Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Piii 533-hoz milyen videokártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) isapeti


isapeti
aktív tag

Nos, a helyzet a következô:
Van egy komplett IBM PIII-as masinám, ami elég szépen muzsikál, fôleg az 533 MHz-éhez
képest. Új gépet nemigen szeretnék mostanában venni, ezt nagyon fejleszteni sem, viszont egy
TV kimenetes kártya mindenképp kéne. Most egy Voodoo3 16 megás PCI-os vidkártya m?kszik
benne, ez is a körülményekhez képest pöpec (az eredetileg benne levô 8 megás s3 savage4-hez
képest mindenképp.
No a lényeg, hogy a cserével azért némi sebességnövekedést is szeretnék kicsikarni a vasból.
Mit érdemes vennem? Azt sejtem, hogy a legújabb Ti meg FX kártya csak pézpazarlás lenne
bele, de mondjuk egy GF4 MX 440-es? vagy az is túlzás? Segítsetek!

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#2) acer_


acer_
aktív tag

Szerintem ár-teljesítményben legjobban egy gef2-vel járnál (akár 32 megás)
Az pár ezerből megvan..

(#3) xuldar válasza isapeti (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Egy MX440-nel egész jól járnál, olcsó, és sok új játék megy rajta, mivel folyamatosan támogatják gyári drájverekkel. Ami a V3-ról nem mondható el. Az ennél erősebb kártyákhoz tényleg lassú a procid.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4) hungeek


hungeek
senior tag

egy gf2-nél nem igen éri meg erősebbet, drágábbat venni.... használtam apróneten 2 mx-eket pár ezerért már utánad dobják... tv-outtal

én most fogom nemsokára megvenni a 3. gef2-met (filmhez, képszerkesztéshez, programozáshoz (nem 3d :) tökéletes). eddig van egy Ti és egy MX200-asom, sajnos a Ti-n nincsen tvout :(

esetleg valaki nem akarja velem elcserélni a Gef2 Ti tvout-ját elcserélni egy nem tv outos Ti-re? ráfizetek mondjuk egy 1000-est.....

(#5) hungeek válasza hungeek (#4) üzenetére


hungeek
senior tag

anyám...... megérdemlek nyelvtanból egy karót! :(

(#6) isapeti


isapeti
aktív tag

Kösz arcok, akkor GF2-es lesz!

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#7) rudi válasza isapeti (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha normális monitorod van akkor jobb lenne egy radeon 7500 mert az is dx7es van belőle 32 és 64es verzió és sokkal szebb a képe 2Dben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) ZoCso válasza isapeti (#1) üzenetére


ZoCso
senior tag

Mennyit akarsz rászánni?
4-6k-ért kaphatsz GF2MX/MX400 32MB-s kártyát, akár TV-outtal is.
Kicsit drágábban kaphatsz R7500-t is.
Ha rá szánsz 10-12k-t, akkor már van esélyed egy R8500LE/R9100 64MB-s kártyára is.
15k környékén már vadászhatsz egy R8500 vagy egy GF3TI200 kártyára is.
Türelem és szerencse kérdése.

Milyen procid van a gépben? Celeron vagy P3, slot1 vagy s370?
Ha procit is szeretnél a közel jövőben cserélni, akkor egy erősebb kártya inkább megéri.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#9) isapeti


isapeti
aktív tag

''Valódi'' p3-ról van szó, nem celeron. Most nagyon amatôr leszek, nem tudom, melyik fajta slot
ez, de álló helyzetben van a prockó . Gondolkodtam proci-cserén is, de nem tudom, milyenek a
lehetôségek. P3-ast már nem látni árlistákon, Celeront nemtom egyáltalán fogad-e, meg hogy jól
járnék-e.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#10) Troll


Troll
tag

A Radeon 8500 és fölötte szerintem máris túl sok. Nekem egy R9000Pro megy egy 933-as PIII-mal, és ugyanazokat az FPS-eket nyomja bármilyen felbontásnál. Valaki azt mondta nekem, hogy kb. egy XP 1700+ hajtaná ki fullra.
Az álló foglalat a Slot1.

(#11) Pötyi válasza isapeti (#1) üzenetére


Pötyi
őstag

De akármilyen TV-kimenetes kártyát is veszel, a régi PCI-os Voodoo3-at ÉN szeretném megvenni tőled! :D

QNX is cool!

(#12) erdoke válasza rudi (#7) üzenetére


erdoke
titán

Ezen az alapon én egy Matrox G550-est ajánlanék inkább. :) A Dual Head 32 MB DDR-rel lényegesen jobb, mint a mostani kártyája, a képe pedig...

A legjobb aláírás a héten

(#13) isapeti


isapeti
aktív tag

Az eddigiek alapján akkor a GF2 és a Radeon 7500 között ingadozok. Kompatibilitási szempontból
van valamelyiknek gondja? Ja, és ha neadjisten procicserére adnám a fejemet, mit javasoltok?
És ha ez megtörténne, ennek tudatában milyen kártyát vegyek mostan? (Aztán lassan leállítom
magam a hülyeségeimmel :)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Piii 533-hoz milyen videokártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.