Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111051) Tuomas válasza NyMRooD (#111050) üzenetére


Tuomas
addikt

Persze. Amíg nem érdekük, illetve nem kötelezik rá őket, nem csinálják meg, mert ez nekik konkrétan macera.

We were here

(#111052) Shepherdke válasza toompa (#111047) üzenetére


Shepherdke
tag

Igen, mert nyilván a digitális is kopik használódik sérül mint a dobozos változata. :C
Sőt még újracsomagolni is kéne ha levennék az accomról.

[ Szerkesztve ]

(#111053) Elims válasza Bad Pritt (#110962) üzenetére


Elims
veterán

"...mindenki olyan dolgokra veri el a pénzét, amire nem sajnálja, de azért ez egy kicsit... vicces. "

Neked. :-) De ha vki megszokja ezt a "kényelmet" akkor már nem kell csak egy joy.
100x kényelmesebb kettővel,főleg akkor ha 3m-re van a gép,vezeték kizárt,mert akkor a szobán át kellene húzni vmint telefonos töltővel nem szeretné tölteni (mert...).
Sokkal jobb 2 joy-jal és a 2-at csak egyszer kell megvenni.
Ha merül az épp aktuális,csere és mehet tovább töltővezeték nélkül a másikkal.

Shepherdek: Szerintem többek között ezért van ps4-en a share play.Bármeddig ki tudod próbálni és eldönteni,hogy kell-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#111054) toompa válasza Shepherdke (#111052) üzenetére


toompa
őstag

Mit használódik és kopik egy szoftver ha lemezesen veszed és másnap visszaviszed?
Miért vegye vissza a store ha a konzol üzlet sem teszi meg?
Akkor meg az lenne a gond hogy a store visszaveszi a konzol üzlet miért nem?
Részemről befejeztem. Túl lett tárgyalva.

(#111055) Wlac válasza Shepherdke (#111052) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem, de miért buknák el a pénzt, ha nem kötelező? A Steamnek van vetélytársa a PC-n, a PS Store-nak nincs.

“The wha-"

(#111056) bAtt001 válasza Shepherdke (#111034) üzenetére


bAtt001
addikt

Végtelen youtube csatorna van ami review-kat és végigjátszásokat készít minden megjelenő játékból. Ezek alapján azért nem olyan nehéz eldönteni, hogy tetszik-e neked vagy sem. Nem a hivatalos anyagokra kell támaszkodni ;)

(#111057) ViktorHUN79 válasza Bad Pritt (#111033) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Nekem azt is mondták,hogy ha nagyon pattogok bannolják- letiltják a fiókom! :) :DD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#111058) Shepherdke válasza toompa (#111054) üzenetére


Shepherdke
tag

De ne keverd már a digitális tartalmat a fizikai bolti tartalommal. Mind a kettőre más jogszabályok vonatkoznak.

Uniós jogszabály hogy telefonon online vásárolt dolgokra 14 napos indoklás nélküli pénz visszafizetési garancia van.

Azt hogy te meg pár ember totálisan beletörődik az ilyenekbe a ti dolgotok.
.
Engem zavar és topik témájába vág ezért írtam ide.

(#111059) #45378816 válasza Shepherdke (#111058) üzenetére


#45378816
törölt tag

Sajna ez ilyen, tedd túl magad rajta és keress valami pozitívabb pontot az adott játékban, törődj bele, hogy olyan amilyen és még az is lehet, hogy megtetszik. ;)

Ezért is írtam múltkor, amikor a TR kipróbálásról volt itt szó, hogy lehetne még több olyan megoldás.

Szerk.: Ha meg valamelyik játékban bizonytalan vagy, akkor szerintem inkább ne ruházz be rá vagy ha nagyon nem bírod ki, akkor szerezd be lemezesen használtan, max ha nagyot csalódsz gyorsba eladod ugyanannyiért.

[ Szerkesztve ]

(#111060) marilllyo


marilllyo
veterán

Pénzvisszafizetés (elmélet)

Én arra gondolok, hogy a Sony azért nem engedi mert így a játékfejlesztők bátrabban fejlesztenek a Sony gépére. Ha valaki megcsinál egy játékot szerintem tisztában van azzal, hogy jó lett és/vagy sikeres lett-e vagy sem. Ha benned van a félsz, hogy bukta lehet nem biztos, hogy áldozol pénzt/időt arra, hogy még ps-re is megírd hisz ha nem jó bebukhatod az árát.
Emlékezzetek vissza a Steam-nél valamikor a Batman Arkham Knight megjelenése előtt nem sokkal lett opció a refund. Mit pedálozott a cég, hogy így úgy meg kijavítják meg "ne refundolj mert akkor kapsz ezt meg azt". Aztán végül hagyták is a francba. Annyian visszakérték az árát, hogy nem is volt értelme tovább javítgatni.

Szóval én nem hiszem, hogy ez a Sony szemétsége. Benne van itt a kiadók keze is....Inkább azt mondom így tud nagyobb tartalmat biztosítani.

Btw. a storeon vett játékaim felét visszadobnám.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#111061) Watto1991 válasza Shepherdke (#111058) üzenetére


Watto1991
senior tag

Ezt perre kell vinni. Tuti siker.

" Kipróbálhatjuk-e, használhatjuk-e a terméket az elállási határidő alatt?

Természetesen igen, hiszen pontosan ez az elállási jog lényege, hogy a 14 napos határidő alatt megbizonyosodhassunk arról, hogy a termék alkalmas a rendeltetésszerű használatra és megfelel az egyéni használati céljaink teljesítésére, tehát a csomagolás felbontása és a termék kipróbálása nem vezet az elállási jogunk elvesztéséhez (kivéve zárt csomagolású egészségvédelmi, higiéniai termékek, hang-, képfelvétel, valamint számítógépes szoftver esetében). "

[ Szerkesztve ]

(#111062) Wlac válasza Shepherdke (#111058) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem ismerem a jogszabályt, de tekintve, hogy a legtöbb helyen nem veszik vissza a lemezes játékokat, hiába van az ember 14 napon belül, gondolom van valamiféle kitétel, vagy kiskapu. De egyébként mi a javaslatod, mit kellene tennünk az ügy érdekében? Vonuljunk fel a Sony székháza előtt refundot követelve? Vagy mégis mit lehetne tenni a beletörődés helyett? Én azért váltottam konzolra, hogy ne fájjon a játék miatt a fejem, ne érdekeljen a gépigény, a portolás minősége, satöbbi. Átgondoltan vásárolok, ha valamit tudom, hogy tetszeni fog, vagy nagyon nagy akcióban van, akkor megveszem digitálisan, ha pedig nem vagyok biztos a dolgomban, akkor lemezesen, és maximum tovább adom. Ennyit szerintem mindenki meg tud csinálni, többet azonban aligha. De ha ennyire zavar a rendszer, nyugodtan indíts egy nyílt petíciót, esküszöm, hogy az elsők között fogom én is aláírni.

“The wha-"

(#111063) marilllyo válasza Watto1991 (#111061) üzenetére


marilllyo
veterán

Válasz érkezett a központtól, vissza lett terítve mint egy egyszeri kivétel a digitális termék ára az ön SEN pénztárcájára mint egy jóindulatú gesztus. Kérjük a jövőben kerülje el a hasonló helyzeteket mivel nem lesznek hajlandók hasonló pénzvisszatérítést adni. Amikor vásárol digitális tartalmat a vasarló azonnal megkapja a tartalomhoz való hozzáférést (akkor is, ha nem tölti le azonnal) így tehát ahogy törvény által engedélyezett, nincs "türelmi időszak" / és nem lehet a törlési jogot alkalmazni. Ezt alátámasztják a Szolgáltatási Feltételek amelyek itt találhatóak: http://legaldoc.dl.playstation.net/ps3-eula/psn/e/e_tosua_en.html

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#111064) Shepherdke válasza Wlac (#111062) üzenetére


Shepherdke
tag

Ne vonuljunk fel, de ne is védjük már a Sonyt és örüljünk annak hogy milyen jó fejek mert hozzáférést biztosítanak digitális tartalmakhoz.

A lemezes játék az fizikális dolog. A store-ban vásárolt pedig digitális. teljesen más a kettő. Nem lehet egy kalap alá venni őket.

Engem csak azért rázott meg a dolog, mert PC-ként az összes nagyobb digitális játékokkal foglalkozó kliens Steam, Origin, Uplay mindnél van refund.
Az meg kész vicc hogy ha elindítom a letöltést de még a játék 10% se jött le akkor már nem kaphatom vissza a vételárat 14 napon belül. De ha megveszem és ott áll a játék a fiókon és nincs megkezdve sem a letöltés akkor vissza adják. Hol ebben a logika?
Legyen mindenhez normális demo változat és akkor nincs gond.

Az meg hogy nézem youtube-on hogy más hogy játszik vele, az nekem nem elég. Nem vagyunk egyformák, és teljesen más az élmény ha te játszol vele.

(#111065) hitchins válasza marilllyo (#111063) üzenetére


hitchins
őstag

Ez jofejseg volt.
Mondjuk engem nem az zavar hogy nem adjak vissza a zset hanem az hogy nincsenek demok.
Emiatt sem rohanok elso nap jatekot venni.
Amiben nem vagyok biztos inkabb lemezesben veszem aztan ha nem ok eladhato...

(#111066) #45378816 válasza hitchins (#111065) üzenetére


#45378816
törölt tag

Továbbá talán felmerülhet egy aprócska kérdés, hogy a demo mint kipróbálható tartalom tényleg ugyan azt hozza-e, mint egy teljes értékű (itt jön a lényeg) már patch-elt formában?

Azért valljuk be az elmúlt pár évben mondhatni öntötték ki a minden hájjal megkent problémás játékokat.
Itt most azokra gondolok, amiknél tényleg már-már katasztrofális volt a játék a megjelenése napján.
(és sajnos van, ami még mai napig küzd saját magával...)

(#111067) Shepherdke válasza #45378816 (#111066) üzenetére


Shepherdke
tag

Ez meg a másik, ezért lenne jó ha a visszafizetés nem állna meg onnantól hogy te elindítottad a letöltést.

(#111068) PandaMonium válasza marilllyo (#111063) üzenetére


PandaMonium
őstag

Azért vicces, hogy pont erről van szó most a topikban mert tegnap este véletlenül rossz fiókra vettem meg a PES2017-et. Nagyon nem szeretném bebukni azt a 3000Ft-ot ha nem muszáj, főleg, hogy utána megvettem mégegyszer a jó accountra. Írtam levelet már a supportnak, majd írok ide is ha van fejlemény az ügyben. :)

What I cannot create, I do not understand

(#111069) marilllyo válasza #45378816 (#111066) üzenetére


marilllyo
veterán

Na jah. Bár az meg hagyján. Na de a teszt embargók.... Ugyan már.
Egyébként szinte mindenki belefutott már egy "tanulópénzbe".

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#111070) #45378816 válasza marilllyo (#111069) üzenetére


#45378816
törölt tag

Az biztos, de én azért tényleg igyekszem rávenni magam, hogy ha "elkövettem a hibát" és már beruháztam egy játékra digitálisan, akkor legyen legalább egyszer végig játszva, hátha megtetszik. :)

(#111071) Shepherdke válasza PandaMonium (#111068) üzenetére


Shepherdke
tag

Ha nem indítottad el a letöltését, akkor vissza adják a vétel árat.

(#111072) dollarZ18 válasza #45378816 (#111070) üzenetére


dollarZ18
tag

...vagy platinázva :DDD Meglett amúgy a speedrun ;]

(#111073) crue válasza Shepherdke (#111071) üzenetére


crue
őstag

És ezt miből gondolod?

(#111074) #45378816 válasza dollarZ18 (#111072) üzenetére


#45378816
törölt tag

Na igen a trophy hunter-ekről megfeledkeztem. ;] :DDD
Gratula! :C

(#111075) Bad Pritt válasza crue (#111073) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Benne van a policy-jükben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#111076) crue válasza Bad Pritt (#111075) üzenetére


crue
őstag

Valóban akkor eddig tévedésben voltam ezzel kapcsolatban.

(#111078) rezynho


rezynho
újonc

Üdv! Meg tudná mondani valaki esetleg, hogy hogy csatlakoztassam rá a külső vinyót a Ps4-re? Eddig az volt a problémám, hogy a hdd házamon csak usb 2.0 volt, felismerte a konzol, viszont kiírta, hogy csak usb 3 jó. Oké, ma érkezett meg egy usb 3-mal szerelt ház, ezt meg nem is látja a saját kék kábelével, a régi ház kábelével látja, csak ugyanazt írja ki mint ezelőtt. Hogy csatlakoztassam rá, ha alapvetően nincs is usb 3-as port a Ps-en? Köszi!

(#111079) PowerBuldog válasza Tuomas (#111077) üzenetére


PowerBuldog
veterán

mp4-ben, azt nem írják, hogy a 4k mkv-t is lejátsza-e :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#111080) Tuomas válasza PowerBuldog (#111079) üzenetére


Tuomas
addikt

Minden csak idő és türelem kérdése. :DDD
Semmit nem szabad elkapkodni :D

We were here

(#111081) Kendek válasza rezynho (#111078) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Melyik ház lenne ez, amelyik nem oké?
Valószínűleg inkompatibilitásról van szó egyébként. Nekem is azt csinálja az egyik átalakítómmal, hogy egyáltalán nem látja a PS rendszere, hogy rá lenne dugva egy vinyó.
Volt róla szó, hogy jó lenne egy listát vezetni az összefoglalóban a biztosan kompatibilis modellekről és vezérlőkről. Eddig a Maxell TANK 3 TB-os változatáról tudunk, hogy nem oké, meg az ASMEDIA 1351-ről.

<-ƘƘ->

(#111082) rezy89 válasza Kendek (#111081) üzenetére


rezy89
tag

Ilyen házat vettem a 2 tb-os vinyóhoz: [link] Az is gond ha 3,5"-os? Csak ezért ruháztam be vinyóra és házra, hogy ehhez használjam :S Azt nem értem, hogy az előző házam kábelével miért látja, az újjal pedig miért nem? Usb 3-as kábellel kell összekötni gondolom a konzollal...

(#111083) Rambovits válasza Tuomas (#111077) üzenetére


Rambovits
senior tag

Ékezetes feliratokat mikor fogja tudni kezelni? :P

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#111084) KoNZoLik@ válasza Kendek (#111081) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Maxell- ba én is jól bele nyúltam még szerencse, hogy egy normális eladóval hozott össze a sors és visszavette!
Rendeltem egy 3.0-ás aluházat dobtam bele egy 3Terrás Seagate vinyót és tökéletes:)

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#111085) Kendek válasza rezy89 (#111082) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csak jelezném, hogy a dupla reg szigorúan tiltott!

A vinyó fizikai mérete nem probléma, de 3,5"-eshez külső táp kell a 12V és a magasabb fogyasztás miatt.
Itt egyedül az átalakító chip lehet a bibi, de sajnos annak a típusát nehéz előre megmondani, mivel azt általában nem tüntetik fel. Viszont TomMusic fórumtárs szerint a tiedben ASMEDIA 2105 van.

<-ƘƘ->

(#111086) rezy89 válasza Kendek (#111085) üzenetére


rezy89
tag

Igen igazad van, 2. regem azért volt mert volt olyan időszak, hogy haldoklott a freemail, a jelszavam pedig elfelejtettem, de törlöm akkor, köszi az infót!
Van külső tápja, könnyen szerelhető, nem rossz típus, de ezek szerint használhatatlan Ps-hez. Kár érte, már elég sok pénzzel benne vagyok és csak nem működik :S Remélem mihamarabb orvosolják ezt a kompatibilitási problémát, mert így csak találgatni tud az ember, hogy most vajon jó lesz e hozzá az adott típus vagy sem...

(#111087) rezy89 válasza Kendek (#111085) üzenetére


rezy89
tag

Még annyi amit kérdeztem, hogy 3.0-s kábelt felismer a Ps? Csakis azzal lehet rákötni a külső hdd-t? Ja és esetleg valami külső ház tipp amivel 100 % hogy menne a dolog? Hátha becserélné a bolt ahonnan vettem...

[ Szerkesztve ]

(#111088) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Refundhoz. Szerintem egy 15-20 perces határ bőven elég,hogy jó e game vagy sem.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#111089) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Üdv!

Holnapi nap folyamán megyek megnézni/ kipróbálni egy ps4 slim 1tb készüléket ,amit megvásárolni szeretnék (használt). Elolvastam az összefoglalót ,benne említett használt gép vásárlásánál mire figyeljünk rovatot is. Van még valami az összefoglalóban leírottakon ,kívül amire érdemes figyelni használt gép vásárlásakor? Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#111090) KaitouP válasza Rambovits (#111083) üzenetére


KaitouP
veterán

Tudja kezelni. Nyisd meg a feliratot szövegszerkesztővel PC -n (Jegyzettömb), kattints a "Mentés másként" -re, majd a kódolást állítsd UTF-8 -ra. ANSI esetén nem jelennek meg az ékezetes betűk, UTF -8 -al minden oké.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#111091) KoNZoLik@ válasza jozs6200ax (#111089) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Maximum annyi, hogy a Slim gépekből kihagyták az optikai csatlakozót, ez van akinek fontos!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#111092) jozs6200ax válasza KoNZoLik@ (#111091) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Ezt tudom. Csináltam ps accontot valamit viszek játékot. Sokáig tart a konzolon a játék telepítése?

(#111093) krx21


krx21
nagyúr

Milyen kár, hogy PS4-hez nincsen letölthető diagnosztikai program. Mely sok klassz infót, terhelés alatti hőmésékklet értékeket, üzemidőt stb kiírna.
Ténylég miért nincsen? Szerintem lenne rá igény, az igényesebb gamer-eknél...

(#111094) Deck válasza krx21 (#111093) üzenetére


Deck
titán

Me aki nem akarja az nemis igényes mi? ;]

PS5

(#111095) Tuomas válasza krx21 (#111093) üzenetére


Tuomas
addikt

Ott a fülünk. Ha meleg, akkor nagyon hangos. Ha langyos, nem annyira hangos :DDD ;] Ha halk, akkor nem megy. Vagy elromlott. De akkor úgyis vinnyog. Bár tény, a fül, mint diagnosztikai eszköz nem ps4re köthető. Vagy ha hozzákötöd, se ismeri fel :(

[ Szerkesztve ]

We were here

(#111096) gyuromoj


gyuromoj
veterán

USA Store-ba használható, aki kapja marja:

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#111097) krx21 válasza Tuomas (#111095) üzenetére


krx21
nagyúr

:DDD
Bezzeg a PC fronton dunát lehet rekeszteni az ilyen programokkal... Én a Sony helyében csinálnék ilyet, pláne, hogy még boxon sincs.

[ Szerkesztve ]

(#111098) ImRuska86 válasza Rage47 (#110780) üzenetére


ImRuska86
újonc

Szia! Sikerült már azóta vásárolni? Én is így jártam most a hétvégén, szombaton vettem a store-ból egy játékot, vasárnap már nem engedett. Én arra gondoltam hogy nem-e az a baj hogy a paypal-os számlát még nem könyvelték el, és addig nem enged megint vásárolni. Vagy egy feltörés elleni automata védelem, hogy pár napig nem tudsz vásárolni újra.

(#111099) bandi0000 válasza krx21 (#111097) üzenetére


bandi0000
nagyúr

lehet azért mert míg pc-t te lövöd be stabilra, nem beszélve oc, ventik, custom hűtő stb, adig ps egy előre elfogadhatóra belőtt dolog , ha látod h 150 fokos az apu micsinálnál? beszarnál holott ettől lehet nem megy tönkre mert ez a normális...persze már eég nem a szubjektivitás határán vok

Xbox One: bandymnc

(#111100) KoNZoLik@ válasza jozs6200ax (#111092) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Feltelepít valamennyit és már elkezdhetsz játszani, a maradékot a háttérben telepíti!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 815 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.