Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135751) erahurka válasza ViktorHUN79 (#135731) üzenetére


erahurka
félisten

Gratuláció a Sonynak. Az ilyen húzásai miatt fogom kétszer is meggondolni vegyek-e majd PS5-öt.

(#135752) RangerFox válasza Teasers (#135733) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Néha sokat gondolkodik, ez mindig is ilyen volt, minden platformon. Ez normális.

(#135753) Teasers válasza 30z.Samu (#135734) üzenetére


Teasers
tag

Köszi srácok. Haver psén nem ilyen. Azon viszonylag simán fut. Mire egy napot leszimulál az is 2-4 mp.

(#135754) ^Boss válasza Teasers (#135753) üzenetére


^Boss
őstag

Vinyo lehet kezd meghalni benne..?

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#135755) ProEvoFan válasza erahurka (#135751) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha belegondolsz kurvára nem a sony a hibás...valamit veszel online, majd visszakéred a pénzedet a bolt engedélye nélkül, a boltot megkerülve.Online ez nem így működik.Nem a sonyt védem.
Sajnálom a srácot, de még beszélhet telefonon a magyar supporttal.

[ Szerkesztve ]

(#135756) _Flood_ válasza SH4D0W2011 (#135742) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Ez jó ötlet, mindjárt kipróbálom.

(#135757) FollowTheORI válasza erahurka (#135751) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyetlen cég sem szereti a fizetés visszavonást, chargeback-et... ezért a legtöbb helyen ez jár érte, azonnal harapnak.

Pl Steam dettó, ammennyire emlékszem a többi is azonnal zárolja a fiókot. Általában worst case szitu van náluk és azt veszik hogy lopott kártyát használtak a fiókon, azért van a pénz visszavonás -> kapásból tiltva a fiók.

Szóval ilyen alapon semmit ne vegyél akkor. :)

Egyszerű a probléma, meg kell tanulni, hogy először ha probléma van akkor a supportot kell nyaggatni és maga az eladó oldja meg valahogy... sosem szabad egyből a bankhoz, paypalhoz rohanni és visszavonni a tranzakciót egyoldalúan.... kivéve persze ha tényleg ellopták a kártyád/paypalod.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#135758) Tegla80 válasza ProEvoFan (#135755) üzenetére


Tegla80
addikt

Igy van es tuti le van valahol ez is irva azon szerzodesekben amit olvasas nelkul atgorgetve leokezunk.

Sony® & PlayStation®

(#135759) FollowTheORI válasza Tegla80 (#135758) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez így nincs benne, de az igen hogy ha megsérted a szabályokat akkor bann járhat érte. Nyilván nem így szó szerint, de valami ilyesmi jogi bla bla...
És ezesetben ennek veszik sajnos az ilyesmit, ahogy fentebb írtam.

És ez mindenhol így van.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#135760) erahurka válasza FollowTheORI (#135757) üzenetére


erahurka
félisten

Nem egyből bannolni kéne szerintem hanem felfüggeszteni mondjuk a profilt és felvenni a kapcsolatot a vásárlóval. Szerintem ez lenne a normális nem az, hogy élből a legrosszabbat feltételezik és dobnak egy perma bannt. Ha egy magyar üzlet csinálta volna már biztos menne a Balkánozás meg a bezzeg nyugaton nincs ilyen.

(#135761) sp8787 válasza cybermano06 (#135723) üzenetére


sp8787
addikt

Soha nem fogom megerteni miert kell bennhagyni barmilyen fizetesi modot is.Se itt se mashol.
Mindig ki kell torolni vasarlas utan es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#135762) RangerFox válasza Teasers (#135753) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Van amikor gyorsan pörgeti a napokat, de ha jön egy email, vagy másnap egy meccs van, akkor kicsit gondolkozik előtte. Ez minden platformon ilyen. Persze ha pl SSD-t raknál bele, akkor gyorsabb lenne. Vagy lehet, hogy túl sok Fifa mentésed van. Nekem is kb 400Mb Fifa 18 mentés van a gépen, ezeket mindig szelektálom és kitörlöm, ami nem kell (tournamentek, journey, auto mentéseket, ilyeneket), ilyenkor gyorsabb szokott lenni az egész. Ha meg újra kellenének, csak lehúzom a felhőből.

(#135763) Lefty


Lefty
addikt

Valami jo RTS-t nem tud valaki ajanlani? Annyira hianyzik mar, nem ertem mi lett ezzel a kategoriaval? Lassan 15 eve mar a C&C Generals-nak, azota nem volt meg egy olyan kaliberu RTS, hihetetlen. Ezt az Iron Harvestet varom, de ez sose fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#135764) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nioh mennyire nehéz egy Dark Soulsos tízes skálán? 7/10?

(#135765) sutyesz96 válasza slloyd (#135725) üzenetére


sutyesz96
őstag

Rendben, köszi a tapsztalaitok megosztását!

Ezek szerint csak sok a vészmadár. :U

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#135766) Ronam válasza ProEvoFan (#135764) üzenetére


Ronam
addikt

Én mostanában vettem meg, és szerintem nehezebb kicsit mint a DS. Ráadásul kicsit összetettebb is, viszont nagyon fasza lett!

[ Szerkesztve ]

(#135767) jpeetr válasza saelin (#135722) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Nem hinném, hogy egyedi, nekem ugyanazt csinálja slimen. Egyik ismerősömnek is, illetve a forumok is tele vannak vele. Refoundot meg elutasították...

[ Szerkesztve ]

(#135768) ProdyG válasza FollowTheORI (#135672) üzenetére


ProdyG
senior tag

"A kérdés másik felét nem értem, miért akarnál rosszabb optikait használni a HDMI helyett?"

Hogy ne menjen át a képi tartalom a HM erősítőn, ami növeli a lagot stb... Ha optikai kábelt használnék hangra, akkor a HDMI mehetne egyből a TV-be. És mivel a PS4-en nem igazán van HD hangú játék, így talán megfelelne az optikai. De persze nem fogok optikaizni, mert a jövőbe nézünk :D
Csak furcsállom, hogy miért nem HD hangúak a játékok. Én azt hittem ez már alap.

(#135769) ViktorHUN79 válasza jpeetr (#135767) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

A 2033 vagy a last light-al van ilyen gond? Vagy mindkettővel?
Pont most gondolkoztam hogy a last light-ot beszerzem us storeba + al csak 4,99$.

(#135770) mettek válasza ProdyG (#135768) üzenetére


mettek
addikt

A DTS is már elég jónak mondható. A HD hangsávok olyan szinten megdobnák a játékok méretét hogy mindenki lázadozna hogy 1 tb-ra csak 8-10 játék megy fel vagy annyi se. Meg ugye a HD hangokhoz már elég komoly házimozi vagy fejes plusz dac kell.

Nekem pl elég komoly a házimozim de igy sincs olyan vészes különbség a DD és a DTS között de mondjuk egy DTS Master Audio már egyértelműen sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#135771) FollowTheORI válasza ProdyG (#135768) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Értem. Nem hinném hogy az erősítő video pass-through bármi jelentős késleltetést okozna.
Szóval szerintem ezért ne aggódj/értelmetlen lenne visszaváltani az elavult techre. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#135772) ProdyG válasza mettek (#135770) üzenetére


ProdyG
senior tag

Hát igen, erre nem gondoltam, így végül is érthető.
Akkor már csak az a kérdésem, hogy van-e minőségbeli különbség, ha optikain vagy HDMI-n megy a nem HD hang. Erre is mindenki mást mond :)

Illetve nem értem miért van a hangbeállításnál 2-féle bitstream:
- bitstream (Dolby)
- bitstream (DTS)
Minden játékban megvan mindkét féle hangsáv?

(#135773) WaterWave válasza ProdyG (#135772) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam a kép és a hang egy onkyo 818 házimozi erősítőbe megy de én nem tapasztalok lagot, lehet van de ha nem tapasztalom, akkor teljesen mindegy

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#135774) mettek válasza ProdyG (#135772) üzenetére


mettek
addikt

Elvileg ugyanazt a DAC-ot használják jelátalakítasra ugyhogy nem lehet különbség hdmi és optikai között. Egy dolog befolyásolhatja a hangot, az pedig a kábel minősége.

Én most tervezek optikai kabelt venni, hogy a hdmi egyenesen a tv-be mehessen. Input lag biztos jobb lesz tőle.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#135775) sutyesz96 válasza ViktorHUN79 (#135769) üzenetére


sutyesz96
őstag

Szerintem vedd meg. Én is magyar store-on valami 2k pár száz forintért vettem meg.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#135776) jpeetr válasza ViktorHUN79 (#135769) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Azthiszem a 2033. Amelyik az elso. Sorban akartam játszani. A másikat meg sem próbáltam.

(#135777) Madwe válasza mettek (#135774) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hogyne lenne, optikai kábelen nem fér ki az 5.1 pcm csak a tömörített bitstream, míg hdmin kifér a pcm is. Bocs nem olvastam az előzményeket, azonos tömörítésnél valóban tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#135778) erahurka válasza jpeetr (#135776) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem semmi bajom nem volt a 2033-mal.

(#135779) Atomgeszi válasza erahurka (#135778) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem is csak egy résznél volt bugos, amikor a metro lejáratban ilyen bombákat kellett tenni az oszlopokra.. Na ott csak jöttek a szörnyek, fogyott a lőszer, és semmi nem történt. Mutatta az iránytű, hogy merre kell menni, mégsem lehetett előre haladni.
Bár a 2033-ban több idegesítő dolog is volt. Last Light egy fokkal jobb lett.

Pont, mint a Tomb Raiderben, az első rész hibáit szépen kijavították a Rise-ba.

Mondjuk nekem az Uncharted jobban bejött így belegondolva. :D

(#135780) saelin válasza ViktorHUN79 (#135769) üzenetére


saelin
veterán

Ha volt is vele gond már nincs. Én egyetlen egy bugba szaladtam bele, de akkor egy chapter restart megoldotta a beragadt npc-t.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#135781) ProdyG válasza Madwe (#135777) üzenetére


ProdyG
senior tag

és a PCM jobb minőség, mint a 2 tömörített? ugye bármelyikről is legyen szó, úgyis az erősítő DAC-ja fogja feldolgozni a jelet.

(#135782) Gyulus76 válasza erahurka (#135760) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Egyetértek. Ez a ban nekem se szimpatikus húzás, mitöbb, egyenesen vérlázító. Több százezer forintom áll digitális játékokban, és nagyon morcos lennék, ha egy meggondolatlan balfék húzásom miatt mindent elbuknék. Amit kifizettem, annak a joga megillet. Olyan ez, mintha egy bolti szarkától büntiből minden abból a boltból származó ingóságot elkoboznának. Nonszensz. A refund persze szintén meredek, nekem eszembe sem jutna ilyesmi, de a végleges ban akkor is aránytalanul súlyos büntetés.

(#135783) WhiteWalker válasza Gyulus76 (#135782) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"Amit kifizettem, annak a joga megillet."

Biztos? :U

(#135784) KaitouP válasza Gyulus76 (#135782) üzenetére


KaitouP
veterán

Gondold át mégegyszer szerintem.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#135785) Zolom89 válasza WhiteWalker (#135783) üzenetére


Zolom89
senior tag

Miért nem? Ha valamit megveszek akkor nem az enyém?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#135786) #20844032 válasza Zolom89 (#135785) üzenetére


#20844032
törölt tag

A megvásárolt játék soha nem kerül a tulajdonodba. Még akkor sem, ha lemezes formában vásárolod meg. A szoftver használati jogát vásárolod meg, és még csak nem is "örökre". Hogy meddig nyújtja a használatot, azt gyakorlatilag a jogtulajdonos dönti el. Mindezeket elfogadod akkor, amikor meghvásárolod a játékokat.

(#135787) WhiteWalker válasza #20844032 (#135786) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

+1, Köszi! (annyival kiegészítenem hogy ha szellemi termékről van szó mint jelen esetben akkor helytálló ez az állítás.)

[ Szerkesztve ]

(#135788) ProEvoFan válasza #20844032 (#135786) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jaja.Ilyenkor mindig eszembe jut, mi lesz majd a sok steam felhasználóval (köztük velem) ha egyszer bezárja a kapuit.De ez minden hasonló online felületről elmondható: GoG, xbox live, psn...stb...

[ Szerkesztve ]

(#135789) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

14 éves lánynak milyen játék ajánlható, ami mászkálós mondjuk, és nincs benne gyilkosság?

Simán rámondanám az Uncharted-et.. de ott még a sok akció engem is zavart sokszor.

(#135790) #20844032 válasza ProEvoFan (#135788) üzenetére


#20844032
törölt tag

A GOG már valszeg nem fog, hiszen az már maga a mentőbárka, ezért DRM free minden, ami ott van (Good Old Games). Ha a steam felborul, valszeg ide kerül minden. Ha a live, vagy a PSN...abban inkább jobb nem gondolkodni :(

Atomgeszi: az uncharted, mint gyilkosságmentes játék??? Nathan Drake a videójátéktörténelem egyik legkegyetlenebb tömegmészárosa :DD

[ Szerkesztve ]

(#135791) KaitouP válasza Atomgeszi (#135789) üzenetére


KaitouP
veterán

Rayman, Knack, meg társai?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#135792) ProEvoFan válasza Atomgeszi (#135789) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ratchet & Clank Mondjuk sokat kell benne lövöldözni, de nem olyanra kell gondolni, mint az akció játékokban.

(#135790) Moby
Uh, tényleg.A GoG az drm free.Ez a lényege.

[ Szerkesztve ]

(#135793) heihachi válasza Atomgeszi (#135789) üzenetére


heihachi
addikt

Uncharted és gyilkolás mentesség :Y

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#135794) sutyesz96 válasza #20844032 (#135786) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ha később (évtizedekkel később) felborulna a rendszer, igazából engem különösebben akkor sem érdekelne, hogy “elbuktam” a megvásárolt játékaim. Addigra nagy valószínűséggel kijátszottam mindent amit szerettem volna, elég online időt öltem bele. Ettől én több lettem, kaptam egy bizonyos élményt, amit nem vehetnek el tőlem. És ez így van rendben. :)

Igazság szerint a kapitalizmus is bármikor kipukkadhat, tehát ennyi erővel a pénz mint olyan, is bármikor bebukhat. -> A rendelkezésedre álló összes magántulajdonod.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#135795) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Azért mondom, hogy az Uncharted mászkálós, de ott túl sok az akciós lövöldözés..
Ezáltal a Tomb Raider is kiesik. :(

Egyébként VR is játszik :)

[ Szerkesztve ]

(#135796) #20844032 válasza sutyesz96 (#135794) üzenetére


#20844032
törölt tag

Itt azért egy platformnál sokkal többről van szó, mint az individuum tulajdonlásáról. A GOG a drm free kontenttel gyakorlatilag az utókornak menti meg a játékokat. Ez ma minden drm védett terméknél hatalmas probléma, és óriási kérdőjel a digitális világban. És már most óriási fejtőrést okoz médiatartalmaknál, játékoknál, stb. Én részben foglalkozom ilyen területtel is. És itt olyan triviális dolgokra kell gondolni, hogy nemtudjuk, hogy a jövőben létezni fognak-e olyan gépek, amivel a tartalmak megtekinhetőek. Vagy képernyők, stbstbstb

(#135797) heihachi válasza Atomgeszi (#135795) üzenetére


heihachi
addikt

The Last Guardian?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#135798) wolf13 válasza Atomgeszi (#135789) üzenetére


wolf13
őstag

Unravel , Lego játékok.

[ Szerkesztve ]

(#135799) VooĐoo válasza Atomgeszi (#135789) üzenetére


VooĐoo
tag

A Hat in Time

PSN: Neon--Skyline

(#135800) Bogyi007


Bogyi007
veterán

B.U.É.K Mindenkinek!

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.