Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148901) Neoteric válasza oriic (#148900) üzenetére


Neoteric
addikt

Nem semmi. Én a Sony helyében tuti nem gyalulnám le a PS4 kompatibilitást egy majdani PS5 esetében ha nem muszáj. Elég nagy ütőkártya lenne átmenteni ezt az előnyt a konkurenciával szemben a következő generációra.

PSN: ne0teric_sAN

(#148902) seniman válasza Neoteric (#148901) üzenetére


seniman
addikt

Ha az is hasonló PC alapokon lesz,akkor nem elképzelhetetlen hogy lesz backward.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#148903) szasanyi válasza bandi0000 (#148899) üzenetére


szasanyi
félisten

No és ott a lemezes használ piac ami elég jelentős lehet de azok mindegyike csak 1 eladásnak számít. Holott 3-4 vagy tíz felhasználó is megveheti és végigjátszhatja - akik nagy valószínűséggel nem veszik meg újként sem pedig PS Store-ból, ami újabb strigula lehetne az eladásokban.

(#148904) slloyd válasza ProEvoFan (#148883) üzenetére


slloyd
senior tag

Engem lèptem nyomon megszólnak a munkahelyen is pl. a játèk iránti hobbyi-m miatt.
Van egy másik hobby-m is amit majd minden nap művelek.
(Van egy "nagy" fèl mèter átmèrőlyű komoly 4k fpv (èlőkèpes) videó drónom.
Amivel családi ès egyèb lègi felvèteleket szoktam kèszíteni.
Persze hoztam már munkába is mert előtte utána repülök,majd otthon Ps4 ami a csövön kifèr.
Álltalában ez a hobby is sajnos gyerekesnek számít az ismerőseim,kollègáim szemèben.
Szóval csupa olyan hobby-m van ami gyerekes mások szemszögèből :(

(#148905) seniman válasza slloyd (#148904) üzenetére


seniman
addikt

Gyűjts bélyeget,az olyan komoly........... ;] Csak épp egy semmit érő hobbi. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#148906) Hunner válasza seniman (#148905) üzenetére


Hunner
senior tag

Nananaa, ha nem gyűjtesz bélyeget, hogy mutatod meg a csajnak akit felinvitálsz magadhoz? :C

Egyébként én most leszek 30, 8-10 éve elkezdtem Blizzardos és gémer pólókat hordani, (még bőven az előtt hogy ez szokványos lett volna). Rengetegen megbámultak, ma már inkább azt veszem észre sok a mosolygó arc. Nem csak fiatalabbak, nálam idősebbek is. Megyünk előre, de baromi lassú a változás.

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#148907) 30z.Samu válasza Hunner (#148906) üzenetére


30z.Samu
félisten

Haladunk haladunk, valamelyest segítik ezt a nagy gamer rendezvények, PlayIT és társai.

Sic Parvis Magna

(#148908) EczkE válasza penge111 (#148891) üzenetére


EczkE
addikt

Valakinek muszaj ha mar ok nem fogjak megmenteni. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#148909) #24077056 válasza 30z.Samu (#148907) üzenetére


#24077056
törölt tag

A PlayIT nem hogy segíti, inkább még inkább nevetségessé teszi az egészet.
Szánalmas videósok (ritka a normális) teszik magukat a 12-14 éves korosztálynak. Alig vannak felnőttek (akik nem a gyereküket vitték oda).

Ha egy szülő belenéz egy streambe, amit a gyermeke néz, akkor is csak még inkább elítéli ezt.
Kiabáló, káromkodó emberek játszanak a játékokkal. (Ritka a normális. Pl ha megnéznének egy fwg daev - kaci - sirius streamet, ahol jól szórakoznak játék közben, akkor tuti más véleményt vonnának le, mint amikor az XY videós üvölti, hogy "bazdmeg"..."bazdmeg"..."kurva anyád".)

Ez nem segíti az elfogadást. Hazánkban akkor fel elfogadott lenni, amikor kihal a régi generáció és azok lesznek már túlnyomó többségében, akik játszanak-játszottak és értik, hogy ez nem csak gyerekes butaság.

Viszont van egy ismerősöm, aki 32 éves. Streamelgetni szokott. Informatika tanár. A diákjai (akik naponta néznek streameket és játszanak) pedig kifigurázzák, hogy felnőttként játszik. Tehát még a generáció váltás sem biztos megoldás ahhoz, hogy elfogadott legyen.

[ Szerkesztve ]

(#148910) 30z.Samu válasza #24077056 (#148909) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jogos a két pont.
Csak nem Tanárúr néven fut az ismerősöd? :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#148911) #24077056 válasza 30z.Samu (#148910) üzenetére


#24077056
törölt tag

Neem :D egy kis 1500 fős youtube csatornája van csak. Igazából csak a diákjai ismerik, de furcsa kettőség ez náluk.

Nekem szerencsém van munka terén. Programozóként a kollégáimhoz is közel állnak a játékok.
Párkeresésnél viszont a nők álláspontja az, hogy őt nem érdekli, csak neki ne kelljen néznie és ne szóljon bele az életünkbe.
Volt olyan, aki egyáltalán nem tolerálta, mert egy korábbi pasija játékfüggő volt.
A legritkább pedig az, aki nézné vagy akár még játszana is.
Leginkább a megtűrős nőkkel találkozok, ami nekem okés is igazából (de az lenne az igazi, ha be tudnám őt is vonni).

[ Szerkesztve ]

(#148912) ProEvoFan válasza bandi0000 (#148899) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nálunk is három account osztozik a játékokon.

(#148913) sp8787 válasza ProEvoFan (#148912) üzenetére


sp8787
addikt

Rossz szamokat nezett/osztott.

(#148914) keIdor válasza slloyd (#148904) üzenetére


keIdor
titán

Nem értik, ezek általában lemaradtak a Super Marionál vagy a Crashnél, mikor még gyerekként láttak valamit, amit talán a fater, idősebb fiú testvér játszott 20 éve. PS1, "sárga kazettás" korszakból.
Azt hiszik ma is ennyiből áll, fogalmuk sincs, hogy vannak Forza, Fifa, Witcher 3, The Last of Us, Battlefield (estig lehetne sorolni) féle játékok is, amik a téma miatt sokkal jobban vonzzák a 21 év feletti embereket, a témájuknál fogva.

Ignorance....

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#148915) cyberkind


cyberkind
félisten

Más esetleg járt úgy, hogy rendelt egy-két játékot a hét elején(hétfőn) amik raktáron is voltak, de csak jövő hét szerdára kapja meg? :D Persze, vegyük el ezt a két szabadnapot, na de akkor is egy hét, szóval 4 napba telt a futárhoz juttatni a raktáron lévő dolgokat, nem kis boltról van szó, az egyik legnagyobb és legrégebbik itthon. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#148916) Scholes9 válasza slloyd (#148904) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez jellemző a mai társadalomra. Mivel sok tekintetben teljesen másképp látnak rengeteg mindent. Számtalan olyan dolog van, ami sajnos elfogadottá vált és mégis baromira káros, természetellenes, nem normális. Ezt látják minden nap, így azt hiszik az a jó. Holott nagyon nem így van. Egy remek példa erre a táplálkozás. Legjobb szó rá a katasztrófa, ahogy a mai emberek jelentős része táplálkozik. Meg is van az eredménye :(

Amúgy nem kell az ilyenekkel foglalkozni, mert csak hátráltatnak. Játszani igenis jó dolog, ha az ember nem viszi túlzásba, de ez sok mindenre igaz :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#148917) Lacko66 válasza ProEvoFan (#148883) üzenetére


Lacko66
tag

Köszönöm és a többieknek is akik írtak.

A hobbyról vagy függőségről annyit, hogy 11000 játékóra felett járok a Diablo 3-ban, emellett kamionszimulátorral is játszom (Euro Truck Simulator 2, American Truck Simulator) ilyenkor a pc a tévére van kötve és fotelből vezetek egy Logitech DFGT-vel. Gondolom ez a kormány a PS4-hez is jó lesz mert alapból ahhoz készült tudomásom szerint.

Megérkezett a gép és beállítottam rajta mindent ami így elsőre fontosnak látszott. Majd még újra nekiállok és lépésről lépésre átnézek mindent de a lényeg, hogy működik. Egy Philips 43PUS6162/12 4k tévére lett kötve, Archer C8 routerből kapja a netet vezetékkel. Először wifivel próbáltam és az is működött de a kábelt stabilabbnak tartom. Még a készülék érkezése előtti napon csináltam PSN regisztrációt, hogy ne akkor kelljen bajlódnom amikor már itt a gép. Be is jelentkeztem ebbe a fiókba és ha minden igaz akkor a 14 napos ingyenes időszakot is sikerült aktiválnom. További 1 éves előfizetést tervezek, ár/érték arányban nekem az megfelelő lenne és olyat keresek ahol csak a kódot kell megadni.

Azért kicsi probléma is adódott a tévére kötés közben. A tévén 3 HDMI csatlakozó van a következő támogatottságokkal.
HDMI1 - max. 4K UHD 3840x2160, 30 Hz-en (ide set top box van kötve)
HDMI2 - max. 4K UHD 3840x2160, 30 Hz-en (ide a számítógép van kötve)
HDMI3 - max. 4K UHD 3840x2160, 60 Hz-en (ide mediaplayer van kötve)

Mivel a set top boxot és a mediaplayert nem szándékoztam bolygatni ezért a HDMI2-re csatlakoztattam a PS4-et a pc helyére. Nem volt kép csak sötét képernyő és a tévé kiírta, hogy Nincs jel. Áttéve a HDMI3-ba azonnal jó lett. A HDMI2-re visszatettem a pc-t de most meg mintha az égvilágon semmit nem csatlakoztattam volna, nem jelenik meg a tévé az nvidia control panelen. Nem tudom mi történhetett, ennek még utána kell járnom.

Összességében eddig jó beruházásnak tűnik, az ajándékba kapott God Of Wart kipróbáltam de még nem sokat mentem vele. Először véglegesen be szeretnék állítgatni mindent.

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#148918) ldave válasza Lacko66 (#148917) üzenetére


ldave
félisten

Most pont akciós a PS+ előfizetés, 15 hónap jár a szokásos 12 helyett.

A Slime draws near! Command?

(#148919) 30z.Samu válasza Lacko66 (#148917) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egészen otthonosan mozogsz a kütyük világában. :R

Sic Parvis Magna

(#148920) Kendek válasza Lacko66 (#148917) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mivel Pro-t vettél, ezért mindenképp a HDMI3-ra kell kötni, hiszen az a 2.0-ás port.

<-ƘƘ->

(#148922) WaterWave válasza Lacko66 (#148917) üzenetére


WaterWave
veterán

Még egy AVR-t odatolnék a tv és a ps4 orra alá karácsonyra
Great a cuccnak

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#148924) gianni85 válasza cyberkind (#148923) üzenetére


gianni85
veterán

Konzolvilágnál jártam már én is így kiegészítővel. De máshol is előfordulhat. Franc tudja mennyire pontos ezeknek a raktárelőrejelzésük. Lehet manuálisan adminisztrálnak, nem automatikusan eladás alapján.

(#148925) seniman válasza cyberkind (#148923) üzenetére


seniman
addikt

Magyar webshopok hozzáállása,jellemző,Nem tartunk semmit raktáron,ha valamit rendelnek megrendeljük,aztán rátesszük a "kis"hasznunkat.Persze bevárunk egy halom rendelést,hogy minél nagyobb legyen a haszon,az ügyfél meg hadd várjon.

Nem véletlen rendelnek sokan külföldről.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#148926) cyberkind válasza seniman (#148925) üzenetére


cyberkind
félisten

Félreértés ne essék, nem azt várom el senkitől se, hogy a rendelés után másnapra itt legyen bármi, DE ha már szándékoltan a hét elején=hétfőn megrendelem, hogy megkapjam a hétvégére, akkor azt nagyon csak illene teljesíteni, lassan ott tartok, hogy a GAME-től megrendelt cuccom hamarabb ideérne mint egy hazai bolttól, ami az egy legnagyobb(feljebb említett lenne).

(#148924) gianni85
Engem ez nem vigasztal de nem is érdekel, direkt a hét elején rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#148927) Lacko66 válasza ldave (#148918) üzenetére


Lacko66
tag

Ez is megvan mivel a fiókom regisztrálásánál hozzácsatoltam a PayPal fiókomat pénzügyi dolgok intézéséhez és 4-5 gombnyomással megvettem a 15 hónapot.
Köszi az infót.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#148930) Sordoran válasza gianni85 (#148924) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem pont fordítva van velük tapasztalatom: múlt hét csütörtökön rendeltem meg ps4-t tőlük, azt írták oldalon nincs raktáron (ahol átvenném). Másnap jött reggel e-mail, hogy mehetek érte, és még 2 másik volt pult mögött este 7kor. Vasárnap este TLoU-t rendeltem, azt is csak rendelhetőnek írták, mégis mehettem hétfőn érte. 2 héttel korábban PC-re az OW ugyanígy. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#148931) zsotesz81 válasza Lacko66 (#148917) üzenetére


zsotesz81
senior tag

DFGT sajna nem kompatibilis a ps4-gyel. Nekem is ilyen kormányom van, próbáltam de nem működött. Viszont ha jól tudom van valami kütyü amivel tud működni, de ebben nem vagyok biztos.

(#148932) hjtz4t3wrseg válasza bajtokarpi (#146969) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Szerintem mindenképpen,de én kettőt rendeltem így hatásosabb lesz .

(#148933) hjtz4t3wrseg válasza seniman (#148905) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

ezt gondold át még egyszer ! :W
"semmit sem érő hobby" ?

(#148934) saelin válasza Deck (#148893) üzenetére


saelin
veterán

Sokaknál. :D
Dolgozni kell hogy játszani tudj, edzeni kell hogy dolgozni tudj és játszani kell hogy dolgozni tudj... :DDD

Szóval a munka áll a középpontban nem a gamelés! :P

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#148935) seniman válasza hjtz4t3wrseg (#148933) üzenetére


seniman
addikt

Mit gondoljak át,attól más lesz a véleményem?A bélyeggyűjtés nagyobb sunataszító mint a szandál fehér zoknival. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#148936) marilllyo válasza keIdor (#148914) üzenetére


marilllyo
veterán

Igazad van!
Sokan úgy gondolják (főleg a lányok...), hogy ez ilyen Super Mario szintű kockaság...
Holott nem egy olyan mai cím van ami felér nagyon sok könyvvel. Gondoljunk csak egy Hellblade-re...
Ez már nem ugyanaz mint régen...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#148937) Bogyi007 válasza marilllyo (#148936) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szerencsére nem nálunk. Párom nagy anime és hentai rajongó. Legutóbb Nintendo 2Ds-t kért és kapott születésnapra így nekem nincs nehéz dolgom a magam 38 évével. Van is két konzolom. :DDD :C
(a mostani generációból + Super Nintendo, Ps One, PsP fat, Nintendo Ds)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#148938) Hunork


Hunork
veterán

Üdv szakik!

Több kérdésem lenne, elnézést, ha amúgy egyszerű, de én inkább PC-s vagyok, fiam a PS4-es. :)

Merevlemez: amióta USB Hub van (nem a 2k olcsó, hanem a kifejezetten PS-hez gyártott), többször előfordult, hogy a merevlemez hibája miatt ellenőrzést végzett a rendszer. Kérdés: ez mitől lehet, kábel hiba, vagy a merevlemez hibás, vagy mi?

Mennyire jó ötlet a belső merevlemezt kicserélni nagyobbra? Kedvenc helyemen egy 1TB lemez a rendszer "újrahúzásával" 23k, ez rendben van? Természetesen egy takarítás és pasztázás is befigyel majd.

Ha esetleg külső HDD marad, akkor melyik a legajánlottabb PS4-hez?

Ezek lennének, várom fiam nevében is a szakértő válaszokat! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#148939) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Azért elég szomorú, hogy 10 komment alatt eljutottunk onnan, hogy gáz hogy lenézik a gamereket a hobbijuk miatt odáig, hogy itt is lenéznek másokat más hobbik miatt.

(#148940) Deck válasza Nayrobi (#148939) üzenetére


Deck
titán

Teljesen felesleges más véleményégel foglalkozni meg, hogy ki mit gondol rólad. Kit érdekel.

PS5

(#148941) A`rpi válasza Hunork (#148938) üzenetére


A`rpi
addikt

"dv szakik!

Több kérdésem lenne, elnézést, ha amúgy egyszerű, de én inkább PC-s vagyok, fiam a PS4-es. :)

Merevlemez: amióta USB Hub van (nem a 2k olcsó, hanem a kifejezetten PS-hez gyártott), többször előfordult, hogy a merevlemez hibája miatt ellenőrzést végzett a rendszer. Kérdés: ez mitől lehet, kábel hiba, vagy a merevlemez hibás, vagy mi?

Mennyire jó ötlet a belső merevlemezt kicserélni nagyobbra? Kedvenc helyemen egy 1TB lemez a rendszer "újrahúzásával" 23k, ez rendben van? Természetesen egy takarítás és pasztázás is befigyel majd.

Ha esetleg külső HDD marad, akkor melyik a legajánlottabb PS4-hez?

Ezek lennének, várom fiam nevében is a szakértő válaszokat!"

A külső HDD-t közvetlen a PS4 szabad USB portjába csatlakoztasd.

A belső HDDt pedig érdemes bővíteni, praktikusabb mint külső HDDvel vacakolni.

(#148942) Deck válasza A`rpi (#148941) üzenetére


Deck
titán

A garancia ugrik ha belenyúl a gépbe, ezt fontos tudnia.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#148943) Nayrobi válasza Deck (#148940) üzenetére


Nayrobi
őstag

Ohh, engem nem is érdekel és nem is ezért írtam.

(#148944) Kendek válasza Deck (#148942) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Fontos tudni azt is, hogy a merevlemez cseréje nem érvényteleníti a garanciát, vagyis a jótállás megmarad.

<-ƘƘ->

(#148945) A`rpi válasza Deck (#148942) üzenetére


A`rpi
addikt

"A garancia ugrik ha belenyúl a gépbe, ezt fontos tudnia."

Garanciavesztés nélkül bővíthető, csak az eredeti állapotot célszerű visszaállítani ügyintézés előtt, (visszatenni a gyári HDD-t.)

(#148946) Deck válasza Kendek (#148944) üzenetére


Deck
titán

A Sonys? Hol van ez leírva?:)

PS5

(#148947) Kendek válasza Deck (#148946) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nézz utána ha nem hiszed el. De fizikailag direkt úgy van kialakítva a konzol, hogy a merevlemezt könnyen és egyszerűen cserélni lehessen. Amit pedig anélkül is meglehet ejteni, hogy annak bármilyen nyoma maradjon.

<-ƘƘ->

(#148948) RangerFox válasza Deck (#148946) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

HDD csere nem érvényteleníti a garanciát.

(#148949) sp8787 válasza marilllyo (#148936) üzenetére


sp8787
addikt

Azert ez vmilyen szintu onigazolas/onaltatas/onbecsapas. Nincs az a jatek amelyik feler egy igazan mondjuk ugy komoly konyv-el...etc. es potolhatja az ugymond alapmuveltseget ami a mai korban mondjuk egy nem letezo fogalomma kezd valni mivel nem nagyon olvas mar senki semmit.

(#148950) Deck válasza sp8787 (#148949) üzenetére


Deck
titán

Akkor olvass és ne játsz.. ;]

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.