Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126751) A`rpi válasza XuChi (#126748) üzenetére


A`rpi
addikt

"Illetve, van e lehetőség a lemezes játékokat digitálisan letölteni ? Csak hogy ne zúgjon, búgjon a gép a lemezekkel. Elég idegesítő a hangja a ODD-nek :(("

Sajnos ez ilyen. Egyébként első indításnál a lemez tartalmát feltelepíti a háttértárra, ha tetszik ha nem.
Viszont, érthető okokból a játék futtatásához kell a lemez, így a hangtalan működés nem megoldott ODD esetén.

Ha ez zavar, vásárolj a PlayStation Store-ról. :K

(#126752) Oppenheimer válasza A`rpi (#126744) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pont ez aggaszt engem is

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#126753) Kendek válasza XuChi (#126748) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a digitális letöltés alatt azt érted, hogy a merevlemezről fussanak a játékok, akkor igen, mert a lemez tartalma automatikusan felmásolódik (az adatok mennyiségétől függően ez akár fél óra is lehet, ezt érdemes teljesen megvárni), és hozzá letöltődik a legfrissebb patch. Utána már csak az ellenőrzés miatt pörög fel a lemez (hogy az van-e bent amivel játszani akarsz), maximum pár percre.
Plusz természetesen ami játék meg van lemezes formában, azt megvásárolhatod az online áruházból is, és onnan is letöltheted. Ekkor egyáltalán nem lesz szükség lemezre a játék futtatásához.

<-ƘƘ->

(#126754) RangerFox válasza Bencus88 (#126750) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én azt is tettem, több mint 5gb screenshot és videó van róla :DDD Hát a sztori végére 46 óra alatt jutottam, de abban benne vannak a mellékküldetések 95%-a is. Mellékküldetésekkel olyan 50 óra körül, de nem szedtem össze az összes felszedhető metal flowert meg ilyeneket. Tartalmas volt, mondjuk pár mellékküldetés nagyon egy kaptafára ment, így egy kicsit ráuntam a végére. Kíváncsi vagyok, hogy a Witcher 3 milyen lesz, mert e HZD nagyon magasra tette nálam a mércét :)

(#126755) Bencus88 válasza RangerFox (#126754) üzenetére


Bencus88
nagyúr

na ezt jó olvasni :)
Korábban játszottam a witcherrel, nem egyszer bele kezdtem, de most itt van bontatlan goty, szóval ha végzek az jön, de csodálatos játék az is hidd el ;)

(#126756) Gyulus76 válasza erahurka (#126746) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Az analóg karoknál szerintem a legolcsóbb kormány is jobb. Én a Hori RWA Racing Wheel Apexet ajánlanám erre a célra. Ha azt vettem volna meg, lehet, hogy a pedálokat nem is használnám hozzá, mert ott a két gomb a kormánykeréken. :)

Így utólag lehet, én is jobban jártam volna vele. Nagyon fasza a G29, de annyira azért nincs kihasználva.

(#126757) Oppenheimer válasza Gyulus76 (#126756) üzenetére


Oppenheimer
veterán

És olyan volt hogy kormánnyal külső nézetben vezetsz? Nem awkward érzés? :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#126758) Madwe válasza Oppenheimer (#126757) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kormánnyal csakis motorháztetőn vagy belső nézetben szerintem, bár haver meg mindig külsőre teszi:)

Kihasználtságról: igazából aki gtzett eddig is (vagy dc, vagy akár nfs szintű árkádozott) az meg tudja itélni mennyit játszik ilyenekkel. Nyilván aki évi pár órát tol bele, annak nem éri meg, de ha vki hetente leül pár órára, annak már nagyonis:)

(#126759) ben9412 válasza SH4D0W2011 (#126189) üzenetére


ben9412
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod, elnézést, hogy csak most írok.
A tegnapi nap folyamán megvásároltam a ps4 prot, azonban normál és safe módban sem adott képet, először ismerősöm HDCP-s tv-jén letiltottam a HDCP-t a menüben és így HDMI-DVI-D átalakítóval már a leírt monitorral is gond nélkül adott képet, addig csak villódzott a képernyő.
Ill. nagyon szépen köszönöm a téma összefoglaló összeállítójának az összefoglalót, nagyon sok kérdésemre választ adott és pár hibát is sikerült a segítségével megoldanom. Nagyon szépen köszönöm!
Tegnap beszereztem a konzol mellé a Horizon zero dawnt is, most valahogy nem is tudok elszakadni a ps4 mellől, nagyon jó :)

(#126760) garage112 válasza ben9412 (#126759) üzenetére


garage112
aktív tag

Ha úgy engedi pénztárcád, storeon most akciósak a PS exkluzív játkok. Uncharted 4 et nagyon ajánlom. 6000 Ft ért nagyon megéri.

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#126761) ben9412 válasza garage112 (#126760) üzenetére


ben9412
csendes tag

Köszönöm az ajánlást, igen tervben van az is, ahogy videókat néztem nagyon tetszik. Ma megvásároltam már az Uncharted: Nathen Drake Collectiont, ill. ps plus miatt az ingyen játékokat.
Lényegében új vagyok a konzol, ps és úgymond a játékok világában is mivel nem játszottam sok játékkal/nem volt rá nagyon lehetőségem. Eddig csak a téma összefoglaló ajánló részében lévő játékokkal szemezgettem, és majd később szerettem volna még tanácsot kérni tőletek itt fórumon mit érdemes majd még beszereznem. :) Az összefoglaló alapján és amit mindig szerettem volna kipróbálni ezek lennének: Last of Us, The Order 1886,
Batman részek, The Division, Unravel, folytatni az Assassin's Creed részeket. (Eddig ezekkel játszogattam pc: Assassin's Creed 1-3, Battlefield 3-4, Watch Dogs, Trine 1-2)

(#126762) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

November 14-én jön a Cities: Skylines - Console Edition: Snowfall DLC

Trailer

Gameplay

Live-Die-Respawn

(#126763) arpi6k


arpi6k
addikt

Örülök hogy szóba kerültek a kormányok. A döntés már megszületett, biztos veszek egy állvány + kormány kombót. A kormány hatalmas dilemma, T300 és a G29 között őrlődöm. A T300-ra rengeteg a panasz, de azt mondják sokkalta nagyobb élmény mint a G29... Viszont nem akarok beleszaladni egy elhúzódó garanciális időszakba. Majd kiderül... Alszom még rá párat...

Intel & ATI

(#126764) erahurka válasza Oppenheimer (#126757) üzenetére


erahurka
félisten

Én nem tudom elképzelni hogy lehet külső nézetben kormánnyal vezetni, nagyon fura. Kevésbé, de hasonlóan furcsa nekem a belső nézet kontrollerrel.

Tegnap amúgy minden kedvem elment a GT Sporttól, megint kifogtam olyan rohadékokat, akik nem volta képesek fair versenyzésre. Kétszer is kukázták a brazil versenyem az első kanyarban, pedig olyan szépen beraktam az autót a második helyért, erre valami totál irreális szögben oldalról belém jött valaki és mire meg tudtam fogni, már top 10-en kívül voltam...

Végül 4 Sport futam alatt estem B-ről D-re SR ratingben... Nem mondom, én is van hogy bénázok, de hát az ütközések nagy része nem az én hibám volt.

(#126765) hyggelig válasza RangerFox (#126754) üzenetére


hyggelig
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy a Witcher 3 milyen lesz, mert e HZD nagyon magasra tette nálam a mércét

Én a HZD-nal játszottam korábban (amit imádtam), de -véleményem szerint - a Witcher 3 magasan veri a Horizont. Nagyon magasan.

(#126766) sting2 válasza arpi6k (#126763) üzenetére


sting2
addikt

A dilemma maga ez a két kormány.

Esetleg T 150?..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#126767) Gyulus76 válasza Oppenheimer (#126757) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Én többnyire külső nézettel játszottam a kormánnyal, mert a belső nézet nem igazán tetszett. De most megízleltem a motorháztetős nézetet, és mintha az jobb lett volna. Talán a kocsit is jobban érezni úgy. Legközelebb úgy csapatom majd.

(#126768) tuki2200


tuki2200
senior tag

11$ amazonon a Mass Effect Andromeda Deluxe kiadas, ha valakinek kimaradt :)

(#126769) fcb92 válasza tuki2200 (#126768) üzenetére


fcb92
tag

Tudsz linkelni? :)

(#126770) wolf13 válasza erahurka (#126764) üzenetére


wolf13
őstag

Szia,

Ezeket a besorolásokat hogyan kell értelmezni ? Tehát ezt a DR és SR.

Gondolom az egyik az eredmények után van.

(#126771) Ronam válasza tuki2200 (#126768) üzenetére


Ronam
addikt

De ehhez még hozzájön a szállítási díj ami 7.59 $, így a végösszeg 19.40 $.

[ Szerkesztve ]

(#126772) tuki2200 válasza Ronam (#126771) üzenetére


tuki2200
senior tag

Prime-mal ingyenes, es az elso honap free.. egyebkent eskuszom nem fogok semmit kozhirre tenni mostmar, allandoan csak az savazas meg okoskodas megy...magyarok...

[ Szerkesztve ]

(#126773) erahurka válasza wolf13 (#126770) üzenetére


erahurka
félisten

DR az eredmények után, SR a versenyzési etikett alapján. Utóbbiból levon ha ütközöl, elhagyod a pályát, stb. De elég buta rendszer, sokszor akkor is levon, ha más megy neked.

(#126774) Ronam válasza tuki2200 (#126772) üzenetére


Ronam
addikt

Ebben semmi savazás nem volt, csak azt írtam le amit a checkout-nál láttam. Nem tudtam, hogy Prime-mal ingyenes a szállítás, sorry!.

[ Szerkesztve ]

(#126775) saelin


saelin
veterán

Látom felmerült a hdd csere. Ha zsír új állapotban rakom bele az új vinyót akkor a ps leformázza magának? Aztán gondolom mehet USB-ről a rendszer telepítése.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#126776) Djuree válasza tuki2200 (#126768) üzenetére


Djuree
félisten

az a hulladék annyiért is sok. XD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#126777) arpi6k válasza sting2 (#126766) üzenetére


arpi6k
addikt

Annál egy szinttel komolyabb kellene.

Intel & ATI

(#126778) XuChi válasza saelin (#126775) üzenetére


XuChi
addikt

Igen :)

Most raktam az enyémbe SSD-t. Arra kell csak figyelni, hogy a Sony Firmware oldalán ne a sima Update file-t szedd le(300mb körüli), hanem a teljes OS File-t (900mb körüli) és egy FAT32 vagy extFAT-ra formázott USB drive kell hozzá.

Én 2x leszedtem véletlen a sima update file-t és nem értettem miért írja, hogy nem tudja ezt a file-t használni :D

[ Szerkesztve ]

(#126779) SH4D0W2011 válasza ben9412 (#126761) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Első játéknak nagyon jó választás volt a HZD, jó szórakozást hozzá! :)

(#126780) BoC1ka válasza SH4D0W2011 (#126779) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Nekem ia az volt elso jatekom. Azert eros kezdes :) ezutan a witcher 3 kezd unalmas lenni, es csak lvl 15 vok

YNWA

(#126781) Zanik


Zanik
addikt

Még hogy DS4-el nem lehet jól vezetni: [link] [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#126782) Madwe válasza Zanik (#126781) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ja, én ig gondolkoztam h a logi g29et vegyem meg, vagy egy helikoptert:D

(#126783) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Project Cars 2-vel kapcsolatban kérnék segítséget,hátha van valakinek tapasztalata e téren.
Ha belehet állítani a PS4 kontrollert az alábbi módra, megvenném a játékot.A srácom csak így tud autósjátékkal játszani.
gáz-x gomb
fék-négyzet gomb
kézifék- kör gomb
kormányzás- jobb-bal gomb

a segítségeket előre is köszönöm !!! :R :R :R

(#126784) Madwe válasza hjtz4t3wrseg (#126783) üzenetére


Madwe
nagyúr

A PC2 kormánnyal irányítható, ds4el baromi nehéz, sokat kell finomhangolni a settingsben.
Azonban az kizárt, h így tudja irányítani, hiszen a ravasz gombokkal s az analóg karral tudsz játszani azzal, h mennyire nyomod, húzod, azaz nem digitális. Ha gombokkal akar gázt adni, s nyilakkal kanyarodni, akkor a PC2t felejtsétek el, azzal esélytelen bármilyen épkézláb vezetés ebben, ez inkább szim mint simcade...

GT-t esetleg kirpóbálhatja,de ott is elég nagy hátránnyal indulna így...

(#126785) Kendek válasza XuChi (#126778) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, szóval ezt kell leszedni hozzá. :)
Te mekkora SSD-t raktál bele? Mert nekem is az van benne, de amúgy külső vinyóról játszom. Max ide-oda tudnám másolgatni azt ami épp aktuális.

<-ƘƘ->

(#126786) Lackooo84 válasza XuChi (#126745) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tegyél bele valahonnan egy kölcsön 500 gigás vinyót, (rendszerszoftvert azért tedd rá) a kutya nem fogja nézni. Majd ha visszakapod visszaadod.

The Truth is out there...

(#126787) Lackooo84 válasza Gyulus76 (#126740) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen, az pont 10-el több, mint az emagon... :U

The Truth is out there...

(#126788) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, nálam tetülassú a net, Driveclub-ot már 4 órája tölti, de még a pályák hátravannak. Speedtest 1.2Mb/s letöltést mér. Mi lehet a gond? Ugyanazt a netkonfigot használom kezdetektől fogva.

PSN ID: marquuard

(#126789) Tatyla válasza EnterR (#126788) üzenetére


Tatyla
őstag

Ha valamit csinálsz, nem tölt ha közben játszol főleg nem tölt ha azt akarod hogy hamar lejöjjön rakd le rest módba.

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#126790) marilllyo válasza Djuree (#126776) üzenetére


marilllyo
veterán

Naaaa! Nem volt az annyira rossz.

Persze annyira jó se de pl. a Mafia 3-nál sokkal jobb.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#126791) Gyulus76 válasza Lackooo84 (#126787) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Ez igaz, de legalább nem egy román cégtől lenne. Bár aláírom, van akinek ez nem szempont. ;)

(#126792) Def26 válasza Gyulus76 (#126791) üzenetére


Def26
félisten

:C

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#126793) hjtz4t3wrseg válasza Madwe (#126784) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm.

(#126794) Tegla80 válasza Kendek (#126785) üzenetére


Tegla80
addikt

Miert kimeled azt az ssd-t ha mar beleraktad?
Toljal ra adatot es hasznald batran mig garis.......az enyem sosem volt az mert nem bolti beszerzes,de megsem kimeltem mert nem azert vettem.En mar azon vagyok,h lehet nem is rakok ra kulsot(mindent vennem kellene a kivitelezeshez....) mert a full bf4 mellett meg igy is elfer 2-3 nagyobb jatek es jopar kisebb ami nekem eleg is 1x-re.
Amugy Te,h latod a dolgot mukodes szemponjabol ps4 es ssd komboval?

Sony® & PlayStation®

(#126795) XuChi válasza Tegla80 (#126794) üzenetére


XuChi
addikt

Én eddig a gyári HDD-vel használtam, ami egy Toshiba HDD. Ezt mindenképpen cserélni akartam, mert nagyon rosszak a tapasztalataim a Toshiba noti HDD-ivel. Megnéztem, 2 nap üzemidőt tettem bele, és ez idő alatt már kb 1000 fejparkolást végzett a hdd!!!!

Nos SSD-vel, az "OS" érzetre kicsit gyorsabb, a játék betöltések csak egyes esetekben jobb mint a HDD-vel.

HZD betöltése az "OS"-ből a játék főmenüéig 25mp, éa a menüből a játékig a Continue gomb megnyomását követően szintén 25mp.

Ha valaki megtenné, hogy mér egy HDD-s betöltést is, akkor tudjuk hasonlítani. :C

(#126796) frankstork válasza Madwe (#126723) üzenetére


frankstork
aktív tag

Köszönöm a választ! Akkor marad a kábel. Ami amúgy szerintem vicc, hogy 2017-ben nem perfekt egy wireless kapcsolat. És nem a routerben van a hiba...

(#126797) Apone33 válasza XuChi (#126795) üzenetére


Apone33
őstag

Mértem én is a Hzd-vel. Os-ből a játék menüig kb 28 mp. A játék menüből szintén a conitnue-ra katt, (Hármoszor mértem, egyszer sem volt 1 perc alatt) :DDD itt nekem a 1 perc volt mire bejött. (Egy seagate hdd van benne)

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#126798) #20844032


#20844032
törölt tag

Én most a napokban szedtem ki belől az ssd-t, és tettem vissza a hdd-t. Lehet, hogy stopperrel volt valami mérhető marginális különbség, de érztere semmi, és gyűlöltem a külsőhdd-t.

(#126799) Kendek válasza Tegla80 (#126794) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ugye én alapvetően kényszerből raktam bele, mert nagyon úgy tűnt, hogy a Pro-ban nyáron bizony jócskán a megengedett maximális hőmérséklet fölé tud melegedni az SSHD (gyakorlati hibajelenséget produkált az eszköz). Az én 850 EVO-m sem garanciális, innen van HA-ról. :)
Nem szoktam egyébként kímélni én sem az SSD-imet, de több indokom is van arra, hogy miért nem arról játszom. Nagyon sok nagyméretű játékom van, szóval ide-oda kéne másolgatnom őket. De megtapasztaltam már, hogy TRIM nélkül egy idő után ha elfogy az SLC-gyorsítótár (3 GB), akkor a TLC SSD írási sebessége radikálisan le tud csökkenni. Ez kb. 20-22 MiB/s, szóval egy átlagos méretű játék másolása akár fél órát is igénybe vehet. Plusz akkor visszafele az SMR típusú vinyónak hasonló baja van, ha elfogy a kisebb PMR-gyorsítótár, akkor jön a belassulás. Eközben a konzol használhatatlan.
Ha az előbbitől eltekintek, és azt mondom, hogy van akár egy órám is arra, hogy játék előtt csak másolgassak, akkor is azért vettem az SSHD-t, mert az optimálisabb a játékra. Nagyon sok tesztet néztem már, és ugyan gyorsabb a sima SSD, de nem annyival, hogy nekem megérje a vesződséget. :)

<-ƘƘ->

(#126800) dinostaRR


dinostaRR
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy akik házhozszállítással szoktak rendelni kvtól játékokat azok rendben megszokták kapni azt megjelenés napján?

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.