Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) haddent válasza Ronam (#14050) üzenetére


haddent
addikt

Foleg, hogy a TR kb. 10 evvel megelozte :DDD

(#14052) krx21 válasza Ronam (#14050) üzenetére


krx21
nagyúr

Játszottál már az Uncharted-el? Gyakorlatilag ez a Tomb Raider egy az egyben onnan vette a játékmenetet...
Persze ezen lehetne vitatkozni, de nagyon hasonló a stílus... Amikor az Uncharted megjelent arra mondták, hogy Tomb Raider klón, pedig az csak annyiban hasonlított az akkori TR-re, hogy TPS kaland játék...
Azóta az Uncharted etalon lett... Ezt figyelemmel kíséri a többi fejlesztő cég is...
Amúgy az teljesen rendben van ha "lopkodnak" ötleteket innen-onnan, attól még nem lesz rossz egy játék...
Sőt jó játék ez a TR... De...
Majd az Uncharted lesz az igazi, csak kár hogy 2015-ben valószínű...

(#14051) haddent: Amiről te beszélsz az teljesen más TR és arra ez persze nem érvényes...

[ Szerkesztve ]

(#14053) boost válasza haddent (#14051) üzenetére


boost
addikt

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal. A TR most lett ennyire Unchartedes. Eddig nem hasonlított a kettő.
Gondolok itt ara, hogy sok QT, sok mozis bevágás, gördülékeny, futók előre, és lövöm a 10ezer lőszert játékmenet. Ilyen az új TR, és erre nyugodtan mondhatjuk, hogy Uncharted-es.

(#14054) kovsol válasza boost (#14053) üzenetére


kovsol
titán

És ki nem sz@rja le, hogy mire hasonlít? Attól még egy jó játék, nekem nagyon tetszik, és az értékelések alapján másnak is.

May the Force be with you!

(#14055) Def26


Def26
félisten

Tegnapi MS reklámra, itt a válasz.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14056) boost válasza kovsol (#14054) üzenetére


boost
addikt

Ne igyál túl sok kávét reggelre. :D

[ Szerkesztve ]

(#14057) gianni85 válasza krx21 (#14052) üzenetére


gianni85
veterán

én az uncharted-et akció-kaland-nak, a TR-t meg inkább már akciójátéknak titulálnám. Hol vannak már azok a kalandelemek, fejtörők, amik naggyá tették a TR-t? Az Uncharted egyike azon kevés PS játéknak, amelyek bejöttek, de a 3. részre elfáradt számomra a sorozat. A TR egy akcióbomba, mindig történik valami, nekem nagyon bejött. Kérdéses viszont, hogy viszonyulnék hozzá, ha az UC-hez hasonlóan 2évente kijöttek volna már összesen 3 résszel. Valószínűleg az se tudná számomra fenntartani az érdeklődést.

(#14058) kovsol válasza boost (#14056) üzenetére


kovsol
titán

Félévente egyszer iszok kávét. :B
Na mind1, attól még egy jó játék.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14059) krx21


krx21
nagyúr

Volt a kezemben egy X1 kontroller... Hát elég gagyi hatásúnak éreztem (a régi x360 kontrollerhez képest is)...
A ravaszok és a analóg karok talán jobbak, de az egyéb gombok sokkal rosszabbak szerintem mint a DS4...
Ráadásul mintha összement volna az X1 kontroller, de lehet csak a DS4-hez képest éreztem kisebbnek...

(#14060) gianni85 válasza krx21 (#14059) üzenetére


gianni85
veterán

pl a D-pad szerinted sokkal rosszabb?? amennyire szar volt a D-pad a legelső X360 kontrolleren a DS3-hoz képest, most ugyanannyira körberöhögi a DS4 semmit se javult D-padjét... (szerintem)
Mondjuk biztos senki se hiszi el nekem, hogy objektíven hasonlítottam össze a két kontrollert, de mind1. Nem vagyok Xbox fanboy... az XO kontrolleremben is Sony elemek vannak :DDD

(#14061) hommeros válasza Def26 (#14055) üzenetére


hommeros
őstag

lol :C Micsoda harc lesz itt a vásárlóért.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#14062) krx21 válasza gianni85 (#14060) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, szerintem a DS4 gombjai jobbak, de ez még a DS3-nél is így volt...

[ Szerkesztve ]

(#14063) boost válasza kovsol (#14058) üzenetére


boost
addikt

Senki nem mondta, hogy nem jó játék. Tavaly húsvétkor az 50%os akcióban megvettem, és végig is játszottam. Szóval tudom, hogy miről van szó. :D

gianni85: ne hidd, hogy pár vacak elemmel megvásárolhatod a bizalmunkat. :D

[ Szerkesztve ]

(#14064) gianni85 válasza boost (#14063) üzenetére


gianni85
veterán

Ezen a héten se én nyertem a skandináv lottón, tehát nem tudom visszavásárolni a PS4-emet. Maradnak az elemek :DDD

(#14065) haddent válasza boost (#14053) üzenetére


haddent
addikt

Mondhatod, csak ne kérd, hogy egyetértsek. Szerintem nem ilyen az új TR sem, max. te játszottál vele úgy. Én ugyanúgy lopakodva sunnyogva játszottam anno. Ettől függetlenül szerintem inkább az mondható el róla, hogy a szokásos játék (és ember) butítás itt is megtörtént, egyszerűbb lett, akciódúsabb. De jó, legyen Unchartedes, ÉS? :B

kovsol így van :K

(#14066) boost válasza haddent (#14065) üzenetére


boost
addikt

no offense, csak leírtam a véleményemet. :D Azért is hasonlítottam össze, mert mint az Unchartedben, itt is mindig alattam szakadt le a plafon, és kerültem szarabból szarabb helyzetbe. :) Attól függetlenül jó játék volt.

(#14067) gabor0077


gabor0077
tag

Azért abban állapodjunk meg, hogy az "új" TR nem ér az Uncharted nyomába. Oké, másol pár elemet, de azért még mindig nem olyan mesterien csinálja, mint az Uncharted. Nathan Drake-et meg az a Lara Croft sosem fogja überelni, akármekkora cs*csei is legyenek.

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#14068) Xirtam válasza gabor0077 (#14067) üzenetére


Xirtam
veterán

Aham, kár hogy az Uncharted mocap-je egy hulladék. Csúszik a földön a lába. TR ehezképest sokkal finomabban és élethűbben mozog. Na de mind1. Uncharted az isten.

(#14069) vonSux válasza Def26 (#14055) üzenetére


vonSux
őstag

azért Te szereted a fölösleges tüzet csinálni ;)

(#14070) Def26 válasza vonSux (#14069) üzenetére


Def26
félisten

Akkor az xbox one topikba tettem volna be.
Tegnap volt egy xbox reklám, hogy 100$ ad a ps3 -ért, erre jött egy válasz (az is lehet, hogy fake). Megy az adok kapok a két cég között (vagyis igazából az egyik ad a másik meg tűr. :D) Nincs ebben semmi extra.

A csudálatos kaveri/mantle forradalmi bukása és a konzolok közötti kapcsolat jobban izgat most. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14071) haddent válasza boost (#14066) üzenetére


haddent
addikt

:DDD

Na más: BF4 Player Apprecation month: angol leírás

A lényeg: hétköznaponként minden nap mindenki kap 1 bronz tatyót, hétvégén 1 silvert. Lesznek missziók amikért kaphatsz aranyat. Lesz egy dupla xp hétvége mindenkinek (nem csak prémium) és a prémiumosoknak még egy külön (tehát nekik 2 nyilván). Lesz ingyenes pisztoly és gránát unlock.

Kb. ennyi. Többre számítottam, bronz és silver csomagok sz*rt se érnek, na nem mintha az arany többet érne... A 2 dupla xp hétvége jól fog jönni viszont :K

(#14072) boost válasza Def26 (#14070) üzenetére


boost
addikt

Ez mondjuk végiggondolva tényleg magaslabda volt a Sony részére, hisz egy XBOhoz 400 dollár és egy PS3 kell, míg egy PS4-hez csak 400 dollár. Naná, hogy az utóbbi a jó ajánlat. :D

(#14073) Tegla80


Tegla80
addikt

Barátom feltett nekem egy kérdést amit esetleg megválaszolhatna nekem valaki,h továbbítsam.
Jobb e a PS4 böngésző,mint a PS3é?
(neki fontos,mert azon net-el most is,amit elér persze,mert az is kuka ugye.Más nincs erre neki ,így fontos :F )

Sony® & PlayStation®

(#14074) haddent válasza Tegla80 (#14073) üzenetére


haddent
addikt

Nem. Nincs benne flash, itt alapból megbukott rengeteg dolog. Nem netezésre meg MP3 hallgatásra van, arra ott az XO ;] :P

(#14075) vonSux válasza Def26 (#14070) üzenetére


vonSux
őstag

az utóbbival kapcsolatban: ez természetesen csak tipp, de az az érzésem, hogy a next genekkel kapcsolatban meglepően gyors termékfrissítésekkel jelentkeznek majd a gyártók (ha csak nem tudják majd okosan elhitetni a vásárlókkal, hogy a teljesítmény nem minden).

(#14076) gabor0077 válasza Xirtam (#14068) üzenetére


gabor0077
tag

Játszottál már Uncharted-dal ember, vagy csak videók alapján okoskodsz? UC mocapje hulladék LOL. Meg amúgy az akció közben pont azt nézem, hogy megy előre a lába a földön... :D vicces vagy. Na de látom Xbone-od van, menjél kicsit Dead Risingozni, abban tuti fasza a mocap (not.) :D

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#14077) Xirtam válasza gabor0077 (#14076) üzenetére


Xirtam
veterán

Hidd el volt hozzá szerencsém! :) Ember! :U

(#14078) Def26 válasza vonSux (#14075) üzenetére


Def26
félisten

Arra gondolsz, hogy gyorsan jöhet egy ps5/xbox two? :DDD Én benne lennék, csak ne egy laptop ereje legyen bennük.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14079) gabor0077 válasza Xirtam (#14077) üzenetére


gabor0077
tag

Akkor meg miért a motion capture alapján ítélsz el egy játékot? :D Hiába mozog jobban Lara (szerinted) ha semmi másban nem tudja felülmúlni az Uncharted-et. Naughty Dog pont arról volt mindig híres, hogy olyan szarul mozog a játékaikban a karakter. Ott van a Last of Us is. :D

[ Szerkesztve ]

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#14080) Xirtam válasza gabor0077 (#14079) üzenetére


Xirtam
veterán

Nem itéltem el. Sőt imádtam még a zenéjét is. De a mocap idegesített. Egy játékot összességében kell véleményezni és pontozni. Nem csak egy dolgot kell belőle kiragadni. Nem azért fogok isteníteni egy játékot mert van benne autó. Hanem mert az autó ami benne van vezethető is. Gondolom érted mire gondolok.

(#14081) gianni85 válasza gabor0077 (#14079) üzenetére


gianni85
veterán

számomra mondjuk a ND a Crash és Jak&Daxter játékokról volt híres. UC2 után csinálhattak volna inkább egy platformer-t.

(#14082) vonSux válasza Def26 (#14078) üzenetére


vonSux
őstag

pontosan erre. de nem tartom kizártnak, hogy a 5 meg two előtt még lesz: slim, more power, ridicolous speed edition, ludicrous speed limited kiadás is.

(#14083) Def26 válasza vonSux (#14082) üzenetére


Def26
félisten

Hahaha. Na persze. :DDD Így legyen.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14084) oriic válasza Def26 (#14078) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#14085) gabor0077 válasza Xirtam (#14080) üzenetére


gabor0077
tag

Igaz, de ne a mocap miatt legyen már jobb a TR... Azért... ennél jóval fontosabb szempontok vannak.

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#14086) Def26 válasza oriic (#14084) üzenetére


Def26
félisten

Jó, tudod mire gondolok. Nem ilyen hitvány apu szarokkal kéne kijönnie, hanem mint előző genben. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14087) gianni85 válasza Def26 (#14086) üzenetére


gianni85
veterán

na, azért várjunk még legalább egy évet, amíg kijön valami játék amit ténylegesen ezekre a vasakra fejlesztettek ;)

(#14088) Def26 válasza gianni85 (#14087) üzenetére


Def26
félisten

Várhatunk, de a tényeken nem változtat. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14089) whYz válasza Def26 (#14086) üzenetére


whYz
addikt

Ha a nyers ero kell, vegyel pc-t, a konzol nem errol szol. Ennel jobb ar/ertek aranyu gepet nem hinnem, hogy mashogy lehetne csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#14090) Def26 válasza whYz (#14089) üzenetére


Def26
félisten

Xbox 360/ps3 idejében sikerült. ;)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14091) gianni85 válasza Def26 (#14090) üzenetére


gianni85
veterán

bukott is minden eladott példány után Sony/MS :) Na meg mint ha akkor még olcsóbb lett volna a PC HW is, bár lehet hülyeséget mondok... akkoriban annyira nem kísértem figyelemmel a PC piacot

(#14092) haddent válasza gabor0077 (#14085) üzenetére


haddent
addikt

És azért, mert szerinted az Uncharted a jobb (sokkal) ezért mindenkinek ezen a véleményen kell lennie? Tök felesleges ezen vitatkozni, pont mint a "melyik kontroller a kényelmesebb"..

vonSux, Def26 az a hitvány apu még tartogat meglepetéseket és egyelőre ez az átlag 1080p 60fps teljesen elegendő megszórva nextgen effektekkel. A gyártóknak marhára nem érdekük más konfigot kihozni. Slim meg társai kissebb fogyasztással, jobb hűtéssel csillivilli szarokkal biztos lesz, de alapjában véve új platform (ps5) szerintem kizárt 5 éven belül. Nagyon kiba....brálnának a vásárlóikkal, és ez nekik nagyon nem érdekük.

(#14093) whYz válasza Def26 (#14090) üzenetére


whYz
addikt

8 evvel ezelott? Azota kicsit fejlodott a technologia.

Mondj mar egy olyan configot ami ilyen eros mint a ps4/xbone es olyan szintu ujitasokat tartalmaz mint az osztott memoria plussz ilyen kis fogyasztassal rendelkezik es kijon 400 dollarbol mindennel egyutt!

(#14094) Def26 válasza haddent (#14092) üzenetére


Def26
félisten

ps4 apu esetleg, de tudod régebben lehetett takarózni azzal, hogy meg kell tanulni programozni a hw -t. Most egy pc közeli rendszerben nem hiszem, hogy olyan hatalmas kiaknázatlan erők lapulnának mint anno. Lesznek szép játékok az tuti, de továbbra is tartom magam ahhoz, hogy egy pl. core i5 + hd7950 gpu jobb lett volna. Ha már pc szerű gép kellett.

Szerintem ez volt a legolcsóbb, hogy jött az amd eléjük tolta a 2015 -ös tablet pc -k hardverét azt odaadták nekik 100$ -ért ajándék amd logós bögrével. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14095) Mister_X válasza whYz (#14093) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát az okosok megmondták, hogy a ONE GPU-ja egyenértékű egy HD7750-nel, a PS4 meg 7850-nel... hát én lemennék hídba és esőtáncot járnék, ha az én VGA-m (HD7750) tudna produkálni olyan minőséget, mint a mostani ONE játékok...

De tegyük fel, hogy kihoznak egy jóféle gépet 400 dodóból, ami papíron olyan erős, mint egy PS4. Csak ugye 5x annyit fog fogyasztani, nem lesznek bejáratott exkluzívok (Halo, Killzone, inFamous, Forza, stb.) és másfél éven belül elavult lesz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14096) gianni85 válasza Def26 (#14094) üzenetére


gianni85
veterán

na ezt a kommentet most elmentettem könyvjelzőbe... majd 1-2 év múlva egyik áll-leejtős hsz-ednél beszúrom :DDD

(#14097) whYz válasza Def26 (#14094) üzenetére


whYz
addikt

Fizetnel 100-150$ plusszt csak azert, hogy erosebb proc legyen benne kevesebb maggal plussz egy erosebb gpu? Akkor miben kulonbozne a pctol? En ugy biztos nem vettem volna ps4et.

[ Szerkesztve ]

(#14098) Def26 válasza gianni85 (#14096) üzenetére


Def26
félisten

Hehe. :D Én akár fogadok veled. Legyen 1000Ft, hogy 4 év múlva bejelentik a ps5 -öt. Felgyorsult a piac. Egyébként a killzone, valami fantasztikusan néz ki de Xbox one -on is jó a ryse. :K

whYz:
Én azok közé tartozom akik inkább fizettek volna 100$ -val többet, azért, hogy problémamentesen mellzsebből kirázzák az 1080p@60fps -t. :) Pc -t meg nem akarok, én szeretek a nyertes oldalon lenni. ;] Nem is vennék mostanában főleg azért, mert csak konzol portokat kapnak.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14099) hommeros válasza haddent (#14092) üzenetére


hommeros
őstag

Telefonról is ezt hittük. És most a szinte semmi újításokkal évente jön a 150-200e Samsung, Iphone. A profit diktál. Lehet ez is az oka, hogy nincs akkora teljesítmény potenciál. Középtávon akarják bevezetni a gyorsabb öregedést. De ez csak feltételezés.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#14100) gianni85 válasza Def26 (#14098) üzenetére


gianni85
veterán

ahhoz két év múlva már biztos el kellene kezdeniük fejleszteni. Még előtte be kellene termelni a PS4 költségeit is, na meg a több milliós felhasználóbázissal se tehetik. Ott van a WiiU is, vergődik, de tuti futni fog még az is 4évet.
Sega-nak is ez lett a veszte... 3évig ment a Saturn, majd kijött a Dreamcast, az is húzta 3évig, és le is húzták a rolót.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.