Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LVXXX


LVXXX
tag

Nemrég (2 hete) cseréltem le a TOSHIBA 5002-es DVD írót egy Pioneer DVR-106D-re (Firmware : 1.05).

Korábban a Toshibával gond nélkül irtam multisession-os DVD-ket és azokat a lemezeket minden DVD olvasó elfogadta.

De.
Mikor kicseréltem a DVD írót a 106-osra jöttek a problémák.
1. A Nero nem ismerte fel a DVD írót, sem a már régebben benne levö CD-írót (amit korábban már ismert) {Nero Info Tool felismerete}
2. Frissítettem a Nero-t igaz nem a legújabbra csak a 5.10.35-re. Ezek után felismerete az írókat.
3. Megírtam 2 DVD-t (multisession) írás utáni adatellenörzéssel (a Nero azt mondta, hogy OK). De mikor ki akartam próbálni más olvasóban is, a lemezt nem tudtam olvasni, még maga az író sem, egyedül a Nero-val látom, hogy mi van rajta. Amúgy a lemezen látszik, hogy a belsö 2-3mm-es r6szre nem írt semmit (hiányzik a bevezetés TOC?)
4. Ezek után elkezdtem tesztelni..
az írás indításakor a Nero nem indított semmilyen adatelfogyás elleni védelmet, a lemezet kb. az írási sebeségnek megfelelö idö alatt írta meg, mikor a TOC-ot (bevezetés/lezárást) kellett volna megírni egyszerüen kihagyta, helyette inkább kinyitotta a tálcát majd be is zárta és elkezdte ellenörízni a felírt adatokat és azt mondta rá, hogy OK.

Ugyanakkor a CD író a CD-t gond nélkül megírja.

Kérdések:
1. Mit kellene csinálnom, hogy a DVD író hiba nélkül írja a DVD-ket.
2. Hogyan tudom ezekröl a (félig) hibás lemezekröl az adatokat lementeni, vagy a lemezt javítani (a nero egyedül a sáv mentést ajánlja fel) // az egyik lemez forrása már nincs meg//

(#2) Crion válasza LVXXX (#1) üzenetére


Crion
aktív tag

Régebben lehetett lemezt zárni vele, és az megoldotta, az ujaknál még nem néztem, de javaslom a nero6-ot, mert ha pl filmet irsz neroval, akkor a 6os alattiak bekapcsolhato a joliet mode és az pl nem jo. Nekem 105ös van, de ilyen nemü gondok nincsenek vele, de szvsz a nero 5ös verzioja nem biztos hogy kezeli rendesen a 106-ost.

(#3) strike-force


strike-force
őstag

itt van hogy melyik nero melyik irot támogatja

[L]http://www.ahead.de/en/632012038142166.php?manu=Pioneer&lang=en[/L]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#4) LVXXX válasza strike-force (#3) üzenetére


LVXXX
tag

Nos ezt megnéztem és az 5.5.10.24 változattól kezdödöen támogatja a 106D-t.
De a biztonság kedvéért letöltöttem az 5.5.10.54 változatot is.

De még mindig marad a kérdés: hogyan lehetne leszedni az adatokat a hibás lemezröl?

(#5) LVXXX válasza LVXXX (#4) üzenetére


LVXXX
tag

Végül is sikerült leszednem az adatokat a lemezröl ISO formátumban. Ezt pedig a WINRAR kezelni tudja.

De jobb lenne valahogy helyre állítani a lemezt. Nincs erre valmilyen program?

(#6) LVXXX válasza LVXXX (#5) üzenetére


LVXXX
tag

Kisérleteztem a lemezzel miután lementettem az anyagot ISO-ban.
Megpróbáltam a Nero-val 0 byte-ot hozzáírni és érdekes módon most megcsinálta a bevezetést és a lezárást is, és most már olvasható mezei DVD olvasóban is.

Hogy miért nem csinálta meg már az adat felírásakor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.