Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) krx21 válasza Xirtam (#1247) üzenetére


krx21
nagyúr

A hogy én mit hiszek, az más tészta... De egyébként mi olyan hihetetlen Neked ebben a cikkben?
Ráadásul a konzolok egyre jobb kivesézése, szinte biztosra vehető tény...

[ Szerkesztve ]

(#1252) Xirtam válasza krx21 (#1251) üzenetére


Xirtam
veterán

Semmi, engem csak az zavar, hogy már egyből megkötésekkel indul a dolog. 1080p30 fps, ezen nem tudok túlmenni. Nálam a 60 fps, jobb folyamatosabb.

(#1253) krx21 válasza Xirtam (#1252) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez nem kérdés, persze, hogy jobb a 60fps... A gép adottságai adottak, most más csak az a kérdés ki mennyire fekszik rá a tökéletes kódra, optimalizációra és hogy azt hogyan kamatoztatja a grafikában, vagy a sebességben... A 60fps-nek sok esetben jobban örülnék... Bár egy atom stabil homogén, fix 30fps is kielégítő lehet...

(#1254) Mister_X válasza Xirtam (#1247) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mert te már csak jobban tudod... el is olvastad a cikket? Benne van, hogy minden megoldható lenne PC-n, de meg is értem őket, ha nem akarnak több erőforrást beleölni...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1255) idegen lény válasza sasa134 (#1243) üzenetére


idegen lény
őstag

Mivel mindenhol azt írták, hogy a PlayStation 3 Slim feleannyit fogyaszt nála. 250x2 pedig 500.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#1256) idegen lény válasza Tegla80 (#1245) üzenetére


idegen lény
őstag

Jó, akkor megkérem a modikat, hogy töröljék! Pedig mindennek utánanéztem. :((

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#1257) idegen lény válasza krx21 (#1253) üzenetére


idegen lény
őstag

Van, amikor a 30 több a 60-nál: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#1258) idegen lény


idegen lény
őstag

Szerintem a grafika nem minden, de azért itt azt írják: "a nextgenek sokkal hamarabb elvesztik piacvezető szerepüket, mint a közel tíz éven át kitartó Xbox 360 és PlayStation 3.": [link] Remélem, hogy ez idővel az árakban is meg fog mutatkozni. Nekem nem is kéne a PS4-énél jobb grafika. :U

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#1259) idegen lény válasza v!ct0y (#1249) üzenetére


idegen lény
őstag

Na ez az! Én is ettől félek! Valami hasonló adatot találtam egy oldalon a PS4 specifikációjában, de már nem találom.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#1260) Mrdevil válasza v!ct0y (#1249) üzenetére


Mrdevil
addikt

Had zabáljon, de akkor legyen is meg a miértje. :D
Á de nem hiszem, hogy a nagy fogyasztást engedné ez a mai zöld világ. Majd elválik, megjön aztán rácsattintom a fogyimérőm. :K
Csak már csattintanám.....

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#1261) idegen lény


idegen lény
őstag

Az oké, hogy már minden vezeték nélküli, de akkor legalább adnának hozzá egy aksit! Mit érek a töltőkábellel, ha nincs mit töltenem vele?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#1262) tDr1v3r válasza idegen lény (#1261) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Alapban beépített akkus.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1263) idegen lény válasza tDr1v3r (#1262) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszi. Közben már rájöttem.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#1265) kovsol válasza v!ct0y (#1249) üzenetére


kovsol
titán

Remélem csak viccnek szánod.
800W -t egy kétkártyás csúcs gép nem eszik.

(#1247) Xirtam pedig az xbox360/ps3 idejében is szebbek voltak konzolon a játékok. Most is amint megtanulnak rá rendesen optimalizálni nagyon szép grafikát ki tudnak majd hozni belőle. Igaz pár év és újra lelépi a PC a konzolokat. Viszont a termékciklus elején a konzoloknál van az előny.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1266) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Akkor az igaz,hogy PS4-en lehet "szállítani" a profilt,vagyis átmegyek haverhoz és az ő gépén bejelentkezek a profilommal és játszhatunk az én játékaimmal? :))

(#1267) Zjunior válasza Ps Vita (#1266) üzenetére


Zjunior
veterán

IGEN!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1268) v!ct0y válasza kovsol (#1265) üzenetére


v!ct0y
veterán

Még szép, hogy vicc volt.

(#1269) Ps Vita válasza Zjunior (#1267) üzenetére


Ps Vita
őstag

:C Király! :C

(#1270) Xirtam válasza kovsol (#1265) üzenetére


Xirtam
veterán

:K

(#1271) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Cerny azt is elmondta, hogy az új kontrollert az FPS-rajongók elvárásait szem előtt tartva tervezték meg, ennek tükrében változtak meg a ravaszok és az analóg karok is. Cerny szerint a Sony rengetegszer hallotta, hogy a DualShock kontrollerek alkalmatlanok FPS-ezésre, a negyedik generációs irányító kapcsán viszont még nem kaptak negatív kommentet.
:))

(#1272) Kephamos


Kephamos
addikt

Lehet arról tudni valamit, hogy van-e garantált fps? Erőteljesen gondolkozok, hogy idővel konzolra fogok váltani, viszont ha nincs 50-60 fps, akkor nagyon szomorú tudok lenni.

(#1273) ldave válasza Kephamos (#1272) üzenetére


ldave
félisten

Nincs garantált fps, fejlesztőn fog múlni hogy 30-at vagy 60-at céloz meg.

A Slime draws near! Command?

(#1274) MasterMark válasza Kephamos (#1272) üzenetére


MasterMark
titán

Na miért? Tán agyi implantátumod van ami besegít a képfeldolgozásban?

Switch Tax

(#1275) Kephamos válasza MasterMark (#1274) üzenetére


Kephamos
addikt

Próbálj ki mondjuk egy Battlefieldet vagy egy Quake-et 30 és 60 képkocka pro másodperc és rájössz.

(#1276) MasterMark válasza Kephamos (#1275) üzenetére


MasterMark
titán

Az a monitor / TV frissítés eltérése miatt van.

Switch Tax

(#1277) q2w3 válasza MasterMark (#1276) üzenetére


q2w3
senior tag

Szerintem 40 képkocka/ másodperc lehet az a határ amit már egy többet játszó játékos folyamatosnak talál.

(#1278) MasterMark válasza q2w3 (#1277) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem vélemény kérdése. :)

Switch Tax

(#1279) Blaise válasza q2w3 (#1277) üzenetére


Blaise
veterán

Játékfüggő a dolog, egy Diablo 3 már 20 fps körül is simán játszható, fps játékoknál ugyanez meg már a használhatatlan kategória.

(#1280) Kephamos válasza MasterMark (#1276) üzenetére


Kephamos
addikt

Továbbra sem értelek. Egy gyors játék szar, ha nincs 60fps környéke. 30-nál megfájdul a fejem. Ööö, namost akkor mi van?

(#1281) Helmoras válasza Kephamos (#1280) üzenetére


Helmoras
őstag

Nem feltétlen a 30 fps el van a gond, mert ha azt stabilan produkálja a játék az simán jó, csak ha innen elkezd droppolni az a gáz. Nemár hogy a 30fps től megfájdul a fejed :S

persze ettől még igazad van, hogy jobb a 60 miért ne lenne, sokszor volt már ez téma, de szerintem hiu ábránd a stabil 60 fps :S főleg a multiknál.., de ne legyen igazam

[ Szerkesztve ]

(#1282) Kephamos válasza Helmoras (#1281) üzenetére


Kephamos
addikt

PC-n szoktam játszani és pl a BF3-nál nagyon éreztem, mikor 30 fps volt, pedig nem voltak nagy droppok. Gyors mozdulatoknál, amikor sok apró kontrasztos részlet mozdul egyszerre iszonyúan zavaró bír lenni a dolog...

(#1283) Helmoras válasza Kephamos (#1282) üzenetére


Helmoras
őstag

Pedig pont pc-n (is) produkál komoly droppokat, legalábbis nálam. Nem szoktam beállítani max fpst így ugye bizonyos helyeken felmegy 70-80 körülire is de utána van hogy visszahupppan 1-1 helyen 35-40 re és ez az igazán zavaró, konzolon sokat játszottam relative stabil 30 fps-el és teljesen rendben volt.

[ Szerkesztve ]

(#1284) Kephamos válasza Helmoras (#1283) üzenetére


Kephamos
addikt

Kicsit lejjebb vettem a grafikát és nekem nem droppol egyáltalán. Mondhatni tökéletes.
30-60 fps kérdéshez visszatérve beismerem, hogy nálam az a faktor is közrejátszik, hogy hozzászoktam jóhoz. Porsche után a Trabant már nem az igazi.

(#1285) Helmoras válasza Kephamos (#1284) üzenetére


Helmoras
őstag

Akkor biza meg kell várni hogy kint legyen mind2 konzol egy fél éve, hogy meg tudd nézni hogy futnak a játékok addig talán az ára is lentebb megy kicsit, és könnyebb lesz a döntés.

(#1286) Mrdevil válasza Helmoras (#1285) üzenetére


Mrdevil
addikt

Engem konzolon egyáltalán nem zavar a 30 fps, mert mindenkinek ennyi, semmi hátrányom nem származik belôle. Igazából nem is nagyon veszem észre, hogy most ez 30 és fú ez most milyen rossz/játszhatatlan. PC már teljesen más tészta, ott akár nagy hátrány is lehet mondjuk egy 100 fps-hez képest, ott nagyon zavaró a kis FPS szám. Ennyi, és semmi több.... :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#1287) Helmoras válasza Mrdevil (#1286) üzenetére


Helmoras
őstag

Yapp, egyet értek :)

(#1288) tDr1v3r válasza Mrdevil (#1286) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A 30 FPS nem feltétlen zavaró szerintem, most attól független hogy mindenkinek annyi van... pl. BF3-nál annyira nem is illik a lassabb játékmenethez (az alap mapeknél legalábbis, a Close Quarters-nél viszont jobb lenne) a 60. Jó, nyílván oda meg vissza lenne mindenki ha fix 60 lenne mert nem lenne rossz, de szerintem egy CoD-hoz hasonló fast-paced játéknál zavaróbb lenne, ha annál nem lenne 30 lenne akkor nálam át is kerülne a játszhatatlan kategóriába.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1289) fatallerror


fatallerror
addikt

hihetetlen h 1 kva linkemre sem nyomtok rá v olvassátok el amit írok helyette összevissza beszélgettek h hát biztos sokat fog fogyasztani a ps4 blabla. kevesebbet fog mint a ps3 hisz 1 picsafogyasztású jaguar van benne...

itt mondja mark cerny h miért nem kell aggódni a túlmelegedés miatt amivel megválaszolja h keveset fog zabálni a gép

"I think it should be just fine. They know how to design the console so it wont overheat. If you've noticed that PlayStation 4 is smaller, that's because the power consumption's smaller; that simple".

fps téma: driveclub sanszos h mégsem lesz 60 fps, tegnap mondták de még lehet reménykedni.

ahogy írták a fejlesztők választják h 30 v 60. vki írta h 45 annak mondom h nem lehet csak 30 v 60 mert a kijelzők 60hz-en mennek és információtöredékek elvesznének 45-el.
az emlegetett bf4-ről kár beszélni mert azt tudjuk h 60 fps lesz.
nyilván a 60 a jobb, folyamatosabb de az agyadnak bármilyen lassabb v közepes tempós játéknál elég a 30 is mert már közöl annyi információt amit az agyad természetes mozgóképnek lát. fps összehasonlítás!!

gyors játékoknál (sport, autós, gyors tempójú fps) alap a 60 és így is van. sport és autós 99%-ban 60 fps-el megy.
legtöbbünknek nincs olyan pc-je h max grafikán 1080p-ben meglegyen a 60 fps. legtöbbünk 30-40 fps körül játszik pc-n is
ÉS A LEGFONTOSABB H IDIÓTASÁG AZ ÖSSZEHASONLÍTÁS!!!!!
pc-n 2000 dollárból megvan a 60 fps a legtöbb esetben na de azt mindenki elfelejti h a konzol meg 1 400-500 dolláros alacsonyfogyasztású eszköz.
olyan mintha a suzukit a 7es bmw-hez hasonlítanád v mittomén nem jó példa ez :D
de mindenképpen hülye összehasonlítás

don't tell me what i can't do!

(#1290) jookomak válasza fatallerror (#1289) üzenetére


jookomak
őstag

Azért 7 év alatt ugye 4x teljesítménynövekedés kellett volna a dupla felbontáshoz, dupla (60) fps-hez. Most ez úgy néz ki, nem lesz meg. Kicsit csalódott vagyok, bevallom őszintén. Mondjuk abban van valami, hogy pl. egy unchartednek nem kell feltétlen 60, elég a 30 fps, de azért autósoknál, hc fps-eknél jól jönne.

(#1291) ldave válasza jookomak (#1290) üzenetére


ldave
félisten

Meg azért azt se felejtsük, hogy ezek, amikről itt beszélünk, azok első generációs PS4 játékok. Érdemes összevetni mondjuk a 2007-es Folklore-t a GoW:A-nal vagy a TLoU-szal és látható a hatalmas fejlődés, amit a technika megismerése és nagyobb szintű kihasználása hozott.

A Slime draws near! Command?

(#1292) fatallerror válasza jookomak (#1290) üzenetére


fatallerror
addikt

meglesz az a 60 sport és autósnál nyugi ahogy eddig is. gran turismo az 60 lesz ebben biztos lehetsz :K

driveclub dolog innen ered egyébként

sok a pánik komment máshol is nem csak itt h na az fasza h már is a limiteit elérték az új konzoloknak.
ez sincs így, minden generációnál eljátsszák ezt. így lehet a kb 5 év életciklust fenttartani h nyilván nem préselik ki a maxot első körben az új gépekből :)
biztos vagyok benne h amit a dark sorcerer demo-ban láttunk az befog következni 2-3 év múlva fix 30 fps-el :K
ha megnézed a quantic dream casting 2005ös demoját és megnézed a heavy raint akkor láthatod még túl is szárnyalták azt a minőséget nem beszélve a beyond-ról.
és a legtöbb játékos és fejlesztő is úgy van az ilyen tps és fps játékoknál h inkább a vizuális élmény legyen előtérben a 60 fps felett :B

én csak sportnál és autósnál igénylem a 60 fps mert ott fontos de fps/tps-nél mondhatnám h sztoris játékoknál én 1 masszív 30 fps-el kivagyok békülve.
a multiplayerre építő játékok meg jó eséllyel 60al jönnek majd.

írok 1 listát h mi a helyzet most h mik lesznek 30 v 60 fps-el a nagyobb címeknél:
ac4 60fps
bf4 60 fps
destiny 30 fps volt a demo de a 60 a cél
driveclub 30fps jelenleg de 60 a cél
fifa 14 60 fps (és a többi ea sports játéknál is)
killzone sf 30 fps
infamous second son 30 fps
knack 30 fps
metal gear solid v phantom pain 30 fps volt de 60fps a cél és kojima megígérte h sikerülni is fog ő eléggé szavahihető ember
mirrors edge 2 60 fps
nba 2k14 60 fps
the order 1886 30 fps
star wars battlefront 60 fps
the division 30 fps
watch_dogs 30 fps

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#1293) Ps Vita válasza fatallerror (#1292) üzenetére


Ps Vita
őstag

Érdekes,hogy pont az exklúzívak a 30 FPS-esek :F

(#1294) krx21 válasza fatallerror (#1292) üzenetére


krx21
nagyúr

És jönne egy Uncharted 60fps-el high texurával... ;] Azt várom én nagyon!

(#1295) Xirtam válasza fatallerror (#1289) üzenetére


Xirtam
veterán

Ja csak az se mind1, hogy hosszútávon PC-re mennyibe kerülnek a játékok egy konzollal szemben. ;)

(#1296) fatallerror válasza Xirtam (#1295) üzenetére


fatallerror
addikt

ez csak nálunk meg még néhány országban probléma mert amerikában meg a legtöbb európai országban a játékok azonos áron vannak minden platformon.
pl megnézed gamestop-on h minden platformon 60 dollár 1 játék néhány digitálisan csak 40 dollár...
és most ne gyere azzal h de te itt élsz, kis szar piac vagyunk mi és az számít h a legtöbb piacon mennyi :B

másik meg h ha te 60 fps-t akarsz pc-n max grafikával ahhoz kb 2 évente kikell adnod 150 ezret csak a vga-ért. de mint mondtam, hülyeség az összehasonlítás de azért megteszem a kedvedért forintban...hátha nem kapok bant :DDD

ps4 125e tegyük fel 5 évre
évi 10 új játékkal 15e-vel számolva 50 db 750e ps4 játék
ps+ nem kötelező de beleszámolom h ne kekeckedj : 5 évre 75e
együtt 950e

max grafikával 60 fps-re alkalmas pc kb 300e, 5 éven belül tegyük fel cserélsz benne 2x vga-t meg még kitudja h mit de az 500e-t akkor is eléred ha kivonod a régi hw eladását.
évi 10 új játék a különböző árak miatt átlagolva 9e, 50 db 450e
os-t is lassan 2 évente cserélni kell ha az aktuális dx-et akarod ezért beleszámolok 2 win os árat is a legolcsóbbat, 30e
együtt 980e

szóval szerintem butaság amit mondasz sőt ha a vga piac így folytatja akkor a 60 fps-ért lehet h 1000 dolláros vga-t is venned kell. de az integráció miatt az amd kaveritól számítva átalakul a piac eléggé és hátha írnak jó api-t pc-re is és teljesen másképp lesznek a dolgok és teljes gépet kell cserélni 2 évenként ha kell a 60 fps de árban kb hasonlóan lesz mint most.

DE mint mondtam hülyeség a pc-t a konzollal hasonlítani, más tészta a 2

don't tell me what i can't do!

(#1297) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Szerintem csak annyi, hogy örüljünk ha minél több FPS-t kihoznak a konzolból, és örüljünk ha minél több FPS-t ki tudunk hozni jó áron a PéCénkből. Aztán majd meglátjuk..... :D :K

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#1298) Snoop-y válasza fatallerror (#1296) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem a Konzol olcsobbra kijon en egy kicsit soknak tartom azt a 15K-t darabonkent. Ez azt jelentene, hogy minden top jatekot a kiadas elso napjaiban vasarolsz meg raadasul boltbol. Remelem lesz PS4-ed is szivesen hoznek neked jatekokat ;)

Udv: Snoopy

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1299) fatallerror válasza Snoop-y (#1298) üzenetére


fatallerror
addikt

lesz lesz, első konzolom lesz mert már túl alkalmi játékos vagyok ahhoz h erős pc-t tartsak (már a mostani se erős) :B

írtam h új amit úgy értettem h megjelenés napján ugrasz a boltba és megveszed tehát a legdrágább eshetőséget írtam. meg szerintem 10 játékot nem szoktak venni az emberek 1 naptári évben.
engem általában évi 4-5-6 cím érdekel és ezek is október-március között leszoktak futni mivel a "aaa" játékok ekkor szoktak jönni :K
ezért mondom h én már szerintem alkalmi játékos vagyok, fél évig meg nem is játszok

#1300) Ps Vita: valóban szept végén jönnek a focisok meg az f1 de én azokat októberben szoktam elkezdeni :D fifa-t 97-ben kezdtem, pes-t 2003ban, f1-et meg csak a codemasters éra óta ^^

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#1300) Ps Vita válasza fatallerror (#1299) üzenetére


Ps Vita
őstag

Legjobb játék Szeptemberben szokott jönni: Fifa:P:D
Na persze ez szubjektív:)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.