Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer DVR-215

Hozzászólások

(#1) FefeeX


FefeeX
veterán

Sziasztok, mivel nincs, gondoltam nyitok egy külön topic-ot ennek az írónak. Személyes tapasztalataim szerint megérdemli. :)

Tehát a címben is említett Pioneer DVR-215-ről lesz szó.

Itthon elérhető változatok:
215D - 20*-os DVD+/-R írás. további info: itt
215 - a D változattól a DVD-RAM írásában különbözik, info: itt

A termék nevében az egyéb betűk magyarázata (mert ugye azért sokan nem tudják):
BK: Black (fekete színű előlappal)
SV: Silver (ezüst színű előlappal)

Az itthon kapható változatokon kívül létezik azonban LabelFlash képes változat is, ami Firmware ügyileg a 215L nevet kapta. Ezt a meghajtót ilyen névvel azonban nem lehet kapni, ehelyett Japánban kapható az S15J nevű meghajtó, szebb külcsínnel.

Az említett meghajtók belső tartalomra megegyeznek, így mindegyik képes az S15J által kínált lehetőségekre, mint a LabelFlash, DVD-RAM írás. Ehhez nem kell mást csinálni, csak Firmware-t kell CrossFlash-elni. Ez azonban hivatalosan garanciavesztéssel jár.

(#2) South Velen válasza FefeeX (#1) üzenetére


South Velen
addikt

:R
A jó írónak. Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#3) South Velen


South Velen
addikt

Pang a topik. Úgy látszik, nincs vele gond senkinek... :C :R

(#4) FefeeX válasza South Velen (#3) üzenetére


FefeeX
veterán

Majd ha lesz 10 hsz akkor belirom a 215L crossflasht, még túl friss a topic a sok emberhez...

(#5) npeter


npeter
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 215D, és egy 111D pioneer íróm. Mostanába verbatim dvd-r lemezeket írok Nero-val jópár lemezt le ellenőriztem, és a PI Errors hiba 3-3.5gb-tól 17000 felett van. Volt olyan lemez amin 34000 lett. A PI Failures pedig ugyan így 3-3.5 gb-től 640, de ez is volt ahol 1200 volt. Szerintetek az írókkal van a gond vagy a lemezekkel? Mindkét írón a legújabb firmware van fenn. A verbatim lemezek pedig az újabb fajták amelyikeknek már a kékes sárga csomagolása van.

(#6) wid22


wid22
aktív tag

[link]Itt jól lehuzzák a pioneer 215 t . Tényleg ilyen? Vagy csak Tesztelök egyéni véleménye?

(#7) FefeeX válasza wid22 (#6) üzenetére


FefeeX
veterán

Az ipon teszt oldal az minden lehet, csak irányadó nem...
Ha nézted a teszt részt, elég komolytalan, és ráadásul úgy hozza ki az LG-t győztesnek, hogy a DVD írás grafikonja úgymond a legsz@rabb... [link]
Ha írót akarsz, nyugodtan vegyél ilyet (vagy LG H66N-t, mert ettöl függetlenül tényleg jó)

(#8) FefeeX válasza npeter (#5) üzenetére


FefeeX
veterán

Mivel ellenőrzöd a PI tesztet? Ugyanazzal? Csak mert a Pioneer meghajtók nem alkalmasak lemez tesztelésre, így amit kapsz róla az nem vehető még alapnak sem. Ha a visszaolvasási grafikon egyenes (egyenesen görbe ;] ) akkor nincs semmi baj az írókkal - valószínűleg ez a helyzet. Ha ellenőrizgetni is akarsz, állítólag az új NEC-k képesek rá - csak olvassák be a lemezt, mert ez viszont nem az erősségük :P

Az új csomagos verbát használom énis, no meg Ricoh +R 16X -t. A legjobb lemezek, probléma azzal sem lehet és az íróval sem valószínű...

(#9) wid22 válasza FefeeX (#7) üzenetére


wid22
aktív tag

Pioneer 215 t akartam a tesztöl függetlenül. Csak nálunk pécsen most nincs fekete.

(#10) FefeeX válasza wid22 (#9) üzenetére


FefeeX
veterán

Pécsen nincs fekete? Pedig Pécs nem egy tanya... :P

[ Szerkesztve ]

(#11) South Velen válasza wid22 (#6) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem volt bajom, Samsunggal, LG-vel.
Pio-val még nem.
S miért tudna kevesebbet?
Mert csak 40x-esen ír CD-t? Ki az az elvetemült, aki 52x-esen, vagy akár 48x-osan ír? Az eddigi LG-jeim nem egyszer karcokkal hálálták meg a sebességet, a Samsungnál pedig elkezdett centrifugálni a ház :D , jó két hét használat után. A Pio nem halk, nem is a leggyorsabb, de korrekt. :R

(#12) FefeeX válasza South Velen (#11) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem 24x-nél nem kell magasabb CD írási sebesség...
A Pio nekemis bejött...

(#13) rocket


rocket
nagyúr

Mi az oka vajon annak, hogy nem jon uj FW az irohoz januar ota? ennyire jol sikerult az 1.18?:)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14) FefeeX válasza rocket (#13) üzenetére


FefeeX
veterán

Valószínűleg igen... LG-hez például sosem jön új... :)

(#15) rocket válasza FefeeX (#14) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez nem igazan volt eddig jellemzo a Pioneerre, hogy ilyen hosszu ideig nem adjon ki FW-t :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16) sz.j


sz.j
nagyúr

Ahogy nézegettem a speckokat, alig találtam különbséget a 212D és a 215D között.
Mi a véleményetek, érdemesebb 215D-t venni vagy maradjak a jól bevált 212-nél?

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17) FefeeX válasza sz.j (#16) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha már megvan a 212-d nem érdemes lecserélned, hacsak nem akarsz Labelflasht... :)

(#18) sz.j válasza FefeeX (#17) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az előbb pontatlanul fogalmaztam amikor ezt írtam:
"Mi a véleményetek, érdemesebb 215D-t venni vagy maradjak a jól bevált 212-nél?"

Mert valóban van egy 212D-s pio-m is, de én a 111D IDE-t szeretném lecsrélni egy satasra.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19) FefeeX válasza sz.j (#18) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha választani kell akkor 215

(#20) sz.j


sz.j
nagyúr

Na meg van a 215D ..., eddig uo. jónak tünik mint a 212D.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#21) FefeeX


FefeeX
veterán

Pioneer 215D vagy 215 átflesselés 215L-re

Amire szükséged van:
DVRFlash 2.5.1: itt
Pioneer S15J Firmware (215L FW): itt
Esetleg MCSE: itt

A flashelés menete:
A gépet frissen indítod tuning nélkül, majd bezársz minden futó programot, ami bezavarhat. A meghajtóban ne legyen lemez. Egy mappába másolod a dvrflash.exe-t és a FW tömörített fájlból a 2 fájlt ami tartalmazza a kernelt és a firmwaret. Ezután vagy parancssor kell, vagy Total Commander. Parancssor a Start/Futtatás menüben a cmd paranccsal elérhető, majd abba a mappába kell beállni ahová a fájlokat másoltad. Total Commanderben is ugyanez a helyzet, beállsz a mappába és alul beírod a következőt:

dvrflash -ff h: S0414430.114 S0414431.118

Ahol a h: a meghajtó betűjele, nálam h: volt, nálad valószínű más, minden mást hagysz úgy ahogy van. Elkezdi, amikor megáll, y-t kell nyomni majd Entert, egymás után 2szer áll meg majd végigfut. A procedúra végén bezárja az ablakot, vagy ha cmd-ből indítottad akkor újra a mappa nevét látod és a villogó kurzort - tehát végeztél.
Újraindít és használ :)

[ Szerkesztve ]

(#22) XeeN válasza FefeeX (#21) üzenetére


XeeN
senior tag

Köszi. Lehet, hogy láma kérdés, de később vissza lehet flashelni az eredeti firmware-re?

(#23) FefeeX válasza XeeN (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

Amennyiben találsz hozzá 215D kernelt, akkor igen. Ezek általában elérhetőek, tehát igen :)

(#24) XeeN válasza FefeeX (#23) üzenetére


XeeN
senior tag

Köszi, csak bennem úgy élt a dolog, hogy régebbi verzióra nem lehet visszaflashelni. :)

(#25) Nescafé


Nescafé
őstag

Üdv.
Mi a véleményetek erről az iróról.
Érdemes cserélnem az Asus 1814BLT-t egy Pioneer DVR-215D-re.

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#26) sz.j válasza Nescafé (#25) üzenetére


sz.j
nagyúr

Eddig nincs gondom a 215D-vel.
Hogy érdemes-e lecserélni azt neked kell tudni ...

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#27) Nescafé válasza sz.j (#26) üzenetére


Nescafé
őstag

Jól van köszi,vagy lehet 2 iró lessz benne,de sztem a pio jobb,igaz nincs lightscribe.

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#28) FefeeX válasza Nescafé (#27) üzenetére


FefeeX
veterán

De ha akarod, van benn LabelFlash, ami többek véleménye szerint szebb és jobb...
Minőségben jobb az írás pájóéknál, és állítólag a 18as széria Samsung belű ASUS-éknál, szóval érdemes a váltás... :)

(#29) Nescafé válasza FefeeX (#28) üzenetére


Nescafé
őstag

Sztem is az lenne.Neked is az van egyébként.?
De ha nem is cserélem ki 215l-re sztem akkor is jobb mint az asus.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#30) FefeeX válasza Nescafé (#29) üzenetére


FefeeX
veterán

Van az is. Meg volt 212 meg 110 meg NEC 4571. Ezen kívül volt még dolgom ismerősi körben elég sok íróval... :) A 215L csak LF-ben meg RAM-ban tud többet mint a 215D, írásminőség ugyanaz. Olvasásban mondjuk a FW miatt lassabb meg halkabb lesz...

Procid amúgy alapfeszen viszi a 3 gigát?

(#31) Nescafé válasza FefeeX (#30) üzenetére


Nescafé
őstag

Akkor télleg lehet veszek egy Pioneer 215D-t.
Akkor 2 iró van a gépedbe?

A procim alap órajele 3GHZ
Gyere fel msn-re.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#32) FefeeX válasza Nescafé (#31) üzenetére


FefeeX
veterán

Ja ha alap akkor okés :) Nem számolgattam :)
2 író van a gépemben, mert a NEC már nem nagyon akar olvasgatni...
Amúgy nem tok felmennimesenre, mert melóból sajna nem megy, majd kb este 5 felé...

(#33) Nescafé válasza FefeeX (#32) üzenetére


Nescafé
őstag

Én meg ezt az asust nem értem ami van 1814BLT,nemrég vettem egy monitort amit adtak hozzá cd-t nem olvassa be csak pörgeti össze vissza de semmi.
Viszont ha belerakom a lapropba gond nélkül beolvassa.
Meg van olyan rw-m amit nem akar beolvasni szintén,meg letörölni sem.
Legújabb Firmware van benne.
Oké mert lehet lenne pár kérdésem az iróval kapcsolatba azért irtam hogy msn.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#34) FefeeX válasza Nescafé (#33) üzenetére


FefeeX
veterán

Daemon tools nem fut? Emulálva esetleg(zöld ikonnal)?

(#35) Nescafé válasza FefeeX (#34) üzenetére


Nescafé
őstag

Nem,csak alcoholt használok.Semmi daemon tools.

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#36) PPeter válasza Nescafé (#35) üzenetére


PPeter
addikt

És abban kikapcsoltad a lemezek tulajdonságainak lekérdését blokkoló rezidens részt? Mert ha nem, akkor azért nem megy.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) Nescafé válasza PPeter (#36) üzenetére


Nescafé
őstag

És azt hol tudom megnézni?
Léccives ird már le.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#38) PPeter válasza Nescafé (#37) üzenetére


PPeter
addikt

Az emuláció alatt kapcsolj ki mindent. Nem mintha nem írnánk le hetente...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) Nescafé válasza PPeter (#38) üzenetére


Nescafé
őstag

Jól van köszi,de sztem lehet cserélek Pio 215D-re.

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#40) FefeeX válasza Nescafé (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

Az a baj hogy ha szoftveres a gond akkor nem fog megszűnni a másik íróval sem... mondjuk ilyenkor kölcsönbe jó szerezni egyet, hogy lásd, azzal is is mevan-e a probléma. Ha nincs meg az azért is lehet mert az író kevésbé érzékeny adott dolgokra. Érdemes a problémákat és nem a tüneteket kezelni... :)

(#41) Nescafé válasza FefeeX (#40) üzenetére


Nescafé
őstag

Nem szoftveres gond van az tuti,mert megnéztem.
Sztem érdemes lenen váltanom.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 , Garmin Fenix 7 Pro Solar

(#42) Manbal


Manbal
senior tag

Sztem is nagyon jó a 215D :)

(#43) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy alakulnak az írási stratégiák?
Jól tudom, hogy:
DVD: 2.4x 4x 6x CLV; 8x 12x ZCLV; 16x 20x CAV;
CD: 4x 10x 16x CLV; 24x 32x ZCLV; 40 CAV
?

Még mindig igaz, hogy érdemes csak CLV-vel írni a minőség végett, vagy már fejlődött annyit a technológia, hogy mindegy a stratégia?

Különösen audio CD esetén érdekelne, hogy mekkora sebességet válasszak a legjobb minőség érdekében. Egyrészt minél lassabb annál jobb, másrészt viszont a mai cuccok nagyobb sebességre vannak optimalizálva. Hol az arany középút?
TY alapú (Plextor 48x) korongra írnék.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#44) Hukkle


Hukkle
tag

Sziasztok Elnézést a láma kérdésemért. Ha veszek egy ilyen SATA-s írót, akkor a windows újrahúzás nem lesz gond ugye. A SATA-s merevlemez esetében nem keveset szívtam anno, míg sikerült felismertetni a géppel. Szóval ilyen gond már nincsen mostanság?

Az alaplapom egy nForce 4 chipszetes ASUS lap.

:R

(#45) FefeeX válasza Hukkle (#44) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem ebböl nem lehet gáz - bár állítólag az első generációs SATA alaplapok nem szeretik a SATA írókat... Szerintem PPéter biztos tudja rá a választ...

(#46) FefeeX válasza Victorio (#43) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem audio-t írj 4x-esen a pioval... :)

(#47) Hukkle válasza FefeeX (#45) üzenetére


Hukkle
tag

Köszönöm a segítséget FefeeX kolléga. Lecsekkolom, hogy az nForce 4 hányadik generációs SATA lapnak számít.

(#48) Victorio válasza FefeeX (#46) üzenetére


Victorio
aktív tag

Köszi.

A különböző sebességekhez rendelt írási módokról tudni valamit? Sajna kihagyták a doksiból, pedig a 212-nél még benne volt :(

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#49) FefeeX válasza Victorio (#48) üzenetére


FefeeX
veterán

Meg lehet nézni ezt valahol? Mármint szoftver, hardver...

(#50) Victorio válasza FefeeX (#49) üzenetére


Victorio
aktív tag

Ha nem írja a doksi, akkor csak empírikus úton.
Megírsz az összes sebességgel 1-1 lemezt, és nézed az írási seb. diagrammot. Abból kiderül.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer DVR-215
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.