Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167101) consono válasza NyMRooD (#167100) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, addig van még kb. 3 év, amíg választani kell, van annyi játék amivel még nem játszottam... Addigra meg kiderül, hogy hol milyen játékok lesznek.

"In God we trust. All others must bring data"

(#167102) marilllyo válasza NyMRooD (#167094) üzenetére


marilllyo
veterán

Tegyük fel 2020-ban jön a PS5. Ennek olyan 150k tetővel meg kéne állnia nem? Most 100+ egy PSPRO és veszik. Tehát ennek másfél éven belül jó lenne esnie mert hát PS4 és 5 nem kéne, hogy hasonló áron legyen. Ha van bc miért vennél PS4-et? Engedjük el mert jön az 5? Egy olyan bizniszt, ami még mindig pörög és vélhetőleg drasztikusan jövőre sem fog esni? Vagy 2019 végével már 60.000-be kerüljön egy Pro? Erre sok esélyt nem látok.

Nézd, igazából csak spekulálunk. Nincs semmi kőbe vésve. Pont erre akartam utalni, hogy ne beszéljünk úgy a dologról, hogy ez 100%. Na persze ha valamelyikőtöknek a Sony vezérigazgatója a telekszomszédja, vagy együtt jártok reggel a CBA-ba és épp a sajtos stanglis pultnál erről beszéltetek, akkor persze oké. ;] Egyelőre pár reddit-es pletyka van stb.. Nem mondom, hogy rossz dolog lenne... csak voltak itt olyan kommentek már a topicban, hogy "Nem veszek PS4-et, hanem megvárom a PS5-öt mert abba lesz bc." Ez azért vicces...
Megvan a Sony-nak a maga piackutató csapata, akik megmondják, hogy profit szempontjából mire lenne igény.
Az biztos, hogy eddig okkal nem volt ez a dolog... meglátjuk változik-e.

Én abból spekulálok, hogy PS4 indulásakor sem volt ilyen. Igaz ott a Micro-nak sem volt sokminden a tarsolyában... mégis minden flottul megy.
Nagyon sokan vesznek Ps4-et. Ha megfigyelitek az elmúlt egy évben ez az egész Ps4 topic lecserélődött. Rengeteg új arc van itt, ami tök jó. Valakit a Spider man hozott be..másikat a GOW...a harmadikat meg a GT.

Egyre több embernek van ps4-e. Ha kijön az újabb generáció....nagyon nagy eséllyel ezek közül megmaradnak az adott márkánál. (ha vesznek) Nem?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#167103) Deck válasza marilllyo (#167102) üzenetére


Deck
titán

Először azt olvastam, hogy a spanglis pultnál :DDD Vagy javítottad? ;]

PS5

(#167104) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
A gyereknek nagyon nem jön be a DS4 kontroller.
(xbox 360 kontrollerje az etalon számára.)

2 versenyző az alternatíva számára.

-Nacon wired compact controller (vezetékes, 12 píz)

-Ori Onyx (vezeték nélküli, 18 píz)

Melyik a használhatóbb?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#167105) Deck válasza MikaVejneGI (#167104) üzenetére


Deck
titán

Cronusmax-al használhatja az xbox kontrollert ps4-en.

PS5

(#167106) NyMRooD válasza marilllyo (#167102) üzenetére


NyMRooD
őstag

Persze, ez csak spekuláció. Én csak azt akartam kifejezni, hogy ez egy plusz dolog és mint olyan nem negatívum, szóval attól, hogy sokakat hidegen hagy, sokaknak fontos lenne és lehet üzleti előnye is (de ahogy leírtad hátránya is).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#167107) #80123904 válasza NyMRooD (#167106) üzenetére


#80123904
törölt tag

"ez egy plusz dolog és mint olyan nem negatívum"

Amíg nincs negatív hatása a következő generációs konzol teljesítményére, addig természetesen senkit nem zavar a BC jelenléte. Viszont ha csak azért kötnének kompromisszumokat az új gép kialakításában, hogy megoldható legyen a BC, akkor ne legyen.

(#167108) marilllyo válasza NyMRooD (#167106) üzenetére


marilllyo
veterán

Volt valahol régen egy kérdőív, amit ha jól emlékszem a Sony dobott ki és arról szólt, hogy milyen igényei lennének a játékosoknak. Fel volt sorolva egy csomó dolog, közte a kompatibilitás, nick változtatás stb..
Arra emlékszem, hogy ha az mind teljesült volna, az menőbb lett volna, mint egy ps exkluzív Half Life 3. ;]

Tehát az biztos, hogy a Sony-éknál be van kötve az internet és hallanak ezt-azt arról, hogy mit szeretnének a játékosok. Ezek közül sajnos kevés valósult meg...de én úgy gondolom, hogy mindennek meg van az oka.
Az biztos, hogy van miben fejlődnie a dolognak hardver és szoftver szinten is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#167109) markknight


markknight
veterán

A PS4 pro is recseg-ropog ha kikapcsoljátok 3-4 óra játék után? Elég zavaró, főleg este, mikor menne aludni az ember.

(#167110) Sordoran válasza markknight (#167109) üzenetére


Sordoran
addikt

Igen. Hőtágulás miatt szinte minden ilyen gép recseg-ropog miután kikapcsolod és hűl lefele. :K

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#167111) b. válasza Carlos Padre (#167055) üzenetére


b.
félisten

:DDD :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#167112) seniman válasza MikaVejneGI (#167104) üzenetére


seniman
addikt

Az Onyx felejtős.Pici is(bár gyerek kéznél ez lehet nem számít annyira),a gombok érzékenysége sem az igazi.Szinte minden tesztben lehúzták.

Épp ma játszottam sok idő után X360 kontrollerrel PC-n,hát most már az volt fura a DS4 után.Majd megszokja a gyerkőc. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#167113) #20844032 válasza Sordoran (#167110) üzenetére


#20844032
törölt tag

A harmadik prómat nyúzom, egyik sem ropogott. Az utolsó ilyen gép nálam a ps3 slim volt.

(#167114) b. válasza marilllyo (#167063) üzenetére


b.
félisten

egyetértek, most , hogy letölthetőek a Ps now játékok szerintem egyre kisebb rá az esély.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#167115) Peace válasza markknight (#167109) üzenetére


Peace
nagyúr

Így van, ropog kicsit. Gondolom anyagából adódik, hogy így reagál a hűlésre. ;)

(#167116) Sordoran válasza #20844032 (#167113) üzenetére


Sordoran
addikt

Akkor lehet rosszul értelmeztem a recseg-ropog kifejezést. Nekem se recseg-ropog, de van pár apró "kattanás" miután kikapcsoltam (tényleg csak 1-2). De tény, hogy nem kezd percekig tartó recsegésbe mint pár régebbi technikai eszközöm.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#167117) FollowTheORI válasza marilllyo (#167102) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nagyon kíváncsi leszek milyen áron startol majd az új konzol generáció.

Nem lepne meg egy minimum 100 dolláros növekedés... szóval szerintem épp hogy 200k alatt megússzuk majd.
Legalábbis én ide várom. :)

Aztán majd kiderül, addig még sok víz lefolyik a dunán... ki tudja lehet sokkal erősebb forint lesz... :N ;]

Szerintem a kompatibilitás marad, és eléggé valószínű hogy lesz két kategória (olcsóbb és drágább) mindkét oldalon.
Most hogy a kisebb gép egy Pro és X "slim" lesz, vagy azok is új vasat kapnak még kérdőjeles.
Hajlok arra hogy új vas lesz mindkét kategória, 7nm-es új kisebb takarékosabb kivitelben.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#167118) NyMRooD válasza b. (#167114) üzenetére


NyMRooD
őstag

Csak azok a now-s játékok tölthetők le amelyek futnak egyébként is ps4-en.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#167119) b. válasza NyMRooD (#167118) üzenetére


b.
félisten

Igen, az a Ps5 visszafele kompatibilitás szempontjából pont elég. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#167120) #80123904 válasza b. (#167114) üzenetére


#80123904
törölt tag

PS4-re tölthetőek le a PSNow-ban elérhető PS4-es címek
Itt semmiféle kompabilitási cucc nem volt jelen, hisz csak megkapod a jogot a letöltésre, amíg él az előfizetés.

Ha a PS5 nem fogja vinni a PS4-es játékokat, akkor a now sem csinál semmit (csak ugyanúgy streameli, mint eddig).

(#167121) NyMRooD válasza b. (#167119) üzenetére


NyMRooD
őstag

De ha letölthetőek és játszhatóak lesznek a ps4 játékok ps5-re ps now-ból akkor az pont azt jelenti, hogy lesz visszafelé kompatibilitás :D

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#167122) b. válasza #80123904 (#167120) üzenetére


b.
félisten

Igen ez igaz.Csak boxon is úgy működik a visszafele kompatibilitás, hogy át kellett dolgozni az eredeti x360 játékot és így tudja letolni az One. Valami ilyesmire gondolok a Now esetében, hogy kompatibilissé teszik PS5 hardverével a Ps4 játékokat a Now felületén át.One sem tudja lejátszani az összes 360 játékot, csak amit kompatibilissé tesznek vele.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#167123) NyMRooD válasza b. (#167122) üzenetére


NyMRooD
őstag

De a now nem így működik, ha now-t használsz akkor vagy streamelve játszol vagy úgy mint ha gamepassod lenne. X360 játékokat át kellett részben dolgozni, hogy menjenek az emulátoron, mert más a két konzol apja, a kiszivárgott pletykák alapján viszont mind a Sony mind az Ms a következő genre is marad az AMD-nél, így valószínűsíthetően átdolgozás nélkül megoldható lenne majd a jelenlegi játékok futtatása, a kérdés, hogy élnek-e vele majd a gyártók vagy sem.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#167124) Kicsimix válasza FollowTheORI (#167117) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ha igaz amit az MS mondott és több konzollal nyitnak akkor szerintem a Sony is ezt fogja tenni. Logikus lépés lenne mert nincs mindenkinek 4K-ra szüksége. Így lenne egy komolyabb és egy gyengébb de olcsóbb konzol. Ha tanultak még ennél a generációnál a felhasználói negatív véleményekből akkor lehet meglépik ezt.. Én pl kifizetnék 2 kilót is a kompromisszum mentes 4k-ért ha ez az ára. Évekig a társam lesz..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#167125) hellboy.4591 válasza marilllyo (#167102) üzenetére


hellboy.4591
csendes tag

+1

Én is anno mikor bemutatták a Spider-mant az E3-on, asszem 2016-ban, utána döntöttem úgy, hogy nem ölöm tovább a pénzt a pc-be és átállok konzolra. Előtte is sokáig vacilláltam, hogy ha veszek konzolt melyiket vegyem, de az E3 és az exkluzívok segítettek dönteni.

(#167126) KaitouP válasza FollowTheORI (#167117) üzenetére


KaitouP
veterán

Tolják csak meg az árát, hogy ne az legyen mint ezzel a gennel, hogy kidobtak egy gyengébb hardverrel rendelkező gépet, majd később jöttek rá, hogy kevés lesz a kraft.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#167127) consono válasza KaitouP (#167126) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, az ár megtolása nem jelenti a nagyobb teljesítményt... Nézd csak meg, hogy az elmúlt évben mennyit drágult ugyan azzal a hardverrel a slim meg a pro...

"In God we trust. All others must bring data"

(#167128) Deck válasza consono (#167127) üzenetére


Deck
titán

Elég sok minden drágult. Nem is értem miért, hisz milyen erős a forint mindig.. :U

PS5

(#167129) marilllyo válasza hellboy.4591 (#167125) üzenetére


marilllyo
veterán

Akárki, akármit mond tény és való, hogy a jó minőségű exkluzív címek a húzóerő. Mi mással hozta volna ezt az érát a Sony? A Horizon ZD megjelenése környékén kezdtek el mocorogni az emberek a PS4 irányába. Aztán jött a GT sport, amikor láthatóan jelentek meg itt is újabb arcok....és talán a God of War óta van az, hogy a Sony exkluzív címeiről vagy jót...vagy semmit. Ekkor már tényleg sokan vettek Sony-t. Ezek a játékosok akkor már leültek az Uncharted 4, Last of Us elé...és jéééé ez is tök jó. Erre a Spiderman már csak a hab volt a tortán. Leraktak egy éven belül 3 olyan címet, ami tényleg jól sikerült...ezeket halára promózták és bumm. Ezzel most felépítettek egy képet az emberekbe, hogy a Sony ex. az jó.
Oké, hogy a szomszédban játszhatsz a Mass Effect 2-3-mal. Az jó... De mellé csak egy Quantum Break jutott.

Ne értsetek félre...ez egyáltalán nem önigazolás vagy bármi. Egyetlen Sony ex. címért sem rohantam a boltba. Promósba megvettem a nagyját. Most ültem még csak le a GOW elé. Se az Uncharted, se a Last of Us nem a kedvencem. Elvoltam velük....Lou-t még platizni sem platiztam és vélhetőleg nem is fogom. De ezek ízlések... Imádnám, ha a Forza Horizon 4 nem csak boxin lenne.

Igazából ez az egész, talán azt mutatja, hogy igenis van igény sztori központú minőségi játékokra...és nem csak a pubg meg a többi tudja megmozgatni a játékosokat. Ezt szem előtt tartva talán a szomszédban is megmozdult valami és jobbnál jobb játékokat kapunk majd. Én speciel már rosszul vagyok az Ubisoft, Cod Ctrl+c - ctrl+v játékaitól. Battlefield széria is megszűnt egyedi (konkrétan Battlefield) maradni... nagyon szomorú. :/

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#167130) Carlos Padre válasza NyMRooD (#167094) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát tudod, aki most, vagy a következő generációban a bc miatt választja a boxot ps helyett az meg is érdemli a sorsát.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#167131) saelin


saelin
veterán

Van olyan akit érdekel az új Assassin's creed? Néztem róla pár videót, hallgattam a soundtrack-jét és végül úgy döntöttem hogy előrendelem! Már az origins is tetszett, de úgy éreztem még mindig nem az igazi, talán majd a következő még ettől is jobb lesz... Lehet nem tévedtem nagyot. :K

Ez a második játék amit előrendelem ebben a generációban, és sosem gondoltam volna hogy ez egy AC lesz. Nekem tetszik az új irány.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#167132) seniman válasza marilllyo (#167129) üzenetére


seniman
addikt

BF1-el is kivártam,mire 1,5K lett most akcióban,ennél többet nem szánok hasonló egy kaptafára készült lövöldékre. :D Talán az egyetlen játék ami day1 lesz,az a HZD2 lesz.Már ha lesz egyáltalán. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#167133) NyMRooD válasza Carlos Padre (#167130) üzenetére


NyMRooD
őstag

Lehet, de két dolgot nem vettél figyelembe:
1. Csak a kövi gen elejéről beszétlem
2. Feltételeztem, hogy az MS elkezd hasonló minőségű ex címeket lerakni

Egyébként meg ez, hogy "meg is érdemli a sorsát" miféle sületlen baromság? Ez nem egy vallás vagy nem egy olyan döntés ami mélyen meghatározza az életed, aki xone-t választotta az kihagyott évi 2-3 kiemelkedő ex címet, ami lehet nem is érdekelte, cserébe kapott mást + az összes többi játékot amit itt is megkapott volna.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#167134) RudY válasza marilllyo (#167129) üzenetére


RudY
addikt

Igen, és gyakorlatilag a játékfejlesztők - sajnos - elég nehezen bírják követni az utóbbi években megnövekedet felhasználói igényeket, és főleg a mennyiséget. Volna igény és fizetőképes kereslet akár havi megjelenésű AAA címekre is, de ezt szinte lehetetlen megoldaniuk. A felhasználói oldal jócskán felvevőképes volna (ráadásul a számuk még mindig bővül), de évekig várni egy-egy komolyabb fejlesztésre, ez nehezen fér a fejekbe. Ki kell nyomni a kopipasztás, ráncfelvarrot anyagokat is, mert bizony ezek is eladhatók.
Micro se bírja, ezért is ment el inkább a multiplayer irány felé, amit inkább folyamatosan bővítgetnek, amivel nyilván szűkebb réteget fognak meg. A Sony se véletlenüll tol irdatlan pénzeket a tartalomfejlesztésbe, egyértelműen látják, hogy sokkal nagyobb és folyamatosan bővül a felvevőpiac, amit bőven megéri lefedni.

(#167135) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Szeretném én is leírni a találgatásomat a következő generációs Sony konzolról, persze majd a bejelentés után visszaolvasva ezeket jót fogunk mosolyogni magunkon :)

Szerintem 2020 második felére pozicionálják a konzol megjelenését (2021 márciusáig tartó üzleti év végéig megjelenik). Nem lesz visszafele kompatibilitás, de cserébe lesz szuper Ps Now szolgáltatás, ami addigra sokkal több régióban lesz elérhető és több játék fog megjelenni rá. Nem hiszem, hogy a Sony egy sikeres és jól fogyó konzolt a kukába akarna dobni, inkább kiadnak belőle egy 3. szériát költséghatékonyabb megoldásokkal, plusz egy kis árcsökkentéssel, ahogy a Ps3-mal is tették.

Azt se gondolom, hogy 2 gépet (egy erősebb meg egy gyengébbet) fognak piacra dobni, mert a hardvert mindig veszteséggel árulták, és két gépet egyszerre piacra dobni nagyon komoly veszteséget hozna és nehéz is legyártani kezdetben két különböző gépet. Amúgy 200k körülire saccolom a megjelenési árát, nem hiszem, hogy ennél feljebb mennének.

És ami az árából következik: nem lesz 4k/60, főleg nem natív 4k. A 30Fps lesz a standard, mert sokkal tovább ki tudják tolni a konzol életciklusát, ha nem a 60fps a cél a játékokban (persze mindezt élvezhető grafikával, élsimítással, ilyenekkel). És gondoljunk csak bele, nem attól lesz egy generáció előrelépés, hogy magasabb felbontáson meg több fps-sel futnak rajta a címek, hanem a játékok miatt. Mert olyan dolgokat tudnak a fejlesztők megvalósítani, amit eddig sose. Például a Ubisoft egy fejese (talán, nem emlékszem ki volt az) olyan ambiciózus tervekről beszélt az új generációval kapcsolatban, hogy nem egy nagy régióban fognak játszódni a jövő AC játékai, hanem egész kontinenseken átívelő térképet kapnak majd a játékosok a kezükbe. És ez tényleg előremutató dolog lenne, és kizártnak tartom, hogy ekkora térkép mellé a 60Fps lenne a cél. Én inkább olyan újításokat várok a generációváltástól, mint az új árnyék/fény megjelenítés, töltőképernyő nélküli játékok elterjedése, ilyenek. Hiába hangzatosak a felbontással meg az fps számokkal való hencegések, de én nem erre vágyom igazából. A felskálázott 4k-ról meg nem hiszem, hogy lemondanának, mert egy nagyon jól működő, nagyon okosan megalkotott technológiáról van szó. Szerintem a felskálázott 4k/30fps és a választható fullhd + magasabb fps (ott se hinném a stabil 60-t) lesznek a lehetőségek.

Persze ezek felesleges és valószínűleg buta találgatások, csak számomra ez a jövőkép tűnik logikusnak.

(#167136) Wesder válasza Carlos Padre (#167130) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt rendesen nem tudom hova tenni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#167137) gabor0077 válasza marilllyo (#167129) üzenetére


gabor0077
tag

Ez a "Sony ex-ről csak jót vagy semmit" már nagyon régóta megvan. Én inkább a PS3-as korszakba mennék vissza. Ott is néhány éven belül olyan címeket adtak ki, mint Uncharted 2, God of War 3, Heavy Rain... szóval a Sony exek már hosszú évek óta ott vannak a szeren, nem csak most. Más kérdés, hogy annó, még az Xboxnak is voltak komoly húzócímei, ami manapság a "Play Anywhere" program keretei között már abszolút nincs meg. Tehát MS exek vannak, de Xbox ex-eket meg nagyítóval kell keresni. Olyan MS exet meg nehezen találni, ami megközelíti a Sony címeit. Az MS ezt a generációt elvesztette. Ez az igazság..

[ Szerkesztve ]

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#167138) CsonkaImo válasza RangerFox (#167135) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Teljes mértékben egyetértek, ugyan ezt tippelném én is. Több utalás is volt már arra, hogy elsősorban a játékok tere fog jelentősen nőni. Itt a PH!-n is volt egy cikk ami valami spéci/kísérleti memória elrendezésről szólt a PS5 esetén (persze csak pletyka szinten), ami megint csak ezt támasztja alá. Persze látványban is biztosan lesz előrelépés, de nem akkora mint amire sokan számítanak. Illetve borítékolható egy erősebb variáns is a generáció kb. felénél

(#167139) b. válasza gabor0077 (#167137) üzenetére


b.
félisten

Szerintem az exkluzivitás megvan. Play anywhere től függetlenül ezek MS exkluzív játékok maradnak, illetve lennének, ha lennének.. Ez is egy plusz szolgáltatás, hogy megveszel egy játékot az egyik platformra és megkapod egy másikra is plusz kiadás nélkül. Baromi jó dolognak tartom, hisz a Windows ugyan úgy a Microsoft rendszere és egyre inkább tolják el a gépet a PC játékosok bázisa fele. Onnan akarnak szerezni új emberkéket. Erre utal a freesync, az egér bill támogatás, a EA acess, az erős hardver satöbbi.
Ha ezt megfejelik valóban erős címekkel és esetleg méltóképpen tudnák folytatni, a GOW, Fable, Halo, Forza vonalat az nagyon jót tenne annak a platformnak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#167140) Prime110


Prime110
aktív tag

Ha érdekel valakit, kikerült a trófea-lista az Odyssey-hez. Ahogy nézem itt is lesz mit grindelni vastagon...

(#167141) #20844032 válasza RangerFox (#167135) üzenetére


#20844032
törölt tag

Khm. A ps4-et az első pillanattól kezdve nyereséggel adták el.

(#167142) Carlos Padre válasza marilllyo (#167129) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Igen, nagyon sok xboxos játékost megszólítottak ezek a játékok. Anno egy képet is beraktam, hogy a mixerben a God of War az egyik legnépszerűbb játek xboxon. Azon sem lepődnék meg ha ez a crossplay nyitás az xbox felé pont a rengeteg áttért játékos miatt van. Nyilván mérlegelték, hogy van egy jelentős tábor akik szeretnének az xboxon maradt haverokkal játszani, még ha a többségnek ez annyira nem is igénye.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#167143) Wesder válasza Carlos Padre (#167142) üzenetére


Wesder
félisten

Konzolok között nincs is értelme különcködni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#167144) RangerFox válasza #20844032 (#167141) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Az előállítási költsége kb. 18 dollárral volt kevesebb, mint amennyiért adták. De a marketingre meg a szállításra fordított pénzt is beleszámítva szerintem nem hozott túl sok nyereséget a konzol a Sony-nak. Inkább a játékokból befolyt bevétel a számottevő. De igen, igazad van, nem bukott a konzolon szinte semmit a cég.

(#167145) nincsnév007 válasza RangerFox (#167135) üzenetére


nincsnév007
őstag

hatalmas +1 :)

(#167146) seniman válasza RangerFox (#167144) üzenetére


seniman
addikt

A 18 dolcsit szorozd be 80 millióval és már egy szép szám kerekedett belőle.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#167147) RangerFox válasza seniman (#167146) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Megjelenéskori árakról volt szó, azóta számos verzió látott napvilágot a konzolból, csökkent az előállítási költség is.

(#167148) seniman válasza RangerFox (#167147) üzenetére


seniman
addikt

Meg a szoni nem csak pléjsztésönt gyárt,dől nekik a della bőven máshonnan is.Filmstúdió,lemezkiadó,egyéb műszaki cikkek,stb. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#167149) RangerFox válasza seniman (#167148) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A Sony a videojáték piacon kívül nem igazán muzsikál olyan fényesen. Úgy kb semmiből se. De ez irreleváns infó, az alap felvetés annyi volt, hogy milyen áron tudná piacra dobni a kövi generációs konzolt ahhoz, hogy ne legyen nagy bukója.

(#167150) wierra válasza RangerFox (#167135) üzenetére


wierra
senior tag

8K-s TV-k már a spájzban vannak. Egyrészt miért adnának ki olyan konzolt, ami legalább a 4K-t nem tudja nativban, pláne 200k körüli áron? Másrészt pár éven belül 4K lesz a standard, FHDTV-t nagyítóval kell majd keresni. A kis lépés egy facelifthez elég, de generációváltáshoz bizony durrantani kell, ha a játékosok kegyeit meg akarják tartani. Szerintem.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.