Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jonas


jonas
csendes tag

Sziasztok
Van egy problemam, vettem egy 108d pioneer dvd irot, azt hittem hogy tokeletes ,de most hogy probaltam vele 8x-san irni a buffer egy bizonyos ido utan nem egy helyen leeseik es megall az iras. mitol lehet ez? kerlek segitsetek minnel elobb!!!
elore kossz mindenkinek!
a gepem:
p4 celeron 1.7, 256 ddram 266 mhz, maxtor 60 gb vinyo, lite-on 52x cd iro (2. slave), pioneer 108d dvd rw (2. master), alaplap msi 845 ultra-c

(#2) PPeter


PPeter
addikt

Az író saját topikjába ha átfáradsz, szerintem jobban jársz... :C

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) MLaca válasza jonas (#1) üzenetére


MLaca
őstag

Szerintem az lehet a hiba, hogy lassú a merevlemezed adatátviteli sebessége. Próbáld meg a HDD-t IDE0 masterba, az írót (DVD) IDE1 master-ba tenni, úgy, hogy leveszel minden más IDE eszközt. Meg ellenőrizd, hogy DMA-módban vannak-e a meghajtóid és írás előtt érdemes defragolni egyet.

http://mlzphoto.hu/

(#4) erdoke válasza jonas (#1) üzenetére


erdoke
titán

Töredezett vinyó, lassú proci, kevés RAM. Mind-mind a gyors DVD-írás ellenségei. Ne felejtsd el, hogy a gépnek folyamatosan tolni kell az adatot, hiszen a 8X írás közel 11 MB/s, az író puffere pedig mindössze 2 MB. Értelemszerűen ez keveseb mint 1/5 s alatt kiürül, ha nem jön az adat a vinyóról. Érdemes második vinyót szerezni, hogy a rendszervinyón pl. a swapolás ne törje derékba az írást.

A legjobb aláírás a héten

(#5) PPeter


PPeter
addikt

Ettől még nem kellene megállni az írásnak teljesen - sokkal inkább egy fésületlen rendszer (helytelen kabelezési sorrend, rossz kábel), több egymást kiütő CD/DVD-s szoftver (emulátorok, íróprogramok összeakadó rezidens állományai), alaplapi IDE driver, Intel Application Accelerator, meg hasonló felhasználói mulasztások tudnak olyan gondot okozni, hogy a buffer underrun leállás elleni védelem ellenére megfagy az írás a buffer kiürülésekor. Tapasztalatlan felhasználó szétvert oprendszere esetén a rendszer újratelepítése a CD/DVD-író korrekt üzembehelyezéséhez majdnem elengedhetetlen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.