Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arpeen2


arpeen2
senior tag

Nos eddig a 9-est használtam teljes megelégedésemre, sosem volt bonyolult a feladat amire használtam/használom, ugyanis DV kameráról - DVD-t készítek minden esetben maximum egy menü hozzáadásával, semmi effekt semmi csicsa. Nos ebben a 9-es tökéletesnek bizonyult.

Aztán megérkezett a 10-es verzió hozzám, felraktam minden szép és jó kameráról leszedem a cuccot mpeg-be (DVD-hez beállítva) majd a megszokott kerékvágásban beállítom hogy csináljon DVD iso-t. Meg is csinálja de a kapott anyagban (az mpeg hibátlan) szaggat a kép másodpercenként 2-3x megakad a másodperc törtrészére. A kép szép lenne csak ez a szaggatás. Ugyanezt végigzongoráztuk az enyémen kívül 2 másik totál különböző gépen, ott is ugyanez a helyzet. :( :( :( A beállításoknál semmi extrát nem találtam amiben látnám a megoldást. Aki találkozott már ezzel a jelenséggel és sikerült megoldania, vagy csak tudja mi a megoldás, azt kérem segítsen nekem. Köszi előre is. :R

(#2) Diskcopy válasza arpeen2 (#1) üzenetére


Diskcopy
tag

Patch fennvan? mert bizonymár van hozzá. Jó ... lett a 10-es.. tény.
google: pinnacle studio 10 patch download.

(#3) arpeen2 válasza Diskcopy (#2) üzenetére


arpeen2
senior tag

Letöltöm köszi, nem is gondoltam volna a Pinnacle-ről hogy ilyen sz@rt kiadnak a kezükből. Te is találkoztál benne ilyen jelenséggel ?

OS, alkalmazásokhoz akartam nyitni már szóltam a MOD-nak tegye át

(#4) arpeen2 válasza arpeen2 (#3) üzenetére


arpeen2
senior tag

Nos a patch felrakásával megoldódott a szaggatásos probléma. Ellenben nem vágom miért a többszöröse a kódolási idő az előző (9-es) verzióhoz képest. Vki 5let ? Másrészt nem találtam benne hogy ha menü nélkül akarok szimplán DVD-t készíteni miért egy chapter lesz az egész film ? Mikor szedtem le a szalagról beállítottam hogy 300mp legyen egy jelenet, eszerint is szedte le de a végkifejlet 1 chapter lesz. Vagy atom béna vagyok és nem találtam meg az ide vonatkozó beállításokat vagy ez is egy újabb hiányosság. Aki tud vmit pls segítsen.

(#5) kamatyi válasza arpeen2 (#1) üzenetére


kamatyi
csendes tag

szasztok.

Én most kezdenék pinnacle t használni ,(ver 10.1.1.2150, előtte windvdcreator 2, ulead dvd factory 3.5, nerovision) de nem kezdi el az exportálást. Ráadásul kiír vmi ''export error : real time '' hibaüzenetet.
A másik szitunál meg menu t mindent csináltam ott meg nem megy tovább annál hogy: menük átmenetek kiszámítása, felraktam a full patch-et, ígyse jó.
Légyszi segítsetek.

(#6) kamatyi


kamatyi
csendes tag

Nos tegnap elegem lett , folyton a netre akart menni a progi, egyszer engedtem akkor el is indult az export rerndesen. Aztán net nélkül nem,
Aztán felraktam a patchet úgy , hogy kihúztam a hálókábelt és újraindítottam, na akkor elindult de ha nagyon megraktam a projektet átmenetekkel + menüvel betrottyolt.
Elegem lett letöröltem , maradok a wwindvd creator 2 nél, ha a 9 jobb lehet kipróbálom
Ha van vmi ötletetek légyíszi írjatok, előre is köszi.
A windvd creator 2 vel lehet a menü alá videót rakni a háttérbe, ez kell!!!!!
köszi

(#7) iscimbi


iscimbi
csendes tag

Sziasztok, segítsen valaki!

Pinnacle DC10-es digit kártyám van és Studio 8 szoftverem.

A hangkártya rossz működése miatt újra kellet installálnom a rendszert.
Sajnos azóta nem indul a Studio 8.

Üzenet:
There is a problem with the Studio 8 licence installation. Please reinstall the Studi 8 to resolve that problem.

Az uninstall-install-t már többször megcsináltam de hiába.

Előre is kösz: iscimbi ;)

(#8) Bajtars


Bajtars
csendes tag

Vásároltam egy Pinnacle 500-USB digitalizálót, ezzel a Studió 10 magyar nyelvű változatát kaptam. Ezzel a verzióval még egy normálisan működő DVD-t nem lehetett készíteni. Ami egyáltalán összejött, azt nem lehet minden típusú asztali lejátszón futtatni. Pl. egy olcsó Orion lejátssza, a drága Panasonic nem. A szomszédé sem.
Sok hibája van. Menüt csak egyet enged. Ha képjavítást aktiválok, az előnézeti kép is szaggat stb. Lemezkészítés közben létrehoz olyan fájlokat is, amit később nem lehet letörölni. Maga a törlés parancs lefagyasztja a programot, a gépet. A program uninstallja után sem lehet törölni. Vagy más op-rendszerről butolsz, akkor megy a törlés, ha erre nincs lehetőséged, törlöd a particiót.
Eddigt a 9-es verziót használtam probléma nélkül digi kamerával. Az USB 500-al a 9-el nem tudok felvenni. Nem jelenik meg az előnézeti kép, a hang átvitelhez pedig nem lehet kiválasztani az USB 500-at. Maradt az a megoldás, hogy a VHS anyagot felveszem AVI-ban a 10-essel, de a 9-el dolgozom fel. Ha a 10-es csak erre jó, az elég baj, mert sok helyet foglal.
Tudtok valami jobb megoldást? :(

(#9) X@b3e


X@b3e
addikt

Gondolkodtam a Studio 9 upgradjén 10-re, de nagyon úgy látom, hogy felesleges.
És mi 3cd benne?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#10) fpunto


fpunto
csendes tag

Nekem olyan problémám van, hogy Mpeg-be akarok menteni akkor
''Export error: real time'' hiba jön be

Tudna segíteni valaki?

(#11) Hunfree


Hunfree
csendes tag

Helló!

Felraktam a 10 es verziót és betöltés után amikor bejön a program hirtelen kilép..
a gép : Intel Celeron 2Ghz és 256 MB ram + ABIT BD7II

Ugyanerröl a telepítőlemezről felraktam egy másik gépre, ott beindul rendesen..

Mi lehet a gond?Miért nem indul el rendesen?

Köszi

Zsolt

(#12) Derrrick


Derrrick
tag

Pajtások, itt is felteszem hát a kérdést hátha valaki tud segíteni. Előre is köszönök minden tippet.

Pinnacle Studio 10-ben kíválóan tudok filmet .avi-ba behúzni. Viszont, amikor szerkesztésre kerül a sor, akkor percenként száll el a progi, vagyis kilépődik belőle, pedig minden más alkalmazás ki van kapcsolva. Szerencsére ilyenkor mikor legközelebb belépek akkor a projekt ugyanott folytatódik, mint ahol elszállt a program, de akkor is idegesítő. Arról nem is beszélve, hogy ha ugyan nem is száll el, de borzasztó lassan reagál mindenre. Eddig 512MB RAM-mal dolgoztam, de ezt most felbővítettem 1,5GB-ra, biztos-ami-biztos. Így most már csak minden harmadik percben száll el és az is csak akkor, ha nagy (pl. 13GB-os) fájlokat kezelek, ha kisebbet (pl. 1,3GB-ot) akkor nem.

A letölthető full verziós patch-et felraktam, stb.

Konfigom:
lap: Biostar M7NCG 400,
proci: AMD 2600+ Barton,
RAM: 1,5GB
vidi kari: GeForce MX440 64MB
hangkari: alaplapi integrált
HDD1: Samsung 80GB 7200 rpm (rendszer)
HDD2: Samsung 160 GB 7200 rpm (erre húzom be)

Szóval, véleményetek szerint hol lehet a gond?

(#13) Derrrick válasza Derrrick (#12) üzenetére


Derrrick
tag

UP

(#14) Derrrick


Derrrick
tag

Felraktam a Pinnacle honlapjáról letölthető 10.2 Beta Patch-et és minden gyönyörűen muzsikál :))

Ejnye-bejnye kedves Pinnacle, nem kéne úgy sietni új verzió kiadásával, nem ártana előbb rendesen tesztelni. :(((

(#15) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Fákk, a st9 engedte, hogy divx, vagy mpeg4-es formátumot használjak, a 10-nél úgy vettem észre, külön kell ezt az opciót megvásárolnom... Megy vissza a 9, ezek csak visszafele lékednek.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#16) janosba


janosba
csendes tag

Én is a 10.2 nél járok, viszont nekem a kezdetek óta nem müködik a Title album (azaz az előregyártott standard címek nem jönnek be). Tegnap kiderült a SmartSound se jó. Viszont mostmár jó az iso generálás.
Derrick!
Nálad működnek a Címek? :U

Régebben határozatlan voltam, de ma már ebben sem vagyok biztos

(#17) janosba válasza X@b3e (#9) üzenetére


janosba
csendes tag

Az első 2 Cd a telepítő cucc, a 3. egy DVD amin van egy mintafilm és rengeteg szűrő trükk , effekt meg miegyéb, amit csak külön pénz befizetése után lehet aktiválni. Amúgy csak a helyet foglalja a vinyón és emmeire se jó, azaz nincs értelem felrakni!!

Régebben határozatlan voltam, de ma már ebben sem vagyok biztos

(#18) Atoszka


Atoszka
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Studio 10-ben, hogy a franca lehet a felvételnél a hangot monora állítani? Ugyanis a kamerám csak monoban ad le és így eloldalú lesz a hang.
Előre is kösz!

Atosz

(#19) Xtras5 válasza Atoszka (#18) üzenetére


Xtras5
csendes tag

Szia. Legjobban akkor jársz ha a kamera mono kimenetének rca felöli részét egy rca osztoval 2é veszed, és ugy teszed rá a digit kártyád jobb illetve bal hangcsatornájára. Igy már mind2 hangfalon lesz hang, és itt jön képbe a pinnacle: ráengeded a dolbi sztereo 2 channeles hang átalakitást. Nekem bevált. Sok sikert.

Amugy a 10essel nekem is bvaj van, szaggat, meg real time error meg minden. Most feletszem akkor a 10.2 betat. Remélem jo lesz.

(#20) Xtras5


Xtras5
csendes tag

Akkor kérdés:

Sziasztok! Hogy jobb? 2 vinyoval dolgozom. Az egyiken a rendszer fut a pinnacle szoftverrel. A másik vinyonra meg történik a renderelés. De! A renderelés és a kész video ts mappa külön particion legyen?

Már egy hete van ez a suxx nekem, napi nem is tudom hány orát kjinlodok mert mindig hiba üzi. A 9essel minden rendben volt, 10 lemezet digiztem ki magamnak, hibátlanul. PLS PLS PLS

thx, peace

(#21) zjuhasz válasza Xtras5 (#20) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

10.1, vagy most már 10.2 patch... Előtte el sem indult rendesen...nekem OK, csak picit lassú... sőt már mpeg4 et is tudok vele egy kis segítséggel...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#22) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Most látom, már van 10.5 patch is, töltöm is le...

[Szerkesztve]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#23) dbius válasza Xtras5 (#20) üzenetére


dbius
veterán

én így csinálom 2 vinyóval. rendszervinyóra digizek és a 2. vinyón van a working dir. a kész anyagot is erre a vinyóra készítem, úgysem csinálja olyan gyorsan mint a vinyó elbírná azt.
nekem így a leggyorsabb.

(#24) dbius válasza janosba (#17) üzenetére


dbius
veterán

pedig jók azok a szűrők a plussz lemezen. igaz én még mindíg a 9-cel dolgozom, mert nagyon bevált.
az sg fórumán a 9-ről van egy jó kis fórum hasznos linkekkel, ajánlom mindenki figyelmébe! eléggé hosszú de nem fogja megbánni aki átnézi! beírnám a linket de sajnos most telefonról írom ezt is és így nem megy a linkelés. üdv!

(#25) Xtras5 válasza dbius (#24) üzenetére


Xtras5
csendes tag

Sziasztok.

Nos. Akinek bármi nemű gáza volt is a pinnacle 10essel, az szedje le azonnal a 10.5 final patch-et, és garantálom hogy minden probléma megszünik. Nálam minden oks, pedig eddig über módon szivtam vele, de ez megmentett, ajánlom mindenkinek tényleg.

Van a pinnacle-nek magyar oldala is, ott magyar nyelvű leírást is adnak, érdemes azt is átolvasni, vannak benne okosságok.

link: http://www.pinnaclesys.hu/

A 2 vinyos dolog nálam is bevált, egyiken a rendszer fut, a másikra renderel, és azon vannak az átmeneti file-ok is. Hibátlan.

Ennyi. Bye

(#26) dbius válasza Xtras5 (#25) üzenetére


dbius
veterán

a 10-ben lehet már menü nélkül chaptereket csinálni? mert eddig én ezt hiányoltam.
cool oldal: [link]

(#27) dbius


dbius
veterán

sehol senki? #26-ra vki vmit?

(#28) Béla0304


Béla0304
csendes tag

Nekem egy olyan problémám lenne,hogy 9-es verzióban állítólag nem lehetett másod megjelenítőt használni.Nekem ez sikerült egy Ati TV kimenetes kártyával.Catalist van hozzá telepítve és beállítottam ugy,hogy
az előnézeti ablak képét a TV képernyőjén teljes képbe mutassa.Ez bármilyen lejátszó,szerkesztő program alatt jól működött.A 10-es alatt
nem.Csak a salyát kártyájáról enged képet kiküldeni.

Miért?

Béla

(#29) Béla0304 válasza dbius (#26) üzenetére


Béla0304
csendes tag

Én még nem találtam meg. De keresem.

(#30) ermefa


ermefa
csendes tag

Nálam a következő probléma merült fel, a 9-esnél is és a 10-esnél is. Amikor digitalizálni szeretnék (MovieBox) telepítés után első alkalommal sikerült a betöltés, további próbálkozásaim alkalmával viszont betöltés (felismerés) alatt megáll mind a két program. Van valakinek ötlete?

(#31) zjuhasz válasza ermefa (#30) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Esetleg gyenge táp? Nekem akkor állt le anno a prg, amikor be akartam rántani a dv kameráról az anyagot. Tápcsere segített.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#32) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Jut eszembe, használta már valaki magyarul? Milyen? Telepítésnél elvileg választható lett volna magyar nyelv is...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#33) dbius válasza Béla0304 (#29) üzenetére


dbius
veterán

ok. az jó lesz...

(#34) dbius válasza zjuhasz (#32) üzenetére


dbius
veterán

én használtam magyarul a 9-est, de utána visszaraktam az angolra. az jobban ''bejött'' nekem.
úgy tudom hogy a 10-es magyarítása már sokkal jobb és már a telepítésnél is magyarul beszél. próba cseresznye... :)

(#35) hlu415


hlu415
csendes tag

Találkozott már valaki a studio 10 progi telepítésénél problémánál. Én a napokban kaptam meg egy dvd-re kiírva a cd1 és cd2 tartalmával.
A cd1-en lévő welcome.exe-vel indulna elvileg a telepítési folyamat, de nekem felugrik egy pillanatra egy dos-os ablak, benne ''A program nem fér el a memóriában'' aztán eltünik és ennyi. Tudna valaki segíteni, hogyan kellene feltelepíteni vagy mi lehet a gond?
Az lehetséges, hogy valamelyik fájl hiányzik a telepítőről? Hány db fájl van a cdken? Nekem:cd1:406fálj 31mappa, cd2:35fájl, 5 mappa
Esetleg kell neki valamilyen spec. rendszerkörnyezet? Nekem XP Pro SP1 van fent.

(#36) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Feladom, ez a SZAR 10-es a legkülönfélébb időpontokban becsukja magát és küldené a hibajelentést a pinnacle-nek. Hiába a 10.5-ös update. Bezáródott már mp3 file hozzáadásakor, képáttűnés beszúrásakor, fotó beszúrásakor, stb. :O Persze, ha újra megnyitja az ember a projektet, akkor pár sec múlva ismét bezáródik a prg. Csak 3-4 próba után sikerül nyitvatartani, akkor is úgy, hogy gyorsan módosítok valamit a projekten, amit aztán undo-zok. Még egy családi üdülős videot befejezek, ha sikerül valahogy, aztán vissza a 9-es. Húúú, és van aki ezért nem kis pénzt fizetett a boltban!!! :F



[Szerkesztve]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#37) Xtras5


Xtras5
csendes tag

SZiasztok. Nem tudjátok honnan lehet szerezni motion background-okat vagy motion menuket? A DVD plussz meg van nekem is, de szeretnék többet.

Ugyan a neten vannak fenn, de mind mind fizetős.

(#38) Hunfree


Hunfree
csendes tag

Helló!
Tudnátok segíteni hogy mit csináljak akkor ha DVD re írás elött azt mondja hogy : '' Az egyik videószegmens túl rövid. Gondoskodjon aról hogy legalább fél másodperc legyen, majd próbálja ujra''.
Én végignéztem az összes videóklippet és mindegyik hosszabb fél másodpercnél.

Jó lenne ha vki tudna segíteni, elég sokat melóztam ezzel a dvd - vel..

Köszi előre is!
Zsolt

(#39) zjuhasz válasza Hunfree (#38) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Nekem volt olyan, hogy annyira rövid volt (asszem 10képkocka), hogy nem vettem észre a videosávon. Csak úgy lehet kiszúrni, ha felnagyítod a bal alsó sarokban a léptéket és akkor fél sec is elfoglal legalább 5cm-t a monitoron...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#40) kopi.dll


kopi.dll
tag

Sziasztok!

Studio 9-nél miért csúszik el állandóan a hang!
Most úgy emlékszem, hogy csak kiírás után.

Gyors segítséget remélve.
THX!!

kopi.dll

(#41) beci


beci
őstag

Sziasztok.Honnan tölthetném le a Pinnacle studio 9-et?Ahhoz legalább van magyarositás.Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#42) zjuhasz válasza beci (#41) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Bárhonnan. Pl torrent. Egyébként a 10-es alapból is tud magyarul, de a 9-es stabilabban működik egyelőre.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#43) beci válasza zjuhasz (#42) üzenetére


beci
őstag

Köszi.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#44) kopi.dll


kopi.dll
tag

Szerintetek van minőségbeli különbség (dvd-re kiírás után) a studio9 és a studio10 között?

kopi.dll

(#45) Macipalika


Macipalika
csendes tag

Hali
Én a pinnacle 9-et használtam eddig.
A 10-et 1x 2x próbáltam még csak, de sikrült feloldanom a hfx-et is benne , nagyon jó!
Egyébként én a pinnacle-vel csak full mpg -et csinálok utánna a Sony Dvd architect progival csinálok belőle dvd-t. Abban nagyon jó a menüzés lehetősége, mozgó hátér meg ilyesmi! Magát a mozgó hátteret is a pinnacle-vel csináltam. A kettő együtt nagyon jó páros!!! :C

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#46) Jakhuza


Jakhuza
csendes tag

hali!
Tudna valaki miért csíkozódik be a kép ha valaki gyorsabban szalad a képen?

Gépkonfig: asrock-pe pro /Intel celeron 2Ghz/ Ati radeon 8500 125mb/ audig 2 hangkártya fire wire csatival(aranyozott)+ samsung minidv kamera + ulead movie factori + ulead video studió (amit a kamcsihoz adtak) pedig leszedtem az újabb verziószámú cuccokat, de így is csíkos :O :(
a film konvertálás nagyon szép, de ez a fránya dv :F

(#47) Enosz


Enosz
csendes tag

Szissztok!
Tudna valaki segiteni abban, hogy a studio 10 sugoját, hogy lehet magyarositani? A dobozán azt irta,hogy a sugo magyarul is elérhrtő! Már regisztráltam és letöltöttem az összes frissitést (ami ingyen elérhető volt) de a sugom még mindig full angol!

(#48) dupi


dupi
csendes tag

Szevasztok!
Eddig studio 9-et használtam, szeretném a 10-et kipróbálni. Tud valaki segiteni, honnan tudom letöltenin a progit, meg hozzá okosságot? Full verzio érdekel. Észak-Bp és környékén jó a dvd-s megoldás, érte megyek.
Köszönettel, magánba kérem....
dupi

off
ps: a 9-esnél korábban jó volt a háttérzene generálás, mostanra azonban elnémult, előnézetben nem játszik semmit, beillesztve meg nem látszik a hangjel a sávon.
Tudtok vmit, mi lehet az oka?
on

(#49) Heide válasza dupi (#48) üzenetére


Heide
csendes tag

Sziasztok, nekem van egy Pinaccle USB 500 és ehhez kaptam studio10 progit, az analóg kameránkról szerettem volna digitalizálni a cuccost. csak akárhogy állítgatom, dugdosom, nem megy. A rögzítés gombra kattintva nem rögzít semmit a kameráról. Próbáltuk összetett kábellel, és svideo-val is és mind a négy USB portot kipróbáltam. Regisztráltam is a progit, feltettem a 10.5 patcht is, kodekpackot is. A gép 2800 megaherz, pentium4, 1,5 giga ram. A súgója is magyar, de nem találtam semmi értelmes segítséget benne:((
Tudtok esetleg más progit ajánlani, amivel használni tudnám ezt a digitalizáló szerkentyűt?
Köszi a segítséget előre!

(#50) dupi


dupi
csendes tag

Kösz a semmit, már megoldottem ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.