Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110451) LeventeV válasza hyggelig (#110450) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszönöm a választ neked és GhostPetya kollégának is. Nem játékot szeretnék, csak pár PS Vita kiegészítőt, de sajnos nagyon limitáltak a lehetőségek.

(#110452) Zsinder válasza LeventeV (#110451) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Szerintem is nagyon király bolt. Onnan rendeltem be 33-ért a Horizon Collectors editiont, megjelenés előtt postázták és magyar kiadás volt.

(#110453) KaitouP válasza LeventeV (#110451) üzenetére


KaitouP
veterán

Viszont ha a régió nem fontos (SH HD Collectiont meg CoD Ghosts -t kaptam USA -t, GT6 viszont EU -s, magyar feliratos volt) akkor ajánlom a boltot és csatlakozom a kollégához, korrektek és nagyon gyorsak. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#110454) Madwe válasza KaitouP (#110453) üzenetére


Madwe
nagyúr

Régió max dlc miatt lehet fontos, azt meg egy mellék azonos régiós accountot létrehozva s a megszerezni kívánt dlct onnan megvéve meg is van oldva minden probléma...

(#110447) dinostaRR Csupán az a baj az újak legtöbbjével, h megnyitja a topikot s kapásból írja a kérdést, miközben ha használná az Árpi által szépen karbantartott összefoglalót vagy jobb felül a keresőt, a kérdések 90% fel se vetődne, mert megtalálná rá a választ. Ettől függetlenül én is szoktam rá válaszolni, de azért nem ártana ha inkább így állnának hozzá az emberek, ha már ilyen iszonyatos mennyiségű info a rendelkezésünkre áll :D

[ Szerkesztve ]

(#110455) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Szerintetek ilyen porszűrőt érdemes berakni vagy több bajt csinál mint hasznot?Aki használ ilyet tapsztalata érdekelne!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#110456) Retekcloud válasza A`rpi (#110424) üzenetére


Retekcloud
tag

Pedig most újítottam ps pro t és 55ks7500 at a régi Full hd és sima ps4 után, de már le se merem írni a tapasztalataimat :(

(#110457) Tuomas válasza ViktorHUN79 (#110455) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, szerintem érdemes, nekem is van, kb kéthavonta szoktam takarítani, és elég jól összegyűlik benne a por. A gép nem hinném, hogy érezhetően nagyobb mértékben melegedne/hangosodna miatta.
Ezt a pár 100 ft-ot meg lehet kockáztatni, ha nem válik be, akkor nem buksz sokat rajta.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#110458) ViktorHUN79 válasza Tuomas (#110457) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Köszi!Nemis a pár száz forint számít hanem arra gondoltam hogy nem-e rontja le a gép hűtését vagy ilyesmi amivel több kárt csinál mint hasznot!

(#110459) A`rpi válasza Retekcloud (#110456) üzenetére


A`rpi
addikt

Ajánlani nyugodtan lehet, :K
ebben a topikban esetedben a szakmai vitákat kell kerülni,
erre való a dedikált szaktopik.

(#110460) Oppenheimer válasza Retekcloud (#110456) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Írd le légyszíves, engem érdekelne.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#110461) Madwe válasza Retekcloud (#110456) üzenetére


Madwe
nagyúr

Arra figyelj h samsungnál külön kell engedélyezni a hdr-t a bemeneteknél ha kell s még nem tetted volna meg :) észrevételekre pedig én is kiváncsi vagyok!

(#110462) Retekcloud válasza Oppenheimer (#110460) üzenetére


Retekcloud
tag

Szóval sima Full hd tv ről váltottam sima PS 4 el. Azon kipróbáltam a Horizon Zero Dawnt. Eléggé tetszett úgy is de....
Egyszerre jött a Samsung 55ks7500 as (hajlított) tv és a ps4 Pro. Ahhoz hogy a HDR működjön engedélyezni a tv ben a HDMI porton amin használni szeretnéd. Utána ha a játékban HDR re váltasz a tv automatikusan átáll és nem kell foglalkozni tovább vele. A tv 4k kimeneti jelnek érzékel mindent a ps4 proból szóval arra skáláz fel. 1méterről ről is gyönyörű képe van. Én kb 3 Méterről használom általánosan. Aki hajlított tv-t vesz arra vigyázzon hogy a külső fény néha érdekesen tud megcsillanni rajta oldalról ami akár zavaró is lehet. Szemből nem látszik. Nálam elsötétíthető a szoba így oldalról is tökéletes a képe a hajlítottnak nincs színtorzulás. Ég és föld a különbség a "régi Horizon" és az új között. A játékban kapcsolható a HDR. Amit én észrevettem HDR ki-be között, hogy a fényes jelenetek sokkal simábbak nem törnek jobbak az átmenetek. Tévedés, hogy vakítónak számítana szerintem. A jóval több szín megjelenítésénél ne arra számítsatok, hogy minden más színű lesz, de észrevehetően több színárnyalat van a képen. Különböző árnyékolásnál átmeneteknél tetten érhető. Game módba kell kapcsolni mindenképp az input lag 21ms ami számomra tökéletes :) A pro szerintem is hangos picit néha :) Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#110463) Tuomas válasza ViktorHUN79 (#110458) üzenetére


Tuomas
addikt

Nincs ilyen következménye, nyugodtan lehet használni. Ha kézbe fogod, úgyis látod, hogy kellően lyukacsos, viszont a por megakad rajta. Nekem a gép lassan 2 éve lesz meg a gép, abból másfelet rajta volt a szűrő, semmi túlmelegedés nincs. Hosszabb távon megéri, ha azt veszed, alapul, hogy az a sok por amit megszűr, nem a gép belsejében rakódik le.

We were here

(#110464) KaitouP válasza Madwe (#110454) üzenetére


KaitouP
veterán

Jól tudom hogy DLC miatt lehet bajos, én így jártam a CoD -al, USA verziós volt és akartam Season Pass-t venni, kellett volna USA feltöltőkártya (bankkártyával meg nem akartam akkor vásárolni) akkor meg kissé drága volt, így nem érte meg. Nem azt mondtam hogy nem lehet megoldani, csak macerásabb.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#110465) Madwe válasza KaitouP (#110464) üzenetére


Madwe
nagyúr

amazon.comon lehet 49.99ért venni pl 50eset, de ha jól tudom ezt a témát már kerülni kell itt :(((

(#110466) Retekcloud válasza Tuomas (#110463) üzenetére


Retekcloud
tag

Valahonnan itthonról is be lehet szerezni? a google nem segített. A prohoz is jó a sima szűrő?

(#110467) KaitouP válasza Madwe (#110465) üzenetére


KaitouP
veterán

Persze, biztos megoldható, nekem anno macerás volt, ennyi, túl van tárgyalva. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#110468) Tuomas válasza Retekcloud (#110466) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát lehetni biztos lehet, az más kérdés, hogy megéri-e árban. Én egy jóbarátomat kértem meg, aki szokott ebayezni, hogy rendelje meg nekem, és küldje tovább postán. Azt hogy érted, hogy porhoz is jó a sima szűrő?
Természetesen a takarítást, törölgetést és porszívózást nem helyettesíti :DDD

We were here

(#110469) Retekcloud válasza Tuomas (#110468) üzenetére


Retekcloud
tag

Ps4 PRO ra gondolok :)

(#110470) Oppenheimer válasza Retekcloud (#110462) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pont amiatt semmiképp sem vettem volna hajlított TV-t, amit írtál. Volt egy jó véleménycikk erről egy külföldi tech oldalon. Hajlított TV-k fényes szobában kb használhatatlanok, ha nem pontosan szemben ülsz velük. :D

"A tv 4k kimeneti jelnek érzékel mindent a ps4 proból".

Ez minden játéknál így van? Tehát a Pro elvégzi a felskálázást minden esetben? Mert el tudom képzelni, hogy a Pro szebben skálázza fel, mint mondjuk az LG-m.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#110471) Retekcloud válasza Oppenheimer (#110470) üzenetére


Retekcloud
tag

Ha full hd filmet küldök rá, a TV akkor is skálázza különben csak középen lenne kép. Viszont a ps nél amikor megnyomom az "info" gombot akkor a tv UHD jelet ír ki bemenőnek. Technikailag nem tudom, hogy működik. A menü meg ezek tuti natív 4k sak amúgy.

(#110472) Oppenheimer válasza Retekcloud (#110471) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tudom, hogy skálázza a TV is, én a skálázás minőségéről beszélek, mert lehetnek eltérések. Viszont amit írsz az jó hír, bár nem vszinű, hogy upgradelni fogok Prora. Csak akkor ha elromlik a használtan vett fat-em.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#110473) ViktorHUN79 válasza Retekcloud (#110469) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Én mikor nézegettem úhgy emlékszem hogy csak fat-hoz jó,de ez nem 100%!
A por vs pro kérdésen jót nevettem!

(#110474) Tuomas válasza Retekcloud (#110469) üzenetére


Tuomas
addikt

Jaaa és tényleg :DDD :DDD :C Hát ezt benéztem :D Sorry :B
Ez pl ha jól látom, pro-hoz van, de elég drága.

We were here

(#110475) Nayrobi válasza Retekcloud (#110462) üzenetére


Nayrobi
őstag

Ha esetleg megvan a Resogun, akkor feltétlenül próbáld ki, nemrég kapott 4k+hdr peccset és hát eléggé kedves a szemnek :)

(#110476) Retekcloud válasza Nayrobi (#110475) üzenetére


Retekcloud
tag

Nincs meg sajnos.
FF XV (bár eladó)
Battlefield 1
Ratchet & Clank
HZD
A támogatott játékaim :)

(#110477) Daert


Daert
őstag

Üdv.
Most vásároltam egy PS4 konzolt és épp a beüzemelésnél járok.
Mivel még nem volt szerencsém komolyan foglalkozni a konzolokkal,ezért érdeklődnék.
A GYIK-ban nem találtam választ a felmerülő kérdésemre,ezért tőletek remélek útbaigazítást.

A Playstation Network-be mindenképp be kell jelentkezni?.
Mi történik ha nem teszem meg?Nem tervezek Online játékokat vásárolni,sem letölteni,valamint fizetős tartalmakat sem,legalábbis egyelőre.
Előre is köszi a válaszokat.

(#110478) bandi0000 válasza Daert (#110477) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ha nem jelentkrzel be akkor nem használhatod a konzolt, végül is nem nagy baj :D

de lehet bekapcsolni automatikus bejelentkezést is

Xbox One: bandymnc

(#110479) Kendek válasza Daert (#110477) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy accountra szükséged lesz mindenképpen, igen. A legtöbb single játékkal pedig nem lesz gondod offline használva sem. De gyakorlatilag minden lemezes játékhoz van patch. A konkrét játék elkezdése előtt a javításokat érdemes felrakni. Ehhez mondjuk egy viszonylag gyors internetkapcsolat szükséges.

<-ƘƘ->

(#110480) Daert


Daert
őstag

Rendben,Köszike!!

(#110481) erahurka


erahurka
félisten

Mivel véditek a konzolt por ellen? Úgy értem állásában. Én egy cipősdobozt rakok rá, de nem vagyok maradéktalanul megelégedve vele, így is látom, hogy áll a tetején a por. Talán oldalt jobb a helyzet, ott annyira nem tűnik vészesnek.

Nem értem amúgy, miért vetették el a PS3 Slim szuper dizájnját. Lentről szívta felvelé a levegőt, a perem alatt csomó hely volt, bekapcsolás előtt letörölte az ember alatta a polcot és kész, nem szív fel olyan sok port. :(

(#110482) leslieke válasza erahurka (#110481) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmivel. Áll a polcon és jól elvan ott. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#110483) vonSux válasza erahurka (#110481) üzenetére


vonSux
őstag

Néha letörlöm, nem nagy ügy.

(#110484) Madwe válasza erahurka (#110481) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hagyom tegye a dolgát, évente 1x meg kinyitom, portalanítom és újrapasztázom.

(#110485) Mister_X válasza erahurka (#110481) üzenetére


Mister_X
nagyúr

o_0 Beleraktad egy cipősdobozba? Nemár.

Jól szellőző helyre kell rakni és kész. Por mindenképp lesz, de nem szívja meg magát, mint egy PC. Rutinosabbak porszívóval óvatosabban kiszippanthatják a port (bár nem ajánlom), takarítani kell a konzol környékét, gari lejárta után meg szét lehet kapni. Meg fogsz lepődni, nekem még anno az Xbox 360-aim meg a fat PS3-am is kvázi portalan volt belülről.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#110486) erahurka válasza Mister_X (#110485) üzenetére


erahurka
félisten

Nem beleraktam, hanem ha nem használom, rá van téve egy cipősdoboz. Hülye azért nem vagyok :DDD

A tetején felőlem 1 centi por is lehet, engem csak az oldalsó rések érdekelnek, mert ugye ott szippantja be a levegőt. Van, hogy hetekig nem kapcsolom be, olyankor azért lerakodhat komoly mennyiség, amit nem lehet jól kitörölni onnan.

PS3 Slimem van már vagy 7 éves, egyszer sem szedtem szét de teszi a dolgát ha kell. Attól félek, a PS4 nem fogja ilyen jól bírni ezzel a hűtési megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#110487) stilo18 válasza Oppenheimer (#110472) üzenetére


stilo18
addikt

Pedig nagyon megéri, 4k mellett látványos a különbség szerintem is!

Köszi Nayrobi, Resogunt nem tudtam... Letöltöm akkor megint :R

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#110488) Tuomas válasza erahurka (#110486) üzenetére


Tuomas
addikt

Viszont akkor neked jó lehet egy ilyen cucc, ha hosszabb ideig nem használod

We were here

(#110489) #45378816 válasza erahurka (#110486) üzenetére


#45378816
törölt tag

Micsoda praktikák: :C

(#110490) erahurka válasza #45378816 (#110489) üzenetére


erahurka
félisten

Ha látnád hogy használom! Egy kihúzott fiókra rakom, így a konzol alja is szellőzik. :DDD

(#110488) Tuomas: Köszi a tippet! Korábban már nézegettem ilyeneket, de csak baromi drága darabokat találtam, most viszont láttam egy 1200 forint körülit, délután szerintem meg is rendelem.

[ Szerkesztve ]

(#110491) #45378816 válasza erahurka (#110490) üzenetére


#45378816
törölt tag

Küldj egy képet pls. :DDD Mekkora király már... :C

[ Szerkesztve ]

(#110492) vg válasza erahurka (#110490) üzenetére


vg
addikt

Én gyerek koromban a C64 gépem mindig gondosan letakartam egy szép ronggyal. Szerettem, vigyáztam rá. Simogattam lefekvés előtt, meg mikor elmentem suliba. Most a pincében porosodik, várja az elmúlást.

(#110493) #45378816 válasza vg (#110492) üzenetére


#45378816
törölt tag

Neked legalább még porosodik valahol, az én C64-em el lett adva.
(Fater döntött... :) )

Később kaptam egy Super N64-et, aztán 2000 környékén elmentem "melózni" hogy tudjak venni egy PS1-et, amit pár év után eladtam és vettem egy pc-t, szerk.: na eztán lett vége mindennek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#110494) Rico45 válasza vg (#110492) üzenetére


Rico45
őstag

Én is pont így tettem :-)
De jó volt :-)

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#110495) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Egy érdekes dolgot osztanék meg hátha mást is érint a probléma szóval vettem egy használt fat ps4-et még olcsónis be tudtam szerezni mert az érintőgombok nem működtek ki-be kapcsolás,meg a lemez kiadó érintőgomb,pedig a tulaj azt mondta alig használta ami szerintem igaz is,mert a kontroller szinte gyári állapotba volt meg miután szétszedtem /gondoltam azé csak kitakarítom/egy gramm por nem volt benne,mintha a boltból jött volna a gép felületénse volt egy karc se!na mindegy gondoltam kontrollerral lehet ki be kapcsolni meg a lemzt is kiadni!Szóval igaz lehetett hogy neis nagyon használta!Na most jön a lényeg mint mondottam vétel óta kb,2 hónap telt el és gondoltam kipucolom,szétszedtem de tiszta volt azért kettőt vagy hármat belefújtam,összerektam és azóta mind a két érintőgomb hibátlanul működik a gépen!Nemtudom mitől de megjavultak!

(#110496) Oppenheimer válasza ViktorHUN79 (#110495) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Azt hittem horror sztori lesz, de örülök a happy endingnek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#110497) ViktorHUN79 válasza Oppenheimer (#110496) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Igen sajnos kishazánkba elszoktunk a hapy end-től, meg szeretünk is errefelé válogatott szörnyűségeket mesélni a sorsunkról, na most egy plusszos story lett.

(#110498) marilllyo válasza Oppenheimer (#110496) üzenetére


marilllyo
veterán

Basszus a te hsz-edet olvastam előbb és elspoilerezted. Legközelebb használd a spoiler tag-et.

;] :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#110499) gianni85 válasza ViktorHUN79 (#110497) üzenetére


gianni85
veterán

valszeg valami kosz férkőzhetett oda. Nem hiába dobta Sony a későbbi revízióban már az érintőgombokat

(#110500) Madwe válasza gianni85 (#110499) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem én az enyémen 2013 novemberében használtam utoljára direkt a gombokat:D Ellenben amikor épp átviszem haverhoz s már kihúztam, de még van benne feszültség, na akkor mindig benyomom s elindulna, s mire haverhez érek mehet a konzisztencia ellenőrzés :D Egy ideje már figyelek erre is, szívem szerint kikötném ezeket a fenébe :D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.