Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170451) Xaels válasza Jim-X (#170449) üzenetére


Xaels
félisten

Haverral meg vannak osztva a profiljaink, én vettem GOW-ot meg Pókembert. Ő meg most RDR2-t.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#170452) erahurka válasza okibots (#170450) üzenetére


erahurka
félisten

Azért az 1TB-os Slim 3 játékkal 125 helyett 100-ért nem volt rossz 2 éve :K

(#170453) saelin


saelin
veterán

Valaki megvette innen a Starlink battle for atlas-t? Érdekesnek néz ki videók alapján.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#170454) Carlos Padre válasza saelin (#170453) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pont ma futottam bele.

Starlink Is The Key To Understanding Beyond Good & Evil 2

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#170455) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Assassins Creed Odysseyt végig vitte már valaki? Hányas szinten volt a végére a karakter és hány óra alatt?

(#170456) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Thronebreaker: The Witcher Taleshez lesz magyar felirat? Van valami infó?

(#170457) mike1334 válasza Xaels (#170447) üzenetére


mike1334
veterán

Én megvárom, hogy olcsóbb legyen a lemezes verzió, aztán egyszer végigtolom és eladom.

Többet egy platform mellett sem kötelezem el magam digitális játékokkal. Van xboxon, lett utána psem, most a switch felé kacsingatok...de minek ennyi konzol? A digitális játékokat meg sajna nem lehet hivatalosan eladni, de ha jönne a switch, akkor az egyik asztali konzol repülne az biztos.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#170458) PainKiller13 válasza okibots (#170450) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi :) Pont elég, akkor megvárom. Még az érdekelne, hogy csak a weblapon vagy az üzleteikben is érvényes az akció?

(#170459) mike1334 válasza ProEvoFan (#170456) üzenetére


mike1334
veterán

Gog szerint csak ezek a nyelvek lesznek benne, de ezek nem csak felirattal, hanem hanggal is:
English
Português do Brasil
Deutsch
español
Español (AL)
français
italiano
日本語,
한국어
polski
русский

Persze később ki tudja...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#170460) Xaels válasza mike1334 (#170457) üzenetére


Xaels
félisten

PC-n már megszoktam, hogy nem lehet eladni semmit. Nem zavar, ha ott van az accomon. Bnet, Origin, Steam... mind tele van játékkal amikkel a közeljövőben nem fogok PC-n játszani. Na meg a lemezekkel sincs kedvem zsonglőrködni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#170461) Depression válasza Xaels (#170460) üzenetére


Depression
veterán

Én meg pont azon gondolkozom, hogy veszek egy ps4-et, majd veszek használt játékokat, végigjátszom, és egy fillér veszteség nélkül tovább adom. Ez az, amit pc-n nem tudok megtenni, mert hiába veszem meg a lemezes változatot, steam-hez kell kötni.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#170462) #80123904 válasza Depression (#170461) üzenetére


#80123904
törölt tag

Tehát te sem szeretnéd támogatni azt, hogy újabb és egyre jobb játékok jelenjenek meg?

(#170463) mike1334 válasza Xaels (#170460) üzenetére


mike1334
veterán

Na igen, de ha most eladnám mondjuk az xboxon, akkor nem tudnék már játszani a játékokkal, és ez majd egy fél switch árányi játék, így csak pénzkidobás. Persze kinek hogy :)

izd6583sawoe

Ez kicsit sántít...iphonebol meg autókból is jelenik meg majdnem minden évben új model, pedig azoknak is pörög a használt piaca, meg még sok minden másé is.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#170464) pulffy válasza Xaels (#170447) üzenetére


pulffy
őstag

Azért inget néha közben cserélhetnél ;] :P

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#170465) gianni85 válasza #80123904 (#170462) üzenetére


gianni85
veterán

Jajj, hagyjad már. Töröljük el a használt játék kereskedelmet, és mindenki teljes áron vegye a játékokat, hogy támogassuk szegény kiadókat! Ja, és szüntessük be a felezős mutyizást is!

[ Szerkesztve ]

(#170466) s7evcsenko válasza #80123904 (#170462) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Vagyis jelenleg is azért jelennek meg a jobbnál jobb játékok, mert már nincsenek lemezes játékok ugye?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#170467) #80123904


#80123904
törölt tag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha szerintetek nem a játékokból befolyó pénzből készülnek a későbbi játékok, akkor miből.

Egy új studió/kiadó esetén vannak hitelezők, akik ezt megelőlegezik, de a befolyt pénzt visszaforgatják.

Az írásom pedig tény. A használt lemezes emberekből nem kapnak pénzt(mikrotranzakciókat ne nézzük most, mert a ps4 exkluzívokban nem jellemzőek). Tehát az adott ember nem támogatja a következő játékot.
Ezen nincs mit vitatkozni.

--------------------
#Sevcsenko

Te pedig komoly érvelési hibába estél. Próbáld újra.

---------------------
#gianni
Ez neked se jött össze. Ugye tudod, hogy már az 1 ft is sokkal nagyobb összeg, mint a 0 ft?

---------
#mike
Hardvert és szolgáltatásokon működő szoftvereket(apple store) akarsz hasonlítani játékokhoz? Komolyan?

[ Szerkesztve ]

(#170468) gianni85 válasza #80123904 (#170467) üzenetére


gianni85
veterán

Figyu, adott a lehetőség, hogy használt játékot vegyél és akár ingyen játsszál. Én nem csinálok ebből ügyet. Ha megszűnik ez a lehetőség, akkor szevasz videojáték...van fontosabb dolog amire el tudom költeni a pénzemet.

(#170469) seniman válasza #80123904 (#170467) üzenetére


seniman
addikt

Ezt most újra el akarod kezdeni?Házat is csak újat vegyél,meg autót is. :W

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#170470) #80123904 válasza gianni85 (#170468) üzenetére


#80123904
törölt tag

és ez hol cáfolja azt, amit írtam?

(#170471) mike1334 válasza #80123904 (#170467) üzenetére


mike1334
veterán

Termék ez is az is. Annak is vannak fejlesztési és egyéb költségei. Az alapelv ugyanaz. Egyszer eladta volt belőle bevétele, aztán a többi eladásból nem kap semmit. Könyv, film, zene, autó, telefon mindnél így működik.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#170472) Depression válasza #80123904 (#170467) üzenetére


Depression
veterán

Részemről nincs kiesésük, mert sosem vennék teljesértékű játékot. A komplett steam accountom (kb 1000 éves, vagy kicsivel több) nem ér 200$-t, mert 1-2$-os cuccokat vettem meg megasale-ben. (a gépem sem er sokat).
Micro-tranzakcióban meg szerintem simán van már JMF-ban milliós kiadásom. Ez is ilyen egyénfüggő.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#170473) gianni85 válasza #80123904 (#170470) üzenetére


gianni85
veterán

A rendszer engedi a használt játekok cseréjét. Ezt mindenki belekalkulálja, aki fejleszt x-re és ps-re. Miért kell beleállni valakibe, aki kihasználja a lehetőségeket?

(#170474) #80123904 válasza mike1334 (#170471) üzenetére


#80123904
törölt tag

Ez nem ide tartozik, de kocsinál van szervizeltetési díj/alkatrészek/üzemanyag.

Egy iphone esetében nem csak a hardver eladásból kapnak pénzt, hanem "bezárnak az ökoszisztémába".
Az eszközt használva adatokat szolgáltatsz magadról. Vásárolsz a storeban. Használod az ingyenes, de reklámokat tartalmazó alkalmazásokat, stb stb

de innentől befogom és nem hozom fel többet a témát, sorry...

[ Szerkesztve ]

(#170475) CsonkaImo válasza gianni85 (#170473) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Generáció elején a Sony elég egyértelműen megmutatta, hogy hogyan állnak a lemezes játék megosztásához- eladásához. Bár nem volt nehéz dolguk. Látták hogy, hogyan fogadták az MS álláspontját a játékosok.

(#170476) mike1334 válasza #80123904 (#170474) üzenetére


mike1334
veterán

Itt meg vannak dlc-nek csúfolt, csak digitálisan elérhető kivágott tartalmak, mikrotranzakció/lootbox. Könyvnél remélem sose jön el az az idő, hogy fizikai formában csak az első 200 oldal jelenik meg, ha érdekel a sztori vége, akkor vedd meg digitálisan..

CsonkaImo

Mákja volt a sonynak, hogy lassabb volt. Volt hír róla, hogy a ps4 megjelenése előtt bejegyeztetett olyan szabadalmat, aminek az lett volna a lényege, hogy ellehetetlenítse a használt lemezek kereskedelmét.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#170477) bandi0000 válasza #80123904 (#170474) üzenetére


bandi0000
nagyúr

most ebbe a kontextusba azzal is kibaszunk a kiadókkal, hogy megvárjuk az akciókat, és min50% al olcsóbban vesszük meg...

Nehogy azt hidd hogy a szegény fejlesztőnek van ebből pénze, ő megkapta azt az X összegű órabért 1 eladott példánynál és 1 milliónál is ugyan annyit, a többit a fejesek, sony stb viszi

Xbox One: bandymnc

(#170478) Depression válasza #80123904 (#170474) üzenetére


Depression
veterán

Honnan tudod, hogy a ps4-gyel nem szolgáltatsz az adataiddal?
Csak pár napja fedeztem fel a twitch-et, és már láttam élőben 200$-os donate-et. Én is ilyen vagyok (bár nem ekkora összegekkel). De nem veszek látatlanban játékot, mert lehet, hogy egy órát sem játszanék vele. Ha viszont használtan megszeretem az úgymond "ingyenes" játékot, simán megveszem a DLC-ket, amik ugye nem tartozékai a lemezes változatnak. Ezért vannak még lemezes játékok.
Ha meg nem, akkor meg játszottam egy úgymond demóval.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#170479) #80123904 válasza bandi0000 (#170477) üzenetére


#80123904
törölt tag

1 ft > 0 ft

Ki fizeti a következő fejlesztést, a programozó vagy a "főnök"? A programozó megkapta a pénzét a fejlesztési idő alatt (tekintsünk el a kivételektől, mint a részesedésért cserébe dolgozók). Nem sajnálom a programozó kollégáimat, viszont szeretnék új játékokat, amik minőségiek.
Ehhez pedig igenis kell a bevétel, amiből tudják fizetni a programozókat a későbbiekben is.

(#170480) saelin válasza Darksiders84 (#170455) üzenetére


saelin
veterán

Lvl 18 körül járok benne. Főként a main story-hoz vagyok tapadva és még így sem értem a végére... :Y Október 3 óta tolom kisebb-nagyobb kihagyásokkal.
Ha a benne lévő kontent miatt aggódsz, akkor nyugi van, mert akad dögivel. :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#170481) mike1334 válasza Depression (#170478) üzenetére


mike1334
veterán

Minden játéknál alapnak kellene lennie a demónak/1-2 órás trialnek. Csak ugye akkor sokkal kevesebben vennék meg a játékot, ha látnák, hogy milyen. Mondjuk aminek játszottam a demójával, ott a játék eléje volt a legjobb/leglátványosabb része a játéknak, nem véletlenül.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#170482) CsonkaImo válasza mike1334 (#170476) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Biztos vagyok benne, hogy ők is terveztek hasonlót. Csak elvetették az Xbox fogsdtatása után.

(#170483) Depression válasza mike1334 (#170481) üzenetére


Depression
veterán

Az AC: Syndicate demo nélkül is ilyen volt. Az elején hatalmas tüzes vonatos jelenettel, után meg semmi. Persze az elejét nyomták a dzsatubén.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#170484) s7evcsenko válasza #80123904 (#170467) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Miért is? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#170485) seniman válasza mike1334 (#170476) üzenetére


seniman
addikt

Ezt még a PS3 startja előtt tervezték,hogy a BR-Rom egy egyedi azonosítót gravíroz a lemezre és onnantól csak az a gép tudja olvasni.Szerencsére elvetették ezt az elmebajt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#170486) Peace válasza Darksiders84 (#170455) üzenetére


Peace
nagyúr

40-es vagyok 48 óra játékidővel, de a fő történetbe még csak bele-belekóstoltam. Mondjuk utoljára azért kellett félretennem és folytatnom a farmolást, mert 31-esen közölte, hogy 35-ös a következő main story küldetés. :P De nem is bánom, mert kegyetlen jó a játék! Az Origins-nél volt egy kis rossz szájíz, ez nekem valamiért jobban adja! 100%-ra biztos nem lesz megcsinálva a térkép, de már most olyan jó 70%-nál járhatok a bejárható területekkel.

(#170487) jookomak válasza #80123904 (#170479) üzenetére


jookomak
őstag

Még egy aspektus. Megveszem az új játékot, végigjátszom, eladom, kicsit kipótlom, veszek másikat. Hoppá.
Vagy a következő ember. Most épp másodkézből vesz egy játékot. De a következőt lehet újonnan.
El kell felejteni, hogy az élet fekete és fehér. 10000 másik szemszögből lehet ezt vizsgálni.
Persze, hogy a sonynak az lenne az érdeke, hogy mindenki mindig újat vegyen. De kérdem én el tudtak volna adni cirka 80 millió ps4-et, ha csak így lehetne? A vevő hogy állna hozzá? Vásárol egy újat, vagy ugyanannyi pénzért 3 másik játékot?

Off: egy deka lemez nem volt még a gépemben, de így is lehetne.

(#170488) Mike válasza gianni85 (#170465) üzenetére


Mike
veterán

nem beszélve a discount árakról. a sony a fejlesztők zsebéből veszi ki a penzt! most is 12 helyett 2-ért vettem meg egy játékot! hát milyen dolog már ez!

:)

(#170489) markknight válasza mike1334 (#170463) üzenetére


markknight
veterán

Na, azon a fronton is rengeteg pénzt lopnak ki leleményes magyar társaink, a sok mutyis, adó nélküli, határon átlopott iPhone miatt. Aztán csodálkozunk, hogy idehaza a legdrágább az iPhone.

[ Szerkesztve ]

(#170490) bandi0000 válasza markknight (#170489) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Azért drága itthon az iphone mert rá dobják azt a 30% ádót,vagy nem tudom mennyit, és ezért "lopják" át, ok-okozat

Xbox One: bandymnc

(#170491) Xaels válasza mike1334 (#170463) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt a kérdést szerintem mindenki máshogy látja, más oldalról közelíti. Egy koncertjegy 5000-20000 között szokott lenni és akkor kapsz jó esetben 4 órányi szórakozást. Ott sem tudod eladni a jegyet a buli után és ott sem garantálja semmi, hogy jól fogsz szórakozni. Úgy vagyok vele, hogy a hobbimra költök és hazudnék ha azt mondanám, hogy nem érdekel a pénz, de nem is verem a fogamhoz a garast mindaddig amíg a családom anyagi biztonsága rendben van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#170492) mike1334 válasza Xaels (#170491) üzenetére


mike1334
veterán

Persze, de egy koncertnél nem lehet máshogy. Itt a digitális/fizikai között semmi különbség nincs az élményben, nem olyan, mint mondjuk egy koncert/cd páros. És ha lehet így, gazdaságosan is, akkor miért ne? :)
Én se vagyok kényszeresen spórolós ember, de ha lehet kevesebbet költeni, akkor megpróbálom. Igyekszem elkerülni az életszínvonal inflációt :D (annyiból élünk barátnőmmel, mint amikor fele annyit kerestünk, mint most, de így is futja szórakozásra, nyaralásra, stb.)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#170493) Carlos Padre válasza #80123904 (#170462) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Majd azzal indít minden hirdetésre válaszolva, hogy hanyasfímvee? :DDD

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#170494) s7evcsenko válasza Carlos Padre (#170493) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem biztos, hogy ez most annyira jó poén...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#170495) Carlos Padre válasza s7evcsenko (#170494) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ja hogy ez az egész "egyszer veszek egy használt játékot majd árában cserélgetem mert az élet császára vagyok, a vérszívó kiadók és játékfejlesztők meg pusztuljanak" nem vicc volt? Bocs.
Az örök ingyen PS+ megvolt már?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#170496) raziel01 válasza Carlos Padre (#170495) üzenetére


raziel01
veterán

Azért a kiadókat nem kell félteni. Aki jó játékot csinál annak van jövője. Nem az az X százalék használt játék cserélős ember fogja tönkretenni.

(#170497) RetroJack


RetroJack
tag

Hali !

Játszik valaki az elder scrolls online-nal ? Érdemes bele kezdeni ?

(#170498) marilllyo


marilllyo
veterán

Aztán most lehet, hogy nekem ugratok de én egy kicsit máshogy állok neki a dolognak. Én a konzol legnagyobb előnyét a használt játékokban látom. És akkor nem beszéltem a felezős mókáról...meg hányan vagytok itt, akik USA meg guatemalai acc-al mókolnak.

Egyrészt én biztos nem akarom megtartani a lemezes játékot... túl fogok adni rajta, 2-3000-res bukóval. Nem akarom gyűjtögetni őket itt a polcon, se a fiókba. Ezzel sokan mások is így vannak. De fordítva is....ha nem kell neki és odaadja 10-ért, akkor miért vegyem meg a boltba 18E-ért? A Mafia 3-ig én is előszeretettel rendelgettem pre-order játékokat. De az ott nagy pofon volt.

Másrészről meg szerintem azért annyira ne védjük a kiadókat... Ne csináljunk úgy, mintha nem próbálnának meg itt-ott lehúzni. Nincs demo, nincs trial...de embargó az van.

Jön egy játék pl. a Witcher 3. Látod, hogy tartalmas...látod, hogy foglalkoznak vele. Az első dlc 3000 volt a második meg 5000. Nevetséges és ha duplája lett volna is azonnal megveszem, mert jó a játék és ilyenre az ember nem sajnálja. Engem rohadtul nem zavar a Season pass-se...mert ha jó a játék akkor persze...take my money.

Jó példa erre az Ubisoft. Csak annyit ad a játékaiba, amennyit muszáj. (AC-ket nem követem) Nem is akar egy Rockstar színvonalú játékot csinálni...mert minek. Így is megveszik. Jó világos, ha mindenki csak 5 évente adna ki játékokat, akkor nem tudom mivel játszanánk. :) Meg hát nem is teheti meg minden stúdió, hogy egy ilyet összerakjon. De azért tegyük egyik oldalra a Witcher-t, RDR-t, GTA-t, GOW-ot, Spidermant és most mellé a másik oldalra meg Mafia, Crew... stb.

Harmadrészt meg szerintem bele van ez kalkulálva az árba... Szóval nem kell őket sajnálni. Nem azért lett egyes játék sz*r mert azt mondták a fejlesztők, hogy "úgyis használtan veszi meg, nem kell annyira ráfeküdni srácok".

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#170499) sting2 válasza pulffy (#170464) üzenetére


sting2
addikt

;]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#170500) sting2 válasza #80123904 (#170467) üzenetére


sting2
addikt

A használt címekkel operáló player is player!
Mert :

Vesz hozzá konzolt
Kontrollert
Havi vagy éves "tagságot".
és még talán beránt a hobbijával másokat is maga mellé, akik hasonlóképp kivitelezik mindezt..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.