Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144301) erahurka válasza Oposzumtoszó (#144299) üzenetére


erahurka
félisten

A playable in 8 days felirat elég beszédes szerintem. Csak 28-án tudsz majd vele játszani.

(#144302) Oposzumtoszó válasza erahurka (#144301) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Sajnálattal hallom, bár erre számítottam. Legalább 27.-én nem kell töltögetni.

(#144303) Xaels válasza ldave (#144297) üzenetére


Xaels
félisten

Ezért soft reboot. Megmarad a timeline meg a főhős, de minden mást újraírnak körülötte. Teljesen új kamerakezelés, mitológia, harcstílus

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#144304) .LnB válasza Xaels (#144294) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A lényeget azért értetted. Na jól van. Legalább kaptam választ. Csak eddig nem gondoltam a csávóról, hogy kamugép.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#144305) saelin


saelin
veterán

Surviving Mars Stream

HotTips nevű streamer második próbálkozása a legnehezebb fokozaton. Érdemes belenézni, semmi spoilert nem tartalmaz és cserébe elég jó betekintést enged a játékba.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#144306) ldave válasza Xaels (#144303) üzenetére


ldave
félisten

Jó, hát elnézést, nem vagyok tisztában a reboot Mohs-féle skálával.

A Slime draws near! Command?

(#144307) KaitouP válasza oriic (#144295) üzenetére


KaitouP
veterán

B****ák meg, hát ezt a játékot vártam mint a messiást. :U Remélem a jobb minőség érdekében halasztanak.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#144308) Edem05 válasza .LnB (#144304) üzenetére


Edem05
őstag

Képzeld, én meg már a Final Fantasy XX-al játszottam az előbb :DDD ;]

(#144309) .LnB válasza Edem05 (#144308) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem ártana előbb legalább az XV demoját kipróbálni... :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#144310) erahurka válasza .LnB (#144304) üzenetére


erahurka
félisten

God of War 4-nek általában az Ascension-t hívtuk még PS3-on. Szóval ha van PS3-a lehet erre gondolt. PS4-en csak GoW III Remastered van egyelőre.

(#144311) prokxy válasza .LnB (#144309) üzenetére


prokxy
veterán

Te egyébként vagy PS-en is? :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#144312) #13055232


#13055232
törölt tag

Üdv! Olyan kérdésem lenne hogy a Play Station Services List menüpontba
miért csak kettő játék jelenik meg pontosabban Star Wars B2 és a Fifa 18
a többi letöltött játékomnak nem kellene ott szerepelnie? Köszi a választ!

(#144313) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Az új GOW miatt (meg persze a remastered miatt is) elgondolkodtam egy PS4-en.
Mi lesz a különbség a két gép között ezen játéknál? 40"os Full HD TV-re lenne kötve.
Semmi HDR és 4K. Slim PS4-et már jó áron kapnék itt aprón.

(#144314) 30z.Samu válasza Tom5 (#144313) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mivel nem jelent még meg a játék így pontosan nem tudjuk mi lesz a különbség. :)

Sic Parvis Magna

(#144315) ldave válasza Tom5 (#144313) üzenetére


ldave
félisten

Ha a Horizon-ból indulunk ki, akkor 1080p-n a PS4 Pro tisztább képet, szebb árnyékokat és valamivel részletesebb grafikát nyújt a sima PS4-hez képest. Ilyesmire lehet itt is számítani. Nem lesz tőle nagyságrenddel szebb a játék, de valamit azért hozzáad.

A Slime draws near! Command?

(#144316) WaterWave válasza Tom5 (#144313) üzenetére


WaterWave
veterán

hát a hdr-t egyszer vissza fogod sírni... én amióta ezen játszom bántja a szemem a fullhd, pedig aztán abba se nagyon lehet belekötni...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144317) Tom5 válasza WaterWave (#144316) üzenetére


Tom5
addikt

Gondolom, hogy szép, csak most nincs keret TV-t cserélni. A lényeg, hogy nem fog veszettül lagolni a GOW Slimen. Értsd: 30alatti fps. :F :U

(#144318) dunc


dunc
nagyúr

Srácok a fehér pro k már 7116 b s gépek?

(#144319) saelin válasza Tom5 (#144317) üzenetére


saelin
veterán

Szerencsére az exkluzívok azért egy elég szép és stabil fps-t szoktak hozni. A Horizon Zero Dawn is olyan vajsima 30 fps-t hoz, hogy más játék elbújhat mellette. Mindig mikor szóba kerülnek a képkockák a Just Cause 3 jut eszembe... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#144320) 30z.Samu válasza Tom5 (#144317) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem ezt megoldják a srácok.

Sic Parvis Magna

(#144321) WaterWave válasza Tom5 (#144317) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem fog, bár ma olvastam egy cikket, hogy valami 3 órás demoval játszott valaki, arról írt cikket, és a cégén 30pfs-re ugrált a játék, de betudta annak, hogy még nem a végleges játékkal játszott... Igaz pro gép volt.. Szóval meglátjuk egyelőre nem tudni, majd akkor derül ki ha már játszik vele az ember...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144322) szasanyi válasza dunc (#144318) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért, az milyen? Pontosabban miben jobb / más?

vg: :DDD nyilván a típusra értettem, nem a színre.

[ Szerkesztve ]

(#144323) vg válasza szasanyi (#144322) üzenetére


vg
addikt

Jobban látszik rajta a kosz.

(#144324) dunc válasza szasanyi (#144322) üzenetére


dunc
nagyúr

Halkabb, volt feketébe.

(#144323) vg , hát aki koszba él. ;]

[ Szerkesztve ]

(#144325) Frod válasza .LnB (#144287) üzenetére


Frod
addikt

Ohh, nekem is volt ilyen haverom még gimiben aki a Halo 1 után pár hónappal már a Halo 2-t tolta. Pc-n. (Ami ugye +3 évre jelent meg a konzolokhoz képest)
Persze megmutatni pont nem tudta, mert addigra letörölte :DDD

Amúgy nem is tudom az ilyen szintű kamukat milyen kategóriába illik sorolni, de ma, az internet korában ezek 15mp alatt kikereshető infók, szóval vagy azt hiszi magáról, hogy nagyon dörzsölt vagy ennyire ostoba.

Do you see the white shadow?

(#144326) 30z.Samu válasza WaterWave (#144321) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már ha fog tudni játszani vele az ember, nehogy kapjon megjelenés napján egy e-mailt, hogy "Bocsánat, elfogyott." vagy "Késik a szállítás X napot. Kis türelmet." :D ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#144327) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Lehet nem sokakat érdekel de a Pure Farming 2018-ban is van Magyar felirat, vagy esetleg az összefoglalóba be írni :D

(#144328) WaterWave válasza 30z.Samu (#144326) üzenetére


WaterWave
veterán

Ne idegesíts fel :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144329) seniman válasza dunc (#144318) üzenetére


seniman
addikt

Van köztük olyan is,igazából csak szemrevételezésnél derül ki hogy melyik.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#144330) sting2 válasza WaterWave (#144290) üzenetére


sting2
addikt

Azonos tévénk van :Y
Mondjuk én gyarló módon 65-be léptem bele..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#144331) WaterWave válasza sting2 (#144330) üzenetére


WaterWave
veterán

nekem az nagy... maradok a 49-nél, több nem kell :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144332) Kvelstadt válasza 30z.Samu (#144326) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A digit verzió eddig sosem fogyott el és mindig időben megérkezett. ;]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#144333) 30z.Samu válasza Kvelstadt (#144332) üzenetére


30z.Samu
félisten

Várd ki a végét, előfordulhat egy kis szerver probléma... ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#144334) Kvelstadt válasza 30z.Samu (#144333) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na az lehet, de eddig rendben lejöttek az előrendeltek. Aznap meg tuti dolgozni fogok szóval ráér majd letöltődni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#144335) WaterWave válasza 30z.Samu (#144333) üzenetére


WaterWave
veterán

cod ww2-vel nem játszol?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144336) dunc válasza Tom5 (#144313) üzenetére


dunc
nagyúr

Prot vedd stabilabb.

(#144337) KaitouP


KaitouP
veterán

Kingston HyperX Cloud Alpha, Creative Sound BlasterX G1 külső USB -s hangkártyával megtámogatva

Nagy játékosként a megfelelő képi megjelenítés mellett nagyon fontos számomra a hangzás is, pláne, hogy rengeteg kompetitív multiplayer játékkal játszok, ahol hatványozottan fontos a hangzás, az, hogy halljam, merről akar az életemre törni az ellenfél.

3 hete, kedves fórumtársak ajánlására a headset topikban vettem meg a Cloud Alpha -t, amivel teljes mértékben elégedett vagyok. A keret 30K volt, én 26K -ért jutottam hozzá a headset -hez. Minden forintját megérte, kiváló ár/érték aránnyal rendelkező termék.

PS4 -en és PC -n egyartánt használom (pár év után végre sikerült visszatérni egy komoly játékos géppel a PC -s gaming -hez is). PS4 -en, mint sokan tapasztaltátok, a kontrollerből kijövő hang nem éppen a legjobb meg elég halk is, és bár az Alpha önmagában is remekül szól, igényel egy minőségi, külső hangkártyát.

Szintén fórumtársak ajánlására egy Creative Sound BlasterX G1 mellett döntöttem, a mai nap meg is érkezett, és izgatottan vetettem teszt alá, először konzolon.
Apró dobozban: [kép] jött a még apróbb hangkártya: [kép] ami működését egy vörösen világító X -el jelzi: [kép].

Mivel a hangkártya elég rövid, és az Alpha kábele sem hosszú (kapunk hozzá Y toldót, de ez a G1 esetében nem játszik, mert csak egy, négy pólusú jack csatlakozó van rajta), ezért aki kicsit messzebb ül a konzoltól, szüksége lesz egy USB toldó kábelre.

A PS4 rest mode -ból ébresztve először nem ismerte fel a hangkártyát, de a gép újraindítása után már igen, egyből át is állította magának a hangkimenetet az eszközre. Az eszközt alapértelmezetten közepes hangerőre állítja a rendszer, én bátran csutkára állítottam a hangerőt a kártyán, illetve az Alpha -n is.

Először az előnyök:

Zenével kezdtem a tesztelést, Spotify Premium előfizetésem van, két dalt próbáltam, két nagyon eltérő műfajú (de istenkirály) muzsikát, az egyik a Warrior a Skarlett Riot -tól, illetve a New World a Krewella -tól.

Ahogy elindítottam az első számot, szinte ledobtam a fejemről a fejhallgatót (nem vicc :DDD). Miért? Olyan őrülten magas hangerőre képes ez a páros, hogy az percek alatt szerintem durva, maradandó halláskárosodást okoz. Egészséges szintre csökkentettem tehát a hangerőt, majd élveztem a zenét. A PS4 kontrollerének hangereje ehhez képest suttogás, és hangminőségben is elseggeli a kontrollert.
Zene után a Call of Duty: WWII -vel próbáltam ki a két eszközt, ugyan azt lehet elmondani, mint a zene esetében.

Panaszkodtatok hogy Asus Xonar U3 -al nem működött a mikrofon a konzolon, jelentem, G1 esetében szó sincs ilyesmiről, a mikrofon tökéletesen működik, ennek is lejjebb kellettem venni a hangerejét, mert max. mikrofon hangerőn a suttogásom is ordításnak számított.

A hátrányok:

Mert bizony ez is van, de nem kell megijedni, ezek egyike sem olyan ami taszító tényező lenne a vásárlástól.
Ahogy mondtam, a G1 embertelen hangerővel rendelkezik, és a magasabb (és már elviselhetetlen) hangerőn enyhe sistergés jelentkezik. Nem zavaró, de lehet valaki allergiás erre, viszont megemlíteném mégegyszer, hogy ez már olyan hangerőnél jelentkezik, amilyenre nem tekeri fel az ember, mert kibírhatatlan.

Mégegy hátrány, bár ez igazából nem a hangkártya (sem az Alpha) "hibája", ez pedig az, hogy csak sztereó hangzást kapunk PS4 -en. A G1 virtuális 5.1/7.1 -re képes, de mivel ehhez kell a hozzávaló szoftver is (BlasterX Acoustic Engine Pro), ami konzolon nem elérhető, így ez a dolog ugrik, de így is bőven jól be lehet határolni, hogy honnan érkeznek a hangok, még ha nem is olyan szinten, mint ahogy egy virtuális 7.1 hangzással.

Ha valaki egy kicsit is komolyan gondolja az online multiplayer -t, vagy jobb hangzást szeretne élvezni, annak kell egy ilyen headset egy ilyen hangkártyával megtámogatva, és az Alpha + G1 páros egy nagyon jó, ha nem a legjobb jelenleg elérhető alternatíva ezért a pénzért, bátran ajánlom. :)

Az Alpha + G1 páros PC -n:

Engedjétek meg hogy pár mondatot írjak még a PC -s tapasztalatról is, és ugyanis ég és föld a különbség PC -n használva, mert a BlasterX Acoustic Engine Pro, avagy a hangkártyához tartozó szoftver kihozza mindazon pozitív dolgokat a kártyából, amire az képes.

Egyrészt itt működésbe lép a virtuális 5.1/7.1, van Equalizer, egy úgynevezett "Blaster Acoustic Engine" amivel szabályozhatjuk a térhatás, a basszus erősségét is többek között, van Voice FX, és előre beállított profilok is, például a Call of Duty szériához, CS:GO -hoz, illetve League of Legends -hez is (ami utóbbit ki is fogok próbálni, mert most kezdtem el LoL -ozni, és baromira beszippantott a játék).

A PS4 -en meghallgatott dalokat itt is meghallgattam, jóval jobban szólnak a szoftveres beállításnak köszönhetően, simogatja a fülem a basszus, a Krewella szám esetén főleg.

Játékok közül ezúttal itt kettőt próbáltam, az egyik a Doom, a másik a Resident Evil 7. A virtuális 7.1 -es hangzás valami bámulatos, csukott szemmel meg tudtam mondani, hogy éppen honnan hallom a hangot. A RE 7 esetén egyenesen beleborzongtam abba, amikor Jack Baker bácsi fogócskázni kezdett velem a házban, és hallottam ténylegesen magam mögött a lépteit, ahogy rohan felém.

Egy True HD 7.1 hangzású filmet is kipróbáltam, ez a Blade Runner 2049 volt, csak azt tudom ebben az esetben is elmondani, mint a játékok esetében, egészen bámulatos amit művel a virtuális 7.1. Én házimozin szeretek igazán filmet nézni, de ezentúl az Alpha + G1 -el is fogok, annyira tetszik amit tud.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#144338) saelin válasza KaitouP (#144337) üzenetére


saelin
veterán

Sok házimozis fikázza a virtuális térhangzásokat fejhallgatóknál, pedig szerintem hatalmas élményt adnak és elképesztően pontosak tudnak lenni. A pshez készített wireless headset is nagyon baró ebben. Amikor lemerül és az agybadugós fülhallgatóval kell tovább játszani, akkor mindig meglepődöm hogy mennyit hozzá tud adni a hangzáshoz. :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#144339) 30z.Samu válasza WaterWave (#144335) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, mivel nem vettem még meg. :B

Kvelstadt: Biztos nem lesz gubanc, csak hülyéskedek. :D

Sic Parvis Magna

(#144340) FollowTheORI válasza sting2 (#144286) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Legjobb mident fixre állítani amit bír a tévé/kijelnző minél jobbra. Különben az automata néha okozhat galibát vagy menetközben állítgat valamit ha nem tudja összelőni jól. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#144341) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Ma indul az Easter Sale 544 játékkal mind a négy platformra, IDE kattintva már láthatjátok az árakat fontban, illetve nálam már a storeban is az akciós árat mutatja ha külön rákeresek az adott játékra. A hivatalos lista valamikor később érkezik.

(#144342) WaterWave válasza saelin (#144338) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem gondolnám, hogy fikázza, én is házimoziról tolom 5.1 rendszer, a lelke egy Marantz SR7012.
Véleményem erről annyi, hogy aki azt mondja, hogy jó élményt ad egy 7.1 -es füles, az hazudik.
Az arra alapozza, hogy a sima fülesnél jobb, de az nem 7.1 és nem is 5.1.
Ez kb olyan mintha a Trabantra ráírnám, az oldalára, hogy ferrari, attól még nem lesz olasz.
Azoknak jó, akiknek a hely miatt, vagy az ár miatt nem engedhetik meg maguknak, hogy hházimozi kialakítás legyen, de egy fülhallgatóra azt mondani hogy 7.1 azért erős, ismervén a 7.1 körülményeit és elrendezési módjait. (mikrofon bemérés, távolságok, akusztika, audyseyy stb stb)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144343) saelin válasza WaterWave (#144342) üzenetére


saelin
veterán

Azért írtam direkt úgy hogy virtuális térhangzás, nem pedig x.1, mert ahhoz nem túl sok köze van.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#144344) Djuree válasza WaterWave (#144342) üzenetére


Djuree
félisten

nyilván sose lesz olyan mint akár csak egy igazi 5.1 is. én nem is szeretek fülessel játszani, olyan bezártság érzetem van, nem szeretem kizárni a külvilágot, az már túl nagy kockaság nekem, az meg nem jó.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#144345) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Onrush gameplay:

[link]
[link]
[link]
[link]

Live-Die-Respawn

(#144346) .LnB válasza Frod (#144325) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Előbb taliztam munkatársammal, jön már messziről mondja: "Basszus nem God of War!! Hülyeséget mondtam tegnap!" Aztán meséli, hazament, gyors megy a PS-éhez, és nézi a játék borítóját "Shadow of War".. :D

Mondtam is neki, hogy én meg már itt puffogtam, hogy kamugép. :) Nem olyan nagy kocka mint én, belezavarodott kicsit a nevekbe.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#144347) Bad Pritt válasza .LnB (#144346) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A 4 még mindig nem stimmol. :D

Pofozd meg, akkor emlékezni fog rájuk.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#144348) .LnB válasza Bad Pritt (#144347) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem is volt szó 4-ről, csak én írtam, hogy az újról beszéltünk. Amikor beszéltünk akkor csak az "Új God of War" -ról volt szó. :)

Én meg a pofozkodás.. :U

Na de részemről ennyi, azért leírtam a miheztartás végett, hogy nincs baj a sráccal. Nem offolok itt tovább feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#144349) #20844032 válasza oriic (#144345) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nagggyonf@sza! :D Újraéled a motorstorm-éra :C

(#144350) penge111


penge111
addikt

Itt többször olvastam,hogy végre az 5.50 ofw-vel végre lehet törölni a demókat. Ez mit jelent pontosan idáig nem lehetett a letöltött demókat letörölni, az elég gáz szerintem. Vagy a játéklistába a borítót, nevet nem lehetett idáig törölni?

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.