Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110801) erahurka válasza Vadernagyúr (#110800) üzenetére


erahurka
félisten

Úgy értem jövő héten ilyenkor :U

(#110802) Vadernagyúr válasza erahurka (#110801) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Ja,már kezdtem azt hinni,hogy egy év múlva ilyenkor.. :D

PSN: joskovagyok199

(#110803) EczkE


EczkE
addikt

Az milyen mar hogy most fejeztem be a Last of us-t es kaptam 3 trofeat, abbol kettot befejezesert. :DDD

(Tudom, megneztem utolag a listat es lattam hogy tobbszor vegig kell jatszani meg farmolni hogy meglegyen a tobbi is)

Asszem mindenféleképpen!

(#110804) Vadernagyúr válasza EczkE (#110803) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Az úgy komoly :D

PSN: joskovagyok199

(#110805) wolf13 válasza krx21 (#110788) üzenetére


wolf13
őstag

Ott a pont. Ebbe így nem gondoltam bele. Magamból indultam ki. :D

(#110806) ggurga


ggurga
csendes tag

Sziasztok!

Néhány héten belül szeretnék venni egy PS4 Slimet, hogy 500 GB vagy 1 TB, azt nem tudom még. A store oldalán láttam, hogy 3.090-ért van most PES 2017. Meg tudnátok mondani, hogy a "deal of the week" melyik napon jár le? Ahhoz, hogy regisztráljak és megvegyem, még nem kell konzol, ugye? Gondolom a rendszer hasonlóan működik, mint pl a Steam.

(#110807) Prof01 válasza EczkE (#110803) üzenetére


Prof01
veterán

Nekem megvan 100%-ra. Grounded szinten jó móka volt, ajánlom! :D ;)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#110808) hitchins válasza ggurga (#110806) üzenetére


hitchins
őstag

This price is only available from 22/3/2017 01:00 am to 30/3/2017 01:59 am.
Konzol nelkul is mukodik azaz ha rrgel most is megveheted.

(#110809) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Elindult a PS Now új zárt bétája, ezek a PS4-es játékok játszhatóak első körben a szolgáltatással:

Killzone Shadowfall
Entwined
Hohokum
Helldivers
Escape Plan
Knack
Counterspy
The Unfinished Swan
Resogun
Doki Doki Universe
Dead Nation: Apocalypse Edition
Sound Shapes
Super Stardust Ultra
Hardware Rivals

Live-Die-Respawn

(#110810) EczkE válasza Prof01 (#110807) üzenetére


EczkE
addikt

Nekem ez eleg volt egyszer is. :B

Igy is vagy 2 honap alatt fejeztem be a jatekot. :B Kozbe jottek olyan hulyesegek mint a Battlefield, meg a hozza tartozo dlc. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#110811) gianni85 válasza EczkE (#110810) üzenetére


gianni85
veterán

harmadszor kezdtem el a TLoU-t (1x PS3, 2xPS4) és most megint félbeszakadt a Horizon miatt. Eddig mindig csak a feléig jutottam, így még egy bronz trófea se ugrott fel :D

(#110812) EczkE válasza gianni85 (#110811) üzenetére


EczkE
addikt

Remeltem hogy nem en vagyok az egyetlen akinek nehezere esett vegigjatszni. :DDD

Az igazsaghoz hozzatartozik hogy par eve en mar vegigneztem egy teljes vegigjataszt (akkor nem volt PS-em es nem is gondoltam hogy valaha lesz) igy nekem nagy meglepetesek nem voltak a jatekban. Ezert is nem haraptam ra annyira. :( Akinek viszont eddig kimaradt es nem tudja mirol szol az potolja! Most ugyis akcios. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#110813) Zanik válasza Elims (#110783) üzenetére


Zanik
addikt

Szívesen megosztom másokkal mit tapasztaltam a VR headset használata során:

1. Fejfájás, szédülés:
Ki kell emelnem hogy ez egyén és játékfüggő. Többnyire gyorsabb mozgással operáló játékoknál jelentkezik (autóverseny, fps). A lényeg hogy a VR bizony megdolgoztatja az agyat, ami hosszabb távon bizony megterhelő lehet. Ez fejfájáshoz, szédüléshez vezet. Kb. úgy kell elkepzelni mint mikor autóban olvasol. Egyéntől is függ. Volt olyan rokon aki 5 perc után kérte, hogy vegyem le róla, különben hányni fog. Hozzá lehet szokni, nálam játéktól függően 30perc - 2óra között változott ez az idő.

2. Izzadás, párásodás:
A szemünket a külvilágtól egy a nézőket körbeölelő "gumiharang" takarja. Felette pedig egy kellemes anyaggal bevont és párnázott, de szintén zárt fejtámasz csücsül a homlokunkon. Emiatt kevésbé tud szellőzni az arc, ami hosszabb távon izzadáshoz illetve párásodáshoz vezethet. Mivel én szemüveges vagyok, nálam nem csak a headset lencséje párásodhat be, de a szemüvegem is (megjegyzés: amúgy kényelmesen használható szemüveggel is a headset). Ez a jelenség is sokban függ az egyéntől illetve a környezeti jellemzőktől (értsd: milyen meleg van a szobában).

3. Súly:
Hiába az egyik legkönnyebb a PS VR a nem-mobilos VR headset-ek között, azért ennek is van súlya. Szóval ahogy mozgatod a fejed, a többlet súly bizony többlet megterhelést jelent a nyakizmaid számára. És ez a plusz izommunka bizony hosszabb távon érezteti hatását, és elfárad a nyakad. Persze ez is egyénfüggő illetve hozzá lehet szoktatni a nyakat.

4. Szorítóerő:
Ahhoz hogy a PS VR ne lötyögjön a fejeden, megfelelő erősséggel rá kell szorítani a fejedre a pántot. Erre szolgál a pánt hátulján lévő szabályzó-kerék. Igen ám, de amit a headset felhelyezésekor megfelelően erősnek és kényelmesnek érzel, az bizony hosszabb használat során kellemetlenné, zavaróvá, vagy akár elviselhetetlenné is válhat. Többször előfordult hogy belefeledkezve a játékba csak mikor szünetet hagytam vettem észre hogy kibírhatatlanul szorítja a fejem a headset.

Összegezve a tapasztalataim - hangsúlyozom számomra! - kb. 1-2 óra között mozog az az intervallum amíg a PS VR-t elviselhető viselni. 1 óra után ha a fenti listából valamelyik jelentkezik, akkor az zavarová illetve kényelmetlenné teheti a headset viselését. Rendszeresen beiktatott szünetekkel a fenti dolgok előfordulása mérsékelhető. Amúgy se túl egészséges órákat a konzol vagy a számítógép előtt tölteni.

Remélem tudtam ezzel a kis leírással másoknak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#110814) vg válasza Zanik (#110813) üzenetére


vg
addikt

Fúú, én ha autóban olvasok kb 30 másodperc és automatikusan jön a béltartalom... gyerek koromban apám sokat takarította a kocsit miután próbáltam képregényt olvasni utazás közben.

(#110815) lui24 válasza vg (#110814) üzenetére


lui24
tag

Dettó csak én nem várom meg a hányást :(

(#110816) Tuomas válasza Zanik (#110813) üzenetére


Tuomas
addikt

Kőszí, szerintem ezt be is csaphatjuk az összefoglalóba! :R

We were here

(#110817) #20844032 válasza Zanik (#110813) üzenetére


#20844032
törölt tag

>A lényeg hogy a VR bizony megdolgoztatja az agyat

A mozgásbetegségnek semmi köze az agyi munkához. Az egész azon egyszerű problémakörhoz vezethető vissza, hogy a szemed által közvetített, az agy számára valóságnak megfelelő érzékelés gyorsulást-lassulást, dőlést, mozgást, érzékel, miközben a füledben lévő egyensúlyi központból nem érkeznek ennek megfelelő impulzusok. Vagy ennek épp a fordítottja az autósbehányós esetekben. A létfenntartó agyi funkciók mérgezésre gyanakodnak, ezért a test igyekszik megszabadulni a méregtől, azaz hánysz. Ez jelenleg megoldhatatlan probléma a VR-ben.

(#110818) Mister_X válasza #20844032 (#110817) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Le se írhattam volna pontosabban :R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#110819) Rage47 válasza #20844032 (#110817) üzenetére


Rage47
veterán

Akkor jobb, ha ki sem próbálom a VR-t, mert nálam is jelentkezik az autós-olvasós hányinger, még olykor villamoson is.

[ Szerkesztve ]

(#110820) Zanik válasza #20844032 (#110817) üzenetére


Zanik
addikt

Alapvetően én is erre gondoltam, úgy értve a dolgot, hogy az agy kvázi "küzd" a különböző ingerek közötti ellentmondások feldolgozásával. Lehet hogy nem megfelelően fogalmaztam. Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#110821) #45378816 válasza Zanik (#110820) üzenetére


#45378816
törölt tag

Mi az, hogy zőőődség meg 90napos diéta? Vegyen ÖN is vr sisakot! ;]

-Szégyenli magát, hogy a koleszos bulikban ÖN nem hányt a többi részeg disznóval?
Vegyen vr sisakot!

-Unja már, hogy napok óta nem kullantott egy hatalmasat, nem tud a szervezete megszabadulni a méregtől? Vegyen vr sisakot!

Már látom előre mi fog menni nyáron reggelente a tv-ben. :DDD
(ja nem nézek tv-t :U )

Szerk.: Oké, oké marketingből, egyes... :B

[ Szerkesztve ]

(#110822) KaitouP válasza #45378816 (#110821) üzenetére


KaitouP
veterán

Nekem majdnem eladtad. Jó nem. :DDD ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#110823) Pacee90


Pacee90
tag

Sziasztok ! Mass Effect milyen ? Inkább hiszek nektek,mint valami újság vagy internetes oldal véleményének ! Multiplayer része az csak olyan hogy a gép ellen lehet játszani ? Köszi !

(#110824) Madwe válasza vg (#110814) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én gyerekkoromba bármit csináltam nem lettem rosszul. Az utóbbi 10 évben ha csak egy pillanatra is lenézek a buszon, már kezdek szédülni és jön a hányinger... :( Sőt egyébként néha még fps játékoknál is rosszul leszek, bár ott FoV és egérmozgás kérdése, de előfordult már... Sima monitoron :D!!!

(#110825) Zanik válasza #45378816 (#110821) üzenetére


Zanik
addikt

Ácsi, azért közel sem olyan vészes a dolog, mint amit itt te kisarkítottál. A fent leírt problémák többsége (izzadás, súly, szorítóerő) a hardverből jön. A fejfájás/hányinger meg ahogy leírtam elsősorban egyéntől, és ami még fontosabb, játéktól is függ. A gyors, hirtelen mozgás pl. kerülendő.

Szóval a probléma kiküszöbölésének érdekében igen sokat tehetnek a játékfejlesztők. Szerintem a VR játékok egy teljesen más játékfejlesztési szemléletet követelnek meg, mint a nem VR-os játékok. A technológia limitáció és hátrányait figyelembe kell venni, nem elég simán VR adaptálni egy nem VR játékot, feltételezve, hogy nem lesz vele gond. Mert szinte biztos, hogy lesz.
Nem hiába látsz nagyon sok séta-szimulátort VR-ban, ahol a helyváltoztatás lassú (egyesek szerint körülményes), és sokszor teleportációra épít. Ez pont a technológia limitációkból adódik. Meg kell tanulnia a fejlesztőknek hogy mi az ami működőképes VR-ban, és mi az ami nem. Szerintem idővel egyre jobb VR játékok fognak majd jönni. Szerintem...

De aztán az is lehet, hogy megbukik az egész, és egy vakvágány lesz. ;]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#110826) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok, hosszabbítanám a ps plus előfizetésemet.
Írták itt sokan az elmúlt napokban, hogy 300 Ft körül lehet havi akciót szerezni most erre.
Én csak a 2098Ft látom a store-ban.
Végetért a lehetőség vagy csak én vagyok láma hozzá? :) :B
Köszönöm szépen előre is, ha válaszol valaki!

[ Szerkesztve ]

(#110827) Carlos Padre válasza #21715712 (#110766) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Demo, kölcsönkérés stb...

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#110828) Carlos Padre válasza Elims (#110783) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Egészen mélyen benyomva meg teljesen néma :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#110829) A`rpi válasza Sanyyka (#110826) üzenetére


A`rpi
addikt

"Sziasztok, hosszabbítanám a ps plus előfizetésemet.
Írták itt sokan az elmúlt napokban, hogy 300 Ft körül lehet havi akciót szerezni most erre.
Én csak a 2098Ft látom a store-ban.
Végetért a lehetőség vagy csak én vagyok láma hozzá? :) :B
Köszönöm szépen előre is, ha válaszol valaki!"

A kedvezmény csupán az új belépőkre,
vagy azokra érvényes, akiknek jelenleg nincsen aktív Plus előfizetésük.

(#110830) #45378816 válasza Zanik (#110825) üzenetére


#45378816
törölt tag

Oké megálltam. :D
Most ne vedd magadra kérlek, poénkodtam csak. Más az ingerküszöb, semmi gond, vettem és köszi a részletes infókat.

Azért én is követem ám ezeket a dolgokat, de úgy gondoltam megannyi komolyság után vegyük már kicsit poénosabbra az egészet, mert szerény véleményem szerint nem igazán fogja többre vinni, mint mondjuk régebben a 3D.
Azt kívánom ne legyen így, mert hatalmas élmény lehet, de ez nekem, mint "szoba, fotel gémer pléjer" még talán mindig sok.
Viszont jó látni, hogy van fejlődés továbbra is, már nagyon nagyon régóta próbálkoznak ezzel az egész vr technológiával és ismét szerintem amíg nem lesz egy minden problémától mentes (már pedig olyan nincs) legyen mondjuk napszemüveg a játékos fején, addig nem fog úgy terjedni, ahogy azt a készítők gondolják. :)

(#110831) Sanyyka válasza A`rpi (#110829) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Köszönöm szépen, akkor nyomom az évest a 3000 forintos bónusszal, az is kafa. :)

És mégegyszer elnézésedet kérem a múltkoriért! :B

(#110832) Adam_Shepard válasza Pacee90 (#110823) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Csao. Kb olyan Mass Effectes, csak érzésre kb. mintha a készítők bűntetnének a sok meme miatt amit a szériában található.

Nem - ember karaktereket nagyon szépre megcsinálták, de az emberek kb a karikatúra kategóriába tartoznak.
Vannak benne statikus/parallax képek- hátterek, amik valóban szépek ha lescreenshotolod, de pl az environmentből nem sokat fogsz látni, mert időd nincs bámészkodni:D Lesz ez még hosszabb is...

* A story, amúgy bármennyire is meglepő elég komolyra sikerült, értve ez alapp, hogy ha nem úgy néznének ki a karakterek mintha a Wallace & Gromit studioja csinalta volna őket, akkor még komolyan is lehetne venni.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#110833) Zanik válasza #45378816 (#110830) üzenetére


Zanik
addikt

Értem én a tréfát. Csak épp nem szeretem. :P

Igazából én egyelőre bizakodó vagyok. És nem csak azért mert kvázi "early adopter"-ként beleugrottam a VR-ba. Még nagyon az elején jár ez a dolog, de már a korai játékokon is látszik, hogy van benne potenciál, egész egyszerűen még nem eléggé kiforrott. Viszont a Oculus és a Vive-val szemben a Sony hozzáállása sokkal szimpatikusabb és bizakodásra ad(hat) okot. Nem elég a technológia, igenis kell a tartalmat is nyomni, kontrollálni, ellenőrizni. Hogy csak jó és megbízható VR játékok kerüljenek be a Store-ba (bár sajnos jelenleg vannak címek amik épp hogy súrolják az élvezhetőség határát). De talán idővel ahogy a fejlesztők egyre több tapasztalatot szereznek, egyre jobb és jobb VR játékok jönnek majd.
Legalábbis nagyon remélem hogy így lesz. Ha meg nem, hát puff neki, pár élménnyel gazdagabb leszek majd, meg némi pénzzel szegényebb.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#110834) Elims válasza Zanik (#110813) üzenetére


Elims
veterán

Zanik vr: Köszi szépen!!
2,3,4-et biztos tudják majd javítani.

Carlos Padre: Mégjobban benyomva meg egészen néma -a gép is-. :-))

(#110835) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

del

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#110836) Bad Pritt válasza oriic (#110835) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

akkor del, jó kör volt. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110837) Nayrobi válasza oriic (#110835) üzenetére


Nayrobi
őstag

Indeed.

(#110838) oriic válasza Bad Pritt (#110836) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Töröltem mert kiderült hogy nem újdonság. :D Pinnelt Tweet is 2016-os. De mivel God of War széria nekem annyira idegen, nem tudtam hogy ez már korábban kiderült.

szerk: Visszatettem képet.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#110839) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

A The Last Guardian megéri 20GBP-ért?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#110840) Kvelstadt válasza PowerBuldog (#110839) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Technikailag nincs a toppon de az émény szrintem simán megér annyit.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#110841) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!Akinek van Bf1.Lenne kérdésem!
A menü szerver kereső olyan lassú(ragadósan)mozog a kurzor.
Nálatok is?
Mint amikor gyengusz pc-n csinálta nálam.
Peccs előtt jobb volt.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#110842) EczkE válasza Rico45 (#110841) üzenetére


EczkE
addikt

A dlc ota meg lassabb az egesz menu a jatekban. Ingame is sokkal rosszabb mint korabban.

Asszem mindenféleképpen!

(#110843) Rico45 válasza EczkE (#110842) üzenetére


Rico45
őstag

Akkor meg nyugodtam.Nem csak nálam :-)
De miért b.szák el nem értem.Tök gagyi így!
Köszönöm a válaszod!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#110844) #45378816 válasza Rico45 (#110841) üzenetére


#45378816
törölt tag

Nálam speciel minden ok volt tegnapelőtt.
(még 1080p60fps live is ment több, mint egy órán át)

(#110845) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Dark Souls III: The Ringed City - DLC Launch trailer

Live-Die-Respawn

(#110846) Pacee90 válasza Adam_Shepard (#110832) üzenetére


Pacee90
tag

Köszi a kielégítő választ ! :) Kihagyom ezt a játékot végül úgy döntöttem !
Nekem amúgy az eddigi részek is kimaradtak.

(#110847) Oppenheimer válasza oriic (#110845) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ugye már nem lesz több DLC? Várok egy leárazásra ahol az egészet packot megvehetem szaré-hugyé

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#110848) Adam_Shepard válasza Pacee90 (#110846) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Hozzátéve még, hogy vagy a tizedik emailemnél tartok az előrendelői dlck miatt és az hogy nem a meghirdetett steelbookot kaptam nekem valamiért működik a játék (átjön :U ).

Oppen.

Ez az utsó DLC a DS3-hoz.

[ Szerkesztve ]

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#110849) #45378816 válasza Pacee90 (#110846) üzenetére


#45378816
törölt tag

Pedig a három, hú te jó ég! Annak csak a multi részébe tettem vagy 500órát.

Nekem ez az andro olyan nem is tudom... nem próbáltam még, de nekem annó a háromnál is ez volt, hogy semmit nem játszottam vele, valaki mondta mass effect, mondom jól van hagyjuk inkább, aztán néztem pár live-t és nem kellett tíz perc sem, mondom ez kell! Imádtam minden percét.

Az andro-t is megláttam, mondom pre-order azonnal, de most hála, hogy nem volt rá úgy keretem és kimaradt, ez egy jel! :D

Szerk.: (#110847) Oppenheimer: Én is így vagyok vele. :K

[ Szerkesztve ]

(#110850) Rico45


Rico45
őstag

Kérdésem: Létezik valami jó biliárd játék ps4-re?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.