, hogy egy szimpla névváltoztatás baromi egyszerűnek tűnik egy ehhez hasonló környezetben. Nekik minden lehetőséget mérlegelni kell, mert viccesen hangzik de nagyon nagy a kockázat.

(#170773) marilllyo válasza pr0bi (#170772) üzenetére


marilllyo
veterán

Egyébként én egyszerűbbnek látnék egy olyan megoldást, amit a steam is kínál. Az id-d adva vagyon, azon nem változtathatsz....de adhatsz meg egy aliast, nicknevet, amit mások a játékban látnak. Na jó hát egyszerűbbnek nem biztos, hogy egyszerűbb de így ezzel ez az anomália megkerülhető. Win-win. Csak a programozóknak nem win. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#170774) consono válasza marilllyo (#170766) üzenetére


consono
nagyúr

Bad design... Szar ügy, ha a név az elsődleges kulcs az adatbázisban és más ID :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#170775) saelin


saelin
veterán

Szerintem majd hallunk durva bugokat ezzel kapcsolatban. :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#170776) Deck válasza marilllyo (#170773) üzenetére


Deck
titán

Ilyesmi kellett volna, igen.

PS5

(#170777) nemorino válasza pr0bi (#170772) üzenetére


nemorino
tag

Az biztos, hogy ha lesz változtatásra lehetőség én legalább egy évig nem nyúlok hozzá. Teszteljék csak le a rendszer hibáit mások.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#170778) #20844032 válasza consono (#170774) üzenetére


#20844032
törölt tag

Márpedig ez egy feloldhatatlan probléma...és ha elméletben megoldható is lenne, akkor is beletellene legalább...nos minimum nettó 7 percbe. Alaphangon!

(#170779) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#170780) Gery9112 válasza gyuromoj (#170779) üzenetére


Gery9112
őstag

Akkor azért csúszik a BF V megjelenés, hogy addig tudjanak CODozni. :DDD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#170781) Deck válasza gyuromoj (#170779) üzenetére


Deck
titán

Sajnos a sok csaló miatt néha azokat is annak nézik akik csak nagyon jók. PC-n lehetetlen megcsinálni, hogy ne lehessen csalni? Főleg egy online multiplayer játékba..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#170782) v!ct0y válasza Deck (#170781) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem lehetetlen csak szarnak rá.

(#170783) C490 válasza kentucky (#170658) üzenetére


C490
csendes tag

"Én úgy csinálom, hogy Revolutra töltök magyar kártyáról, és a revolut kártyám használom storeban. PS Plus náluk valami 6600 volt asszem így 14 hónapra :DDD Lehet paypalt is elfogad, majd pénteken kipróbálom, csak akkor lehet ugye RDR-t meg enni."

Szia kentucky ! Nekem nem fogadja el a magyar kártyát az indonéz store. Vagy a Revuloton is indonéz a címed ?
(azt nem tudom , hogy mert tőlem pl személyit is kértek)

Üdv
J

[ Szerkesztve ]

(#170784) kentucky válasza C490 (#170783) üzenetére


kentucky
őstag

Szia! Hogy értve nem fogadja el a magyar kártyát? A revolut vagy a store? Én megadtam egy kitalált indonéz címet, megadtam a Revolut kártyaszámomat és ennyi volt. Hol kértek személyit?

(#170785) AxBattler válasza saelin (#170734) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, az durva cucc, inkább maradnék a kevésbé "realisztikus" megjelenítésnél.
Ettől persze még lehet jó... :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#170786) Lackooo84 válasza marilllyo (#170757) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezek nem normálisak... ki fogja így ezt igénybe venni? Max akinek se egy trófeája, se egy vásárolt cucca semmilye nincsen...

The Truth is out there...

(#170787) C490 válasza kentucky (#170784) üzenetére


C490
csendes tag

Revolut regisztrációnál kértek személyit.
A revolut elfogadja a kártyát mert arra címre csináltam mint a revolut. A psn indonéz store nem fogadja el a revolut kártyát. Amikor a kártyát regisztrálod a psn ott kéri a kártyahoz tartozó címet.Oda mit írtál ?

[ Szerkesztve ]

(#170788) hellboy4591 válasza C490 (#170787) üzenetére


hellboy4591
csendes tag

Nem kötelező Revolutot használni, SEA Gamer Mallról tudsz venni indonéz feltöltőkártyát. Onnan vettem én is kipróbálni és elfogadta a store.

(#170789) C490 válasza hellboy4591 (#170788) üzenetére


C490
csendes tag

Jaja láttam a Gamer mallt , csak ott +25% felárat kell fizetni.

(#170790) eisento


eisento
addikt

Hali. Szerviznel kell a szamla is vagy eleg a garjegy (hivatalos sony garjegy) szamla meg tokom tudja hol van....

Es ha mar szerviz, hova erdemes vinni? Hireltechrol nem sok jot hallani. Olvaso baszakszik a pro-n ismeretlen lemez lemez berakas utan 2-3x kattogas majd olyan hangot ad mintha ujra behuzna a lemezt. Van hogy meg semmi baja...

Ha van esetleg megbizhato szaki irjatok

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#170791) erahurka


erahurka
félisten

Akkor valszeg a régió váltás is hasonlóan kalandos lesz ha egyszer lesz. Zseniális. Tipikus jappán Sony logika.

(#170792) gianni85 válasza erahurka (#170791) üzenetére


gianni85
veterán

Régi, igaz japán mondás, hogy "Ne akarj felhasználónevet és régiót változtatni, mert csak a baj lesz vele!"

;]

(#170793) vkrisz válasza pr0bi (#170772) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Hát ez az. Az emberek nagy része leragadt a relációs adatbázisoknál, mert hát a MySql-ben is milyen egyszerű egy új mezőt felvenni a user táblába meg referenciákat a kapcsolódó táblákba és minden el van intézve (megjegyzem sokszor ott sem ilyen egyszerű). Itt azért egy globális elosztott szolgáltatásról beszélünk, sok ember el sem tudja képzelni milyen technológia van mögötte, milyen kihívásokkal és megoldandó problémákkal. A Sonynál sem idióták programoznak, nekik is az lenne az érdekük, hogy ezt jól megcsinálják, de ha bármi félremegy akkor bizony sok millió ember kezd el anyázni. Nem beszélve arról, hogy valószínűleg a szerver oldali változtatások miatt a játékokban is máshogyan kell kezelni ezeket a dolgokat (van is egy időpont ami után kiadott játékokkal már nincs probléma), vagy patch-et kell kiadni hozzá. Egyébként lehet ez bad design, és valószínűleg ezt az MS jobban csinálta a live tervezésekor, de hogy nagyon nagy kihívás ezt így menet közben megoldani simán el tudom képzelni.

(#170794) C490 válasza kentucky (#170784) üzenetére


C490
csendes tag

Amugy a kártyszámon kívül még elég sokminden mást is kér az indonéz store.
KÁRTYÁN SZEREPLŐ NÉV , LAKCÍM , stb.

Nálad nem gond , hogy a revolutos címed és a store-os címed nem egyezik ?
Amugy "error occured" ha fizetni akarok ezzel a virtuális kártyával a store-ban.

(#170795) Carlos Padre válasza gyuromoj (#170779) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nagyon helyes, minek trollkodik ott :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#170796) Frod válasza marilllyo (#170757) üzenetére


Frod
addikt

Csodás.
Arra létezik amúgy bármilyen magyarázat, hogy ami a Steam esetében akár óránként is enged nevet váltani, az ezt a platformot ennyire megküldi, hogy elvesznek dolgok, stb?
Mármint ezek fényében nem mintha valaha is használnám, de érdekelne mi áll mögötte.

Do you see the white shadow?

(#170797) markknight válasza Frod (#170796) üzenetére


markknight
veterán

Valszeg nagy gány az egész kód ami mögötte van, nem csoda, hogy 10 év alatt semmi radikálisat nem fejlődött a store, mondom ezt úgy, hogy ps3-mam is volt. Ugyanaz a lassú, bonyolult, használhatatlan a PSN, amiben még szűrni sem lehet normálisan egy adott témára. Eszembe jutott amikor a Sony megszellőztette, hogy azért nincs EA access, mert nincs szükségünk rá, nem olyan minőséget képviselnek, blablabla, ám ezek fényében el tudom képzelni, hogy azért nincs, mert nem megvalósítható.

(#170798) gianni85 válasza markknight (#170797) üzenetére


gianni85
veterán

Fejlődött a psn... a nagy adathalász botrány óta már nem txt-ben tárolják a userek jelszavát, hanem titkosítva :)

(#170799) Carlos Padre válasza Frod (#170796) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Valószínűleg egy saját fejlesztésű adatbázist használnak, ahol későn vették észre, hogy a Name string maradt az elsődleges véletlenül, de nem javították mikor még olcsón megúszták volna, mert úgy voltak vele, hogy hátha nem lesz belőle probléma, mostanra meg már úgy beleépült a rendszerbe, hogy lett.

Egyébként a nagyobb baj az, hogy mikor én regisztráltam nem jelezte sehol, hogy mindenhol az a név fog megjelenni és nem változtatható meg később, ez okozza a mostani problémákat. Ha tudnátok milyen nevű ismerőseim vannak, lol :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#170800) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

A The Evil Within első része után a másodikat is legyűrtem. Kicsit talán kevesebb kreativitás van benne, mint az elsőben, és a világát is amolyan Rise of the TR-féle módon kinyitották, ami nem tett jót a tempónak, de a lezárása az valami bitang. Részemről ez a két játék megüti a Resi 7 szintet. Igényes survival horror, aminek a storyja is ki van találva, azért ikyen nem terem csak úgy mijden fán.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.