Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) Tatyla válasza DanielK (#10699) üzenetére


Tatyla
őstag

Én is 107cm-es LG-n játszok kisebben már én is hunyorognék.

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#10702) kovsol válasza DanielK (#10699) üzenetére


kovsol
titán

"...minél kisebb tvn/monitoron nézzük, annál kisebb lesz a felirat is."

May the Force be with you!

(#10703) mrhyper válasza kovsol (#10702) üzenetére


mrhyper
csendes tag

Én 55-ös LG nyomom, de néha azon is kicsi...szerintem még van 2 évem, azt megvakulok :D :D

(#10704) zenwalk válasza mrhyper (#10703) üzenetére


zenwalk
senior tag

Akkor én meghuzom magam a 32-es samummal:D

[ Szerkesztve ]

(#10705) boost válasza zenwalk (#10704) üzenetére


boost
addikt

Higgyétek el, a túl nagy TV se jó. Egy ismerősöm vett osztrák felszámolásból olcsón 125ös plazmát, és zavaróan nagy volt, el kellett adni, és kissebbre cserélni. Sok múlik azon is, hogy milyen messziről nézed.

(#10706) kovsol válasza mrhyper (#10703) üzenetére


kovsol
titán

Viccen kívül tényleg menj el szemészhez. Nekem is így indult, hogy egyre kevésbé tudtam elolvasni a feliratokat, majd elmentem szemészhez, és kiderült kell szemüveg. Minél tovább húzza-halasztja az ember egyre jobban romlik tovább.

(#10707) mrhyper de van olyan, hogy túl kicsi szoba :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10707) mrhyper válasza boost (#10705) üzenetére


mrhyper
csendes tag

Dolgoztam lg szaküzletben annó majd 2 évig, nincs olyan, hogy túl nagy tv :D
Amúgy nagyon igaz az a teória, hogy az ideális képnézési távolság az átmérő * 2,5 el..
tehát egy 100 cm-es tv-t legjobb, legideálisabb 2,5 méterről lesni.. a szem jó dolog, hamar hozzászokik, illetve ezek az új csodák már nulla %ban basszák szét a szemet is..
De ez már-nagyon off, mindenki azt néz és úgy, ahogy akarja, a lényeg, hogy mindenki a legjobban élvezze a ps4-ét :D

(#10708) akela91 válasza DanielK (#10699) üzenetére


akela91
addikt

Mekkorát vettél? Elvileg ennek nagyon jó az input lagja.

szerk: látom 107 cm....

[ Szerkesztve ]

(#10709) boost


boost
addikt

Tegnap egész este PS4es játékok után kutattam, végül Zavvinál találtam kvázi olcsón Fifa-t, de fizettem volna PAypallal, akkor vettem észre, hogy csak a feladás 6-10 nap. :D

Vácon vagy valahol északabbra, esetleg Dunaplázás 576ban vannak készleten játékok?

(#10710) haddent válasza mrhyper (#10707) üzenetére


haddent
addikt

Hát én a 86centis TV -ét ha 2.15m -ről nézném akkor asszem az életben nem ölnék egy ellenfelet se, de azt se tudnám hogy mi a feladat. TV -ét, filmet nézni lehet, hogy jó onnan, de ha olvasni kell, apró részletekre odafigyelni, akkor az képtelenség. Hát csak gondolj bele, 23" / 58cm monitort 1.45m -ről néznéd és úgy olvasnál róla? :Y Én azt kb. 40 centiről nézem, ha arányosan felszorzol akkor kijön, hogy a 86 centiset meg olyan 0.6m -ről kéne, és ezt tartom is.
Pedig nem számoltam ki, közelebbről már kisasolom a pixeleket, távolabbról meg azt vettem észre hogy fél óra után úgy megerőltettem a szemeimet, hogy homályosan láttam utánna.
És pedig elvileg nekem rendben van a szemem.

Túl nagy TV egyébként nem létezik így önmagában ez kevés infó. Olyan viszont nagyonis létezik, hogy túl nagy TV túl kicsit felbontással túl közelről. Én biztos nem szeretném ilyen 5m -ről nézni a dolgokat, főleg játéknál, max olyan 2m környékén. Ehhez pedig 1080p felbontásban egy ilyen nem is tudom.. 50-60" az szerintem, nekem, beteg lenne.

(#10711) kovsol válasza boost (#10709) üzenetére


kovsol
titán

Itt most már pedig azt írja, hogy "Availability: In stock | Usually dispatched within 24 hours"
Bár Angliából tuti nem jön már meg karácsony előtt, mert ilyenkor nagyon túlterhelt a posta.

Más:
Ideális távolságok

Ezért hülyeség szerintem a 4K TV, mert távolról nem fogod látni az eltérést a full hd hoz képest, max ha monitor néző távolságból nézi valaki, nem pedig kanapéról.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10712) zenwalk válasza boost (#10705) üzenetére


zenwalk
senior tag

Nekem kicsi:( túl messze van a kanape( 2-3m), előre kell hajolnom, hogy normalisan lássak mindent. Tavasszal tervezek egy nagyobbat venni

(#10713) mrhyper válasza haddent (#10710) üzenetére


mrhyper
csendes tag

Persze, sok-mindentől függ, a szoba méretétől is..
Itt most leginkább a játékra, filmre van ugye kihegyezve a dolog, távolabbról nincs értelme, mert nem lehetne észrevenni a full hd/hd különbséget, közelebbről meg már zavaró tud lenni játék/film esetében!
Azért az meg én tartom még m indig, hogy ps4-hez minimum egy fullhd 37" készülék elkél, ha már vesz az ember egy komoly berendezést, ne egy másik tárgy húzza vissza az élményt :)
SLI rendszert sem építünk ki egy celeron proci mellé nem? :D

(#10714) krx21 válasza kovsol (#10711) üzenetére


krx21
nagyúr

Arra a táblázatra nagyon rosszul, félreérthetően fogalmazol!
Az a táblázat a hibátlan szemmel rendelkezők esetében, a felbontás különbségek érzékelhető távolságát jelöli.
Az ideálisban nem csak a felbontás és a méret, hanem különböző ergonómiai tényezők is bele tartoznak, melyek erősen egyén függőek lehetnek...

[ Szerkesztve ]

(#10715) kovsol válasza krx21 (#10714) üzenetére


kovsol
titán

Gondoltam aki szemüveges az majd felveszi a szemüvegét, én is szemüvegben játszom.
Milyen ergonómiai tényezők befolyásolják egy szobában a látást? Köd van a szobában? Beáll elém az asszony, hogy ne játsszak többet?
Beülök a TV-vel szembe egy fotelba és játszok.
Itt egy másik táblázat akkor: [link] Bár itt már a felbontást is elgépelték xD 1980x1020

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10716) haddent válasza mrhyper (#10713) üzenetére


haddent
addikt

Hát igen. Bár én még mindig arra szavazok, hogy a méret nem számít, majd max igazodom hozzá közelebb/távolabb ülök. Inkább a panel minősége legyen 5 csillagos, meg hát a felbontás nyilván FullHD.

kovsol ez egy általános táblázat. Minden ember preferenciája, de még a szeme "minősége" is más. Ez azért nem egy egzakt tudomány. Ugye az sem mindegy, hogy te valóban tisztán látsz valamit, vagy az agyad egy korábbi emlék/minta alapján megpróbálja értelmezni (pl. szöveget, betűket ugye lehet, hogy nem vagy biztos benne, de van róla elképzelésed, hogy mi az)

(#10717) Zoli1117Bak válasza DanielK (#10699) üzenetére


Zoli1117Bak
tag

Tényleg atom a Trine 2,3d je!Lg 42lm660s nyomom.Ez a bekezdő szint,mi lessz még itt!

psn:babax1117

(#10718) Mrdevil válasza kovsol (#10706) üzenetére


Mrdevil
addikt

Ajjaj hát ez az, én most pont itt tartok, estére már alig látom rendesen a képet a TV-n, reggel meg mikor felkelek egész meglepődök, milyen tiszta a kép. El kellene mennem szemészhez nekem is, húzom halasztom. Amúgy 107-es LG-n nézem én is, jó közel húzva a fotelt a TV-hez, de azt amúgy is közel húznám, szeretek benne lenni a dolgokban. :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#10719) mrhyper válasza haddent (#10716) üzenetére


mrhyper
csendes tag

Na majd este meglátjuk, mennyire közel ülsz bf4-hez, véged van, most gyakorolok :D :D

(#10720) boost válasza kovsol (#10711) üzenetére


boost
addikt

Ha a konzolvilág ízt írja, hogy vannak készleten játékok, akkor tényleg vannak? :) Nem szívesen autóznék órákat feleslegesen. :)

(#10721) mrhyper válasza boost (#10720) üzenetére


mrhyper
csendes tag

Szerintem egy telefont engedj el feléjük mindenképpen, mielőtt útnak kelsz, az a biztos, ami tuti :)

(#10722) krx21 válasza kovsol (#10715) üzenetére


krx21
nagyúr

Amiket Te felsoroltál viccesen, azok nem ergonómiai tényezők... Az adott táblázat csak a méret és a felbontást veszi alapul... Ez csak két dolog a sokból...
Gondold el hogyan alakulna egy ilyen táblázat a 4K-s tévékre?
A táblázat szerint egy 64"-os TV elé 125cm-es távolságra kellene ülni, hogy ne vesszen kárba a részlet...
Nos, néz végig egy 64"-os TV-n egy filmet 125cm-es távolságból és megtudod mit jelent TV nézésnél az ergonómia fogalma! ;]

(#10723) haddent válasza mrhyper (#10719) üzenetére


haddent
addikt

Helyes :DD Aztán ne engem üss/lőjj megint mint killzoneban :DDD (..úgy hogy csapattársak vagyunk .. )

[ Szerkesztve ]

(#10724) dunc


dunc
nagyúr

Nos bár nem tetszik a KZ multi, de mivel megvan szeretnék még adni neki egy lehetőséget. És miprobálni a party chatot, ezért kérem aki Magyar, és nyomja a KZ multit (és akar egy ingyen céltáblát :D) az vegyen fel, mert forúmtársakkal vidámabb a halál is! :))
tehát mint az aláírásomba is olvasható hunjupiter

(#10725) krx21


krx21
nagyúr

Kinek hogy sikerült a PS+-ba belépni??? Elvileg van 14 nap ingyen... De mindenhol bankkártya számot kér...

AC4-et próbálta valaki? Milyen?

[ Szerkesztve ]

(#10726) zzola válasza krx21 (#10725) üzenetére


zzola
félisten

Nekem sikerült! Vettem egy 1 éves előfizetést... :DDD

(#10727) whYz válasza krx21 (#10725) üzenetére


whYz
addikt

Megadod a kartyaszamod de nem vesz le penzt es megkapod a 14 napot.

(#10728) Tegla80 válasza whYz (#10727) üzenetére


Tegla80
addikt

majd utána törlöd is a kártyaszámot,mert alapban az automata plus meghosszabbítás is be van kapcsolva. ;) Vagy kikapcsolod.
(fontos,mert a plus gané módon eladja magát újra neked :K )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#10729) dunc válasza whYz (#10727) üzenetére


dunc
nagyúr

De egy ezres probaterhelést csinál!

(#10730) boost válasza dunc (#10729) üzenetére


boost
addikt

Terheli, de nem veszi le. Terhelés után felengedi. Ezért kell, hogy legyen rajta pénz.

(#10731) zenwalk válasza Tegla80 (#10728) üzenetére


zenwalk
senior tag

Jó hogy szoltal mert én ezt nem tudtam.

(#10732) krx21


krx21
nagyúr

Hol lehet venni éves PS+ kódot? Kártyát nem akarok használni...

(#10733) Tegla80 válasza krx21 (#10732) üzenetére


Tegla80
addikt

neten pl iceakos címszóra(otp s utalás, kb 10 perc és nálad a kód. Én így intézem fotelból ;) )
vagy mm és tsai vagy konzol boltok stb

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#10734) raven84 válasza krx21 (#10725) üzenetére


raven84
aktív tag

Meg kell adni a kártyád számát de aztán törölheted. Az AC4 meg nagyon fasza. Nemtom hogy fogok vele haladni mert azon kapom magam, hogy inkább kalózkodok mintsem tolom a főszálat :).

Más, 2 profilom van, egy .uk (primary) meg egy .hu. A .hu-ssal tolom a lemezes gémeket majd és az a gondom hogy mindig be kell logolni a primaryba, hogy felmásszon ps+-ra. Nálatok is van ilyen?

amúgy aki szeretne addolni, alc_danNN (uks) és alc_haladanNN (hus)

(#10735) LaptopSystem

sziasztok

xbox One vagy ps4 szerintetek?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#10736) Tegla80 válasza zenwalk (#10731) üzenetére


Tegla80
addikt

nem elhanyagolandó dolog :N
haver a faterja kártyaszámát adta meg anno sutyiba,amit el is fogadott a store.
(sokszor dobálnak ilyen 14 napos trial-t amúgy Sony felől ingyé)
Majd faterja 1szercsak bejelentette igényét a gyerek felé x ezer forintra,mert valami PSN es terhelése lett amiről sms-t is kapot,de pukija nem volt h mi is az.Nah ekkor vették elő a cimbim otthon,h lehet csöngetni a gempát apának :DD )

Sony® & PlayStation®

(#10737) raven84 válasza LaptopSystem (#10735) üzenetére


raven84
aktív tag

Ha vann otthon gyerkőc és ki tudod használni a kinectet akkor box. Ha csak játékra kell semmi másra akkor ps.

(#10738) Mrdevil válasza LaptopSystem (#10735) üzenetére


Mrdevil
addikt

Játékfelhozatal alapján dönts, jó mindkettő, de én PS4-et mondok, természetesen. :K ;)

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#10739) haddent válasza LaptopSystem (#10735) üzenetére


haddent
addikt

Jajj ha tudnád most mit indítottál el (újra) :DD

Nézd meg élőben a kontrollereket (főleg a PS4 -ét, az tökmás mint a PS3-é volt. XO - X360 hasonló). Nézd át az exkluzív játékstudiókat, hogy milyen stílust képviselnek.. És dönts, hogy rengeteg hasznos és jó plussz funkció kell, vagy mindenhol nagyobb felbontás és/vagy szebb grafika. (Előbbi a XO, utóbbi a PS4. Várhatóan mindkettő fogja javítani a maga hiányosságait, de azért ez így meg fog maradni különbségnek).

Ha PC -gémer voltál akkor valószínűleg inkább PS4 képviseli azt amit akarsz, csak játékot de azt nagyon. Ja igen és természetesen én is PS4 -et favorizálom / ajánlom jobban.

Ripper03 majd a Gaikai (vagy mi a neve :DDD ) segítségével. Talán.. valamikor.. valahogy... Szóval nem igazán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10740) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Ha már játék felhozatal feljött, lenne egy nagyon buta kérdésem.

Korábbi ps játékokat tudok játszani az új ps 4-en? Januárra tervezem, hogy veszek egy konzolt ps4 vagy xbox one, de a last of us nagyon csábít. Tudok vele ps 4-en játszani?

haddent: Ez a hsz-ed nagyon nagy segítség volt a döntsében köszönöm!

És meg fog jelenni ps4-re? vagy felejtsem el.

[ Szerkesztve ]

(#10741) GeneraL_XTX válasza Bencus88 (#10740) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Vissza kompatibilitás nincs, majd talán lesz, de az se most!

Én a helyedben inkább most PS3-at vennék, ha még nem játszottál a jobb ps3 exklúzívokkal, ps4/one ráér később is.

(#10742) Def26 válasza GeneraL_XTX (#10741) üzenetére


Def26
félisten

Egyet értek. Ha opció a jelenlegi gen. akkor azt vedd és ráérsz fél év múlve a next gen -re. Elég sok gond van velük most.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10743) Bencus88 válasza GeneraL_XTX (#10741) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Lehet igazad van. Az egyik nagyon várt játék a Destiny. De az még több mint fél év lesz mire megjelenik. :R

Def26 :R

[ Szerkesztve ]

(#10744) LaptopSystem válasza haddent (#10739) üzenetére

Köszi

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#10745) Bencus88


Bencus88
nagyúr

68-ért találtam egy új ps3-at Last of Us játékkal. Ez elég korrekt ár nem?

(#10746) BomiBoogie válasza Bencus88 (#10745) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is gondolkozom néha, csomó címmel, féláron, mint az új, még bőven kitartanak 1 évig casual játékosnak. Az jó ár egyébként. :K

Ráadásul annyira pöpec tévé sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10747) haddent válasza Bencus88 (#10745) üzenetére


haddent
addikt

Háát... nem rossz ár, de ha belegondolsz, hogy 125 a PS4 akkor kicsit sajnálod érte, nem? :DDD
Ha csak arra kell, hogy 1-2 exkluzívot végigtolj, akkor lehet, hogy jobb használtan valami olcsót, nem?

(#10748) Bencus88 válasza BomiBoogie (#10746) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Pontosan :)

A grafikai beállítás milyen? Nagyon érezhető, hogy ps3 és nem 4? Milyen felbontásban mennek ezek?

Amúgy ez az :)

haddent : Nagyon "új" párti vagyok. Fél, 1 évig használom utána meg eladom. Szerintem nem buknék rajta olyan sokat. Az xbox-al is így jártam.

[ Szerkesztve ]

(#10749) zzola válasza Def26 (#10742) üzenetére


zzola
félisten

Addig Def és jómagam illetve a többiek béta teszterek... :W

(#10750) Sami22


Sami22
aktív tag

Minnél tovább jutok a Killzoneban, annál jobban tetszik. Egyre hangulatosabbak a pályák és változatosak. Tetszik, hogy nem fogja a kezem állandóan a játék és van benne kihívás már normálon is. De persze akadnak idegesítő hibák is. A fedezékrendszeren lenne mit csiszolni és mivel a "use" és guggolás egy gomb, nagyon sokszor guggol a karakter, ahelyett, hogy csinálá amit kell. A játék gyönyörű. Úgy 5 óra alatt kétszer beesett 30 alá, érdekes módon ebből az egyik teljesen indokolatlan helyen történt. A multi élvezetes, annak ellenére is, hogy nincs ingame chat (WTF) és normális scoreboard sem. Ez is wtf. Ezek már 99-ben is alap dolgok lettek volna. A fov-on kéne szélesíteni. De még így is élvezem, szóval az alapmechanika nagyon el van találva, jók a pályák, a fegyverek és abilityk is. Ha ezt a 3 dolgot kijavítanák, örökké élne. Így viszont mindenki át fog menni codozni, mert talán ahhoz áll legközelebb.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.