Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sonny_19


Sonny_19
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy elég zavaró problémám!
Mégpedig, hogy kb. 2 hónapja a primary master winchesterem csak pio módban hajlandó működni.
A probléma akkor kezdődött amikor megkínáltam 1 40GB-os maxtor winyóval, aztán a bootolás rögtön 5 percig tartott, és ott kapcsolódott le pioba.
A winyóm más gépekben is csak pioban megy, de ha az én gépembe teszünk másikat akkor ****án dma-ban megy. Szal nem alaplapi gáz, sztem!
A neten találtam 1 csomó hibajavítást (windows többszöri telepítése, még win2k3-at is tettem rá, de az sem jó, registry kulcs törlése, device managerben primary IDE channel eltávolítása, pushdma progi, dmacheck, seagate discwizarddal bootolás, de sípolva lefagy a gép, via miniport drivert is telepítettem, de újraindítás után a windows boot logo alatt a kék csík folyamatosan megy, és megáll windows töltődése, asszem ennyi), de egyik sem segített.
A vinyó 80 eres 40 tűs kábelen van, magában, minden más meghajtó ki van véve a gépből, és mégis csak pio marad!
Szóval elég idegesítő ez a hiba hiszen 3 MB/sec átviteli sebesség az semmi, meg a hozzá társuló 99%-os cpu használat meg egyenesen gáz, még a kurzor is szaggat!
A konfigom:
Abit KD7-S raid+sata, Amd Athlon XP 2200+, 256 Ddr400, a winchester pedig Seagate ST380011A Barracuda 7200 2Mb cache kétfelé partícionálva (1. rendszer 10GB NTFS, 2. maradék NTFS).
A windows pedig XP SP2 5.1.2600!

Lehet, hogy haldoklik a winyóm? De ennek semmi más jele sincs, SMART is ok!

Bocs, hogy esetleg offtopic vok, de hátha ti tudtok mondani vmi okosat!!!

Előre is köszi!

Ádám

(#2) Pisti_zzZZ


Pisti_zzZZ
tag

puff neki....:( ha más gépeken is csak pio, akkor nagyon valószínű hogy valami bibi van azzala szerencsétlen winyóval. Nincs elferdülve/meglazulva/beporpsodva valamelyik IDE tű? Esetleg nincs rosszul jumperolva(nemhiszem hogy rosszul van de azért nézd meg). Ennyi amit tudok mondani.

Ja és nézd meg a biosban az sata-raid konfigot! Ez sokszor hibásan van beállítva! Nekem pl alapból ugy konfigolja be hogy az Sata winyomról véletlenülse tudjak bootolni:D

[Szerkesztve]

''Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél'' - Kispál és a Borz

(#3) Sonny_19 válasza Pisti_zzZZ (#2) üzenetére


Sonny_19
csendes tag

Jumper ok, tűk szintén. Sztem hdd lesz kuka lassan. Kösz a helpet

(#4) Pisti_zzZZ válasza Sonny_19 (#3) üzenetére


Pisti_zzZZ
tag

Sajnálom akkor de csak ennyire futja. Mást sajan én se tudok mondani. De sztem lesz még aki hozzászól, vannak itt nálam okosabbak is.

''Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél'' - Kispál és a Borz

(#5) Sonny_19 válasza Pisti_zzZZ (#4) üzenetére


Sonny_19
csendes tag

:))
Kösz, adtál 1 kis reményt!

(#6) snd


snd
csendes tag

Nem tudom, hogy örüljek-e neki, hogy nem egyedül vagyok ezzel a Seagate problémával!
Nekem is belassult az egész, szigorúan PIO mód. Minden driver, bios cserélve volt, új XP, DMA check, registry trükkök, más gépbe ugyan még nem tettem, de én már 2 hete próbálom ezt megoldani, bevonva a haveri kört, rendszergazdákat és ugyanez a diagnózis. Ha más gépben sem fog működni (már pedig 99%, hogy nem fog) akkor indul a menet a garanciáért. Más tippem nincsen. Azért ha valakinek van egyéb ötlete az írjon.

THX :(

[Szerkesztve]:(

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.