Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124201) Scholes9 válasza Kvelstadt (#124195) üzenetére


Scholes9
nagyúr

De csak úgy magától? Na majd utánajárok. Júliusban indítottam el utoljára, akkor semmi gond nem volt, most akartam játszani és nem jó a mentés...:(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#124202) Kvelstadt válasza Scholes9 (#124201) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nincs meg felhőbe a mentés?
Meg amit írtak korábban, húzd újra a játékot, néha az is segít.
Én utoljára akkor jártam így mikor még külön memo kártyán voktak a játékmentések, szóval jó régen.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#124203) Xaels


Xaels
félisten

Pillars Of Eternity-ről van tapasztalata valakinek milyen az irányítás?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#124204) PACSA75 válasza Tegla80 (#124197) üzenetére


PACSA75
őstag

Digi netem van, type2, 40 mb down, 80 mb up (persze ez változó). Amit még nem próbáltam, hogy meg kerülöm a routert, azaz egyenesen a ps be dugom a netet, router nélkül, mert olyat olvastam hogy valaki cserélte és meg oldódott a gondja. Később meg írom ha ez beválik. Addig is köszi.

Ps: és a mobil netet is kipróbálom. Ezzel csak az a gond hogy ugyanaz a szolgáltató. De próba.

[ Szerkesztve ]

(#124205) #41737472


#41737472
törölt tag

Üdv!
A magyarországi playstation szervíz elfogadja a külföldi számlát egy ps4 pro-ról?
Ez esetben ausztriai gamestop.

(#124206) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nna, nyilván nem érkezett meg a 110€-s gép, ezért betipliztem Mediaba és hazahurcoltam egy 1TB-os slimet, 2 kontrollerrel + egy ajándék Destiny 2-vel. Elég baráti áron hozzám vágták. :B

(#124207) toompa válasza #41737472 (#124205) üzenetére


toompa
őstag

A német MM számlát elfogadja,akkor valószinüleg azt is elfogadja. De ha biztosra akarsz menni,a szervízt kérdezd!

(#124208) Lackooo84 válasza #41737472 (#124205) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A szervíz nem, de a szerviz biztosan. ;]

The Truth is out there...

(#124209) ldave válasza Xaels (#124203) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Nekem a Torment megvan PS4-re, jól irányítható. A bal karral mozgatod a karaktert, hasonlóan mint a Diablo 3 konzolos verziójában.

A Slime draws near! Command?

(#124210) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Látom, hogy többen is használjátok (vagy használtátok) 1440p-s monitorra kötve a PS4-et. A kérdésem az lenne, hogy nagyon elmosódott vacak a kép vagy ez monitor függvénye? Van egy viszonylag drága dizájner moncsim és mivel horror árban lehetne összerakni egy gamer gépet hozzá (ráadásul van egy MacBookom mindennapos használatra, így felesleges is lenne), arra gondoltam, bedobok mellé egy használt PS4 Slimet, havonta úgyis max egy-két játékot tudnék lenyomni rajta. Köszi előre is :R

(#124211) Gyulus76 válasza PACSA75 (#124204) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Biztos hogy le fe lé lassabb min fel fe lé? Azt mondták vagy írták már neked hogy borzasztó an rossz olvasni amit le írsz ha ennyire nem megy a helyes ír ás?

(#124212) Xaels válasza ldave (#124209) üzenetére


Xaels
félisten

Jó de az más cég. Nekem a Van Helsing van meg, az is irányítható, bár nem tökéletes.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#124213) Gebriel válasza Becksman (#124178) üzenetére


Gebriel
veterán

Van.

(#124214) ldave válasza Xaels (#124212) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Hát mivel ugyanaz a játékmotor, emiatt gondoltam, hogy nagyon hasonló lehet a konzolos változatok irányítása.

A Slime draws near! Command?

(#124215) Kendek válasza Alvin_ti4200 (#124210) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Személyes tapasztalatom ugyan nincs, de mindenképpen vacak és elmosódott lesz a kép. 4K-ra szépen lehet skálázni, legfeljebb csak picit életlenebb lesz a kép mint natív felbontáson. Mivel pontosan négy, négyzet alakban elrendezett pixelre jut egyetlen. Viszont egy képpontból nem lehet sima skálázással ~1,78-nyit csinálni, sehogyan sem lesz ugyanolyan szép a végeredmény. De ezt könnyen le is tudod tesztelni, mert ha rákötsz egy bármilyen FullHD-s képforrást (pl. MacBook), akkor egyből eléd tárul a végeredmény. Annál jobbat pedig a PS-től sem várhatsz.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#124216) #20844032 válasza Kendek (#124215) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nincs olyan megjelenítő, ami lineárisan skálázna 4k-ra. Egyáltalán, semmilyen felbontásra nem skáláznak lineárisan a megjelenítők. Nekem 3 4k displayem van itthon (2tv+monitor), alapvetően mindhárom másképp skáláz fhd->4k-t, de ami közös bennük, hogy a fullhd mindhármon sokkal szarabbul néz ki, mint natív fullhd-n. Ez a 4k-ban 4pixel a fullhd, ez a valóságban nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#124217) vonSux válasza Alvin_ti4200 (#124210) üzenetére


vonSux
őstag

Egy ilyen LG-t hasznàlok és semmi bajom a 1080p felbontással rajta. De ez nagyban függ attól, hogyan skáláz a konkrét monitor.

(#124218) Kendek válasza #20844032 (#124216) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Senki sem beszélt lineáris skálázásról, de akkor most el tudod képzelni, hogy 2560x1440-as felbontáson milyen sz@rul nézne ki a FullHD-s kép... :P

(#124217) vonSux: Én is ezt mondom, hogy 4K-n lényegesen szebb a kép. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#124219) PACSA75 válasza Gyulus76 (#124211) üzenetére


PACSA75
őstag

Igen biztos hogy úgy van ahogy írtam (vagy a playstation hazudik) :). Bocs ha rossz a helyesírásom, telóról fórumozok, néha a billentyűzet javít (ezek szerint ront a helyzeten). Viszont közben kipróbáltam telóról megosztani a netet, és láss csodát így műxik. Köszi a tippet (nem neked, hanem fennebb írta egy fórum társ - Tégla ). De a telefonról megosztott internet type3 volt, míg a routeren keresztül type2. Ennek van jelentősége? Át lehet ezt állítani (a routerét természetesen)?

Később megpróbálom router nélkül is, most nem húzom ki, mert a csalad wifizik, és hiszti lenne :).

[ Szerkesztve ]

(#124220) #20844032 válasza vonSux (#124217) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen, ki kell próbálni. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél nagyobbat kell felskálázni, annál jobban lesz széttaknyolva,, szal simán lehet, hogy az 1440-es monitoron jobb a végeredmény, mint a 4k monitoron. Nálam a 4k monitoron az 1440-es kép több nagyságrenddel élesebb, mint a fullhd kép.

(#124221) Scholes9 válasza Kvelstadt (#124202) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sztem nincs meg, de majd megnézem, újra is rakom hátha segít, másik, h megint elvinni egy mentésig a játékot és akkor megnézni, h jó e a régi esetleg, ha jól olvastam van akinek ez segített. Délután megnézem edzés után :D

Kendek: én próbáltam WQHD monitoron júniusban a PS-t, de a full HD nagyon szarul festett ekkora felbontásban, így gyorsan el is adtam és vettem a mostani Bravia TV-t helyette, bár nagyon szerettem: Asus MX27AQ :(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#124222) Kendek válasza #20844032 (#124220) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De nem is az élesség a fő probléma, persze, hogy élesebb lesz a kép ha kisebb arányban kell skálázni. Az a gond, hogy ronda lesz a kép, mert a pixel tört részére esik a pont. Persze a megjelenítő biztosan el tudja taknyolni a végeredményt.

<-ƘƘ->

(#124223) #20844032 válasza Kendek (#124222) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mindegyiken ronda, amin nem natív. Minél nagyobbat kell skálázni, annál rondább. A windows fontjai fullhd-ról 4k-ra skálázva tragikusak. Fullhd képre fullhd megjelenítő kell. Ha az nincs, akkor viszont nem garantált, hogy egy 1440-es szarabb lesz, mint a 4k.

(#124224) Kendek válasza #20844032 (#124223) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mindegy, ezen kár vitatkozni. A kérdező szempontjából a megjelenítő adott és nincs talonban se FullHD, se 4K-s monitor. Abban pedig egyetértünk, hogy ha élesebb ha nem, de ronda lesz a kép.

<-ƘƘ->

(#124225) Kvelstadt válasza Scholes9 (#124221) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szóljál és átcsapunk mindenen. A bb az a játék ami nekem fix-en fent van ps-en mintha le se lehetne törölni. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#124226) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Ha már ez a FHD/4K a téma, lenne nekem is egy kérdésem, és érdekelne többetek véleménye.
Tervezem lecserélni a lassan 8-9 éves, TN paneles FHD Samsung monitoromat valami újabbra-szebbre-jobbra-nagyobbra, és nagyon vacillálok, hogy legyen újra FHD, esetleg bevállaljak egy 4K-s megjelenítőt. Pro mellé úgy gondolom, lenne már értelme a 4K-nak, viszont bonyolítja a helyzetet, hogy később egy PC-vel is használnám, arra viszont nagyon maximum annyit vagyok hajlandó költeni, hogy 1080p-ben menjenek a játékok. Látok itt "FHD-ról 4K-ra skálázva csúnya", meg "nem gáz" hozzászólásokat is. Na mit csináljak? :) Azzal mondjuk tisztában vagyok, hogy így mindenképpen valami kompromiszumot kell kötnöm.

(#124227) Kendek válasza SH4D0W2011 (#124226) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha Moby-ra hallgatsz, akkor semmiképpen se vegyél 4K-s monitort, mert ott még a Pro is jól láthatóan artifactol...
Szerintem viszont egy jó 4K-s monitorral sem járnál rosszul, főleg játék szempontjából, és Pro-val. De én azt is tudom, hogy a FullHD játék sem olyan gáz rajta, a Windows asztala meg futhatna natívban is ugye. :)

<-ƘƘ->

(#124228) marilllyo


marilllyo
veterán

Youtube

Kár, hogy a végét elb*sztam de egy az egyben elizgultam a dolgot. :((( De meglett végre. Érdemes lett volna rögzíteni a party audio-t. Azt a zuhálást amit lenyomtam utána. :DDD

Na már "csak" a Venom Hot Lap 2 és 3 év alatt befejeztem. ;]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#124229) #20844032 válasza SH4D0W2011 (#124226) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ugyanabból a pénzből fullhd-,ban jobbat kapsz. A valódi 4K milliós tétel. A konzolok és a 4k együtt kabarészint. Fullhd olcsón, biztosan megvan. Rakd össze.

(#124230) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Köszi srácok a válaszokat. Igen, a monitor adott és mindenképpen 1440p-set szerettem volna, hogy "elférjek" :K Átgondolom, lehet, megpróbálkozom egy használt PS4-gyel, játszom vele, aztán, ha számomra nem elfogadható a képminőség, akkor vissza az egész és megpróbálok kiokoskodni valami megfizethető játékos PC-t erre a felbontásra. Ő a drágaságom amúgy, egész tűrhetően néz ki rajta az 1080p Diablo III alatt, ez ad némi reményt.

(#124231) #20844032 válasza Alvin_ti4200 (#124230) üzenetére


#20844032
törölt tag

Simán használható lesz játékra. Játékokban ez az egész messze nem olyan zavaró. Böngészni, meg szöveget szerkeszteni nem a ps4-en fogsz.

(#124232) Kendek válasza Alvin_ti4200 (#124230) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem pedig mindenképpen magadnak kell eldöntened. :)
Csak most, a kérdésed után kiderült, hogy személyes tapasztalatok szerint az 1440p van akinek elviselhetetlenül ocsmány, de olyan is van aki szerint a 4K-s FullHD pedig megfelelő élményt nyújt. Nem vagyunk egyformán érzékenyek, ha ilyen szempontból nem vagy annyira igényes (és ez nem feltétlenül egy negatív dolog), akkor akár még be is válhat.

<-ƘƘ->

(#124233) Zanik válasza marilllyo (#124228) üzenetére


Zanik
addikt

Azért hagytál benne itt-ott pár tizedet, de elég volt az 2 végére... :))

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#124234) marilllyo válasza Zanik (#124233) üzenetére


marilllyo
veterán

Óóó simán. Ha a végét nem cse*szem el egy jó fél mp-t hoztam volna még rajta.

Neked megvan?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#124235) Zanik válasza marilllyo (#124234) üzenetére


Zanik
addikt

Nem, nincs. Nem is tudom már melyik DLC-n úgy felidegesítettem magam, hogy hagytam a francba az egészet. A platinához nem kell, szóval minek törjem magam? :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#124236) marilllyo válasza Zanik (#124235) üzenetére


marilllyo
veterán

Én is először letudtam a platit valamikor 2015-ben aztán hagytam is. De utána néha néha rámentem egy egy versenyre. Ez így közel 2 év alatt odáig fajult, hogy egyetlen egy csillag hiányzik és 100% a játék mindennel együtt.

A Venom Hot Lap 2 természetesen. :DDD Ez lett a projekt erre a hónapra.

Egyébként hihetetlen. Pont beszéltük egyik fórumtárssal, hogy mennyit skillesedik az ember a játékokban évről évre. Tavaly valamikor hagytam ugye abba a DC-t. Tavasszal. Jó pár verseny hiányzott még. Back 2 Black, Pagani wet lap, One man One engine. Akkor ezeket nem tudtam megcsinálni, illetve több másikat csak vért izzadva. Most több mint egy évet pihent a játék...azóta túl vagyok megannyi platin meg sz*atós játékon. Volt egy mentésvesztésem szóval az AMG meg az Elements DLC-ket újra kellett kezdenem. Konkrétan egy délelőtt lerendeztem mindet. Azokat is amiket eddig nem tudtam. Back 2 Black-et kb. harmadik körre teljesíteni is tudtam pedig tavaly napokig szenvedtem vele.... Kétlem, hogy a játék lett könnyebb. Egyszerűen csak tapasztaltabb lettem.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#124237) Kendek válasza marilllyo (#124236) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogyne, így van ez pl. a kontroller kezelésével is. Idő kell hozzá meg akarat, de mindenbe bele lehet jönni. :)
Én a DOOM-ot néztem múltkor, és meglepődtem, hogy mennyivel simábban tolom mint anno, mikor még a demo-t is megértem végigvinni.

<-ƘƘ->

(#124238) Scholes9 válasza Kvelstadt (#124225) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Rendben :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#124239) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Destiny 2-höz az Expansion Pass az olyan dlc-ket fog tartalmazni, mint az első részhez volt a TTK meg a RoI kiegészítők?

(#124240) ldave válasza RangerFox (#124239) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Nem.

A Slime draws near! Command?

(#124241) Zsinder válasza marilllyo (#124236) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Mennyire rühellem ezt a Mercis szart :D Venom Hot Lap 2 megvan, de ezzel nem tudom mióta szenvedek :W

(#124242) vonSux válasza Kendek (#124232) üzenetére


vonSux
őstag

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy persze megfelelő a 1080 a 2160-as monitoron, de részemről a konzolon való játékba eleve be van kalkulálva, hogy pár dologban kompromisszumot kötök. Ha nem így lenne, kurvára sírnék, hogy pl a Bloodborne (ebben a generációban messze a kedvencem) milyen kihagyott ziccer a megjelenés és frémperszek terén. De letojom, és azt is, hogy ugyanazon a monitoron van ami sokkal szebben fut. :D

(#124243) bozont válasza Alvin_ti4200 (#124230) üzenetére


bozont
veterán

Akkor a PS4-gyel sem lesz problémád. Nekem mániám a natív felbontás és mivel nekem még mindig a PC a fő, ezért egy 27"-os 1440p monitort használok natívban (egy RX480/GTX1060 min ajánlott hozzá). De nincs baj a PS4 képével rajta. Rondának nem ronda a képminőség, csak nem olyan éles mintha natívban menne, teljesen vállalható. Nyilván egy FHD TV sokkal jobb lenne a célra, de ha már adott volt a dolog (mint ahogy neked is) egy próbát megért és marad is így egy jó darabig.

(#124244) Kendek válasza vonSux (#124242) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A TV-játék sosem a pro gamereket célozta, aki maximumra vágyik, annak kompromisszumot kell kötnie. De egyébként nem csak rád céloztam, én határozottan kijelenthetem, hogy a Slim-nek semmivel sem volt rondább képe a viszonylag jobbfajta 4K TV-men, mint most a Pro-nak. Természetesen ez utóbbival - főleg közelről - jól láthatóan élesebb a kép, de ennyiben ki is merül az általam is észlelhető különbség (legtöbbször sajnos a patch-elt játékok esetében is). :)

<-ƘƘ->

(#124245) sztpega


sztpega
tag

Az Assassin's Creed játékokat érdemes valamilyen sorrendben játszani vagy teljesen különállók a történeteik?

(#124246) RangerFox válasza sztpega (#124245) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hát van sztorija, ami összeköti őket (Főleg az előző generációs részekben), de nem muszáj. Én például nem tudtam újra hozzányúlni a régebbi részekhez a 3 után, és most már a Unity előttiekhez sem, elavultak már szerintem. De pl a Unity egy jó bekapcsolódási pont a szériába, esetleg a 4 is az (mondjuk az szorosan kapcsolódik a 3-hoz)

(#124247) sztpega válasza RangerFox (#124246) üzenetére


sztpega
tag

Köszönöm. PS4-re az Ezio Collection a történetileg legkorábbi rész?

(#124248) pulyka jocó válasza sztpega (#124247) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Igen, a reneszánsz korában játszódik. Viszont ha nem zavar a kicsit idejétmúlt irányítás, akkor semmiképp se hagyd ki, nagyon jó trilógia :)

[ Szerkesztve ]

(#124249) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

A divisiont megeri megvenni? Nincs kivel jatsszak coop ban, tehat multi v single lenne. Mihrz hasonlit?

YNWA

(#124250) #67947008 válasza BoC1ka (#124249) üzenetére


#67947008
törölt tag

Szerintem a division tipikus coop based jatek. Egyedul is biztos elvezheto, de coopban az igazi.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.