Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104551) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Lehet olcsóbb lenne közelebb húzni a fotelt a tv-hez, 3m helyett 1,5 m és egyből hatalmasat nő akkor a tv!

(#104552) LucentTwo válasza zedok (#104543) üzenetére


LucentTwo
tag

Én egy 55"-öset nézek olyan 1,5-2,3 méter közötti távolságból. Attól függ milyen kedvem van. Am javaslom én is a fotel áthelyezését vagy alternatív megoldást használni.

De am tökmind1, bármilyen tv-t veszel az egy idő után úgyis kicsi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#104553) belan válasza zedok (#104543) üzenetére


belan
addikt

Szerintem 1.5 meter reális távolság 40 colosnal . Nekem volt pár 55 colos tv és 1.5 .2. méter volt tőlem .most 43 colos használok 1.5 métere van tőlem vehettem volna 60 colos is de nálam kép minőség a fontosabb mit a méret. Egy idő után minden méret úgyis kicsi lesz talán egy 200 cm nem lenne kicsi hosszú távon se ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#104554) andro93 válasza EczkE (#104549) üzenetére


andro93
aktív tag

Tudtommal csak annyi a kritérium, hogy öld meg Diablot, illetve Maltert Hc-n, tehát be kell adnia úgy is, ha boostolnak. Ha találsz valakit, akinek van geares karaktere, akkor pár perc felrántani egy karaktert.

(#104555) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

How to Survive 2 jön konzolokra is jövő hónapban. (Pontos megjelenési dátum még nincs) GAMEPOD teszt

Live-Die-Respawn

(#104556) EczkE válasza andro93 (#104554) üzenetére


EczkE
addikt

Koszi! :R

Akkor varom a jelentkezoket! ;]

Asszem mindenféleképpen!

(#104557) Phausto válasza EczkE (#104556) üzenetére


Phausto
tag

Vegyel fel. Pikk pakk meglesz. 😀 van hardcore karim is. Psn id: Aakos69

(#104558) Amadako


Amadako
tag

aki telekomos és az új sagescom modeme van az rám tudna írni kérlek? előre is kösz :R

(#104559) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Aki gyakrabban Drive Club-bozik privátba vagy publikon az vegyen fel blackbox_gg néven vagyok. :R

(#104560) func93


func93
senior tag

Egyébként adott mondjuk xy játék. Melyik variáns töltési ideje gyorsabb?
1. Lemezesen veszem meg és úgy játszom vele VAGY
2. Megveszem digitálisan és inkább HDD-ről pörög?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#104561) A`rpi válasza Amadako (#104558) üzenetére


A`rpi
addikt

Ebből a többi fórumtárs nem profitál, (ha hasonló cipőben jár mint te) mi a probléma?, ha tudunk segítünk. :K

(#104562) A`rpi válasza func93 (#104560) üzenetére


A`rpi
addikt

"Egyébként adott mondjuk xy játék. Melyik variáns töltési ideje gyorsabb?
1. Lemezesen veszem meg és úgy játszom vele VAGY
2. Megveszem digitálisan és inkább HDD-ről pörög?"

Lényegtelen, mert HDD-re telepít, akár lemezes, akár PlayStation Store-ból vásárolt a játék.

(#104563) func93 válasza A`rpi (#104562) üzenetére


func93
senior tag

Aha, akkor végülis lényegtelen. Köszi!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#104564) alratar válasza A`rpi (#104562) üzenetére


alratar
addikt

Nem gyorsabb a töltés, ha az egész játék HDD-n van? Hisz lemezről csak néhány dolgot másol HDDre.
Legalább is az első betöltés, mert a játék közbeni tényleg nulla. (szinte)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#104565) JanR


JanR
addikt

Ha az embernek nincs Plus előfizetése, csak simán hálózaton van a PS-e, akkor is vannak ingyenes kisebb játékok? Vagy ahhoz mindenképp kell a Plus előfizu?

(#104566) alratar válasza JanR (#104565) üzenetére


alratar
addikt

Nincs.
Ahhoz., hogy kapj ingyenes játékokat, kell a plus előfizetés.

By the way, javaslom az összefoglaló ide vágó részét elolvasni.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#104567) Robi86 válasza JanR (#104565) üzenetére


Robi86
senior tag

Vannak ingyenes játékok a storeban, és ezekhez általában nem kell plus sem, hogy multizhass velük.

(#104568) JanR válasza Robi86 (#104567) üzenetére


JanR
addikt

Koszi, multira nincs szuksegem, csak singleplayer erdekel :)

(#104569) alratar válasza JanR (#104568) üzenetére


alratar
addikt

Csak, hogy ezek többsége multi játék , vagy demo. :)
Legalább is én még singel free gamet nem láttam.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#104570) Bad Pritt válasza alratar (#104569) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lords of the Fallen, Journey, Day of the Tentacle, Everybody's gone to the Rapture? Ezek mind single játékok az elmúlt pár hónapból.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#104571) Amadako válasza A`rpi (#104561) üzenetére


Amadako
tag

az a problémám amit már írtam, vagyis nekem a netes szolgáltatások alig töltenek be vagy nagyon lassan és ez azóta áll fent amióta az új sagescom modemet kaptam a telekomnál
átvittem bátyámhoz kipróbálni akinek digis nete van(legkisebb csomag) és nála tökéletesen működik(megtudtam mi a normális működés) vagyis nem a géppel van a baj

(#104572) alratar válasza Bad Pritt (#104570) üzenetére


alratar
addikt

De ezek mind pluszos játékok.
A kérdés meg az volt, hogy a nélkül vannak-e sisngli, free játékok.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#104573) crue válasza alratar (#104564) üzenetére


crue
őstag

Lemezről is felmásol mindent, szóval nincs különbség.

(#104574) Gabor343 válasza alratar (#104564) üzenetére


Gabor343
tag

A lemezes játék is 100%osan HDDre települ, csak indításnál ellenőrzi a lemezt hogy eredeti-e, ezért pörög fel. :)
Vagy ha még játék közben is pörög az azért van, mert még nincs teljesen telepítve, csak a legtöbb játék bizonyos % után már engedi játszani a singlet, de közben még telepít. Viszont miután kész a telepítés, nem pörgeti tovább a lemezt, csak indításnál.

(#104575) A`rpi válasza Amadako (#104571) üzenetére


A`rpi
addikt

"az a problémám amit már írtam, vagyis nekem a netes szolgáltatások alig töltenek be vagy nagyon lassan és ez azóta áll fent amióta az új sagescom modemet kaptam a telekomnál
átvittem bátyámhoz kipróbálni akinek digis nete van(legkisebb csomag) és nála tökéletesen működik(megtudtam mi a normális működés) vagyis nem a géppel van a baj"

Ha router modemet adott a szolgáltató, kérni kell hogy állítsák át bridge módba. [link] [link]

Ebben az esetben a router-t magadnak kell biztosítani, de talán szerencsével jársz.

[ Szerkesztve ]

(#104576) alratar válasza Gabor343 (#104574) üzenetére


alratar
addikt

Értem ár.
Minden nap tanulok valami újat. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#104577) Amadako válasza A`rpi (#104575) üzenetére


Amadako
tag

felhívtam őket és azt mondták,hogy ez nem járható út,mert akkor nem működne az iptv szolgáltatás sem (routerként sem működne,de az nem lenne baj hisz abból van másik) :(

másik ötlet?

(#104578) JanR válasza A`rpi (#104575) üzenetére


JanR
addikt

Nekem más problémám volt a telekomtól kapott modem/routerral kapcsolatban. Vettem egy külön routert és azon keresztül netezek, a kapott adatokkal pedig tudtam tiltani a telekomos modemben a wi-fi szolgáltatást (már mint, hogy ne szórja a jelet). Nekem így tökéletesen megy minden és nincsenek problémáim se PS4-el, se a telefonommal (ez volt az elsődleges gondom). Simán lehet, hogy egy különálló router megoldaná a gondot, bár ezt nem tudom.

(#104579) privacy99 válasza JanR (#104578) üzenetére


privacy99
senior tag

Nálam is pontosan ugyan így van.

(#104580) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Van itt valaki aki PS4 Prot használ FHD TVn? Erről tapasztalatok? Nem okoz gondot képminőségben a 4K-ról való leskálázás 1080p-re?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#104581) Dreamie válasza Vhiktor (#104580) üzenetére


Dreamie
őstag

Nem volt eddig semmifele problema vele, minden szép és jó. :R 7

Lehet választani a szebb grafika es a 4k kozott.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#104582) A`rpi válasza Amadako (#104577) üzenetére


A`rpi
addikt

"felhívtam őket és azt mondták,hogy ez nem járható út,mert akkor nem működne az iptv szolgáltatás sem (routerként sem működne,de az nem lenne baj hisz abból van másik) :(
másik ötlet?"

Router maga egy útválasztó, ha ez első router lassú, hiába kötsz még egyet utána, az első router sebessége fogja korlátozni a második router sebességét (ha a második router amúgy gyorsabb nála).

Egyébként nekem telekom-nál tudott úgy bridge módban működni a router hogy az IP TV szolgáltaság működött róla.

Szóval a lényeg az lenne, hogy arra megoldást találjatok hogy az internetszolgáltatásodhoz "dedikált" modemet kapj.

Mivel a szolgáltatói router egy gyengébb modell ami amiatt a PlayStation 4 szolgáltatásai feltételezhetően korlátozottan, akadozottan működnek.

(#104583) A`rpi válasza JanR (#104578) üzenetére


A`rpi
addikt

"Nekem más problémám volt a telekomtól kapott modem/routerral kapcsolatban. Vettem egy külön routert és azon keresztül netezek, a kapott adatokkal pedig tudtam tiltani a telekomos modemben a wi-fi szolgáltatást (már mint, hogy ne szórja a jelet). Nekem így tökéletesen megy minden és nincsenek problémáim se PS4-el, se a telefonommal (ez volt az elsődleges gondom). Simán lehet, hogy egy különálló router megoldaná a gondot, bár ezt nem tudom."

Dupla NAT végett ezt a megoldást nem szoktuk javasolni. Általában ez a koncepció nem hogy javít, még ront a jelenlegi helyzeten.

Nálad szerintem a wifi jel erőssége volt a probléma, erre lehet jó megoldás egy erősebb hatótávú Wi-Fi router. Megfelelően AP módba konfigurálva.

De ha a "fő"router a lomha működése végett akadályozza a PSN adatforgalmát, az utána kötött router-nek is ugyanazzal a sebességgel kell beérnie.

Így ebből eredendően nem következik a sebességjavulás.
Legalább is, józan paraszti ésszel gondolkozva, én ezt következtetem ki. :B

[ Szerkesztve ]

(#104584) Amadako válasza A`rpi (#104583) üzenetére


Amadako
tag

én kábelesen használom az internetet a ps4-en,
a modemből jön a kábel , a modem wifije ki van kapcsolva ...

(#104585) A`rpi válasza Amadako (#104584) üzenetére


A`rpi
addikt

Nem a kábel a probléma.

A router-ed "agya" (számítási teljesítménye) korlátozná a másik (erősebb) router-t is arra a szintre amit te sorba kötsz vele. Hiszen minden láncszem olyan erős amilyen a leggyengébb láncszem.

Vagy azt is lehet mondani a "fő" router-ed a szűk keresztmetszet. (Ha a cső bárhol szűkül, utána te hiába teszel vastagabbat, a csatornában áramló adat mennyiségét a láncszem legszűkebb része határozza meg. (Esetedben feltételezhetőleg a router.)

A: Internet szolgáltatás.
B: Szolgáltatótól kapott router
(Korlátozó tényező
feltehetőleg gyenge hardveres vagy szoftveres megoldások végett.)
C: Router, vagy más hálózati eszköz pl PS4.

A képen jól kivehető hogy a B vel megjelölt eszköz a korlátozó, "gyenge láncszem".

Ezért esetedben feltehetőleg ezt a problémát a router okozza amit ki kell iktatni a rendszerből, és egy gyorsabbat kell a helyére tenni.

Erre jó megoldás ha kifejezetten modemet kérsz, vagy a meglévőt bridge módba kapcsoltatod, ilyenkor csak modemként működik ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#104586) JanR válasza A`rpi (#104583) üzenetére


JanR
addikt

Semmiféle lassulás nem volt nálam előtte, és utána sem. Szimplán a telefonom fogta magát és lecsatlakozott a telekomos modem-router-bánomisénminekhívjukról. Ezért a régi routeremet rákötöttem lan kábellel a telekomos csodához és azon keresztül jön most nekem a net. Az iptv szolgáltatás továbbra is a T-s kütyüből jön. Én egyedül annyit állítottam be, hogy a wi-fi-t ne szórja a szolgáltatói doboz, hanem azt a saját routerem teszi meg.

De ez butaság, hogy rontja a jelet, vagy lassabb lenne. Ha eleve lassú valami, azt viszont tényleg nem javítja meg egy modem után kötött router.

(#104587) A`rpi válasza JanR (#104586) üzenetére


A`rpi
addikt

Fentebb elmagyarázom részletesebben milyen esetben korlátoz egy adott láncban egy adott eszköz sávszélességet.

A te eseted is magyaráztam, személy szerint én értettem is a problémád, mit miért csináltál. Nálad a gyene Wi-Fi volt a gond, Amadako-nál pedig feltételezhetően a router okozza a lassulást.

Így ott Amadako-nál a te megoldásod nem működne, hiszen a fő router ugyanúgy lassítaná a másodikat ami vele sorba van kötve. :)

[ Szerkesztve ]

(#104588) JanR válasza A`rpi (#104587) üzenetére


JanR
addikt

Egy garzonban lakom, nem hinném, hogy a wi-fi gyengesége okozná a hibát, inkább a routerben és a telefonban lévő hálózati processzor inkompatibilitása. Már korábban futottam erre a problémára egy másik routerrel, azonnal tudtam mi a gond :) De jelen esetben ez nem egy ps téma.

(#104589) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Akit érdekel: Vegre nalunk is megjelent A Hatsune Miku Future Tone.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#104590) A`rpi válasza JanR (#104588) üzenetére


A`rpi
addikt

Nekem igazság szerint lényegtelen.

Én csak azért próbálom magyarázni hogy megértsd, amit te javasoltál, az neki nem működne nála. Nem az a probléma. :)

(#104591) A`rpi válasza JanR (#104588) üzenetére


A`rpi
addikt

Egyszerűbben nem tudom leírni,
bocsi időközben kifutottam a szerkesztési időből.

Gyenge Wi-Fi jelhez access point, vagy megfelelően konfigurált másik Wi-Fi router a megoldás. (Ez volt nálad a gond.)

Viszont ha a PSN eredendően akadozik, azt nem orvosolhatod azzal, ha a meglévő "gyene" router után kötsz egy erősebb routert.

Mert a "gyengébb" router korlátozni fogja az "erőseb" routert, ha a "gyengébb" router van a láncban előbb.

[ Szerkesztve ]

(#104592) JanR válasza A`rpi (#104591) üzenetére


JanR
addikt

"Ha eleve lassú valami, azt viszont tényleg nem javítja meg egy modem után kötött router." :)

[ Szerkesztve ]

(#104593) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Végre volt időm, így végigjátszottam Call of Duty: Modern Warfare Remasteredet.Előjöttek a régi emlékek, mikor anno kb minden fejezetnél leesett az állam attól, amit láttam.A legjobb egyjátékos COD kampány.Jó volt végigjátszani a felújított grafikával. :) Captain John Price a legnagyobb:)

[ Szerkesztve ]

(#104594) gianni85 válasza ProEvoFan (#104593) üzenetére


gianni85
veterán

én is élveztem, szívesen újratolnám az egész trilógiát. Nekem a második-harmadik sztorija azért jobban adta

(#104595) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

NTFS pendrive-ot tàmogatja màr?

(#104596) A`rpi válasza onkelz (#104595) üzenetére


A`rpi
addikt

"Sziasztok
NTFS pendrive-ot tàmogatja màr?"

Nem. Fat-ra kell formázni.

(#104597) dunc válasza A`rpi (#104596) üzenetére


dunc
nagyúr

Sötét középkor! :DDD

(#104598) onkelz válasza A`rpi (#104596) üzenetére


onkelz
aktív tag

Szornyu :D koszi

(#104599) Amadako válasza A`rpi (#104585) üzenetére


Amadako
tag

csak az a baj,hogy lehet tényleg ez a baj,de a bridge módos kérésemmel előbb zavartak el és megkérdeztem, ezt az egyetlen féle modemet tudják adni....
ilyenkor mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#104600) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sima (CUH-1216) PS4hez milyen HDMI kábelt ajánlanátok/használtok 4K-s TV-hez? Eddig a Full HD TV-hez a gyárit használtam, de azt hallottam, hogy 4K-s megjelenítőhöz már érdemesebb valami jobbat venni.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.