Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, talán itt elfér (technika, hobbi, otthon), gondolkodtam az "Egyéb"-en is, nézzétek el, ha nem jó helyen kérdezek.

Térjünk a lényegre: agglomeráció Bp-től délre. Mennyi ma egy standard, egyszerű de nagyszerű pince építése nagyságrendileg ? Építkezés lenne, könnyűszerkezetes (rönkház). Mondtak nekem klasszik nagy alapot (mint régen szokás), sávalapot is (teherhordó falak alá, közéjük szerelőbeton stb), illetve olyat is, hogy igazából sokkal nem kerül többe akkor már az sem, ha pincét is csinálok, és nagyon jól jön, én ugyanis szeretnék.

80nm az alapterület, két szintes kuckó, felül csak 50nm hasznos, a többi elvész a levegőben (galéria szerűen lelátunk lentre a nappalira).

Szóval ha pincével kellene kezdenem, ezt itthoni munkaerővel megcsináltatnom olyanra, hogy precízen, szépen statikailag és mindenhogy elbírja a felépítményt, kb. milyen nm árral lehet számolni ? Úgy nagyon behasalva, gondolom, sok paramétertől függ.

Nagyon komplikált dráma ? :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Ennyire senki ? :F

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#3) bizoonik válasza Dißnäëß (#1) üzenetére


bizoonik
tag

Szia,
Mint építőmérnök írom neked, hogy nem nagy durranás, annyi, hogy elég sok földet kell kubikolni ha nem szeretnél munkagépeseket fizetni.
Pincénél leginkább vízszintes irányú földnyomással kell számolni, illetve ha a pincefalakra terhel a felépíteni kívánt házikó teherhordó fala azt a hatást a kedvező oldalon tudod figyelembe venni (pl kiborulás vizsgálata során).
Alapozásnak ma kis hazánkban ahol nincs földrengés sem semmi extrémebb környezeti hatás sávalap + szerelőbeton elegendő is lehet. További fontos kérdés a talajvízszint meghatározása a pincéd illetve alapod vízszigetelését megoldandó, hiszen elég szar lesz azt majd utólag ismét körben kiásni ha vizesedni kezd :DDD
Itt kétféle megoldás van, talajnedvesség elleni szigetelés illetve talajvíz elleni szigetelés.

Saccper 1 - 1,5 MFt mindennel együtt megközelítőleg (remélem sokat mondtam) :)

(#4) Dißnäëß válasza bizoonik (#3) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szia, hát meg sem álmodtam volna, hogy ide még valaha beír valaki, pláne nem egy szakértő :) :R
Nagyon köszi a tanácsot, belvíz nincs, talajvíz is eléggé alacsonyan, de szerintem beszigeteltetnénk alulról.

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5) bizoonik válasza Dißnäëß (#4) üzenetére


bizoonik
tag

Most elég elfoglaltak vagyunk még kb. 2 hónapig, de ha nem sürgős kiszámoljuk neked a dolgokat miután kimentek most a nagy projektjeink :)

(#6) Dißnäëß válasza bizoonik (#5) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ok köszi, priviben rám írhatsz, kik vagytok :)
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.